CZ36926U1 - Nástraha a návnada na ryby - Google Patents

Nástraha a návnada na ryby Download PDF

Info

Publication number
CZ36926U1
CZ36926U1 CZ2022-40392U CZ202240392U CZ36926U1 CZ 36926 U1 CZ36926 U1 CZ 36926U1 CZ 202240392 U CZ202240392 U CZ 202240392U CZ 36926 U1 CZ36926 U1 CZ 36926U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
bait
fish
carrier
attachment layer
packaging material
Prior art date
Application number
CZ2022-40392U
Other languages
English (en)
Inventor
Tomáš Bartyzal
Original Assignee
Tomáš Bartyzal
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Tomáš Bartyzal filed Critical Tomáš Bartyzal
Priority to CZ2022-40392U priority Critical patent/CZ36926U1/cs
Publication of CZ36926U1 publication Critical patent/CZ36926U1/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23KFODDER
    • A23K50/00Feeding-stuffs specially adapted for particular animals
    • A23K50/80Feeding-stuffs specially adapted for particular animals for aquatic animals, e.g. fish, crustaceans or molluscs
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02ATECHNOLOGIES FOR ADAPTATION TO CLIMATE CHANGE
    • Y02A40/00Adaptation technologies in agriculture, forestry, livestock or agroalimentary production
    • Y02A40/80Adaptation technologies in agriculture, forestry, livestock or agroalimentary production in fisheries management
    • Y02A40/81Aquaculture, e.g. of fish
    • Y02A40/818Alternative feeds for fish, e.g. in aquacultures

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Insects & Arthropods (AREA)
  • Marine Sciences & Fisheries (AREA)
  • Animal Husbandry (AREA)
  • Birds (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Fodder In General (AREA)
  • Feed For Specific Animals (AREA)

Description

Nástraha a návnada na ryby
Oblast techniky
Technické řešení se týká nástrah a návnad na ryby.
Dosavadní stav techniky
Celé generace rybářů zakrmují svá lovná místa na ryby drobným artiklem, šroty, řepkou semeny, tyto drobné částice použité jako návnada jsou pro ryby velice atraktivní, rychle přilákají ryby, ale tyto drobné částice není možno připevnit na háček a není známa nástraha, která by tyto drobné částice na povrchu obsahovala.
Mezi prvotní doma připravované používané nástrahy na ryby patřily zejména brambory, hrášek, kuličky z pečiva, domácí vlastnoručně vyrobená těsta, různě ochucená, případně obarvená potravinářskými barvami, těstoviny, různě ochucené, nakládaná kukuřice a další.
Později se nástrahy na ryby začaly vyrábět průmyslově. Mezi průmyslově vyráběné nástrahy a návnady patří boilies, což je v podstatě vařené těsto. Jeho složení může být různorodé, obsahuje velmi mnoho ingrediencí. Filozofie boilies je založená na používání nutričně cenných surovin a přísad. Kvalitní boilies obsahuje dostatek bílkovin, uhlohydrátů atd. a nabízí rybám nutričně hodnotnou stravu. Materiály, ze kterých jsou boilies vyráběny jsou kvalitní, ale jejich pořizovací ceny jsou vysoké. Různé druhy boilies obsahují nutriční látky v jiném poměru a s jinými aromaty.
Nevýhodou boilies je, že varem vznikne na povrchu nástrahy tvrdá slupka, přes kterou ryba až po několika hodinách po prosáknutí ingrediencí na povrch přes slupku, začne cítit kvalitní ingredience uvnitř. Příprava boilies je časově a výrobně náročná. Boilies se doporučuje před samotným rybolovem namočit do vody, např. na jeden den.
Další průmyslově vyráběnou nástrahou a návnadou jsou pelety. Výdrž pelet ve vodě bývá kratší než v případě boilies, k rozpuštění stačí i pár hodin, v závislosti na teplotě vody. Pelety se více používají pro vnadění než jako nástraha právě kvůli rychlému rozpouštění ve vodě.
Dále se především jako návnada pro zakrmování ryb používají partikl, šroty, řepka, vařená řepka, konopí, obilniny, tygří ořech, vařené konopí, nejrůznější semena a obiloviny, kdy se tyto syrové nebo upravené vhodí přímo do vody za účelem přivnadění ryb. Jedná se o návnady převážně miniaturních rozměrů. Tyto drobné částečky jsou pro ryby velice atraktivní a rychle ryby přilákají, ale není možno je kvůli jejich miniaturním rozměrům použít jako nástrahu na lovnou montáž s háčkem. Není známa nástraha pro lov ryb určená na vlas nebo na háček, která obsahuje výše uvedené miniaturní částečky na povrchu, aby se rychle a postupně atraktivní aromata uvolňovala do vody a tím lákala ryby.
Účelem předloženého vynálezu je atraktivní drobné částice předložit rybám v jednom celku např. tvaru kuličky, válečku, a dalších, kdy shluk semen a jiných drobných částic na povrchu nástrahy nebo návnady se pro rybu stává lákavým, kdy se z tohoto shluku okamžitě a pozvolna uvolňují aromatické, olejové a další pro ryby neodolatelné směsi. Prozatím se tyto drobné částečky maximálně používají jako příměsi do těst, pelet, boilies atd. ale z uvedených nástrah se potřebné vůně a aromata uvolňují jen velmi pomalu a proto účinek přilákání ryb je zdlouhavý a neefektivní.
Jako návnady také slouží známé krmítkové a krmné směsi, které rovněž obsahují drobné částečky, jejichž uvolňující se aromata lákají ryby, ale tyto drobné částečky rovněž není možno upevnit na háček jako nástrahu.
- 1 CZ 36926 U1
Nejsou známy nástrahy, jejichž povrch je po celém obvodu nebo po celém povrchu tvořen drobnými částicemi, např. semeny řepky, konopí, chia semen, sekanými tygřími ořechy, šroty, sekaným či strouhaným boilies nebo peletami či jinými granulovanými částečky.
Nevýhodou doposud známých nástrah je také jejich náročná a nákladná výroba, která nezaručuje potřebný výsledek rychlé přilákání ryb a rychlé záběry.
Podstata technického řešení
Cílem tohoto řešení bylo vytvořit nástrahu a návnadu, která je na povrchu opatřena pro ryby atraktivními drobnými semeny a jinými drobnými částicemi. Cílem tohoto řešení je vytvořit nástrahu a návnadu na ryby, která obsahuje miniaturní částečky na povrchu nástrahy, aby se tam po vhození do vody držely a okamžitě a zároveň postupně se z nich uvolňovala aromata, a aby po dobu nahození prutu do vody část drobných částeček neustále zůstávala na samostatné nástraze a část se postupně uvolňovala okolo nástrahy. Miniaturní částečky jsou z přírodního a/nebo přírodně identického a/nebo syntetického materiálu uvolňující aromata, která lákají ryby, např. řepka, konopí, různá semena, obilniny, nejrůznější semena a obiloviny, larvy, jikry, zrní, strouhané boilies, kuskus, šroty, sekané tygří ořechy a jiné drobné rybí lahůdky.
Výše uvedené nevýhody odstraňuje a uvedené cíle naplňuje nástraha a návnada na ryby, jejíž podstata spočívá v tom, že obsahuje nosič, jehož povrch je alespoň částečně opatřen alespoň jednou připevňovací vrstvou a dále je povrch nosiče alespoň částečně opatřen alespoň jednou vrstvou obalového materiálu.
Výše uvedené nevýhody odstraňuje i nástraha a návnada na ryby, jejíž podstata spočívá v tom, že obsahuje nosič, jehož povrch je alespoň částečně opatřen alespoň jednou připevňovací vrstvou.
Jako nosič se zvolí rybářský i nerybářský materiál. Zvolí se jakékoli známé těsto, které se používá jako nástraha na ryby. S výhodou se zvolí těsto s minimálním obsahem vody, do 5 %, kde voda v těstě je nahrazena přírodními oleji z olejnatých semen, např. řepkovým, slunečnicovým, konopným, atd. Náhradou vody v těstě olejem se eliminuje riziko, že se na vzniklé nástraze utvoří plíseň. Nosičem jsou i jiné materiály např. ztvrdlé chlebové kůrky, partikl, kukuřice, hrách, tygří ořech, extrudy, boilies, pelety či jiné známé nástrahy a návnady na ryby, i nerybářské materiály, např. molitan, polystyren, montážní pěna, papírové kuličky, a další. Nosič není pro rybu podstatný, rybu lákají aromata z obalového materiálu, ne materiál, z kterého je utvořen nosič.
Velikostí nosiče je určena velikost nástrahy a návnady.
Tvar nosiče je zvolen trojrozměrný vhodný jako nástraha nebo návnada na ryby, kulového nebo válcového tvaru, např. kulička, váleček, i jiných tvarů, např. kostka, hranol atd.
Připevňovací vrstva, kterou je opatřena alespoň část nebo celý povrch nosiče, slouží k uchycení drobných částic obalového materiálu na povrch nosiče. Připevňovací vrstva je mazlavá, lepkavá, slizká.
Připevňovací vrstva je z přírodního a/nebo přírodně identického a/nebo syntetického materiálu, použije se jakýkoli materiál, který umožní připevnit ke zvolenému materiálu nosiče požadované drobné částice obalového materiálu. Použije se tepelně upravený mlýnský výrobek, např. mouka, hrubá mouka, krupice, obilná mouka, rýžová mouka, kukuřičná mouka, celozrnná mouka, jahelná mouka, pohanková mouka, semolinová mouka, ovocná mouka, zeleninová mouka, a další druhy mouk, nebo olej nebo ve vodě namočená semena a další. Použije se jeden druh nebo libovolná kombinace dvou a více druhů materiálu.
- 2 CZ 36926 U1
S výhodou se jako připevňovací vrstva použijí hygroskopická semena, která po navlhčení nebo namočení vytvářejí slizovitý povlak, např. chia semena, semena lnu. Čím teplejší tekutina se pro navlhčení nebo namočení semen použije, tím rychleji a snáze se připevňovací vrstva utvoří. Nosič opatřený takto připravenou připevňovací vrstvou se s výhodou užije jako hotová nástraha. Aromata uvolňovaná ze semen, obzvláště z chia semen nebo semen lnu jsou pro ryby velice atraktivní. Semena plní zároveň funkci obalového materiálu.
Obalový materiál sestává z drobných částic o velikosti od 0,01 mm do 15 cm. Obalový materiál je alespoň z jednoho druhu přírodního a/nebo přírodně identického a/nebo syntetického materiálu, který svými aromaty láká ryby, např. lněná semena, mák, řepka, konopí, chia semena, naklíčená semena, např. konopí, lnu, namleté tygří ořechy, cizrna, kukuřice, pokrutiny, otruby, luštěniny, těstoviny, výrobky z těstovin, výrobky z obilnin, rostliny, části rostlin jako květ nebo plody, obilné vločky, citrusy, koření, mléčné, ovocné, rostlinné silice, vodní i jiní drobní živočichové v různých fázích vývoje jako krabi, červy, patentky, hmyz, larvy, žížalky, mušle, jikry, kaviár, rybí moučky, masové moučky, krmiva a návnady na ryby, např. nastrouhané boilies, pelety, šroty, partikl, krmné směsi, krmítkové směsi a další.
Uvedené materiály se použijí v celku nebo mechanicky upravené např. nasekané nebo namleté nebo nastrouhané nebo rozmixované nebo lisované nebo drcené atd.
Uvedené materiály se použijí čerstvé nebo syrové nebo tepelně upravené, např. uvařené, upražené, usušené.
Uvedené materiály a jejich úpravy se libovolně zkombinují.
V dalším provedení připevňovací vrstva a/nebo obalový materiál obsahují aditiva pro ryby atraktivní, např. barviva, aromata, minerály, oleje, aminokyseliny, živiny a další zvýrazňovače.
Takto vytvořená nástraha je připravena k nastražení na háček, kdy se na háček nástraha nastraží tzv. na vlas, nebo se napíchne na háček.
Pokud je nosičem těsto, které ztvrdne, či jiný tvrdý materiál, který nelze propíchnout rybářskou jehlou, použije se rybářský vrtáček.
V dalším provedení je již hotová nástraha znovu opatřena alespoň jednou připevňovací vrstvou, a znovu je opatřena alespoň jednou vrstvou obalového materiálu stejného nebo jiného druhu nebo libovolnou kombinací. Tímto jsou naneseny podle potřeby další vrstvy obalového materiálu.
Doba uvolňování drobných částic z nástrahy ve vodě se reguluje druhem a hustotou použité připevňovací vrstvy. Čím je hmota připevňovací vrstvy hustší, tím se drobné částečky obalového materiálu uvolňují pomaleji. V dalším provedení se pro opatření nosiče každou vrstvou obalového materiálu použije připevňovací vrstva různé hustoty.
Podle materiálu nosiče se připraví nástraha plovoucí či neplovoucí. Pro neplovoucí nástrahu se použije např. hutné těsto či partikl. Pro plovoucí nástrahu se použije např. polystyren nebo molitan.
Nástraha a návnada podle popsaného řešení je velkým lákadlem pro ryby, neboť po ponoření do vody se z obalového matriálu nástrahy postupně uvolňují drobné částice, spolu s nimi se uvolňují aromata, oleje, minerály, kolem nástrahy se postupně tvoří aromatický oblak, který je pro ryby neodolatelný.
Samotný obalový materiál nelze kvůli miniaturní velikosti částic nastražit při rybolovu na háček či na vlas, nelze použít jako samostatnou nástrahu, popsaná nástraha drobné částečky obalového materiálu na povrchu obsahuje a tím jsou využity atraktivní materiály pro ryby jako nástraha.
- 3 CZ 36926 U1
Takto připravená rybí nástraha se bez dalších úprav použije i jako rybí návnada, kdy se hotové nástrahy dopraví na lovné místo, aby přilákaly ryby.
Drobné částice obalového materiálu se běžně užívají jako návnada na ryby. Jedná se o velice drobné částice, které samotné není možno připevnit na háček jako nástrahu. Uvedené řešení umožňuje tyto drobné částice, které se doposud používali výhradně jako návnada, využít i pro nástrahu na ryby.
Výhodou řešení je, že se nástraha připraví v požadované velikosti dle druhu a velikosti lovených ryb. Například velikost semen řepky je 1 mm, podle popsaného řešení se připraví nástraha o velikosti až 10 cm, postupným nanášením jednotlivých vrstev semen řepky.
Další výhodou je, že se nástraha podle výše popsaného řešení připraví plovoucí nebo neplovoucí vhodným zvolením materiálu nosiče.
Další výhodou je, že nástraha podle popsaného řešení se připraví jakékoliv barvy. Barva se volí podle druhu a kvality vody, kde se rybolov provádí. V zakalených a bahnitých vodách se volí nástrahy kontrastních nebo výrazných barev např. bílá, žlutá.
Volbou obalového materiálu je možno nástrahu přizpůsobit druhu lovených ryb. Obalový materiál se zvolí podle toho, co daný druh ryb nejvíce láká.
Další výhodou popsaného řešení je, že povrchová úprava nástrahy zůstane minimálně po dobu jednoho náhozu prutu do vody (prut se většinou přehazuje po 3 hodinách) přilepená k nástraze a uvolňuje se postupně v okolí nástrahy. Na povrchu nástrahy zůstává určité množství drobných částeček, část povrchové úpravy se samovolně a postupně uvolňuje od nosiče a nástrahy samotné. Účel tohoto je, že ryby rozpoznají uvolňovaná aromata, oleje a další esence a ingredience z povrchové úpravy nástrahy, připlují k nástraze a nástrahu opatřenou výše popsanou povrchovou úpravou nasají i s uvolněnými částicemi od nosiče, v domnění, že nasávají velký slepenec a shluk semen, šrotů atd.
Uvedená nástraha je pro ryby díky z povrchu se uvolňujících aromat a dalších látek natolik atraktivní, že při použití popsané nástrahy při rybolovu jsou záběry od ryb mnohem častější než u dosud používaných nástrah, a to i u trofejních kusů. Použitím popsané nástrahy se zvýší počet ulovených ryb jak sportovními rybáři tak při průmyslovém rybolovu.
Na vodách, kde není povolen průmyslový rybolov sítěmi, ale pouze na udici, si použitím uvedené nástrahy rybáři přijdou na mnohem větší úlovky, zvýší se počet ulovených ryb, a tím se toto odvětví stává efektivnějším.
V místech, kde je potřeba licence na chytání v sítích, jsou běžní rybáři, kteří dodávají ryby především na místní trhy, odkázáni pouze na chytání na prut, použitím popsané nástrahy se jejich úlovky zvýší.
Výroba samostatně připravovaných nástrah dosavadního stavu ve formě boilies, pelet a dalších vyžaduje složitý postup a je finančně náročná, neboť tyto nástrahy jsou připravovány z drahých surovin, aminokyselin, apod. Tyto nástrahy obsahují velké množství ingrediencí, ingredience jsou obsaženy v celém objemu nástrahy.
Nástraha podle popsaného řešení je tvořena drahými ingrediencemi pouze na povrchu nebo jeho části, a to mechanicky upravenými např. nastrouhanými, rozsekanými, atd. Podle uvedeného řešení se na přípravu nástrahy použije až o 90 % méně drahých ingrediencí. Např. z příslušného objemu materiálu použitého na výrobu dosud známých boilies nebo pelet se výše popsaným řešením připraví až 10x větší množství nástrah, protože drahý materiál je upevněn pouze na povrchu.
- 4 CZ 36926 U1
Množství utvořených nástrah podle popsaného řešení závisí na zvolení připevňovací vrstvy, druhu obalového materiálu a počtu vrstev obalového materiálu.
Navíc u dosud známých boilies a pelet aromata a oleje obsažená v materiálu musí nejdříve prostoupit slupku na povrchu nástrahy, uvolňování aromat a olejů je pomalé, ale u popsané nástrahy, kdy se jako povrchová vrstva použije strouhané nebo sekané části boilies nebo pelet, se tímto eliminuje nevýhoda pomalého uvolňování skrz slupku, a atraktivní aromata a oleje se začnou uvolňovat okamžitě a neprodleně po náhozu do vody.
Z jednoho dílu použitého na výrobu boilies, se popsaným řešením připraví o 500 až 1000 % nástrah více. Tímto se sníží náklady na drahé suroviny až 10x, kdy navíc mechanicky upravené, např. nastrouhané, nasekané, drcené, mleté boilies na povrchu popsané nástrahy jsou pro ryby mnohem atraktivnější. Slupka na povrchu boilies a dalších známých nástrah brání uvolňování aromat. Atraktivní ingredience jako aromata, oleje a další se okamžitě začnou z povrchu popsané nástrahy uvolňovat, protože nemusí pronikat přes slupku, jako je tomu u boilies a dosud známých nástrah.
Příklady uskutečnění technického řešení
Příklad 1
Nástraha a návnada na ryby obsahující nosič utvořený ze známého rybářského těsta vytvarovaný do koule. Celý povrch nosiče je opatřen připevňovací vrstvou. Připevňovací vrstva je utvořena z chia semen namočených ve vodě, a dále je povrch nosiče opatřen po celém povrchu obalovým materiálem utvořeným z loupaných celých syrových konopných semen.
Příklad 2
Nástraha a návnada na ryby obsahující nosič utvořený ze známé extrudy, která je válcovitého tvaru. Celý povrch nosiče je opatřen připevňovací vrstvou. Připevňovací vrstva je utvořena z chia semen namočených ve vodě, a dále je povrch nosiče po celém povrchu opatřen obalovým materiálem utvořeným ze směsi syrových neupravených semen, která obsahuje sezam, lněné semeno, slunečnici.
Průmyslová využitelnost
Navržené řešení se použije jako nástraha na ryby při rybolovu jak sportovním, tak při rybolovu jako volnočasové aktivitě. Použije se také jako návnada při zakrmování ryb. Svoji úlohu bude nástraha mít v místech, kde není povolen průmyslový lov ryb sítěmi. Nástrahu ocení i rybáři, kteří v určitých licencovaných lovných místech licenci nevlastí a jsou tím odkázáni jen na lov prutem.

Claims (6)

1. Nástraha a návnada na ryby obsahující nosič, vyznačující se tím, že povrch nosiče je alespoň částečně opatřen alespoň jednou připevňovací vrstvou a dále je povrch nosiče alespoň částečně opatřen alespoň jednou vrstvou obalového materiálu, přičemž připevňovací vrstva je alespoň z jednoho druhu přírodního a/nebo přírodně identického a/nebo syntetického materiálu, přičemž obalovým materiálem jsou drobné částice alespoň jednoho druhu přírodního a/nebo přírodně identického a/nebo syntetického materiálu uvolňující aromata lákající ryby, přičemž drobné částice jsou syrové a/nebo tepelně upravené, celé a/nebo mechanicky upravené.
2. Nástraha a návnada na ryby obsahující nosič, vyznačující se tím, že povrch nosiče je alespoň částečně opatřen alespoň jednou připevňovací vrstvou, přičemž připevňovací vrstva je alespoň z jednoho druhu přírodního a/nebo přírodně identického a/nebo syntetického materiálu uvolňující aromata lákající ryby.
3. Nástraha a návnada na ryby obsahující nosič podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že připevňovací vrstva je alespoň z jednoho druhu hygroskopických semen vytvářejících po navlhčení nebo namočení slizovitý povlak.
4. Nástraha a návnada na ryby obsahující nosič podle nároku 3, vyznačující se tím, že připevňovací vrstva je utvořená z chia semen.
5. Nástraha a návnada na ryby obsahující nosič podle nároku 3, vyznačující se tím, že připevňovací vrstva je utvořená ze semen lnu.
6. Nástraha a návnada na ryby obsahující nosič podle jakéhokoli z výše uvedených nároků, vyznačující se tím, že připevňovací vrstva a/nebo obalový materiál obsahují barviva a/nebo aditiva pro ryby atraktivní.
CZ2022-40392U 2022-10-21 2022-10-21 Nástraha a návnada na ryby CZ36926U1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2022-40392U CZ36926U1 (cs) 2022-10-21 2022-10-21 Nástraha a návnada na ryby

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2022-40392U CZ36926U1 (cs) 2022-10-21 2022-10-21 Nástraha a návnada na ryby

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ36926U1 true CZ36926U1 (cs) 2023-03-27

Family

ID=85773661

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2022-40392U CZ36926U1 (cs) 2022-10-21 2022-10-21 Nástraha a návnada na ryby

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ36926U1 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR20080039346A (ko) 양식 어류용 및 살아 있는 상태로 저장된 어류용 사료 및이와 같은 사료의 제조방법
CN102835376A (zh) 一种鲤鱼诱鱼粉的配制方法
KR100240814B1 (ko) 낚시밥의 제조방법 및 그로부터 제조된 낚시밥
CN101926418A (zh) 一种捕草鱼的诱鱼饵
CZ36926U1 (cs) Nástraha a návnada na ryby
JP4876021B2 (ja) 釣り餌及びその製造方法
CZ2022439A3 (cs) Nástraha a návnada na ryby a postup její přípravy
CN101091473A (zh) 使用腰鼓形网具捕泥鳅的方法
CN101874554A (zh) 一种鳜鱼诱鱼剂
CN101579054A (zh) 一种诱捕香鱼的打窝饵
CN102835370A (zh) 一种罗非鱼诱鱼剂的配制方法
CN102835372A (zh) 一种淡水白鲳鱼饵料
KR20110105590A (ko) 민물낚시용 떡밥
KR102575064B1 (ko) 바다낚시용 친환경 인조미끼 및 그 제조방법
JP2001136913A (ja) 魚類誘引剤と誘引餌の製造法
KR101566190B1 (ko) 누에 성충 또는 소형 물고기를 이용한 낚시 미끼 제조방법 및 이를 이용한 낚시 미끼
EP1569524B1 (en) Fish feed
CN102217723A (zh) 一种钓鲫鱼打窝饵
CN101138394A (zh) 一种专捕鲫鱼的诱饵
CN105875551A (zh) 一种淡水鱼钓饵及制作方法
CN101564099A (zh) 一种专捕鲤鱼的诱饵
CN101904433A (zh) 一种罗非鱼诱鱼剂
CN101558834A (zh) 一种诱捕黑鱼的专用饵
CN101138393A (zh) 一种专捕黄颡鱼的诱饵
CN102217725A (zh) 一种淡水白鲳鱼诱鱼剂

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20230327