HU200764B - Process for producing sulfur containing triazine derivative mixtures - Google Patents

Process for producing sulfur containing triazine derivative mixtures Download PDF

Info

Publication number
HU200764B
HU200764B HU873945A HU394587A HU200764B HU 200764 B HU200764 B HU 200764B HU 873945 A HU873945 A HU 873945A HU 394587 A HU394587 A HU 394587A HU 200764 B HU200764 B HU 200764B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
formula
compound
reaction
compounds
alkyl
Prior art date
Application number
HU873945A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT45050A (en
Inventor
Ulrich Deschler
Georg Hellwig
Peter Kleinschmit
Rudolf Michel
Siegfried Wolff
Original Assignee
Degussa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Degussa filed Critical Degussa
Publication of HUT45050A publication Critical patent/HUT45050A/hu
Publication of HU200764B publication Critical patent/HU200764B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D251/00Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings
    • C07D251/02Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings not condensed with other rings
    • C07D251/12Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings not condensed with other rings having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members
    • C07D251/26Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings not condensed with other rings having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members with only hetero atoms directly attached to ring carbon atoms
    • C07D251/40Nitrogen atoms
    • C07D251/48Two nitrogen atoms
    • C07D251/52Two nitrogen atoms with an oxygen or sulfur atom attached to the third ring carbon atom
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08KUse of inorganic or non-macromolecular organic substances as compounding ingredients
    • C08K5/00Use of organic ingredients
    • C08K5/36Sulfur-, selenium-, or tellurium-containing compounds
    • C08K5/37Thiols
    • C08K5/378Thiols containing heterocyclic rings

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Compositions Of Macromolecular Compounds (AREA)
  • Macromolecular Compounds Obtained By Forming Nitrogen-Containing Linkages In General (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Polymers With Sulfur, Phosphorus Or Metals In The Main Chain (AREA)
  • Apparatus For Radiation Diagnosis (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Compounds Of Unknown Constitution (AREA)
  • Curing Cements, Concrete, And Artificial Stone (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Description

