HU186366B - Insectide and acaricide compositions containing stereoisomers of alpha-cyano-3-phenoxy-4-fluoro-benzylesters of 2,2-dimethyl-3-/2,2-dichlorovnyl/-cyclopropane-carboxylic acid and process for preparing the active substances - Google Patents

Insectide and acaricide compositions containing stereoisomers of alpha-cyano-3-phenoxy-4-fluoro-benzylesters of 2,2-dimethyl-3-/2,2-dichlorovnyl/-cyclopropane-carboxylic acid and process for preparing the active substances Download PDF

Info

Publication number
HU186366B
HU186366B HU801787A HU178780A HU186366B HU 186366 B HU186366 B HU 186366B HU 801787 A HU801787 A HU 801787A HU 178780 A HU178780 A HU 178780A HU 186366 B HU186366 B HU 186366B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
phenoxy
cyclopropane
spp
dimethyl
carboxylic acid
Prior art date
Application number
HU801787A
Other languages
English (en)
Inventor
Rainer Fuchs
Ingeborg Hammann
Bernhard Homeyer
Wolfgang Behrenz
Wilhelm Stendel
Original Assignee
Bayer Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bayer Ag filed Critical Bayer Ag
Publication of HU186366B publication Critical patent/HU186366B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N53/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing cyclopropane carboxylic acids or derivatives thereof

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Plant Pathology (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Polysaccharides And Polysaccharide Derivatives (AREA)

Description

A találmány inszekticid és akaricid készítményekre, valamint a 2,2-dimetiI-2-(2,2-diklór-viniI)-ciklopropán-l-karbonsav-«-ciano-3-fenoxi-4-fluor-benziIészter hatóanyagként alkalmazható új sztereoizomerjeinek előállítására vonatkozik.
Ismert, hogy a 2,2-dimetil-3-(2,2-diklór-vinil)-cikIopropán-1-karbonsavé + )-a-ciano-3-fenoxi-4-fluor-benzil-cszter ( +)-cisz- és (+)-transz-formáinak elegyei inszekticid és akaricid hatással rendelkeznek (2 709 264 sz. NSZK-beli közrebocsátási irat).
Azt találtuk, hogy az (I) képietű 2,2-dimetil-3-(2,2-dikIór-vinil)-ciklopropán-l-karbonsav-x-ciano-3-fenoxi-4-fluor-benzilészter sztereoizomerjei, valamint a (Ila), illetve (Ilb) képietű új (lR)-cisz- és (lR)-transz-2,2-dimetil-3-(2,2-diklór-vinil)-ciklopropán-l-karbonsan-(R,S)-«-ciano-3-fenoxi-4-fluor-benzilészterck inszekticid és akaricid hatást mutatnak.
Az (I) képietű sztereoizomerekben a három aszimmetrikus szénatomnak az alábbi konfigurációja lehet:
Izomer Abszolút konfiguráció a centrumon aj
b)
c)
d) ej
f)
g)
h)
13« R R R R R S R S S R S R s s s SSR S R S S R R
A fenti izomerek között különösen előnyösek a b) és c) konfigurációjú izomerek.
Az (I) képietű, a)—h) konfigurációjú sztereoizomercket úgy állíthatjuk elő, hogy a megfelelő konfigurációjú 35 savkloridokat a megfelelő konfigurációjú alkoholokkal Teagáltatjuk savmegkötőszer és adott esetben hígltószer jelenlétében. A sztereoizomereket továbbá az (I) képietű észter sztereoizomerelegyeinek önmagában ismert szétválasztásával (Pestic. Sci. 1978,9, 105—111. oldal) állít- % hatjuk elő. A (IIo) és (Hú) kcpletű vegyületeket a megfelelő konfigurációjú savkloridot az (R,S)-a-ciano-3-fenoxi-4-fluor-benzilalkohol sztereoizomer-elegyével reagáltatva állíthatjuk elő. A (11a) és (Iló) képietű vegyületeket továbbá úgy állíthatjuk elő, hogy a (III), illetve 45 (IV) képletü (lR)-cisz-, illetve (lR)-transz-2 2-dimetil-3-(2,2-diklór-vinil)-ciklopropán-l-karbonsavkloridot az (V) képietű 3-fenoxi-4-fluor-benzaldehiddeI reagáltatjuk 0—100 °C-on valamilyen alkálifémcianid legalább ekvimoláris mennyiségének jelenlétében, adott esetben kata- (50 lizátor jelenlétében és adott esetben oldószerek alkalmazása mellett.
Az új (I) képietű, a)—h) konfigurációjú sztereo izomerek és a (Ila) és (110) képietű (lR)-cisz-, illetve (1R)-transz-2 2-dimetil-3-(2,2-diklór-viniI)-ciklo-propán-l- (55 -karbonsav-(R,S)-«-ciano-3-fenoxi-4-fluor-benzilészterck, főleg az lú és lc konfigurációjú vegyületek igen nagy inszekticid és akaricid hatást mutatnak.
Meglepő, hogy az új vegyületek inszekticid és akaricid hatása erősebb, mint a technika állásából ismert 2,2- 60 -dimetil-3-(2,2-diklór-vinil)-cikIopropán-l-karbonsav-a-ciano-3-fenoxi-4-fluor-benzilészter izomer-elegye. Az egyes sztereoizomerek hatásspektruma különböző.
Az (I) képietű sztereoizomerek előállításakor lezajló kémiai reakciót az A) reakcióvázlattal szemléltethetjük. 65
Az egyéb (I) képietű izomereket hasonlóan állítjuk elő.
A (Ila) és (Ilb) képietű vegyületek szintén az A) reakcióvázlat szerint előállíthatók, ha az egyes sztereoizomer alkoholok helyett az alkohol racém (R,S) elegyét alkalmazzuk.
Az új (Ha) képietű vegyület előállítását a B) reakcióváí lattal szemléltetjük. A (Ili) képietű vegyület előállítása analóg módon történik.
Λ kiindulási anyagként alkalmazható (II), illetve (III) képietű (lR)-cisz-, illetve (lR)-transz-2,2-dimetil-3-(2,2-diklór-vinil)-ciklopropán-l-karbonsavkloridot az ismert (lR)-cisz-, illetve (lR)-transz-2,2-dimetil-3-(2,2-diklór-vinil)-ciklopropán-l-karbonsavból (=(+)-ciszilletvc (+)-transz-2,2-dimetil-3-(2,2-diklór-vinil)-ciklo-, prcpán-l-karbonsav; Pestic Sci. 1974,5,791—799) önmagában ismert módon, például adott esetben hígítószer jelenlétében 10—100 ”C-on tionilklariddal végzett reagáltatása útján állíthatjuk elő.
A másik kiindulási anyag, az (V) képietű 3-fenoxi-4-fluor-benzaldehid a 2 709 264 sz. NSZK-beli közrebocsátási iratból ismert.
Az eljárásban alkálifémcianidként előnyösen nátriumcianidot és káliumcianidot alkalmazunk.
Az (I) képietű, a)—kJ konfigurációjú vegyületek előállításához alkalmazható R-«-ciano-3-fenoxi-4-fiuor-benzil- és S-«-ciano-3-fenoxi-4-fiuor-benzilalkoholok újak. Az S-«-ciano-3-fenoxi-4-fluor-benzil alkoholt (az S-x-ciano-3-fenoxi-benzilalkoholnak a 2 902466 sz. NSZK-beli közrebocsátási iratban leírt előállításához hasonlóan) úgy állítjuk elő, hogy (R,S)-a-ciano-3-fenoxi 4-fluor-benzilalkoholt valamilyen sav jelenlétében a cisz-2,2-dimetil-3S-(dihidroxi-metil)-ciklopropán-lR-kaibonsav laktonjával reagáltatunk, a kapott diasztereomer-elegyct kromatográfiai módszerrel szétválasztjuk és a kapott (lR,5S)-6,6-dimetil-(4R)-[(S)-ciano-(3'-fenoxi-4-fluor-fenil)-metoxi]-3-oxabiciklo[2.1.0]hexán-2-0 nt savas hidrolízissel S-a-ciano-3-fenoxi-4-fluor-benzilalkohollá alakítjuk.
Az R-«-eiano-3-fenoxi-4-fluor-benzilalkoholt analóg módon állítjuk elő.
A kiindulási anyagként szükséges (R,S)-a-ciano-3-fenoxi-4-fluor-benzilalkohol ismert (2 709 264 sz. NSZK-beli közrebocsátási irat).
Az új (ΐχ illetve (Hű) és (IIú) képietű vegyületeket előnyösen higítószerek jelenlétében állítjuk elő. Hígítószerként gyakorlatilag minden közömbös szerves oldószer szóba jöhet. Alkalmas oldószerként az alábbiakat soroljuk fel: alifás és aromás, adott esetben klórozott szénhidrogének, így pentán, hexán, heptán, ciklohexán, benzol, toluol, xilol, mctilénklorid, kloroform, széntetraklorid, klórbenzol és o-diklórbenzol, továbbá éterek, így dietil- és dibutiléter, tetrahidrofurán és dioxán, ketonok, így aeeton, metiletil-, metilizopropil- és metilizobutilketon, és nitrilek, így acetonitril és propionitril.
A felsorolt oldószerek közül a vízzel nem elegyedőket részesítjük előnyben; ezeket vízzel mint második oldószerkomponenssel kombinálva használjuk, azaz kétfázisú rendszerben dolgozunk.
Katalizátorként a többfázisú rendszerek esetében szokásos fázistranszfer-katalizátorokat használjuk. Példáikként a tetraalkil- és trialkil-aralkil-ammóniumsókat, így a tetrabutilammóniumbromidot, metil-trioktil-ammóniumkloridot és trimetil-benzilammónium-hidrogénszulfátot említjük meg.
A reakcióhőmérséklet általában 0 °C és 100 =C közötti, előnyösen 10 °C és 50 CC közötti érték. Általában légköri nyomáson valósítjuk meg az eljárást.
A kiindulási anyagokat általában ekvimoláris mcnynyiségekben visszük reakcióba. Az egyik vagy a másik komponens feleslegben való alkalmazása nem jár lényeges előnnyel. A reagáltatást alkalmas hígítószerekben, adott esetben katalizátor jelenlétében végezzük, és a reakcióelegyet a megfelelő hőmérsékleten több órán át keverjük. Utána az elegyhez valamilyen szerves oldószert, például toluolt adunk, és a szerves fázist a szokásos módon, azaz mosással, szárítással és az oldószer ledesztillálásával feldolgozzuk.
Az (I), (ΙΙα) és (116) képietű vegyületek bomlás nélkül nem desztillálható olajos anyagok. Tisztításukat úgy végezzük, hogy a vegyületeket huzamosabb időn át csökkentett nyomáson enyhén melegítjük, amikoris az utolsó illékony szennyeződések is eltűnnek. A vegyületek azonosítására az 'H-NMR-színképet adjuk meg.
A hatóanyagokat a növények jól viselik el, és melegvérűekre kifejtett toxieitásuk alacsony. Ezért a vegyületek a mezőgazdaságban, erdőkben, a raktározott készletek és szerkezeti anyagok védelmében állati kártevők, főleg rovarok, pókrendűek és nematódák pusztítására alkalmazhatók. A hatóanyagok mind normál érzékeny, mind rezisztens fajták, az összes vagy csak néhány fejlődési szakasz ellen hatékonyak. A fent említett kártevőkhöz tartoznak:
Az Isopodák rendjéből például Oniscus asellus, Armadillidum vulgare, Porcellio scaber.
A Diplopodák rendjéből például Blaniulus guttulatus.
A Chilopodák rendjéből például Geophilus carpophagus, Scutigera spp.
A Symphylák rendjéből például Scutigerella immaculata.
A Thysanurák rendjéből például Lepisma saccharina.
A Collembolák rendjéből például Onychiurus armatus.
Az Orthopterák rendjéből például Blatta orientalis, Pcriplaneta amcricana, Lcucophaca maderac, Blattella germanica, Acheta domesticus, Gryllotalpa spp. Locusta migratoria migratorioides, Melanoplus differentialis, Schistocerca gregaria.
Az Isopterák rendjéből például Reticulitermes spp.
A Dermapterák rendjéből például Forficula auricularia.
Az Anoplurák rendjéből például Phylloxera vastatrixi Pemphigus spp., Pediculus humánus corporis, Haematopinus spp., Linognatus spp.
A Mallophagok rendjéből például Trichodectes spp., Damalines spp.
A Thysanopterák rendjéből például Hercinothrips femoralis, Thrips tabaci.
A heteropterák rendjéből például Eurygaster spp., Dysdercus intermedius, Picsma quadrata, Cimex lectularius, Rhodnius prolixus, Triatoma spp.
A Homopterák rendjéből például Aleurodes brassicae, Bemisia tabaci, Trialeurodes vaporariorum, Aphis gossypii, Brevicoryne brassicae, Cryptomyzus ribis, Doralis fabae, Doralis pomi, Eriosoma lanigerum, Hyaloptcrus arundinis, Macrosiphum avenae, Myzus spp., Phorodon humuli, Rhopalosiphum padi, Empoasca spp., Euscelis bilobarus, Nephotettíx cincti., Laodelphax striatellus, Nilaparvata lugens, Aonidiella aurantii, Aspidiotus hederae, Pseudococcus spp., Psylla spp.
A Lepidopterák rendjéből például Pectinophora gossypiella, Bupalus piniarius, Cheimotobia brumata, Li1 hocolletis blancardella, Hyponomeuta padella, Plutella maculipennis, Malacosoma neustria, Euproctis chrysorrhoea, Lymantria spp., Bucculatrix thurbereilla, Phyllocnistis citrella, Agrotis spp., Euxoa spp., FeJtia spp., Earias insulana, Heliothis spp., Laphygma exigua, Mamestra brassicae, Panolis flammea, Prodenia litura, Spodoptera spp., Trichoplusia ni, Carpocapsa pomonella, Pieris spp., Chilo spp., Pyrausta nubilalis, Ephisti- J eila kuehn., Galleria mellonella, Cacoecia podana, Ca- 1 pua retículana, Choristoneura fumiferana, Ciysia am- f biguclla, Homona magnanima, Tortrix viridana.
A Coleopterák rendjéből például Anobium punctatum, Rhizopertha dominica, Bruchidius abtectus, Acanthscelides obtectus, Hylotrupes bajulus, Agelastica alni, Leptinotarsa decemlineata, Phaedon cochleariae, Diabrotica spp., Psylliodes chrysocephala, Epilachna varivestis, Atomaria spp., Oryzaephilus surinamen,is, Anthonomus spp., Sitophilus spp., Otiorrhynchus sulcatus, Cosmopolites sordidus, Ceuthorrhynchus assinilis, Hypera postica, Dermestes spp., Trogoderma spp., Anthrenus spp., Attagenus spp., Lyctus spp., Me'ighetes aeneus, Ptinus spp., Niptus hololeucus, Gibbium psylloides, Tribolium spp., Tenebrio molitor, Agriotes spp., Conoderus spp., Melolontha melolontha, \mphimallon solstitialis, Costelytra zealandica.
A Hymenopterák rendjéből például Diprion spp., Hoplocama spp., Lasius spp., Monomorium pharaonis,
Vespa spp.
A Dipterák rendjéből például Aedes spp., Anopheles spp·, Culex spp., Drosophila melanogaster, Musca spp.,
Fannia spp., Calliphora erythrocephala, Lucilia spp., Chrysomyia spp., Cuterebra spp., Gastrophilus spp., Hyppobosca spp., Stomoxys spp., Oestrus spp., Hypoderma spp., Tabanus spp., Tannia spp., Bibio hortula- 1 nus, Oxcinella frit, Phorbia spp., Pegomyia hyoscyami,
Ceratitis capitata, Dacus oleae, Tipula paludosa.
A Siphonapterák rendjéből például Xenopsylla cheo- , pis, Ceratophyllus spp.
Az Arachnidák rendjéből például Scorpio maurus, Latrodectus mactans.
Az Acarinák rendjéből például Acarus siro, Argas spp.,Ornithodoros spp.,Dermanyssus gallinae.Eriophyes ribis, Phyllocoptruta oleivoTa, Boophilus spp., Rhipicephalus spp., Amblyomma spp., Hyalomma spp., Ixodes spp., Psoroptes spp., Chorioptes spp., Sarcoptes spp., Tarsonemus spp., Bryobia praetiosa, Panonychus spp., Tetranychus spp.
A növényeket károsító nematódákhoz tartoznak: Pratylenchus spp., Radopholus similis, Ditylenchus dipsaci, Tylenchulus semipenetrans, Heterodera spp., Meloidogyne spp., Aphelertchoides spp., Longidorus spp., Xiphinema spp., Trichodorus spp.
A hatóanyagokat a szokásos készítményekké, így oldatokká, emulziókká, oldható porokká, szuszpenziókká, porkészítményekké, porozószerekké, habokká, pasztákká, granulátumokká, aeroszol-készítményekké, szuszpenziós és emulziós koncentrátumokká, vetőmagkezelésre alkalmas porokká alakíthatjuk. Természetes és szintetikus anyagokat impregnálhatunk velük, polimer anyagok és vetőmagvak burkolására alkalmas anyagok segítségével mikrokapszulákat készíthetünk belőlük, készíthetünk a hatóanyagokból továbbá éghető töltettel ellátott készítményeket, így füstpatronokat, -dobo4 zokat és -spirálokat, valamint az ULV eljárással alkalmazható, melegen vagy hidegen elködösíthető készítményeket.
A készítményeket önmagában ismert módon állítjuk elő, például oly módon, hogy a hatóanyagokat vivőanyagokkal, tehát folyékony oldószerrel, nyomás alatt lévő cseppfolyós gázokkal és/vagy szilárd hordozó anyagokkal összekeverjük, amikoris adott esetben felületaktív anyagokat, azaz cmulgcálószereket és/vagy diszpergálószereket és/vagy habképző anyagokat is adhatunk az elegyhez. Amennyiben vivöanyagként vizet használunk fel, segédoldószer gyanánt szerves oldószereket is alkalmazhatunk. Folyékony oldószerként lényegében az alábbiak jönnek szóba: aromás vegyületek, így xilol, toluol vagy alkilnaftalinok, klórozott aromás vagy klórozott alifás szénhidrogének, így klórbenzol, klórctilén vagy metilénklorid, alifás szénhidrogének, így ciklohexán vagy paraffinok, például ásványolajfrakciók, továbbá alkoholok, így butanol vagy glikol valamint azok éterei és észterei, ketonok, például aceton, metiletilketon, metilizobutilketon vagy ciklohexanon, erősen poláris oldószerek, így dimetilformamid, dimetilszulfoxid és víz. Cseppfolyós gáznemű hordozóanyagokon itt olyan anyagok értendők, amelyek, például aeroszol-hajtógázok, így halogénezett szénhidrogének, bután, propán, nitrogén és széndioxid. Szilárd hordozóanyagokként természetes kőlisztek, így kaolin, agyagföld, talkum, kréta, kvarc, attapulgit, montmorillonit vagy diatómaföld, valamint szintetikus kőlisztek, így nagydiszperzitású kovasav, alumíniumoxid és szilikátok kerülnek felhasználásra. Granulátumok szilárd hordozóiként tört és frakcionált természetes kőzetek, így kaiéit, márvány, horzsakő, szepiolit, dolomit, továbbá szervetlen és szerves lisztekből készült granulátumok, valamint szerves anyagokból, így fűrészporból, kókuszdióhéjból, kukoricacsutkából és dohányszárból készült granulátumok alkalmazhatók. Emulgeálószerként cs/vagy habképző anyagként nemionos és anionos emulgeátorokat, így polioxietilén-zsírsav-étereket, polioxietilén-zsíralkoholétereket, például alkil-aril-poliglikol-étert, alkil-szulfonátokat, alkil-szulfátokat, aril-szulfonátokat és fehérjehidrolizátumokat, diszpergálószcrként pedig lignint, szulfitszennylúgokat és meLilcellulózt alkalmazhatunk.
A találmány szerinti készítmények a tapadást elősegítő anyagokat, így karboximetilccllulózt, természetes és szintetikus, poralakú, szemcsés vagy latex-szerű polimereket, például gumi arabikumot, polivinilalkoholt, polivinilacetátot tartalmazhatnak.
A találmány szerinti készítmények továbbá színező anyagokat, így szervetlen pigmenteket, például vasoxidot, titánoxidot, ferrociánkéket és szerves színezékeket, így alizarin-, azo-fém-ftálocianin-színezékeket, továbbá nyomtápanyagokat, így a vas, mangán, bór, réz, kobalt, molibdén cs cink sóit tartalmazhatják.
A készítmények általában 0,1 —95 súly%, előnyösen 0,5—90 súly% hatóanyagot tartalmaznak.
A hatóanyagokat a kereskedelmileg kiszerelt készítmények és/vagy az azokból előállított felhasználási formák alakjában alkalmazzuk.
A kiszerelt készítményekből előállított felhasználási formák hatóanyagtartalma széles határok között változhat. A felhasználási formák hatóanyag-koncentrációja 0,000 0001 és 95 súly?/®, előnyösen 0,001—10 súíyX közé esik.
A felhasználás a mindenkori készítménynek megfelelően megválasztott módon történik.
Az egészségre ártalmas kártevők és a raktározott készleteket megtámadó kártevők ellen alkalmazva a hatóanyagok azzal tűnnek ki, hogy fán és meszelt anyagon rendkívül tartós a hatásuk.
A hatóanyagok az állatgyógyászatban is alkalmazhatók ckto- és endoparaziták leküzdésére. Az állatgyógyászatban a vegyületeket ismert módon, azaz például orálisan tabletták, kapszulák, szemcsék alakjában, vagy külsőleg bekenéssel, permetezéssel, púdcrczésscl vagy parenterálisan, például injekciók formájában alkalmazzuk.
Előállítási példák
1. példa
20,9 g (0,0967 mól) 3-fenoxi-4-fluor-benzaldehid és 22,0 g (0,0967 mól) (lR)-cisz-2,2-dimctil-3-(2,2-diklór-vinil)-ciklopropán-l-karbonsavanhidrid elegyét 20— 25 =C-on 7,5 g nátriumcianid, 11,5 ml víz, 300 ml nhexán és 2,5 g tetrabutil-ammónium-bromid elegyéhez csepegtetjük, és a reakcióelegyet a fenti hőmérsékleten A órán át keverjük. Utána a reakcióelegyet 400 ml toluollal hígítjuk, majd 2x300 ml vízzel kirázzuk. A szerves fázist elválasztjuk, magnéziumszulfáttal szárítjuk és az oldószert vízsugár-szivattyús vákuumban ledesztilláljuk. A terméket rövid melegítéssel (60 °C/1 Hgmm) tisztítj íjk az utolsó oldószer-nyomoktól. 37,4 g (az elméleti hozam 89,1%-a) (lR)-cisz-2,2-dimetil-3-(2,2-dikIór-vinil)-eiklopropánkarbonsav-(RS)-x-ciano-3-fenoxi-4-fluor-benzil-észtert kapunk sűrű olaj alakjában. (x)g* = +7,7° (¢=2,0, kloroform).
1H-NMR-színkcp (CDCI3/TMS), δ (ppm): Dimetil-H: 1,0—1,3 (m/6H); ciklopropán-H: 1,68—2,25 (m/2H); vinil-H: 6,08 (d/ΙΗ); benzil-H: 6,21 (S/‘/2H) u. 6,26 (S/l/2H); aromás-H: 6,8-7,5 (m/8H).
2. példa
Az 1. példa szerint eljárva (lR)-transz-2,2-dimetil-3-(2,2-diklór-vinil)-ciklopropán-karbonsav-(R,S)-«-ciano-3-fenoxi-4-fluor-benzilésztert állítunk elő. («)□ = = —8,7° (c-=2,0, kloroform).
1H-NMR-színkép (CDCI3/TMS), (ppm) aromás-H: 2,43—3,17 (m/8H); benzil-H: 3,64 (S/VjH) és 3,67 (S/V2H); vinil-H: 4,38 (®/l/2H)és 4,41 (a/*/2H), ciklopropán-H: 7,53—8,5 (m/2H); dimctil-H: 8,6—8,9 (m/6H).
3. példa (lS)-cisz-2,2-dimetil-3-(2,2-diklór-vinil)-ciklopropán-karbonsav-(R,S)-a-ciano-3-fcnoxi-4-fluor-bcnzilészter.
4. példa lR-észterek x-R- és α-S-diasztereomerjeinek szétválasztása, g cisz-3-(2,2-diklór-vinil)-2,2-dimetil-ciklopropán5
-!R-karbonsav-a-(R,S-)ciano-3-feuoxi-4-fIuor-benzilcsztert preparatív nagynyomású folyadék-kromatográfiának vetünk alá.
Oszlop: 23,4 mmx250 mm, Silikagel 7 μηι
Mozgó fázis: 48% n-hexán, 47% ciklohexán, 5% dietiléter elegye
Térfogatsebessége: 30 ml/perc felvitt mennyiség: 100 mg Szétválasztási idő: I. frakció: 8,5 perc
II. frakció: 9,5 perc
A két frakcióból vákuumban az oldószert eltávolítjuk.
Az I. frakcióként 1,6 g cisz-3-(2,2-diklór-vinil)-2,2-dimetiI-ciklopropán-lR-karbonsav-a-(R)-ciano-3-fenoxi-4-fluor-bcnzilésztert kapunk színtelen olaj alakjában (oc)“= —15,0° (c=l, kloroform).
Ή-NMR-színkép (CDC13/TMS), (ppm) - CHCN: 3,72 (S/Lh) CH3: 8,70 (S/6H) CH3.
A II. frakció 1,5 g cisz-3-(2,2-diklór-vinil)-2,2-dimeliI-ciklopropán-lR-karbonsav-«-(S)-ciano-3-fenoxi-4-fluor-benzilészterböl áll, A színtelen kristályok 50 52 °C-on olvadnak. (¢¢)^ = +24,5“ (c-1, 0, kloroform).
Ή-NMR-színkép (CDC13/TMS), τ (ppm) —CHCN: 3,68 (S/1H) CH3: 8,72 (S/3H) és 8,78 (S/3H) CH3.
Kiszerelési példák
I. Porozószer
Az 1. példa szerint előállított hatóanyag [(lR)-cisz-2,2-dimetil-3-(2,2-diklór-vinil)-ciklopropán-karbonsav-(RS)-a-ciano-3-fenoxi-4-fluor-benzilészter] 0,5 súlyrészét összekeverjük 99,5 súlyrész természetes kőporral, és a keveréket finom porrá őröljük. A kapott készítményt szórással visszük fel a növényekre vagy környezetükre.
II. Nedvesíthető por
A 2. példa szerint előállított hatóanyag [(lR)-transz-2,2-dimetil-3-(2,2-diklór-vinil)-ciklopropán-karbonsav-(R,S)-a-ciano-3-fenoxi-4-fluor-benzilészter] 25 súlyrészéhez 1 súlyrész dibutil-naftalin-szulfonátot, 4 súlyrész lignin-szulfonátot, 8 súlyrész nagy diszperzitású kovasavat és 62 súlyrész természetes kőport adunk, és az elegyet porrá őröljük. Alkalmazás előtt annyi vizet adunk a nedvesíthető porhoz, hogy a permedében a hatóanyag a kívánt koncentrációban legyen jelen.
III. Emulgeálható koncentrátum súlyrész 1. példa szerinti hatóanyagot 55 súlyrész xilol és 10 súlyrész ciklohexanon elegyében feloldunk. Emulgeátorként az oldathoz dodecil-benzolszulfonsav-Ca és nonil-fenolpoliglikol-étcr keverékének 10 súlyrészét adjuk. Alkalmazás előtt az emulgeálható koncentrátumot annyi vízzel hígítjuk, hogy a kívánt hatóanyagkoncentráció létrejöjjön.
IV. Granulátum
A 4/ΙΙ. példa szerint előállított hatóanyag (cisz-3-(2,2-diklór-vinil)-2,2-dimetil-ciklopropán-lR-karbonsav-a-(S)-ciano-3-fenoxi-4-fluor-benzilészter) 1 súlyrészét enyhén melegítjük, majd 9 súlyrész granulált, nedvszívó agyagra permetezzük. A kapott granulátumot a kívánt mennyiségben szórjuk a növényekre vagy környezetükre.
V. ULV-készítmény súlyrész 1. példa szerinti hatóanyaghoz cmulgeátorként 3 súlyrész polietilénoxidot adunk, és az elegyet aromás ásványolajfrakció 7 súlyrészében oldjuk. A kapott készítményt az ULV-eljárásban visszük fel a kezelendő területre.
Hatástani példák
A) példa
A tormalevélbogár lárvái elleni hatás kimutatása
A vizsgálandó hatóanyagok [lásd A) táblázat] 1—1 súlyrészét 3 súlyrész acetonnal és 1 súlyrész alkil-aril-poliglikol-éterrel összekeverjük, és a kapott koncentrátumokat vízzel az A) táblázatban megadott koncentrációra hígítjuk.
Káposztaleveleket (Brassica oleracea) mártogatunk a s izes készítménybe, majd a még nedves levelekre a tormalevélbogár (Phaedon cochlcariae) lárváit telepítjük. 3 nap elteltével meghatározzuk a pusztulási fokot, amelyet százalékban adunk meg. 100% azt jelenti, hogy az összes lárva elpusztult, míg 0% azt jelenti, hogy egy lárva sem pusztult el.
Az eredményeket az alábbi A) táblázatban adjuk meg.
A táblázat
Hatóanyag Hatóanyag· koncentráció, % Pusztulási fok 3 nap elteltével
(± )cisz/transz 0,0001 100
(az összes izomer elegye) 0,00001 65
(ismert) 0,000 001 0
1 R 3 R α RS (I R transz) 0,0001 100
0,00001 90
0,000 001 20
1 R 3 R i RS 0,0001 100
(1 R cisz) 0,000 01 95
0,000 001 70
A kísérlet azt mutatja, hogy meglepő módon mindkét izomer hatása jobb, mint az izomer-elegyé.
Azonos kísérleti beállításban összehasonlítjuk a két izomer hatását a kémiailag legközelebb álló, ismert izomerek, azaz a 2,2-dimetil-3-(2,2-diklór-vinil)-ciklopropán-l-karbonsav-a-ciano-3-fenoxi-benzilészter (+)-cisz-, illetve (+)-transz-ízomerjcnek hatásával (az öszszchasonlitó vegyületnek nincs 4-es fluoratomja).
Hatóanyag Hatóanyag- koncentráció, % Pusztulási fok 3 nap elteltével
összehasonlító 0,001 100
hatóanyag (-f-)-transz- 0,0001 75
izomerje (ismert) 0,000 01 0
Hatóanyag Hatóanyag- koncentráció, % Pusztulási fok 3 nap elteltével
I R 3 S a RS (1 R transz) 0,001 100
(találmány szerint) 0,000 1 100
0,000 01 90
összehasonlító hatóanyag 0,0001 100
(+)-cisz-izomerje (ismert) 0,000 01 85
0,000 001 0
1 R 3 R ot RS (1 R cisz) 0,0001 100
(találmány szerint) 0,000 01 95
0,000 001 70
B) példa
Káposztamoly elleni hatás
A vizsgálandó hatóanyagok 1—1 súlyrészét 3 súlyrész acetonnal és 1 súlyrész alkil-aril-poliglikol-éterrel összekeverjük, és a kapott koncentrátumot vízzel a Bj táblázatban megadott koncentrációra hígítjuk.
Káposztaleveleket (Brassica oleracea) a vizes hatóanyagkészítménybe mártogatunk, majd a még nedves levelekre a káposztamoly (Plutella maculipennis) hernyóit telepítjük.
nap elteltével megállapítjuk a pusztulási fokot, és százalékban fejezzük ki. 100% azt jelenti, hogy az összes hernyó elpusztult, míg 0% azt jelenti, hogy egy hernyó sem pusztult el.
Az eredményeket a B) táblázatban adjuk meg.
B) táblázat
Hatóanyag Hatóanyag- koncentráció, 7o Pusztulási fok 3 nap elteltével
( ±) cisz/transz 0,001 100
(az összes izomer elegye) 0,0001 50
(ismert) 0,000 01 0
1 R 3 S ot RS 0,001 100
(ÍR transz)
(találmány szerint) 0,0001 100
0,000 01 45
ÍR 3R ot RS (ÍR cisz) 0,001 100
(találmány szerint) 0,0001 77
0,000 01 40
ÖSSZEHASONLÍTÓ 0,001 100
hatóanyag (-t-)-transz- 0,0001 30
-izomerje
(ismert) 0,000 01 0
ÍR 3S a RS (ÍR transz) 0,001 100
(találmány szerint) 0,0001 100
0,000 01 45
összehasonlító hatóanyag 0,001 100
(+)-cisz-izomcrjc 0,000 1 20
(ismert) 0,000 01 0
ÍR 3R a RS (1 R cisz) 0,001 100
0,0001 77
0,000 01 40
C) példa
Az őszibaracklevéltetű elleni hatás
A vizsgálandó hatóanyagok 1—1 súlyrészét 3 súlyrész acetonnal és 1 súlyrész alkil-aril-poliglikol-éterrel összekeverjük, és a koncentrátumot vízzel a C) táblázatban megadott koncentrációra hígítjuk.
Az őszibaracklevéltetűvcl (Myzus persicae) erősen fertőzött káposztaleveleket a vizes készítménybe mártogatjuk. Egy nappal később megállapítjuk a pusztulási fokot, és százalékban fejezzük ki, 100% azt jelenti, hogy az összes levéltetű elpusztult, 0% azt jelenti, hogy egy levéltetű sem pusztult el. Az eredményeket az alábbi C) táblázatban adjuk meg.
Cj táblázat
Hatóanyag A készítmény hatóanyagkoncentrációja, κ Pusztulási fok 1 nap múlva, 7.
összehasonlító hatóanyag 0,001 100
(- * )-transz-izomerje 0,000 1 30
(ismert) 0,000 01 0
ÍR 3S íRS (1 R transz) 0,001 100
(találmány szerint) 0,0001 99
0,000 01 75
összehasonlító hatóanyag 0,0001 100
(+)-cisz-izomerje (ismert) 0,000 01 50
0,000 001 0
ÍR 3R ot RS (1 R cisz) 0,001 100
0,000 01 85
0,000 001 35
Dj példa
Gyümölcslégy elleni hatás
A vizsgálandó hatóanyagok 1—1 súlyrészét 3 súlyrész acetonnal és 1 súlyrész alkil-aril-poliglikol-éterrel összekeverjük, és a kapott koncentrátumot vízzel a D) táblázatban megadott koncentrációra hígítjuk.
cm3 hatóanyagkészítményt 7 cm átmérőjű szűrőpapír korongra pipettálunk, és a papírt 30 db gyümölcslegyet (Ceratitis capitata) tartalmazó üvegedény nyílására helyezzük. A papírt üveglappal lefedjük. Egy nappal később meghatározzuk a pusztulási fokot, és százalékban fejezzük ki. 100% azt jelenti, hogy az összes légy elpusztult, míg 0% azt jelenti, hogy egy légy sem pusztult el. Az eredményeket az alábbi D) táblázatban adjuk meg.
Dj táblázat
Hatóanyag Hatóanyag- koncentráció, Pusztulási fok 1 nap múlva, °/0
R 3R a S 0,1 100
0,02 92
0,004 58
0,000 8 16
Hatóanyag Hatóanyag- koncentráció, % Pusztulási fok í nappal később, %
ÍR3SaS 0,1 100
0,02 100
0,004 100
0,000 8 45
A táblázatból látható, hogy a gyümölcslégy esetén az ÍR 3S a. S izomer erősebb hatást fejt ki, mint az ÍR 3R α S izomer. A fonóatka (Tetranychus) esetén azonban éppen az utóbbi hat jobban. A találmány szerint előállított izomerek tehát hatásspektrumban is különböznek. Az ÍR 3R a RS izomer például Laphygma frugiperda ellen hatékonyabb, míg az ÍR 3S α RS izomer az Epilachna varivestris lárváit jobban pusztítja.

Claims (2)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Inszekticid és akaricid készítmények, azzal jellemezve, hogy hatóanyagként az (1) képietű 2,2-dimetil-3-(2,2-diklór-vinil)-ciklopropán-l-karbonsav-a-ciano-3-fenoxi-4-fluor-benzilészter ÍR 3R α S, illetve ÍR 3S α S izomerjét, vagy a (Hű), illetve (Hó) képletü (lR)-cisz-, illetve (lR)-transz-2,2-dimetil-3-(2,2-diklór-vinil)-ciklopropán-l-karbonsav-(R,S)-a-ciano-3-fenoxi-4-fluor-benzilésztert tartalmazzák, 0,1—95 s% mennyiségben szilárd hordozóanyagok, így természetes kőporok, szinte5 tikus kőporok, előnyösen nagydiszperzitású kovasav és/vagy folyékony vivőanyagok, így ásványolajfrakciók vagy szerves oldószerek, előnyösen aceton, xilol, ciklohexanon és adott esetben felületaktív anyagok, előnyösen alkil-aril-poliglikol-éter, Iignin-szulfonát vagy poli10 ctilénoxid mellett.
  2. 2. Eljárás az 1. igénypont szerinti készítmények hatóanyagaként alkalmazható (I), (Ila) és (116) képietű vegyületek előállítására, azzal jellemezve, hogy — az (I) képletü vegyület sztereoizomerjeinek előálli15 tása esetén a megfelelő konfigurációjú 2,2-dimetil-3-(2,2-diklór-vinil)-ciklopropán-l-karbonsav-kloridot a megfelelő konfigurációjú 3-fenoxi-4-fluor-«-ciano-benzilalkohollal reagáltatjuk, — a (Πα), illetve (lló) képietű vegyületek előállítása 20 esetén a (III), illetve (IV) képletü (lR)-cisz-, illetve (lR)-transz-2,2-dimetil-3-(2,2-diklór-vmil)-ciklopropán-1-karbonsav-kloridot az (V) képletü 3-fenoxi-4-9uor-benzaldehiddel reagáltatjuk 0—100 “C-on, alkálifémcianid legalább ekvimoláris mennyiségének jelenlétében,
    25 adott esetben katalizátor és adott esetben hígítószer jelenlétében.
HU801787A 1979-07-18 1980-07-17 Insectide and acaricide compositions containing stereoisomers of alpha-cyano-3-phenoxy-4-fluoro-benzylesters of 2,2-dimethyl-3-/2,2-dichlorovnyl/-cyclopropane-carboxylic acid and process for preparing the active substances HU186366B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19792928986 DE2928986A1 (de) 1979-07-18 1979-07-18 (+)-cis und (+) trans-2,2-dimethyl- 3-(2,2-dichlor-vinyl)-cyclopropan-1- carbonsaeure-(+-) - alpha -cyano-3-phenoxy4-fluor-benzylester, verfahren zu ihrer herstellung sowie ihre verwendung als insektizide und akarizide

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU186366B true HU186366B (en) 1985-07-29

Family

ID=6076016

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU801787A HU186366B (en) 1979-07-18 1980-07-17 Insectide and acaricide compositions containing stereoisomers of alpha-cyano-3-phenoxy-4-fluoro-benzylesters of 2,2-dimethyl-3-/2,2-dichlorovnyl/-cyclopropane-carboxylic acid and process for preparing the active substances

Country Status (23)

Country Link
US (1) US4287208A (hu)
EP (1) EP0022970B1 (hu)
JP (1) JPS5616459A (hu)
AT (1) ATE3637T1 (hu)
AU (1) AU531349B2 (hu)
BR (1) BR8004470A (hu)
CA (1) CA1151665A (hu)
CS (2) CS215067B2 (hu)
DD (1) DD152047A5 (hu)
DE (2) DE2928986A1 (hu)
DK (1) DK308780A (hu)
EG (1) EG14335A (hu)
ES (1) ES8105974A1 (hu)
GR (1) GR69689B (hu)
HU (1) HU186366B (hu)
IL (1) IL60602A (hu)
MA (1) MA18910A1 (hu)
NZ (1) NZ194343A (hu)
PH (1) PH15796A (hu)
PL (1) PL130984B1 (hu)
PT (1) PT71519A (hu)
TR (1) TR20978A (hu)
ZA (1) ZA804325B (hu)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5987547A (ja) * 1982-11-12 1984-05-21 Hitachi Ltd マイクロアドレス拡張方式
GB8422872D0 (en) * 1984-09-11 1984-10-17 Ici Plc Insecticidal product
JPS6168458A (ja) * 1984-09-12 1986-04-08 Sumitomo Chem Co Ltd α−シアノベンジルエステルの製造方法
CA1275108A (en) * 1985-01-16 1990-10-09 Laszlo Pap Insecticidal composition comprising more than one active ingredients
GB2187385A (en) * 1986-03-07 1987-09-09 Shell Int Research Method of combatting colorado beetles using chemical compounds and compositions containing the chemical compounds
US4997970A (en) * 1987-06-15 1991-03-05 Fmc Corporation Conversion of pyrethroid isomers to move active species
US5028731A (en) * 1989-11-17 1991-07-02 Fmc Corporation Preparation of mixtures of cypermethrin or cyfluthrin isomers enriched in more active species
US5223536A (en) * 1991-07-23 1993-06-29 Fmc Corporation 1,4-diaryl-1-cyclopropyl-4-substituted butanes as insecticides and acaricides
DE4216535A1 (de) * 1991-08-21 1993-02-25 Bayer Ag Formkoerper zur bekaempfung von schaedlingen
CN1090611C (zh) * 1999-08-18 2002-09-11 广东省化州市农药厂 3-溴-4-氟甲苯法生产氟氯氰菊酯的方法
CN1096445C (zh) * 1999-08-18 2002-12-18 广东立威化工有限公司 对氟苯甲醛法生产氟氯氰菊酯的方法

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2615435C2 (de) * 1976-04-09 1984-02-09 Bayer Ag, 5090 Leverkusen Substituierte Phenoxybenzyloxycarbonylderivate, Verfahren zu ihrer Herstellung und ihre Verwendung als Insektizide und Akarizide
NZ184241A (en) * 1976-06-16 1979-12-11 Ici Ltd A process for the preparation of certain cyano-substituted ester -cyano-3-phenoxybenzyl 3-(2,2-dichl-orovinyl)-2,2-dimethyl-cyclopropane carboxylate insecticidal composition
DE2709264C3 (de) * 1977-03-03 1982-01-21 Bayer Ag, 5090 Leverkusen Substituierte Phenoxybenzyloxycarbonylderivate, Verfahren zu ihrer Herstellung und ihre Verwendung als Insektizide und Akarizide sowie neue Zwischenprodukte

Also Published As

Publication number Publication date
CS215067B2 (en) 1982-07-30
CS221972B2 (en) 1983-04-29
US4287208A (en) 1981-09-01
GR69689B (hu) 1982-07-08
CA1151665A (en) 1983-08-09
EP0022970A2 (de) 1981-01-28
PL130984B1 (en) 1984-09-29
PH15796A (en) 1983-03-25
EP0022970A3 (en) 1981-02-25
IL60602A0 (en) 1980-09-16
PL225697A1 (en) 1983-03-28
EP0022970B1 (de) 1983-06-01
MA18910A1 (fr) 1981-04-01
ES493483A0 (es) 1981-07-01
TR20978A (tr) 1983-03-10
DE3063604D1 (en) 1983-07-07
JPS5616459A (en) 1981-02-17
PT71519A (en) 1980-08-01
DE2928986A1 (de) 1981-02-05
AU531349B2 (en) 1983-08-18
IL60602A (en) 1984-08-31
DK308780A (da) 1981-01-19
ATE3637T1 (de) 1983-06-15
NZ194343A (en) 1982-09-14
AU6032980A (en) 1981-01-22
BR8004470A (pt) 1981-01-27
ES8105974A1 (es) 1981-07-01
ZA804325B (en) 1981-07-29
DD152047A5 (de) 1981-11-18
EG14335A (en) 1983-09-30
JPH0128016B2 (hu) 1989-05-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4276306A (en) Combating arthropods with 3-phenoxybenzyl 2,2-dimethyl-3-vinyl-cyclopropane carboxylates
EP0008340B1 (de) Fluoralkenylsubstituierte Cyclopropancarbonsäureester, Zwischenprodukte dafür, Herstellung der Verbindungen und ihre Verwendung als Insektizide und/oder Akarizide
JPS6215541B2 (hu)
HU186366B (en) Insectide and acaricide compositions containing stereoisomers of alpha-cyano-3-phenoxy-4-fluoro-benzylesters of 2,2-dimethyl-3-/2,2-dichlorovnyl/-cyclopropane-carboxylic acid and process for preparing the active substances
US4265819A (en) Preparation of dihalogenovinylcyclopropanecarboxylic acids and esters
DD140194A5 (de) Insektizide und akarizide mittel
DE3317824A1 (de) Phosphorsaeureester
US4423066A (en) Combating arthropods with perfluorobenzyl 2,2-dimethyl-3-vinyl-cyclopropane carboxylates
AU592082B2 (en) Vinylcyclopropanecarboxylic acid esters
EP0004902B1 (de) Benzodioxolderivate, Verfahren zu ihrer Herstellung und ihre Verwendung als Synergisten in Schädlingsbekämpfungsmitteln
HU185236B (en) Pesticide compositions containing substituted esters of 3-bracket-1,2-dibromo-alkyl-bracket closed-2,2-dimethyl-cyclopropane-carboxylic acid and process for producing these compounds
US4054650A (en) O,O-Diethyl-O-[N-methoxy-2-nitrobenzimidoyl]-thiono-phosphoric acid esters
HU182421B (en) Insecticide and acaricide compositions containing substituted styryl-cyclopropane-carboxylic acid esters and process for preparing such compounds
DD208536A5 (de) Schaedlingsbekaempfungsmittel auf basis von n-oxalylderivaten von n-methylcarbamaten
CA1162925A (en) Phenoxypyridylmethyl esters, a process for their preparation and their use in pest combating agents
HU187635B (en) Compositions of insecticide and acaricide effect and process for producing 4-fluoro-3-halogeno-phenoxy-benzyl-esters utilizable as active agents
HU186759B (en) Pesticide composition and process for preparing trifluoromethyl-benzyl esters applied as the active substances thereof
HU185908B (en) Pesticide compositions and process for preparing benzylester derivatives substituted with at least 1 fluorine atom 2,2,3,3-tetramethyl-cyclopropane-1-carboxylic acid applied as active substances thereof
EP0007466A1 (de) 2-Cyclopropyl-pyrimidin(4)yl-thionophosphonsäureester, Verfahren zu ihrer Herstellung, ihre Verwendung als Insektizide und Akarizide, diese enthaltende Schädlingsbekämpfungsmittel und Verfahren zu deren Herstellung
HU184682B (en) Insecticide and acaricide compositions containing phenoxy-benzyl-esters of substituted bromo-styryl-cyclopropane-carboxylic acid and process for preparing the active substances
HU186745B (en) Pesticide compositions further process for preparing 3-/2,3-dichloro-3,3-difluro-prop-en-1-y1/-2,2-dimethyl-cyclopropane-carboxylic acid fluorbenzyl-esters utilizable as active substances thereof
US4215141A (en) Combating insects and acarids with 4,4,5,5-tetrachloro-2,2-dimethyl-spiropentane-1-carboxylic acid 3-phenoxy-benzyl esters
KR860000558B1 (ko) 2,2-디메틸-3-(2,2-디클로로비닐)-사이클로프로판-1-카복실산 α-시아노-3-페녹시-4-플루오로-벤질 에스테르의 입체 이성체의 제조방법
KR840002459B1 (ko) 치환된 페녹시벤질옥시카보닐 유도체의 제조방법
HU193898B (en) Insecticide, acaricide and nematocide compositions containing carbamates and process for producing former compounds