HU191310B - Improved process for the cleavage of peptides containing thiol groups with bromcyanide - Google Patents

Improved process for the cleavage of peptides containing thiol groups with bromcyanide Download PDF

Info

Publication number
HU191310B
HU191310B HU841747A HU174784A HU191310B HU 191310 B HU191310 B HU 191310B HU 841747 A HU841747 A HU 841747A HU 174784 A HU174784 A HU 174784A HU 191310 B HU191310 B HU 191310B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
cleavage
cyanobromide
thiosulfate
thiol
peptide
Prior art date
Application number
HU841747A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT37441A (en
Inventor
Richard D Dimarchi
Original Assignee
Eli Lilly And Co,Us
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Eli Lilly And Co,Us filed Critical Eli Lilly And Co,Us
Publication of HUT37441A publication Critical patent/HUT37441A/hu
Publication of HU191310B publication Critical patent/HU191310B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07KPEPTIDES
    • C07K14/00Peptides having more than 20 amino acids; Gastrins; Somatostatins; Melanotropins; Derivatives thereof
    • C07K14/435Peptides having more than 20 amino acids; Gastrins; Somatostatins; Melanotropins; Derivatives thereof from animals; from humans
    • C07K14/575Hormones
    • C07K14/62Insulins
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S530/00Chemistry: natural resins or derivatives; peptides or proteins; lignins or reaction products thereof
    • Y10S530/808Materials and products related to genetic engineering or hybrid or fused cell technology, e.g. hybridoma, monoclonal products

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Genetics & Genomics (AREA)
  • Gastroenterology & Hepatology (AREA)
  • Toxicology (AREA)
  • Endocrinology (AREA)
  • Biophysics (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Proteomics, Peptides & Aminoacids (AREA)
  • Diabetes (AREA)
  • Peptides Or Proteins (AREA)
  • Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)

Description

(57) KIVONAT
A találmány tárgya javított eljárás tiolcsoporto(ka)t (—SH) tartalmazó peptidekben a metionin karboxilcsoportjánál levő peptidkötés cianobromiddal végzett hasítására.
Az eljárás során a hasítást a pepiidben levő tiolcsoport(ok)hoz képest feleslegben levő tioszulfát ion jelenlétében végezzük.
Ily módon gátolhatok a jelenlevő tiolcsoportok nicllékrcakciói.
191 310
A találmány olyan javított eljárás, amely a tiolcsoportot (—SH) tartalmazó peptidek cianobromidos hasításánál gátolja a nem-kívánatos tiol-reakciókal.
A rekombináns DNS metodika megjelenése magával hozta egész sereg eljárási paraméter fejlesztésének szükségességét a termék előállításában, visszanyerésében és tisztításában. A rekombináns DNS eljárásokkal kapott termékeket szokás szerint „génfúziós termékek”-ként nyerik, azaz olyan aminosav szekvenciákként, ^melyek egy vezető szekvenciát és/vagy egy követő szekvenciát tartalmaznak, mely a kívánt termék aminosav szekvenciájához kapcsolódik. Alapvetőnek mutatkozott, hogy a kívánt peptidnek bármely idegen pepiidtől való hasítására metodikát dolgozzanak ki. Ho és munkatársai [Syntlietic Coinm., 3, 317-320 (1973)] a cianobromidot (CNBr) használják egy pepiidben levő metionin karboxil-végénél levő peptidkötés hasítására. Amennyiben a metionin a kívánt termék amiiio-láncvégéhez kapcsolódik, és az idegen peptid karboxi-láncvégét képezi, ugyanakkor a kívánt termékben nincsenek hozzáférhető inctioninmaradékok, a cianobromidos hasítás igen hasznos módszer a rekombináns DNS eljárások termékének preparálásakor.
Mindemellett a cianobromid használata az említett hasítás kivitelezésére hátrányokkal is rendelkezik. Egy ilyen hátrány jelentkezik az olyan peptidek alkalmazása esetén, amelyeknek tioltartalmú aminosavmaradékaik vannak, ismeretes, hogy a cianobromid elősegíti a tiolok diszulfidokká való átalakulását, és ezáltal a cianobromidos hasítás során nem-kívánatos melléktermékekhez is vezet. Ho és munkatársai [Synthetic Communications, 3, 317-320 (1973)] írják le a cianobromid reakcióját alkil- és aril-nátrium-tiolátokkal, amelyek során a megfelelő diszulfidok keletkeznek. Abe és munkatársai [J. Org. Chem., 39, 253255 (1974)] homocisztin és 2-merkapto-etanol reakcióját írják le, melynek során homocisztcin és a liöinocisztein és 2-incrkapto-etanol vegyes diszulfidja keletkezik. A reakció cianobromid jelenlétében és távollétében egyaránt lejátszódik. A vegyes diszulfid menynyisége a cianobromid jelenlétében nagymértékben megnő, a homoclsztein mennyiségének arányos csökkenése mellett.
Sekita és munkatársai ]Keio J. Med., 24, 203-210 (1975)] az urcáz és a foszforiláz cianobromidos hasítását írják 1c. Vizsgálataikból kitűnik, hogy 2-nicrkapto-etanol hozzáadásával növelhető a hasítás hatásfoka; minden esetre azonban e hatás okára nézve nincs feltételezésük. Azt is leírják továbbá, hogy e hatás nem érhető el, ha ditiotreitet vagy tiodiglikolt használnak.
Azt találtuk, hogy a cianobromid által okozott nem-kívánatos diszulfid átalakulás és az irreverzibilis cisztein módosulás a rekombináns DNS eljárás során nyert, fermentációs termékekben csökkenthető vagy kiküszöbölhető, ha a reakcióelegynek cianobromidos hasítást megelőzően csekély mennyiségű tioszulfát iont adunk. A tiol-tartalmú peptidek rekombináns DNS eljárásokkal való előállítása rendszerint a rekombináns szervezetek fermentációját, a fermentléből a szilárd anyagok kinyerését, a génfúziós termék cianobromidos hasítását és a hasított termék szulfitolizisét 2 öleli fel. így olyan S-szulfonált pepiidet nyerünk, amely egy függetlenül nyert S-szulfonált peptiddel kombinálható vagy önmagával kapcsolva adja a kívánt diszulfid tartalmú terméket. A termékek így nyert keverékének szulfitolizise során megfigyeltük, hogy a cianobromid hatása a tiol-tartalmú anyagokra olyan jelentős mennyiségű irreverzibilisen módosított származékok keletkezéséhez vezet, ami bonyolítja a kromatográfiás tisztítás műveleteit és csökkenti a .kitermelést. Ily módon mind termékveszteség, mind pedig kromatográfiásan hasonló szennyezések állnak elő. E hátrányok közül — felismerésünk szerint — mindkettő számottevően csökkenthető vagy kiküszöbölhető a tioszulfát ion jelenlétével.
Azt találtuk továbbá, hogy a tioszulfát ion használata tiolcsoportokat tartalmazó peptidek cianobromidos hasításánál további előnyökkel is jár. Az eljárás során egy közbenső termék, feltehetően a szulfenil-Sszulfonát keletkezik, amely megkönnyíti a szokás szerint soron következő szulfitolízis-reakciót. A szulfitolízis hagyományosan abból áll, hogy a tiol-tartalmú pepiidet nátrium-szulfittal kezeljük oxidálószer jelenlétében, amelyek közül a legelőnyösebbnek a nátriumtetrationát mutatkozott. A cianobromidos hasitás alatt a tioszulfát jelenléte következtében keletkező közbenső termék a költséges nátrium-tetrationát nélkül is könnyen szulfitolizált termékké alakítható nátrium-sziilfitos kezeléssel.
Ily módon jelen találmány tárgya egy olyan hasítási eljárás, amelynek során a tiolcsoportot (—SH) tartalmazó peptidek cianobromidos metionil-hasítását tioszulfát ion jelenlétében végezzük.
A találmány szerinti reakcióelegy egy peptidet, cianobromidot és tioszulfát iont tartalmaz. A peptid legalább egy cianobromiddal megtámadható és karboxil-végénél hasítandó metionint és legalább egy tiolcsoportot tartalmazó aminosavat tartalmaz. Azokra a peptidekre, amelyek fentebbi követelményeknek eleget lesznek, példaként szolgálnak; a növekedési hormonok, a proinzuliiiok, az inzulin A-lánca és az inzulin B-lánca.
A találmány szerinti hasítási reakciót vizes-savas oldószerben vitelezzük ki. A használható jellegzetes savak: trifluor-ecetsav, ecetsav, sósav, kénsav, foszforsav, hangyasav és hasonlók. A hangyasav használata különösen előnyös. Bár más, nem vizes és nem savas oldószereket is tartalmazhat az oldószer-elegy, különösen előnyös, ha a sav arányát a vízhez gondosan ellenőrizzük. Akár tartalmaz az oldószer-elegy nemsavas, nem-vizes alkotórészeket, akár nem, célszerűen a jelenlevő sav a vízhez képest mólfeleslegben van. A hangyasav esetében az előnyös sav-víz elegy a 67,5%-os (térfogat) hangyasav-tartalmú oldat.
A cianobromidból az elegyben célszerűen olyan mennyiség van jelen, ami legalább 1—1 mólnyit biztosít a peptid kiindulóanyagban levő minden metioninmaradékra vonatkozóan. A cianobromidból nagy felesleg minden káros kihatás nélkül alkalmazható; ezért általában a cianobromid a pepiidben levő összes iiictloitil-iuurndékhoz képest 6—10-szcrcs mólarányban kerül alkalmazásra. Amennyiben cianobromidból nem használnánk annyit, amennyi normális körülmények között fölöslegnek számítana, e találmány értel-23
191 310 méhen további olyan mennyiségű cianobromidot kell az elegyhez adni, amely az elegyben levő tioszulfát ionhoz képest az egyenlő mólarányt biztosítja. Mindenesetre legalább annyi cianobromidot kell alkalmazni, hogy a metionin-maradékra és a tioszulfátra vonatkoztatva ezek mólösszegét jóval meghaladó i felesleget alkalmazunk.
; A találmány szerinti eljárás lényege a tioszulfát ion hozzáadása. A tioszulfátot jellegzetesen szervetlen sójának alakjában adagoljuk, általában alkálifémsó, például nátrium-tioszulfát, kálium-tioszulfát és hasonlók formájában. Előnyös a nátrium-tioszulfát.
A használt tioszulfát mennyisége közvetlenül az elegyben levő tiol mennyiségének függvénye. Legalább egy mól tioszulfátot kell egy mól tioíra alkalmazni, és amennyiben a reakcióelegyben nukleofil i vegyűletek is jelen vannak, további megfelelő lio' szulfát mennyiség szükséges ezek miatt és semlegesítésükre. Ezért célszerűen tioszulfát felesleg alkalmazható például a tiol-tartalomra vonatkoztatva egészen a tízszeres mennyiségig, káros hatás nélkül. Noha az eljárásban alkalmazható tioszulfát mennyiségnek nincs felső határa, mégis — miután a tioszulfát cianobromidot fogyaszt — túlzott feleslege a normál feltételek melletti cianobroinid szükségletet messze nieghaladó mennyiséget igényel. A tioszulfát mennyiségét ezért előnyösen úgy választjuk meg, hogy a cianoi bromid felesleges felhasználását elkerüljük.
I A találmány szerinti eljárással a hasítási reakciót 15 °C-tól a cianobroinid forráspontjáig (35 °C körül) terjedő hőmérsékleten vitelezzük ki. A reakciót előnyösen 15 °C és 30 °C közötti, és leginkább előnyösen • 20 C és 25 °C közötti hőmérsékleten vitelezzük ki.
A reakciót a hasítás tökéletes végrehajtásáig szükséges ideig végezzük, általában 12 óráig terjedően. Normális körülmények között a reakció 6 óra elteltével tökéletesen lezajlik.
A hasítás teljes lezajlása után a reakcióelegyet általában 25 °C körüli hőmérsékleten, csökkentett nyomáson csaknem szárazra pároljuk. A maradékot vízben oldjuk az eredeti töménység kétszeresének mértékéig, és az oldatot liofilizáljuk. Λ liofilizált nyers, : szilárd maradék szulfitolízisét általában 50 g/l termék 7 mól karbamid oldatban való oldása esetén 0,1 mól nátrium-szulfit, 1 mmól cisztein és 0,1 mól etiléndiamin jelenlétében 8,5 pH-értéken, 22 °C-on, 8 órán keresztül végezzük.
A következő példák arra hivatottak, hogy a találmány szerinti eljárást szemléltessék. Mindezek a találmány széles terjedelmet nem szándékoznak korlátozni.
A példákban használt kiindulási anyagok minden esetben egy változó hosszúságú peptid-láncot tartalmaznak, melynek C-terminális aminosava Met. A metionin karboxilcsoportjához kapcsolódik peptidköléssel a kívánt peptid-szckvencia, mely a következő:
' Inzulin A-lánc:
Gly-lle-Val-Glu-Gln-Cys-Cys-Thr-Ser-Uc-Cys-Ser-LcuTyr-Gln-Leu-Gln-Asn-Tyr-Cys-Asn
Inzlin B-lánc:
NHj-Phe-Val-Asn-Gln-His-Leu-Cys-Gly-Ser-His-LeuVal-Gln-Ala-Leii-Tyr-Leu-Val-Cys-Gly-Gln-Arg-GlyPhe-Phc-Try-Thr-Pro-Lys-Thr
Humán proinzulin:
Inzulin B lánc (1—30) -Arg-Arg-Glu-Ala-GJu Asp-LeuGln-V al-Gly-Gln-V al-Glu-Leu-Gly-Gly-Gly Pro-Gly-AlaGly-Ser-Leu-Gln-Pro-Leu-Ala-Leu-Gln-Gly-Ser-Leu-GlnLys-Arg-Inzulin A-lánc.
1. példa
Inzulin A-kínca hasított gén fúziós termékének előállítására
Az inzulin A-lánc liofilizált fermentlé [előállítását lásd: Goeddel és munkatársai, Proc. Natl. Acad. Sci., USA, 76, 106-110 (1979)] 500 mg-jához 10 ml
67,5 %-os (tf/tf) hangyasavat adunk. Ehhez 15 perces keverés után 15 mg (3%-ot súly/súly arányban a liofilizált fermentlére számítva) nátrium-tioszulfát-pentahidrátot adunk. A nátrium-tioszulfát feloldódását követően 0,05 mól (53 mg) koncentrációig cianobromidot adunk hozzá. A reakció 22 °C-on 12 óra alatt teljesen lezajlott. Az anyagot vákuumban bepároljuk, eredeti töménységéhez képest kétszeres mennyiségű vízzel okijuk és liofilizáljuk.
2. példa
Inzulin B-lánca hasított génfiiziós termékének előállítása
A B-lánc (előállítását lásd a fenti cikkben) liofillzált fermentlé 900 mg-jához 67,5 %-os (tf/tf) hangyasavat adunk. Ehhez 15 perces keverés után 27 mg (3% súly/súly arányban a szilárd fermentlére számítva) nátriuni-tioszulfát-pcntahidrátot adunk. A nátriumtioszulfát feloldódását követően 0,10 mól koncentrációig (106 mg) cianobromidot adunk hozzá. A reakció 22 °C-on 12 óra leforgása alatt tökéletesen lejátszódott. A mintát vákuumban bepároljuk, vizzel eredeti töménységének kétszeresére hígítjuk és liofilizáljuk.
3. példa
Proinzulin hasított génfúziós termék előállítása
A proinzulin liofilizált fermentlé (előállítását lásd a 4 430 266 sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásban) 1 g-jához 10 ml 67,5%-os (tf/tf) hangyasavat adunk. 15 perces keverés után 30 mg (a nyers szilárd fermentlé 3 súly/súly%-a) nátriumtioszulfát-pentahidrátot adunk hozzá. A nátriumtioszulfát feloldódása után 0,10 mól koncentrációig (106 mg) cianobromidot adunk hozzá. A reakció
191 310 °C-on 12 óra alatt tökéletesen lezajlott. A mintát vákuumban bepároljuk, vízzel eredeti koncentrációjának kétszeresére hígítjuk és liofilizáljuk.
4. példa
Hasított génfúziós termékek szulfitolizise
Az ,1-3. példák szerint nyert hasított génfúziós W termékeket a következő eljárás szerinti szulfitolízisnek vetünk alá:
500 mg éianobromiddal hasított fcrmcnlációs anyagot pH 8,5 értéknél 10 ml 0,1 mól etilén-diainiii'7 mól ionmentesitett karbamid oldatban oldjuk ts 0,1 mól koncentrációig nátrium-szulfátot és 1 m.iól koncentrációig cisztelnt adunk hozzá. A feloldódást követően a reakció 22 °C-on 8 óra alatt tökéletesen lejátszódik.
Az 1-3. példákban leírt termékek szulfítolízisét összehasonlítottuk olyan anyag szulfitolizisével, melyet cianobromiddal azonban nátrium-tioszulfát nélkül hasítottunk. Amint azt a következő táblázat bemutatja, a nátrium-tioszulfát jelenléte a cianobromidos hasításban lényegesen megnöveli a szulfitolízishez rendelkezésre álló termék mennyiségét és a szulfitolízis eredményezte termék arányát a szilárd maradék százalékában.
Táblázat
A szulfitolízis kiinduló anyaga Na2SSO, a cianobromid hasításban Na2S„O6 a szulfitolízisben Kitermelés, mg/g szilárd anyag a reakció lefutásának adott órájában
2 6 24
Inzulin A-lánc nem nem 1,8 5,0 _
Inzulin A-lánc igen nem 7.1 6,8 -
Inzulin A-lánc nem igen 6,5 - -
Inzulin B-lánc nem nem 8,4 9,6
Inzulin B-lánc igen nem 11,5 12,4
Inzulin B-lánc nem igen 9,4 - -
Proinzulin nem nem 0.8 3,0 4,1
Proinzulin igen nem 7.8 9,4 9,1
Proinzulin nem igen 5,4
SZABADALMI IGÉNYPONTOK

Claims (5)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás tiol-csoporlo(ka)t tartalmazó peptidekben a metionin karboxilcsoportjánál levő peptidkötés cianobromiddal végzett hasítására, azzal jellemezve, hogy a hasítást a pepiidben levő tiolcsoport(ok)hoz képest feleslegben levő tioszulfát ion jelenlétében végezzük.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a hasítási reakcióelegyben a tioszulfát iont alkálifémsójaként alkalmazzuk.
  3. 3. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az alkálifémsóként nátrium-tioszulfátot alkalmazunk.
    40
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a hasítást 15 °C és 35 C közötti hőmérsékleten végezzük.
  5. 5. A 4. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a hasítást 20 °C és 25 °C közötti hőmérsékleten
    45 végezzük.
    Rajz nélkül
    Kiadja az Országos Találmányi Hivatni A kiadásért felel: Himer Zoltán osztályvezető Megjelent a Műszaki Könyvkiadó gondozásában
    COPYLUX Nyomdaipari és Sokszorosító Kisszövetkezet
HU841747A 1983-08-01 1984-05-04 Improved process for the cleavage of peptides containing thiol groups with bromcyanide HU191310B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US06/519,169 US4451396A (en) 1983-08-01 1983-08-01 Process for inhibiting undesired thiol reactions during cyanogen bromide cleavage of peptides

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT37441A HUT37441A (en) 1985-12-28
HU191310B true HU191310B (en) 1987-02-27

Family

ID=24067162

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU841747A HU191310B (en) 1983-08-01 1984-05-04 Improved process for the cleavage of peptides containing thiol groups with bromcyanide

Country Status (13)

Country Link
US (1) US4451396A (hu)
EP (1) EP0134070B1 (hu)
JP (1) JPS6042395A (hu)
AU (1) AU575562B2 (hu)
CA (1) CA1251899A (hu)
DE (1) DE3473278D1 (hu)
DK (1) DK171440B1 (hu)
FI (1) FI841726A (hu)
GB (1) GB2144429B (hu)
GR (1) GR82069B (hu)
HU (1) HU191310B (hu)
IE (1) IE57353B1 (hu)
IL (1) IL71736A (hu)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3625378A1 (de) * 1986-07-26 1988-02-04 Hoechst Ag Verfahren zur entfernung von halogencyanen und phosgen aus abgasen
DE3709432A1 (de) * 1987-03-21 1988-10-06 Fresenius Ag Kapillarfilteranordnung zur sterilisation von fluessigen medien
US5986070A (en) * 1990-04-06 1999-11-16 Amgen Inc. Production of biologically active NGF proteins
US5606031A (en) * 1990-04-06 1997-02-25 Lile; Jack Production and purification of biologically active recombinant neurotrophic protein in bacteria
EP0596969A1 (en) * 1991-07-29 1994-05-18 British Bio-Technology Limited Igf-ii analogues
KR100253916B1 (ko) * 1997-12-29 2000-05-01 김충환 사람 인슐린 전구체의 제조방법
AU4380599A (en) * 1998-06-26 2000-01-17 Ppl Therapeutics (Scotland) Limited Methods for production of recombinant polypeptides
PL213309B1 (pl) 2006-02-09 2013-02-28 Polska Akademia Nauk Inst Biochemii I Biofizyki Sposób hydrolizy wiazania peptydowego

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2253327A1 (de) * 1972-10-31 1974-05-09 Hoechst Ag Verfahren zur herstellung von insulin, insulin-analogen und -derivaten
YU76981A (en) * 1980-03-27 1983-09-30 Lilly Co Eli Process for bonding the a-chain of insulin or insulin analogues and the b-chain of insulin or insulin analogues in order to obtain insulin or insulin analogues

Also Published As

Publication number Publication date
JPH0542439B2 (hu) 1993-06-28
GB2144429B (en) 1987-05-13
HUT37441A (en) 1985-12-28
GB8411367D0 (en) 1984-06-06
EP0134070A2 (en) 1985-03-13
EP0134070B1 (en) 1988-08-10
AU2764184A (en) 1985-02-07
EP0134070A3 (en) 1987-04-08
IL71736A0 (en) 1984-09-30
FI841726A (fi) 1985-02-02
JPS6042395A (ja) 1985-03-06
IL71736A (en) 1986-12-31
AU575562B2 (en) 1988-08-04
IE57353B1 (en) 1992-08-12
GB2144429A (en) 1985-03-06
US4451396A (en) 1984-05-29
DK219684D0 (da) 1984-05-03
DK171440B1 (da) 1996-10-28
FI841726A0 (fi) 1984-05-02
DK219684A (da) 1985-02-02
CA1251899A (en) 1989-03-28
DE3473278D1 (en) 1988-09-15
IE841089L (en) 1985-02-01
GR82069B (hu) 1984-12-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5986048A (en) Process for obtaining insulin precursors having correctly bonded cystine bridges
US5352769A (en) Enzymatic removal of a protein amino-terminal sequence
KR100823463B1 (ko) 인슐린 및 인슐린 동족체의 개량된 생산을 위한 c-펩티드
FI77876B (fi) Foerfarande foer framstaellning av humaninsulin eller en treoninb30-ester av humaninsulin eller ett salt eller komplex daerav.
CA1246478A (en) Process for the preparation of insulin derivatives, the b chain of which is lengthened c-terminally, novel insulin derivatives modified by bases, agents containing these derivatives and their use
CA2464616C (en) Process for preparing insulin compounds
US4430266A (en) Process for producing an insulin precursor
HU191310B (en) Improved process for the cleavage of peptides containing thiol groups with bromcyanide
KR920008710B1 (ko) 인슐린 유도체의 제조방법
DK154573B (da) Fremgangsmaade til fremstilling af insuliner ud fra tilsvarende praeproinsulinanaloge
GB2073204A (en) Process for producing an insulin precursor
EP0037256B1 (en) Process for producing an insulin
DE3687702T2 (de) Schutz von methionin in einer polypeptid-kette von irreversibler oxydation.
FI73239C (fi) Foerfarande foer framstaellning av ett insulinderivat.
HU208704B (en) Process for producing insuline precurzor
HU207526B (en) Process for renaturating false recombinants of insuline precursors
US20030143663A1 (en) Process for preparing insulin compounds
JPS60258159A (ja) システイン誘導体の製造法

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee