HU207913B - Input circuit for high-frequency amplifiers - Google Patents

Input circuit for high-frequency amplifiers Download PDF

Info

Publication number
HU207913B
HU207913B HU893666A HU366689A HU207913B HU 207913 B HU207913 B HU 207913B HU 893666 A HU893666 A HU 893666A HU 366689 A HU366689 A HU 366689A HU 207913 B HU207913 B HU 207913B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
transistor
base
transistors
collector
input
Prior art date
Application number
HU893666A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT55927A (en
Inventor
Rolf Boehme
Guenter Gleim
Original Assignee
Telefunken Electronic Gmbh
Thomson Brandt Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Telefunken Electronic Gmbh, Thomson Brandt Gmbh filed Critical Telefunken Electronic Gmbh
Publication of HUT55927A publication Critical patent/HUT55927A/hu
Publication of HU207913B publication Critical patent/HU207913B/hu

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H03ELECTRONIC CIRCUITRY
    • H03FAMPLIFIERS
    • H03F3/00Amplifiers with only discharge tubes or only semiconductor devices as amplifying elements
    • H03F3/189High-frequency amplifiers, e.g. radio frequency amplifiers
    • HELECTRICITY
    • H03ELECTRONIC CIRCUITRY
    • H03FAMPLIFIERS
    • H03F3/00Amplifiers with only discharge tubes or only semiconductor devices as amplifying elements
    • H03F3/34DC amplifiers in which all stages are DC-coupled
    • H03F3/343DC amplifiers in which all stages are DC-coupled with semiconductor devices only
    • HELECTRICITY
    • H03ELECTRONIC CIRCUITRY
    • H03FAMPLIFIERS
    • H03F3/00Amplifiers with only discharge tubes or only semiconductor devices as amplifying elements
    • H03F3/26Push-pull amplifiers; Phase-splitters therefor

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Amplifiers (AREA)