A találmány kéntartalmú triazmszármazék-keverékek előállítási eljárására vonatkozik.
Az 1.699.954. sz. német szabadalmi leírásból ismert a bisz(2-etil-amino-4-dietil-amino-s-triazin6-il)-diszulfán, amely például a megfelelő mono- 5 merkapto-triazinból, jóddal vagy hidrogén-peroxiddal végzett oxidációval állítható elő. Az így nyert vegyületet vulkanizáció-gyorsítóként alkalmazzák kaucsukkeverékekben.
A megfelelő tetraszulfánt a 3438.290. sz. német 10 szövetségi köztársaságbeli nyilvánosságrahozatali iratban ismertetik.
Ez a vegyület merkaptotriazineknek dikén-diklóriddal végzett reagáltatásánál keletkezik és vulkanizálható keverékekben eredményesen alkalmaz- 15 ható térhálösítóként, illetve vulkanizáció-gyorsítóként.
Ugyanezt a hatást fejtik ki az olyan, bisz(triazinil)-poliszulfánokból álló keverékek is, amelyeknél nem egy definiált S4-híd köti össze a két triazingyű- 20 rüt, hanem egy olyan poliszulfán-lánc, amely négy kénatom statisztikusan összetevődő hosszúságával rendelkezik; ezek előállítását ismerteti a P 36.10.794. sz. német szövetségi köztársaságbeli szabadalmi bejelentés, amely szerint Ν,Ν’-szubsztitu- 25 ált 2,4-diamino-6-merkapto-triazint kétfázisú rendszerben dikén-diklorid inért szerves oldószerrel készített oldatával reagáltatnak, és a kapott tetraszulfidot hagyják diszproporcionálódni. Ennek az eljárásnak a hátránya az, hogy a dikén-diklorid 30 veszélyes és az egészségre ártalmas anyag, mellyel dolgozni igen kellemetlen.
A találmány tárgya tehát eljárás az (I) általános képletű kéntartalmú triazinszármazékok keverékeinek előállítására, a képletben 35
R1 jelentése hidrogénatom,
R2 jelentése 1-8 szénatomos alkilcsoport vagy
3-6 szénatomos cikloalkilcsoport,
R3 és R4 jelentése 1-8 szénatomos alkilcsoport,
Sa jelentése 2-10 kénatomos poliszulfánlánc, va- 40 gyis 2 < a < 10, mimellett az egyes poliszulfánok olyan koncentrációban vannak jelen, hogy az a statisztikus középérték 2-től 5-ig terjedő egész vagy tört számértéket vesz fel, amely szerint valamely (Π) általános képletű triazinszármazékot, amely- 45 nek képletében R1, R2, R3 és R4 jelentése a fentiekben megadottakkal megegyező, egy protikus, poláros oldószerben—különösen vízben—vagy ezek vízzel alkotott elegyeiben oldott (III) általános képletű vegyülettel — ahol Me jelentése ammónium- 50 vagy egy alkálifém-kation, előnyösen nátrium- vagy kálium-ion és a 2 < a < 5 statisztikus kőzépértéknek felel meg 2:1-2:1,1 mólarányban, 80-140 °C hőmérsékleten reagáltatunk és a kapott reakcióelegyből a terméket önmagában ismert módon elkü- 55 lönítjük.
A reakciót előnyösen a beálló visszafolyatási hőmérsékleten folytatjuk le, amennyiben az oldószer főkomponensét víz képezi, úgy különösen 95-100 ’C-on. Az is lehetséges azonban, hogy magasabb 60 hőmérsékleten és — a beálló nyomás következtében — nyomástartó berendezésben végezzük a reakciót.
Egy előnyös eljárásváltozat szerint a (II) általános képletű megolvadt vegyületet a (III) általános 65 képletű vegyület erősen lúgos, 100 ’C-ra felmelegített vizes oldatába csepegtetjük.
A víztartalmú reakcióelegyekbea a reakció alatt a pH-értúk csökken. Ezért egy előnyös foganatosítást mód szerint, különösen, ha az oldószer túlnyomó részét vagy teljes mennyiségét víz képezi, vizes alkálikus oldat, például nátrium-hidroxid-oldatot vagy nátrium-hidrogén-karbonát-oldatot adagolunk folyamatosan a reakció alatt oly módon, hogy a pH-érték 9,0-73, előnyösen 83 alá ne csökkenjen.
Az alkalmazott Me2Sa a poliszulfid-lánchosszúság tekintetében statisztikusan összetevődő, például a 4-es sztöchiometriai faktor az Na^-ben csupán azt jelenti, hogy a keverékben jelenlevő S a dianionok az a jelentésére adott értékhatárral (2 á a á 10) olyan kölcsönös viszonyban állnak, hogy a következő összefüggés érvényesül:
“na.a/n = 4 = a, ahol n = a jelenlevő összes dianionok száma na = a lánchosszúság jelenlevő dianionjainak száma, a = statisztikus középérték.
Mivel valamennyi, az Me2Sa vegyületben jelenlevő dianion vegyi reakcióban nukleofil tulajdonságokat mutat, a találmány szerinti reakciónál a poliszulfán-lánchosszúságot illetően már eleve egy statisztikusan összetett termékkeverékkel kell számolni.
100 ’C-nál, vizes közegben, legkésőbb 3 óra múlva a reakció befejeződött. Biztonság okából azonban a reakcióelegy hosszabb ideig is forralható viszszafolyató hűtő alatt.
Ezt követően az alsó fázisként elkülönülő kéntartalmú triazinszármazékot forrón folyékony állapotban lefolyatjuk, hűlni hagyjuk és a nedvességmaradványokat például vákuumban végzett szárítással eltávolítjuk.
