HU196909B - Vessel with skimmer process for producing little particles of pharmaceutical active materials - Google Patents

Vessel with skimmer process for producing little particles of pharmaceutical active materials Download PDF

Info

Publication number
HU196909B
HU196909B HU843004A HU300484A HU196909B HU 196909 B HU196909 B HU 196909B HU 843004 A HU843004 A HU 843004A HU 300484 A HU300484 A HU 300484A HU 196909 B HU196909 B HU 196909B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
alkyl
small particles
derivative
acid
halide
Prior art date
Application number
HU843004A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT35532A (en
Inventor
Arne F Brodin
Ratnesh Shrivastava
Chin-Ming J Chen
Sylvan G Frank
Original Assignee
Univ Ohio State Res Found
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Univ Ohio State Res Found filed Critical Univ Ohio State Res Found
Publication of HUT35532A publication Critical patent/HUT35532A/hu
Publication of HU196909B publication Critical patent/HU196909B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K9/00Medicinal preparations characterised by special physical form
    • A61K9/14Particulate form, e.g. powders, Processes for size reducing of pure drugs or the resulting products, Pure drug nanoparticles
    • A61K9/16Agglomerates; Granulates; Microbeadlets ; Microspheres; Pellets; Solid products obtained by spray drying, spray freeze drying, spray congealing,(multiple) emulsion solvent evaporation or extraction
    • A61K9/1682Processes
    • A61K9/1688Processes resulting in pure drug agglomerate optionally containing up to 5% of excipient
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01JCHEMICAL OR PHYSICAL PROCESSES, e.g. CATALYSIS OR COLLOID CHEMISTRY; THEIR RELEVANT APPARATUS
    • B01J13/00Colloid chemistry, e.g. the production of colloidal materials or their solutions, not otherwise provided for; Making microcapsules or microballoons
    • B01J13/02Making microcapsules or microballoons
    • B01J13/06Making microcapsules or microballoons by phase separation
    • B01J13/10Complex coacervation, i.e. interaction of oppositely charged particles

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Epidemiology (AREA)
  • Dispersion Chemistry (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Compounds Of Alkaline-Earth Elements, Aluminum Or Rare-Earth Metals (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Inorganic Compounds Of Heavy Metals (AREA)

Description

A jelen találmány tárgya eljárás szerves gyógyászati hatóanyagok kis részecskéinek képzésére felületaktív anyagok keverékének jelenlétében a pH változtatásával olyan pH-értékről, amelyen vízben való oldhatóságuk kisebb. A kis részecske meghatározás 2 pm-nél kisebb részecskékre vonatkozik.
Valamely gyógyszerészetileg hatásos vegyületnek a szervezetben való felszívódási sebessége és mértéke függ a vegyületek részecskeméretétől. Kis részecskeméretű, gyógyszerészetileg hatásos vegyületek alkalmazása lehetővé teszi, hogy kisebb költséggel csökkentett dózist adjunk, és kisebb mellékhatások lépjenek fel.
Gyógyszerészeti szempontból minél kisebb egy viszonylag oldhatatlan hatóanyag részecskemérete, annál nagyobb az oldódási sebessége, és rendszerint annál nagyobb a biológiai alkalmazhatósága [J. H. Fincher. J. Pharm. Sci., 57,1825 (1968)]. Ebből a célból kis részecskéket hagyományosan ömlesztett anyag mechanikai felaprításával vagy kis molekulák vagy ionok aggregálásával képeznek. (D. J. Shaw, „Introduction to Golloid and Surface Chemistry”, 3. kiadás, Butterworths, London, 1980,1. fejezet). A magképződés kezdeti sebessége az oldat viszonylagos túltelítettség} fokától függ, míg a részecskenövekedés sebessége számos faktortól, többek között a rendelkezésre álló anyag mennyiségétől, a közeg viszkozitásától, a szennyezéseknek a részecskefelületre való adszorpciójától és a részecske-részecske kölcsönhatástól (D. J. Shaw, „Introduction to Colloid and Surface Chemistry”, 3. kiadás, Butterworths, London, 1980,
1. fejezet). Ionos festékek ionos felületaktív anyagokkal való koncentrátumáról is beszámoltak már IS. P. Moulik, S. Ghosh and A. R. Das, Colloid & Polimer Sci., 257,645 (1979); B. W. Barry and G. F. J. Russell, J. Pharm. Sci., 61, 502 (1972)].
Felfedeztünk egy módszert, amely olyan gyengén savas & gyengén bázikus szerves vegyületek kis részecskéinek képzésére használható, amelyek oldhatósága vízben egyik pH-η nagyobb, mint egy másik pH-η, úgyhogy a pH változtatásával és hőmérsékletváltoztatással vagy' anélkül, de valamilyen felületaktív elegy jelenlétében kicsapást hajtunk végre. A módszer a következő lépésekből áll:
a) A vegyület oldása vízben
Ha az illető vegyület gyengén savas, megfelelő bázis jelenlétében oldjuk, hogy az oldat pH-ja az említett első pH-értékét, mégpedig a vegyület pK«-értékét előnyösen körülbelül 2 pH-egységgel meghaladja. Az oldást valamilyen anionos felületaktív anyaggal együtt végezzük, amely ionos jellegét megtartja az említett első pH és az említett második pH között, és valamely olyan amfoter felületaktív anyaggal együtt, amely az említett első pH-nál anionos, és amelynek kationos jellege úgy fokozódik, ahogy a pH az első pH-ról az említett második pH-ra változik. Ha az illető vegyület gyengén bázikus, akkor a pH-nak az említett első pH-ra, mégpedig az illető vegyület pBC-értékénél előnyösen körülbelül 2 pH-egységgel alacsonyabb pH-ra való csökkentésére megfelelő sav jelenlétében oldjuk valamely olyan kationos felületaktív anyaggal együtt, amely ionos jellegét megtartja az említett első pH és az említett második pH között, és valamely olyan amfoter felületaktív anyaggal együtt, amely az említett első pH-nál kationos, és amelynek 55 anionos jellege úgy fokozódik, ahogy a pH az első pH-ról az említett második pH-ra változik.
b) Az oldat keverése és olyan mennyiségű valamilyen alkalmas savas titrálószerrel (ha a kiindulási oldat bázikus) vagy alkalmas bázikus titrálószerrel (ha a kiindulási oldat savas) való titrálása, amely a pl 1-t az említett első pH-ról az említett második pH-ra változtatja, és ezáltal egyidejűleg a felületaktív anyagok koacervátumának képződését és a vegyület kis részecskékként való kicsapódását okozza. Az említett második pH a vegyület ρΚ,-értéke felett vagy alatt lehet körülbelül 2 pH- egységgel a vegyület szabad sav, szabad bázis vagy só formáinak kicsapásához.
Az a vélemény, hogy ahogy az oldat pH-ja változik, úgy a vegyület oldhatósága is változik, és koacervátum képződik (az aktuális körülményektől függően) az anionos vagy kationos felületaktív anyag és az amfoter felületaktív anyag között a vegyület kicsapódásával egyidejűleg.
Az eljárást előnyösen olyan szerves vegyületek kis részecskéinek képzésére használjuk, amelyek oldhatósága vízben egy előbbi pH-η nagyobb, mintegy másik pH-η. Ilyen vegyületek általánosan találhatók a gyógyszeriparban, és előnyösen az előbbiekben említett kis részecske formában használatosak.
Valamely ilyen szerves vegyület protolitikus tulajdonságaitól függően oldható vagy lúgos (gyengén savas vegyület esetében) vagy savas (gyengén bázisos vegyület esetében) oldatban, és kicsapható vagy savas vagy lúgos titrálószerrel végzett megfelelő titrálással. A kiindulási pH előnyösen 2 pH-egységgel egy gyengén savas vegyület pK«-értéke felett és előnyösen 2 pH-egységgel egy gyengén bázikus vegyület ρΚ,-értéke alatt van.
A jelen eljárásban használható alkalmas, gyógyszerészetileg hatásos vegyület például a szulfadiazin, lidokain, szalicilsav, felodlpin, sulbactam pivoxil, klórzoxazon, teofiliin és eritromicin. Olyan alkalmas amfoter felületaktív anyagok, amelyek ionos jellegüket az első és második pH között megváltoztatják, például zsír imidazolinokból (Miranol®) levezethető felületaktív szerek, különösen monokarboxilezett vegyületek, például Miranol® SM, amely átlátszó, vizes, amfoter oldat 99%-os kapronsavból; a felületaktív anyag kapril-imidazolin monokarboxilezett származéka. Más alkalmas amfoter felületaktív anyagok, például betainok, így kokamido-propilbetain, lauramido-propil-betain; aminosav-arafoterek, például dinátrium-laurimino-dipropionát; és amfoterekből, például Miranol* SM-ből levezethe50 tő imidazolinok és ezen általános csoportok tagjai.
Olyan alkalmas anionos felületaktív anyagok, amelyek megtartják ionos jellegüket a gyengén savas szerves vegyületek első és második pH-ja között, természetes és szintetikus szerves karboxilátok, szulfonátok és szulfátok szokásos sói, például nátrium- és kálíum-sztearát, nátrium-lauril-szulfát, 8—18 szénatomos alkil-csoportokat tartalmazó nátrium- vagy kálium-alkil-szulfálok és 6—8 szénatomos alkil-csoportokat tartalmazó dialkil-nátrium-szulfo-szukcinátok.
Olyan alkalmas kationos felületaktív anyagok, amelyek a gyengén bázisos szerves vegyületek első és második pH-ja között megtartják ionos jellegüket, ammónia és különböző aminok szokásos felületaktív
196 909 származékai, például 11—18 szénatomos alkil-csoportokat tartalmazó (alkil-trimetil-ammónium)halogenidek, 8—18 szénatomos alkil-csoportokat tartalmazó (alkil-piridinium)-halogenidek, 8—18 szénatomos alkil-csoportokat tartalmazó (benzilalkil-dimetil-ammónium)-halogenidek és 8—18 szénatomos alkil-csoportokat tartalmazó (alkildimetil-etil-ammónium)-halogenidek.
A gyógyszerészetileg hatásos vegyületnek az amfoter felületaktív anyaghoz és az anionos vagy kationos felületaktív anyaghoz viszonyított alkalmas mólaránya például 0,15:1:1-től 4,4:1:1 -ig terjed, egy bizonyos rendszer esetében a maximális szolubilizáló kapacitásig.
A gyengén savas vegyűletek oldásához használt lúgos oldat lehet például nátrium-hidroxid oldat vagy kálium-hidroxid oldat. A lúgos oldat körülbelül 0,05—5,0 n lehet, előnyösenO,05 vagy0,l n, hogyelérjük az előnyösen 2 egységgel a vegyület pK.-értéke feletti pH-t. A gyengén bázikus vegyűletek oldása esetében a savas oldat lehet 0,05—5,0 n, előnyösen 0,05 n vagy 0,1 n, hogy előnyösen 2 egységgel a vegyület pK.-értéke alatti pH-t érjünk eL
A titrálásokat keverés közben valamilyen alkalmas titrálószer, például sósavoldat alkalmazásával végezzük, az oldat pH-ját valahová pH 9—pH 1,5 alá csökkentjük, vagy valamilyen lúgos titrálószer esetében valahová pH 2—12 fölé növelj ük, és egy idej űleg a felületaktív anyagok koacervátumképződését és a vegyületek kis részecskékként való kicsapódását idézzük elő.
A savas titrálószer molaritása a 0,05—5,0 n tartományban lehet, előnyösen 0,1 n vagy 1,0 n, a lúgos titrálószer molaritása pedig a 0,05—5,0 n tartományban, előnyösen 0,1 vagy 1,0 n. A kívánt pH eléréséhez azonban magasabb normalitású oldatok is használhatók.
A titrálást 0 —50 ’C hőmérséklet-tartományban vé5 gezzük, általában körülbelül 22 °C-on.
Mivel a találmányt különös tekintettel a gyógyszergyártásra vonatkoztatva írjuk le, magától értetődik, hogy az alapelvek nem annyira korlátozottak. Nyilvánvaló azonban, hogy gyógyszerkészítményekhez θ való alkalmazáskor a felhasznált felületaktív anyagok, savak és bázisok nem hagyhatnak hátra maguk után gyógyszerészetileg kifogásolható maradékokat.
15 1-PMa
Szulfadiazin, nátrium-lauril-szulfát és Miranol SM (42—44 súly% szilárdanyag-tartalom megfelelő moláris mennyiségeit, ahogy az 1. táblázatban megad2q juk, feloldjuk 0,05 n nátrium-hidroxid oldatban, ha 0,044 mól vagy 0,0044 mól szulfadiazint használunk, vagy 0,1 n nátrium-hidroxid oldatban 0,088 mól szulfadiazin esetén. Az oldatokat utána mágneses keverővei állandó sebességgel keverjük, és a szulfadiazint a oldatok 1,0 n sósavoldattal cseppenként végzett titrálásával kicsapjuk.
A szulfadiazin, Miranol SM és nátrium-lauril-szulfát néhány különböző összetételi arányainak hatását a szulfadiazin kicsapására az 1. táblázatban foglaljuk 30 össze. A szulfadiazin kicsapódása általában akkor kezdődik, amikor a pH 8,5-8,6 értéket ér el, amit fokozódó zavarosodás jelez. Az 1—5. minták ajelen találmány szerinti eljárást szemléltetik, míg az A minta nem.
1. táblázat
Szulfadiazin kicsapódása felületaktív anyagokat tartalmazó lúgos oldatok savanyítására
Szulfadiazin;Miranol SM: nátrium-lauril-szulfát
Minta --mólarány koncentráció arány
Zavarosodás A pH 4-re savanyításkor kezdetének kiváló csapadék pH-ja megfigyelése
1 1:1:1 0,044 mól :0,045 mól :0,045 mól 8,5-8,6 Pálcika alakú részecskék és tűk, 1—2 μιη. Ovális részecskék <1 μηι. Néhány részecskét magukba foglaló koacervátum-fázis cseppecskék.
2 1:2:2 0,044 mól :0,09 mól :0,09 mól 8,5-8,6 Pálcika és ovális alakú récsecskék <1 μιη. Nagyobb pálcikák 4 μιη-ig. Néhány részecskét magukba foglaló koacervátum-fázis cseppecskék.
3 2:2:2 0,088 mól :0,09 mól :0,09 mól ~8,9 Kis ovális vagy pálcika alakú részecskék <1 pm.
4 2:1:1 0,088 mól :0,045 mól :0,045 mól -8,9 Kis ovális vagy pálcika alakú részecskék < 1 μιη.
Minta Szulfadiazin: Miranol SM: nátrium-lauril-szulfát Zavarosodás kezdetének pH-ja Λ pl l 4-re savanyításkor kiváló csapadék megfigyelése
mólarány koncentráció arány
5 4,4:1:1 0,088 mól :0,02 mól :0,02 mól -8,9 Kis ovális vagy pálcika alakú részecskék <1 prn.
A 0,1:1:1 0,0044 mól . 0,045 mól :0,045 mól 6,8-7,0 Szulfadiazin nagy, tű alakú kristályai (10—30 pm).
2. példa 15 4. példa
0,24 g, 0,4 g, illetve 0,9 g klórzoxazont (5 - klór 2(3H) - benzoxazolon) feloldunk egyenértéknyi mennyiségben (0,07 mól) kapni - propil - szulfonátot (Miranol JS) és nátrium-lauril-szulfátot tartalmazó 20-20 ml oldatban. A három oldatban a nátrium-hidroxid koncentrációja 0,2 n, 0,25 n és 0,5 n. A leválasztást 0 ’C-on, tömény sósav hozzáadásával végeztük. A hozzáadandó sav mennyiségét úgy határoztuk meg, hogy a végső pH-érték 1,2 legyen. 0,9 g/20 ml klóizoxazon koncentrációnál a csapadékkiválás kis részecskék képződését eredményezte. Az eredményeket a 2. táblázatban ismertetjük.
2. táblázat
Klőrzoxazon részecskék kiválása felületaktív anyagot tartalmazó lúgos oldatok megsavanyítdsára
Klőrzoxazon koncentráció A megsavanyításra kivált csapadék megjelenési formája
2,04 g/20 ml Kb. 10—20 pm-es, tűszerű kristályok; a kristályok gömbszerű agglomerátumot képeznek
0,40 g/20 ml Kb. 2—10 pm-es, tűszerű kristályok és 2 pm-nél kisebb részecskék
0,90 g/20 ml Kisebb mint 1 pm-es kis részecskék
3. példa
2,8 g Iidokain-hidrokloridot [2 - (dietil - amino) N - (2,6 - dimetil - fenii) - acetamid - hidro klorid] feloldunk egyenértéknyi mennyiségű (0,07 mól) Míranol SM-et és cetil - trimetil - ammónium - bromidot tartalmazó 2,0 ml 0,1 n sósavban. A leválasztást 0’Con, 1,54 ml 5,0 n nátrium-hidroxid-oldat hozzáadásával végeztük. A végső pH körülbelül 8 volt. Az eljárás eredményeképpen 1 pm-nél kisebb részecskék képződtek.
1,10 g szulfadiazint (4 - amino - N - 2 - pirimidinil benzol - szulfonamid) feloldunk egyenértéknyi mennyiségű (0,09 mól) Miranol SM-et és nátrium (2 - etil - hexil) - szulfátot tartalmazó 50 ml oldatban, amelyben a nátrium-hidroxid koncentrációja 0,1 n. A leválasztást 0,1 n sósavval végezzük és a végső pH érték 4,2. Az eljárás eredményeképpen 1 pm-nél kisebb részecskék képződtek.

Claims (4)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Eljárás olyan gyengén savas gyógyászati ható30 anyag, amelynek oldhatósága vízben egy első pH-értéken nagyobb, mint egy második pH-értéken, előnyösen 4 - amino - N - (2 - pirimidinil) - benzol - szulfonamid, szalicilsav, 4 - (2,3 - diklór - fenii) -1,4 - dihidro - 2,3 - dimetil - 3,5 - piridindikarbonsav - etil 35 metil - észter, (pívaloiloxi - metil) - penicillanát - 1,1 dioxid, 5 - klór - 2(3 H) - benzoxazolon kis részecskéinek képzésére azzal jellemezve, hogy a hatóanyagot vízben oldjuk, miközben a pH-t bázissal a hatóanyag pK.-értékét legalább 2 egységgel meghaladó pH-ér40 tékre állítjuk nátrium-lauril-szulfát, 8—18 szénatomos nátrium-alkil-szulfát vagy 6—8 szénatomos alkil-csoportot tartalmazó dialkil-nátrium-szulfoszukcinát anionos felületaktív anyag és betain-származék vagy dinátrium-laurimino-diproprionát amfoter fe45 lületaktív anyag jelenlétében, majd a pH-t keverés közben savval a pK,-érték alá csökkentjük, és a kivált kis részecskéket ismert módon elkülönítjük. (Elsőbbsége: 1983. 06. 22.)
  2. 2. Eljárás olyan gyengén bázisos gyógyászati ható50 anyag, amelynek oldhatósága vízben egy első pH-értéken nagyobb mint egy második pH-értéken, előnyösen 2 - (dietil - amino) - N - (2,6 - dimetil - feni}) acetamid, teofillin, eritro micin kis részecskéinek képzésére azzal jellemezve, hogy a hatóanyagot vízben 55 oldjuk, miközben a pH-t savval a hatóanyag pK,-értékénél legalább 2 egységgel kisebb pH-értékre állítjuk 11—18 szénatomos alkil-esoportot tartalmazó (alkil - trimetil - ammónium) - halogenid, 8—18 szénatomos alkil-esoportot tartalmazó (alkil - piridinium)
    60 - halogenid, 8-18 szénatomos alkil-esoportot tartalmazó (benzil - alkil - dimeti - ammónium) - halogenid vagy 8—18 szénatomos alkil-esoportot tartalmazó (alkil - dimetil - etil - ammónium) - halogenid katio65 nos felületaktív anyag és bétáin-származék vagy dinátrium - laurimino - dipropionát amfoter felületaktív anyag jelenlétében, majd a pH-t keverés közben bázissal a ρΚ,-érték fölé növeljük, és a kivált kis részecskéket ismert módon elkülönítjük. (Elsőbbsége: 1983. 06. 22.)
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy amfoter felületaktív anyagként itnidazolin-származékot, betain-származékot vagy aminosav-származékot alkalmazunk. (Elsőbbsége:
    1984. 06. 15.)
  4. 4. Az 1—3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy a hatóanyagot, az amfoter felületaktív anyagot és a kationos vagy anionos felületaktív anyagot (0,15:1:1)—(4,4:1:1) arányban és a maximális oldást kapacitásig tetjedő mennyiségben használjuk. (Elsőbbsége: 1983. 06. 22.)
HU843004A 1983-06-22 1984-06-22 Vessel with skimmer process for producing little particles of pharmaceutical active materials HU196909B (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US50659883A 1983-06-22 1983-06-22
US06/621,133 US4606939A (en) 1983-06-22 1984-06-15 Small particle formation

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT35532A HUT35532A (en) 1985-07-29
HU196909B true HU196909B (en) 1989-02-28

Family

ID=27055522

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU843004A HU196909B (en) 1983-06-22 1984-06-22 Vessel with skimmer process for producing little particles of pharmaceutical active materials

Country Status (7)

Country Link
US (1) US4606939A (hu)
AU (1) AU569534B2 (hu)
FI (1) FI86374C (hu)
GB (1) GB2151925A (hu)
HU (1) HU196909B (hu)
NO (1) NO161715C (hu)
WO (1) WO1985000110A1 (hu)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA1282405C (en) * 1984-05-21 1991-04-02 Michael R. Violante Method for making uniformly sized particles from water-insoluble organic compounds
DE3790487C2 (de) * 1986-08-18 1994-08-18 Emisphere Tech Inc Mikroverkapselung für pharmakologische Mittel
JPH06502391A (ja) * 1990-07-26 1994-03-17 ジー.ディー.サール アンド カンパニー ポリマー性薬剤送達システム
US5443841A (en) * 1992-06-15 1995-08-22 Emisphere Technologies, Inc. Proteinoid microspheres and methods for preparation and use thereof
US5451410A (en) * 1993-04-22 1995-09-19 Emisphere Technologies, Inc. Modified amino acids for encapsulating active agents
SE9901667D0 (sv) * 1999-05-07 1999-05-07 Astra Ab Method and device for forming particles
US7718189B2 (en) 2002-10-29 2010-05-18 Transave, Inc. Sustained release of antiinfectives
HUE029994T2 (hu) 2005-12-08 2017-04-28 Insmed Inc Antiinfektivek lipid-alapú készítményei tüdõfertõzések kezelésére
US20080089927A1 (en) * 2006-04-06 2008-04-17 Vladimir Malinin Methods for Coacervation Induced Liposomal Encapsulation and Formulations Thereof
US20100196455A1 (en) 2007-05-04 2010-08-05 Transave, Inc. Compositions of Multicationic Drugs for Reducing Interactions with Polyanionic Biomolecules and Methods of Use Thereof
US9114081B2 (en) 2007-05-07 2015-08-25 Insmed Incorporated Methods of treating pulmonary disorders with liposomal amikacin formulations
US9119783B2 (en) 2007-05-07 2015-09-01 Insmed Incorporated Method of treating pulmonary disorders with liposomal amikacin formulations
US9333214B2 (en) 2007-05-07 2016-05-10 Insmed Incorporated Method for treating pulmonary disorders with liposomal amikacin formulations
US8426467B2 (en) 2007-05-22 2013-04-23 Baxter International Inc. Colored esmolol concentrate
SI22751A (sl) * 2008-04-03 2009-10-31 Krka, D.D., Novo Mesto Toltrazuril z izboljĺ animi lastnostmi za raztapljanje
CN102083419A (zh) * 2008-07-01 2011-06-01 日东电工株式会社 包含表面被覆了的微粒的医药组合物
US20150272880A1 (en) 2012-05-21 2015-10-01 Insmed Incorporated Systems for treating pulmonary infections
BR112015012351A8 (pt) 2012-11-29 2019-10-01 Insmed Inc composição de antibiótico de glicopeptídeo à base de lipídeo estabilizado e uso de um componente lipídico, um componente de antibiótico de glicopeptídeo e um aminoácido ou derivado do mesmo
PL3142643T3 (pl) 2014-05-15 2019-12-31 Insmed Incorporated Sposoby leczenia zakażeń płuc prątkami niegruźliczymi
JP7460534B2 (ja) 2018-03-30 2024-04-02 インスメッド インコーポレイテッド リポソーム医薬品の連続製造方法

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3037849A (en) * 1958-08-06 1962-06-05 Fmc Corp Method for crystallizing a sodium carbonate
US3574132A (en) * 1968-01-12 1971-04-06 Benjamin Mosier Process of encapsulating basic nitrogen compounds with alkali-precursor gelatin
US3725014A (en) * 1971-04-21 1973-04-03 Allied Chem Sodium carbonate crystallization process with foam prevention
CA1282405C (en) * 1984-05-21 1991-04-02 Michael R. Violante Method for making uniformly sized particles from water-insoluble organic compounds

Also Published As

Publication number Publication date
WO1985000110A1 (en) 1985-01-17
FI850712L (fi) 1985-02-21
NO161715C (no) 1989-09-20
FI86374C (fi) 1992-08-25
NO161715B (no) 1989-06-12
AU569534B2 (en) 1988-02-04
FI86374B (fi) 1992-05-15
GB8503457D0 (en) 1985-03-13
AU3102684A (en) 1985-01-25
GB2151925A (en) 1985-07-31
US4606939A (en) 1986-08-19
HUT35532A (en) 1985-07-29
FI850712A0 (fi) 1985-02-21
NO850447L (no) 1985-02-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU196909B (en) Vessel with skimmer process for producing little particles of pharmaceutical active materials
DE69908021T2 (de) Ziprasidonhaltige Arzneimittel
Anderson et al. Predictive relationships in the water solubility of salts of a nonsteroidal anti-inflammatory drug
EP2054048B1 (de) Neue salze des wirkstoffs rasagilin
DE60026144T2 (de) Benzamidformulierung mit histon-deacetylase-inhibitoraktivität
DE69837903T2 (de) Feste pharmazeutische Dispersionen mit erhöhter Bioverfügbarkeit
DE69500652T2 (de) Nefazodon-Salze mit verbesserter Auflösungsgeschwindigkeit
PT98955B (pt) Processo de preparacao de composicoes quimicas secas estabilizadas contendo um sal de adicao de acido soluvel em agua de um composto basico pouco soluvel, e de aumento da insensibilidade de um procedimento de granulacao
EP0615441B1 (de) Ein ibuprofen enthaltendes akut-arzneimittel und seine verwendung
Badawy et al. 3 Salt Selection for Pharmaceutical Compounds
CH654004A5 (de) Kristallmodifikationen des monohydrats und der wasserfreien form von (+)-catechin, verfahren zu deren herstellung und die sie enthaltenden pharmazeutischen zusammensetzungen.
DE10153934A1 (de) Verfahren zur Kristallisation von Profenen
PT98758B (pt) Processo para a preparacao de uma composicao sob a forma de comprimido ou drageia contendo um ingrediente activo de preferencia um derivado de aminoguanidina sensivel ao calor luz e humidade tendo estretura cristalina monoclinica
EP1469835B1 (de) Stabile salze von o-acetylsalicylsäure mit basischen aminosäuren ii
EP0130160B1 (en) Small particle formation
BR112014017939A2 (pt) Forma de cristal de sal de (6s)-5-metil-tetra-hidrofolato e método para preparação da mesma
DE69123248T2 (de) Verfahren zur herstellung einer wässrigen suspension
DE60224145T2 (de) Suplatasttosilat-kristall
DE3839825A1 (de) Feststoffdispersionen enthaltend oxipurinol und/oder seine alkali- oder erdalkalisalze
DE68903937T2 (de) Waessrige elcatonin-loesung enthaltende arzneizubereitung.
Mathew et al. Nanosuspension loaded oral films: A breakthrough approach
DE2636346C2 (de) Wasserfreies acetylsalicylsaures Natrium in Form von plattenartigen Kristallen, Verfahren zu dessen Herstellung und Arzneimittel, welche dieses enthalten
Aleem Solid Dispersion–An Approach To Enhance The Dissolution Rate Of Aceclofenac
DE4416001C2 (de) Komposite zur steuerbaren Wirkstoff-Freisetzung
DE102019119163A1 (de) Nanostrukturierte Ibuprofen-Zusammensetzungen, Verfahren zu ihrer Herstellung und diese enthaltende pharmazeutische Zusammensetzungen

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee