HU177043B - Tormoz ulovitelja k mikrochelnochnomu tkackomu stanku - Google Patents

Tormoz ulovitelja k mikrochelnochnomu tkackomu stanku Download PDF

Info

Publication number
HU177043B
HU177043B HU79SU1018A HUSU001018A HU177043B HU 177043 B HU177043 B HU 177043B HU 79SU1018 A HU79SU1018 A HU 79SU1018A HU SU001018 A HUSU001018 A HU SU001018A HU 177043 B HU177043 B HU 177043B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
braking
lever
spring
weaving
braking device
Prior art date
Application number
HU79SU1018A
Other languages
English (en)
Inventor
Gerd Schmitz
Original Assignee
Sulzer Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sulzer Ag filed Critical Sulzer Ag
Publication of HU177043B publication Critical patent/HU177043B/hu

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03DWOVEN FABRICS; METHODS OF WEAVING; LOOMS
    • D03D51/00Driving, starting, or stopping arrangements; Automatic stop motions
    • D03D51/02General arrangements of driving mechanism
    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03DWOVEN FABRICS; METHODS OF WEAVING; LOOMS
    • D03D51/00Driving, starting, or stopping arrangements; Automatic stop motions
    • D03D51/06Driving, starting, or stopping arrangements; Automatic stop motions using particular methods of stopping

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Looms (AREA)
  • Braking Arrangements (AREA)

Description

A találmány tárgya fékberendezés fogó-(mikro)vetélős szövőgéphez fékezőszerwel, amelynek legalább két, váltogatva ható fékezőerőt létesítő eszköze van és ezek a fékezőerőnek a fékezőszervre való átvitelére szolgáló közös állítótaghoz vannak társítva.
A szövőgép üzeme közben különböző üzemzavarok léphetnek fel, amelyek az üzem meglehetősen gyors megszakítását és a szövőgép gyors lefékezését teszik szükségessé, hogy a szövőgép teljes megsérülését, illetve az anyag tönkremenetelét el lehessen kerülni, vagy legalább korlátok között lehessen tartani és a hiba okát ki lehessen küszöbölni.
Ezek a hibaforrások egyrészt szövéstechnikai, másrészt mechanikai jellegűek. A szövéstechnikai hibák közé számítjuk a lánc- és vetülékfonal szakadásokat. A legfontosabb mechanikai hibákhoz számítjuk például mikrovetélős szövőgépeknél a mikrovetélő hibáit és a vetülékoldali, illetve fogóoldali mikrovetélős szerkezet hibáit, valamint az egyes hajtóelemek, például a görgős emelő meghibásodását.
A láncfonalak ellenőrzésére villamos láncfonalőrök szolgálnak, amelyeknek az a feladata, hogy a szövőgépet láncfonalszakadáskor leállítsák. A vetülékfonal megfigyelése például elektronikus vetülékfonalőrön keresztül történhet, amely a vetülékfonal kimaradásakor, vagy elszakadásakor a szövőgépet leállítja. A vetülékfonal-bevitel ellenőrzését a vetülékfonalőmek például mikrovetélős szövőgépnél addig a pillanatig kell ellenőriznie, amikor a mikrovetélő a fogóműben teljesen nyugalomba jut, mert rendkívül nagy jelentősége van annak, hogy a fő5 tengely milyen szögállásában keletkezett vetülékfonalszakadás, vagy más hiba a vetülékfonal-bevitelben. Ha például a mikrovetélős szövőgépet egy bizonyos szögállásig nem állítják le, akkor a vetülékfonalat vetülékoldalról nem lehet minden további 10 nélkül gyorsan és pontosan, az ezeknél a gépeknél szokásos fonalvisszavezetŐvel visszahelyezni. Ekkor vetülékoldalon segédberendezésre van szükség, hogy a vetülékfonalat mégis be lehessen helyezni, vagypedig fonal nélküli vetést kell végezni, ami maga 15 után vonja a szádképzésnek, a vetülékbeverés sorrendjének és az árulehúzásnak a kiigazítását. Mindezek az intézkedések nemkívánatosak, mivel sok időt igényelnek és a szövőgép kezelőszemélye számára kényelmetlenséget jelentenek.
A mechanikai mozgások mikrovetélős szövőgépeknél a vetülékoldalon például védőemelőknél, védőnyitóknál, visszavezetőnyitóknál és többszínváltós gépeknél a váltásleállítóknál vannak biztosivá. A fogóoldalon biztosítva van a fogóőr, a 25 fogófékek, a fogócséppálcák és a kilökő.
Különböző fonallehúzó erők, hibás csavarárud- és fékbeállítások azt eredményezik, hogy a mikrovetélő nem tud pontosan beletalálni a fogóműbe. Ilyen esetben előfordulhat, hogy a mikrovetélő a fogó30 művet túl későn, vagy egyáltalán nem éri el, nem hatol be elég mélyen a fogóműbe, visszaverődik a fogóműről, vagypedig visszatoláskor túl messzire lökődik ki. Mindezeket a hibákat a fogóőr megfigyeli. A szádemelő szerkezeten és a vetülékfonalkereső szerkezeten biztosítószerkezetek megakadályozzák, hogy a mikrovetélős szövőgép üzemelni kezdjen, ha a megfelelő aggregátorok nincsenek a helyes üzemi állásban. A görgősemelőket például úgy lehet biztosítani, hogy a görgősemelők forgáspontja egy őrszánban van elhelyezve, amely rugónyomás legyőzése hatására tud mozogni. Hogyha a görgősemelőt például egy hibás manipuláció mozgásában akadályozza, vagy blokkolja, akkor az őrszán a továbbforduló bütyköktől eltolódik.
Az említett biztonsági elemek általában megfelelő áttételi rudazaton keresztül közvetlenül egy vagy több őrtengelyre hatnak, például ha egy biztosítás üzemelni kezd, az őrtengely elfordul és ezáltal a fékezőberendezés reteszelőcsapja a reteszelőkilincsből kikapcsolódik. A szövőgép azonnal leáll, miközben a motor egyidejűleg kikapcsol, a hajtókuplung kiold és a fék behúz.
A fent említett hibafonások közül a szövéstechnikailag okozott hibák, azaz a láncfonalőr és vetülékfonalőr által jelzett hibák felelősek a legtöbb esetben a szövőgép leállításáért. Az összes leállásban ezek aránya 99%. A többi, azaz a lényegében mechanikai okok miatti leállításból, mikrovetélős szövőgép esetében, a legjelentősebbek a fogóőr által jelzett leállítások. Míg a legtöbb, más őrök által létrehozott leállásnál, a szövőgép nem károsodik rögtön, ha a főtengely leállítószöge megnő, a fogóőr esetében ez azonnal bekövetkezne. Különösen azokban a nem is ritkán előforduló esetekben, amikor a mikrovetélő nem hatolt be olyan messze a fogószerkezetbe, hogy az ütköző felé mozgó vetülékváltó ládarészek tartományán kívül maradna, a mikrovetélős szövőgép megsérülése nem lenne elkerülhető, ha az nem állna le időben.
Ezideig a leállítások akár szövéstechnikai, akár mechanikai hibák okozták, legtöbbször egyformán hosszú fékúttal történtek. Ez azt jelenti, hogy a leállítófolyamatot a szövőgép legnagyobb szóbajöhető fordulatszámánál elérhető legkisebb fékúttal kell számítani. Ehhez a legrövidebb fékúthoz igazodnak pillanatnyilag a legtöbb esetben a szövőgép leállításai, mindenekelőtt a fent említett, a gép megsérülésének elkerülésére szolgáló leállítások a fogóőr segítségével.
Ennek azonban az a hátránya, hogy a fékteljesítmény a leggyakrabb leállításokhoz túlságosan nagy és a fékút fölöslegesen rövid lesz, mivel a fent említett szövéstechnikai leállítások, amelyek önmagukban nem vonják maguk után a gép megkárosodását, fordulnak elő a leggyakrabban. A jelenlegi nagy fékteljesítményre csak akkor van szükség, ha mechanikai okokból kell a gépet leállítani, vagy pedig szövéstechnikai okokból történő gépleállás esetén csak vetülékfonalszakadásnál, illetve ha a főtengely szögállása egy bizonyos állást túllép. A szövőgép tehát a legtöbb esetben fölöslegesen gyorsan és hirtelen lesz lefékezve, ami a fékberendezés és bizonyos géprészek túlzottan nagy kopását eredményezi.
A 381 176 sz. svájci szabadalmi leírás már egy fékberendezést ismertet szövőgépek számára, amelynél a fékezőszerv váltakozva, különböző nagyságú fékezőerővel befolyásolható. Ennek a fékberendezésnek két részből álló, fékemeltyűre ható állítórúdja van. Emellett az első rész egy első nyomórugóval van összekötve és egy szorítódarab révén egy második nyomórugó és egy kuplung a második résszel van összekötve. A második rész egy leállítótengellyel és kitolóemelővel van összekötve. Ha a leállítótengely kiold, a kuplung is kioldódik, úgy, hogy mindkét nyomórugó a fékre hat. Hogyha a kitolóemelő kiold, a kuplung zárva marad és a második rugó hatástalan marad és csak az első nyomórugó hat a fékre.
Ennek a szerkezetnek a hátránya, hogy a második nyomórugót és a szorítódarabot akkor is, hogyha a második nyomórugó hatástalan marad, az állítórúddal együtt kell elmozdítani. Ezért feleslegesen sok mechanikai részt és nagy tömeget kell mozgatni, úgy, hogy például a kitolóemelővel létrehozott leállítóparancsot csak késleltetve lehet hatásossá tenni. A leállítótengelyen keresztüli fékezőparancs esetén is viszonylag nagy tömegeket kell együttmozgatni, mivel az állítórugónak az első nyomórugóval összekötött része a kapcsolókampóval együtt nemcsak nagyon hosszú, hanem a szorítódarabbal mereven össze van kötve, úgy, hogy ebben az esetben annak is vele kell mozognia. Ily módon a leírt szerkezet nemcsak bonyolult, hanem tömegtehetetlenségénél fogva a fékezési parancsokat rosszul tudja továbbítani.
A találmány feladata olyan fékberendezés létesítése, amellyel a fékteljesítmény és a fékút a mindenkori hibaforrásokhoz alkalmazható, és amelynek szerkezete .ugyanakkor egyszerű és fékezőparancsra gyorsan reagál.
Ezt a feladatot a találmány értelmében azáltal oldjuk meg, hogy az állítólag a második fékezőerőt létesítő eszköztől el van választva, és hogy ennek egy menesztője van, amely á második fékezőerőt létesítő eszköz működtetésekor annak fékerejét az állítótagra átadja.
Azáltal, hogy az állítótagot a második fékezőerőt létesítő eszköztől elválasztottuk, nemcsak a szerkezet lett egyszerűbb, hanem a mozgatott tömeg nagysága is lényegesen csökkent. Amennyiben az állítótagot a találmány egy előnyös kivitele szerint emelőként alakítjuk ki, akkor az ismert megoldásokkal szemben elérhető, hogy a nehéz és bonyolult állítórudazat elmaradhat és állítótagként a fékemelő szolgál, amelyre a fékerőt létesítő eszközök közvetlenül, illetve egy meriesztőn keresztül hatnak. A mozgatott tömegek ezáltal elérhető csökkentése azt eredményezi, hogy a fékezési idő jelentősen lerövidül és a fékezési parancsokra való reagálás meggyorsul.
A találmány szerinti kétfokozatú fékezőberendezés tehát a szövőgépnek a mechanikai okokból pl.
a vetélő beérkezésének késésekor szükséges gyors leállítását nagy fékteljesítménnyel valósítja meg, ugyanakkor a szövéstechnikai okokból, pl. láncfonalszakadáskor szükséges leállítását lassabban, kisebb fékteljesítménnyel valósítja meg.
A találmány szerinti megoldásnál az eredeti reakcióidejű reteszszerkezet megkétszerezésével és az azokat összekötő elemekkel az eredeti fék reagálási időt tudjuk gyors leállásoknál is biztosítani.
A szövéstechnikai okokból szükséges leállítások- 5 nál megvalósítható lassúbb fékezéssel viszont csökkentjük a fékszerkezet és a hajtóelemek terhelését, ami azt jelenti, hogy igénybevételük és kopásuk csökken, élettartamuk pedig nő.
A találmányt részletesebben a rajz alapján ismer- 10 tétjük, amely a találmány szerinti fékberendezés perspektivikus nézetét ábrázolja.
A 10 és 12 csapágytámaszokban ágyazott 14 főtengelyre 16 fékdob van felerősítve, amelyen 18 fékszalag van. A 18 fékszalag egyik 20 véghurokja 15 a 22 konzol által tartott 24 tengelyre van felakasztva. A 18 fékszalag másik 26 véghurokja 28 rúdon keresztül a 24 tengelyen forgathatóan ágyazott, állítótagként szolgáló 30 emelővel van összekötve. A 30 emelőnek 32 csapja van, amely egy- 20 részt a 34 konzolra erősített, húzórugóként kialakított első 36 fékezőerőt létesítő eszköz rögzítésére szolgál és másrészt a 38 vonórúd támadópontját képezi. A 38 vonórúd a 40 konzol által tartott tengelyre erősített 44 excenterreteszelő-en.uovel 25 van Összekötve. A 44 excenterreteszelő-emelő 46 reteszelőkilinccsel kapcsolódik, amely a 48, 50 csapágy támaszokban ágyazott 52 ói tengellyel forgásmereven van összekötve. Az 52 őrtengellyel továbbá az 54 emelő van forgásbiztosan összekötve, 30 amely 56 laprugók segítségével az 58 húzómágnessel van összekötve. A fékberendezésnek az eddig ismertetett részét, amely külön működőképes, ezután az egyszerűség kedvéért kímélőleállítókömek nevezzük. 35
A 24 tengelyen forgathatóan ágyazott, a 60 menesztő révén a 30 emelővel összekapcsolt 62 emelő a húzórugóként kialakított második 64 fékezőerőt létesítő eszköz segítségével a 34 konzollal van összekötve és a 66 heveder révén a 42 tengelyen 40 ágyazott 68 excenterreteszelő-emelővel van összekötve. Ez a 70 menesztő segítségével a 46 reteszelőkilinccsel összekapcsolt 72 reteszelőkilinccsel kapcsolódik. A 72 reteszelőkilincs a 74, 76 csapágytámaszokban ágyazott 78 őrtengellyel forgásbizto- 45 san van összekötve. Ez utóbbi a 80 emelővel van összekötve, amely a 82 laprugó segítségével a 84 húzómágnessel van összekötve. Egy járulékos, a 86, 88 csapágytámaszokban ágyazott 90 őrtengely a 92 és 94 emelőkből és az ezekbe behelyezett 96 50 összekötőrúdból álló kapcsolórudazat segítségével a 78 őrtengellyel van összekötve, miközben a 94 emelő a 96 összekötőrúddal, a 92 emelőtől függetlenül, az óramutató járásával egyező irányban tud mozogni. A 92 emelőt a 98 rúd a nyíl irányában 55 tudja terhelni. Egy további járulékos 100 rúd a 90 őrtengellyel forgásbiztosan összekötött 102 emelőt a nyíl irányában tudja terhelni. A berendezésnek ez utóbb ismertetett részét, amely csak az előbb ismertetett kímélő-leállítókörrel együtt tud 60 működni, a továbbiakban az egyszerűség kedvéért gyors-leáilítókörnek, vagy normál-leállítókömek fogjuk nevezni.
A fent leírt berendezés a következőképpen működik: 65
Mivel az előzőekben leírt kímélő-leállítókör lényegében csak a szövéstechnikailag okozott hibaforrások esetében kerül alkalmazásra, feltételezzük, hogy az 58 húzómágnes megfelelő, a rajzon nem ábrázolt, jelzővezetékek segítségével villamos láncfonalőrrel, vagy elektronikus vetülékfonalőrrel áll kapcsolatban. Emellett feltételezzük, hogy az elektronikus vetülékfonalőr jelei csak a szövőgép főtengelyének egy előre meghatározott szöghelyzetéig kapcsolhatók rá az 58 húzómágnesre. Ha az 58 húzómágnest megfelelő jel befolyásolja, akkor az 56 laprugó a nyíl irányában elmozdul, és az 54 emelő az 52 őrtengelyt a rajzon ábrázolt nyíl irányában elforgatja. Eközben a 46 reteszelőkilincs a rajzon felfelé elfordul, úgy, hogy a 44 excenter-reteszelő-emelő a 36 húzórugó, illetve a 38 vonórúd hatására az óramutató járásával egyező irányban elfordul. Eközben a 30 emelő az óramutató járásával ellentétes irányban fordul el és a 18 fékszalagot a 28 rúd meghúzza. Ehhez a 36 rugó viszonylag gyenge lehet, úgy, hogy kímélő fékezést végezhetünk, viszonylag hosszú fékúttal.
A gyors leállítókör, illetve a normál-leállítókör működésének leírásához feltételezzük, hogy a 84 húzómágnes ugyancsak az elektronikus vetülékfonalőrrel van összekötve, de a 84 húzómágnes is csak a főtengely egy bizonyos szögállásától kezdve kap zavaró impulzusokat. A 98 és a 100 rudak mechanikai biztosítószervekkel, mint például fogóőrrel, illetve görgősemelő őrréseivel lehetnek összekötve. Ha a 84 húzómágnes a vetülékfonalőrtől megfelelő jelet kap, akkor a 82 laprugó a nyíl irányában elmozdul és a 80 emelő a 78 őrtengelyt a rajzon ábrázolt nyű irányában elforgatja. A 72 reteszelőkilincs eközben az óramutató járásával egyező irányban elfordul és közben nemcsak a 68 excenter-reteszelő-emelő válik szabaddá, hanem a 70 menesztő révén a 46 reteszelőkilincs is elfordul az óramutató járásával egyező irányban. Ennek eredményeképpen mindkét 68, illetve 44 excenter-reteszelő-emelő az óramutató járásával egyező értelemben el tud fordulni, úgy, hogy mindkét 30, illetve 62 emelő a 36 és 64 húzórugók hatására az óramutató járásával ellentétes irányban elfordul. A 60 menesztő révén eközben a 64 húzórugó húzóereje átadódik a 30 emelőre, úgy, hogy mindkét 36, illetve 64 húzórugó a 28 rúd révén együtt a 18 fékszalagra hat. A 64 húzórugó húzóereje emellett lényegesen nagyobb lehet, mint a 36 húzórugóé. Ennek eredménye egy gyors leállás, illetve normál leállás.
Ha például a 98, 100 rudak közül valamelyik a nyíl irányában a megfelelő 92, illetve 102 emelőre hat és így a 90 őrtengelyt a rajzon megadott nyíl irányában elforgatja, akkor a 92 emelő a 96 összekötőrudat terheli és a 78 őrtengelyt - amint az előzőekben leírtuk - elforgatja, miközben a már leírt gyors leállítófolyamat megismétlődik. A 82 laprugó eközben, rugalmassága következtében, a 80 emelő passzív elfordítását hozza létre.
Magától értetődik, hogy a 36, illetve 64 fékezőerőt létesítő eszközként húzómágneseket, illetve pneumatikus hengereket is alkalmazhatunk. Hasonló módon az állítótagként szereplő 30 emelő a 60 menesztővel terhelhető, a fékberendezést befolyásoló, tengelyirányban vezetett testként is kialakítható.

Claims (5)

  1. Szabadalmi igénypontok:
    1. Fékberendezés fogó- (mikro)vetélős szövőgéphez fékezőszerwel, amelynek legalább két, váltogatva ható fékezőerőt létesítő eszköze van és io ezek a fékezőerőnek a fékezőszervre való átvitelére szolgáló közös állítótaghoz vannak társítva, azzal jellemezve, hogy az állítótag (30) a második fékezőerőt létesítő eszköztől (64) el van választva és ennek egy, a második fékezőerőt létesítő eszköz 15 (64) működtetésekor a fékerőt az állítótagra (30) átvivő menesztője (60) van.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti fékberendezés kivi- teli alakja, azzal jellemezve, hogy az állítótag (30) emelőként van kialakítva. 20
  3. 3. A 2. igénypont szerinti fékberendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy az emelőhöz (30) egy, a második fékezőerőt létesítő eszközzel (64) terhelhető második emelő (62) van társítva, továbbá minden emelőhöz (30, 62) a mindenkori emelőt (30, 62) a fékezőszerv (16, 18) szellőztetett állapotának megfelelő helyzetben tartó reteszelőeszköz (44, 46, 68, 72) van társítva, végül a második emelőn (62), illetve az ehhez tartozó reteszelőeszközön (68, 72) az első emelő (30), illetve az ehhez társított reteszelőeszközök (44, 46) számára menesztő (60, 70) van elhelyezve.
  4. 4. A 3. igénypont szerinti fékberendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a fékezőerőt létesítő eszköz (36, 64) húzórugó.
  5. 5. A 3. igénypont szerinti fékberendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a második emelőhöz, (62) tartozó reteszelőeszköz (68, 72) legalább egy őrtengellyel (78, 90) van összekötve.
HU79SU1018A 1978-06-13 1979-06-12 Tormoz ulovitelja k mikrochelnochnomu tkackomu stanku HU177043B (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH642178A CH629547A5 (de) 1978-06-13 1978-06-13 Bremsvorrichtung fuer eine webmaschine.

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU177043B true HU177043B (hu) 1981-06-28

Family

ID=4309345

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU79SU1018A HU177043B (hu) 1978-06-13 1979-06-12 Tormoz ulovitelja k mikrochelnochnomu tkackomu stanku

Country Status (11)

Country Link
US (1) US4386683A (hu)
JP (1) JPS5536379A (hu)
AT (1) AT357956B (hu)
CH (1) CH629547A5 (hu)
CS (1) CS209812B2 (hu)
DE (1) DE2826317A1 (hu)
FR (1) FR2428694A1 (hu)
GB (1) GB2022631B (hu)
HU (1) HU177043B (hu)
IT (1) IT1121357B (hu)
SU (1) SU1025335A3 (hu)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH632542A5 (de) * 1978-12-06 1982-10-15 Sulzer Ag Bremsvorrichtung einer maschine zur erzeugung textiler flaechengebilde.
JPS58215397A (ja) * 1982-06-08 1983-12-14 Sony Corp 気化性色素組成物
EP0109998A1 (de) * 1982-12-02 1984-06-13 GebràœDer Sulzer Aktiengesellschaft Bremsvorrichtung für eine Webmaschine
CH663971A5 (de) * 1983-10-06 1988-01-29 Sulzer Ag Bremsvorrichtung fuer eine webmaschine.
BE1004064A3 (nl) * 1989-06-29 1992-09-15 Picanol Nv Weefmachine met vergrendeling.

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1646539A (en) * 1925-07-24 1927-10-25 Draper Corp Brake mechanism for looms
US2026715A (en) * 1932-02-26 1936-01-07 Chandler & Price Co External contracting brake
DE1019683B (de) * 1955-11-08 1957-11-21 Schweizerische Lokomotiv Bremsanlage fuer Schienenfahrzeuge von Zahnradbahnen
CH381176A (de) * 1960-08-26 1964-08-14 Webstuhlbau Neugersdorf Veb Bremsvorrichtung für Webstühle
US3830344A (en) * 1973-02-15 1974-08-20 Reliance Electric Co Brake and control therefor
US4132292A (en) * 1977-07-22 1979-01-02 Jacques Dufresne Emergency brake

Also Published As

Publication number Publication date
ATA444278A (de) 1979-12-15
FR2428694A1 (fr) 1980-01-11
GB2022631A (en) 1979-12-19
CH629547A5 (de) 1982-04-30
JPS5738704B2 (hu) 1982-08-17
GB2022631B (en) 1982-07-21
CS209812B2 (en) 1981-12-31
IT1121357B (it) 1986-04-02
IT7923426A0 (it) 1979-06-11
DE2826317A1 (de) 1979-12-20
US4386683A (en) 1983-06-07
JPS5536379A (en) 1980-03-13
SU1025335A3 (ru) 1983-06-23
AT357956B (de) 1980-08-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10442661B2 (en) Governor of elevator
US1968166A (en) Rotary printing press
US5002098A (en) Device for braking a weft thread in a weaving machine
HU177043B (hu) Tormoz ulovitelja k mikrochelnochnomu tkackomu stanku
JPS591815B2 (ja) 平たんな布帛制品の製造装置用の制動装置
JP2009068157A (ja) 織機用の切断デバイスおよびその動作方法
US4227825A (en) Release device for the automatic rapid braking of moving machine parts, particularly of looms
US2889855A (en) Loom driving mechanism
US4627228A (en) Method of and apparatus for starting up individual working elements of a textile machine, e.g. a spinning machine
US3834634A (en) Method of controlling the knotting procedure in textile machines, particularly automatic winding machines and pneumatic circuit for performing said method
US3565121A (en) Weft selecting and presenting apparatus
US3047030A (en) Device for instantaneous stopping of power looms
US2654397A (en) Shed closing and pick-back mechanism
US2384474A (en) Beamer
US2091333A (en) Starting and stopping mechanism for circular looms
US3464458A (en) Method and apparatus for tensioning a slack weft thread
US3169716A (en) Drum-wrap and thread-break lockout for winding machines
WO2005077802A1 (en) Bobbin brake
JPH0647028Y2 (ja) 経糸送出装置
US2703590A (en) Loom knockoff means
US2135154A (en) Brake mechanism for winding reels
US2797781A (en) Loom driving and control devices
US3991546A (en) Double-twist apparatus
US3108428A (en) Spindle brake releasing attachment
JP2748030B2 (ja) レピア織機の安全装置