A kaucsukkeverékekben való alkalmazás céljára szükséges finomeloszlású alakká történő átalakítást a technika állása szerint például őrléssel végezzük.
Amennyiben a végtermékben az elemzés szabad kénre utaba, úgy a nyersterméket például forró etanolban végzett oldással tisztíthatjuk.
Ezután a szennyeződések, így a kén vagy nátrium-klorid, szűréssel elkülöníthetők.
Egy további eljárásváltozat szerint úgy járunk el, hogy az Me2S« vegyületet például etanolban oldva készítjük elő, vagy oldószerként n-propanolt vagy glikolt alkalmazunk, vagy pedig az említett alkoholok vízzel alkotott keverékeit használjuk.
Ezután a (Π) általános képletü triazinszármazékot poralakban vagy előnyösen, a megfelelő alkoholban oldva, illetve szuszpendálva adjuk hozzá, vagy más változatban készítjük elő, majd összekeverjük az Me2Sa oldatával. A termék elkülönítésére a reakcióelegy például vízzel elegyíthető, majd leszűrhető. Az oldhatatlan szűrőmaradékot szárítjuk és őröljük.
A találmány szerint előállított vegyületek kaucsukkeverékekben térhálösítóként, illetve vulkanizáció-gyorsítóként való alkalmazás esetén az ebből készített vulkanizátumok kiváló tulajdonságaihoz vezetnek.
-2HU 200764 Β
A találmány szerinti eljárással előállítható keverékekre példaképpen az alábbi termékeket nevezzük meg:
Jelölés:
A bisz(2-etil-amino-4-di-izopropil-amino-s-triazin-6-il)-oligoszulfid
B bisz(2-n-butil-arnino-4-dÍetíl-amino-s-triazin6-il)-oligoszulfid
C bisz(2-izopropil-amino-4-di-izopropil-aminos-triazin-6-il)-oligoszulfid
D bisz(2-etil-amino-4-di-izobutil-amino-s-triazin-6-il)-oligoszulfid
E bisz(2-etil-amino-4-di-n-propil-amino-s-triazin-6-il)-oligoszulfid
F bisz(2-n-propil-amino-4-dietil-amino-s-triazin-6-il)-oligoszulfid
G bisz(2-n-propil-amino-4-di-n-propil-aminos-triazm-6-il)-oligoszulfid
H bisz(2-n-butil-amino-4-di-n-propil-amino-striazin-6-il)-oligoszulfid
I bisz(2-etil-amino-4-di-n-butil-amino-s-triazin6-il)-oligoszulfid
K bisz(2-ciklohexil-amino-4-dietil-amino-s-triazin-6-il)-oligoszulfid
L bisz(2-etil-amino-4-dietil-amino-s-triazin-óil)-oligoszulfid
M bisz(2-amino-4-dietil-amino-s-triazin-6-il)oligoszulíid.
Oligoszulfídek alatt olyan vegyületek értendők, amelyeknél az egyes poliszulfánok 2 s a < 10
S-lánchosszúsággal olyan arányban vannak jelen, hogy az a S-lánchosszúság statisztikus középértéke 2-től 5-ig terjedő vagy tört számértéket vesz fel (2 < a < 5).
1. példa
229,7 g (megfelel 1,0 mólnak) 2-etil-araino-4dietil-amino-6-klór-triazint, 95,8 g (megfelel 0,55 mólnak (Na2&t statisztikus összetételnek megfelelő dinátrium-poliszulfid-keveréket (előállítását lásd a 34.36.698. sz. német szövetségi köztársaságbeli nyílvánosságrahozatali iratban), valamint 1000 ml vizet 2 literes, KPG-kcverővel rendelkező háromfuratú lombikba viszünk a megadott sorrendben és ezt a reakciókeveréket 30 perc alatt a visszafolyatás hőmérsékletére melegítjük. Ennek során a kezdetben mért 10,7-es pH-érték fokozatosan csökken és 2 órás refluxálási időtartam után eléri a pH=8,5 értéket. Ezzel párhuzamosan a reakcióközeg színváltozása is észlelhető, sötét narancs-barna színről sárgára változik. A reakcióelegyet még egy órán át keveijük visszafolyató hűtő alkalmazásával, ezalatt vizes 20%-os nátrium-hidroxid-oldat hozzáadásával a pH-értéket >8,5-ön tartjuk (fogyás: 0,1 mól nátrium-hidroxid-oldat). A KPG-keverő leállítása után kétfázisú rendszer képződik. A lényegében a termék keverékből álló, nagyobb fajsúlyú részt egy fenékleeresztő szelepen keresztül elkülönítjük a vizes fázistól, ez azután sárgásbarna, borostyánkőszerű szilárd termékké szilárdul meg (dermedési pont kb. 90 ’C). A termékben levő, körülbelül 5%nyi mennyiségű nedvesség-nyomokat 95 ’C-on 16 órán át végzett vákuumos kezeléssel (15 Torr), < 0,5% maradék-nedvességtartalomig eltávolítjuk. Az így kapott szilárd termék mozsárban szobahő4 mérsékleten szabadon folyó porrá aprítható. Ez a por etanolban tisztán oldódik, vagyis nem tartalmaz szignifikáns mennyiséget elemi kénből vagy nátrium-kloridból.
Kitermelés: 246,6 g — ami megfelel az elméleti érték 95,4%-ának — világos sárga por.
C18H32N10S4 (516,76).
számított: C: 41,84, H: 6,24, N: 27,10, S: 24,82, Cl:0%, talált: C: 41,07, H: 6,24, N: 26,68, S: 24,80,
Cl: 0,1%.
A nagynyomású folyadékkromatográfiás (HPLC) vizsgálat [ismert módszer szerint, K.O. Hillet és munkatársi; Z. Anal. Chem. 280, (1976), 263] eredményei:
A vegyűlet* ReLfelületek, %**
R-S2R 485
R-S3R 12,6
R-S4R 18,8
R-S5R 85
R-SsR 6,7
R-S7R 3,1
R-SeR 15
*) R = 2-etil-amino-4-dietil-amino-6-triazinil ·*) a futtatószer által előidézett peak-felületek elhanyagolásával, 100 felületszázalékra normáivá.
2. példa
Az 1. példában ismertetettel analóg sztandardkészülékben 25,5 g (megfelel 0,13 mólnak) diammónium-pentaszulfidot (előállítását 1. J. S. Thomas és munkatársai, J. Chem. Soc 1923,1726 és az ezt követő oldalakat) 300 ml vízben oldunk, a keletkező, vörösbarna ammónium-poliszulfid-oldathoz a visszafolyatás hőmérsékletén 57,4 g (megfelel 0,25 mólnak) cseppfolyósított 2-etil-amino-4-dietilamino-6-klór-triazínt (olvadáspont: 98 ’C) adagolunk 30· perc alatt fűtött csepegtető tölcsérből, keverés közben. A reakcióoldatot visszafolyatás közben további 90 percig keveijük, ennek során a kezdetben mért pH-érték 11,7-ről lassan 8,0-ra csökken. Vizes nátrium-hidroxid-oldat hozzáadagolásával a pH-értéket a következő 60 percre 9,0 értéken tartjuk (fogyás: 0,04 mól nátrium-hidroxid). Az
1. példában ismertetettekkel azonos módon fenékleeresztő szelepen keresztül különítjük el a termékkeveréket, majd szárítjuk és porítjuk. 663 g sárgás port kapunk, amely forró etanolban nem oldódik teljesen. Soxhlet-extraktorban 150 ml etanollal végzett kezelés után 2,6 g világos sárga por marad vissza, amelynek kéntartalma 98,6%. A terméket az extraktumból az oldószer eltávolításával különítjük el.
Kitermelés: 63,2 g (ami megfelel az elméleti érték 92,1%-ának a statisztikus összetételű pentaszulfánra vonatkoztatva), világos sárga színű por.
Ci8H32NioS4,5 (532,79) számított: C: 40,58, H: 6,05, N: 26,29, S: 27,08,
Cl: 0%;
talált: C: 41,12, H: 6,43, N: 27,12, S: 26,61,
Cl: 0,2%.
A nagynyomású kromatográfiás vizsgálat ered3
-3HU 200764 Β ménye:
3. példa
Az 1. példában ismertetett eljárást ismételjük meg, a következő kiindulási anyagokkal:
71,4 g (megfelel 0,25 mólnak) 2-etil-amino-4-din-butíl-amino-6-klór-triazin;
22.7 g dikálium-triszulfid (előállítását 1. Brauer, 1. kötet, 375. oldal);
250 ml víz.
71.8 g világos sárga terméket különítünk el, ami megfelel az elemi érték 96,3%-ának. Az analitikai adatok a következők:
C26H48N10S3 (596,93) számított: C: 52,31, H: 8,11, N: 23,46, S: 16,11, Cl:0%, talált: C: 52,67, H: 8,26, N: 23,83, S: 15,89,
Cl: 0,15%
A nagynyomású folyadékdiagramja jelzéseket tartalmaz bisztriazinil-diszulfánra (45,7% felület),
Rel.felületek, %
R-S2-R 9,0
R-S3-R 29,8
R-S4-R 37,8
R-Ss-R 12,4
R-Sö-R 63
R-S7-R 3,1
R-Ss-R 1,4
és a megfelelő tri-, tetra- és pentaszulfánra (39,1%, 12,8% és 2,4%).
4. példa
Az 1. példában ismertetett eljárást ismételjük meg, a következő kiindulási anyagokkal:
g (megfelel 0,25 mólnak) 2-ciklohexil-amino4-dietil-amino-6-klór-triazin;
13,8 g (megfelel 0,13 mólnak) dinátrium-szulfid (előállítását lásd Brauer, 1. kötet, 374. oldal);
300 ml víz.
543 g világos sárga színű szilárd terméket különítünk el, ami megfelel 87,4%-nak. Az analitikai adatok a következők:
C26H44N10S (560,84) számított: C: 55,68, H: 7,91, N: 24,97, S: 11,43,
Cl:0%, talált: C: 56,21, H: 7,98, N: 25,31, S: 10,73,
Cl: 0,4%.
A HPLC-diagram jelzéseket tartalmaz bisztriazinil-diszulfánra (89,1 felület%) a megfelelő tri- és tetraszulfán mellett (9,7, ill. 1,2%).
5-9. példa
A 2. példában ismertetett eljárást (2-etil-amino4-dietil-amino-6-klór-triazin folyékony állapotban való adagolása) hajtjuk végre dinátrium-poliszulfánok (előállítása az elemekből a 3436.698. sz. német szövetségi köztársaságbeli nyilvánosságrahozatali
I. táblázat
Az 5-9. példa szerinti reakció adatai
A példa száma Oldószer az NaíSa-ban A kiindulási anyagok sztöchiometriai mennyiségei Reakciókörülmények
idő (’C) hőmérséklet
klór- friarin* Na2Sa (mól) oldószer (h) Η)
5. etanol 4,0 03 0,25' 200 5,0 120**
6. glikol 4,5 0,25 0,13 150 63 100-140
7. n-propanol+vfe 4,0 0,25 0,13 150+25 53 93-98
8. glikol 33 0,25 0,13 150 6,0 100-140
9. glikol 5,0 0,25 0,13 200 43 100-140
*) megfelel 2-etil-amino-4-dietil-amino-6-klór-triazinnak **) autoklávban végzett kísérlet
II. táblázat
Az 5-9. példa termékének adatai
A példa száma Nyers kitermelés (%) Se-hányad %* Elemanalízis**
C H N S Cl
5. 72,5 6,2 44,93 7,00 29,07 19,70 0,1
6. 83,4 39,74 6,00 25,04 26,00 03
7. 903 - 41,68 6,18 28,29 24,10 0,2
8. 79,3 - 42,21 6,41 27,82 23,10 0,2
9. 74,7 3,8 40,91 6,21 27,07 26,70 03
*) etanolos extrakció útján meghatározva
-4HU 200764 Β ♦*) számított értékek:
a=3,0: C: 44,60, H: 6,65, N: 28,90, S: 1934%,
a=33: C: 43,18, H:6,44, N: 27,97, S: 22,41%,
a=4,0: C: 41,84, H:63*, N: 27,10, N: 26,29, S: 24,82%,
a=4,5: C: 40,58, H: 6,05, S: 27,08%,
a=5,0: C:3939, H:5,88, N: 25,52, S: 29.21%.
irat szerint) alkalmazásával, különböző oldósze- 10 rekben. A reakció és a termék adatait az 1. és 2. táblázat tartalmazza.
A tennék feldolgozása céljából a reakcióelegyet 95 ’C-on addig elegyítjük vízzel, míg a megolvadt bisz-triazinil-poliszulfonátok fázisa az oldószerek- 15 tői egyértelműen elvált.

Claims (3)

1. Eljárás az (I) általános képletű kéntartalmú 20 triazinszármazékok keverékeinek előállítására, a képletben
R* jelentése hidrogénatom,
R2 jelentése 1-8 szénatomos alkilcsoport vagy
3-6 szénatomos cikloalkilcsoport, 25
R3 és R4 jelentése 1-8 szénatomos alkilcsoport,
Sa jelentése 2-10 kénatomos poliszulfánláncot képvisel, vagyis 2 < a s 10, mimellett az egyes poliszulfánok olyan koncentrációban vannak jelen, hogy az a statisztikus középérték 2-től 5-ig terjedő 30 egész vagy tört számértéket vesz fel, azzal jellemezve, hogy valamely (Π) általános képletű triazinszármazékot, melynek képletében R?, R , R3 és R4 jelentése a fentiekbe· megadottakkal megegyező, egy protikus, poláros oldószerben — különösen vízben—vagy ezek vízzel alkotott Hegyeiben oldott (III) általános képletű vegyülettel—ahol Me jelentése ammónium- vagy egy alkálifém-kation, a 2 a £ 5 statisztikus középértéknek felel meg 2:1— 2:1,1 mólarányban, 80-140 ’C hőmérsékleten reagáltatunk és a kapott reakcióelegyből a terméket önmagában ismert módon elkülönítjük.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a (II) általános képletű vegyületet olvadt alakban adagoljuk a (ΠΙ) általános képletű vegyület vizes, 95-100 ’C-ra felmelegített oldatába és az említett hőmérsékleten lejátszódó reakció alatt vizes, lúgos oldat hozzáadásával a reakcióelegy pHértékét 7,5-9,0 fölött tartjuk.
3. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a (II) és (III) általános képletű vegyületeket a mindenkor alkalmazott oldószerbe készítjük, majd a reakcióhőmérsékletre melegítjük.
HU873945A 1986-09-04 1987-09-03 Process for producing sulfur containing triazine derivative mixtures HU200764B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3630055A DE3630055C2 (de) 1986-09-04 1986-09-04 Verfahren zur Herstellung schwefelhaltiger Triazinverbindungen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT45050A HUT45050A (en) 1988-05-30
HU200764B true HU200764B (en) 1990-08-28

Family

ID=6308862

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU873945A HU200764B (en) 1986-09-04 1987-09-03 Process for producing sulfur containing triazine derivative mixtures

Country Status (21)

Country Link
US (1) US4837322A (hu)
EP (1) EP0258676B1 (hu)
JP (1) JPH0768227B2 (hu)
CN (1) CN1019297B (hu)
AT (1) ATE146782T1 (hu)
AU (1) AU597713B2 (hu)
BG (1) BG45702A3 (hu)
BR (1) BR8704512A (hu)
CA (1) CA1321999C (hu)
CS (1) CS274564B2 (hu)
DD (1) DD262228A5 (hu)
DE (2) DE3630055C2 (hu)
DK (1) DK167438B1 (hu)
FI (1) FI873821A (hu)
HU (1) HU200764B (hu)
IL (1) IL83458A (hu)
IN (1) IN168976B (hu)
NO (1) NO173937C (hu)
PL (1) PL155495B1 (hu)
PT (1) PT85643B (hu)
YU (1) YU45041B (hu)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3438290A1 (de) * 1984-10-19 1986-04-24 Degussa Ag, 6000 Frankfurt Bis-(2-ethylamino-4-diethylamino-s-triazin-6- yl)tetrasulfid,verfahren zur herstellung, verwendung und sie enthaltende vulkanisierbare mischungen
AT394856B (de) * 1990-03-30 1992-07-10 Semperit Ag Verfahren zur vorvernetzung von naturkautschuk und synthesekautschuk und verfahren zur herstellung von gummiartikeln
CN113993719B (zh) * 2019-06-07 2024-01-02 住友化学株式会社 三硫化物化合物

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3923724A (en) * 1951-01-28 1975-12-02 Degussa Processes for improving the processing characteristics of vulcanized elastomers
LU61407A1 (hu) * 1970-07-24 1972-04-04
DE3014717A1 (de) * 1980-04-17 1981-10-22 Bayer Ag, 5090 Leverkusen Vulkanisationssystem, dieses enthaltende kautschukmischung, sowie ein verfahren zur vulkanisation
DE3438290A1 (de) * 1984-10-19 1986-04-24 Degussa Ag, 6000 Frankfurt Bis-(2-ethylamino-4-diethylamino-s-triazin-6- yl)tetrasulfid,verfahren zur herstellung, verwendung und sie enthaltende vulkanisierbare mischungen
DE3610794C2 (de) * 1986-04-01 1995-02-09 Degussa N,N'-substituierte Bis-(2,4-diamino-s-triazin-6-yl)-Tetrasulfide, Verfahren zu ihrer Herstellung und ihre Verwendung in vulkanisierbaren Kautschukmischungen

