HU186759B - Pesticide composition and process for preparing trifluoromethyl-benzyl esters applied as the active substances thereof - Google Patents
Pesticide composition and process for preparing trifluoromethyl-benzyl esters applied as the active substances thereof Download PDFInfo
- Publication number
- HU186759B HU186759B HU81355A HU35581A HU186759B HU 186759 B HU186759 B HU 186759B HU 81355 A HU81355 A HU 81355A HU 35581 A HU35581 A HU 35581A HU 186759 B HU186759 B HU 186759B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- formula
- spp
- weight
- ester
- compound
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07C—ACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
- C07C25/00—Compounds containing at least one halogen atom bound to a six-membered aromatic ring
- C07C25/02—Monocyclic aromatic halogenated hydrocarbons
- C07C25/13—Monocyclic aromatic halogenated hydrocarbons containing fluorine
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A01—AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
- A01N—PRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
- A01N53/00—Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing cyclopropane carboxylic acids or derivatives thereof
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07C—ACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
- C07C17/00—Preparation of halogenated hydrocarbons
- C07C17/093—Preparation of halogenated hydrocarbons by replacement by halogens
- C07C17/10—Preparation of halogenated hydrocarbons by replacement by halogens of hydrogen atoms
- C07C17/14—Preparation of halogenated hydrocarbons by replacement by halogens of hydrogen atoms in the side-chain of aromatic compounds
Landscapes
- Organic Chemistry (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Dentistry (AREA)
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Plant Pathology (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Wood Science & Technology (AREA)
- Zoology (AREA)
- Environmental Sciences (AREA)
- Pest Control & Pesticides (AREA)
- Agronomy & Crop Science (AREA)
- Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
- Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
Description
A találmány tárgya inszek tieid és a karlcid készítmény, amely hatóanyagként legalább egy (I) általános képletű trlfluor-metil-benzil-észtert - a képletben R jelentése a piretroidokra jellemző savmaradék,
X jelentése halogénatom, m értéke 1,2 vagy 3, n értéke 0,1 2,3 vagy 4, azzal a megkötéssel, hogy m és n összege 2 és 5 között van - továbbá ismert hordozóanyagot és adott esetben felületaktív anyagot tartalmaz.
A találmány tárgyához tartozik az (I) általános képletű vegyületek előállítása is.
Cl
Cl
co-o-ch2
A találmány tárgya inszekticid és akarcid készítmény, amely hatóanyagként új (I) általános képletű trifluor-metü-benzil-észter-származékokat tartalmaz. A találmány tárgyához tartozik továbbá az (I) általános képletű vegyületek előállítása is.
Az (I) általános képletben X jelentése halogénatom, mértéke 1,2 vagy 3, n értéke 0, 1, 2, 3 vagy 4, azzal amegkötéssel, hogy m és n összege 2 és 5 között van és az (I) általános képlet nem jelölhet 4-trifluor-metil-étetrafluor-benzil •észtert.
Ismeretes, hogy bizonyos fluor-metil-észterek, mint például a 3-ciklopropil-metil- és 3- ciklobutilidén-metiI-2,2-dimetil-ciklopropán-1 -karbonsav-pentafluor-benzilésztert, inszekticid és akaricid tulajdonsággal rendelkeznek (lásd a 2 810 634 számú NSZK-beli közrebocsátási iratot).
E vegyületek azonban különösen kis mennyiségű hatóanyag alkalmazása esetén nem fejtenek ki megfelelő hatást.
A találmány szerinti új (I) általános képletű trifluo-metil-benzil-észter-származékok igen kedvező peszticid, ezen belül inszekticid és akarcid hatást fejtenek ki.
Meglepő módon azt találtuk, hogy a találmány szerinti (I) általános képletű vegyületek lényegesen jobb Inszekticid és akaricid hatást mutatnak, mint az ismert, hasonló szerkezetű és hasonló hatásirányú vegyületek.
Ά találmány szerinti (I) általános képletű vegyületeket oly módon állítjuk elő, hogy valamely (II) általános képletű karbonsav-származékokat — ahol a képletben R jelentése a fenti - vagy e vegyület valamely reakcióképes származékát valamely (III) általános képletű trifluor-metil-benzil-alkohollal - ahol a képletben X, m és n jelentése a fenti — vagy e vegyület valamely reakcióképes származékával adott esetben savmegkötőanyag, és adott esetben valamely hígítószer jelenlétében reagáltatunk.
Az (I) általános képletben célszerűen X jelentése fluor- vagy klóratom, m értéke 1 vagy 2, n értéke 3 vagy 4.
Az (I) általános képletű vegyületeket célszerűen oly módon állíthatjuk elő (a) eljárásváltozat), hogy valamely (Ila) általános képletű karbonsav-kloridot — ahol R jelentése a fenti — valamely (III) általános képletű trifluor-metil-benzil-alkohollal, adott esetben valamely savmegkötőanyag és hígítószer jelenlétében reagáltatunk.
Az (1) általános képletű vegyületek másik célszerű megoldása szerint (b) eljárásváltozat) úgy járunk el, hogy valamely (Ilb) általános képletű karbonsav-sót — ahol a kéoletben R jelentése a fenti és M jelentése alkáli-, földalkáli vagy ammóniumion - valamely (Illa) általános képletű trifluor-metil-benzil-halogeniddel _ ahol a képletben Z jelentése klór- vagy brómatom — adott esetben valamely savmegkötőanyag vagy hígítószer jelenlétében reagáltatunk.
Abban az esetben, ha az a) eljárásváltozathoz kiindulási anyagként például 3-(2,2-diklór-vinil)-2,2-dimetil-ciklopropán-1 -karbonsav-kloridot és 4-trifluor•metil-23,5,6-tetrafluor-benziI-alkoholt, továbbá a b) eljárásváltozatnál kiindulási anyagként 2,2,3,3-tetrametil-ciklopropán-l-karbonsav-káliumsóját és 3-triflu or-me til - 2,4,5,6 -tetrafluor-benzilkloridot alkalmazunk, akkor a reakció az A és a B reakcióvázlat szerint megy végbe.
A kiindulási anyagként alkalmazható karbonsavakat a (II) általános képlettel, a megfelelő savkloridokat a (Ha) általános képlettel, a sav sóit a (Ilb) általános képlettel jellemezhetjük.