Description

A találmány tárgya bemeneti kapcsolás nagy frekvenciás erősítőkhöz.
A bemeneti kapcsolások középfrekvenciás és nagy frekvenciás erősítőknél részben aszimmetrikus bemenettel és szimmetrikus kimenettel rendelkeznek. A bemeneti ellenállás értéke többnyire 50 és 300 ohm között kell hogy legyen, amely érték a kábelek vagy szűrők szokásos lezáró ellenállásának felel meg. A kimenetre többnyire további erősítőfokozatok vagy szétválasztó eszközök csatlakoznak.
Ilyen bemenetel kapcsolások szükségesek például szélessávú átviteli csatornáknál, antennaerősítőknél és középfrekvenciás erősítőknél alkalmazott kábelvégerősítőkben, amelyeknél egy előttük lévő szűrő illesztésére kis bemeneti ellenállásra van szükség. Egy további előnyös alkalmazási terület a fényérzékeny diódák által leadott jelek első erősítőfokozata. Ezt a feladatot hagyományosan bipoláris tranzisztorokkal oldották meg földelt bázisú, vagy „közbenső bázisú” kapcsolással, amelyeknél gyakran illesztő transzformátorokat alkalmaztak.
A DE P 2 946952 leírásból egy jobban integrálható megoldás ismeretes. Ennél az ismert kapcsolási elrendezésnél két bipoláris tranzisztorból felépített differencia erősítőt alkalmazunk és a két tranzisztornak az egymással összekötött emitterére egy áramgenerátor csatlakozik, amely csomópontra egy harmadik tranzisztor is csatlakozik, amelynek emittere a tápfeszültség negatív pontjára vagy földre csatlakozik, bázisa a két tranzisztor emitterére van kötve, és a kollektora egy munkaellenállásra csatlakozik, amelynek másik pontja a tápfeszültség pozitív pólusára van kötve. A harmadik tranzisztor kollektorára két - Ra., Rb - ellenállás van kötve, amelyek rendre a differencia-erősítő egy-egy bemenetére (A, B), vagyis az első és második tranzisztor bázisára vannak kötve. Egy ilyen differencia-fokozatnál a bemenetek potenciálja mintegy két P-N átmenetnyi feszültséggel a testhez képestvan rögzítve. Abban az esetben, ha az (A) bemenetre egy (Ue) bemeneti jelet vezetünk, akkor a kapcsolás működéséből adódóan a (B) bemeneten fordított fázisú (Uc) jel jelenik meg, és a differencia-fokozat úgy viselkedik, mintha (2 Uc) szimmetrikus jellel lenne vezérelve. Ekkor a bemeneti ellenállás az (Ra) ellenállás értékének a fele. Ez azonban nagy frekcvencián nem érvényes. Tekintettel arra, hogy a tranzisztor paraméterek frekvenciafüggők, ezért a bemeneti ellenállás is frekvenciafüggő. Az ismert kapcsolás frekvenciafüggőségén túlmenően hátrányos az is, hogy a differencia-fokozatok kimenete a kompenzálatlanul visszahat a kollektor-bázis kapacitáson keresztül a bemenetekre. Hátrányos ez a kapcsolási elrendezés a harmadik tranzisztor zajának hozzájárulása miatt is. Jóllehet ez a zaj hozzájárulás eltűnik akkor, amikor a két bemenetet azonos fázisúra kapcsoljuk. Ez általában azonban nem lehetséges. A harmadik tranzisztor zaja elkerülhetetlenül hozzájárul a differencia-fokozat zajához.
A találmány elé célul tűztük ki egy olyan bemeneti kapcsolás kidolgozását nagy frekvenciás erősítőhöz, amelynél a tranzisztor paraméterek frekvenciafüggése a lehető legkisebb, és a kimenetről a bemenetre való visszahatás is a lehető legkisebb értékű lesz.
A kitűzött célt a találmány szerinti, négy azonos vezetési típusú tranzisztorral felépített bemeneti kapcsolással értük el, amelynek lényege, hogy az első és második tranzisztor emittere vonatkoztatási pontra van kötve, az első tranzisztor bázisa a kapcsolás bemenetét alkotja, a második tranzisztor bázisa az első tranzisztor kollektorára csatlakozik, az első tranzisztor kollektora a harmadik tranzisztor emitterével és a második tranzisztor kollektora a negyedik tranzisztor emitterével van összekötve, a harmadik és negyedik tranzisztor bázisa egymással össze van kötve és a harmadik vagy negyedik tranzisztor legalább egyikének a kollektora egy áramgenerátorral össze van kötve.
A találmány szerinti bemeneti kapcsolás az áramfelvétel, a zaj és az átviteli jellemzők szempontjából messzemenően megfelel egy egyszerű differencia-erősítő tulajdonságainak. A bemeneti ellenállás frekvenciafúggősége kicsi, és a kapcsolás a bemenet és kimenet között árnyékoló hatással rendelkezik, így az ismert kapcsolási elrendezésekhez képest lényegesen nagyobb frekvenciatartományban lehet az átvitelt biztosítani.
A találmány szerinti bemeneti kapcsolás néhány kiviteli példáját a mellékelt rajzok segítségével ismertetjük részletesebben, ahol az
1. ábra egy, a DE P 2946952 számú leírás szerinti ismert elrendezés, a
2. ábra egy, a találmány szerinti bemeneti kapcsolás szimmetrikus kimenettel, a
3. ábra a 2. ábra szerinti bemeneti kapcsolás jellemző átviteli karakterisztikáját tünteti fel, a
4. ábra egy vezérelhető bemenő ellenállású bemeneti kapcsolás, és ezután kapcsolt differencia-erősítő, az
5. ábra egy aszimmetrikus kimenettel rendelkező bemeneti kapcsolás, a
6. ábra egy bázisáram kompenzálással megvalósított bemeneti kapcsolás elrendezését mutatja.
Az 1. ábrán bemutatott kapcsolási elrendezés a DE P 2945952 sz. leírás szerinti kapcsolási elrendezés, amely a (TI és T2) tranzisztorokból felépített differenciafokozatot tartalmazza, az (Io) áramgenerátorral, valamint az (R3 és R4) munkaellenállásokkal. Ennek a kapcsolási elrendezésnek a lényeges hatását a (T3) tranzisztor biztosítja, amelynek az emittere testre van csatlakoztatva, bázisa pedig a (TI, T2) tranzisztorok emitterére van csatlakoztatva, és kollektora az (R5) munkaellenálláson keresztül az (UB) tápfeszültségre van kötve. Az (Rl, R2) ellenállások a harmadik (T3) tranzisztor kollektorát kötik össze a differenciafokozat (A és B) bemenetéivel, amely esetben az (R2) ellenállás értéke 0 is lehet. A (T3) tranzisztor a d ifferenciafokozat (Τ 1, T2) tranzisztorain keresztül - amely differenciafokozat ebben az esetben emitterkövetőként működik - vissza van csatolva. A (T3) tranzisztor munkapontját az (R5) ellenálláson folyó áram állítja be.
Az (A és B) bemeneteken lévő potenciál ily módon rögzítve van. Abban az esetben, ha az (A) bemenetre (Ue) feszültségváltozást vezetünk, akkor a (B) bemeneten mintegy (-Ue) feszültségváltozás jön létre. Mivel ily módon az (Rl) ellenálláson (2 Ue) feszültség esik, az (A) bemeneten mérhető bemeneti ellenállás hozzávetőle1
HU 207 913 Β
Rí gesen — értékű lesz. Ennek a kapcsolási elrendezésA nek ez egyrészről előnye, mivel a nagy frekvenciás szempontból szükséges bemeneti ellenállás földfüggetlenül áll elő, és semmiféle további intézkedésre nincs szükség a differencia-erősítő másik (B) bemenetének a
Rí vezérlésére. Az — bemeneti ellenállásnak az (A) benegyedik tranzisztorok felé, amikor is a (TI) első tranzisztornál az (Is) jeláram ismét kivonódik. Ideális tranzisztort feltételezve az áramfeloszlás a következő egyenlettel határozható meg:
Ic=Ico (eUBE/UT-1) ahol Ico az átviteli maradékáram, és Ut=kT/q, a termikus potenciál. Ekkor a (C, D) kimeneteken megjelenő kimeneti feszültség meneten történő aktív előállítása következtében a (T3) tranzisztor hatása viszonylag korlátozott frekvenciatartományban jön létre. Integrált felépítésben nincs is egyszerű lehetőség a hőmérsékletfüggésnek és az (Rl) ellenállás értéke szórásának korrigálására. Nagyobb frekvencián történő használat esetén - mintegy 10,7 MHz-en - a (C és D) kimenetek az (A és B) bemenetekre visszahatnak, ami hátrányos és amely visszahatás megszüntetésére többnyire még további intézkedések megtételére van szükség. Hátrányos végül az is, hogy a harmadik (T3) tranzisztornak a zaja nem kis mértékben hozzájárul a teljes zajhoz, ami előerősítőként való alkalmazásnál a működést befolyásolja.
A 2. ábrán a találmány szerinti bemeneti kapcsolásnak egy kiviteli alakja látható. A 2. ábrán látható bemeneti kapcsolás négy (T1...T4) tranzisztort tartalmaz, amelyek azonos vezetési típusúak. A bemeneti kapcsolás a következő összekötési jegyzékkel írható le:
(TI) első tranzisztor emittere - (T2) második tranzisztor emittere - föld (M vonatkoztatási pont);
A bemenet - (TI) első tranzisztor bázisa - (Rl) ellenállás (0 értékű lehet);
(TI) első tranzisztor kollektora - (T3) harmadik tranzisztor emittere - (Rl) ellenállás - (T2) második tranzisztor bázisa;
(T2) második tranzisztor kollektora - (T4) negyedik tranzisztor emittere;
(T3) harmadik tranzisztor bázisa - (T4) negyedik tranzisztor bázisa - (R3) ellenállás - (R4) ellenállás (egyik vagy mindkét ellenállás 0 értékű lehet);
(T3) harmadik tranzisztor kollektora - (R3) ellenállás - (13) áramgenerátor - (C) kimenet;
(T4) negyedik tranzisztor kollektora - (R4) ellenállás -14 áramgenerátor - (D) kimenet.
Az (A) bementre egy (Us) feszültségforrásból és (Rs) belső ellenállásból álló (Qs) jelforrás (Ck) csatolókondenzátoron keresztül van csatlakoztatva.
Annak érdekében, hogy a működési módot egyszerűen tudjuk szemléltetni, először a bázisáramokat elhanyagoljuk. Ezen túlmenően legyen 13=14 és R3=R4. Nyugalmi állapotban ekkor az (Rl) ellenálláson nem esik feszültség, és mindkét (TI, T2) első és második tranzisztornak azonos munkapontja van. Mindegyik tranzisztornak a munkaponti árama egymással egyenlő. Egy (Is) jeláram az Rl ellenálláson (Rl Is) feszültségesést hoz létre, ami egyben a (TI, T2) első és második tranzisztor bázisfeszültségeinek a különbsége. A (TI, T2) első és második tranzisztorokhoz (I3+I4+Is) áramösszeg folyik. Ez a teljes áram a (TI, T2) első és második tranzisztorok között szétoszlik, és továbbfolyik a (T3, T4) harmadik és
UCD=(R3+R4)
I3 4* Is I +a ahol ahol a=eIsR1/UT·
A 3. ábra az (UCD) kimenő feszültség függését mutat15 ja az (Is) jeláram függvényében 13=14=10 μΑ, Rl=5 kohm, R3=R4=5 kohm, UT=26 mV (300 ’K). Attól a kis aszimmetriától eltekintve, amelyet a képlet számlálójában szereplő Is tag okoz, a jelleggörbe megfelel az 1. ábra szerinti kapcsolásénak. Az Is=0 környezetében lineari20 zálva és az Ig=I3+I4 és Rg=R3+R4 értékekkel az ,,,, UCD 1 átviteli ellenállás —:— = — Is 4
2-Ig UT
Rg.
a feszültségerősítés IgR' teszultsegerosites ΔυΑ - 2 υΊ?Χ2 +
UT Rí és a bemeneti ellenállás Re=—— + —.
lg 2.
Különöse figyelmet érdemel az az eset, amikor Rl=0, és Rl»2 UT/Ig. Az Rl=0 eset van a 4. ábrán ábrázolva. Ekkor a bemenő ellenállás Re=—— és lg kismértékben befolyásolható az lg’ áram változtatásával vagy vezérlésével. E célból egy (T8, T9, T10) tranzisztorokból felépített áramtükör kapcsolás van alkalmazva, amely az lg’ áramot az (13, 14) áramokká alakítja. Annak érdekében, hogy például 75 ohm bemeneti ellenállást hozzunk létre I3+I4=UT/Re=0,33 mA áramot kell létrehozni szobahőmérsékleten. Ebből látható, hogy kis ellenállások is beállíthatók kevés áramfelvétellel. A feszültségerősítés értéke mégis megfelel az egyszerű differenciafokozatnak, vagy az 1. ábrán bemutatott kapcsolási elrendezésének. Emellett a legmagasabb határfrekvenciát is elérhetjük. Az az eset, amikor az Rl»·
2UT lg a 2. és 5. ábrán van ábrázolva. A bemenő ellenállás értékhez közelít, amint az az ismert, 1. ábrán bemutatott kapcsolási elrendezésnél is fennáll. A feszültségerősítés értéke majdnem azonos az előző esetekével, csak ellenkező előjelű. Az átviteli ellenállás az (Rl) értékével növekszik és szintén ellenkező előjelű. Az elérhető határfrekvenica az Rl=0 esethez képest csökken, de még mindig jelentősen nagyobb, mint az 1. ábra szerinti kapcsolási elrendezés esetén.
HU 207 913 Β
A találmány szerinti kapcsolási elrendezés egy további előnye abban van, hogy a (T3, T4) harmadik és negyedik tranzisztorok egymással összekötött bázisának feszültsége az (M) vonatkoztatási ponthoz képest nem függ a jeltől. Csupán túl vezérlésnél csökken ez a feszültség. Ezáltal a bemeneti kapcsolást a (T3, T4) harmadik és negyedik tranzisztor bázisának kapacitív hatása nem zavarja. A bemenő kör, éppúgy, mint egy kaszkód fokozatnál, a (C, D) kimenetektől el van árnyékolva.
A zajviszonyokkal kapcsolatban megjegyzendő, hogy a (T3, T4) harmadik és negyedik tranzisztorok gyakorlatilag nem okoznak zajt, mivel azok az áramot csak továbbítják és nem vezérlik. A (TI, T2) első és második tranzisztor zaja egy megfelelő differenciafokozat zajával egyenlő. Ezáltal a találmány szerinti megoldásnak a zajviszonyai jobbak, mint az 1. ábra szerinti kapcsolási elrendezésnek.
A 4. ábrán látható kapcsolási elrendezésben a villamos szimmetria kissé felborul, mivel a (TI, T2) első és második tranzisztorok bázisárama a (T3) harmadik tranzisztoron keresztül lesz hozzávezetve, miközben a (T4) negyedik tranzisztor ágának azonos pontja terheletlen marad. Ez a (C, D) kimenetek közötti hibás egyenfeszültséghez vezet. Amennyiben ez zavaró, úgy egy szimulátor (T5) tranzisztorral kompenzálható, amelyet az áramtükör egy további (Tll) tranzisztora táplál.
E célból a (T5) tranzisztor kollektorára két (R5, R6) ellenállás csatlakozik, amelyek közül az (R5) ellenállás a (T5) tranzisztor bázisával és az (R6) ellenállás a bemeneti csatlakozóval van összekötve. A kívánt komRs penzálást elérhetjük, ha hozzávetőlegesen R6= — értéket választunk.
A bázisáram kompenzálására egy további lehetőséget szemléltet a 6. ábra. Ebben az esetben egy (T12) tranzisztor emittere csatlakozik a (T3, T4) harmadik és negyedik tranzisztorok egymással összekötött bázisára, és a bázisa az (R3, R4) ellenállások (E) csomópontjával van összekötve, míg a (T12) tranzisztor kollektora egy (T13 és T14) tranzisztorokból felépített áramtükör bemenetével van összekötve. Az áramtükör kimenete, amelyet a (T14) tranzisztor kollektora alkot, az (A) bemenettel van összekötve. Ily módon a (T3, T4) harmadik és negyedik tranzisztorok bázisáramát, amely a (TI, T2) első és második tranzisztorok bázisáramával majdnem egyenlő, a (TI2) tranzisztor veszi fel, és ez az áram a (T13, T14) tranzisztorokból álló áramtükrön keresztül a kapcsolás bemenetére van vezetve. Ebben az esetben nincs szükség járulékos áramra, amint az a 4. ábra esetén szükséges volt. Ezen kívül előnyös lehet, hogy a (C, D) kimenetek potenciálja (T12) tranzisztor bázis-emitter feszültségével a (T3, T4) harmadik és negyedik tranzisztorok bázisfeszültsége fölött van, miáltal a (C, D) kimeneteken nagyobb feszültségváltozás lehetséges.
Az (RÍ) ellenállásnak a 2. vagy 5. ábra szerinti beiktatásával a (T3, T4) harmadik és negyedik tranzisztorok által létrehozott áram-aszimmetria javítható, mivel az (RÍ) ellenálláson létrejövő feszültségesés a (TI) első tranzisztor bázis-emitter feszültségét csökkenti, és ezáltal ennek kollektoráramát csökkenti. Az (RÍ) ellenállás nagyobb értékénél azonban túlkompenzálás lép fel. Ennek a hatásnak az elkerülése érdekében a (T2) második tranzisztor bázisa elé egy (R2) ellenállás van beiktatva, amint az az 5. ábrán látható.
A 6. ábrán látható kapcsolási elrendezés a (C, D) kimenetek nagyobb kivezérlését teszi lehetővé, mivel a (T3, T4) harmadik és negyedik tranzisztorok kollektora nagyobb feszültségen van, mint az egymással összekötött bázisok. Abban az esetben, ha erre a tulajdonságra szükség van, és a bázisáram kompenzálásról le lehet mondani, akkor a (T13, T14) tranzisztorok elhagyhatók, és a (T12) tranzisztor kollektora az (UB) tápfeszültséggel összeköthető. Lehetséges az is, hogy az (R3, R4) ellenállások (E) csomópontja és a (T3, T4) harmadik és negyedik tranzisztorok bázisa közé egy vagy több diódát és/vagy ellenállást iktassunk be.
A legtöbb alkalmazás esetén szimmetrikus kimenetre van szükség, ahol 13=14 és R3=R4, amint az a 4. ábrán látható kiviteli példa esetén fennáll.
13 R?
Azrf-és— viszonytól függően aszimmetrikus vezérlé14 R4 si- és feszültségviszonyok is beállíthatók. Az 5. ábrán egy 14=0, és R4=0 kiviteli példa látható, amely esetben a teljes (Io) tápáram egyoldalról van bevezetve, és a (T4) negyedik tranzisztor csak diódaként működik. A felerősített jel ekkor csak a (C) kimeneten jelenik meg, míg a (D) kimenet csak nyugalmi feszültséget ad le.

Claims (6)

  1. 35 SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Bemeneti kapcsolás négy azonos vezetési típusú tranzisztorral felépített nagy frekvenciás erősítőhöz, azzal jellemezve, hogy az első és második tranzisztor
    40 (TI, T2) emittere vonatkoztatási pontra (M) van kötve, az első tranzisztor (TI) bázisa a kapcsolás bemenetét (A) alkotja, a második tranzisztor (T2) bázisa az első tranzisztor (TI) kollektorára csatlakozik, az első tranzisztor (TI) kollektora a harmadik tranzisztor (T3)
    45 emitterével és a második tranzisztor (T2) kollektora a negyedik tranzisztor (T4) emitterével van összekötve, a harmadik és negyedik tranzisztor (T3, T4) bázisa egymással össze van kötve és a harmadik vagy negyedik tranzisztor (T3 vagy T4) legalább egyikének a kollek50 tora egy áramgenerátorral (13,14) össze van kötve.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti kapcsolás, azzal jellemezve, hogy az első tranzisztor (TI) bázisa és kollektora egymással össze van kötve.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti bemeneti kapcsolás, 55 azzal jellemezve, hogy az első tranzisztor (TI) bázisa és kollektora közé egy ellenállás (RÍ) van beiktatva.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti bemeneti kapcsolás, azzaljellemezve, hogy a harmadik tranzisztor (T3) kollektora a harmadik tranzisztor (T3) bá60 zisával és a negyedik tranzisztor (T4) kollektora a
    A5
    HU 207 913 Β negyedik tranzisztor (T4) bázisával össze van kötve, amelyek közül legalább az egyik összekötés egy ellenálláson (R3, R4) keresztül van megvalósítva.
  5. 5. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti bemeneti kapcsolás, azzal jellemezve, hogy a harmadik és 5 negyedik tranzisztor (T3, T4) kollektora egy csomóponttal (E) van összekötve, mely összekötések közül legalább az egyik egy ellenálláson keresztül (R3, R4) van megvalósítva, és a csomópont (E) egy további impedancián, például egy tranzisztor (T12) bázis-emitter átmenetén keresztül a harmadik és negyedik tranzisztor (T3, T4) bázisára csatlakozik.
  6. 6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti bemeneti kapcsolás, azzal jellemezve, hogy a második tranzisztor (T2) bázisa elé egy ellenállás (R2) van beiktatva.
HU893666A 1988-07-20 1989-07-19 Input circuit for high-frequency amplifiers HU207913B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3824556A DE3824556C2 (de) 1988-07-20 1988-07-20 Symmetrische Eingangsschaltung für Hochfrequenzverstärker

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT55927A HUT55927A (en) 1991-06-28
HU207913B true HU207913B (en) 1993-06-28

Family

ID=6359095

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU893666A HU207913B (en) 1988-07-20 1989-07-19 Input circuit for high-frequency amplifiers

Country Status (9)

Country Link
US (1) US4956615A (hu)
EP (1) EP0351639B1 (hu)
JP (1) JPH02104007A (hu)
KR (1) KR900002543A (hu)
AT (1) ATE111266T1 (hu)
DE (2) DE3824556C2 (hu)
ES (1) ES2059642T3 (hu)
HK (1) HK35497A (hu)
HU (1) HU207913B (hu)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2695272B1 (fr) * 1992-08-26 1994-12-09 Philips Composants Circuit mélangeur pour des signaux de radio ou de télévision.
US5497123A (en) * 1994-12-23 1996-03-05 Motorola, Inc. Amplifier circuit having high linearity for cancelling third order harmonic distortion
US5548248A (en) * 1995-07-30 1996-08-20 Wang; Nan L. L. RF amplifier circuit
US5767662A (en) * 1996-06-21 1998-06-16 Motorola, Inc. Amplifier having single-ended input and differential output and method for amplifying a signal
GB2321150B (en) * 1997-01-11 2000-12-06 Plessey Semiconductors Ltd Low noise amplifier
US5929710A (en) * 1997-03-20 1999-07-27 National Semiconductor Corporation Cascode single-ended to differential converter
US6104249A (en) * 1998-12-31 2000-08-15 Stmicrolectronics, Inc. Highly linear transconductance circuit and filter using same
US6281751B1 (en) * 1999-08-16 2001-08-28 Cirrus Logic, Inc. Frequency compensation for single-ended class AB operational amplifiers with fully-differential input stages
JP2002057532A (ja) * 2000-08-11 2002-02-22 Nec Corp 線形トランスコンダクタンスアンプ
CN100411301C (zh) * 2002-07-26 2008-08-13 国际商业机器公司 在并联反馈结构中使用二极管的改进2-级大带宽放大器
US7378911B2 (en) * 2006-03-16 2008-05-27 Newport Media, Inc. Wideband ultra low noise amplifier

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3996462A (en) * 1975-06-23 1976-12-07 Nasa Solid-state current transformer
US4049977A (en) * 1976-04-08 1977-09-20 Rca Corporation Phase-splitter
US4028631A (en) * 1976-04-26 1977-06-07 Rca Corporation Current amplifiers
DE2946952A1 (de) * 1979-11-21 1981-06-04 Philips Patentverwaltung Gmbh, 2000 Hamburg Differenzverstaerker
FR2528259A1 (fr) * 1982-06-07 1983-12-09 Western Electric Co Perfectionnements concernant des circuits electroniques
US4663599A (en) * 1985-05-21 1987-05-05 General Electric Company Integrated circuit amplifier module
US4644295A (en) * 1986-02-04 1987-02-17 Motorola, Inc. Balanced differential load and method
US4859966A (en) * 1986-09-11 1989-08-22 Seikosha Co., Ltd. Current amplifier circuit and a current amplifying type differential current converter circuit

Also Published As

Publication number Publication date
DE3824556C2 (de) 1994-01-27
JPH02104007A (ja) 1990-04-17
ES2059642T3 (es) 1994-11-16
US4956615A (en) 1990-09-11
KR900002543A (ko) 1990-02-28
EP0351639B1 (de) 1994-09-07
ATE111266T1 (de) 1994-09-15
EP0351639A3 (en) 1990-06-27
HUT55927A (en) 1991-06-28
DE3824556A1 (de) 1990-01-25
HK35497A (en) 1997-03-27
EP0351639A2 (de) 1990-01-24
DE58908306D1 (de) 1994-10-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2549540B2 (ja) レベルシフト回路
US4857861A (en) Amplifier arrangement with improved quiescent current control
HU207913B (en) Input circuit for high-frequency amplifiers
GB2227138A (en) Common-base source-driven differential amplifier
JPS62219777A (ja) ガンマ補正回路
KR0149650B1 (ko) 전류 증폭기
US4357578A (en) Complementary differential amplifier
US4122402A (en) Buffer amplifier circuit suitable for manufacture in monolithic integrated circuit form
US6064268A (en) Precision emitter follower
JPH0590851A (ja) 差動増幅器付き集積回路装置
JP3312911B2 (ja) 結合回路
US6404285B1 (en) Transistor amplifier that accommodates large input signals
US5023568A (en) Combined current differencing and operational amplifier circuit
US20030052737A1 (en) Operational amplifier in which the idle current of its output push-pull transistors is substantially zero
US6091294A (en) Amplifier circuit
US5402084A (en) Coupling circuit
US6246290B1 (en) High gain, current driven, high frequency amplifier
US4430624A (en) Current mirror circuit arrangement
KR20000005731A (ko) 넓은주파수범위를가지는srpp회로
JPH0232608A (ja) 増幅回路
JP3210524B2 (ja) 差動入力型電圧制御電流源回路及びこれを用いた差動フィルタ回路
JP3107590B2 (ja) 電流極性変換回路
KR930002996B1 (ko) 능동 필터회로
JPS6223612A (ja) 温度補償型カレントスイツチ回路
JP3688478B2 (ja) 光受信回路

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee