HRP990217A2 - Method and device for packaging compressible materials - Google Patents

Method and device for packaging compressible materials Download PDF

Info

Publication number
HRP990217A2
HRP990217A2 HR97/14797A HRP990217A HRP990217A2 HR P990217 A2 HRP990217 A2 HR P990217A2 HR 97/14797 A HR97/14797 A HR 97/14797A HR P990217 A HRP990217 A HR P990217A HR P990217 A2 HRP990217 A2 HR P990217A2
Authority
HR
Croatia
Prior art keywords
wrapping
volume
film
zone
compression
Prior art date
Application number
HR97/14797A
Other languages
English (en)
Inventor
Helen Charasse
Original Assignee
Saint Gobain Isover
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Saint Gobain Isover filed Critical Saint Gobain Isover
Publication of HRP990217A2 publication Critical patent/HRP990217A2/hr

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B63/00Auxiliary devices, not otherwise provided for, for operating on articles or materials to be packaged
    • B65B63/02Auxiliary devices, not otherwise provided for, for operating on articles or materials to be packaged for compressing or compacting articles or materials prior to wrapping or insertion in containers or receptacles
    • B65B63/022Auxiliary devices, not otherwise provided for, for operating on articles or materials to be packaged for compressing or compacting articles or materials prior to wrapping or insertion in containers or receptacles using compressing chambers or plates moving in an endless path
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B63/00Auxiliary devices, not otherwise provided for, for operating on articles or materials to be packaged
    • B65B63/02Auxiliary devices, not otherwise provided for, for operating on articles or materials to be packaged for compressing or compacting articles or materials prior to wrapping or insertion in containers or receptacles
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B9/00Enclosing successive articles, or quantities of material, e.g. liquids or semiliquids, in flat, folded, or tubular webs of flexible sheet material; Subdividing filled flexible tubes to form packages
    • B65B9/02Enclosing successive articles, or quantities of material between opposed webs
    • B65B9/026Enclosing successive articles, or quantities of material between opposed webs the webs forming a curtain

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)
  • Basic Packing Technique (AREA)
  • Wrapping Of Specific Fragile Articles (AREA)
  • Containers And Plastic Fillers For Packaging (AREA)
  • Vacuum Packaging (AREA)
  • Primary Cells (AREA)
  • Packaging Of Annular Or Rod-Shaped Articles, Wearing Apparel, Cassettes, Or The Like (AREA)

Description

Sadašnji izum odnosi se na pakovanje stlačivih materijala kao što su izolatorski proizvodi temeljeni na mineralnoj vuni.
Proizvodi temeljeni na mineralnoj vuni, kao što je staklena vuna, ispunjavaju svoju izolatorsku funkciju to bolje, Što je volumni postotak u njima sadržanog zraka viši, te su posljedično tome relativno glomazni.
Sa ciljem smanjivanja troškova transporta i skladištenja, uobičajeno je pakovati ih u stlačenom obliku, pri čemu proizvodi ponovno poprimaju svoj prvobitan volumen i značajke kada se uklone iz ovitka.
Maksimaliziranje prednosti takve tehnike pakovanja treba omogućiti da se proizvod dovede i zadrži u komprimiranom stanju, koje je najbliže moguće njegovoj elastičnoj kompresijskoj granici (tlačenjem iznad koje se svojstva materijala degradiraju), ali koje ne prelazi tu granicu.
Troškovi pakovanja mogu se također smanjiti provedbom kompresije i ovijanja kontinuirano na automatiziranoj vrpci. Primijenjena tehnika i stroj moraju omogućiti postizanje efektivne kompresije brzo i automatski, a ta se komprimiranost mora zadržati u stupnju ovijanja, pri čemu se moraju očuvati značajke produkta. Do sada poznatim tehnikama nisu uvijek zadovoljeni ti zahtjevi.
Tako primjerice patent US-A-3,717,973 opisuje stroj za kontinuirano pakovanje stlačivih proizvoda, a uključuje kompresijsku zonu s temeljno horizontalnim, nižim prijenosnim remenom i sinkronim višim prijenosnim remenom, pri čemu prvi dio inklinira prema nižem prijenosniku, a drugi dio je temeljno paralelan donjem prijenosniku, te zonu ovijanja u kojoj se komprimirani produkt transportira između dva daljnja horizontalna prijenosna remena koji prodiru u otvor omotača u obliku cijevi čije su dimenzije nužno veće od onih transportiranog produkta. Sukladno toj tehnici, maksimalna kompresija postignuta na kraju postupka kompresije, a koju materijal tolerira s obzirom na izolatorska svojstva, nije zadržana pri konačnom ovijanju, što predstavlja ozbiljan gospodarski gubitak zbog volumena proizvodne šarže.
Dokument WO A-96/36356 opisuje uređaj koji prevladava ovaj nedostatak, u kojemu se volumen stlačivog materijala prenosi tijekom njegove kompresije između dvije vrpce ovojnog filma međusobno spojene tako da tvore omotač m situ izravno iznad volumena materijala u vrijeme kada je kompresija maksimalna. Takva tehnika pakovanja omogućuje da se volumen ovijenog produkta održi u minimumu.
Uređaj koji se primjenjuje u tu svrhu uključuje dva konvergentna prijenosnika smještena jedan iznad drugoga i pokretana sinkronim kretanjem brzinom koja može varirati od 0 do 25 m/min, koji uključuju i sa sobom nose nosače na kojima su ravne ploče, pri čemu odgovarajuće ravne ploče na jednom i na drugom prijenosniku ostaju paralelne za sve vrijeme kompresije. Sa svakim prijenosnikom povezan je dispenzor za vrpcu plastičnog filma, a koji dispenzor je smješten tako da postavlja jednu vrpcu u kontakt s pločom na prvom nižem nosaču i drugu u kontakt s pločom prvog gornjeg nosača. Nizvodno od kompresijske zone instaliran je uređaj za međusobno spajanje vrpca na rubovima stlačenog volumena, ponajprije taljenjem pomoću vrućeg zraka.
Ta tehnika tvorbe ovojne cijevi in situ, iako rješava problem održavanja minimalnog volumena stlačenog proizvoda, ipak zahtijeva relativno složen uređaj za postizanje visokokvalitetnog spoja između dvije vrpce plastičnog filma.
Doista, u načinu rada opisanom u WO 96/36356, dio ovojnog filma nošenog između dva volumena materijala, koji je potrebno da bude što je moguće kraci iz ekonomskih razloga, prije svega je zategnut u kompresijskoj zoni u kojoj dva uzastopna volumena napreduju s konstantnom razlikom u debljini Nakon toga, stvara se "labava nakupina" u zoni ovijanja, gdje više ne postoje varijacije u razmaku između gornjih i donjih tlačnih ploča.
To stvara znatne poteškoće u postavljanju dvije vrpce u međusoban kontakt sa željenom konfiguracijom, ispred uređaja za toplinsko taljenje.
lako je WO 96/36356 pribavio oblikovne elemente u tu svrhu, postoji veliki rizik da ti elementi neće pravilno prihvatiti rastegnute dijelove, na način koji ne dopušta taljenje. Štoviše, kada film uspije ući u oblikovne elemente, on se nastoji naborati kako bi nadoknadio suvišak duljine, što ovoju daje ružan izgled. Nadalje, nedostatak nastalih nabora je u tvorbi suvišne debljine plastičnog materijala, za čije taljenje nije uvijek dostatna energija mlaznica vrućeg zraka, a što rezultira neadekvatnim spajanjem. Nije preporučljivo rješavanje tog problema povišenjem energije, jer to pridonosi riziku uništenja filma na mjestima gdje postoje samo dvije deblJine filma koje treba zataliti
Predmet izuma je stoga poboljšanje ove tehnike kontinuiranog pakovanja s tvorbom ovojnog pokrova in situ, a prije svega uklanjanje gore spomenutih nedostataka povezanih s kakvoćom ovijanja bez šteta, te naravno kakvoćom kompresije.
Za postizanje tog predmeta izum priskrbljuje proces kontmuiranog pakovanja volumena stlačivog materijala, koji uključuje:
(A) postupak punjenja u kojemu se volumeni pojavljuju jedan za drugim između dvije kontinuirane vrpce ovojnog filma, ostavljajući na svakoj vrpci duljinu L ovojnog filma između dva uzastopna volumena, a svaki volumen i nasuprotni dijelovi ovojnog filma smješteni su između dvije tlačne plohe,
(B) postupak kompresije u kojemu se tlačne plohe zajedno pomiču u istom transportnom smjeru, noseći sa sobom pri tome ovojni film i volumen materijala, dok se tlačne plohe pomiču jedna prema drugoj u tlačnom smjeru okomitom na transportni smjer, te
(C) postupak ovijanja u kojemu se vrpce ovojnog filma međusobno spajaju na svakom rubu volumena.
Taj je proces karakteriziran time, da se prije ili nakon što se dvije vrpce filma povežu s bilo koje strane volumena V1 u postupku ovijanja (C), udaljenost D između stražnjeg kraja volumena V1 i prednjeg kraja volumena V2 koji za njim slijedi (pri čemu se udaljenost mjeri u točki u kojoj su plohe u kontaktu s istom vrpcom ovojnog filma) ugodi tako da je jednaka duljini L ovojnog filma.
Za vrijeme postupka kompresije (B), udaljenost D općenito nije veća od duljine L, pri čemu je ovojni film općenito potpuno ili gotovo potpuno nerastezljiv. Iz gospodarstvenih razloga za vrijeme postupka kompresije, udaljenost D ponajprije je jednaka duljini L.
Ponajprije, ta udaljenost D održava se konstantno jednakom duljini L filma za pakovanje, kroz sve vrijeme kompresijskog postupka (B) i za vrijeme postupka ovijanja (C).
Prije svega, udaljenost D održava se konstantnom od početka kompresijskog postupka (B) dok se dvije vrpce filma ne povežu u postupku pakovanja (C). štoviše, izum također obuhvaća postupke koji između kompresijskog (B) i postupka pakovanja (C) uključuju intermedijarnu fazu u kojoj je ta udaljenost smanjena. Općenito, intermedijarna faza takove vrste jednostavan je transportni postupak, ali može imati za cilj i provedbu dodatnih operacija na volumenu materijala, a koje su poznate stručnjacima u tom području.
Dakle, prema izumu, jednostavna prilagodba razmaka između volumena omogućuje da se dva dijela ovojnog filma koji su nošeni između uzastopnih volumena, zategnu u vrijeme spajanja dvije vrpce filma u postupku pakovanja, što omogućuje postizanje povezivanja dobre kakvoće relativno jednostavnim automatskim uređajem.
To poboljšanje osigurava povećanu pouzdanost procesa, koji se može primijeniti na automatiziranoj vrpci uz povećanu brzinu.
U metodi kompresije koja je u prednosti, tlačne plohe pomiču se jedna prema drugoj simetrično u odnosu na središnju ravninu volumena.
Proces prema izumu prije svega primjenjuje kompresijski postupak u kojemu tlačne plohe ostaju konstantno paralelne u parovima, od samog početka kompresije i za sve vrijeme kretanja jedne prema drugoj, pri čemu do pomaka dolazi tako, da tlačni smjer ostaje paralelan sam prema sebi tijekom transporta.
Mjere poboljšanja pakovanja predložene prema izumu, slično su uspješno su primjenljive u procesima koji rabe druge kompresijske tehnike, posebice simetričnu kompresiju, koja je međutim manje u prednosti sa stajališta kakvoće stlačenog materijala.
U prvom obličju, prilagodba udaljenosti može se prije svega implementirati u tijeku postupka (C), podvrgavanjem volumena VI, koji je smješten između tlačnih ploha, privremenoj akceleraciji u smjeru transporta. Tu akceleraciju treba izračunati tako, da se volumeni V1 i V2 razmiču u smjeru transporta s udaljenošću dovoljnom, da time udaljenost D postane jednaka vrijednosti duljine L.
U drugom obličju prema izumu, prije svega je moguće prilagoditi razmak dva uzastopna volumena između postupka (B) i postupka (C) ili u tijeku postupka (C), podvrgavanjem volumena V2, koji je smješten između tlačnih ploha, privremenom usporavanju u smjeru transporta. To usporavanje treba izračunati tako, da se volumeni V1 i V2 razmiču u smjeru transporta s udaljenošću dovoljnom, da time udaljenost D postane jednaka vrijednosti duljine L.
Ponajprije u ovom drugom obličju, volumen V2 koji se nalazi između tlačnih ploha, pomiče se konstantnom brzinom tijekom postupka (B), a potom se uspori na kraju postupka (B), za vrijeme čega je volumen V1 spreman za postupak ili je u tijeku postupka (C). Kada se jedanput između V1 i V2 postigne željeni razmak, V2 se vrati na početnu brzinu koja se održava konstantnom tijekom postupka (C), pri čemu se dvije vrpce filma prenose kontinuirano na volumenima koji putuju konstantnom brzinom.
Kada se kontinuirani proces primijeni u cikličkoj operaciji, razmak koji se privremenim usporenjem nametne na uzastopne tlačne plohe treba kompenizrati pomicanjem rečenih ploha jedne prema drugoj, odnosno u drugom stupnju ciklusa. U posebnom obličju to pokretanje može se provesti i na početku procesa, između volumena koji se komprimira i volumena koji se utovaruje. U tu svrhu Između postupka punjenja (A) i kompresijskog postupka (B), volumen V2 koji se nalazi između tlačnih ploha podvrgne se privremenoj akceleraciji u smjeru transporta.
Postupak punjenja može se provesti na različite načine. U prvom načinu rada, jedan jedini volumen materijala smjesti se između tlačnih ploha u koraku punjenja (A), dok se prethodni volumen već podvrgava kompresijskom postupku (B), te mu je posljedično tome debljina već smanjena. Dio filma nošen između dva volumena je u stupnju punjenja općenito automatski zategnut na željenu duljinu. Toj e način rada ilustriran u WO-A-96/36536.
U drugom načinu rada, za vrijeme postupka punjenja (A), najmanje dva volumena materijala transportiraju se istodobno bez kompresije, svaki između dva dijela ovojnog filma. Tada je potrebno paziti da se ostavi dovoljno filma između dva volumena, tako da se dio filma jednostavno zategne bez zatezanja kada se prvi volumen V1 podvrgne kompresijskom postupku (B), a tlačne plohe povezane s njim pomiču se unaprijed u smjeru kompresije u odnosu na tlačne plohe povezane s volumenom V2 koji ga slijedi.
Izum predlaže dvije inačice tog radnog načina.
U prvoj inačici, dio filma koji se nalazi između dva volumena zategne se u koraku (A), pri čemu je udaljenost između stražnje strane volumena V1 i prednje strane volumena V2 koji ga slijedi, jednaka duljini L ovojnog filma. U tome slučaju. udaljenost D održava se konstantnom od postupka punjenja (A) do postupka ovijanja (C).
U toj inačici prikladno je, između postupka punjenja (A) i početka kompresijskog postupka (B), u vremenskoj točki u kojoj se nasuprotne tlačne plohe počinju pomicati jedna prema drugoj, volumen V2 koji se nalazi između tih dviju ploha podvrgnuti privremenoj akceleraciji u smjeru transporta, tako da se on pomakne dalje u smjeru kretanja volumena V1 koji mu prethodi, te time omogućuje filmu poprimiti inkliniranu orijentaciju, bez zatezanja, između komprimiranog volumena V1 i relativno debljeg volumena V2.
U dugoj inačici, ostavi se labavi film između dva volumena u postupku (A); drugim riječima, udaljenost D između stražnjeg kraja volumena VI i prednjeg kraja volumena V2 manja je od duljine L ovojnog filma, a ta udaljenost D se povećava tako da postane jednaka duljini L barem u vremenskoj točki u kojoj se dvije vrpce filma spajaju u koraka (C). U prednosti je, kada se film zateže od koraka (B) pomicanjem tlačnih ploha združenih s volumenom V1 jedne prema drugoj, bez istodobnog pomicanja rečenog volumena V1 prema volumenu V2 u smjeru transporta.
U tom slučaju, udaljenost između stražnjeg kraja prvog volumena 1 prednjeg kraja volumena koji ga slijedi u postupku (A), manja je od iste udaljenosti u postupcima (B) i (C).
Takvim načinom održavanja ovojnog filma zategnutim za vrijeme njihovog povezivanja u postupku ovijanja olakšava se izradba ovojnica u cjevastom obliku, posebice pri toplinskom taljenju vrpca plastičnog filma. Ponajprije, primijeniti će se tehnika u kojoj širina vrpca ovojnog filma omogućuje njihovo prekrivanje na rubovima volumena komprimiranog materijala, a vrpce ovojnog filma spajaju se na stranama volumena materijala koje su izložene u smjeru transporta, ponajprije prekrivanjem unutrašnje strane jedne vrpce filma s vanjskom stranom druge vrpce, čime nastaje spoj otporan na smično naprezanje.
Izum se također odnosi na uređaj za kontinuirano pakovanje volumena stlačivog materijala. Sastoji se od dva konvergentna prijenosnika pokretana sinkrono u transportnom smjeru, pri čemu su prijenosnici smješteni jedan nasuprot drugome, ponajprije jedan iznad drugoga, a transportni smjer time postaje horizontalan, te svaki prijenosnik na sebi nosi niz tlačnih ploha koje uključuju površinu za prihvat volumena stlačivog materijala. Taj uređaj uključuje:
- uzvodnu zonu punjenja u kojoj je dispenzor vrpce ovojnog filma povezan sa svakim prijenosnikom i smješten tako da dovodi vrpcu u kontakt s odgovarajućim tlačnim plohama,
- intermedijarnu tlačnu i prijenosnu zonu, koja sadrži uređaj) za pokretanje i tlačenje ploha jedne prema drugoj,
- nizvodnu ovojnu zonu, u kojoj su prijenosnici paralelni, a koja je opremljena uređajem za spajanje dvije vrpce ovojnog filma.
Taj je uređaj karakteriziran time, što je u jednom jedinom nizu tlačnih ploha udaljenost između stražnjeg kraja prihvatne površine jedne tlačne plohe i prednjeg kraja prihvatne površine sljedeće tlačne plohe u dijelu ovojne zone smještene uzvodno od rečenog uređaja za spajanje filma, barem jednaka toj istoj udaljenosti mjerenoj u kompresijskoj zoni.
Ponajprije, rečena udaljenost konstantna je u sveukupnoj kornpresijskoj zoni i identična je u dijelovima ovojne zone smještene uzvodno od uređaja za spajanje filma.
U prednosti, svaki prijenosnik sadrži niz nosača koji na sebi nose tlačne plohe i sadrže uređaj za vođenje, kao što je valjak, te se kreće po vodilici kao što je tračnica koja ima inklinirani dio u kompresijskoj zoni i dio paralelan transportnom smjeru u ovojnoj zoni, pri čemu je štoviše svaki nosač povezan na lančani pogonski sustav.
U prvoj inačici, u kojoj se dva uzastopna volumena pomiču jedan prema drugome na ulazu u kompresijsku zonu, udaljenost koja odvaja dva uzastopna nosača u transportnom smjeru manja je u intermedijarnoj kompresijskoj zoni nego u nizvodnoj ovojnoj zoni.
U tu svrhu, izum predlaže primjenu pogonskog sustava u kojemu se efektivna duljna niza nosača povećava u nizvodnoj ovojnoj zoni. Razlika u efektivnoj duljina niza nosača može se postići primjenom, nakon dijela lanca koji spaja dva uzastopna nosača, putanje lanca u obliku razlomljene linije u intermedijarnoj kompresijskoj zoni i dozvoljavajući toj istoj lančanoj zoni da slijedi pravocrtnu putanju u nizvodnoj ovojnoj zoni.
U drugoj inačici, u kojoj razmak između nosača (mjeren u smjeru transporta) ne varira duž linije pakovanja, izum priskrbljuje uređaj za pomicanje položaja tlačne plohe u transportnom smjeru u odnosu na nosač koji ju nosi u nizvodnoj ovojnoj zoni, u smjeru uzvodno od uređaja za međusobno spajanje vrpca ovojnog filma.
Ostala obličja i prednosti izuma proizlaze iz sljedećeg detaljnog opisa, koji je povezan s priloženim slikama, u kojima:
- Slika 1 prikazuje dijagramski pogled u sekciju stroja za pakovanje prema ranijem tehničkom stanju,
- Slika 2 prikazuje dijagramski pogled u longitudinalnu sekciju stroja za pakovanje, prema prvom obličju izuma,
- Slika 3 prikazuje povećani pogled na pogonski sustav stroja iz Slike 2,
- Slika 4 prikazuje djelomičan pogled u sekciju uzduž osi IV-IV iz Slike 3,
- Slika 5 prikazuje djelomičan pogled u sekciju uzduž osi V-V iz Slike 3,
- Slika 6 prikazuje djelomičan pogled u sekciju uzduž osi VI-VI iz Slike 3, te
- Slika 7 prikazuje dijagramski pogled u longitudinalnu sekciju stroja za pakovanje prema drugom obličju izuma.
Slike prikazuju samo funkcijske elemente potrebne za razumijevanje izuma. Zbog jednostavnijeg promatranja slika, elementi kao što su struktura, građa, motori i sinkronizacijski mehanizmi, koji su dobro poznati stručnjacima u tom području, nisu prikazani. Slično, sa ciljem postizanja jasnoće, neki su elementi namjerno prikazani u veličini većoj ili manjoj od općenite ljestvice sveukupne slike.
Slika 1 prikazuje liniju za pakovanje volumena stlačivih materijala prema poznatom prethodnom tehničkom stanju iz WO-A-96/36536, koja provodi pakovanje stogova listova mineralne vune.
Ta se linija temeljno sastoji od dva simetrična konvergentna prijenosnika 1, 2 postavljena horizontalno jedan iznad drugoga.
Svaki prijenosnik nosi niz od deset donjih 3 i gornjih 4 tlačnih ploha sastavljenih od horizontalnih ravnih ploča na nosaču 5, odnosno 6. Nosači 5, 6 pokretani su sinkronim kretanjem i nošeni lancem 7, 8 fiksnom brzinom, prilagodljivom ovisno o zahtjevima procesa pakovanja.
Uređaj za pakovanje uključuje tri uzastopne zone: uzvodnu zonu punjenja 9, intermedijarnu kompresijsku zonu 10 koja u ovom slučaju započinje na ulaznoj točki prijenosnika i u kojoj su nosači 5, 6 vođeni duž inklinirane putanje pokrećući ploče 3, 4 jednu prema drugoj, te nizvodnu ovojnu zonu 11 u kojoj su nosači 5, 6 vođeni duž horizontalne putanje.
Za vrijeme operacije kompresije, nosači 5, 6 pokretani su lancima 7, 8 uz koje su spojeni pomoću klinova, pri čemu svaki prolazi kroz šupljinu poveznika lanca, dok glatki valjak centriran na klinu omogućuje vođenje lanca. Na stražnjoj strani nosača, s obje strane, nalaze se vodilice u obliku valjaka 12, 13 koje slijede vodilice 14, 15 (u ovom slučaju tračnice). Putanje kojima prolaze lanci 7, 8 i vodilice 14, 15 takvi su, da za vrijeme napredovanja nosača 5, 6, ploče 3, 4 ostaju suštinski horizontalne dok se međusobno približavaju.
U ovom obličju, ploče uvijek ostaju međusobno paralelne, te ne postoji klizanje između ploča i materijala koji one komprimiraju.
Na završetku kompresije (koja se na slici odnosi na dva nosača na dnu i dva na vrhu), stlačeni materijal se transportira bez promjene volumena.
Na završetku linije pakovanja, nosači se uklone iz putanje kojom su se kretali za vrijeme kompresije i izlaze u drugom smjeru, pokretani lancima 1 vođeni drugim dijelom vodilica, 16 ispod vodilice 14, odnosno 17 iznad vodilice 15.
Na ulazu u stroj, povezan sa svakim prijenosnikom, postoji napojni sustav za ovojni film 18. Film izlazi iz dva svltka koji nisu prikazani. Ima precizno ugođenu širinu, koja je tijekom testova za svaki od filmova 18 bila jednaka polovici perimetra komprimiranog volumena uvećanoj za nekoliko centimetara, što je omogućavalo preklapanje filmova, svaki od kojih je činio polovicu omotača koji ovija i zahvaća komprimirani produkt.
Filmovi 18 vođeni su valjcima 19 tako, da dođu u kontakt s odgovarajućim pločama 3, 4 prvih nosača 5, 6 u zoni punjenja. Pri ulazu u stroj, složeni stog 20 listova 21 položi se na vrpcu filma 18 u kontaktu s donjom horizontalnom pločom 3.
Na donjoj horizontalnoj ploči 3 ovojni film se rasteže sa strane pokraj produkta koje treba stlačiti (čak, ako je potrebno i pokraj same ploče 3). Na gorjem dijelu, rubovi vrpce ponovno se spajaju sa svake strane stoga 20.
Film 18 ponajprije se prenosi samo pokretanjem nosača, ukoliko je film zategnut po duljini ispod i na stogu 20 listova 21 mineralne vune. Na Slici 1, zadnji nosači su u kompresijskoj zoni, dva prva nosača su u ovojnoj zoni u točki gdje duljina filma više ne varira između ploča, a peti nosač je u sredini, na prijelazu između dvije zone.
U ovojnoj zoni, na razini simetrijske ravnine stroja, sa svake strane nalaze se uređaji za oblikovanje, koji nisu prikazani. Njihova je funkcija postavljanje točnog položaja rubova vrpca filma 18. Tu se nalaze i uređaji za povezivanje 22, ponajprije uređaji za spajanje automatskim taljenjem, odgovarajućih plastičnih filmova pomoću mlaznica s vrućim zrakom (pri temperaturi između 400 i 650 °C za film učinjen od polietilena visoke gustoće) ili pak primjenom vanjskih ljepljivih sredstava (posebice vruće taline) ili pomoću dvostrane ljepljive vrpce.
Uporaba jakog filma visokog modulusa, to znači filma koji pod opterećenjem pokazuje vrlo malu elongaciju, omogućuje stogu isprepletenog mineralnog vlakna zadržavanje konačne veličine koja se malo razlikuje od veličine koju je rečeni stog postigao na završetku kompresije.
Na izlazu iz linije, pakovanja materijala prenose se prijenosnikom 23. Oni su međusobno povezani u niz unutar ovojnog omotača. Između dva pakovanja omotač je u obliku prazne cijevi. U toj točci u stroj može biti uključen poznati uređaj, koji nije prikazan, a koji omogućuje da se film automatski zatali i/ili reže, da bi se time odvojila pakovanja ovijenog materijala, te prema potrebi da bi ih se zaštitilo ukoliko je uređaj za ovijanje zatvoren.
Punjenje stoga 20 između dva nosača 5a, 6a odvija se kada prethodni nosači 5b, 6b uđu u kompresijsku zonu» tako da se film 18 zategne između stoga 20a i prethodnog stoga 20b koji se komprimira. Duljina L filma 18 koji prenose ta dva stoga, zbog toga je veća od horizontalnog razmaka između nosača 5a i 5b, odnosno 6a i 6b. Taj dio filma ostaje zategnut, budući da se nosači 5, 6 pomiču istom brzinom i uz konstantan razmak unutar kompresijske zone.
Nasuprot tome, kada stog 20 uđe u ovojnu zonu, konstantan razmak između nosača koji se pomiču još uvijek konstantnom brzinom, ali sada duž horizontalne putanje, ne dopušta više filmu 18 da bude zategnut. Umjesto toga, dio filma 18 između dva uzastopna volumena tvori labavu točku, što sprječava da se dvije vrpce filma pravilno povežu pomoću uređaja predviđenog u tu svrhu, usprkos prisutnosti elemenata za oblikovanje.
Poboljšanje uvedeno izumom omogućuje sprječavanje ili kompenzaciju tvorbe takve labave točke, a posljedično tome i pojednostavnjenje operacije povezivanja ovojnih filmova.
Prvo obličje izuma prikazano je u Slici 2, gdje su zadržane referencije iz Slike 1 za opis identičnih elemenata.
Uređaj iz Slike 2 razlikuje se od onog iz prethodnog tehničkog stanja u tome, što sadrži sustav za variranje horizontalnog razmaka nosača 5a,6a, 5b,6b duž linije pakovanja, tako da je udaljenost D između stražnjeg kraja stoga 20b 1 prednjeg kraja slijedećeg stoga 20a uvijek jednaka duljini L. Ovojni film je stoga zategnut duž cijele linije pakovanja.
Modiflkacija je smještena u pogonskom sustavu, koji sadrži uređaje za variranje efektivne duljine niza nosača između dva uzastopna nosača 5a,5b, odnosno 6a,6b na prijenosniku 1, odnosno 2. Taj sustav prikazanje detaljnije na Slici 3.
Nosači 5,6 uvijek su povezani na lance 7,8 pomoću klinova koji ulaze u šupljinu poveznika 24,25 lanca, a koji je opremljen glatkim vodećim valjkom koji je u interakciji s inkliniranom tračnicama vodilicama 26,27. Taj posebni pogonski sustav biti će sada opisan samo u odnosu na lanac 7, iako se podrazumijeva da identičan sustav postoji na lancu 8.
U lančanoj sekciji 28 smještenoj između dva uzastopna nosača 5a.5b nalazi se drugi poveznik 29, koji je u ovom slučaju predzadnji poveznik lančane sekcije 28 (ali može biti i drugačije), a koji Je opremljen s dva glatka valjka uočljiva posebice u presječnom pogledu Slike 5: prvi valjak 30 centriran je na klinu poveznika 29 i u interakciji je s drugom inkliniranom tračnicom vodilicom 31, koja je paralelna tračnici 26 i smještena iznad ove posljednje u istoj vertikalnoj ravnini; gornji valjak 32 fiksiran je na kraju vertikalne ručice 33 koja prolazi klinom poveznika 29, i u interakciji je s vodilicom 34 smještenom iznad gornje tračnice 31. Na potpuno ekvivalentan način mogu se druga tračnica 31 i vodilica 34 smjestiti ispod tračnice 26.
Operacija sustava prikazana je na Slici 4, koja pokazuje presječni pogled duž osi IV-IV stroja iz Slike 3 u drugačijoj vremenskoj točki njegovoga rada; to znači, u vremenskoj točki u kojoj se nosač 5 nalazi u svojem ekstremnom položaju na ulazu zone 10, predstavljene crtkanom linijom u Slici 3: kada poveznik 29 dođe do ulazne točke kompresijske zone 10, pokrene se gornji valjak 32 preko prve sekcije inklinirane vodilice 35 kojom putuje, donoseći poveznik 29 u najviši položaj.
U tom najvišem položaju, koji je prikazan na Slici 5, valjak 30 pokrene su u gornjoj tračnici vodilici 31, dok poveznik 24 koji slijedi, ostaje na razini tračnice vodilice 26.
Lančana sekcija 28 između dva uzastopna nosača 5a,5b potom poprima oblik razlomljene crte. Razmak između tračnice 26 i gornje tračnice 31 ponajprije je takav, da je lančana sekcija 28 između te dvije tračnice (to znači, između poveznika 24 i poveznika 29) horizontalna, a njezina duljina je ponajprije ona koja odgovara jednom nosaču.
Za vrijeme prolaza poveznika 29 u najviši položaj, nosač 5a koji ulazi u kompresijsku zonu podvrgnut je privremenoj akceleraciji koja ga pomiče prema prethodnom nosaču 5b koji se nalazi u zoni punjenja 9. Kao i ranije, film 18 nošen nosačem 5b zategnut je iza ovog posljednjeg, sa suštinski jednakom inklinacijom kao što je ona inkliniranog dijela razlomljene lančane sekcije. Lanac 7 zadržava tu konformaciju razlomljene linije kroz cijelu kompresijsku zonu 10. Budući da je pokretan konstantnom brzinom, on pokreće nosače konstantnom brzinom i uz konstantan razmak, a film 18 pri tome ostaje zategnut između dva uzastopna nosača.
Slika 6 ilustrira vodilicu lanaca između kompresijske zone 10 i ovojne zone 11. Na izlaznom kraju kompresijske zone 10 gornja tračnica 31 poprima horizontalnu orijentaciju, dok tračnica 26 ostaje inklinirana. Nasuprot tome, gornja tračnica 31 završava malo dalje, čime omogućuje lancu 7 ponovno postizanje gornje razine koju je dosegnuo poveznik 29.
U toj vremenskoj točki lanac je vođen gornjim valjkom 32, koji ovoga puta putuje u novoj horizontalnoj vodećoj sekciji 36 čiji završetak 37 odgovara završetku kompresijske zone 10.
U nastavku započinje ovojna zona 11, u kojoj je lanac nakon postizanja gornje razine vođen horizontalno pomoću valjaka 26,30 poveznika 24,29 koji putuju horizontalnom jednom jedinom tračnicom 38 u kontinuitetu s tračnicom 26.
Na ulaznoj točki ovojne zone 11, lančana sekcija 28 između dva uzastopna nosača stoga poprima pravocrtan oblik, donoseći nosaču 5a privremeno usporenje, što ga udaljuje horizontalno od prethodnog nosača 5b koji je u kompresijskoj zoni, te time održava zategnutim dio filma 18 nošenog između ta dva nosača.
U obličju Slike 2, očuvanje te napetosti omogućeno je pogonskim sustavom nosača, koji osigurava da udaljenost između stražnjeg kraja 39 stoga listova na ploči 3b i prednjeg kraja 40 stoga na sljedećoj ploči 3a u istom nizu ostane konstantna, fiksirana nepromjenljivom duljinom lanca između poveznika 29 i poveznika 24 vezanog uz sljedeći nosač 5a.
U obličju Slike 7, umjesto održavanja te udaljenosti udaljavanjem samih nosača na ulaznoj točki u ovojnu zonu, donja 3 i gornja ploča 4jednostavno se pomaknu.
Punjenje i kompresija odvijaju se na isti način kao u stroju prikazanom na Slici 1, osim što je u ovom slučaju horizontalan razmak između dva uzastopna nosača nepromjenljiv.
Oprečno sustavu stroja na Slici 2, lančani pogonski sustav na Slici 7 sada uključuje samo jednu tračnicu vodilicu u dvije kontinuirane sekcije 26,38, pri čemu je lančana sekcija 28 između dva nosača pravocrtna iz spojnice između dvije tračničke sekcije 26,38.
Modifikacija u odnosu na stroj poznat iz ranijeg tehničkog stanja postoji na razini samih nosača: donja ploča 3 i gornja ploča 4 montirane su na nosačima 5,6 s translacijskim stupnjem slobode u smjeru strelice F. U kompresijskoj zoni taj stupanj slobode može biti blokiran bilo kojim od prikladnih uređaja. Jednostavna tlačna sila dovoljna je u tu svrhu, iako može biti u prednosti pribaviti neki dodatni poželjni blokirajući uređaj.
Stroj također sadrži uređaj za, ukoliko je prikladno, deblokiranje ploče i pokretanje ploče kada nosač dođe u ovojnu zonu. Taj uređaj može biti sasvim mehanički, kao što je primjerice češalj koji rotira u vertikalnoj ravnini i prilagođen je da dođe u vezu s lateralnim zaustavnikom povezanim na ploču.
U jednoj inačici, nosači 5,6 mogu biti opremljeni primjerice stapovima kontroliranim u skladu s operacijskim parametrima stroja, koji pomiču ploče 3,4 za željenu udaljenost u transportnom smjeru kada nosači dosegnu prethodno određeni položaj u ovojnoj zoni.
U obličju prikazanom u Slici 7 ti uređaji ispoljavaju svoj učinak upravo u točki ulaza u ovojnu zonu 11, tako da sprječavaju da film 18 tvori labave točke na spojnici dvije zone 10 i 11.
U inačici, ti se uređaji mogu instalirati dalje nizvodno, ali još uvijek uzvodno od uređaja za toplinsko taljenje 22, pri čemu je film trenutačno rastegnut ne početku ovojne zone.
U drugoj inačici, u kojoj se dva stoga listova postavljaju između vrpca ovojnog filma u zoni punjenja, postoji uvjet da se ostavi duljina L filma između dva uzastopna stoga, koja je veća od horizontalnog razmaka nosača 5b, 5a, 6b, 6a. Zbog pomicanja nosača uz konstantan razmak, duljina L filma zategne se automatski kada se tlačne plohe pomiču jedna prema drugoj u tlačnom smjeru u kompresijskoj zoni.
Izum koji je upravo opisan za poseban slučaj simetrične kompresije, nije niti u kojem slučaju ograničen na ovo obličje i može se primijeniti na sve kompresijske tehnike koje su poznate za pakovanje stlačivih materijala.

Claims (18)

1. Proces kontinuiranog pakovanja volumena stlačivog materijala, koji uključuje: (A) postupak punjenja u kojemu se volumeni pojavljuju jedan za drugim između dvije kontinuirane vrpce ovojnog filma, ostavljajući duljinu L ovojnog filma između dva uzastopna volumena na svakoj vrpci, a svaka volumen i dijelovi ovojnog filma nasuprot njega, smješteni su između dvije tlačne plohe, (B) postupak kompresije u kojemu se tlačne plohe pomiču zajedno u istom prijenosnom smjeru, noseći pri tome sa sobom ovojni film i određeni volumen materijala, dok se tlačne plohe pomiču jedna prema drugoj u tlačnom smjeru okomitom na transportni smjer, te (C) postupak ovijanja u kojemu se vrpce ovojnog filma međusobno spajaju na svakoj strani volumena, naznačen time, da je prije ili nakon što se dvije vrpce filma spoje sa svake strane volumena VI u postupku ovijanja (C), udaljenost između stražnjeg kraja volumena VI i prednjeg kraja volumena V2 koji slijedi, prilagođena tako, da bude jednaka duljini L ovojnog filma.
2. Proces prema zahtjevu 1, naznačen time, da se rečena udaljenost održava konstantno jednakom duljini L za vrijeme sveukupnog postupka kompresije (B) i u postupku ovijanja (C), dok se dvije vrpce filma ne spoje.
3. Proces prema zahtjevu 1 ili 2, naznačen time, da za vrijeme kompresijskog postupka (B), tlačne plohe ostaju konstantno paralelne u parovima, a tlačni smjer ostaje paralelan sam sebi u tijeku transporta.
4. Proces prema bilo kojemu od prethodnih zahtjeva, naznačen time, da je u tijeku postupka (C), prije spajanja dvije vrpce filma, volumen VI koji se nalazi između tlačnih ploha, podvrgnut privremenoj akceleraciji u transportnom smjeru.
5. Proces prema bilo kojemu od zahtjeva 1 do 3, naznačen time, da se između postupka (B) i postupka (C) ili u tijeku postupka (C), volumen V2 koji se nalazi između tlačnih ploha podvrgne privremenom usporenju u transportnom smjeru.
6. Proces prema zahtjevu 5, naznačen time, da se u početku kompresijskog postupka (B), volumen V2 koji se nalazi između dvije tlačne plohe, podvrgne privremenoj akceleraciji u transportnom smjeru.
7. Proces prema bilo kojemu od prethodnih zahtjeva, naznačen time, da se za vrijeme postupka punjenja (A) najmanje dva volumena materijala simultano transportiraju bez kompresije, svaki između dva dijela ovojnog filma, pri čemu je udaljenost između stražnjeg kraja volumena V1 i prednjeg kraja volumena V2 koji ga slijedi, jednaka duljini L ovojnog filma, te naznačen time, da se ta udaljenost održava konstantnom od postupka punjenja (A) do postupka ovijanja (C).
8. Proces prema nekom od zahtjeva 1 do 5, naznačen time, da se za vrijeme postupka punjenja (A) najmanje dva volumena materijala transportiraju simultano bez kompresije, svaki između dva dijela ovojnog filma, pri čemu je udaljenost između stražnjeg kraja volumena VI i prednjeg kraja volumena V2 koji ga slijedi, manja od duljine L ovojnog filma, te naznačen time, da se ta udaljenost postupno povećava i postaje jednaka duljini L najkasnije u vremenskoj točki u kojoj se dvije vrpce filma spajaju u koraku (C).
9. Proces prema bilo kojem od prethodnih zahtjeva, naznačen time, da širina vrpca ovojnog filma omogućuje njihovo prekrivanje na rubovima volumena komprimiranog materijala, te naznačen time, da se u koraku (C) vrpce ovojnog filma spajaju na rubovima volumena materijala okrenutog u transportnom smjeru.
10. Uređaj za kontinuirano pakovanje volumena (20) stlačivog materijala, koji sadrži dva konvergentna prijenosnika (1,2) pokretana sinkrono u transportnom smjeru, pri čemu su ti prijenosnici smješteni jedan nasuprot drugome, te svaki na sebi nosi niz tlačnih ploha (3,4) koje uključuju površinu za prihvat volumena, a taj uređaj sadrži: - uzvodnu zonu punjenja (9) u kojoj je dispenzor vrpce ovojnog filma (18) povezan sa svakim prijenosnikom (1, 2) i smješten tako da dovodi vrpcu (18) u kontakt s odgovarajućim tlačnim plohama (3, 4), - intermedijarnu kompresijsku zonu (10) koja sadrži uređaj (14, 15) za pokretanje tlačnih ploha (3, 4) jedne prema drugoj, - nizvodnu ovojnu zonu (11), u kojoj su prijenosnici (1, 2) paralelni, a koja je opremljena uređajem (22) za spajanje dvije vrpce (18) ovojnog filma, naznačen time, da je u jednom jedinom nizu tlačnih ploha (3,4) udaljenost između stražnjeg kraja prihvatne površine jedne tlačne plohe (3b, 4b) i prednjeg kraja prihvatne površine slijedeće tlačne plohe (3a, 4a) u dijelu ovojne zone (11) smještene uzvodno od uređaja (22) za spajanje filma, najmanje jednaka toj istoj udaljenosti mjerenoj u kompresijskoj zoni (10).
11. Uređaj prema zahtjevu 10, naznačen time, da je rečena udaljenost konstantna tijekom cjelokupne kompresijske zone (10) i identična je u dijelu ovojne zone (11) smještene uzvodno od uređaja za spajanje vrpca filma.
12. Uređaj prema zahtjevu 10 ili 11, naznačen time, da su u kompresijskoj zoni (10) tlačne plohe (3,4) međusobno paralelne i tlačni smjer je paralelan sam sebi.
13. Uređaj prema bilo kojem od zahtjeva 10 do 12, naznačen time, da svaki prijenosnik (1,2) sadrži niz nosača (5,6) koji nose tlačne plohe (3,4) i sadrže uređaj za vođenje, kao što je valjak (12,13), a koji putuju po vodilici (14,15), kao što je tračnica koja ima inklinirani dio u kompresijskoj zoni (10) i dio paralelan transportnom smjeru u ovojnoj zoni (11), a svaki nosač je povezan na lančani pogonski sustav (7, 8).
14. Uređaj prema zahtjevu 13, naznačen time, da je udaljenost koja odvaja dva uzastopna nosača (5a, 5b; 6a, 6b) u transportnom smjeru kraća u kompresijskoj zoni (10) nego u ovojnoj zoni (11).
15. Uređaj prema zahtjevu 14, naznačen time, da putanja sekcije pogonskog lanca (28) između dva uzastopna nosača (5a, 5b) ima oblik razlomljene linije u kompresijskoj zoni (10) i pravocrtna je u ovojnoj zoni (11).
16. Uređaj prema zahtjevu 15, naznačen time, da je kompresijska zona (10) opremljena drugom vodilicom (31), kao što je inklinirana tračnica paralelna vodilici (26), i sekcija pogonskog lanca (28) između dva uzastopna nosača (5a, 5b) uključuje poveznik (29) opremljen s uređajem za vođenje (30), kao što je valjak, koji putuje po drugoj vodilici (31) u kompresijskoj zoni (10).
17. Uređaj prema zahtjevu 13, naznačen time, da je udaljenost koja odvaja dva uzastopna nosača (5a, 5b) u transportnom smjeru konstantna tijekom cjelokupne kompresijske zone (10) i tijekom cjelokupne ovojne zone (11), te naznačen time, da uključuje u ovojnoj zoni (11), uzvodno od uređaja (22) za spajanje vrpca ovojnog filma, uređaj za pomicanje položaja tlačne plohe (3, 4) u transportnom smjeru (F) u odnosu na nosače (5, 6) koji ju nose.
18. Uređaj prema bilo kojem od zahtjeva 10 do 17, naznačen time, da ovojna zona (11) sadrži uređaj (22) za kontinuirano spajanje rubova dvije vrpce (18) ovojnog filma na stranama volumena (20) usmjerenih u transportnom smjeru.
HR97/14797A 1997-11-25 1999-07-08 Method and device for packaging compressible materials HRP990217A2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9714797A FR2771375A1 (fr) 1997-11-25 1997-11-25 Procede et dispositif de conditionnement de materiaux compressibles

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HRP990217A2 true HRP990217A2 (en) 2000-04-30

Family

ID=9513768

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HR97/14797A HRP990217A2 (en) 1997-11-25 1999-07-08 Method and device for packaging compressible materials

Country Status (16)

Country Link
EP (1) EP0954475A1 (hr)
JP (1) JP2001509762A (hr)
KR (1) KR20000069726A (hr)
CN (1) CN1244844A (hr)
AR (1) AR017674A1 (hr)
AU (1) AU1246799A (hr)
BR (1) BR9806997A (hr)
CA (1) CA2282080A1 (hr)
FR (1) FR2771375A1 (hr)
HR (1) HRP990217A2 (hr)
HU (1) HUP0001258A2 (hr)
NO (1) NO993576D0 (hr)
PL (1) PL334706A1 (hr)
TR (1) TR199901763T1 (hr)
WO (1) WO1999026846A1 (hr)
ZA (1) ZA9810573B (hr)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1216923B1 (en) * 2000-12-20 2006-03-15 Tissue Machinery Company S.p.A. Method and apparatus for packaging stacks of paper or the like into a wrapping foil
DE10392088D2 (de) * 2002-04-30 2005-06-09 Rockwool Mineralwolle Verfahren zur Herstellung einer Verpackungseinheit und Vorrichtung zur Durchführung des Verfahrens
US7306093B2 (en) 2003-02-14 2007-12-11 Eastman Chemical Company Packages, packaging systems, methods for packaging and apparatus for packaging
GB0524468D0 (en) * 2005-12-01 2006-01-11 Harrison Bedding Ltd Spring units
PL2207720T3 (pl) * 2007-10-12 2017-12-29 Pregis Innovative Packaging Llc Urządzenie do napełniania i uszczelniania z mechanizmem odłączania
IT1393004B1 (it) * 2009-02-13 2012-04-02 Dolphin Pack S R L Macchina confezionatrice concepita per la compressione e l'imballaggio di blocchi di materiale espanso
DE102011107290A1 (de) 2011-07-06 2013-01-10 Focke & Co. (Gmbh & Co. Kg) Verfahren und Vorrichtung zum Handhaben von Gegenständen
DE102021102034A1 (de) * 2021-01-29 2022-08-04 Focke & Co. (Gmbh & Co. Kg) Verfahren und Vorrichtung zum Handhaben von (flachen) Gegenständen

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3717973A (en) 1971-01-08 1973-02-27 Certain Teed St Gobain Packaging compressible material
US3932983A (en) * 1974-09-26 1976-01-20 R. A. Jones & Co. Inc. Tamper and confiner for product bucket
KR900000821B1 (ko) * 1983-05-24 1990-02-17 와다나베 고오조우 압출로울 페이퍼의 제조장치
US6042830A (en) 1992-08-05 2000-03-28 Boehringer Ingelheim Vetmedica, Inc. Viral agent associated with mystery swine disease
ZA963563B (en) * 1995-05-15 1996-11-19 Saint Gobain Isover Process and device for compressing and packaging compressible products

Also Published As

Publication number Publication date
TR199901763T1 (xx) 2000-02-21
CA2282080A1 (fr) 1999-06-03
NO993576L (no) 1999-07-22
JP2001509762A (ja) 2001-07-24
BR9806997A (pt) 2000-03-14
WO1999026846A1 (fr) 1999-06-03
CN1244844A (zh) 2000-02-16
HUP0001258A2 (hu) 2000-08-28
PL334706A1 (en) 2000-03-13
AR017674A1 (es) 2001-09-12
KR20000069726A (ko) 2000-11-25
NO993576D0 (no) 1999-07-22
FR2771375A1 (fr) 1999-05-28
ZA9810573B (en) 1999-06-04
AU1246799A (en) 1999-06-15
EP0954475A1 (fr) 1999-11-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HRP960219A2 (en) Method and device for compressing and packaging compressible products
US5564261A (en) Method and apparatus for feeding resiliently compressed articles to a form/fill/seal machine
CA2154066C (en) Method and apparatus for packaging groups of items in an enveloping film
FI68197C (fi) Foerfarande foer att forma fylla och tillsluta foerpackningar och anordning foer genomfoerande av detta
US3583888A (en) Packaging apparatus and method
US3465489A (en) Method and apparatus for heat sealing and cutting film
EP1006051B1 (en) A method and an apparatus for packaging groups of cylindrical articles
JPH01294406A (ja) 包装機
JPS5834330B2 (ja) セツゴウキ
CN107848642A (zh) 包装机
US5069016A (en) Method and apparatus for continuously packaging batches of containers or the like
HRP990217A2 (en) Method and device for packaging compressible materials
CN102639399A (zh) 自动包装机
ITBO980573A1 (it) Metodo ed unita' per la formazione di un gruppo di prodotti in unamacchina cartonatrice.
US4058426A (en) Method and apparatus for wrapping objects with a sealable wrap
US3974623A (en) Method and apparatus for packaging
US4624100A (en) Device for continuously feeding (synchronizing) essentially flat articles of the luxury-food or food industry, especially bars or strips of chocolate, to a packaging machine
KR101051455B1 (ko) 고속형 수축포장기
CN102991738A (zh) 砖包灌装机的砖包成型装置
ITBO20070622A1 (it) Metodo ed unita di alimentazione di prodotti ad una unita di raggruppamento.
EP0860359B1 (en) Method and machine for forming packs of loose product using sealable film
JP2517835B2 (ja) 自動包装機
CZ9902609A3 (cs) Způsob a zařízení pro balení lisovaných materiálů
SI9700292A (sl) Postopek in priprava za stiskanje in embaliranje stisljivih izdelkov
SU199380A1 (ru) УСТРОЙСТВО дл ИЗГОТОВЛЕНИЯ ПАНЕЛЕЙ ИЗ СТЕКЛОПЛАСТИКА

Legal Events

Date Code Title Description
A1OB Publication of a patent application
OBST Application withdrawn