Also Published As

Publication number Publication date
DK167438B1 (da) 1993-11-01
HUT45050A (en) 1988-05-30
CS274564B2 (en) 1991-08-13
DE3751983D1 (de) 1997-02-06
IN168976B (hu) 1991-08-03
EP0258676A3 (de) 1989-05-10
US4837322A (en) 1989-06-06
DK457887D0 (da) 1987-09-02
CA1321999C (en) 1993-09-07
DE3630055C2 (de) 1997-04-10
BR8704512A (pt) 1988-04-19
EP0258676B1 (de) 1996-12-27
CS619787A2 (en) 1990-11-14
IL83458A0 (en) 1988-01-31
FI873821A0 (fi) 1987-09-03
FI873821A (fi) 1988-03-05
JPS6368576A (ja) 1988-03-28
ATE146782T1 (de) 1997-01-15
PL155495B1 (en) 1991-12-31
NO873338D0 (no) 1987-08-10
JPH0768227B2 (ja) 1995-07-26
YU146787A (en) 1988-12-31
NO173937B (no) 1993-11-15
EP0258676A2 (de) 1988-03-09
PT85643A (de) 1987-10-01
YU45041B (en) 1991-06-30
BG45702A3 (en) 1989-07-14
CN87106168A (zh) 1988-06-15
DE3630055A1 (de) 1988-03-17
AU597713B2 (en) 1990-06-07
NO173937C (no) 1994-02-23
CN1019297B (zh) 1992-12-02
DK457887A (da) 1988-03-05
NO873338L (no) 1988-03-07
AU7790987A (en) 1988-03-10
PT85643B (pt) 1990-05-31
PL267543A1 (en) 1988-08-18
DD262228A5 (de) 1988-11-23
IL83458A (en) 1991-06-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US2779761A (en) Process for preparing amine polysulfides
HUT34510A (en) Process for preparing cyanhydrine derivatives containing phosphorous
HU200764B (en) Process for producing sulfur containing triazine derivative mixtures
Banks et al. N-Halogeno compounds Part 191: Electrophilic fluorinating agents of the multiple mono-N-fluoro class derived from nitrogen heterocycles
KR100459803B1 (ko) 디옥사진화합물의제조방법
Shibuya et al. The synthesis of heteroaromatic cations containing sulfur or selenium atoms.
US2502324A (en) Derivatives of diethylstilbestrol
US3657283A (en) Manufacture of bz-1-bz-1&#39;-dibenzanthronyl sulfides
KR840000479A (ko) 페녹시벤조산으로 부터 유도된 제초성 화합물의 제조방법
US3052681A (en) Reaction products of aromatic amines with polycyano heterocyclic compounds
US3336332A (en) Method for preparing halomethyl substituted phthalocyanine sulfonic acid compounds
KR860006455A (ko) 새로운 인돌 유도체의 제조 방법
US4113738A (en) Conversion of N-tosylsulfoximides to sulfoximines
Klayman et al. Action of hydrogen sulfide on aminoalkanethiosulfuric acids (Bunte salts) to give di-, tri-, and tetrasulfides
KR900001911B1 (ko) 2-비닐-4, 6-디아미노-s-트리아진의 합성방법
Katritzky et al. The Structural Elucidation of Oligomeric Blue Dyes Derived from 9‐Alkylcarbazoles
US3743649A (en) Synthesis of 2-(2-hydroxyphenyl)-benzothiazole
Maassen et al. [76] Identification of GDP binding sites with 4-azidophenyl-GDP
EP0600908A1 (en) IMPROVED METHOD FOR PRODUCING MO4S4L6.
Kopecký et al. Synthesis and transformations of mercaptobicyclo [2.2. 2] octanes
IL24642A (en) Method for preparation of 6-thioxo purines from 6-methylthio purines
SK142195A3 (en) Preparation of symetrical or unsymetrical disubstituted n-cyanoditioimino-carbonates
DD215312A1 (de) Verfahren zur herstellung von thiakronenethern
CH642346A5 (en) Process for preparing (2,6-dichlorobenzylidene-amino)-guanidine
CS206995B1 (cs) Způsob přípravy antrachinonových barviv a triazinovým cyklem

Legal Events

Date Code Title Description
HRH9 Withdrawal of annulment decision
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee