HU178973B - Process for improving the characteristics of raw proteins of animal origin - Google Patents

Process for improving the characteristics of raw proteins of animal origin Download PDF

Info

Publication number
HU178973B
HU178973B HU8080951A HU95180A HU178973B HU 178973 B HU178973 B HU 178973B HU 8080951 A HU8080951 A HU 8080951A HU 95180 A HU95180 A HU 95180A HU 178973 B HU178973 B HU 178973B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
solvent
content
ammonia
water
flour
Prior art date
Application number
HU8080951A
Other languages
German (de)
English (en)
Inventor
Merten Schlingmann
Georg Nesemann
Paul Praeve
Lipinski Gert-Wolfhard Rymon
Original Assignee
Hoechst Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hoechst Ag filed Critical Hoechst Ag
Publication of HU178973B publication Critical patent/HU178973B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23JPROTEIN COMPOSITIONS FOR FOODSTUFFS; WORKING-UP PROTEINS FOR FOODSTUFFS; PHOSPHATIDE COMPOSITIONS FOR FOODSTUFFS
    • A23J1/00Obtaining protein compositions for foodstuffs; Bulk opening of eggs and separation of yolks from whites
    • A23J1/20Obtaining protein compositions for foodstuffs; Bulk opening of eggs and separation of yolks from whites from milk, e.g. casein; from whey
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23JPROTEIN COMPOSITIONS FOR FOODSTUFFS; WORKING-UP PROTEINS FOR FOODSTUFFS; PHOSPHATIDE COMPOSITIONS FOR FOODSTUFFS
    • A23J1/00Obtaining protein compositions for foodstuffs; Bulk opening of eggs and separation of yolks from whites
    • A23J1/04Obtaining protein compositions for foodstuffs; Bulk opening of eggs and separation of yolks from whites from fish or other sea animals
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23LFOODS, FOODSTUFFS, OR NON-ALCOHOLIC BEVERAGES, NOT COVERED BY SUBCLASSES A21D OR A23B-A23J; THEIR PREPARATION OR TREATMENT, e.g. COOKING, MODIFICATION OF NUTRITIVE QUALITIES, PHYSICAL TREATMENT; PRESERVATION OF FOODS OR FOODSTUFFS, IN GENERAL
    • A23L5/00Preparation or treatment of foods or foodstuffs, in general; Food or foodstuffs obtained thereby; Materials therefor
    • A23L5/20Removal of unwanted matter, e.g. deodorisation or detoxification
    • A23L5/23Removal of unwanted matter, e.g. deodorisation or detoxification by extraction with solvents

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Marine Sciences & Fisheries (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Nutrition Science (AREA)
  • Peptides Or Proteins (AREA)
  • Coloring Foods And Improving Nutritive Qualities (AREA)
  • Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)
  • Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás állati eredetű nyersfehéije tulajdonságainak javítására, olyan lipoid- és vízoldékony vegyületek tartalmának a csökkentésével, melyek a fehérje szagát, ízét, tápértékét és kompatibilitását előnytelenül befolyásolják. Például a telítetlen zsírsavak oxidációs reakció során keletkező származékok a szagot negatívan befolyásolják, bizonyos szerkezetű peptidek keserű ízt eredményeznek, a nukleinsavak különböző patológiás állapotokat (köszvény, húgykő) válthatnak ki. Ezek a vegyületek a nyersfehéije takarmány vagy élelmiszer formájában történő felhasználhatóságát erősen korlátozzák.
A találmány célkitűzése éppen ezért az, hogy a lipoid-vegyületeket, így a zsíroxidációs termékeket, nukleinsavakat, hidrofób aminosavakat nagy mennyiségben tartalmazó peptideket és bizonyos szénhidrátokat, mint például laktózt az állati eredetű nyersfehéijéből eltávolítsuk és ezzel a tápérték szempontjából döntő proteintartalmat növeljük.
Az ismert eljárások szerint a lipideket az állati eredetű nyersfehéijéből szerves oldószerekkel kioldják vagy mechanikus úton, például szeparátorral elkülönítik.
Ezeknél az eljárásoknál az extrakció időtartama bizonyos hátrányokhoz vezet. A szárított nyersfehéije szerves oldószerekkel, így hexánnal vagy klórozott szénhidrogénekkel történő kezelése időigényes és olyan terméket eredményez, amely 1—4% maradék zsírtartalom miatt nem szagtalan és nem íztelen.
A zsírok, úgynevezett szeparátorokban történő mechanikus elkülönítése energiaigényes és hasonlóképpen olyan termékhez vezet, amely 1-2%-os lipoid tartalma miatt szintén nem szagtalan és nem 5 íztelen.
Eljárást dolgoztunk ki az állati eredetű nyersfehéije tulajdonságainak javítására a lipoid- és vízoldékony vegyületek tartalmának a csökkentésével oly módon, hogy a szárított és porított anyagot ammó10 niából vagy ammónium-hidroxidból és
Ri-(CnH2n)-ORa (0 általános képletű - mely képleten
Rj és R2 jelentése hidrogénatom és n jelentése 1, 2 vagy 3, vagy
R; jelentése hidroxi-csoport és
2o R2 jelentése hidrogénatom, metil- vagy etilcsoport és n jelentése 2 vagy 3 szerves oldószerből álló extraháló-eleggyel kezeljük és az extrakciós keveréknek az elkülönítése után a 25 por (vagy liszt) maradékát vízzel mossuk.
Szárított és porított anyagokként olyan állati eredetű nyersfehérjét alkalmazunk, amelyek proteint tartalmaznak, így például hallisztet, Krill-tejből, tejsavóból-, tejből vagy fölözött tejből készült port.
Az (I) általános képlet szerinti oldószerként, a metanolt, etanolt, n-propanolt és izo-propanolt, előnyösen a metanolt és etanolt, még előnyösebben a metanolt alkalmazhatjuk.
A megnevezett alkoholokon kívül alkalmas még a glikol és az (I) általános képlet szerinti monoétere, nevezetesen a glikol és monometnglikol.
Az ammóniát a korábban megnevezett oldószerelegyhez vagy gázformában (NH3) vagy koncentrált vizes oldatban (NH4OH) formájában adjuk. Aszerint járhatunk el, hogy mennyi a por vagy liszt víztartalma illetve az alkalmazott oldószer víztartalma. Ammónium-hidroxidot alkalmazunk, ha a por nedvességtartalma csekély (0—15%), ezzel szemben előnyös az ammónia (NH3) alkalmazása magasabb víztartalmú alapanyagoknál (10-30%).
A lipoidanyagok elkülönítése függ az össz-viztartalomtól, amelyet az alkalmazott oldószer mennyiségére vonatkoztatott súlyszázalékban számolunk és az NH3-koncentrációtól, amelyet szintén az alkalmazott oldószerre számolt súlyszázalékra vonatkoztatunk.
Különösen jó eredményeket kapunk, ha a por illetve liszt és oldószer súlyarányt a metanol és etanol esetében 1:3 és 1 :10 közötti, a propanolnál, glikolnál és monoglikolétemél 1 :8 és 1 :15 közötti arányra állítjuk be. Az oldószerre számolt ammónia-koncentráció értéke 1—20, előnyösen 5-15, még előnyösebben 7-12 súlyszázalék. Az összes víztartalom, amely a kivonandó anyagból, oldószerből és adott esetben a vizes ammóniából származik, mintegy 0-30, előnyösen 0-20, még előnyösebben 0-10 súlyszázalék, az oldószerre számolva.
A szárított nyers termékből a zsír kioldását oly módon végezzük, hogy a port vagy lisztet az oldószerben szuszpendáljuk és ammóniagázt vezetünk hozzá vagy ammóniumhidroxidot adunk hozzá. Célszerű a szuszpenzió keverését keverővei végezni. A művelet elvégzéséhez általában -20 és + 60 °C, előnyösen +5 és + 50 °C, még előnyösebben +10 és + 30 °C közötti hőmérsékletet választunk. A műveleti idő 5 és 180 perc, előnyösen 35 és 60 perc között van. A műveletet általában normál nyomás alatt végezzük.
Az ammóniás-oldószeres kezelés befejezése után a zsírtalanított maradékot ismert módszerekkel - centrifugálással, szűréssel és szedimentációval az oldószertől elkülönítjük.
Erre a célra előnyösen a szűrést alkalmazhatjuk. A keletkező szilárd maradékot a lipidek lehető legteljesebb elválasztása céljából az (I) általános képletű valamely szerves oldószerrel mégegyszer kezeljük. Az oldószer és ammónia eltávolítása céljából a maradékot szárítjuk. A szárítást célszerűen csökkentett nyomáson, előnyösen 80—150 Tón nyomáson és magasabb hőmérsékleten, előnyösen 40 és 50 °C közötti hőmérsékleten végezzük. Az ily módon zsírtalanított és szárított termék majdnem teljeser. szagtalan és világosabb színű, mint a kiindulási anyag.
A találmány szerinti eljárás alapján a szilárd maradéktól elkülönített folyékony fázis ammóniát és
Hpoid vegyületeket tartalmaz. A felhasznált oldószert vákuumdesztillációval a zsíroktól elkülöníthetjük és ismét alkalmazhatjuk. A megmaradó zsírokat ismert zsírrafinálási eljárással dolgozhatjuk fel.
Végül a zsírtalanított és adott esetben szárított lisztet vízzel keverjük. A vízmennyiséget előnyösen úgy választjuk meg, hogy annak porra vagy lisztre számolt súlyaránya 1:1 és 1 :30, még előnyösebben 1 :5 és 1 :15 között legyen.
A pH értéke - a vízzel történő kezelés során -
4-9,5, előnyösen 5-9,0 tartományban van, illetve adott esetben ilyen pH-ra állítjuk. Ez különösen akkor szükséges, amikor az első extrakciós lépésből keletkező és meg nem szárított vagy nem teljesen szárított lisztet használunk fel, mivel az kis mennyiségű ammóniát tartalmaz és pH-ja is magasabb. Az extrakció alkalmazásával a cél az, hogy a nem-kívánatos anyagok, így a nukleinsavak, keserű ízű peptidek vagy a szénhidrátok, így például a laktóz szintjét csökkentsük, valamint a proteinek funkcionális tulajdonságait, mint például a habképződést vagy emulgeáló képességet javítsuk.
Az extrakciót általában 30 és 95 °C közötti hőmérsékleten és normál nyomáson végezzük. Előnyösen 40 és 70 °C, még előnyösebben 50 és 60 °C közötti hőmérsékletet alkalmazunk. Az extrakció időtartama az extrakció hőmérsékletétől és vízmennyiségétől függően 5—120 perc, jó eredményeket 25—45 perces extrakcióval kapunk. A szilárd és folyékony alkotórészek elválasztása céljából a szuszpenziót, előnyösen 10 és 30 °C közötti hőmérsékleten szüljük. Más, megfelelő elválasztási eljárás lehet a szedimentáció és centrifugálás.
A szilárd fázist ismer: eljárásokkal, így liofilezéssel, vákuum, vagy porlasztva szárítással, a még megmaradó folyékony fázistól elkülönítjük.
Az ily módon előállított termék íz- és szagjellemzői kedvezőbbek, vízmegkötő képessége jobb és proteintartalma jelentősen magasabb, mint a kiindulási anyagé.
A találmány szerint előállított termék lipoidtartalma (0,03-0,8 súlyszázalék) és nukleinsavtartalma (0,0-0,5 súlyszázalék) rendkívül alacsony, ezért takarmány és különösen élelmiszer készítésére kiválóan felhasználható.
A találmány szerinti eljárással elkerülhetőek az ismert oldószer-extrakciós módszerek olyan ismert hátrányai, mint a nagy oldószermennyiségek használata, a hosszú kezelési idők vagy az energiaigényes elválasztási műveletek alkalmazása.
A találmány szerint alkalmazott ammónia nemcsak az oldószer szerepét tölti be, hanem a nyersfehérje szerkezetét is és ezzel az extrakció hatásfoka javul.
Az eljárást az alábbi példák alapján ismertetjük.
1. példa
100 g hallisztet, melynek nedvességtartalma 5%, zsírtartalma 8,4% (savas hidrolízissel), proteintartalma 56% (N x 6,25), nukleinsavtartalma 2,8% és hamutartalma 16,4%, 400 ml metanolban szuszpendáltunk. Keverés mellett a szuszpenzióhoz 15 g ammónia-gázt vezettünk és oldottunk. A metanolból és ammóniából álló elegyet és a lisztet 45 percig 20 *C-on kevertettük.
A szilárd és folyékony fázis elválasztása céljából a keveréket szűrtük és a szilárd maradékot kétszer 100 ml metanollal mostuk. Az ismételt szűrés után a szűrleteket egyesítettük. Ez a barna oldat a kiindulási anyag lipoid vegyületeit tartalmazza. A metanolt és ammóniát vákuumdesztillációval elkülönítettük (100 Torr, 40 °C). A maradék az alkalmazott száraz massza 15,2 súlyszázaléka, barna színű és erősen halolaj szagú.
Az extrahált liszt szűrésnél megmaradó szilárd maradékát vákuumban (100 Torr) 40 C-on és 5 órán át szárítottuk. 78 g, mintegy 3% nedvességtartalmú, zsírtalanított lisztet kaptunk, amely még gyengén halszagú és világosabb színű, mint a kiindulási anyag.
A nemkívánatos vízoldékony vegyületek mennyiségének csökkentése céljából ezt a lisztszerű anyagot 600 ml vízben szuszpendáltuk. A keveréssel homogenizált szuszpenzió pH értéke 6,9 volt.
A hőmérséklet 55 °C-ra történő emelése után a szuszpenziót tovább kevertettük, 30 °C-ra hűtöttük és szűréssel a szilárd és folyékony fázist elválasztottuk. A keletkező szüredéket 300 ml vízzel ismét egyesítettük és 10 percig 20 °C-on kevertettük. Ezután ismét szűrtük és a szüredéket csökkentett nyomás alatt szárítottuk. Ily módon 68 g fehérje-koncentrátumot nyertünk, amely a szag nagymértékű csökkentése révén lényegesen nagyobb felhasználási területen alkalmazható, mint a kiindulási anyag.
2. példa
100 g hallisztet az 1. példában leírtak szerint extraháltunk, azonban az ammónia gáz helyett 33%-os, koncentrált ammónium-hidroxidot használtunk.
3. példa
Az 1. példában leírtak szerint jártunk el, azzal a különbséggel, hogy 30 g ammóniát alkalmaztunk.
4. példa
Az 1. példában leírtak szerint jártunk el, azonban oldószerként a-metanol helyett etanolt használtunk.
5. példa
Az 1. példában leírtak szerint jártunk el, de oldószerként a metanol helyett i-propanolt alkalmaztunk.
6. példa
Kiindulási anyagként lOOg Krill-tejet (nedvességtartalma 4,7%, zsírtartalma 11,2%, proteintartalma
54%, nukleinsavtartalma 3,4% és hamutartalma
15,3%) alkalmaztunk. A terméket a 3. példában leírtak szerint dolgoztuk fel, 60,40 g fehéije-koncentrátumot nyertünk, amelynek már sajátos szaga alig volt.
7. példa
Kiindulási anyagként itt is a 6. példában leírt Krill-tejet alkalmaztuk és a 3. példában leírt körülmények mellett extraháltunk. Zsírtalanítás után az oldószernedves maradék teljes szárítását elhagytuk. Az alaposan leszívatott szüredéket (58% szilárdanyag-tartalom mai) 800 ml vízben szuszpendáltuk, melynél a pH-értéke a nedves masszában maradó ammóniától 9-re változott.
A szuszpenzió hőmérsékletét keverés mellett 50 °C-ra emeltük és 45 perc után a pH-értéket sósav hozzáadásával 5,8-ra állítottuk. Ezt követően a szuszpenziót 15 percig 65 °C-on tovább kevertettük, majd 40 °C-ra hűtöttük és szűrtük. A keletkezett szüredéket szárítottuk, miután 57,3 g fehérjekoncentrátumot (85% proteintartalommal) kaptunk.
8. példa
A 7. példában leírtakkal azonos körülmények mellett jártunk el, azonban oldószerként metanol helyett etanolt alkalmaztunk.
9. példa
A 6. példában leírtak szerint jártunk el, azonban oldószerként metanol helyett i-propanolt használtunk.
10. példa
Kiindulási anyagként 100 g (teljes) tejport alkalmaztunk, amelynek nedvességtartalma 3,5%, fehérjetartalma 26%, zsírtartalma 26,2% és hamutartalma 7% volt.
A port 800 ml etanolban szuszpendáltunk és keverés közben a keverékhez 25 g ammónia-gázt vezettünk 25 °C-on. 30 °C-ra történő lassú felmelegítés után a keveréket 30 percig kevertettük és ezután a szilárd és folyékony alkotórészeket szűréssel elkülönítettük, majd a szüredéket kétszer 150 ml etanollal mostuk. Az összegyűjtött szűrletet vákuumdesztillációval (100 Torr, 45 °C) besűrítettük, miután 35 g sárga paszta maradt vissza, amely főképpen az extrahált zsírból állt.
Az extrahált por szűrésnél nyert szilárd maradékot vákuumban (100 Torr, 45 °C, 4 óra) szárítottuk. Ily módon 62,8 g fehér és a tej sajátos szagától és ízétől mentes fehéijeterméket nyertünk. A termék funkcionális tulajdonságai a zsírextrakció leírt változatának megfelelően javultak. A zsírtalanított termék például péksütemények fehéijekiegészítőjeként vagy habok alapanyagaként használható.
11. példa
A 10. példában leírt eljárás szerint járunk el, azonban oldószerként etanol helyett metanolt használunk.
12. példa
Kiindulási anyagként a 10. példában ismertetett (teljes) tejport használtuk fel és a zsírtalanítást az ott megadott feltételek mellett végeztük. Zsírtala- 5 nítás után, azonban az oldószernedves maradék teljes szárítását elhagytuk. Az alaposan leszívatott szüredéket (54% szüárdanyag tartalommal) 500 ml vízben szuszpendáltuk, amely során az oldószernedves masszában maradó ammónia miatt a pH értéke j0 9,0 volt.
A szuszpenzió hőmérsékletének 50 °C-ra történő emelése után azt 15 percig kevertettük, majd 15 perc után a pH-értéket sósav hozzáadásával 4,5-re állítottuk, amikor is a fehérje kicsapódásával pelyhes 15 csapadék keletkezik. Ezt követően a keveréket még 15 percig 20 °C-on kevertettük és a képződött csapadékot leszűrtük. A szüredéket 200 ml vízzel mostuk, majd 100 ml vízben szuszpendáltuk és a pH értékét nátrium-hidroxiddal 7,0-re állítottuk és liofiléztük. 25,1 g fehér, szagtalan fehérjekivonatot nyertünk, amely kiváló habosító és emulgeáló tulajdonságokkal rendelkezik.
13. példa
Kiindulási anyagként lOOg, fölözött tejnek a porát használtuk, amelynek a nedvességtartalma 4,3%, zsírtartalma 1,1%, proteintartalma 36% és hamutartalma 7,8%, és a 10. példában leírtak szerint jártunk el.
Ily módon 75,3 g fehér, íztelen terméket kaptunk, mely fehérjetartalma 46,0% volt.
14. példa
Mint a 13. példában, itt is 100 g fölözött tejporból indultunk ki, majd a 12. példában leírtak szerint jártunk el. így 37,2 g, fehér, íztelen és szagtalan fehérjekivonatot állítottunk elő, amelynek a hab- és emulzióképző tulajdonságai igen jók.
1. Táblázat
A termék néhány analitikai adata az eljárás előtt és után A súlyszázalékokat a szárazanyagra számoltuk.
Kiindulási anyag
100 g liszt vagy por
Végtermék
Pé)da Fajta Zsír Nuklein- Protein Mennyiség Zsír% Nuklein- Protein
sav súly% sav súly%
súly% súly%
1 hal 8.4 2,8
2 hal 8,4 2,8
3 hal 8,4 2,8
4 hal 8,4 2,8
5 hal 8,4 2,8
6 Krill-tej 11.2 3,4
7 Krill-tej 11,2 3,4
8 Krill-tej 11,2 3,4
9 Krill-tej 11,2 3,4
10 teljes tej 26,2 -
11 teljes tej 26,2 -
12 teljes tej 26,2
13 Fölözött tej 1,1
14 Fölözött tej 1,1 -
Szabadalmi igénypontok:
56 68,0 0,4 0,7 78,0
56 70,1 0,6 0,7 75,2
56 66,7 0,2 0,6 79,4
56 67,2 0,4 0,7 78,5
56 73,1 0,9 0,8 74,9
54 60,4 0,7 0,9 78,2
54 57,3 0,5 0,7 85,0
54 57,9 0,6 0,8 83,5
54 61,2 1,1 0,8 76,7
26 62,8 0,9 39,8
26 62,0 0,7 40,1
26 25,1 0,5 91,2
36 75,3 0,05 46,0
36 37,2 0,04 - 92,4
szerves oldószerből álló extraháló eleggyel kezeljük
50 és az extrakciós-keveréket elkülönítése után a por

Claims (3)

  1. Szabadalmi igénypontok:
    56 68,0 0,4 0,7 78,0 56 70,1 0,6 0,7 75,2 56 66,7 0,2 0,6 79,4 56 67,2 0,4 0,7 78,5 56 73,1 0,9 0,8 74,9 54 60,4 0,7 0,9 78,2 54 57,3 0,5 0,7 85,0 54 57,9 0,6 0,8 83,5 54 61,2 1,1 0,8 76,7 26 62,8 0,9 39,8 26 62,0 0,7 40,1 26 25,1 0,5 91,2 36 75,3 0,05 46,0 36 37,2 0,04 - 92,4 szerves oldószerből álló extraháló eleggyel kezeljük 50 és az extrakciós-keveréket elkülönítése után a por
    1. Eljárás állati eredetű nyersfehérje por vagy liszt tulajdonságainak javítására, azzal jellemezve, hogy a port vagy lisztet ammóniából vagy ammónium-hidroxidból és
    Ri -(CnH2n)-0R2 általános képletű - mely képletben
    Rí és R2 jelentése hidrogénatom és n jelentése 1, 2 vagy 3, vagy
    Rí jelentése hidroxi-csoport és
    R2 jelentése hidrogénatom, metilvagy etilcsoport és n jelentése 2 vagy 3 vagy liszt maradékát vízzel mossuk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy az extrakció alatti össz-vízmennyiséget súlyszázalékban az alkalmazott 55 oldószermennyiségre számítva 0 és 30, előnyösen 0 és 20, még előnyösebben 0 és 10 közötti értékre állítjuk.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy az extrakció 60 alatti ammónia-tartalmat súlyszázalékban az alkalmazott oldószermennyiségre számolva 1 és 20, előnyösen 5 és 15, még előnyösebben 7 és 12 közötti értékre állítjuk.
HU8080951A 1979-04-19 1980-04-18 Process for improving the characteristics of raw proteins of animal origin HU178973B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19792915734 DE2915734A1 (de) 1979-04-19 1979-04-19 Verfahren zur verbesserung der eigenschaften von rohproteinen tierischen ursprungs

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU178973B true HU178973B (en) 1982-07-28

Family

ID=6068662

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU8080951A HU178973B (en) 1979-04-19 1980-04-18 Process for improving the characteristics of raw proteins of animal origin

Country Status (13)

Country Link
EP (1) EP0017956B1 (hu)
AR (1) AR218841A1 (hu)
AT (1) ATE942T1 (hu)
AU (1) AU533884B2 (hu)
DD (1) DD150689A5 (hu)
DE (2) DE2915734A1 (hu)
DK (1) DK166180A (hu)
ES (1) ES490550A0 (hu)
HU (1) HU178973B (hu)
NO (1) NO149758C (hu)
NZ (1) NZ193462A (hu)
PL (1) PL223583A1 (hu)
RO (1) RO79847A (hu)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US9980818B2 (en) 2009-03-31 2018-05-29 Edwards Lifesciences Corporation Prosthetic heart valve system with positioning markers

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1322243A (en) * 1970-09-23 1973-07-04 Nestle Sa Fish protein isolate
BE791156A (fr) * 1971-11-10 1973-05-09 Unilever Nv Produit proteique de poisson
GB1348241A (en) * 1972-05-22 1974-03-13 Nestle Sa Fish protein isolate
GB1400691A (en) * 1973-02-08 1975-07-23 British Petroleum Co Process for the production of proteinaceous material
DE2510631A1 (de) * 1975-03-12 1976-09-23 Homburg Bv Pulverfoermiges, fetthaltiges fleischeiweissprodukt

Also Published As

Publication number Publication date
AR218841A1 (es) 1980-06-30
NZ193462A (en) 1982-05-31
AU533884B2 (en) 1983-12-15
ES8100857A1 (es) 1980-12-01
DE3060360D1 (en) 1982-06-24
NO149758B (no) 1984-03-12
ES490550A0 (es) 1980-12-01
NO149758C (no) 1984-06-27
AU5758180A (en) 1980-10-23
ATE942T1 (de) 1982-05-15
EP0017956B1 (de) 1982-05-05
NO801134L (no) 1980-10-20
RO79847A (ro) 1982-12-06
DK166180A (da) 1980-10-20
DE2915734A1 (de) 1980-11-06
PL223583A1 (hu) 1981-02-13
DD150689A5 (de) 1981-09-16
EP0017956A1 (de) 1980-10-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1311877C (en) Production of rapeseed protein materials
KR940005262B1 (ko) 가용성 코코아제품의 제조방법
US4418013A (en) Rapeseed protein isolate
JP3091515B2 (ja) ツェインを含有する素材の処理方法
JP2772213B2 (ja) ツェインの製造方法
RU2005101354A (ru) Экстракция белка из кормовой муки из жмыха семян масличной канолы
FR2586902A1 (fr) Procede d'obtention d'isolat de proteine de soja
MXPA04005664A (es) Mejoramiento en la recuperacion de proteina de semilla oleaginosa.
RU2003135222A (ru) Производство белкового изолята из семян масличных культур
US4302473A (en) Process for manufacturing soybean proteins
US4108847A (en) Method for preparing bland protein enriched products from grain gluten
JPS5951253B2 (ja) 油をほとんど含有していないホスフアチジルコリンの製造方法
US4219469A (en) Extraction of cottonseed and concentrates to improve the color of protein isolate
SU791257A3 (ru) Способ получени пищевого белкового продукта из биомассы микроорганизмов
HU178973B (en) Process for improving the characteristics of raw proteins of animal origin
US1611531A (en) Process for autoheterolysis of animal and vegetable substances
US7300681B2 (en) Method for the production of protein preparations with essentially constant properties
US3968097A (en) Vegetable protein extraction at a pH 1-5-3 using gel filtration
SU578832A3 (ru) Способ получени белкового продукта из кератинсодержащего сырь
GB2030441A (en) Process for treating meals and flours of oily seeds
KR20100051663A (ko) 고체 함량이 감소된 올리브 쥬스 추출물의 제조 방법
US2193876A (en) Extraction of vitamin b complex
JPH0219880B2 (hu)
US2489173A (en) Preparation of whipping composition and the resulting product
HU178858B (en) Process of improving the quality of grits or flour made of oleaginous grains,mainly of the grains of lupine