HU187306B - Process for treating insoluble sulfur with oil - Google Patents

Process for treating insoluble sulfur with oil Download PDF

Info

Publication number
HU187306B
HU187306B HU801897A HU189780A HU187306B HU 187306 B HU187306 B HU 187306B HU 801897 A HU801897 A HU 801897A HU 189780 A HU189780 A HU 189780A HU 187306 B HU187306 B HU 187306B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
oil
sulfur
iodine
insoluble sulfur
insoluble
Prior art date
Application number
HU801897A
Other languages
English (en)
Inventor
Randall A Young
Original Assignee
Stauffer Chemical Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Stauffer Chemical Co filed Critical Stauffer Chemical Co
Publication of HU187306B publication Critical patent/HU187306B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08LCOMPOSITIONS OF MACROMOLECULAR COMPOUNDS
    • C08L21/00Compositions of unspecified rubbers
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C01INORGANIC CHEMISTRY
    • C01BNON-METALLIC ELEMENTS; COMPOUNDS THEREOF; METALLOIDS OR COMPOUNDS THEREOF NOT COVERED BY SUBCLASS C01C
    • C01B17/00Sulfur; Compounds thereof
    • C01B17/02Preparation of sulfur; Purification
    • C01B17/12Insoluble sulfur (mu-sulfur)

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Inorganic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Production Of Liquid Hydrocarbon Mixture For Refining Petroleum (AREA)
  • Lubricants (AREA)
  • Compositions Of Macromolecular Compounds (AREA)
  • Fats And Perfumes (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás olajjal kezelt oldhatatlan kén stabilitásának megőrzésére. A találmány szerinti eljárás eredményeként az oldhatatlan kén olajjal történő kezelése az oldhatatlan kén stabilitását nem befolyásolja károsan. Nevezetesen a találmány eljárást biztosít egy olajnak az olajjal kezelt oldhatatlan kén oldható kénné való vísszaalakulási folyamatára gyakorolt hatásának inhibitálására.
Az oldhatatlan kén definíciószerűen olyan kén, amely szén-diszulfidban nem oldható. A kén ezen formája polimer jellegű, ahol a polimerláncokat több ezer kénatom alkotja. Az oldhatatlan kén különbözik az oldható kéntől, mely utóbbi kristályos.
Gyakorlati tényként megemlítjük, hogy a legtöbb kereskedelmi minőségű oldhatatlan kén tartalmaz oldható és oldhatatlan ként is. A kereskedelmi oldhatatlan kéntermékek változó mennyiségű oldható kéntartalommal kaphatók.
Az oldhatatlan kén legfontosabb felhasználási területe a gumiipar, ahol térhálósító szerként használják. Ebben az iparágban a ként keresztkötéseket létrehozó szerként (térhálósító szerként) használják a különböző gumikészítményekben.
Jóllehet az oldható kén a gumikészítményeknél a térhálósítás fő követelményeinek megfelelne, az oldható kén jelenléte feldolgozási nehézségekhez vezet, ennek következtében termékhibákat okoz az ilyen alapanyagból előállított készítményekben. Az oldható kén használatából eredő két legáltalánosabb probléma a „kivirágzás” és a „beégés”.
A kén „kivirágzása” a kénnek a gumitárgyak felületén való kikristályosodása. Ezt a kénnek a gumitárgy belsejéből a felületre történő kivándorlása okozza. Ez a jelenség azért lép fel, mert a kén a keverés (masztikálás) hőmérsékletén oldható a gumiban, de amikor a keveréket a keverés után lehűtjük, az oldhatósági határok csökkennek, ezáltal egy túltelített szilárd oldat képződik. Amint a keverék lehűl és az alacsonyabb oldhatósági határok érvényesülni kezdenek, megkezdődik a kén kiválása a szilárd oldatból. Ennek a kiválásnak a során a kén a gumitárgy felületére vándorol és kikristályosodik.
Ez a felületi kivirágzás komoly problémát okoz, mivel az érintett területen lerontja a gumi természetes tapadósságát. Ha gumiabroncsok, övék, víztömlők és hasonló termékek gyártásakor több gumiréteget egyesítünk, a kén lerontja a természetes kohéziót az egymással határos rétegek között, így hibahelyek, például légbuborékok képződnek.
Oldhatatlan kén használatakor azonban a felület kivirágzása megszűnik. Az oldhatatlan kén a keverés (masztikálás) során egyenletesen eloszlik a gumiban, de nem oldódik fel abban. Az oldhatatlan kén eloszlása ugyanolyan marad, mint amilyen a diszpergáláskor volt; nem lép fel koncentrációgradiens; és nem következik be migráció.
Csak a végtermék térhálósításakor következik be az, hogy az oldhatatlan kén visszaalakul egy oldható formává és oldatba megy. A térhálósodási reakció egyazon időben bekövetkezik, és a kén egy nagy polimer termék részévé válik. Ily módon a kén kémiailag kötötté válik, így a gumimassza lehűtésekor nem tud kivirágozni.
Az oldható kén használata által előidézett másik komoly probléma a „beégés”. A beégés akkor következik be, amikor egy teljesen összeállított (azaz egy összekevert, megőrölt stb.) gumikészítményt raktározunk. A nem térhálósított gumikészítmény hőmérséklet-érzékeny, és ha a raktározási hőmérséklet nincs tökéletesen szabályozva, a térhálósodás - azaz a keresztkötések kialakulása - egy bizonyos mértékig idő előtt beindulhat. Ez a jelenség mint „beégés” ismeretes.
Oldhatatlan kén használatakor a beégés oly mértékben gátolt, hogy többé nem okoz problémát. Minthogy az oldhatatlan kén csak akkor használható fel a reakcióhoz, amikor eleijük a térhálósodási hőmérsékletet, alacsonyabb hőmérsékletértékeken nem következik be lényegesebb reakció. Ezeken az alacsonyabb hőmérsékletértékeken az oldhatatlan kén a térhálósodás bekövetkeztéig csupán egy gumival körülvett, szuszpendált szilárd anyagként van jelen.
Az oldható kénhez képest az oldhatatlan kénnek az alkalmazásával elérhető előnyök miatt komoly erőfeszítéseket tettek olyan eljárások kifejlesztésére, amelyek során oldható kén helyett inkább oldhatatlan ként állítanak elő. Ezek az erőfeszítések sikerrel jártak, így jelenleg a. szakmában számos eljárás ismert, amelyek révén 90% vagy annál magasabb oldhatatlan kéntartalmú termékek állíthatók elő..
Mindazonáltal a kén oldha tatlan formája metastabilis, és idővel hajlamos az oldható formába való visszaalakulásra. Egy 90% oldhatatlan ként tartalmazó nem stabilizált kénes termék körülbelül 60 ’C-on és mintegy 20 órás raktározási idő alatt általában átalakul olyan termékké, amely oldhatatlan kéntartalma már csak 70-75%.
Számos stabilizátort fejlesztettek ki az oldhatatlan kénnek oldható formává való átalakulásának a megfékezésére. Általában ezek a stabilizátorok képesek a visszaalakulás sebességének mintegy 80%-os csökkentésére.
Az oldhatatlan ként - amellett, hogy a visszaalakulás megfékezésére egy stabilizátorral kezelik általában valamilyen olajjal i s kezelik abból a célból, hogy csökkentsék a kénnek (gyakran finom szemcsés formájú) a porképzésre való hajlamát, valamint könnyebbé tegyék annak diszpergálását a későbbiekben hozzákeveredő szerves készítményekben. Az olajjal kezelt oldhatatlan kéntermékek körülbelül 1%-tól 30%-ig (súlyszázalék) terjedő mennyiségű olajat, valamint körülbelül 99%-tól 70%-ig (súlyszázalék) terjedő mennyiségű ként tarts Imazhatnak. Ilyen arányok mellett a termék lényegében száraz marad, így száraz porként kezelhető.
Mindazonáltal néhány olaj hajlamos az oldhatatlan kén vísszaalakulási folyamatának gyorsítására még akkor is, ha „stabilizálást” hajtottunk végre. A mechanizmus, amellyel a stabilizált oldhatatlan kén olajos kezelése a vísszaalakulási sebesség növekedéséhez vezet, teljes mértékben nem ismeretes. Ezenkívül azt is nehéz megjósolni, hogy egy adott olaj lesz-e valamilyen hatással a stabilizált oldhatatlan kénre. A jelenlegi gyakorlatban szokássá vált minden tétel olaj megvizsgálása úgy, hogy az olajjal kis mennyiségű stabilizált oldhatat-21
187 306 lan ként kezelnek, majd megmérik annak hatását a visszaalakulási sebességre.
A kén olajjal történő kezelésekor az olajtételek végigvizsgálásának a nehézkességén túlmenően a gyártók azzal az eshetőséggel állnak szemben, hogy annak az olajnak a beszerzése, amely nem befolyásolja károsan a stabilitást, nem mindig biztosított. Amint a petróleumtermékek általános beszerezhetősége tovább romlik, ezek a problémák várhatóan még súlyosabbakká válnak.
Az elmondottak miatt igen kívánatos, hogy találjunk egy olyan eljárást, amely inhibitálja az olajoknak az oldhatatlan kén visszaalakulási folyamatát gyorsító hatását. Egy ilyen alkalmas módszer révén sokkal több fajta olaj lenne felhasználható kén olajjal való kezelésére, és ezeknek az olajoknak a beszerzési forrásai is jelentős mértékben bővülnének.
A találmány eljárást biztosít egy gumigyártásban felhasznált olajnak a vele összekevert oldhatatlan kén oldható kénné való visszaalakulási folyamatára gyakorolt gyorsító hatásának az inhibitálására, mely eljárás során az olajhoz annak visszaalakulási gyorsító hatásának az inhibitálásához elegendő mennyiségű jódot adunk.
A találmány olyan eljárást biztosít, amely befolyásolja az olajnak az oldhatatlan kénre kifejtett destabilizáló tulajdonságait. így az oldhatatlan kén - amelyet a találmány szerint olajjal kezelünk stabilitása körülbelül ugyanolyan marad, mint amilyen az olajos kezelés nélkül lenne.
A találmány elhatárolandó egyrészt a 2 061 185 sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásban ismertetett eljárástól, amelyben jódot kénnel kevernek, hogy egy olyan terméket kapjanak, amely gördülékeny még akkor is, ha nedves körülmények között raktározzák; másrészt a 2 460 365 sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalom szerinti eljárástól, amelyben ként stabilizálás céljából egy halogénnel kezelnek.
Célul tűztük ki, hogy megakadályozzuk az oldhatatlan kénnek oldható kénné való visszaalakulási folyamatának azt a felgyorsulását, amelyet az olajos kezelés idéz elő; vagy legalábbis csökkentsük a visszaalakulási sebességet. így a találmány szerinti eljárás nem az oldhatatlan kén stabilitásának növelésére, hanem inkább az olajos kezelés során a stabilitásának közel eredeti szinten való megtartására irányul.
A találmány szerinti eljárás megvalósításakor a felhasználható olajba kis mennyiségű jódot keverünk. A szükséges jód mennyisége 1 liter olajra számítva körülbelül 1 és 200 mg között, előnyösen körülbelül 5 és 100 mg között van.
A ténylegesen felhasznált jód mennyisége több tényezőtől függően változhat. Az elsődleges szempont természetesen az, hogy az olaj hatásos kezelésének érdekében megfelelő mennyiségű jódot használjunk fel. Ez olajonként különbözhet, és a minimálisan szükséges hatásos mennyiséget bármilyen egyedi olaj esetén kis mennyiségekkel elvégzett vizsgálatokkal kell meghatározni. Másrészt pedig, ha túl sok jódot használunk fel, az olaj elszineződhet, ezáltal számos felhasználási célra alkalmatlanná válhat. így például ahol fontos az, hogy az előállított gumitermék színtelen maradjon, gondot kell fordítanunk arra, hogy a gumikészítményhez hozzáadott egyes komponensek ne okozzanak színváltozást. Ha túl sok jódot adunk az olajhoz, akkor ez károsan befolyásolhatja az olajjal kezelt kénnel összekeverendő gumikészítmény színét. Szakmabeliek számára nem jelenthet nehézséget a felhasználandójód fajlagos mennyiségének a meghatározása a fent megadott határokon belül, különös tekintettel a színnel kapcsolatos fenti megfontolásokra.
A jód elkeverését az olajban kis mennyiségű anyagnak egy másik nagy mennyiségű anyagban történő elkeverésére szolgáló hagyományos eljárásokkal végezhetjük el. így például a kívánt mennyiségű jódot közvetlenül hozzáadhatjuk az olajhoz, és az olajat megfelelő mértékben keverjük, hogy biztosítsuk a jódnak az olajban valló egyenletes eloszlását, vagy a jódot először feloldhatjuk kis mennyiségű megfelelő oldószerben, majd oldatként adjuk hozá az olajhoz. Amikor a jódét közvetlenül adjuk hozzá az olajhoz, akkor a hozzáadást és a keverést elvégezhetjük szobahőmérsékleten, minthogy a jód könnyen oldódik az olajban.
Annak ellenére, hogy a jód közvetlenül is hozzáadható nagy mennyiségű olajhoz, általában megfelelőbb és pontosabb, ha a jódot alkalmas oldószerben feloldva oldat formájában adagoljuk. Az erre a célra felhasználható oldószerek közül nem korlátozójelleggel megemlítjük a kloroformot, a benzolt és magát az olajat. Ezeknek az oldatoknak a koncentrációja 1 g jód/1 oldat és 100 g jód/1 oldat között, előnyösen körülbelül 10 és 20 jód/1 oldat között változhat. Ezek az oldatok ezután volumetrikusan hozzáadhatok az olajhoz. Ez az eljárás különösen előnyös egy folyamatos eljárásnál, ahol a jód-oldat folyamatosan befecskendezhető a kezelendő olaj áramába. Ebben az esetben természetesen előnyös, ha az olajáram turbulens, amely így elősegíti a jód egyenletes elkeveredését az olajban.
Ha egy olajat a találmány szerinti eljárásnak megfelelően jóddal kezelünk, a jód az olajra gyakorolt hatását lényegében az érintkezés pillanatában kifejti. így nincs szükség tényleges tartózkodási időre. Amint a jód homogénen feloldódott az olajban, a kezelés befejezettnek tekinthető és az olaj felhasználásra kész a kén kezelésére.
A találmány szerinti eljárásban felhasznált olajok azok, amelyeket kén olajjal való kezelésére általánosan használnak. Ezeket az olajokat általában gyártási olajoknak vagy gumigyártási olajoknak nevezik, és a világos színű, 38 °C on körülbelül 50-250 ssu (körülbelül 5-50 cSt), előnyösen körülbelül 100 ssu viszkozitású nafténbázisú olajokat foglalják magukban.
Megjegyzendő, hogy a kén olajos kezelésekor a gyártási olajok nem mindegyike gyorsítja az oldhatatlan kén oldható kénné való visszaalakulását. Néhány gyártási olaj felhasználható anélkül, hogy károsan befolyásolná a kezelt kén stabilitását. Ha ilyen olajat használunk, akkor azokat nem szükséges a találmány szerinti eljárással kezelni.
Mindazonáltal nem ismeretes olyan eljárás, amellyel kényelmesen meghatározható lenne, hogy egy adott olaj gyorsítani fogja-e a visszaalakulási folyamatot. Ennek megfelelően tényleges kisérlete-31
187 306 két kell elvégezni annak az eldöntéséhez, hogy szükség van-e az olaj kezelésére.
Ha az olajat a találmány szerinti eljárással összhangban már kezeltük jóddal, ezt követően már standard keverési eljárásokkal összekeverhetjük az oldhatatlan kénnel.
A kénpek és az olajnak összekeverését a találmány szerinti eljárásban ugyanúgy hajtjuk végre, mint amikor jóddal előzetesen nem kevert olajjal kezeljük a ként. Az olaj jódos kezelése nem befolyásolja a hátralévő feldolgozási lépéseket annak a kivételével, hogy inhibitálja a kén visszaalakulási folyamatának az olaj okozta felgyorsulását.
Az olajjal összekevert kén oldhatatlan kén, amely általában 90 s% vagy annál több polimer (oldhatatlan) ként tartalmaz, a fennmaradó rész pedig kristályos (oldható) kén. Jóllehet a találmány oltalmi körét ez nem korlátozza, a kén általában igen finom por formájában van jelen, melynek átlagos szemcsemértéke körülbelül 3 mikron. Ez a kén - ha nincs olajjal kezelve - nehezen kezelhető, minthogy finom port képezhet, amely kellemetlenségeket okozhat a dolgozóknak. A kén olajjal való kezelése általában csökkentheti e problémák súlyosságát.
A kén és az olaj alapos összekeverését porok és folyadékok összekeverésére szolgáló berendezések segítségével végezzük el. A keverés elvégezhető akár szakaszos akár folyamatos üzemben, felhasználva a szakmában jól ismert eljárásokat, és a műveletek környezeti feltételek mellett végrehajthatók.
Az összekevert kén és olaj relatív mennyiségi általában olyanok, hogy egy finom, olajjal kezelt terméket kapunk, amelyben az olaj a végső tennék körülbelül 1-30 s%-át teszi ki.
A találmány jobb érthetősége kedvéért az alábbiakban az oltalmi kört nem korlátozó példákat ismertetünk. Minden részt és százalékot súlyra vonatkozttva adunk meg, hacsak adott esetben másképp nem jelöljük.
1. példa
Egy kereskedelemben kapható stabilizált kénminta oldhatatlan kéntartalmát 92,8 s%-nak találtuk. A kén egy részét félretettük kontroll céljára, egy második részét kereskedelemben kapható gyártási olajjal kezeltük, egy harmadik részét pedig ugyanazzal a gyártási olajjal kezeltük, de amelyhez 15 mg/1 mennyiségű klórt adtunk.
Az olajos kezelés abban állt, hogy 5 g ként belehelyeztünk egy olvasztótégelybe, majd a ként tartalmazó olvasztótégelybe bemértünk 20 ml olajat.
A kontroll célját szolgáló mintát szintén olvasztótégelybe helyeztük, de nem adtunk hozzá olajat.
Ezután mindegyik olvasztótégelyt bezártuk egy 113 g-os edénybe, melyet 4 órára egy állandó hőmérsékletű (60 °C-os) kemencébe helyeztünk. Ezt követően a mintákat kivettük a kemencéből, az oldható kén eltávolítása céljából szén-diszulfiddal mostuk, majd mindegyik mintában meghatároztuk a visszamaradt oldhatatlan kén mennyiségét. Az eredmények az alábbi táblázatban találhatók.
Minta Oldhatatlan kén [eredetileg] (%) Oldhatatlan kén [4 óra/60 ”C után] (%)
Kontroll: 92,8 92,4
Olajjal kezelt: 91,2
Olajjal és klórral kezelt: 91,0
Ezek az eredmények rámutatnak arra, hogy az olajjal való kezelés a kénre destabilizáló hatással van, valamint arra, hogy a klór nem inhibitálja az olaj destabilizáló hatását.
2. példa
Megismételtük az 1. példa szerinti eljárást abból 20 a célból, hogy meghatározzuk, hogy az olaj brómmal vagy jóddal való kezelése befolyásolja-e az olajnak a kénnel szembeni destabilizáló hatását. Az eredményeket az alábbi táblázatban foglaltuk őszsze.
Minta
Oldhatatlan kén [eredetileg] (%)
Oldhatatlan kén 4 óra/60 °C után] (%)
30 Kontroll: 93,41 92,68
Kontroll: 93,41 92,67
Olajjal kezelt: 91,87
Olajjal kezelt: 91,84
Olajjal kezelt: 91,78
35 Olajjal kezelt: Olajjal és brómmal kezelt: 91,85 91,98
Olajjal és brómmal kezelt: 92,02
40 Olajjal és jóddal kezelt: 92,64
Olajjal és jóddal kezelt: 92,70
Az a kénminta, amelyet olyan olajjal kezeltünk, amely nem tartalmazott sem brómot, sem jódot, kevésbé volt stabilis, mint az a minta, amelyet nem kezeltünk olajjal. A kén kezelésére használt olajhoz a bróm hozzáadása nem befolyásolta jelentős mér50 tékben az olajnak a kén destabilizálására való hatását
Azonban az a kénminta, am elyet a jóddal adalékok olajjal kezeltünk, lényegében ugyanolyan stabilitással rendelkezett, mint azok a kontrollminták, amelyeket nem kezeltünk olajjal. A jód lényegében kiegyenlítette az olaj destabilizáló hatását.
Ez rámutat arra, hogy a jód hatásosan inhibitálja az olajnak az oldhatatlan kénnek oldható kénné való visszaalakulási folyamatára gyakorolt gyorsí60 tó hatását.
3. példa
Az előző példák szerinti eljárást hajtottuk végre 65 annak a meghatározása céljából, hogy az olaj jód-41
187 306 dal való kezelése hogyan befolyásolja az olajnak a kén destabilizálására való hatását. Az eredményeket az alábbi táblázatban foglaltuk össze.
Minta Oldhatatlan kén [eredetileg] (%) Oldhatatlan kén [4 óra/60 ”C után] (%)
Kontroll: 87,8 85,91
Olajjal kezelt: 71,48
Olajjal és jóddal 77 01
kezelt:
Az eredmények azt mutatják, hogy az olajjal való kezelés gyorsította az oldhatatlan kén visszaalakulási folyamatát, ellenben a jód hozzáadása inhibitálta az olajnak az oldhatatlan kén visszaalakulási folyamatára való gyorsító hatását. 20
Ebben a példában lényegesen hangsúlyozottabb mind az olaj, mind a jód hatása, mint az előző példákban, mivel ebben a példában stabilizálatlan ként használtunk, míg az előző példákban stabilizált kénnel dolgoztunk. 25
4. példa
Megismételtük az előző példák szerinti eljárást 30 annak a meghatározása céljából, hogy milyen hatással vannak a különböző mennyiségű jóddal kezelt olajok a stabilizált kén stabilitására. Az eredményeket az alábbi táblázatban foglaltuk össze.
A jód Oldhatatlan kén Oldhatatlan kén
mennyisége [mg jód/1 olaj] [eredetileg] [4 ora/60 C után](%)
200 92,1
0 (kontroll) 90,6
5 92,2
10 15 94,5 92,9 92,7
20 93,0
25 92,0
0 (kontroll) 82,9
5 86,2
10 15 94,7 85,7 84,5
20 87,4
25 89,8
Az eredmények azt mutatják, hogy 1 liter olajhoz hozzáadva már 5 mg jód is jelentős mértékben befolyásolja az olajnak az oldhatatlan kén visszaalakulási folyamatára gyakorolt gyorsító hatását.
így tehát látható, hogy a találmány szerinti eljárás hatékonyan inhibitálja a gumigyártási olajoknak az oldhatatlan kén oldható kénné történő viszszaalakulási folyamatára gyakorolt gyorsító hatását. A fentiekben ismertetett eljárások az oltalmi körön belül bizonyos mértékig módosíthatók, és a leírásban szereplő anyag inkább bemutató semmint korlátozó jellegű.
A jód mennyisége [mg jód/1 olaj]
Oldhatatlan kén [eredetileg]
Oldhatatlan kén [4 óra/60 “C után](%) (kontroll) (kontroll) 100 150
94,5
94,5
87.3 91,9 91,8
92.4 85,2
92.1
92.2

Claims (3)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Eljárás gumigyártási olajnak az oldhatatlan kén oldható kénné való visszaalakulási folyamatára gyakorolt hatásának inhibitálására, azzal jellemezve, hogy az olajat 1-200 mg/l jóddal keverjük ősze.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy jódként elemi jódot használunk.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy oldhatatlan kénként stabilizált oldhatatlan ként használunk.
HU801897A 1979-07-30 1980-07-29 Process for treating insoluble sulfur with oil HU187306B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US06/062,447 US4238470A (en) 1979-07-30 1979-07-30 Method for oil-treating insoluble sulfur

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU187306B true HU187306B (en) 1985-12-28

Family

ID=22042547

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU801897A HU187306B (en) 1979-07-30 1980-07-29 Process for treating insoluble sulfur with oil

Country Status (29)

Country Link
US (1) US4238470A (hu)
EP (1) EP0024138B1 (hu)
JP (1) JPS5622336A (hu)
KR (1) KR860000038B1 (hu)
AR (1) AR220081A1 (hu)
AT (1) ATE9779T1 (hu)
AU (1) AU532107B2 (hu)
BR (1) BR8004711A (hu)
CA (1) CA1129609A (hu)
CS (1) CS216538B2 (hu)
DD (1) DD152324A5 (hu)
DE (1) DE3069418D1 (hu)
EG (1) EG14343A (hu)
ES (1) ES8106266A1 (hu)
HK (1) HK29285A (hu)
HU (1) HU187306B (hu)
IL (1) IL60694A (hu)
IN (1) IN154642B (hu)
MX (1) MX155839A (hu)
NO (1) NO153856C (hu)
NZ (1) NZ194491A (hu)
PH (1) PH15207A (hu)
PL (1) PL122742B1 (hu)
RO (1) RO80192B (hu)
SG (1) SG83984G (hu)
SU (1) SU976854A3 (hu)
TR (1) TR21133A (hu)
YU (1) YU41937B (hu)
ZA (1) ZA804621B (hu)

Families Citing this family (24)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS61200138A (ja) * 1985-03-01 1986-09-04 Sumitomo Rubber Ind Ltd ゴム組成物
JPH0786154B2 (ja) * 1985-06-26 1995-09-20 三新化学工業株式会社 不溶性イオウ組成物の製造方法
JPS62246810A (ja) * 1986-04-18 1987-10-28 Shikoku Chem Corp 流動性を改良した油処理不溶性硫黄の製造方法
FR2603273B1 (fr) * 1986-09-02 1990-06-22 Raffineries Soufre Reunies Procede de fabrication de soufre pulverulent impregne
JPS63215729A (ja) * 1987-03-05 1988-09-08 Idemitsu Kosan Co Ltd ゴム用不溶性硫黄のプロセスオイル
JPS63215730A (ja) * 1987-03-05 1988-09-08 Idemitsu Kosan Co Ltd ゴム用不溶性硫黄のプロセスオイル
JP2619591B2 (ja) * 1992-11-17 1997-06-11 アクゾ・カシマ株式会社 高温熱安定性を改善した不溶性硫黄及びその製造方法
US5475059A (en) * 1992-12-18 1995-12-12 Saynad Corporation Method of achieving superior dispersions of polymeric sulfur and products thereof
US5703165A (en) * 1992-12-18 1997-12-30 Saynad Corporation Method of achieving superior dispersions of insoluble sulfur and products thereof
ES2171105B1 (es) * 2000-02-08 2003-11-01 Repsol Petroleo Sa Procedimiento para la produccion de azufre polimerico.
US7041111B2 (en) 2002-08-02 2006-05-09 Boston Scientific Scimed, Inc. Placing sutures
ITRM20020434A1 (it) * 2002-08-22 2004-02-23 Franco Cataldo Procedimento per la sintesi di zolfo polimerico.
DE10333374A1 (de) * 2003-07-23 2005-02-10 Bayer Aktiengesellschaft Verfahren zur Herstellung von polymerem Schwefel
KR101138914B1 (ko) * 2010-03-30 2012-05-14 채덕원 식물성기름을 이용한 유황 법제방법 및 이를 통해 유독성분이 제거된 액상 법제유황
KR101491969B1 (ko) * 2013-09-16 2015-02-11 에이치설퍼 주식회사 고 품질의 불용성 유황의 제조방법
CN104555943B (zh) * 2013-10-12 2016-09-28 江苏宏泰橡胶助剂有限公司 连续管道化过热硫磺蒸汽制备不溶性硫磺的方法
US10011663B2 (en) 2016-02-04 2018-07-03 Eastman Chemical Company Vulcanizing composition containing cyclododecasulfur and improved cyclododecasulfur compound
US10280281B2 (en) 2016-02-04 2019-05-07 Eastman Chemical Company Processes for forming vulcanizable elastomeric formulations and vulcanized elastomeric articles
US11021581B2 (en) 2016-02-04 2021-06-01 Eastman Chemical Company Durable elastomeric compositions employing cyclododecasulfur as a vulcanizing agent
US10000380B2 (en) 2016-03-02 2018-06-19 Eastman Chemical Company Method for the manufacture of polymeric sulfur
US11059722B2 (en) 2016-03-02 2021-07-13 Eastman Chemical Company Method for the manufacture of cyclododecasulfur
CN106995206B (zh) * 2017-04-11 2019-02-12 上海京海(安徽)化工有限公司 一种橡胶用高含量高稳定性不溶性硫磺的生产工艺
EP3658614A1 (en) 2017-07-25 2020-06-03 Eastman Chemical Company Processes for forming vulcanizable elastomeric formulations and vulcanized elastomeric articles
KR20220001936A (ko) 2020-06-30 2022-01-06 주식회사 엔티시스템 불용성 유황의 제조 방법

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA649408A (en) * 1962-09-25 N. Haimsohn Jerome Stabilization of sulfur
US1875372A (en) * 1932-09-06 Method of treating- rubber compounds and composition obtained thereby
US2061185A (en) * 1935-03-12 1936-11-17 San Francisco Sulphur Company Free flowing sulphur
US2460365A (en) * 1945-09-29 1949-02-01 Stauffer Chemical Co Production of insoluble sulfur
US2462146A (en) * 1945-12-03 1949-02-22 Stauffer Chemical Co Stabilization of insoluble sulfur
US2569375A (en) * 1947-07-24 1951-09-25 Monsanto Chemicals Manufacture of sulfur
US2614908A (en) * 1949-07-11 1952-10-21 Phillips Petroleum Co Process for producing finely divided sulfur
DE1018031B (de) * 1954-03-13 1957-10-24 Ruhrgas Ag Verfahren zur Herstellung von unloeslichem Schwefel
US2947614A (en) * 1954-03-13 1960-08-02 Ruhrgas Ag Method of making insoluble sulphur
US2757075A (en) * 1954-03-15 1956-07-31 Jerome N Haimsohn Stabilization of sulfur
FR1151384A (fr) * 1956-06-12 1958-01-29 Stauffer Chemical Co Perfectionnements apportés aux traitement du soufre
GB905096A (en) * 1960-11-14 1962-09-05 Stauffer Chemical Co Improvements in or relating to the treatment of sulphur
US4234552A (en) * 1978-10-18 1980-11-18 Courtaulds Limited Stabilization of sulphur

Also Published As

Publication number Publication date
EP0024138B1 (en) 1984-10-10
DE3069418D1 (en) 1984-11-15
KR830003536A (ko) 1983-06-21
NO153856B (no) 1986-02-24
ES493812A0 (es) 1981-06-16
DD152324A5 (de) 1981-11-25
HK29285A (en) 1985-04-19
PH15207A (en) 1982-09-27
AR220081A1 (es) 1980-09-30
YU192680A (en) 1983-04-30
IN154642B (hu) 1984-11-24
IL60694A (en) 1983-09-30
ATE9779T1 (de) 1984-10-15
CA1129609A (en) 1982-08-17
KR860000038B1 (ko) 1986-01-30
RO80192A (ro) 1983-02-15
IL60694A0 (en) 1980-09-16
SG83984G (en) 1985-04-26
SU976854A3 (ru) 1982-11-23
BR8004711A (pt) 1981-02-10
AU6086880A (en) 1981-02-05
NZ194491A (en) 1982-03-30
PL122742B1 (en) 1982-08-31
US4238470A (en) 1980-12-09
PL225977A1 (hu) 1981-04-24
JPS6259047B2 (hu) 1987-12-09
EG14343A (en) 1983-12-31
NO153856C (no) 1986-06-04
YU41937B (en) 1988-02-29
CS216538B2 (en) 1982-11-26
MX155839A (es) 1988-05-11
AU532107B2 (en) 1983-09-15
ES8106266A1 (es) 1981-06-16
EP0024138A1 (en) 1981-02-25
JPS5622336A (en) 1981-03-02
RO80192B (ro) 1983-02-28
NO802273L (no) 1981-02-02
ZA804621B (en) 1981-07-29
TR21133A (tr) 1983-09-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU187306B (en) Process for treating insoluble sulfur with oil
EP0096638B1 (fr) Procédé de préparation de compositions bitume-polymère, application de ces compositions à la réalisation de revêtements et solution mère de polymère utilisable pour lesdites compositions
US4238384A (en) Method of incorporating additives in polymeric materials
EP0411628B1 (en) Process for the stabilization of polyolefin and products obtained thereby
EP0360656A1 (fr) Procédé de préparation de compositions bitume-polymère
US3706708A (en) Uniformly dispersible insoluble sulfur vulcanizing compositions
US4442017A (en) Additive blends for polymeric materials
US3111499A (en) Zinc-oxide-sulfur stabilizer for polyolefin compositions
DE19619509C2 (de) Bindemittelzusammensetzung für Kautschukchemikalien, deren Verwendung, eine Kautschukchemikalienmischung sowie Verfahren zu ihrer Herstellung
US2297871A (en) Rubber cement
US6423819B1 (en) Method of achieving superior dispersions of insoluble sulfur
US5703165A (en) Method of achieving superior dispersions of insoluble sulfur and products thereof
US3574165A (en) Stabilizing of organic materials
US3538047A (en) Stabilized olefin polymer compositions
US6291569B1 (en) Stabilized dispersion of insoluble sulfur and method of stabilizing
GB2083011A (en) Preparation of rubber compounds
US1280129A (en) Elastic mass and manufacture of the same.
US1734639A (en) Method of vulcanizing rubber and resulting products
RU2131442C1 (ru) Модификатор для резиновых смесей на основе ненасыщенных каучуков и способ его получения
US2844564A (en) Agglomerates and methods for making
US3210317A (en) Crystalline polyolefins stabilized with tetrapropenylsuccinic anhydride
US2854489A (en) Chlorinated paraffins stabilized with styrene compounds
RU2497848C1 (ru) Способ получения экструзионной окрашенной поливинилхлоридной композиции и экструзионная окрашенная поливинилхлоридная композиция строительного назначения
US3284519A (en) Stabilization of chlorinated paraffin wax
SU907021A1 (ru) Способ изготовлени резиновой композиции