HU191780B - Circuit arrangement for the adjustment of the operating voltage of high-pressure discharge lapms - Google Patents

Circuit arrangement for the adjustment of the operating voltage of high-pressure discharge lapms Download PDF

Info

Publication number
HU191780B
HU191780B HU851777A HU177785A HU191780B HU 191780 B HU191780 B HU 191780B HU 851777 A HU851777 A HU 851777A HU 177785 A HU177785 A HU 177785A HU 191780 B HU191780 B HU 191780B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
lamp
voltage
operating voltage
circuit arrangement
circuit
Prior art date
Application number
HU851777A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT38026A (en
Inventor
Hans-Guenther Ganser
Ralf Schaffer
Hans-Peter Stormberg
Original Assignee
Philips Nv
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Philips Nv filed Critical Philips Nv
Publication of HUT38026A publication Critical patent/HUT38026A/hu
Publication of HU191780B publication Critical patent/HU191780B/hu

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H05ELECTRIC TECHNIQUES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • H05BELECTRIC HEATING; ELECTRIC LIGHT SOURCES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; CIRCUIT ARRANGEMENTS FOR ELECTRIC LIGHT SOURCES, IN GENERAL
    • H05B41/00Circuit arrangements or apparatus for igniting or operating discharge lamps
    • H05B41/14Circuit arrangements
    • H05B41/36Controlling
    • H05B41/38Controlling the intensity of light
    • H05B41/39Controlling the intensity of light continuously
    • H05B41/392Controlling the intensity of light continuously using semiconductor devices, e.g. thyristor

Landscapes

  • Circuit Arrangements For Discharge Lamps (AREA)

Description

A találmány tárgya kapcsolási elrendezés nagynyomású gázkisülő lámpa működési feszültségének egy adott névleges értékre történő beállítására, amely a lámpával sorosan elrendezett, vezérelhető áramkorlátozói, valamint ezt vezérlő beállító áramkört tartalmaz, a beállító áramkör kimenő jelét a lámpa névleges működési feszültségét meghatározó kívánt érték és a lámpa pillanatnyi működési feszültségét meghatározó tényleges érték közötti különbség határozza meg
A nagynyomású gázkisülö lámpák működése közben gyakran merülnek fel nehézségek annak következtében. vagy a lámpa élettartama során változó működési feszültség változása következtében, ami a lámpa öregedése során fellépő jelenség. Ez a lámpa túlterheléséhez vezethet, és ezáltal annak élettartama megrövidül. Nátrium kisülő lámpáknál a nátrium nyomása megnövekszik, ezen túlmenően az a nem-kívánt hatás lép fel, hogy- a lámpa szintulajdonságai változnak a lámpa működési feszültségével együtt. A lámpa működési feszültéségének változásai nem csupán az előbb említett öregedési jelenség következtében lép fel. hanem azt gyártási toleranciák is okozhatják. Gyakran fordul elő, hogy a lámpa működési feszültsége növekszik az élettartama során jóllehet a működési feszültség csökkenése, vagy mindkét ha tás kombinációja egyidejűleg léphet fel ez alatt az idő alatt.
Következésképpen a lámpa működési feszültségének egy adott névleges értékűre történő beállítása alatt azt is értjük, hogy valamennyi adott típusú lámpához amennyiben az az előbb említett áramköri elrendezéssel működik, ugyanazt a működési feszültséget állítjuk be. Ez nem jelenti a teljesítmény-stabilizálást, mivel a gyártási toleranciák következtében az egyes lámpák teljesítményfelvétele különböző lehet ahhoz, hogy ugyanazt a működési feszültséget érjük el. Ugyanezen oknál fogva nem lehetséges az sem, hogy csupán a lámpa áramát stabilizáljuk.
A 0 104 687 európai közrebocsátási irat a bevezetőben körülírt áramköri elrendezést ismerteti, amelylyel a nagynyomású gázkisülő lámpák működési feszültségét állítják be abban az esetben, ha annak pillanatnyi működési feszültsége a kívánt névleges működési feszültséget 10 %-nál nagyobb mértékben meghaladja. E célra egy rendkívül komplikált és költséges beállító áramkört alkalmaznak. Jóllehet, egy ismételt beállítás nem jön létre abban az esetben, ha a lámpa működési feszültsége csökken. Az ismert áramköri elrendezésben a lámpa működési feszültségének V-onkénti változására a lámpa működési feszültsége csak oly mértékben változtatható, hogy a lámpa teljesítménye legfeljebb 1,5 % mértékben változzon, különben a lámpa működésében instabilitás jön létre.
Jóllehet, ilyen kismértékű lámpa teljesítményváltozás nem mindegyik lámpatípusnál elegendő ahhoz, hogy a lámpa működési feszültségének változásait kielégítő mértékben lehessen kompenzálni.
A találmány elé célul tűztük ki egy olyan kap csolási elrendezés kidolgozását nagynyomású gázkisülő lámpák működési feszültségének beállítására különösen nagynyomású nátriumgőz kisülő lámpákhoz, amely lehetővé teszi a lámpa működési feszültségének egy adott névleges értékre történő pontos beállítását anélkül, hogy a lámpa működése közben instabilitások lépnének fel. Mind á névleges érték feletti, mind a névleges érték alatti működési feszültséget be kell állítani.
A kitűzött célt a bevezetőben körülírt kapcsolási elrendezéssel a találmány szerint úgy értük el. hogy a lámpával párhuzamosan egy fűtőeszköz van elrendezve, a fűtőeszköz hőcsatolásban van egy hőfokfüggő villamos eszközzel, amely hőfokfüggő villamos eszköz a lámpa pillanatnyi működési feszültségétől függő tényleges feszültséget állítja elő.
A lámpa működési feszültségétől függően a fűtő eszköz jobban vagy kevésbé van hevítve. Az R fűtőeszköznek a P ellenállás veszteségei a P=Ul’/R összefüggés szerint függnek össze az Ul lámpa működési feszültségével, és ilymódon a működési feszültség stabilizálásához alkalmas mennyiséget állítja elő. Ezek a veszteségek egy hőfokfüggő villamos eszközt hevítenek, amely azt villamosán mérhető, és olymódon elektronikusan feldolgozható jellé alakítható át.
Például, abban az esetben, ha a hálózati feszültség ingadozása következtében a lámpa árama ugrásszerűen változik, akkor a lámpa termikus időállandója, vagyis az az idő, amely a szintén ugrásszerű kezdeti működési feszültségváltozás és az ezt követő, kezdeti értékre történő átmenet között eltelik a lámpa típusától függően több másodperc és néhány perc között lehet. A stabil beállításhoz ezért előnyös, ha a fűtőeszközből és a hőfokfüggő villamos eszközből álló egységnek a termikus időállandója a lámpa termikus időállandójának a nagyságrendjébe esik.
Amennyiben szükségessé válna a feszültségváltozásoknak ilyen nagy időállandóval elektronikus úton történő beállítása, akkor ahhoz nagyértékű, költséges kondenzátorokra és műveleti erősítőkre lenne szükség ezekhez a beállító áramkörökhöz annak érdekében, hogy a szivárgó áramokat olyan kis értéken tartsuk, amennyire az csak lehetséges. Ez okból a találmány szerinti kapcsolási elrendezésnél olyan beállító áramkört alkalmaztunk, amely nem tartalmaz elektronikus integráló áramkört, de amelynek a kívánt beállítási időállandóját a fűtőeszköznek és a hőfokfüggő villamos eszköznek az együttese biztosítja.
A találmány szerinti kapcsolási elrendezés egy kiviteli alakjának olyan egyszerű áramköre van amelynél a tényleges feszültség a kívánt feszültséggel együtt egy differenciál erősítőre van vezetve, amely nek a kimeneti jele vezérli a vezérelhető áramkorlátozót.
A hőfokfüggő eszköz előnyösen egy további villamos eszközzel, valamint egy feszültségforrással sorosan van kapcsolva, és a tényleges feszültséget a két sorbakapcsolt eszköz csatlakozási pontjáról vezetjük le. Ezt az elrendezést egyszerűen előállíthatjuk, és amelynek a költségei alacsonyak.
Annak érdekében, hogy a lámpa működési feszültségét a környezeti hőmérséklet változásától függetlenül tudjuk beállítani, a találmány egy további előnyös kiviteli alakjánál a kívánt feszültséget a környezeti hőmérséklet függvényében változtatjuk. A környezeti hőmérséklet változásai úgy is kompenzálhatók, ha a további villamos eszköz szintén hőmérsékletfüggő, amely a fűtőeszközzel hevített hőfokfüggő eszközzel sorba van kapcsolva.
A hőfokfüggő villamos eszköz lehet egy hőfokfüggő ellenállás (NTC vagy PTC ellenállás), vagy egy szilícium hőérzékelő, vagy egy hőmérsékletfüggő Zener-feszültségű Zener-dióda. Egy hőfokfüggő ellenállás jelenti a legolcsóbb megoldást, amely egyben a legkevésbé érzékeny a külső zavarokra. A szilícium hőérzékelőknek a hőmérséklet-karakterisztiká-21
191.780 ja kisebb toleranciájú, mint a hőfokfüggö ellenállásoknak. Λ Zener-diódák még pontosabbak, mint a szilícium hőérzékelők.
Az alábbiakban a találmány szerinti kapcsolási elrendezést a mellékelt rajzok alapján ismertetjük részletesebben, ahol az
1. ábra egy nagynyomású kisülő lámpa működési feszültségének beállítására szolgáló kapcsolási elrendezést mutat, amely egy, a lámpa elé kapcsolt áramkorlátozót vezérlő beállító áramkört tartalmaz, a
2. ábra az 1. ábra szerinti kapcsolási elrendezésben alkalmazható beállító áramkört mutat, amely egy hőfokfüggő ellenállást tartalmaz, és a
3. ábra szintén az 1. ábra szerinti kapcsolási elrendezésben alkalmazható beállító áramkört tüntet fel, amelyben egy hőfokfüggő Zener - feszültségű Zenerdióda van alkalmazva.
Az 1. ábrán bemutatott kapcsolási elrendezésben a bemeneti A és B csatlakozókra váltakozó feszültség, például 220 V, 50 Hz-es hálózati feszültség van vezetve. Ezekhez a bemeneti A és B csatlakozókhoz egy soros áramköri elrendezés csatlakozik, amely egy nagynyomású kisülő 1 lámpát és egy vezérelhető 2 áramkorlátozót tartalmaz. Egy 3 beállító áramkör van az 1 lámpával párhuzamosan kapcsolva, amely előnyösen egy nagynyomású nátrium kisülő lámpa. A beállítóáramkörnek első C, D bemenetelre az 1 lámpa működési feszültsége van vezetve, míg a másik F, G bemenetelre egy adott kívánt másik feszültség, amely az 1 lámpa névleges működési feszültségét határozza meg, amely utóbbi feszültséget egy egyenfeszültségű referencia 4 feszültségforrás állít elő. A 3 beállító áramkör a H kimenetén feszültséget állít elő ha az 1 lámpa működési feszültsége az időben átlagolva eltér a névleges értékétől. Ekkor ez a kimenő feszültség rájut a vezérelhető 2 áramkorlátozóra, amely lecsökkenti az 1 lámpa teljesítményét abban az esetben, ha az 1 lámpa működési feszültsége a névleges érték felett van, és megnöveli az 1 lámpa teljesítményét, ha a működési feszültsége a névleges értéke alatt van, ilymódon egészében az 1 lámpa működési feszültsége mindig a névleges értékre van beállítva.
Vezérelhető 2 áramkorlátozóként fojtótekercseket és triacokat tartalmazó áramkörök alkalmazhatók, amint azok például a 4 162 429, 3 886 405 és 4 037 148 számú US szabadalmi leírásokban vannak ismertetve. Elektronikus hálózati kapcsoló alkatrészek is alkalmazhatók, mint például különböző konverterek.
A 2. ábrán látható 3 beállító áramkört az alábbiakban ismertetjük.
Az első C, D bemenetekre vezetett 1 lámpa feszültsége egy fűtőeszközre van vezetve, amelyet egy 5 fűtőellenállás alkot, amely az 1 lámpával párhuzamosan van kapcsolva, és amely hőcsatolásban van egy hőfokfüggő 6 ellenállással, az adott esetben egy NTC ellenállással. Ezek a szerkezeti egységek átalánosan ismertek, amelyeket „közvetett fűtésű termisztor’’-nak neveznek. Ezek a kereskedelmi forgalomban kaphatók, vagy egyszerűen előállíthatók egy fűtőellenállásból és egy NTC ellenállásból. Ennek az elrendezésnek az az előnye, hogy az 1 lámpához csatlakozó 5 fűtőellenállás és az NTC 6 ellenállás közötti galvanikus elválasztást biztosítja, aminek eredményeképpen a 3 beállító áramkör tetszőleges feszültségre kapcsolható, ami megkönnyíti a 2 áramkorlátozó vezérlését.
A T időállandó, amellyel az NTC 6 ellenállás reagál az 5 fűtőellenállásra kapcsolt 1 lámpa feszültségének változásaira, egyszerűen úgy állítható be, hogy változtatjuk a hőcsatolást néhány másodperc és né hány perc közötti időre, ilymódon az I lámpa termikus időállandójának megfelelő érték beállítható. Az NTC 6 ellenállás sorba van kapcsolva egy ohmos 7 ellenállással, valamint egy egyenfeszültségű feszültségforrással. amelynek például a feszültsége 10 V, amellyel egy feszültségosztó jön létre. A 6 és 7 ellenállások 8 csatlakozási pontján megjelenő feszültség függvénye az 1 lámpa mindenkori feszültségének. Ezt a tényleges feszültsége ezután egy 9 differenciálerősítő első E, bemenetére vezetjük, majd az 1 lámpa névleges működési feszültségét meghatározó kívánt feszültséget a második E2 bemenetre vezetjük, amely feszültséget az egyenfeszültségű referencia 4 feszültségforrás állítja elő. A 9 differenciálerősítő nem szükségszerűen egyetlen erősítőből áll, hanem tartalmazhat több erősítőt is, megfelelő kombinációban.
Abban az esetben, ha az 1 lámpa működési feszültsége a névleges értékét meghaladja, akkor az 5 fűtőellenállás és a vele hőcsatolásban levő NTC 6 ellenállás erősen felmelegszik. Következésképpen, ennek ellenállása lecsökken a T időállandónak megfelelő sebességgel, aminek következtében a 9 differen ciálerősítő Ej bemenetén levő feszültség meghaladja az 1 lámpa névleges működési feszültségét meghatározó kívánt értéket. Ekkor a 9 differenciálerősítő H kimenetén a kimeneti feszültség szintén a T időállan dóval változik. Ez a kimeneti feszültség vezérli a 2 áramkorlátozót, amely viszont az 1 lámpa teljesítményfelvételét csökkenti, ilymódon csökkenti a lámpán levő túlfeszültséget is. Ezzel analóg, csak ellentétes előjelű változás lép fel akkor, ha az 1 lámpa működési feszültsége a névleges értéke alá csökken.A A 3 beállító áramkör gyakorlatilag úgy viselkedik mint egy integráló szabályozó kör.
A 2. ábrán bemutatott beállító áramkörnek az a hátránya, hogy az NTC 6 ellenállásból és az ohmos 7 ellenállásból álló feszültségosztó a környezeti hőmérséklet ingadozásaira is változtatja azértékét, amely különösen akkor fordul elő, ha az a ballaszttal együtt az 1 lámpa fejében van integrálva. Ezt a hátrányt elkerülhetjük, ha az ohmos 7 ellenállás helyére szintén egy NTC ellenállást teszüNk, amelynek a hőmérséklet-karakterisztikája megfelel a másik NTC 6 ellenállás hőmérséklet-karakterisztikájának. Ha a második NTC 7 ellenállást megfelelően nagy távolságban helyezzük el az 5 fűtőeUenállástól, akkor a feszültségosztás aránya a környezeti hőmérséklet változásaitól függetlenül állandó értékű marad.
Az NTC 6 ellenállás helyett alkalmazhatunk szilícium hőmérsékletérzékelőt (például Valvo gyártmányú KTY 83 típusút). Az ilyen szilícium hőmérsékletérzékelőknek a hőmérséklet-karakterisztikája általában kisebb toleranciájú, mint az NTC ellenállásoké. Mivel a szilícium hőmérsékletérzékelőknek pozitív hőfokegyütthatójuk van, ebben az esetben a 9 differenciálerősítő Ej és Ej bemenetelt fel kel cserélni.
A 3. ábrán bemutatott beállító áramkörben egy ohmos 7 ellenállásból és egy 10 Zener-diódából álló soros áramkör található, amely 10 Zener-diódának a Zener-feszültsége hőmérsékletfüggő (például a Thomson CSF cég TPD 0135 típusú Zener-dióda). Amikor az 1 lámpa működési feszültsége növekszik, és ezzel együtt a 10 Zener-dióda hőmérséklete is növekszik, az 5 fűtőellenállás melegedése következtében, aminek következtében a Zener-feszültség növekszik. Ez ugyanazt ereményezi, mintha az áramkörben egy NTC ellenállás lenne (2. ábra) , vagyis a 9 differenei-31
191.780 álerősitő E) bemenetén levő feszültség növekedni fog. Ezen túlmenően a beállító áramkörben a 9 diffferenciálerősítő Ej bemenetére egy kívánt feszültség van vezetve, amely feszültség a környezeti hőmérsék- _ lettől függ. E célból egy 11 Zener-diódából amely- « nek hőmérsékletfüggő Zener-feszültsége van - és egy ohmos 12 ellenállásból álló soros áramköri elrendezés található, amelyre egy egyenfeszültségű feszültségforrás van kapcsolva. A 11 Zener-dióda és a 12 ellenállás 8 csatlakozási pontjáról a környezeti <n hőmérséklettől függő kívánt feszültség vehető le. Ilymódon elérhető, hogy a környezeti hőmérséklet változásaira a 9 differenciálerősítő Ei és Ej bemetein levő feszültségek hozzávetőlegesen azonos módon változzanak. Következésképpen a H kimenetén előállított kimeneti jel hozzávetőlegesen független a 15 környezeti hőmérséklettől, ilymódon az 1 lámpa beállított működési feszültségét a környezeti hőmérséklet nem befolyásolja.

Claims (5)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Kapcsolási elrendezés nagynyomású gázkisülő nr lámpa működési feszültségének egy adott névleges 40 értékre történő beállítására, amely a lámpával sorosan elrendezett vezérelhető áramkorlátozót, valamint egy feszültségkülönbséget mérő eszközzel rendelkező beállító áramkört tartalmaz, a beállító áramkör kimenete a vezérelhető áramkorlátozó vezérlő bemenetére 30 csatlakozik, a feszültségkülönbséget mérő eszköz második bemenetére egy referencia feszültségforrás csatlakozik, azzal jellemezve, hogy a lámpával (1) párhuzamosan egy villamos fűtőeszköz van kapcsolva, a fűtőeszköz egy hőfokfüggő villamos eszközt tartalmazó egység részét képezi, és a hőfokfüggő villamos eszköz a feszültségkülönbséget mérő eszköz első bemenetére (El) van kötve.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti kapcsolási elrendezés, azzal jellemezve, hogy a villamos fűtőeszközből és a hőfokfüggő villamos eszközből álló egységnek a termikus időállandója a lámpa (1) termikus időállandójának a nagyságrendjébe esik.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti kapcsolási elrendezés, azzal jellemezve, hogy a feszültségkülönbséget mérő eszközt egy differenciálerősítő (9) alkotja
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti kapcsolási elrendezés, azzal jellemezve, hogy a hőfokfüggő eszköz egy további villamos eszközzel sorba kapcsolva egy feszültségforrásra csatlakozik, és a két sorbakapcsolt eszköz csatlakozási pontja (8) a feszültségkülönbséget mérő eszköz első bemenetére (El) csatlakozik.
  5. 5. Az 1—4. igénypontok bármelyike szerinti kapcsolási elrendezés, azzal jellemezve, hogy a referencia feszültségforrás (4) és a feszültségkülönbséget mérő eszköz második bemenete (E2) közé egy másik hé fokfüggő villamos eszköz van beiktatva.
HU851777A 1984-05-14 1985-05-10 Circuit arrangement for the adjustment of the operating voltage of high-pressure discharge lapms HU191780B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19843417794 DE3417794A1 (de) 1984-05-14 1984-05-14 Schaltungsanordnung zur regelung der brennspannung von hochdruckgasentladungslampen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT38026A HUT38026A (en) 1986-03-28
HU191780B true HU191780B (en) 1987-04-28

Family

ID=6235758

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU851777A HU191780B (en) 1984-05-14 1985-05-10 Circuit arrangement for the adjustment of the operating voltage of high-pressure discharge lapms

Country Status (6)

Country Link
US (1) US4891563A (hu)
EP (1) EP0164774B1 (hu)
JP (1) JPS60250596A (hu)
CA (1) CA1256935A (hu)
DE (2) DE3417794A1 (hu)
HU (1) HU191780B (hu)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4015399A1 (de) * 1990-05-14 1991-11-21 Hella Kg Hueck & Co Schaltungsanordnung fuer einen kraftfahrzeugscheinwerfer
JP3196206B2 (ja) * 1990-09-25 2001-08-06 東芝ライテック株式会社 放電ランプ点灯装置
US5136476A (en) * 1991-05-23 1992-08-04 Horn Donald E Toilet bowl illuminator
US5517089A (en) * 1993-10-28 1996-05-14 Abbott Laboratories Regulated electroluminescent panel power supply
DE69823155T2 (de) * 1997-12-15 2005-03-17 Ceramet Technologies Pte. Ltd. Formbare Zusammensetzung und Verfahren zur Herstellung von Sinterkörpern daraus
US6489879B1 (en) * 1999-12-10 2002-12-03 National Semiconductor Corporation PTC fuse including external heat source
JP6135267B2 (ja) * 2013-04-16 2017-05-31 ソニー株式会社 照明装置、照明システム、及び制御方法

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3284664A (en) * 1959-10-01 1966-11-08 Sylvania Electric Prod Pressure regulation of fluorescent lamps by peltier cooling means
US3591828A (en) * 1968-08-12 1971-07-06 New Nippon Electric Co Discharge lamp device and its operating apparatus
DE1945267B2 (de) * 1969-09-06 1971-11-18 Verfahren zum anschliessen eines lichtmessfuehlers an ein energiesteuergeraet
US3886405A (en) * 1972-02-07 1975-05-27 Mamiya Camera Device for operating discharge lamps
US4039895A (en) * 1975-02-20 1977-08-02 U.S. Philips Corporation Device for starting and feeding a discharge lamp
US4037148A (en) * 1975-08-15 1977-07-19 General Electric Company Ballast control device
FR2379226A1 (fr) * 1977-01-31 1978-08-25 Radiotechnique Compelec Starter electronique d'amorcage d'un tube a decharge
US4162429A (en) * 1977-03-11 1979-07-24 Westinghouse Electric Corp. Ballast circuit for accurately regulating HID lamp wattage
US4253046A (en) * 1978-12-11 1981-02-24 Datapower, Inc. Variable intensity control apparatus for operating a gas discharge lamp
US4162430A (en) * 1978-05-30 1979-07-24 Westinghouse Electric Corp. Compact ballast for fluorescent lamp which provides excellent lamp power regulation
GB2034948B (en) * 1978-11-13 1983-01-06 King G A Monitoring circuits more particularly for monitoring lamp circuits
DE3047289A1 (de) * 1980-12-16 1982-07-29 Patent-Treuhand-Gesellschaft für elektrische Glühlampen mbH, 8000 München Zuendvorrichtung fuer eine niederdruckentladungslampe
US4475065A (en) * 1982-09-02 1984-10-02 North American Philips Lighting Corporation Method of operating HID sodium lamp to minimize lamp voltage variation throughout lamp life

Also Published As

Publication number Publication date
DE3417794A1 (de) 1985-11-14
US4891563A (en) 1990-01-02
HUT38026A (en) 1986-03-28
DE3567788D1 (en) 1989-02-23
JPS60250596A (ja) 1985-12-11
CA1256935A (en) 1989-07-04
EP0164774A1 (de) 1985-12-18
EP0164774B1 (de) 1989-01-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5066894A (en) Electronic ballast
US5235255A (en) Switching circuit for operating a discharge lamp with constant power
HU199201B (en) Circuit arrangement for the ignition and feeding of gas-discharge lamps
US5075602A (en) Discharge lamp control circuit arrangement
HU185837B (en) Circuit arrangement for controlling the temperature of heating body of electris soldering apparatuses, preferably that of soldering iron
HU191780B (en) Circuit arrangement for the adjustment of the operating voltage of high-pressure discharge lapms
US4525651A (en) Capacitively ballasted low voltage incandescent lamp
JPH0436327B2 (hu)
US5103141A (en) Switching arrangement for increasing the white life of a high pressure sodium lamp
US4761585A (en) Fitting for compact electric discharge lamps
US20180144924A1 (en) Gas discharge lamp and a device for controlling the temperature thereof
FI94204C (fi) Sähkötehoa kuluttavan laitteen ohjauslaite
CA2137749A1 (en) Circuit arrangement
US4952846A (en) Circuit arrangement for operating a high-pressure sodium discharge lamp
US5734232A (en) Circuit arrangement
US5821702A (en) Discharge lamp control circuit using a luminous flux table
EP0774885B1 (en) Circuit arrangement
HUT57470A (en) Circuit arrangement for controlling gas discharge lamps
WO1990001247A1 (en) Regulated ac controller
EP0776148B1 (en) Safety circuit for a ballast in a fluorescent lamp
JP3293650B2 (ja) 放電灯点灯装置および照明器具
US5136210A (en) Glow discharge lamp
SU890381A1 (ru) Стабилизатор посто нного тока
US1844149A (en) Electrical regulating apparatus
EP0327404A1 (en) Electronic ballast and starter circuit

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628