CZ37013U1 - Sestava uzávěru a lahve pro současnou úschovu dvou odlišných náplní - Google Patents

Sestava uzávěru a lahve pro současnou úschovu dvou odlišných náplní Download PDF

Info

Publication number
CZ37013U1
CZ37013U1 CZ2023-40772U CZ202340772U CZ37013U1 CZ 37013 U1 CZ37013 U1 CZ 37013U1 CZ 202340772 U CZ202340772 U CZ 202340772U CZ 37013 U1 CZ37013 U1 CZ 37013U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
bottle
cap
straw
technical solution
neck
Prior art date
Application number
CZ2023-40772U
Other languages
English (en)
Inventor
Jiří WOHLMANN
Jiří Wohlmann
Original Assignee
Jiří Wohlmann
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Jiří Wohlmann filed Critical Jiří Wohlmann
Priority to CZ2023-40772U priority Critical patent/CZ37013U1/cs
Publication of CZ37013U1 publication Critical patent/CZ37013U1/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D23/00Details of bottles or jars not otherwise provided for
    • B65D23/02Linings or internal coatings
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D45/00Clamping or other pressure-applying devices for securing or retaining closure members
    • B65D45/02Clamping or other pressure-applying devices for securing or retaining closure members for applying axial pressure to engage closure with sealing surface

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Basic Packing Technique (AREA)

Description

Úřad průmyslového vlastnictví v zápisném řízení nezjišťuje, zda předmět užitného vzoru splňuje podmínky způsobilosti k ochraně podle § 1 zák. ě. 478/1992 Sb.
CZ 37013 UI
Sestava uzávěru a lahve pro současnou úschovu dvou odlišných náplní
Oblast techniky
Technické řešení se týká sestavy uzávěru a lahve majících z běžného pohledu standardní stavbu, avšak ve které je objem lahve rozdělen na dvě části pro současnou úschovu dvou odlišných náplní.
Dosavadní stav techniky
Lahve k zabalení a úschově kapalin se vyznačují tělem vymezujícím objem pro uložení kapaliny a hrdlem pro nasazení uzávěru, kterým se k objemu lahve přistupuje. Hrdlo lahve je uzávěrem uzavřeno buď jednorázově, čije hrdlo lahve opatřeno závitem pro šroubovatelný uzávěr. Sestavy uzávěru a lahve jsou vyráběny z různých materiálů, avšak nejvíce používané jsou plasty.
V současné době jsou plastové lahve vyráběny metodou vstřikovacího vyfukování tak, že v průběhu výroby je předlisek lahve vsazen do formy, načež je působením tepla a tlaku předlisek vytvarován dle formy. Uzávěr plastové lahve je vyroben pomocí vstřikovací formy, přičemž se nasadí na láhev po jejím naplnění. Jedná se o způsob výroby, který je vhodný pro masovou výrobu.
Na druhou stranu tento způsob výroby neumožňuje snadno a rychle vyrábět lahve s komplikovanou strukturou, jako je například více komorová láhev z vynálezu publikovaného v dokumentu PL 228046 Bl.
Veřejnosti představená více komorová láhev sloužící k úschově bublinkového čaje (bubble tea) je v podstatě skládačka z několika samostatně vyrobených dílů, kde je jeden díl našroubovaný na druhý, přičemž díly mají na svém plášti prohlubně, které tvoří po kompletaci více komorové lahve prostor pro uložení brčka. Složená více komorová láhev je po přibalení brčka fixovaná stahovací folií. Jeden objem slouží k úschově nápoje, druhý objem slouží k úschově želatinových kuliček.
Nevýhoda výše uvedené více komorové lahve spočívá v komplikované výrobě, která zahrnuje celou řadu postupových kroků, které prodražují její produkci. Současně narušení obalu ze stahovací folie kompromituje sterilitu brčka, a v případě, že stahovací fólie bude chybět, není možné vyloučit rozpad lahve na jednotlivé komponenty nevhodnou manipulací.
Jiným příkladem je technické řešení složené lahve prezentované v dokumentu CN 205 916 448 U, které na první pohled vypadá jako standardní plastová láhev, avšak je složené ze dvou polovin. Složená láhev je dělená ve vertikálním směru od hrdla k podstavě, přičemž poloviny do sebe zámkově zapadají a jsou k sobě zafixovány perem, drážkou a po obvodu složené lahve nalepenou etiketou. V hrdlech polovin složené lahve jsou otvory pro prostrčení brčka.
Složená láhev poskytuje spotřebiteli dvě odlišné náplně v rámci jediného obchodního artiklu, aniž by se složená láhev v prodeji vymykala běžné manipulaci, jako je tomu u standardních lahví. Problémem, který složená láhev neřeší je to, že se brčko musí dodat externě, takže bez brčka je pití z polovin složené lahve nepraktické, brčko musí být baleno ve vlastním obalu, navíc složená láhev neumožňuje snadné smíšení uchovaných odlišných náplní před momentem konzumace.
Úkolem technického řešení je vytvoření sestavy uzávěru a lahve pro současné uschování dvou odlišných náplní, která umožní spotřebiteli snadné a rychlé smíšení oddělených uschovaných náplní před momentem konzumace, která bude zahrnovat hygienicky zabalené brčko, a jejíž produkční cena bude konkurence schopná pro masové nasazení v prodeji známým více komorovým plastovým lahvím.
- 1 CZ 37013 UI
Podstata technického řešení
Vytčený úkol je vyřešen vytvořením sestavy uzávěru a lahve pro současnou úschovu dvou odlišných náplní podle níže uvedeného technického řešení.
V sestavě uzávěru a lahve pro současnou úschovu dvou odlišných náplní má láhev hrdlo pro nasazení uzávěru.
Podstata technického řešení spočívá vtom, že je uzávěr opatřen trnem směřujícím do lahve, současně v tom, že je vnitřní stěna lahve opatřena trnem směřujícím k hrdlu, přičemž je uvnitř lahve brčko pro úschovu druhé náplně, jehož konce jsou ve složené sestavě naražené na trnech.
Konstrukce sestavy umožňuje využít objem brčka jako skladovací objem pro další náplň, neboť naražené tmy zabraňují smíchání náplní uvnitř lahve. Spotřebitel smíchá náplně vytržením brčka z tmů těsně před konzumací náplně, přičemž vytržení brčka z tmů není pro spotřebitele složitým úkolem. Je tedy výhodné, že vynalezenou sestavu dokáží obsluhovat všechny kategorie spotřebitelů, které zvládají sejmutí uzávěru z lahve.
Současně je brčko do momentu sejmutí uzávěru neoddělitelnou součástí sestavy, takže spotřebitel nemůže brčko ztratit, či jej zašpinit, a může si vždy vypít nápoj brčkem. Je výhodné, že je brčko hygienicky zabalené do okamžiku sejmutí uzávěru.
Vynalezená sestava řeší současně několik problémů. Za prvé řeší problém s uchováváním dvou náplní v jediné lahvi. Dále řeší problém s brčky, kdy jsou brčka buď různě přikládána k lahvím, či jsou pořizována zvlášť.
Ve výhodném provedení technického řešení je tm uvnitř lahve tvořen prohlubní dna lahve. To je výhodné opět několika způsoby. Za prvé jsou dna lahví samy o sobě tvarovány pro to, aby lahve dobře stály na rovné ploše, takže vytvoření tmu výrobu lahve nijak zásadně nekomplikuje a nezdražuje. Za druhé je dno lahve u válcových tvarů lahví vždy naproti hrdlu s uzávěrem, takže se při plnění náplněmi brčko dobře vycentmje pro plničku. Navíc dutá prohlubeň ušetří množství plastu spotřebovaného pro výrobu lahve.
Co se týče uzávěm lahve, tak je výhodné provedení technického řešení, ve kterém je tm uzávěru tvořen prohlubní vrchní podstavy uzávěm. Doposud se horní podstava uzávěm používala k potisku obchodním sdělením. Což by bylo i možné u vynalezené sestavy, ale za cenu vyšší spotřeby plastu na výrobu uzávěm, protože plné tělo tmu je z plastu. Pokud však není obchodní sdělení na vrchní podstavě uzávěm nutné, je možné na ni vytvořit prohlubeň, takže tm tvořený prohlubní bude dutý.
Jako další je výhodné provedení technického řešení, ve kterém je velikost hloubky uzávěm větší, než velikost výšky hrdla lahve. Pokud se zavede tato podmínka, tak po sejmutí uzávěm vždy vyčnívá část brčka nad uzávěr, čímž je velice snadné s brčkem manipulovat pomocí rtů bez účasti rukou. Pokud tato podmínka není zavedena, musí spotřebitel po sejmutí uzávěm odtrhnout brčko z tmu závěru a posléze brčko vložit mezi rty. Navíc je přítomno riziko, že nepozornosti může brčko zapadnout do lahve. Výše uvedené tedy s výhodou řeší větší hloubka uzávěm překonávající délku hrdla.
Mezi výhody technického řešení patří schopnost sestavy uzávěm a lahve uskladňovat dvě odlišní náplně do momentu konzumace, dále jednoduchost smíšení dvou náplní před momentem konzumace, dále přítomnost brčka, které se do sejmutí uzávěm z lahve nemůže poškodit, ztratit, či kontaminovat běžnou manipulací s lahví, a dále ochrana náplně brčka před vnějšími vlivy obklopením náplní lahve a/nebo stěnou brčka, např. před přímým slunečním svitem.
-2CZ 37013 UI
Dále mezi výhody technického řešení patří snadná výroba komponentů vynalezené sestavy, která technickému řešení poskytuje vysokou konkurenceschopnost oproti jiným známým vynálezům lahví s děleným objemem.
A dále mezi výhody technického řešení patří veliká variabilita poměrů objemů pro uchovávání odlišných náplní, která umožní použití vynalezené sestavy v mnoha oblastech balení dvou náplní současně, zejména v potravinářském průmyslu.
Objasnění výkresů
Uvedené technické řešení bude blíže objasněno na následujících vyobrazeních, kde:
obr. 1 znázorňuje vynalezenou sestavu bez náplní, obr. 2 znázorňuje vynalezenou sestavu s náplněmi pro pití bublinkového čaje, obr. 3 znázorňuje láhev vynalezené sestavy při vkládání brčka, obr. 4 znázorňuje nasazování uzávěru vynalezené sestavy na láhev s brčkem.
Příklad uskutečnění technického řešení
Rozumí se, že dále popsané a zobrazené konkrétní případy uskutečnění technického řešení jsou představovány pro ilustraci, nikoliv jako omezení technického řešení na uvedené příklady. Odborníci znalí stavu techniky najdou nebo budou schopni zajistit za použití rutinního experimentování větší či menší počet ekvivalentů ke specifickým uskutečněním technického řešení, která jsou zde popsána.
Popisovaný příklad uskutečnění technického řešení předpokládá použití plastu jako materiálu pro výrobu technického řešení, zejména z důvodu předpokládaného masového rozšíření vynalezené sestavy uzávěru 1 a lahve 2. Na druhou stranu, pokud není důležité minimalizovat výrobní náklady, je možné vynalezenou sestavu uzávěru 1 a lahve 2 vyrobit i z dalších materiálů jako je např. sklo, kov, či z kombinace všech výše uvedených materiálů.
Podmínkou pro volbu materiálu je zdravotní nezávadnost, pokud se technického řešení použije v potravinářství, či ve farmacii, nebo chemická a fyzikální stabilita, pokud se technického řešení použije např. pro skladování dvousložkových barev, lepidel atp.
Níže uvedený příklad uskutečnění technického řešení doprovázený obrázky 1 a 2 je zaměřen na balení potravin, konkrétně nápojů určených po smíchání dvou náplní ke konzumaci. Konkrétním příkladem uskutečnění technického řešení je sestava uzávěru 1 a lahve 2 pro uskladnění bublinkového čaje. Bublinkový čaj (častěji se na trhu ponechává nepřeložený název „bubble tea“) je nápoj, ve kterém se snoubí čaj 7 s želatinovými kuličkami 8, přičemž se v želatinových kuličkách 8 nachází náplň, jenž má spotřebiteli v kombinaci s čajem 7 přinést potěšení a zážitek. Aby byl zážitek ze souběžného ochutnávání dvou chutí maximální, je nutné želatinové kuličky 8 vyjmout z konzervačního nálevu a dát je do čaje 7 těsně před konzumací. Pokud by byly želatinové kuličky 8 v čaji 7 po nějaký čas, dojde osmotickými jevy k promíchání náplní, čímž vznikne jedna nevýrazná, či nelahodící chuť. Je tedy zřejmé, že do příchodu technického řešení byla distribuce bublinkového čaje mimo stánkový prodej nákladnou a nepraktickou záležitostí, která bránila rozšíření bublinkového čaje do obchodních řetězců, prodejních automatů atp.
CZ 37013 UI
Z výše uvedeného důvodu je použití vynalezené sestavy ideální. Na obr. 1 je průhledně znázorněna sestava uzávěru 1 a lahve 2, uvnitř které se nachází brčko 6 naražené na trnech 4 a 5 při nasazeném uzávěru 1, čímž je objem brčka 6 izolován od objemu lahve 2.
Na obr. 2 je znázorněna vynalezená sestava, která je naplněna komponentami pro přípravu bublinkového čaje. V lahvi 2 je uschován čaj 7, zatímco v brčku 6 jsou uschovány želatinové kuličky 8. Čaj 7 nemá k želatinovým kuličkám 8 přístup, protože je brčko 6 uzavřeno trnem 4 uzávěru j. a trnem 5 lahve 2. Sejmutím uzávěru 1 a zatáhnutím za brčko 6 spotřebitel vylije náplň brčka 6 do náplně lahve 2, načež může zahájit konzumaci čerstvě připraveného bublinkového čaje s plnou chutí obou náplní.
Jak bylo uvedeno výše, použití na bublinkový čaj je jedno možné použití. Odborník na dvousložkové komponenty navrhne další možná použití nejenom pro potraviny, ale i pro jiné oblasti techniky vyžadující oddělené uchování dvou náplní v jednom obalu do momentu jejich bezpečného smíchání a použití. Pokud se jedná o nepoživatelné náplně, brčko 6 má pouze uskladňovací funkci a neslouží jako prostředek ke konzumaci.
Co se týče kompletace vynalezené sestavy, nejprve se vezme láhev 2, do které se vloží brčko 6 tak, aby j eho konec byl naražen na tm 5 lahve 2. Vkládání brčka 6 j e znázorněno na obr. 3. Posléze se láhev 2 a brčko 6 naplní, načež se nasadí uzávěr 1, jehož tm 4 uzavře doposud volný konec brčka 6, viz. obr. 4. Brčko 6 je zafixované a jeho objem je izolován od objemu lahve 2.
Na obrázcích je vyobrazena láhev 2 válcového tvaru, takže se tm 5 lahve 2 nachází na dně lahve 2. Válcová varianta tvaru lahve 2 se předpokládá jako nejběžnější, vzhledem k aktuálnímu zastoupení válcových tvarů lahvových obalů v běžném životě.
Na dmhou stranu, pokud by měla láhev 2 např. nevyobrazený tvar srpku měsíce, banánu, delfína, písmene C, atp., či by měla nestandardně umístěné hrdlo 3, že není možné vést mezi dnem lahve 2 a hrdlem 3 lahve přímku, je možné tm 5 lahve 2 vytvarovat kdekoliv na vnitřní stěně lahve 2.
Objem lahve 2 může odborník volit dle potřeby, přičemž je ponížen o objem brčka 6. Co se týče objemu brčka 6, je možné jeho objem ovlivňovat několika způsoby. Buď je možné skladovací objem brčka 6 zmenšovat hlubším naražením trnů 4 a 5 do brčka 6, neboje možné objem brčka 6 ovlivňovat změnou průměru brčka 6, změnou délky brčka 6, či tvarem brčka 6 tak, že se na brčku 6 vytvoří rozšířené oblasti např. připomínající navlečené korále na rovném dříku. Odborník si může vybrat se široké palety tvarů a velikostí brček 6. Se změnou průměru brčka 6 je rovněž možné měnit průměr hrdla 3 lahve 2.
Brčko 6 je vyrobené z plastu stejně jako láhev 2, či uzávěr L Jiné materiály pro výrobu brčka 6 jsou možné, avšak vzhledem k jejich ceně nedává jejich použití v současné chvíli ekonomický smysl. Na druhou stranu použití skla, kovu, či materiálové kombinace nemůže odborník vyloučit.
Co se týče testovaného uskutečnění příkladu technického řešení, tak pro brčko 6 láhev 2 a uzávěr 1 byl použit polyethylen ftalát (PET), který splňuje potravinářské normy a je dostatečně odolný pro plnění funkce obalu.
V době podání přihlášky užitného vzoru probíhají testy s biodegradabilními plasty pro potravinářské účely ze skupiny kyselina polymléčná, kyselina polyglykolová, polyhydroxyalkanoát, biopolyetylen, biodegradabilní směsi na bázi škrobu, regenerovaná celulóza a chitosan, přičemž průběžné výsledky ukazují, že odborník může v rámci technického řešení použít biopolymery, aniž by musel mít obavu, že by izolování náplní od sebe brčkem 6 bylo neúčinné.
-4CZ 37013 UI
Co se týče uzávěru 1, tak odborník může použít šroubovatelné uzávěry 1, které mají vnitřní závit, jenž zabírá se závitem vytvořeným na vnější straně hrdla 3 lahve 2. Alternativně může být uzávěr 1 na hrdlu 3 lahve 2 naražen pro jednorázové stržení.
Uzávěr 1 je v základním provedení hluboký natolik, aby se do něj mohlo hrdlo 3 lahve 2 vměstnat. Na druhou stranu je praktičtější, pokud je uzávěr 1 hlubší než je délka hrdla 3 lahve 2, aby rozdíl mezi hloubkou uzávěru 1 a délkou hrdla 3 odpovídal délce přesahu brčka 6 z hrdla 3 lahve 2, viz obr. 1. Přesah brčka 6 z hrdla 3 lahve 2 usnadňuje spotřebiteli manipulaci s brčkem 6 pomocí rtů a nehrozí, že brčko 6 spotřebitel v okamžiku nepozornosti utopí uvnitř lahve 2.
Uzávěr 1 může mít buď plný tm 4, takže si uzávěr 1 zachová rovnou horní podstavu pro reklamní sdělení, nebo může mít tm 4 dutý, takže vznikne na horní podstavě uzávěru 1 prohlubeň, avšak s výhodou, že se spotřebuje méně materiálu na výrobu uzávěru L
Tm 5 lahve 2 může být rovněž plný, přičemž se jeho základ vytvoří již na předlisku, avšak toto proveditelné řešení není populární z důvodu plýtvání materiálem. Výhodnějším řešením je takové, ve kterém je tm 5 lahve 2 dutý a vzniká zatlačením části dna lahve 2 směrem do lahve 2 v průběhu vyfukování předlisku, aby tm 5 směřoval špičkou k hrdlu 3 lahve 2.
Vzhledem k tomu, že je drtivá většina lahvových obalů symetrická, včetně jejich výrobních forem, je tm 5 lahve 2 umístěn v prostředku dna lahve 2, a tím směřuje špičkou přímo do hrdla 3 lahve 2.
Uzávěr 1, láhev 2 a brčko 6, jakožto komponenty vynalezené sestavy jsou zhotovitelné ve stávajících výrobních linkách s minimální úpravou tvarovacích forem. Zatímco pro výrobu brček 6 se nic nemění, tak pro výrobu uzávěrů 1 postačuje do vstřikovací formy vytvořit zašpičatělý útvar, který bude v průběhu lisování vyrábět na uzávěm 1 tm 4. Obdobně je možné upravit formu pro vyfukování lahví 2 z předlisků. Zašpičatělé útvary mohou být ve formách na trvalo, či mohou být vyjímatelné. Jinak nemusí být do výrobních linek dále významně zasahováno.
Průmyslová využitelnost
Sestava uzávěm a lahve pro současnou úschovu dvou odlišných náplní podle technického řešení naleznou uplatnění v oblasti balení a skladování, zejména v potravinářství.

Claims (4)

1. Sestava uzávěru (1) a lahve (2) pro současnou úschovu dvou odlišných náplní, v rámci které má láhev (2) hrdlo (3) pro nasazení uzávěru (1), vyznačující se tím, že uzávěr (1) je opatřen trnem (4) 5 uzávěru směřujícím do lahve (2), že vnitřní stěna lahve (2) je opatřena trnem (5) lahve směřujícím k hrdlu (3), a že uvnitř lahve (2) je brčko (6) pro úschovu druhé náplně, jehož konce jsou ve složené sestavě naražené na trnech (4, 5).
2. Sestava podle nároku 1, vyznačující se tím, že tm (5) uvnitř lahve (2) je tvořen prohlubní dna lahve (2).
ίο
3. Sestava podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že tm (4) uzávěm (1) je tvořen prohlubní vrchní podstavy uzávěm (1).
4. Sestava podle některého z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že velikost hloubky uzávěm (1) je větší, než velikost výšky hrdla (3) lahve (2).
CZ2023-40772U 2023-03-03 2023-03-03 Sestava uzávěru a lahve pro současnou úschovu dvou odlišných náplní CZ37013U1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2023-40772U CZ37013U1 (cs) 2023-03-03 2023-03-03 Sestava uzávěru a lahve pro současnou úschovu dvou odlišných náplní

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2023-40772U CZ37013U1 (cs) 2023-03-03 2023-03-03 Sestava uzávěru a lahve pro současnou úschovu dvou odlišných náplní

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ37013U1 true CZ37013U1 (cs) 2023-04-25

Family

ID=86144579

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2023-40772U CZ37013U1 (cs) 2023-03-03 2023-03-03 Sestava uzávěru a lahve pro současnou úschovu dvou odlišných náplní

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ37013U1 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU2008317037B2 (en) Safety sealed reservoir cap
NL1031129C2 (nl) Artikel voor het bewegen van een medium voor te eten en/of drinken.
US20080038414A1 (en) Method Container for Viscous Food Products
ES2626384T3 (es) Recipiente que tiene un indicador de dispensación
US11737606B2 (en) Cup
CN111409930B (zh) 保持在注塑容器上且部分保持于其中的组合吹塑瓶
CZ37013U1 (cs) Sestava uzávěru a lahve pro současnou úschovu dvou odlišných náplní
MX2007008169A (es) Un recipiente para producto con mejor estabilidad.
US20080308521A1 (en) Bottle/stick pack combination
US20120282317A1 (en) Medicated popsicle system
NL1030563C2 (nl) Drinkrietje, werkwijze voor het vervaardigen daarvan en gebruik van een container.
KR102469826B1 (ko) 고리 형태의 제품수납부를 갖는 제품 포장지
KR102418026B1 (ko) 고리 형태의 제품수납부를 갖는 포장지
EP2996962B1 (en) Set comprising bottle with straw and false bottom and method for making a drink with gel flavour balls using it
JP3183716U (ja) 飲物セット構造
KR200480782Y1 (ko) 생수병용 티백 홀더
KR20210153496A (ko) 돌출부에 거는 형태의 마케팅용 포장지
JP3081091U (ja) プラスチック容器
WO2013155647A1 (zh) 一种创造互动式体验的包装及方法
KR20210002911U (ko) 고리 형태의 제품수납부를 갖는 포장지
JPH0526075Y2 (cs)
KR200375371Y1 (ko) 병마개 고정캡
ES2246148B1 (es) Envase dosificador de alimentos viscosos.
AU2014101195A4 (en) Sealable mini-cup
CN113086399A (zh) 包装食品

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20230425