A (II) általános képletű karbonsavak, illetőleg e vegyületek reakcióképes származékai, így például savklorídjai, sói és észterei ismertek (lásd a 3 996 244, a 4 157 447 a 3 962 458 és a 3 835 176 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírást és a 1 413 491, valamint a 2 000 764 számú nagy-britanniai szabadalmi leírásokat).
A (II) általános képletű karbonsav reakcióképes származékai közül megemlítjük a (Ha) általános képletű megfelelő savkloridokat és a (Ilb) általános képletű sókat.
A kiindulási anyagként felhasználandó trifluor-metil-benzil-alkoholokat, illetve e vegyületek reakcióképes származékait a (III) általános képlettel, illetőleg a (Illa) általános képlettel jellemezhetjük. E képletekben az X, m és n jelentése az (I) általános képletnél megadott célszerű jelentéssel azonos, Z jelentése célszerűen hidroxlcsoport vagy klóratom.
A (III) általános képletű vegyületek közül példaként az alábbiakat említjük meg:
3- trifluor-metil-2,4,5,6-tetrafluor-benzil -alkohol, 2-trifluor-metil-3,4,5,6-tetrafluor-benzil-alkohol,
4- trifluoi -metil-2,3,5,6-tetrafluor -benzil -alkohol, 4-trifluor-metil-2,3,5,6-tetraklór-benzil-klorid,
-trifluot-me til-2,3,5,6 -tetraklór-benzil-klorid és 2-trifluor-me til-3,4,5,6-tetraklór-benzil-klorid.
A (Illa) általános képletű új trifluor-metil-benzÜ-alkoholokat oly módon állíthatjuk elő, hogy valamely (IV) általános képletű trifluor-metil-benzol-karbonil-vegyületet, mint például 2- vagy 4-trifluor-metil-tetraíluor-benzol-íluoridot vagy -kloridot, vagy 2- vagy 4-trifluor-metil-tetrafluor-benzaldehidet, például nátrium-boranáttal, adott esetben egy hígítószer, mint például izopropanol, tetra-hidro-furán vagy dioxin jelenlétében 10 és 100 °C közötti hőmérsékleten reagáltatunk, A reakció végén a reakcióelegyet jeges vízzel hígítjuk, majd megsavanyítjuk. Ezt követően valamely vízzel nem elegyedő oldószerrel, mint például metilén-kloriddal, extraháljuk, az extraktumot vízmentesítjük, megszüljük és desztilláljuk.
A (Illa) általános képletű új trifluor-metil-benzil-halogenideket (ezek kloridjait, illetőleg bromidjait) úgy állítjuk elő, hogy valamely (V) általános képletű trfluor-metil-toluol-származékot, mint például 4-trifluor-metil-3klór-toluolt, klórral illetőleg brómmal, adott esetben valamely katalizátor, mint például vas(II)-szulfid jelenlétében, célszerűen hígítószer nélkül, 20 és 150 °C, célszerűen 50 és 120 °C közötti hőmérékleten reagáltatjuk, majd a kapott terméket desztillációval elkülönítjük.
Az (I) általános képletű vegyületek előállítását adott esetben hígítószer jelenlétében végezzük, hígítószerként bármely közömbös, szerves oldószer számításba jöhet, ezek között említjük meg az alifás és aromás, adott esetben halogénezett szénhidrogéneket, mint például pentán, hexán, heptán, ciklohexán, petroléter, benzin, ligroin, benzol, toluol, xilol, metilénklorid, etilénklorid, klorform, széntetraklorid, klór-benzol és o-diklór-benzil, éterek, mint dibutil-éter, glikol-dimetil-éter és digHkoJ-dimetil-éter, tetrahidro-furán és dioxán, ketonok, mint aceton, metil-etil-, metil-izopropil- és metil-izobutil-keton, észterek, mint exetsav-metil-észter és -etil-észter, nitrilek, mint például acetonitril és propionitril, maidok, mind például dimetil-formamid, dimetil-acetamid és N-metil-pirrolidon, mint dimetil-szül foxid, tetrametilén-szulfon és hexametil-foszforsav-triamid.
Savmegkötő-anyagként bármely savmegkötőszer jöhet, különösen alkalmasak az akáli-karbonátok és -alkoholátok, mint például nátrium-, kálium-karbonát, nátrium és kálium-me tilát, illetőleg -etilát, továbbá az alifás, aromás vagy heterociklusos aminok, például trietil-amin, trimetil-amin, dimetil-anilin, dimetil-bénzil-amin, diaza-bicikloundeken, Tetrametil-etilén-diamin és piridin.
A reakcióhőmérsékletet széles tartományban változtathatjuk, általában 0 és 150 °C, célszerűen 20 és 100 °C között dolgozunk.
A találmány szerinti megoldást atmoszféra nyomáson végezzük.
A találmány szerinti megoldásnál a kiindulási anyagokat általában ekvimoláris mennyiségben használjuk. Egyik vagy másik reakciókomponenst feleslegben véve nem következik be számottevő, előnyös változás. Az a) eljárásváltozatnál célszerű a reakcióelegyet a gázfejlődés megszűnéséig hőkezelni, majd a kapott terméket magasvákuum-desztilláció segítségével különítjük el.
A b) eljárásváltozatot a Syntheses 1975 805. oldalán'leírtak szerint hajijuk végre. A reakcióelegyet oly módon dolgozzuk fel, hogy betöményítjük, híg sósavval és dietil-éterrel kirázzuk. Az éteres fázist betöményítjük, a maradékot magas vákuumban desztillálva, a terméket elkülönítjük.
Előállítási példa (1) képletű vegyüiet előállítása
0,1 mól 3-(2,2-diklór-vinil)-2,2-dímetil-ciklopropán-l-karbonsav-kloridot és 0,1 mól 4-trifluo-metil-2,3,5,6-tetrafluor-benzil-alkoholt elegyítünk, az elegyet 100 °C hőmérsékleten hőkezeljük. A gázfejlődés megszűnte után a maradékot magas vákuumban desztilláljuk. Forráspont: 150 °C/0,15 mbar. Azonos eredményt kapunk, ha kiindulási anyagként a szabad savat vagy annak észterét alkalmazzuk.
(2) képletű vegyüiet előállítása
0,1 mól 3-(2,2-diklór-vinil)-2,2-dimetil-ciklopropán-1-karbonsav-kálumsóját és 0,1 mól 4-trifluor-metil-23,5,6-tetraklór-benzil-kloridot 100 ml acetonitrilben 5 ml tetrametil-etilén-diamin hozzáadása után 15 óra hosszat 70 °C hőmérsékleten hőkezeljük. A reakcióelegyet betöményítjük és híg sósavval továbbá dietil-éterrel kirázzuk. Az éteres fázist betöményítjük, majd a maradékot golyós feltéten desztilláljuk. Forráspont: 200 °C/0,15 mbar. Azonos eredményt kapunk, ha kiindulási anyagként a benzilalkohol származék alkoholátját alkalmazzuk.
A fenti példákhoz hasonlóan állíthatjuk elő az alábbi vegyületeket is:
Í3) képletű vegyüiet
Forráspont: 200 dC/0,l5 mbar.
(4) képletű vegyüiet
Forráspont: 160 °C/0,15 mbar.
A kiindulási anyagok előállítását az alábbi példák szemléltetik:
(5) képletű vegyüiet előállítása
350 g 2-klór-4-metil-benzo-trifluoridot 3 g vas(II)szulfiddal hozunk össze 50 °C hőmérsékleten, majd az elegybe klórgázt vezetünk. A klór felvételének csökkenésével a hőmérsékletet fokozatosan 120 °C hőmérsékletre emeljük. Amikor a termék súlya az 520 g-ot eléri, desztillálunk. Dy módon 250 g 4-trifluor-metil-23,4,6-tetraklóro-benzil-kloridot kapunk. Forráspont: 110—112 °C.0.15 mbar.
Hasonló módon kapjuk a (6) és (7) képletű vegyületeket.
A találmány szerinti vegyületeket a növények kedvezően tűrik. Melegvérűekkel szemben kedvező toxicitást mutatnak, és alkalmasak az állati kórokozók, elsősorban rovarok és pókféleségek elpusztítására. A készítményeket a mezőgazdaságban, erdészetben, a tárolt anyagok védelmére, továbbá higiéniás célokra alkalmazhatjuk. A hatóanyagok eredményesen használhatók a normális mértékben érzékeny és rezisztens fajtákkal szemben, továbbá a kórokozók bármely fejlődési stádiumában. A számításba vehető kórokozók közül az alábbiakat említjük meg:
Az Isopoda rendből például Oniscus asellus, Armadillidium vulgare, Pordellio scaber.
A Diplopoda rendből például Blaniulus guttulatus.
A Chilopoda rendből például Geophilus carpophagus, Scutigera spec.
A Symphyla rendből például Scutigerella immaculate. A Thysanura rendből például Lepisma saccharina.
A Collembola rendből például Onychiurus armatus.
Az Orthoptera rendből például Blatté orientalis, Periplaneta americana, Leuucopaea maderae, Blattella germanica, Acheta domesticus, Gryllotalpa spp,, Locusta migratoria migratorioides, Melanoplus differentialis, Schistocerca gregaria. A Dermaptera rendből pédlául Forficula aurícularia.
Az Isoptera rendből például Reticulitermes spp..
Az Anoplura rendből például Phylloxera vastatrix, Pemphigus spp., Pediculus humanis corporis, Haematopinus spp., Linognathus spp..
A Mallophage rendből például Trichidectes spp., Damalinea spp.. A Thysanoptera rendből például Hercinothrips demoralis, Thript tabaci.
A Heteroptera rendből például Eurygaster spp., Dysdercus intermedius, Piesma quadrata, Cimex lectularius, Rhodnius prolixus, Traitoma spp..
A Homoptera rendből péládul Aleurodes brassicae, Bemisia tabaci, Trialeurodes vaporiorum, Aphis gossypii, Brevicoryne brassicae, Dryptomyzus ribis, Doralis fabae, Doralis pomi, Eriosoma lanigerum, Hyalopterus arundinis, Macrosphum avenae, Nyzus spp., Phorodon humuli, Rhopalosiphum padi, Emoasca spp., Eusceiis bilobatus, Nephetettix cincticeps, Lecanium corni, Saissetia oleae, Laodelphax striatellus, Nilaparcata lugnes, Aonidiella aurantíi, Aspídiotus hederae, Pseudococcus spp., Psylla spp.
A lepidoptera rendből például Pextionphora gossypiella, Bupalus piniarius, Cheimatobia brumata, Lifhocollectis blancardella, Hyponotneuta padella, Plutella maculipennis, Malacosoma neustria, Euprctís chrysorrhoea, Lymantria spp., Bucculatrix thurberíella, Phyllocnistis citrella, Agrotis spp., Euxoa spp., Feltia spp., Earias insulana, Helipthis spp.. Laphygma exigua, Mamestra brassicae, Paholis flamniea, Proderia litura, Spodoptera spp., Trichoplusía ni, Carpocapsa pomonella, Pieris spp. Chilo spp., Pyrausta nutilaJis, Ephestia keulinielia, Gallérja mellonclla, Ca-31
186.759 coecla podana, Capus reticulana, Christoneura fumiferana Clysia ambiguella, Homona magnanima, Trotrix víridana. 5
A Coleoptera rendből például Anobíum punctatu, Rhlzopertha dininca, Bruchidius obtectus, Acanthoscelides obtectus, Hyloptrupes bajulus, Agelastica alnl, Letptinotassa decemlineata, Phaedon cochleariae, Diabrotica spp., Paylliodes chrysocephala, Epilachna varivestis, Atomaria spp., Otiorrhynchus sulcatus, Cosmopolites sordidus, Ceuthorrhynchus assimilis, Hypera postica, Dermetes spp., Trogoderma spp., Anthrenus spp., Attagenus spp., Lyctus spp., Meligethes aeneus, Ptinus spp., Niptus hololeucus, Gibbium phylloides, Tribolium spp., Tenebrio moli- jg tor, Agriotes spp., Conoderus spp., Melolontha melolontha, AmphímalloH solstitialis, Costelytra zealandica. A Hymenoptera rendből például Diprion spp., Hoplocampa spp., Lasius spp., Monomorium pharaonis Vespe spp. A Diptera rendből például Aedes spp., Anopheles spp., Culex spp., Drosophila 20 melanogaster, mUsca spp., Fannia spp., Calliphora erythrocephala, Lucilia spp., Chrysomyia spp., Cuterebra spp., Gastrophilus spp., Hypobosca spp., Stomoxys spp., Oestrus spp., Hypoderma spp., Tabanus spp., Tannia spp., Hibio hortulanos, Ósclnella firt, Phorbia spp., Pegomyia hyoascyami, Ceratitis 25 capitata, Dacus oleae, Tipula paludosa.
A Siphonaptera rendből például Xenopsylla cheopis, Ceratophyllus spp..
Az Arachnida rendből például Scorpio maurus, Latrodextus mactans.
Az Acarina rendből például Acarus soiro, Argas spp., Ornithodoros spp., Dermanyssus gallinae, Eriophyes ribis, Phyllocoptruta oleicora, Boophilus spp., Rhipicephakus spp., Amblyomma spp., Hyalomma spp., Ixodes spp., Psoroptes spp., Chorioptes spp., Sarcoptes spp., Tarsonemus spp., Bryobia preatio- gg sa, Panonychus spp., Tetranychus spp..
A hatóanyagot szokásos módon készítménnyé alakíthatjuk, készíthetünk például oldatot, emulziót szuszpenziót, porokat, habokat, pasztát, granulát, aeroszolt, hatóanyaggal impregnálhatunk természetes és szintetikus anyagokat, ismertek a polimer anyagok- 40 kai készült finomkapszulák, vetőmagbevonatok, füstpatronok, égő gyutacsok, füstspirálok, füstdózisok, továbbá az ULV hideg- és melegköd készítmények.
Ezeket a készítményeket ismert módon állíthatjuk elő, így például a hatóanyagokat valamely segédanyaggal, például folyékony oldószerrel, nyomás alatt 45 álló cseppfolyósított gáz és/vagy szilárd vivőanyaggal elegyítjük, adott esetben valamely felületaktív szert alkalmazva, ez utóbbiak közül említjük meg az emulgeáló szereket, és/vagy diszergáló szereket és/vagy habképző szereket. Abban az esetben, ha segédanyag- gn ként vizet alkalmazunk, az oldás elősegítésére szerves oldószert használhatunk. Az oldószerek közül az alábbiak jöhetnek számításba: aromás vegyületek, mint például xilol, toluol és alkil-naftalin, klórozott aromás vegyületek vagy klórozott alifás szénhidrogének, mint például klór-benzol, klór-etilén vagy metilénklorid, 55 alifás szénhidrogének, mint ciklohexán vagy paraffinok, így például kőolajfrakciók, alkoholok, mint butanol vagy glikol, továbbá ezek észterei és éterei, ketonok, mint aceton, metil-etil-keton, metil-izobutil-keton vagy ciklohexanon, erősen poláris oldószerek, mint dimetil-formamid és dimetil-szulfoxid, továbbá 60 víz. A cseppfolyósított gázok és hordozóanyagok közül azokat a segédanyagokat említjük meg, amelyek normál nyomás és hőmérséklet mellett gáz halmazállapotúak, például az aeroszol hajtógázok, mint például halogénezett szénhidrogének, továbbá bután, propán, nitrogén és széndioxid, a szilárd hordozóanyagok közül az alábbiak vehetők figyelembe, mint például természetes kőzetzúzalékok, mint kaolin, agyag, talkum, kréta, kvarc, attapulgit, montmorillonit, diatomaföld, továbbá szintetikus kőzetzúzalék, mint nagy diszperzitású szilícium-dloxid, alumínium-oxid és szilikátok, granulátumok előállításához szilárd hordozóanyagként az alábbiak jönnem számításba, mint például zúzott és frakcionált természetes kőzetek, mint kalcit, márvány, habkő, szepiolit, dolomit, továbbá anorganikus és organikus zúzalékokból elősütött szintetikus granulátumok, mint például fűrészporból, kókuszdió héjából, kukoricacsutkából, a dohánynövény törzséből előállított zúzalék, emulgeáló és/vagy habképző szerként az alábbiak jöhetnek számításba, mint például nem ionis és anionos emulgátorok, mint például polioxietilén-zsírsav-észterek, poli-oxietilon-zsíralkohol-éterek, így például alkil-aril-pioliglikol-éterek, alkil-szulfonátok, alkil-szulfátok, aril-szulfonátok, továbbá fehérje-hidrolizátumok, diszpergálószerként az alábbiak vehetők figyelembe, mint például lignin-szulfitlúg és metil-cellulóz.
A készítményekhez kötőanyagokként karboxi-me•til-cellulóz, természetes és szintetikus, poralakú, szemcsés vagy látex-alakú polimerek, mint például gumiarabikum, poli-vinil-alkohok, polivinil-acetát használhatók.
Színezőanyagként szervetlen pigmentek, mint például vasoxid, titánoxid, ferrociankék vagy szerves színezékek, mint alizarin, azol-fém-ftalo-cianin színezék, továbbá nyomtápelemek, mint vas, mangán, bór, réz kobltt, molibdén és cinksók jöhetnek figyelembe.
A készítmény hatóanyagtartalma általában 0,1 és 95 súly%, célszerűen 0,5 és 90 súly% között van.
A készítmények formájának megfelelő módon történik a felhasználás.
A kereskedelmi készítményekből előállított hígítások koncentrációja széles határok között változhat, a felpermetezett készítmény koncentrációja 0,0001 és 1 súly% között van.
A higiéniás célokra és a tárolt vetőmag megóvására, használt készítményeknél kiváló maradékhatást észleltünk agyagon és fán. A készítmények jó alkáli-stabilitást mutatnak meszes talajon is.
A találmány szerinti készítményeket alkalmazhatjuk állatgyógyászati célra is ekto és endo-parazitákkal szemben.
Az állatgyógyászati területen a készítményeket ismert módon alkalmazzuk, így például orálisan tabletták, kapszulák, oldatok, granulák formájában, továbbá bemártás, permetezés, felhordás, beporzás révén. Parenterális célokra injekciókat alkalmahatunk.
A példa
Myzus-vizsgálat
Oldószer: 3 súlyrész aceton
Emulgeátor: 1 súly rész alkil-aril-poligllkol-éter súlyrész hatóanyagot a fent megadott mennyiségű oldószerrel és a megadott mennyiségű emulgeátorral hozzuk össze, az így kapott koncentrátumot vízzel kívánt mértékben meghígítjuk.
öszibarack-levéltetű (Myzus persicae) által megtá4
186.759 madott káposztaleveleket (Braissca oleracea) a megfelelő koncentrációjú hatóanyag oldatában merítünk.
Kívánt idő eltelte után a kártevők pusztulását %- S bán adjuk meg. 100% azt jelenti, hogy az összes kártevő elpusztult, 0% azt jelenti, hogy a kártevők nem pusztultak el.
A vizsgálati eredmények azt mutatják, hogy az 1,,
2. és 3. példákban leírt vegyületek az ismert vegyületeknél kedvezőbb hatást mutatnak. A számszerűeredményeket az A táblázat foglalja össze.
A táblázat Myzus-vizsgálat
Hatóanyag | Hatóanyag | Pusztítás |
kor centráció | mértéke %-ban | |
(%) | 1 nap után | |
(A) képletű ismert | 0,01 | 100 |
vegyület | 0,001 | 0 |
(B) képletű ismert | 0,01 | 100 |
vegyület | 0,001 | 0 |
találmány szerinti (3) | 0,01 | 100 |
képletű vegyület | 0,001 | 85 |
találmány szerinti (2) | 0,01 | 100 |
képletű vegyület | 0,001 | 90 |
találmány szerinti (1) | 0,01 | 100 |
képletű vegyület | 0,001 | 100 |
B példa
Tetranychus-vizsgálat (rezisztencia-vizsgálat)'
Oldószer: 3 súlyrész aceton
Emulgeátor: 1 súlyrész alkil-aril-poliglikol-éter 30 súlyrész hatóanyagot a fent megadott mennyiségű oldószerrel és a megadott mennyiségű emulgátorral hozzuk össze, majd az így kapott koncentrátumot vízzel kívánt mértékben hígítjuk.
Babatka (Tetianychus urticae) által erősen megtá- __ madott babpalántákat (Phaseolus vulgáris) kívánt koncentrációjú hatóanyagoldatba mártunk.
Adott idő eltelt után a kórokozók pusztulását %bán határozzuk meg. 100% azt jelenti, hogy az összes atka elpusztult, 0% arra utal, hogy az atkák nem pusztultak el,
A vizsgálati eredmények azt mutatják, hogy a 2. és 3. példa szerint leírt vegyületek az ismert vegyüleleteknél kedvezőbb hatást mutatnak, A számszerű eredményeket a B táblázat foglalja össze.
B táblázat
Tetranychus -vizsgálat
Hatóanyag | Hatóanyag | Pusztítás |
Koncentráció | mértéke %-ban | |
(%) | 2. nap után | |
(A) képletű ismert | 0,1 | 0 |
vegyület találmány szerinti (3) | 0,1 | 100 |
képletű vegyület találmány szerinti (2) | 0,1 | 100 |
képletű vegyület |
C. példa
Határkőn centráció-vizsgálat/talajrovarok
Vizsgálati rovarok: Phorbia antiqua (a talajban) 55
Oldószer: 3 súJyrész aceton
Emulgeátor: 1 súlyrész alkil-aril-poliglikol-éter 1 súlyrész hatóanyagot a fent megadott mennyiségű oldószerrel és emulgeátorral keverünk össze, majd a kapott koncentrátumot kívánt mértékben vízzel meghígítjuk. 60
A kapott készítményt a talajjal alaposan elkeverjük, a készítmény hatóanyag-koncentrációja ez esetben nem játszik szerepet, döntő a talajra térfogategységenként -felvitt hatóanyag mennyisége, amit ppmben (= mg/1) adunk meg. Az ily módon előkezelt talajt edényekbe töltjük, és ezeket szobahőmérsékleten állni hagyjuk.
óra eltelte után a vizsgálati rovarokat a kezelt talajhoz adjuk, majd 2-7 nap eltelte után értékeljük
186.759 a készítmény hatását. Az elpusztult és élő kísérleti rovarok számának megállapítása alapján a hatást %-ban adjuk meg. 100%-os a hatás abban az esetben, ha az 5 összes rovar elpusztult, 0%-os a hatás, ha a kísérleti állatok száma kezelllen kontrolianyagon tapasztalttal azonos.
A vizsgálati eredmények azt mutatják, hogy a 2. és 3. példában leírt vegyületek a technika állásából is- . mert vegyiileteknél jobb hatást mutatnak, Λ számsze- H rfl eredményeket a C táblázat foglalja össze.
C táblázat
Phorbia antiqua talajférgek
Hatóanyag
Puszt ulás mértéke %bari Hatóanyag koncentráció ppm-ben 20 ppm adjuk meg 100%-os a hatás abban az esetben, ha az összes rovar elpusztult, 0%-os a hatás, ha a kísérleti állatok száma a kezeletlen kontrolanyagon tapasztalttal azonos.
A vizsgálati eredmények azt mutatják, hogy a 2. és a 3. példában leírt vegyületeket a technika állásából ismert vegyiileteknél jobb hatást mutatnak. A számszerű eredményeket a D táblázat foglalja össze.
D táblázat
Agrotis segetum-lárvák (a talajban) Hatóanyag Pusztulás mértéke %bán Hatőanyagkoiicentráció pp ben 20 ppm
(A) képletű ismert vegyület | 0% |
találmány szerinti (2) képletű | |
vagyillet | 100% |
találmány szerinti (3) képletű | |
vegyület | 100% |
(A) képletű ismert vegyület 50% találmány szerinti (2) képletű
D példa llatárkoncentráció-vizsgálat/talajrovarok
Vizsgálati rovarok: Agrotis segetum-lárvák (a talajban)
Oldószer: 3 súlyrész aceton Enndgeátor: 1 súlyrész alkil-aril-poliglikol-éter súlyrész hatóanyagot a fent megadott mennyiségű oldószerrel és megadott mennyiségű emulgcátorral keverünk össze, majd a kapott koncén trátumot kívánt mértékben vízzel nieglrígítjuk.
A kapott készítményt a talajjal alaposan elkverjük, a készítmény hatóanyag-koncentrációja ez esetben nem játszik szerepet, döntő a talajra térfogategységenként felvitt hatóanyag mennyisége, amit ppm-ben (mg/1) adunk meg. Az ily módon előkezelt talajt edényekbe töltjük és ezeket szobahőmérsékleten állni hagyjuk.
óra eltelte után a vizsgált rovarokat a kezelt talajhoz adjuk, majd 2-7 nap eltelte után értékeljük a készítmény hatását. Az elpusztult és élő kísérleti-rovarok számának megállapítása alapján a hatást %-ban vegyület 100% találmány szerinti (3) képletű vegyület 100%
E példa
LD, oo -vizsgálat
Vizsgálati rovarok: Blatta orientálís Vizsgált rovarok száma: 10 Oldószer: aceton súlyrész hatóanyagot 1000 térfogatrész oldószerben oldunk, a kapott oldatot kívánt mértékben meg-n hígítjuk.
2,5 ml hígított oldatot Petii-csészékbe pipettázunk. A Petri-csésze aljára 9,5 cm átmérőjű szűrőpapírt helyezünk. A Petri-csészét mindaddig nyitva hagyjuk, amíg az oldószer teljes mértékben el nem párolog. Az oldat koncentrációjától függően a szűrőpa35 PÍf <ΈΥ m2-áré eső hatóanyag mennyisége eltérő. Ezt követően a vizsgálati rovarokat a Petri-csészékbe viszszük, majd üvegtetővel lefedjük.
A vizsgálati állatok állapotát 3 nap eltelte után ellenőrizzük. A rovarok pusztulását %-ban adjuk meg, 1001¾ azt jelenti, hogy az összes rovar elpusztult, . 0% azt jelenti, hogy mindegyik rovar életben maradt.
A vizsgálati eredmények azt mutatják, hogy az 1. és 4. példában leírt vegyületek a technika állásából ismert vegyiileteknél kedvezőbb hatással rendelkeznek,
E-táblázat
LDjoQ-vizsgálat
Hatóanyag | Hatóanyag- koncentráció %-ban | Pusztulás mértke %ban |
(A)képlet ű ismert vegyület | 0,20 | 60 |
(B) képletű ismert vegyület | 0,02 | 0 |
találmány szer inti (2) képletű vegyület | 0,02 | 100 |
találmány szerinti (3) képletű vegyület | 0,02 | 100 |
. F példa
Lucilia cuprina rés .-lárvákkal végzett vizsgálatok Emulgeátor: 35 súly rés* etilénglikol-monometil-éter súlyrész nonilfenol-poliglikol-éter súlyrész hatóanyagot 7 súlyrész fent megadott mennyiségű oldószereleggyel hozunk össze, majd az így kapott koncentrátumot vízzel kívánt mértékben meghígítjuk.
Lucilia cuprina res.-lárvát viszoünk egy kémcsőbe, amely már 1 cm2 lóhust és 0,5 ml hatóanyag-oldatot tartalmaz. 24 óra eltelte után értékeljük a lárvák pusztulását.
A vizsgálati eredmények azt mutatják, hogy az 1.,
2. és 3. példában leírt vegyületek a technika állásából ismert vegyületeknél kedvezőbb hatást mutatnak.
G példa
Boophilus microplus resistent-tel végzett vizsgálatok
Oldószer: 35 súlyrész etilénglikol-monometil-éter súlyrész nonilfenol-poliglikol-éter súlyrész hatóanyagot 7 súlyrész fent megadott mennyiségű oldószereleggyel hozunk össze, majd a kapott koncentrátumot vízzel kívánt mértékben meghígítjuk, kifejlett Boophilus microplus res.-t egy percig a vizsgálandó hatóanyag-oldatba merítünk. A kártevőket műanyag tálkába tesszük, majd klimatizált helyiségben tároljuk, ezt követően a pusztulás mértékét megállapítjuk.
A vizsgálati eredmények azt mutatják, hogy az 1. és 3, példában leírt vegyületek a technika állásából ismert vegyületeknél kedvezőbb hatást mutatnak.
H példa
Musva autumnalis-szal végzett vizsgálatok Oldószer : 35 súlyrész etilénglikol-monometil-éter súlyrész nonilfenol-poliglikol-éter súlyrész hatóanyagot 7 súlyrész fent megadott oldószerrel elegyítünk, majd az így kapott koncentrátumot vízzel kívánt mértékben meghígítjuk.
kifejlett Musca autumnalis-t Petri-csészébe viszünk, amelyen a csésze méretének megfelelő szűrőpapír van elhelyezve. A szűrőpapírra a vizsgálati nap előtt 1 ml, a vizsgálandó hatóanyagot tartalmazó oldatot viszünk fel. 3 óra eltelte után értékeljük a kártevők pusztulását.
A vizsgálati eredmények azt mutatják, hogy a találmány szerinti 1. és 4. példában leírt vegyületek a technika állásából ismert vegyületeknél kedvezőbb hatást mutatnak.
H példa
Musca autumnalis-szal végzett vizsgálatok Oldószer: 35 súlyrész etilénglikol-monometil-éter súlyrész nonilfenol-poliglikol-éter súlyrész hatóanyagot 7 súlyrész fent megadott oldószerrel elegyítünk, majd az így kapott koncentrátumot vízzel kívánt mértékben meghígítjuk.
kifejlett Musca autumnalis-t Petricsészébe viszünk, amelyben a csésze méretének megfelelő szűrőpapír van elhelyezve. A szűrőpapírra a vizsgálati nap előtt 1 ml, a vizsgálandó hatóanyagot tartalmazó oldatot viszünk fel. 3 óra eltelte után értékeljük a kártevők pusztulását.
A vizsgálati eredmények azt mutatják, hogy a találmány szerinti 1. és 4. példában leírt vegyületek a technika állásából ismert vegyületeknél kedvezőbbhatást mutatnak.
J példa
Stomoxys calcitrans-szal végzett vizsgálatok Oldószer: 35 súlyrész etilénglikol-monometil-éter súlyrész nonilfenol-poliglikol-éter súlyrész hatóanyagot 7 súlyrész fent megadott oldószereleggyel hozunk össze, majd a kapott koncentrátumot kívánt mértékben meghígítjuk.
kifejlett Stomoxys calcitrans-t Petri-csészébe viszünk, a Petri-csészékben az edény méretének megfelelő szűrőpapírt helyezünk el, a szűrőpapírt 1 nappal a vizsgálat előtt 1 ml vizsgálandó oldattal nedvesítjük be. 3 óra eltelte után értékeljük a kórokozók pusztulását.
A vizsgálati eredmények azt mutatják, hogy az 1. példában leírt vegyületek a technika állásából ismert vegyületeknél kedvezőbb hatást mutatnak.
Kiszerelési példák
1. Porozószer
0,5 súlyrész 1. példa szerinti vegyületet 99,5 súlyrész természetes kőzettiszttel elkeverünk, majd a keveréket poríinomságúra őröljük. Az így kapott készítményt a növényekre illetőleg ezek életterére felpermetezzük.
2. Szórópor (diszpergálható por)
25. súlyrész 2. példa szerinti vegyületet, 1 súlyrész dibutil-naftalin-szulfonátot, 4 súlyrész ligninszulfonátot, 8 súlyrész nagydiszperzitású kovasavat és 62 súlyrész természetes kőzetlisztet elkeverünk és porrá őröljük. Alkalmazása előtt a nedvesíthető port kívánt mennyiségű vízzel elkverjük.
3. Emulgeálható koncentrátum súlyrész 2. példa szerinti vegyületet 55 súlyrész xilol és 10 súly rész ciklohexanon elegyében oldjuk. Emulgeátorként 10 súly rész, dodecil-benzolszulfonsav-kálcium és nonilfenol-poli(glikol-éter) elegyét adjuk az oldathoz. Felhasználás előtt a koncentrátumoz vízzel kívánt mértékben meghígítjuk.
4. Granulátum (folyékony hatóanyag alkalmazásával) súlyrész 3. példa szerinti vegyületet 9 súlyrész nedvszívó, granulált agyagra permetezzük fel. A kapott granulátumot a növényekre, illetőleg azok életterére szóljuk fel.
5. ULV készítmény súlyrész 2. példa szerinti vegyületet 3 súlyrész poli(etilén-oxid)-dal elegyítünk, majd az elegyet 7 súlyrész aromás ásványolajfrakcióban feloldjuk. Az oldatot ULV eljárással a növényekre permetezzük.
Claims (2)
- Szabadalmi igénypontok1. Inszekticid és karicid készítmény, amely szilárd vagy folyékony hordozóanyagot, célszerűen kőzetlisztet vagy xilol és ciklohexanon elegyét, továbbá adott esetben felületaktív anyagot, így célszerűen dibutilnaftalinszulfonátot vagy nonilfenil-poli(glikol-étert) tartalmaz, azzal jeli e m ez v e , hogy a szer hatóanyagként 0,1 —95 súly%-ban egy (I) általános képletű trifluor-metil-benzil-észter-származékot - a képletbenX jelentése halogénatom, m értéke 1,2 vagy 3, n értéke 0,1,2, 3 vagy 4, azzal a megkötéssel, hogy m és n összege 2 és 5 között van és az (I) általános képlet nem jelölhet 4-tri-71I80.759 fluor-metil-tetrafluor-benzil-észtert - tartalmaz.
- 2. Eljárás az (1) általános képletű trifluor-metil-benzil-észter-származékok előállítására - a képletbenX jelentése halogénatom, mértéke 1,2 vagy 3, n értéke 0,1,2, 3 vagy 4, azzal a megkötéssel, hogy in és n összege 2 és 5 között van és az (I) általános képlet nem jelölhet 4-trifluor-metil-tetrafluor-benzil-észtert, azzal jellemezve, hogy valamely (II) képletű eiklopropíl-kinbonsavat, vagy e vegyület reakcióképes származékát, célszerűen halogenidjét, észterét vagy sóját, valamely (III) általános képletű trifluor-metil-benzil-alkohollal - ahol a képletben X, ni és n jelentése a fenti — vagy e vegyület valamely reakcióképes származékával, célszerűen alkoliolátjával, vagy halogenidjévei adott esetben egy savmegkötőanyag és adott eset bei hígítószer jelenlétében reagáltatunk.6 db rajzKiadja : Országos Találmányi Hivatal Felelős kiadó: Hinier Zoltán o.v. KÓDEX-8186.759
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE19803005722 DE3005722A1 (de) | 1980-02-15 | 1980-02-15 | Trifluormethylbenzylester, verfahren zu deren herstellung und deren verwendung in schaedlingsbekaempfungsmitteln |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU186759B true HU186759B (en) | 1985-09-30 |
Family
ID=6094727
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU81355A HU186759B (en) | 1980-02-15 | 1981-02-13 | Pesticide composition and process for preparing trifluoromethyl-benzyl esters applied as the active substances thereof |
Country Status (12)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0034731B1 (hu) |
JP (2) | JPS56128734A (hu) |
AU (1) | AU6725681A (hu) |
BR (1) | BR8100870A (hu) |
CS (1) | CS217991B2 (hu) |
DE (2) | DE3005722A1 (hu) |
DK (1) | DK64281A (hu) |
ES (1) | ES8201524A1 (hu) |
GR (1) | GR72929B (hu) |
HU (1) | HU186759B (hu) |
PT (1) | PT72457B (hu) |
ZA (1) | ZA81960B (hu) |
Families Citing this family (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
JPH0390427U (hu) * | 1989-12-28 | 1991-09-13 | ||
FR2687666A1 (fr) * | 1992-02-21 | 1993-08-27 | Roussel Uclaf | Nouveaux esters pyrethrinouiques, derives de l'alcool 6-(trifluoromethyl) benzylique, leur procede de preparation et leur application comme pesticides. |
FR2708600B1 (fr) * | 1993-08-05 | 1995-09-15 | Roussel Uclaf | Nouveaux dérivés de l'alcool 6-trifluorométhyl benzylique, leur procédé de préparation et leur application comme pesticides. |
US9487523B2 (en) | 2012-03-14 | 2016-11-08 | Merck Sharp & Dohme Corp. | Process for making CGRP receptor antagonists |
BR112015006299A2 (pt) | 2012-09-21 | 2017-07-04 | Basf Se | ''composto, composição agrícola, método para a proteção dos vegetais de cultura, método para a proteção do material de propagação dos vegetais e material de propagação'' |
Family Cites Families (9)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3465051A (en) * | 1966-12-28 | 1969-09-02 | Hoffmann La Roche | Chloromethylation of benzene compounds |
US3489784A (en) * | 1967-03-30 | 1970-01-13 | Hoffmann La Roche | (chlorinated alpha,alpha,alpha - trifluoro-m-tolyl)acetonitriles,acetamides and acetic acids |
BE786808A (fr) * | 1971-07-28 | 1973-01-29 | Johnson & Son Inc S C | Chrysanthemumates de benzyle |
DE2333849A1 (de) * | 1973-07-03 | 1975-01-30 | Bayer Ag | Mikrobizide mittel |
US4063022A (en) * | 1976-11-22 | 1977-12-13 | Morton-Norwich Products, Inc. | Antisecretory 2-imidazolidinones |
NO774402L (no) * | 1976-12-24 | 1978-06-27 | Synthelabo | R fremgangsmaate for fremstilling av metoksy-benzamidderivate |
DE2721185A1 (de) * | 1977-05-11 | 1978-11-16 | Bayer Ag | Verfahren zur herstellung von substituierten vinylcyclopropancarbonsaeurebenzylestern |
US4132737A (en) * | 1978-02-27 | 1979-01-02 | Eli Lilly And Company | Trifluoromethyl substituted 1-aminoindanes |
EP0032121B1 (en) * | 1979-02-14 | 1984-05-16 | Imperial Chemical Industries Plc | Substituted tetrafluorobenzyl alcohols and halides |
-
1980
- 1980-02-15 DE DE19803005722 patent/DE3005722A1/de not_active Withdrawn
-
1981
- 1981-02-03 DE DE8181100746T patent/DE3172738D1/de not_active Expired
- 1981-02-03 EP EP81100746A patent/EP0034731B1/de not_active Expired
- 1981-02-05 PT PT72457A patent/PT72457B/pt unknown
- 1981-02-11 CS CS81993A patent/CS217991B2/cs unknown
- 1981-02-12 JP JP1818981A patent/JPS56128734A/ja active Granted
- 1981-02-12 AU AU67256/81A patent/AU6725681A/en not_active Abandoned
- 1981-02-13 HU HU81355A patent/HU186759B/hu unknown
- 1981-02-13 ES ES499416A patent/ES8201524A1/es not_active Expired
- 1981-02-13 BR BR8100870A patent/BR8100870A/pt unknown
- 1981-02-13 DK DK64281A patent/DK64281A/da not_active Application Discontinuation
- 1981-02-13 GR GR64128A patent/GR72929B/el unknown
- 1981-02-13 ZA ZA00810960A patent/ZA81960B/xx unknown
-
1987
- 1987-05-11 JP JP62112633A patent/JPS6322037A/ja active Pending
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
GR72929B (hu) | 1984-01-12 |
DK64281A (da) | 1981-08-16 |
ES499416A0 (es) | 1981-12-16 |
AU6725681A (en) | 1981-08-20 |
PT72457B (fr) | 1982-02-04 |
DE3172738D1 (en) | 1985-12-05 |
DE3005722A1 (de) | 1981-08-20 |
EP0034731A3 (en) | 1982-03-10 |
CS217991B2 (en) | 1983-02-25 |
BR8100870A (pt) | 1981-08-25 |
JPS6322037A (ja) | 1988-01-29 |
PT72457A (fr) | 1981-03-01 |
ZA81960B (en) | 1982-03-31 |
ES8201524A1 (es) | 1981-12-16 |
EP0034731A2 (de) | 1981-09-02 |
JPS56128734A (en) | 1981-10-08 |
JPS6320423B2 (hu) | 1988-04-27 |
EP0034731B1 (de) | 1985-10-30 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
HU182926B (en) | Insecticide compositions containing esters of cyclopropane-carboxylic acid substituted with fluoroalkenyl groups, and process for producing these compounds | |
JPS6218538B2 (hu) | ||
JPS6221777B2 (hu) | ||
JPS6316377B2 (hu) | ||
HU176198B (en) | Insecticide and acaricide preparations containing substituted phenoxy-benzyloxy-carbonyl-derivatives and process for preparing the substituted phenoxy-benzyloxy-carbonyl-derivatives | |
EP0001064B1 (de) | Fluorsubstituierte Phenoxybenzyl-oxycarbonylderivate,-alkohole und -halogenide, Verfahren zu ihrer Herstellung und ihre Verwendung | |
HU196604B (en) | Insecticides, acaricides and nematocides comprising thionophosphoric acid ester derivatives as active ingredient and process for producing thionophosphoric acid esters applied as active ingredient | |
US4423066A (en) | Combating arthropods with perfluorobenzyl 2,2-dimethyl-3-vinyl-cyclopropane carboxylates | |
DE2642981C2 (de) | Alkoxysubstituierte Pyrimidinyl-thionophosphonsäureester, Verfahren zu ihrer Herstellung und ihre Verwendung als Insektizide und Akarizide | |
KR940010766B1 (ko) | 비닐사이클로프로판카복실산 에스테르의 제조방법 | |
EP0004902B1 (de) | Benzodioxolderivate, Verfahren zu ihrer Herstellung und ihre Verwendung als Synergisten in Schädlingsbekämpfungsmitteln | |
HU186759B (en) | Pesticide composition and process for preparing trifluoromethyl-benzyl esters applied as the active substances thereof | |
HU195184B (en) | Insecticide and acaricide comprising 2,2-dimethyl-3-(2-halogen-vinyl)-cyclopropanecarboxylic acid ester derivatives as active substance and process for producing the active substance | |
HU190378B (en) | Agent with insecticidal and acaricidal effect comprising 3-alken-1-yl-2,2-dimethyl-cyclopropane-carboxylic acid-(4-fluor-3-phenoxy-benzyl)-ester and process for preparing the active substance | |
HU185236B (en) | Pesticide compositions containing substituted esters of 3-bracket-1,2-dibromo-alkyl-bracket closed-2,2-dimethyl-cyclopropane-carboxylic acid and process for producing these compounds | |
HU187635B (en) | Compositions of insecticide and acaricide effect and process for producing 4-fluoro-3-halogeno-phenoxy-benzyl-esters utilizable as active agents | |
HU202835B (en) | Insecticide and acaricide compositions containing tetramethyl-cyclopropane-carboxylic acid esters and process for producing these compounds | |
DD144713A5 (de) | Schaedlingsbekaempfungsmittel | |
JPH05202035A (ja) | 置換された2−アリールピロール類 | |
JP3220151B2 (ja) | 置換された2−アリールピロール | |
HU184682B (en) | Insecticide and acaricide compositions containing phenoxy-benzyl-esters of substituted bromo-styryl-cyclopropane-carboxylic acid and process for preparing the active substances | |
HU186745B (en) | Pesticide compositions further process for preparing 3-/2,3-dichloro-3,3-difluro-prop-en-1-y1/-2,2-dimethyl-cyclopropane-carboxylic acid fluorbenzyl-esters utilizable as active substances thereof | |
CS220342B2 (en) | Insecticide and acaricide composition and method of producing active component thereof | |
HU188313B (en) | Pesticide compositions containing phenoxy-pyridyl-methyl-esters as active agents and process for producing the active agents | |
HU185908B (en) | Pesticide compositions and process for preparing benzylester derivatives substituted with at least 1 fluorine atom 2,2,3,3-tetramethyl-cyclopropane-1-carboxylic acid applied as active substances thereof |