HU193589B - Process for preparing fluorinated phtaloyl- and terephtaloyl compounds - Google Patents

Process for preparing fluorinated phtaloyl- and terephtaloyl compounds Download PDF

Info

Publication number
HU193589B
HU193589B HU344184A HU344184A HU193589B HU 193589 B HU193589 B HU 193589B HU 344184 A HU344184 A HU 344184A HU 344184 A HU344184 A HU 344184A HU 193589 B HU193589 B HU 193589B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
fluoride
mixture
reaction
formula
compounds
Prior art date
Application number
HU344184A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT36773A (en
Inventor
Peter J V Cleare
Alan T Costello
Original Assignee
Ici Plc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ici Plc filed Critical Ici Plc
Publication of HUT36773A publication Critical patent/HUT36773A/hu
Publication of HU193589B publication Critical patent/HU193589B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C51/00Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides
    • C07C51/58Preparation of carboxylic acid halides

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Description

A találmány tárgya új eljárás kártevőirtó hatóanyagok előállításában közbenső termékekként felhasználható, az aromás gyűrűn fluorozott ftaloil- és tereftaloil-vegyületek előállítására.
A Chem. Abstr. 64, 14125 (1966) referátumban közöltek szerint a tetrafluor-ftaloil-fluoridot úgy állítják elő, hogy tetraklór- ftaloil-klorid és kálium-fluorid elegyét acél autoklávban 12 órán át 160°C-on, majd 8 órán át 270°C-on tartják. A kívánt tetrafluor-ftaloit-fluoridot 20%-os hozammal kapják. A Chem. Asbtr. 64, 6532 (1966) referátumban közöltek szerint, a megfelelő tereftaloil-vegyületet, hasonlóan hosszadalmas hőkezelést igénylő eljárással állítják elő úgy, hogy a tétr§í<!ór-tereftalói 1 -kioridőt autoklávban, keverék közben 18 órán Í40°C-on, majd 34 órán át 270°C-on fluorozzák. A kapott terméket — ami feltehetőleg tetrafluor-tereftaloil-fluorid — metanollal extrahálják, és így tetrafluor-tereftálsav-dimetil-észtert különítenek el.
A 3 140 634 Al sz. német szövetségi köztársaságbeli közrebocsátási irat eljárást ismertet az aromás gyűrűn fluorozott benzoil-fluoridok előállítására a megfelelően klórozott benzoil-halogenidekből kiindulva. Az eljárás szerint az aromás gyűrűn klórozott benzoil-halogenideket hígítószerben, adott esetben katalizátor jelenlétében kálium-fluoriddal reagáltatják. A reakciót magas hőmérsékleten, megnövelt nyomáson, az elegy forráspontján végzik, és a reakcióban képződő, az aromás gyűrűn fluorozott benzoil-fluoridot a reakció folyamán kidesztillálják az elegyből. Hígítószerekként a végtermékénél kisebb gőznyomású inért szerves oldószereket használnak fel; így például a pentaklór-benzoil-klorid fluorozását tetrametilén-szulfonban végzik. A fluorozáshoz rendszerint 200°C-nál magasabb hőmérséklet fenntartására van szükség, és a kívánt végterméket sók esetben részlegesen fluorozott vegyűletekkel szennyezett állapotban kapják.
A találmány tárgya új eljárás az (1) általános képletü vegyületek előállítására — a képletben n értéke l, 2, 3 vagy 4 —, oly módon, hogy (II) általános képletü vegyületeket — a képletben X halogénatomot jelent - vízmentes poláros aprotikus oldószerben, 100—200°C-on, előnyösen 120— 150°C-on, adott esetben fázisátvivő katalizátor jelenlétében legalább sztöchiometrikus mennyiségű vízmentes kálium-fluoriddal reagáltatunk.
A (II) általános képletü vegyületekben a karbonsav-halogenid-csoportok előnyösen karbonil-klorid csoportok lehetnek, amelyek rendszerint egymáshoz viszonyítva orto- vagy para-helyzetben kapcsolódnak a benzolgyűrűhöz.
A találmány szerinti eljárás különösen előnyösen alkalmazható olyan (I) általános képletü vegyületek előállítására, amelyek képletében n értéke 4. Kiemelkedően előnyösen állíthatunk elő a találmány szerinti eljárással 2 tetraklór-terefta loil-k lóridból tetrafluor-tereftaloil-fluoridot. A találmány szerinti eljárásban a klór — fluor szubsztitúció mértékét a reakciókörülmények megfelelő módosításával — elsősorban a hőmérséklet értékének megfelelő megválasztásával — szabályozhatjuk, és így az eljárással egy, kettő, három vagy négy fluor-szubsztituenst tartalmazó végtermékeket egyaránt előállíthatunk.
A találmány szerinti eljárásban bármilyen poláros aprotikus oldószert felhasználhatunk, egyes oldószerek használata azonban különösen előnyös. így például ha tetrafluor-tereftaloil-fluoridot állítunk elő tetraklór-tereftaloil-kloridból, oldószerként különösen előnyösen használhatunk fel szulfolánt, mert ebben az esetben a végterméket könnyen elkülöníthető állapotban és nagy hozammal kapjuk. Reakcióközegként difenil-szulfont is felhasználhatunk, figyelembe véve azonban, hogy ez az oldószer a szulfolánnál magasabb hőmérsékleten forr, a termék elkülönítése nehézkesebb. Megfelelő oldószernek bizonyult a ntirobenzol, ugyanakkor azonban a dimetil-acetamid, N-metil-pirrolidon és benzonitril alkalmazása kevésbé előnyös. Oldószerként nem célszerű dimetil-szu 1 foxidot felhasználnunk, mert savhalogenidekkel robbanó elegyeket képezhet. Ha tetraklór-tereftaloil-kloridból az aromás gyűrűn két vagy három fluor-szubsztituenst hordozó terméket kívánunk előállítani, oldószerként célszerűen dietilén-glikol-dimetil-észtert (diglyme) használunk fel.
A termék hozamát katalizátor, előnyösen fázistranszfer katalizátor, például kvaterner ammónium-halogenidek vagy koronaéterek felhasználásával növelhetjük, a katalizátorokat azonban kellő e'ővigyázatossággal kell felhasználnunk. így például a tetrabutil-ammónium-bromid reakcióba léphet a termékkel. Ha reakcióközegként dieti 1 én-glikol-dimeti I -étert használunk, fázistranszfer katalizátorok alkalmazásával jelentősen növelhetjük a végtermék hozamát.
A kiindulási anyagokként felhasználható tetraklór-terefta loil-k lórid és tetraklór-ftaloi 1-klorid ismert vegyület (Chem. Abstr. 62, 470 (1965) és 64, 14125 (1966); ezek közül a tetraklór-tereftaloil-klorid kereskedelmi forgalomban kapható. A kiindulási anyagokként felhasználható egyéb (II) általános képletü vegyületeket ismert módon állíthatjuk elő úgy, hogy a megfelelő tetraklór-benzol-dikarbonsav-kloridokrit egyéb savhalogenidekké alakítjuk. A tetraklór-tereftaloil-fluorid tetraklór-tereftaloil-kloridból történő előállítását a Chem. Abstr. 62, 470 (1965) referátum ismerteti.
A reagensként felhasznált kálium-fluoridot és az oldószert a -eakció végrehajtása előtt vízmentesítjük. Az oldószerből például desztillációval vagy — magas forráspontú oldószerek esetén — vízzel azeotrop elegyet képező segédoldószer beadagolásával és ezt követő azeotrop desztillációval távolíthatjuk el
-2193589 a vizet. Ezután a reakcióelegyhez hozzáadjuk a (II) áltlános képletű kiindulási anyagot és adott esetben a katalizátort, és az elegyet keverés közben melegítjük. A reakció hőmérséklete az elérni kívánt szubsztitúció mértékétől függően változik; így például 100-130°C-on egy vagy két klóratom, 130°C-nál magasabb hőmérsékleteken három klóratom, míg 140°C-náI magasabb hőmérsékleten négy klóratom cserélhető fluoratomra. 200°C-ot meghaladó hőmérsékleten — sőt egyes esetekben már 150°C-ot meghaladó hőmérsékleteken is — bomlás észlelhető. Amennyiben négy klóratomot kívánunk fluoratomokra cserélni, a reakcióelegyet rendszerint 120—150°C-on tartjuk néhány órán át. A reakció lezajlása után az (I) általános képletű vegyületet vákuumdesztillációval különíthetjük el. Eljárhatunk azonban úgy is, hogy a terméket a megfelelő diészter, például dimetil-észter formájában különítjük el úgy, hogy a reakcióelegyet az észterképző alkoholba öntjük, a szervetlen anyagokat szűréssel eltávolítjuk, a szürletből csökkentett nyomáson lepároljuk az alkohol fölöslegét, és a maradékból vízzel kicsapjuk a diésztert.
A reakcióban a kálium-íluoridot sztöchiometrikus mennyiségben vagy fölöslegben használhatjuk fel. 50%-osnál nagyobb kálium-f tuorid-fölösleg alkalmazására általában nincs szükség. Amennyiben a bertzolgyürűhöz kapcsolódó valamennyi klóratomot fluoratomokra kívánjuk cserélni, elegendő a kálium-fluoridot 30%-os vagy annál kisebb fölöslegben beadagolni. Esetenként előnyösnek bizonyul, ha a reakcióelegyhez kevés cézium-fluoridot adunk.
A találmány szerinti eljárással előállított, az aromás gyűrűn fluorozott ftaloilés tereftaloil-fluoridokat kártevőirtó hatású anyagok szintézisében közbenső termékekként használhatjuk fel. Eljárhatunk például úgy, hogy az (I) általános képletű vegyületeket dietilén-glikol-dimetil-észteres közegben nátrium-bórhidriddel redukáljuk (ezt az eljárást a 2 127 013 sz. nagy-britanniai szabadalmi leírás ismerteti), a kapott tetrafluor-oxilil-dialkoholt katalitikusán hidrogénezzük, és a képződött metil-tetrafluor-benzil-alkoholt reagáltatjuk tovább.
A találmány szerinti eljárást az oltalmi kör korlátozása nélkül az alábbi példákban részletesen ismertetjük.
1. példa
Tetrafluor-tereftaloíl-fluorid előállítása és elkülönítése tetrafluor-tereftálsav-dimetilészter formájában g kálium-fluorid és 30 ml szulfolán elegyét keverés közben 200°C-ra melegítjük, és a víznyomokat, valamint az esetlegesen jelenlévő egyéb alacsony forráspontú (150°/ 15—20 Hgmm-nél alacsonyabb hőmérsékleten forró) szennyezéseket vákuumdesztillációval eltávolítjuk. Az elegyet 20—30°C-ra hűtjük, és 8,75 g íetraklór-tereftaloil-kloridot adunk hozzá. A reakcióelegyet 150°C-ra melegítjük, és 2—3 órán át ezen a hőmérsékleten keverjük.
A terméket (amely az elegy mintájának elemzése, olvadáspont és ÍR spektrum alapján tetrafluor-tereftaloil-f uorídnak bizonyult) a megfelelő dimetil-észter formájában különítjük el úgy, hogy a reakcióelegyet 200 ml metanolba öntjük. A szervetlen anyagot kiszűrjük, a szürletből csökkentett nyomáson lepároljuk a metanol íölöslegét, és a maradékot 200 ml vizbe öntjük. A kivált szürke, szilárd anyagot leszűrjük. 4,2 g tetrafluor-tereftálsav-dimetil-észetert kapunk; hozam: 61,7%.
2. példa
Tetrafluor-tereftaleil-fluorid előállítása
85,3 g kálium-fluorid és 441 g szulfolán elegyéből vízmentesítés céljából keverés és melegítés közben, csökkentett nyomáson 141 g szulfolánt párolunk le. Az elegyet 80°C-nál alacsonyabb hőmérsékletre hűtjük, 67,5 g tetraklór-tereftaloil-kloridot adunk hozzá, majd 130°C-ra melegítjük, és 12 órán át ezen a hőmérsékleten tartjuk. A terméket 20 Hgmm nyomáson végzett desztillációval különítjük el. Termékként a 110— 140°C forráspontú frakciót fogjuk fel. 46 g, körülbelül 80%-os tisztaságú tetrafluor-tereftaloil-fluoridot kapunk, ami körülbelül 77%-os hozamnak felel meg.
3. példa
Diklór-difluor-, monoklór-trifluor- és tetrafluor-tereftaloil-fluorid elegyének előállítása
10,2 g kálium-fluorid és 50 g dietilén-glikol-dimetil-észter elegyéből vízmentesítés céljából keverés és melegítés közben 25 g d ieíi lén - g 1 ikol - d imeti 1 -észter t párolunk le. Az elegyet 80°C-nál alacsonyabb hőmérsékletre hütjük, 8,75 g tetraklór-tereftaloil-kloridot adunk hozzá, és 21 órán át 150°C-on keverjük. A kapott termékelegy 72% diklórdi f I uor-terefta lói l-f luoridót, 22% monoklór-triíluor-tereftaloil-fluoridot és 6% tetrafluortereftaloil-íluoridot tartalmaz; az összhozam
64%.
4. példa
Diklór-difluor-, monoklór-trifluor- és tétrafluor-tereftaloil-fluorid elegyének előállítása
A 3. példában közöltek szerint járunk el, azonban a reakciót 0,5 g tetrabutil-ammónii:m-bromid (fázistranszfer katalizátor) jelenlétében, 120°C-on végezzük. 14 órás reakció ι tán a kapott termékelegy 78% tetrafluor-tereftaloil-f 1 uoridból, 11% monoklór-trifluor-•'ereftaloil-fluoridból és 11% diklór-dífluor-’ereftaloil-fluoridból áll; az összhozam 64%.
5. példa
Tetrafluor-tereftaloil-fluorid előállítása
10,2 g kálium-fluorid, 25 g difeniI-szuIfcn és 25 g toluol elegyéből vízmentesítés céljából melegítés és keverés közben lepárol3
-3193589 juk a toluolt. A reakcióelegyet lehűtjük, 8,75 g tetraklór-tereftaloil-kloridot adunk hozzá, majd 150°C-ra melegítjük, és 3 órán át ezen a hőmérsékleten tartjuk. A képződött tetraf luor-teref taloil-fluoridot deszti nációval különítjük el.
6. példa
Tetrafluor-tereftaloil-f luorid előállítása
10,9 g kálium-fluorid és 45 g dimetil-acetamid elegyéböl vízmentesítés céljából melegítés és keverés közben 15 g oldószert párolunk le. Az e,legyet 10ö°C-nál alacsonyabb hőmérsékletre híltjük, és 9,35 g teraklór-tereftaloil-kloridot adunk hozzá. Az elegyet 120°Cra melegítjük, 6 órán át ezen a hőmérsékleten tartjuk, majd keverés közben 25°C-ra hűtjük, és 30 g metanolt adunk hozzá. A kapott elegyet 250 g vízbe öntjük, és a kivált szilárd anyagot leszűrjük. 2,7 g tetrafluor-tereftálsav-dimetil-észtert kapunk, ami 37%-os hozamnak felel meg.
7. példa
Tetrafluor-tereftaloil-f luorid előállítása
10,9 g kálium-fluorid és 45 g nitrobenzol elegyéböl melegítés és keverés közben, 50 Hgmm nyomáson 15 g oldószert párolunk le. A kapott, vízmentesített elegyet 80°C-nál alacsonyabb hőmérsékletre hűtjük, és az elegyhez 9,53 g tetraklór-tereftaloil-kloridot, majd 0,9 g tetrabutil-ammónium-bromidot adunk. Az elegyet 130°C-ra melegítjük, 20 órán át ezen a hőmérsékleten tartjuk, majd a terméket a 6. példában közöltek szerint elkülönítjük. 3,8 g tetrafluor-tereftálsav-dimetil-észtert kapunk, ami 51,2%-os hozamnak felel meg.
8. példa
Tetrafluor-tereftaloil-f luorid előállítása
9,5 g kálium-fluorid és 45 g N-metil-2-pirrolidon elegyéböl vízmentesítés céljából, keverés közben 120°C-on, 50 Hgmm nyomáson 15 g oldószert desztillálunk le. Az elegyet 60°C-nál alacsonyabb hőmérsékletre hűtjük,
7,5 g tetraklór-tereftaloil-kloridot adunk hozzá, majd 120°C-ra melegítjük, és 6 órán át ezen a hőmérsékleten tartjuk. A reakcióelegyet 25°C-ra hütjük, 50 g metanolt adunk hozzá, szűrjük, és a szűrletet fölöslegben vett vízbe öntjük. A kivált szilárd anyagot leszűrjük és szárítjuk. 1,3 g tetrafluor-tereftaloil-dimetil-észtert kapunk; ami 22%-os hozamnak felel meg.
fi
9. példa
Tetrafluor-tereftaloil-f luorid előállítása
9,5 g kálium-fluorid és 45 g benzonitril elegyéböl vízmentesítés céljából, keverés köz5 ben 100°C-on, 50 Hgmm nyomáson 15 g oldószert desztillálunk le. Az elegyet 60°C-nál alacsonyabb hőmérsékletre hűtjük, 7,5 g tetraklór-tereftaloil-kloridot adunk hozzá, majd 150°C-ra melegítjük, és 5 órán át ezen a hőmérsékleten tartjuk Gázkromatográfiás vizsgálat szerint a rés kcióelegyben kimutatható a kívánt termék. Az elegyet 120°C-ra hütjük, 0,8 g tetrabutil-ammónium-bromidot adunk hozzá, majd H0°C-ra melegítjük, és 15 20 órán át ezen a hőmérsékleten tartjuk.
Az elegyből 1,9 g terméket különítünk el a megfelelő dimetil-észter formájában, ami 32%-os hozamnak felel meg.

Claims (7)

  1. 20 SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás az (1) általános képletű fluorozott ftaíoil és tereftaloil-vegyületek előállítására — a képletben n értéke 1, 2, 3 vagy 4 —, azzal jellemezve, hogy (II) általános 25 képletű klórozott benzol-dikarbonsav-halogenideket — a képletben X halogénatomot jelent — vízmentes poláros aprotikus oldószerben, 100—200°C-on, adott esetben fázisátvivő katalizátor jelenlétében legalább sztö30 chiometrikus mennyiségű vízmentes kálium-fluoriddal reagáltatunk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reakciót 120—150°C-on végezzük.
    35
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás főtömegében mono- vagy difluorozott (I) általános képletű vegyületek előállítására, azzal jellemezve, hogy a reakciót 100—130°C-on végezzük.
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti eljárás főtömegében trifluorozott (I) általános képletű vegyületek előállítására, azzal jellemezve, hogy a reakciót 130—140°C-on végezzük.
  5. 5. Az 1. igénypont szerinti eljárás fő45 tömegében tetrafluorozott (I) általános képletű vegyületek előállítására, azzal jellemezve, hogy a reakciót 140°C-nál magasabb hőmérsékleten végezzük.
  6. 6. Az 1-5. igénypor tok bármelyike szerinti 50 eljárás, azzal jellemezve, hogy poláros aprotikus oldószerként szulfolánt használunk.
  7. 7. Az előző igénypontok bármelyike szerinti eljárás tetrafluor-tereftaloil-fluorid előállítására, azzal jellemezve, hogy tetraklór-terefta loil - klór idból indulunk ki.
HU344184A 1983-09-16 1984-09-12 Process for preparing fluorinated phtaloyl- and terephtaloyl compounds HU193589B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB838324902A GB8324902D0 (en) 1983-09-16 1983-09-16 Chemical process

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT36773A HUT36773A (en) 1985-10-28
HU193589B true HU193589B (en) 1987-10-28

Family

ID=10548910

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU344184A HU193589B (en) 1983-09-16 1984-09-12 Process for preparing fluorinated phtaloyl- and terephtaloyl compounds

Country Status (6)

Country Link
EP (1) EP0140482B1 (hu)
JP (1) JPS6087244A (hu)
CA (1) CA1234152A (hu)
DE (1) DE3468676D1 (hu)
GB (2) GB8324902D0 (hu)
HU (1) HU193589B (hu)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3621707A1 (de) * 1986-06-28 1988-01-07 Bayer Ag Verfahren zur herstellung von 2,3,5,6-tetrafluorbenzoesaeure und die neuen verbindungen 2,3,5,6-tetrachlor-4-trifluormethyl-benzoylchlorid und 2,3,5,6-tetrafluor-4-trifluormethyl-benzoylfluorid
GB8705187D0 (en) * 1987-03-05 1987-04-08 Shell Int Research Benzoic acid derivative
DE59200338D1 (de) * 1991-04-25 1994-09-08 Hoechst Ag N'-substituierte N-Amino-3,4,5,6-tetrafluorphthalimide und Verfahren zu ihrer Herstellung.
ES2070545T3 (es) * 1991-04-25 1995-06-01 Hoechst Ag Procedimiento para la preparacion de acido 2,3,4,5-tetrafluoro-benzoico.
DE59302798D1 (de) * 1992-07-10 1996-07-11 Hoechst Ag Verfahren zur Herstellung von Tetrafluorphthalsäure und/oder Tetrafluorphthalsäureanhydrid
ES2391784T3 (es) * 2005-12-06 2012-11-29 Sumitomo Chemical Company Limited Método para producir difluoruro del ácido tetrafluorotereftálico
JP4967613B2 (ja) * 2005-12-06 2012-07-04 住友化学株式会社 テトラフルオロテレフタル酸ジフルオライドの製造方法
JP4973143B2 (ja) * 2005-12-08 2012-07-11 住友化学株式会社 テトラフルオロテレフタル酸ジフルオライドの製造法
CN101321720B (zh) * 2005-12-08 2012-12-26 住友化学株式会社 制备四氟对苯二甲酸二氟化物的方法
JP5250997B2 (ja) * 2006-04-27 2013-07-31 住友化学株式会社 フッ化カリウム分散液およびそれを用いる含フッ素有機化合物の製造方法
WO2007126142A1 (ja) * 2006-04-27 2007-11-08 Sumitomo Chemical Company, Limited フッ化カリウム分散液およびそれを用いる含フッ素有機化合物の製造方法
EP2033944A4 (en) 2006-06-27 2010-04-07 Sumitomo Chemical Co PROCESS FOR PRODUCING HALOGEN-SUBSTITUTED BENZENEDIMETHANOL
EP2415741A4 (en) 2009-03-31 2015-03-18 Sumitomo Chemical Co PROCESS FOR PRODUCING ALCOHOL COMPOUND

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4174349A (en) * 1978-10-30 1979-11-13 Allied Chemical Corporation Preparation of fluoroorganic compounds with calcium fluoride
DE2928987A1 (de) * 1979-07-18 1981-02-12 Bayer Ag 4-fluor-3-brom-benzoylfluorid und verfahren zu seiner herstellung
CA1157884A (en) * 1980-04-16 1983-11-29 Byron R. Cotter Process for the preparation of trifluoromethylbenzoyl halides
DE3140634A1 (de) * 1981-10-13 1983-04-21 Bayer Ag, 5090 Leverkusen Verfahren zur herstellung von kernfluorierten benzoylfluoriden

Also Published As

Publication number Publication date
EP0140482A2 (en) 1985-05-08
CA1234152A (en) 1988-03-15
JPH0466220B2 (hu) 1992-10-22
GB8324902D0 (en) 1983-10-19
GB8418835D0 (en) 1984-08-30
EP0140482A3 (en) 1985-06-05
GB2146635A (en) 1985-04-24
EP0140482B1 (en) 1988-01-13
JPS6087244A (ja) 1985-05-16
GB2146635B (en) 1987-05-13
DE3468676D1 (en) 1988-02-18
HUT36773A (en) 1985-10-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JPS6251260B2 (hu)
HU193589B (en) Process for preparing fluorinated phtaloyl- and terephtaloyl compounds
EP0264624B1 (en) Process for the preparation of oxy-diphthalic anhydrides
ZA200505574B (en) Method for the production of benzophenones
GB2122190A (en) Decarboxylation of halogenated benzoic acids or esters
JPH02339B2 (hu)
JPH0647568B2 (ja) 2,4‐ジクロロ‐5‐フルオロ安息香酸の製法
JPS63301842A (ja) ナフタレン化合物のアシル化方法
US4439368A (en) One solvent process for preparation of esters of 3,5-dibromo-4-hydroxybenzonitrile
US2047946A (en) Process for the chlorination of phthalide and further treatment of the chlorination product
JP3220508B2 (ja) 2,3,4,5−テトラフルオロ安息香酸の製造方法
US4268457A (en) Process for the preparation of paraphenoxybenzoylchloride
JPS604145A (ja) 4−フルオロフエノ−ルの精製方法
EP1293495B1 (en) Process for the preparation of bromoisophthalic acid compounds
US6111130A (en) Process for the preparation of trifluoromethyl containing derivatives
JP2797211B2 (ja) ベンゾ―1,3―ジオキソールの製造方法
US3862209A (en) Process of making nitro phenoxybenzoic acid esters
JPS6240353B2 (hu)
JPH0640969A (ja) ジフルオロベンゼンの調製方法
JPS6147475A (ja) フツ素化無水フタル酸の製法
JP4893903B2 (ja) ブロモイソフタル酸化合物の製造方法
EP0060943B1 (en) Paraphenoxybenzotrichloride, its preparation and use
JPH02204473A (ja) 1―アミノ―2―ブロム―4―ヒドロキシ―アントラキノンの製造方法
JPH0665144A (ja) 3,4,6−トリフルオロフタル酸およびその無水物の製造方法
JPH0323532B2 (hu)

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HPC4 Succession in title of patentee

Owner name: ZENECA LIMITED, GB