HU176806B - With nfrared light controllable liquid crystal cell - Google Patents

With nfrared light controllable liquid crystal cell Download PDF

Info

Publication number
HU176806B
HU176806B HU76IE744A HUIE000744A HU176806B HU 176806 B HU176806 B HU 176806B HU 76IE744 A HU76IE744 A HU 76IE744A HU IE000744 A HUIE000744 A HU IE000744A HU 176806 B HU176806 B HU 176806B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
liquid crystal
layer
crystal cell
layers
nickel
Prior art date
Application number
HU76IE744A
Other languages
English (en)
Inventor
Gerard J Sprokel
Original Assignee
Ibm
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ibm filed Critical Ibm
Publication of HU176806B publication Critical patent/HU176806B/hu

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G02OPTICS
    • G02FOPTICAL DEVICES OR ARRANGEMENTS FOR THE CONTROL OF LIGHT BY MODIFICATION OF THE OPTICAL PROPERTIES OF THE MEDIA OF THE ELEMENTS INVOLVED THEREIN; NON-LINEAR OPTICS; FREQUENCY-CHANGING OF LIGHT; OPTICAL LOGIC ELEMENTS; OPTICAL ANALOGUE/DIGITAL CONVERTERS
    • G02F1/00Devices or arrangements for the control of the intensity, colour, phase, polarisation or direction of light arriving from an independent light source, e.g. switching, gating or modulating; Non-linear optics
    • G02F1/01Devices or arrangements for the control of the intensity, colour, phase, polarisation or direction of light arriving from an independent light source, e.g. switching, gating or modulating; Non-linear optics for the control of the intensity, phase, polarisation or colour 
    • G02F1/13Devices or arrangements for the control of the intensity, colour, phase, polarisation or direction of light arriving from an independent light source, e.g. switching, gating or modulating; Non-linear optics for the control of the intensity, phase, polarisation or colour  based on liquid crystals, e.g. single liquid crystal display cells
    • G02F1/132Thermal activation of liquid crystals exhibiting a thermo-optic effect
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B41PRINTING; LINING MACHINES; TYPEWRITERS; STAMPS
    • B41MPRINTING, DUPLICATING, MARKING, OR COPYING PROCESSES; COLOUR PRINTING
    • B41M5/00Duplicating or marking methods; Sheet materials for use therein
    • B41M5/26Thermography ; Marking by high energetic means, e.g. laser otherwise than by burning, and characterised by the material used
    • B41M5/28Thermography ; Marking by high energetic means, e.g. laser otherwise than by burning, and characterised by the material used using thermochromic compounds or layers containing liquid crystals, microcapsules, bleachable dyes or heat- decomposable compounds, e.g. gas- liberating
    • B41M5/281Thermography ; Marking by high energetic means, e.g. laser otherwise than by burning, and characterised by the material used using thermochromic compounds or layers containing liquid crystals, microcapsules, bleachable dyes or heat- decomposable compounds, e.g. gas- liberating using liquid crystals only

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Crystallography & Structural Chemistry (AREA)
  • Nonlinear Science (AREA)
  • Optics & Photonics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Liquid Crystal (AREA)
  • Devices For Indicating Variable Information By Combining Individual Elements (AREA)
  • Thermal Transfer Or Thermal Recording In General (AREA)
  • Liquid Crystal Substances (AREA)

Description

A találmány tárgya infravörös fénnyel vezérelhető folyékony kristálycella, folyékony kristályréteggel, és annak mindkét oldalán elhelyezett áttetsző eíektródaréteggcl.
Az úgynevezett folyékony kristályok sokféle területen 5 kerülnek felhasználásra a technikában. Különösen az utolsó öt évben értünk c! jelentős eredményeket ezen a területen. Például behatóan megvizsgálták a termikus másolás anyagait vagy más felhasználását a folyékony kristályoknak hőérzékeny területeken. 10
A folyékony kristályccllák vezérlése infravörös fénnyel vagy hősugárzással különösen azért érdekes, mert a fázisátmenethez szükséges hőenergia mennyisége nagyon kicsi, összehasonlítva például a rejtett hőmennyiségekkel. amelyek szerves vegyületek olvadékaihoz kötődnek. 15 Az ilyen folyékony knstályceilák helyi melegítésének nehézségei az infravörös fénysugárzással azzal magyarázhatók. hogy az ismert folyékony kristályok az infravörös sugárzási tartományban gyakorlatilag áttetszőek.
Ez okozza, hogy a besugárzott infravörös fény energi- 20 ája csak kis mértékben nyelődik el a folyékony kristályrétegben, és sokkal nagyobb mértékben a szomszédos, más anyagokból, mint például az üvegvédő rétegekből készülő szomszédos rétegekben nyelődik el. Az ilyen üvegborítású, folyékony kristálycella a besugárzott ener- 25 giának mintegy 10—15%-át abszorbeálja csak, és ezen kívül az energia legnagyobb része az üvegben szóródással veszendőbe megy.
A besugárzott infravörös energia nagyobb részének abszorbeálása érdekében ismeretes olyan eljárás, hogy a 30 folyékony kristálycella anyagához kiegészítő töltőanyagokat kell keverni, például, a 3.666.947 sz., 3.499.702 sz.. a 3.440.620 sz. és a 3.409.404 sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásokból.
Az abszorbeáló töltőanyagok szuszpendálása a folyékony kristályrétegben különböző hátrányokkal jár, amelyek a folyékony kristály tulajdonságait negatívan befolyásolják. Az ilyen színezőanyagok inkább abszorbeálnak a látható sugárzási tartományban, mint az infravörösben. Ezáltal a kijelzés vagy az ábrázolás egyt ón usűan szineződik, amelynek hatására a sugárzás abszorbeiójának nyeresége az infravörös fényből ismét kárba vész.
A színezőanyag szuszpenzió például az. ilyen cella kivetítésekor szemcsés hátteret kap. Az ilyen adalékok megváltoztathatják a cella elektromos tulajdonságait és ezzel az elektrooptikai tulajdonságait is. mivel az ilyen színezőanyagok legtöbbször sók.
Megállapították, hogy bizonyos komplex vegyületek, mint a bisz(ditiobenzil)-nikkel a sugárzási energiát az infravörös sugárzási tartományban nyeli cl. nem pedig a látható tartományban. Az abszorpció sáv azonban nagyon keskeny. Az ilyen komplexvegyület oldata N-metilpirrolidonban erősen abszorbeál 940 nanométernél, azonban nagyon gyengén abszorbeál 850 nanométernél, a galliumarzenidlézer hullámhosszán. Ennek következ tében az ilyen oldat a galliumarzenidlézerből kisugárzott energiát nem nyeli el megfelelő mértékben, és ezért nem lenne megfelelő infravörös fénnyel vezérelhető folyékony kristálycellához.
A találmány elé célul tüzzük ki olyan infravörös fény176806 nyel vezérelhető folyékony kristálycella létrehozását, amely elsősorban a galliumarzenidlézer fényének felel meg.
A találmány alapján a bevezetőben említett folyékony kristálycella azzal jellemezhető, hogy a folyékony kristályrétegnek legalább az egyik oldalát infravörös sugárzási tartományban abszorbeáló, a látható fény tartományában azonban lehetőleg áttetsző abszorpciós réteg van elhelyezve.
A találmányt a következőkben a rajzokon látható kiviteli alakok alapján írjuk le, ahol az 1—3. ábrák a folyékony kristálycellák kiviteli alakjait legalább egy abszorbeáló réteggel mutatja nagyított metszetben, a 4. ábra bisz(ditiobenzil)-nikkel-komplexvegyület poliamid reakciótermékének abszorpciósjelleggörbéjét öszszehasonlítva a nemkezelt komplexvegyület abszorpciós jelleggörbéjével mutatja.
A találmány tárgya folyékony kristálycella, legalább egy abszorbeáló réteggel olyan anyagból, amely a spektrum infravörös részét abszorbeálja, amely azonban viszonylag áttetsző a spektrum látható tartományában.
Amikor a folyékony kristálycellát például inf ra vörösen sugárzó galliumarzenid lézerrel vezéreljük, a találmány szerinti abszorbeáló réteg a 850 nanométeres hullámhosszúságú sugárenergiát elnyeli. Az abszorpciós rétegben abszorbeált energia a folyékony kristályréteg specifikus területeit melegíti fel a kívánt kép létrehozására. Az abszorpciós réteg hatásos abszorpciója megnöveli a folyékony kristálycella érzékenységét a sugárzó forrásból származó energiával szemben, vagy lehetővé teszi a folyékony kristálycellához kisebb teljesítményű sugárforrás alkalmazását.
A találmány további előnye a viszonylag gyenge abszorpció a spektrum látható tartományában. E tulajdonságok miatt a folyékony kristálycella erős kontúrú és jó kontraszttal dolgozik.
Az 1. ábra vázlatosan mutatja az első kiviteli példa keresztmetszetét. Az 1 folyékony kristálycella tartalmazza a 2 folyékony kristályréteget. E célra minden megfelelő folyékony kristályanyag felhasználható. Ilyen anyagok például az n-oktilcianobifenil és homológjai. A 2 folyékony kristályréteg mindkét oldalán áttetsző és elektromosan vezetőképes 3 és 4 elektródarétegek vannak elhelyezve. Ilyen elektródarétegnek megfelelő anyag például a cinkoxid és indiumoxid keveréke. A találmány szerinti 5 abszorbeáló réteg, a 4 elektródaréteg és a 2 folyékony kristályréteg között van elhelyezve.
Az 5 abszorbeáló rétegnek nem kell közvetlenül a 2 folyékony kristályréteggel szomszédosán elhelyezve lennie, hanem a 4 elektródaréteg másik oldalán is elhelyezhető.
Az 5 abszorbeáló réteg olyan réteg, amely a sugárzó energiát az infravörös tartományon belül szűk területen nyeli el, és a látható tartományban viszonylag kevés energiát nyel el (3500—7000 angströmig). A találmány előnyös kiviteli alakjánál az 5 abszorbeáló réteg a bisz(ditiobenzil)-nikkel és egy poliamid reakcióterméke. Ez a reakciótermék különösen alkalmas a galliumarzenid lézer 850—875 nanométer hullámhossztartományban levő sugárzásának abszorbeálására.
Rájöttek, hogy a poliamidok reakciótermékei egy sor nikkel-komplexvegyülettel az infravörös spektrum hullámhosszainak bizonyos tartományaiban abszorbeálnak, és a látható tartományban a fényt áteresztik. Ide tarto zik például a bisz(dimetilaminoditiobenzil)-nikkel, a bisz(ditiooktadion-4,5)-nikkel és a nikkelftalocianin.
A folyékony kristálycella többi rétege a 6 üvegszubsztrátumra van felhordva. A rétegek felülete is védhető a 7 üvegréteggel.
A 2. ábrán a 8 folyékony kristálycella két, 9 és 10 abszorbeáló réteget tartalmaz, amelyek a 11 folyékony kristályréteg mindkét oldalán vannak elhelyezve. A 9 és 10 abszorbeáló rétegeken mindig egy-egy 12 illetve 13 elektróda réteg található. Kívülről a rétegek a 14 üvegréteggel és 15 üvegszubsztrátummal vannak lezárva.
Az abszorbeáló rétegek megfelelő mennyiségű színezőanyagot tartalmaznak, vagyis egy nikkel-komplexvegyület reakciótermékét egy poliamiddal, így az ilyen réteg mintegy 60—70%-os abszorbeálást végez. Két abszorbeáló réteg felhasználtakor az összes abszorbeálás még mindig 90%-os nagyságrendű.
A két abszorbeáló réteg felhasználásának előnye abban áll, hogy a hő a folyékony kristályréteg mindkét oldalán rendelkezésre áll. Ennek következtében a hőenergia gyorsabban szóródik vagy diffundál a folyékony kristályrétegbe, és így rovidebb vezérlési időket tesz lehetővé. A 2. ábrán látható, két abszorbeáló réteggel rendelkező folyékony kristálycella vezérlési ideje például 25 mikroszekundum nagyságrendű, szemben az 1. ábrán látható, egy abszorbeáló réteggel rendelkező folyékony kristálycella 40 mikroszekundumos időtartamával.
A két abszorbeáló réteg felhasználásának további előnye abban áll, hogy mindkét rétegben alacsonyabb lehet a színezőanyag-koncentráció, vagy azonos koncentráció mellett a rétegvastagság csökkenhet. Az ilyen színezőanyagok oldhatósága viszonylag csekély, igen alacsony a koncentrációjú rétegek felhasználásával elkerülhetők az olyan problémák, mint például az oldat alkotóelemeinek kikristályosodása. Kívánatos továbbá az ilyen vékonyabb abszorbeáló rétegek használata azért is, mert az ilyen rétegek simább felülettel rendelkeznek, mint a vastagabb rétegek, amelyek felülete hullámos.
A 3. ábrán látható 16 folyékony kristálycella azzal tűnik ki, hogy a 17 és 18 elektródarétegek közvetlenül a 19 folyékony kristályréteghez csatlakoznak. A 20 és 21 abszorbeáló rétegek a 17 és 18 elektródarétegek felső részén található. A folyékony kristálycella külső oldalán a 21 illetve 20 abszorbeáló rétegek felső felületén a 22 üvegréteg és 23 üvegszubsztrátum van elhelyezve. A 3. ábra szerinti kiviteli alak és a 2. ábra szerinti kiviteli alak között a különbség abszorbeáló rétegek elhelyezésében van, az elektródarétegekhez viszonyítva a folyékoay kristályréteg körül.
A 3. ábra szerinti elrendezés előnyös kiviteli alak, mivel az abszorbeáló rétegekben nem léphetnek fel dielektromos veszteségek, mint ahogy az a 2. ábra szerinti kiviteli példánál előfordul. Ennek következtében a 3. ábra szerinti cella kisebb feszültséggel tehető ismét átlátszóvá. A 3. ábra szerinti cellánál ez a feszültség mintegy 40%kal alacsonyabb.
A 2. ábra szerinti cellánál például az átlátszóvá tételhez mintegy 90 V-os feszültségre van szükség, míg a 3. ábra szerinti cellánál ugyanehhez elegendő mintegy 40 V.
A 4. ábrán a bisz(ditiobenzil)-nikkel és poliamid keverékének abszorpciója látható, ahol a 24 görbe az egyszerű keverékét, a 25 görbe a hőkezelt reakciótermékét mutatja.
Az N-metilpirrolidon szubsztanciájának egyszerű keveréke 940 nanométernél rendelkezik a maximális eb szorpcióval. Annak a reakcióterméknek, amelyet fél órán keresztül 160 °C-on izzítanak, az abszorpció maximuma 880 nanométernél található, azonban még erősebb az abszorbeálás a GaAs galliumarzenid lézer sugárzási hullámhosszán.
1. példa mg bisz(ditiobenzil)-nikkel feloldásával 200 mg hevített N-metilpirrolidonban oldatot kaptunk, amelyet annyira felhígítottunk, hogy ezer oldategység egy szubsztancia egységet tartalmazott. A hígított oldat maximális abszorpciója 940 nanométernél van, és 10 mm úthoszszon 0,65 optikai sűrűséggel rendelkezik.
A 850 nanométeres abszorpció 0,2 optikai sűrűséget adott, ami gyakorlatilag átlátszó. Ekkor a hevített oldatot 500 mg poliamiddal (FC 5057 Dupont) kevertünk. Az oldatot lehűtöttük és megszűrtük. Az így kapott oldat abszorpció spektruma gyakorlatilag azonos, mint az előbbié, mielőtt még a poliamidot hozzákevertük. A kapott keveréket egy centrifugában forgó, forró szubsztrátumhoz adagoltuk, és fél órán keresztül 180°-on keményítettük ki. A végeredmény 1 μηι rétegvastagságú film volt. A film optikai sűrűsége 875 nanométernél 0,9, és 850 nanométernél 0,85 volt. Ez a film a galliumarzenid lézer tartós sugárzását 77 fokon mintegy 85%-ban abszorbeálta. A spektrum látható tartományában a film optikai sűrűsége 0,1—O,2 volt. A filmréteget mikroszkóp alatt megvizsgálva kiderült, hogy szubsztrátum kikristályosodott formában nem csapódott ki. Ekkor a réteget egy kivetítő berendezésben vizsgáltuk meg, ahol a folyékony kristálycella teljesen tiszta hátteret mutatott.
2. példa
Az egyes példával azonos eljárási módon bisz(dimetilaminoditiobenzil)-nikkel és poliamid reakciótermékéből vékonyréteget állítottunk elő. Az egyszerű keverék abszorpciójának maximuma 1,12 és 1,15 nanométer közé esik. A kikeményítés miatti hőkezelés után az abszorpció maximuma széles sávban eltolódik az 1 nanométer körül. Ilyen abszorbeáló réteg különösen használható nitrium-alumínium-gránát-lézerrei (YAAG), amely 1,06 nanométer hullámhosszúságban sugároz. Több olyan filmet állítottunk elő, amelyek abszorpciója az 1,06 nanométer hullámhosszúságon 40 és 60% közé esett.
3. példa
Az 1. példa eljárási lépései után olyan oldatból állítottuk elő az abszorbeáló réteget, amely 100 mg bisz(ditiooktadion-4,5)-nikkelt, és 1 ml N-metilpirrolidont és 2 g poliamidot tartalmazott. A reakciótermék rétege erősen abszorbeál 0,7 és 0,9 nanométeres hullámtartományban. A film termikus stabilitása azonban nem volt jó, így a filmet a lézersugár könnyen károsította.
4. példa
A 3. ábra kiviteli példája szerinti folyékony kristálycellát állítottunk elő. Az abszorbeáló réteget biszfditio5 benzilj-nikkel és poliamid reakciótermékeiből álltak, és félórai 180 °C-on történő hőkezelés után 1 um-es rétegvastagsággal rendelkeztek. Elektródarétegeket indium-cinkoxid felvitelével állítottunk elő. Ezek a rétegek mintegy 1000 angström vastagságúak voltak. Üvegrétegek 10 vastagsága 1,5 mm volt. A berendezést galliumarzenid lézersugárral termikusán vezéreltük. Az optikai sűrűség 840 nanométernél 1,2—1,4 volt. A lézer segítségével egy teljes oldalt ezzel a berendezéssel egy másodperc alatt írtunk. Ekkor az optikai információt tíz-húsz milli15 szekundum alatt 40—50 V közötti feszültséggel kitöröltük.
Szabadalmi igénypontok

Claims (10)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Infravörös fénnyel vezérelhető folyékony kristály20 cella, folyékony kristályréteggel, és annak mindkét oldalán elhelyezett áttetsző elektródarétegekkel, azzal jellemezve, hogy a folyékony kristályrétegnek (2, 11, 19) legalább az egyik oldalán az infravörös sugárzási tartományban abszorbeáló, de a látható tartományban lehe-
    25 tőleg áttetsző abszorbeáló réteg (5, 9, 10, 20, 21) van elhelyezve.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti folyékony kristálycella kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy az abszorbeáló réteg nikkel-komplexvegyület és poliamid reakció terméke.
    30
  3. 3. A 2. igénypont szerinti folyékony kristálycella kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a nikkel-komplexvegyület bisz(ditiobenzil)-nikkel.
  4. 4. A 2, igénypont szerinti folyékony kristálycella kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a nikkel-komplexvegyület bisz(dimetilaminoditiobenzil)-nikkel.
  5. 5. A 2. igénypont szerinti folyékony kristálycella kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a nikkel-komplexvegyület nikkel-ftalocianin.
  6. 6. Az 1. igénypont szerinti folyékony kristálycella kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a rétegek sora az üvegszubsztrátumra (6, 15, 22) van elhelyezve.
  7. 7. A 6. igénypont szerinti folyékony kristálycella kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a rétegek sora borítóréteggel van ellátva, amely üvegréteg (7, 14, 23).
  8. 8. A 6. vagy 7. igénypont szerinti folyékony kristálycella kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a rétegek sora az üvegszubsztrátumon (6) az első ektródaréteg (4), az abszorbeáló réteg (5), a folyékony kristályréteg (2) és a második elektróda réteg (3).
  9. 9. A 6. vagy 7. igénypont szerinti folyékony kristálycella kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a rétegek sora az üvegszubsztrátumon (15) az első elektródaréteg (13) az első abszorbeálóréteg (10), a folyékony kristályréteg (11), a második abszorbeáló réteg (9) és a második elektródaréteg (12).
  10. 10. A 6. vagy 7. igénypont szerinti folyékony kristálycella kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a rétegek sora az üvegszubsztrátumon (22) az első abszorbeáló réteg (21), az első elektródaréteg (18), a folyékony kristályréteg (19), a második elektródaréteg (17) és a második abszorbeálóréteg (20).
    1 lap rajz, 4 ábrával
    A kiadásért felel: a Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó igazgatója
    81.1426.66-42 Alföldi Nyomda, Debrecen — Felelős vezető: Benkő István igazgató
HU76IE744A 1975-06-05 1976-06-04 With nfrared light controllable liquid crystal cell HU176806B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US05/584,083 US3999838A (en) 1975-06-05 1975-06-05 Beam addressed liquid crystal cells

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU176806B true HU176806B (en) 1981-05-28

Family

ID=24335866

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU76IE744A HU176806B (en) 1975-06-05 1976-06-04 With nfrared light controllable liquid crystal cell

Country Status (16)

Country Link
US (1) US3999838A (hu)
JP (1) JPS51150354A (hu)
AT (1) AT355643B (hu)
BE (1) BE841061A (hu)
BR (1) BR7603625A (hu)
CA (1) CA1067990A (hu)
CH (1) CH594896A5 (hu)
DD (1) DD126177A5 (hu)
DE (1) DE2618023C2 (hu)
ES (1) ES448560A1 (hu)
FR (1) FR2313692A1 (hu)
GB (1) GB1522065A (hu)
HU (1) HU176806B (hu)
IT (1) IT1068493B (hu)
NL (1) NL7606036A (hu)
SU (1) SU728731A3 (hu)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2444381A1 (fr) * 1978-12-15 1980-07-11 Thomson Csf Dispositif d'affichage a cristal liquide
JPS5830500A (ja) * 1981-08-15 1983-02-22 Ebara Corp ポンプ軸と羽根車の取付構造
FR2511798A1 (fr) * 1981-08-21 1983-02-25 Thomson Csf Dispositif de visualisation a cristal liquide smectique
US4917476A (en) * 1985-06-21 1990-04-17 British Aerospace Public Limited Company Thermal imagers using liquid crystal sensing elements
US4787713A (en) * 1987-05-22 1988-11-29 The Mead Corporation Transparent laser-addressed liquid crystal light modulator cell
US5026145A (en) * 1987-09-24 1991-06-25 Asahi Kogaku Kogyo Kabushiki Kaisha Exposure apparatus
US4828366A (en) * 1987-12-07 1989-05-09 The Mead Corporation Laser-addressable liquid crystal cell having mark positioning layer
US4974941A (en) * 1989-03-08 1990-12-04 Hercules Incorporated Process of aligning and realigning liquid crystal media
US5684069A (en) * 1994-01-12 1997-11-04 Pitney Bowes Inc. Composition for invisible ink responsive to infrared light
KR100241286B1 (ko) * 1996-09-23 2000-02-01 구본준 액정표시소자
WO2005081779A2 (en) * 2004-02-19 2005-09-09 Kent Displays Incorporated Staked display with shared electrode addressing
US7407405B1 (en) 2006-10-02 2008-08-05 Slenczka Thomas J Plug connection device
US7764324B2 (en) * 2007-01-30 2010-07-27 Radiabeam Technologies, Llc Terahertz camera

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3114836A (en) * 1960-03-04 1963-12-17 Westinghouse Electric Corp Thermal imaging devices utilizing a cholesteric liquid crystalline phase material
FR1535939A (fr) * 1967-09-01 1968-08-09 Polaroid Corp éléments optiques en matière plastique
US3836243A (en) * 1972-06-27 1974-09-17 Bell Telephone Labor Inc Liquid crystal display apparatus

Also Published As

Publication number Publication date
GB1522065A (en) 1978-08-23
CH594896A5 (hu) 1978-01-31
SU728731A3 (ru) 1980-04-15
ATA305076A (de) 1979-08-15
ES448560A1 (es) 1977-07-01
JPS5525646B2 (hu) 1980-07-08
AT355643B (de) 1980-03-10
DE2618023A1 (de) 1976-12-23
NL7606036A (nl) 1976-12-07
BR7603625A (pt) 1977-01-18
FR2313692A1 (fr) 1976-12-31
US3999838A (en) 1976-12-28
IT1068493B (it) 1985-03-21
FR2313692B1 (hu) 1979-09-21
DE2618023C2 (de) 1982-10-28
CA1067990A (en) 1979-12-11
JPS51150354A (en) 1976-12-23
DD126177A5 (hu) 1977-06-22
BE841061A (fr) 1976-08-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU176806B (en) With nfrared light controllable liquid crystal cell
Zhang et al. Photorefractive polymers and composites
JPS5973996A (ja) 光学記録用媒体
Guo et al. Multi-wavelength optical storage of diarylethene PMMA film
JP3725104B2 (ja) 情報記録媒体および情報記録装置
JPS63316824A (ja) 透明なレーザ・アドレス指定式の液晶光変調セル
JPS61228418A (ja) 液晶表示装置
Lee et al. Photoinduced charge transfer in near-stoichiometric LiNbO 3
JPH03141320A (ja) 画像記録方法およびそれに用いる積層フィルム
JPH04119352A (ja) 光・熱センサ
US20050135454A1 (en) Systems and methods for limiting power using photo-induced anisotropy
JP2706983B2 (ja) 焦点調節機構を備えた走査光学装置
JPH0765044B2 (ja) 液晶光学素子
JPH08286180A (ja) 液晶表示素子
JPS61215519A (ja) 反射型液晶ライトバルブ
JPS61118492A (ja) レ−ザ−熱書き込み用液晶組成物
JPS60118789A (ja) 液晶素子
Nakamura et al. A novel laser‐addressed smectic liquid‐crystal light valve
JPH02134728A (ja) 情報記録・読み出し方法および装置
JPS6326466B2 (hu)
JPS62206523A (ja) 熱書込み液晶ライトバルブ
JP2789672B2 (ja) 液晶表示装置
JPH10206901A (ja) 反射型液晶表示装置
JPS61162024A (ja) 反射型液晶ライトバルブ
JPH02101632A (ja) 光学式情報記録テープの情報記録・再生方法およびその装置