CZ31592A3 - set for catching and transportation of ballast, waste or another loose material - Google Patents

set for catching and transportation of ballast, waste or another loose material Download PDF

Info

Publication number
CZ31592A3
CZ31592A3 CS92315A CS31592A CZ31592A3 CZ 31592 A3 CZ31592 A3 CZ 31592A3 CS 92315 A CS92315 A CS 92315A CS 31592 A CS31592 A CS 31592A CZ 31592 A3 CZ31592 A3 CZ 31592A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
wagon
conveyor
wagons
movable bottom
lorry
Prior art date
Application number
CS92315A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Ing Nemec
Jaroslav Ing Jirak
Original Assignee
Mechanizace Tratoveho Hospod P
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Mechanizace Tratoveho Hospod P filed Critical Mechanizace Tratoveho Hospod P
Priority to SK315-92A priority Critical patent/SK280375B6/sk
Priority to CS92315A priority patent/CZ278838B6/cs
Priority to DE19924213925 priority patent/DE4213925C2/de
Publication of CZ31592A3 publication Critical patent/CZ31592A3/cs
Publication of CZ278838B6 publication Critical patent/CZ278838B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G67/00Loading or unloading vehicles
    • B65G67/02Loading or unloading land vehicles
    • B65G67/04Loading land vehicles
    • B65G67/10Loading land vehicles using conveyors covering the whole length of vehicle trains
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D15/00Other railway vehicles, e.g. scaffold cars; Adaptations of vehicles for use on railways

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Aviation & Aerospace Engineering (AREA)
  • Filling Or Emptying Of Bunkers, Hoppers, And Tanks (AREA)
  • Loading Or Unloading Of Vehicles (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)

Description

Vynález se týká kompletní soupravy pro zachycení štěrku, odpadu nebo jiných sypkých hmot, které jsou produktem při práci čističky štěrku nebo pro přepravu štěrku, odpadu nebo jiných sypkých hmot z jednoho místa na druhý případně pro přísun čistého štěrku, písku a jiných sypkých hmot k pracovním strojům traťového hospodářství a následný odsun odpadu. Součástí soupravy je transportní zařízení, které umožní i jednoduché naložení i vyložení štěrku, písku a jiných sypkých hmot pomocí vlastního transportního zařízení a vlastního energetického zdroje.
JosauacW techniky
Na transport sypkých materiálů se používá výklopných vozů u nichž lze jejich dno, které tvoří ložnou plochu, sklopit zpravidla na stranu. Výklopný vůz se pohybuje buď před pracovním strojem, za pracovním strojem nebo na vedlejší koleji, to znamená že může být tlačen nebo tažen pracovním strojem, případně se může pohybovat pomocí připojeného tažného stroje. Tento vůz lze jakýmkoliv způsobem naplnit a to buďto v klidu nebo i při práci z pracovního stroje, z kterého odpad vychází. Nevýhoda tohoto výklopného vozu spočívá především v jeho vyprazdňování. To se provádí sklopením ložné plochy. Vysypaný materiál se vlastně hromadí podél trati a jeho vhodná deponáž tím není vyřešena. Navíc je-li sypký materiál vlhký, často ulpí na ložné ploše a musí se manuálně odstraňovat.
Jiný transportní vůz má nikoliv sklopné, ale pevné dno, které je při náryvném pohledu (kolmo na osu kolejí) klenuté ve tvaru čočky s vyklenutím směrem dolů. Vůz má v horní části svislé a v dolní části šikmé bočnice. V podélném směru (v ose vozu) má uspořádán škrabkový dopravník. Škrabkový dopravník se skládá z lamelových řetězů s kladkami na nichž jsou připevněny dopravníkové lopatky. Lamelový řetěz je veden ve dvou obdélníkových drahách. Dráhy jsou vytvořeny tak,že jsou v podélném směru pružné. Z nárysného pohledu to znamená, že nad pevným dnem čočkovitého tvaru vydutého směrem dolů je škrabkový dopravník vydutý směrem nahoru, tudíž prostor mezi spodní hranou škrabkovitého dopravníku a pevným dnem má tvar čočky a jeho objem vymezuje i množství ložného sypkého materiálu. Škrabkový dopravník, respektive jeho obdélníkové dráhy jsou na několika místech zavěšeny a jejich pozvolným spouštěním se spodní hrana škrabkovitého dopravníku přibližuje k pevnému dnu a kopíruje jeho tvar.
Nakládání se provádí tak, že sypký materiál se sype z té strany, kde na krajní obratné kladce se mění směr pohybu škrabkovitého dopravníku směrem ke středu vozu. Škrabky svým spodním okrajem vtahují materiál do vozu a postupně vyplňují čočkovitý tvar vymezený pro náklad. Vykládání se provádí obdobně, ale škrabkovitý dopravník, zejména jeho střední, vydutá část se pomalu spouští a materiál se postupně vyhrabává. Na konci obratné kladky může být otočný dopravník, který vyhrnutý materiál dopravuje na libovolné místo mimo koleje, které je v dosahu jeho délky. Nevýhodou tohoto zařízení je nespolehlivost a vysoká poruchovost škrabkového dopravníku, zejména jeho obdélníkového vedení, které se často zadírá napadaným materiálem.
Další způsob transportního vozu je vytvořen tak, že jeho dno je pohyblivé t.j. má tvar nekonečného dopravníku, kde horní pás je ložnou plochou transportního vozu mezi dvěma bočnicemi. Materiál se sype na jeden konec pohyblivého dna a řízeným pomalým posouváním pohyblivého dna se postupně zaplňuje celý prostor transportního vozu, aby bylo zaplňování efektivnější, je na samostatném vedení uvnitř transportního vozu svislá stěna, jejíž pohyb se synchronizuje s postupným zaplňováním a svislá stěna jako zarážka zlepšuje procento zaplnění transportního vozu. Na konci transportního vozu je pod úrovní pohyblivého dna otočný dopravník, který usnadňuje řízené vyprazdňování, případně přesun materiálu do dalšího transportního vozu, který může být přirazen.
Každý transportní vůz je vybaven samostatným energetickým zdrojem pro pohon dopravníků a každý je vybaven otočným dopravníkem pro případnou vykládku.
Jeho nevýhodou je komplikace s otočným dopravníkem i se samostatným energetickým zdrojem, což jsou agregáty, na jejichž úkor je nutné omezit prostor pro převážený materiál.
Společnou nevýhodou všech uvedených provedení transportních vozů je to, že nejsou vybaveny zařízením, které by bylo schopno dopravovat jeden druh materiálu jedním směrem a jiný druh materiálu opačným směrem, čímž by se zvýšila užitná hodnota.
Poctsla/fea vynalezM
Výše uvedené nedostatky se odstraní podle vynálezu soupravy pro zachycení a přepravu štěrku , odpadu nebo jiného sypkého materiálu, jehož podstatou je to, že transportní dráha začíná v horní části dopravníkem překladového vozu, pokračuje dopravníky na jejichž nosníku pojíždí podélně shazovací pluh a horní transportní dráha je zakončena zarážkou na kterou navazuje v dolní části zásobníkových vozů zpětná větev tvořená pohyblivým dnem zásobníkového vozu nakloněným v úhlu 4,5° , jehož výsypná část zásobníkového vozu je ve výši
1,5m nad násypnou částí následujícího zásobníkového vozu.
K tomu je přiřazeno zkrácené pohyblivé dno překladového vozu, na které navazuje otočný dopravník, kterým je okruh uzavřen. Energetický vůz může být napojen k libovolnému konci soupravy. Pohyblivé dno zásobníkových a překladového vozu je stranově ohraničeno bočnicemi, jejichž vnitřek je utěsr.í.. pryžovými pásy a v dolní hraně jsou těsně přiloženy k hornímu pásu pohyblivého dna. Zásobníkové vozy jsou opatřeny ve vzdálenosti
2,5 m od násypné části řídícím stanovištěn připevněnému k bočnici a přístupnému žebříkem. Překladový vůz má pod vzestupnou částí otočného dopravníku samostatný energetický zdroj. Překladový vůz má ve vzdálenosti max. 2 m od výsypné části zkráceného pohyblivého dna řídící kabinu připevněnou pomocí konzoly k bočnici překladového vozu.
PfeMeol obrázku na yýfcresech
Na připojených výkresech jsou znázorněny příklady provedení soupravy pro zachycení a přepravu štěrku, odpadu nebo jiného sypkého materiálu podle vynálezu, kde na obr.l je celkový nárys soupravy, který je vzhledem k délce soupravy rozdělen do dvou řad umístěných pod sebou, obr. 2 je řez A-A z obr. 1, obr. 3 je nárys varianty provedení soupravy, který je opět s ohledem na délku rozdělen do dvou rad umístěných pod sebou, obr. 4 je řez B-B z obr. 3 a obr. 5 je detailní axonometrický pohled na shazovací pluh.
Šouprava pro zachycení a přepravu štěrku , odpadu nebo jiného sypkého materiálu znázorněná na obr. 1 je pojízdná po koleji 45 a je složena ze zásobníkových 3, překladového 2 a energetického 4 vozu.
Zásobníkový vůz 3 je pojízdný po koleji 45 na podvozku 39. Jeho podstatnou částí je rozšířený dopravník vytvořený jako pohyblivé dno 31, poháněné motorem 41. Rychlost pohybu je plynule měnitelná v rozmezí 0 - 0,11 m/s^. Pohyblivé dno 31 je bočně ohraničené bočnicemi 34 uvnitř chráněnými pryžovým pásem 35. Pryžový pás 35 je v dolní hraně 33 pružně přisazen k pohyblivému dnu 31 a tím zamezuje úniku transportovaného nákladu 46. Pohyblivé dno 31 je skloněné vzhledem k rovině kolejí 45 tak, že zajištuje polohu výsypné části 32 zásobníkového vozu ve výši 1 m nad násypnou částí 33 následujícího zásobníkového vozu 3. Vzájemné výškové přesazení obou konců pohyblivého dna 31 zásobníkových vozů 3 umožňuje optimální zaplnění nákladového prostoru. Na boku každého zásobníkového vozu 3 je v horní části umístěno řídící stanoviště 37 vytvořené jako jednoduchá sedačka, přístupná pomocí žebříku 36.
Z místa řídícího stanoviště 37, které je elektricky spojené s motorem 41, lze plynule měnit rychlost pohybu pohyblivého dna 31 zásobníkových vozů 3 a lze tím aktivně ovládat optimální zaplnění prostoru zásobníkového vozu 3. V horní části je dopravník 30 zásobníkového vozu 3, jehož délka je přibližně stejná jako délka pohyblivého dna 31 zásobníkového vozu 3. Jeho sklon je opačný, než sklon spodního pohyblivého dna 31 a rovněž umožňuje vzájemné přesazení a vytvoření plynulé transportní dráhy z jednoho zásobníkového vozu 3 k dalšímu.
Boční profilovaný nosník 51 je zároveň vodicí pojezdovou dráhou pro shazovací pluh _5. Těleso 52 je opatřeno dvěma a více pojezdovými kladkami 57 z nichž alespoň jedna je poháněna motorem 56 shazovacího pluhu. Na tšlese 52 je v horní části kolem čepu 54 sklopný klín 53. V pracovní poloze je klín 53 přitisknut k dopravníkovému pásu 50. Je-li vyřazen z činnosti, je přizvednut nad dopravníkovým pásem 50. Krajní polohy jsou zajišťovány pomocí přímočarého motoru 55. Zásobníkový vůz 3 je opatřen narážecím a spřahovacím ústrojím 43. Poslední zásobníkový vůz _3 soupravy je opatřen zarážkou 42, která usměrňuje pád transportovaného nákladu 46 na pohyblivé dno 31 zásobníkového vozuj.
Překladový vůz 2 je pojízdný po koleji 45 pomocí podvozku 28. Z jedné strany je opatřen zkráceným pohyblivým dnem 22 překladového vozu 2, jehož délka odpovídá přibližně 1/2 délky překladového vozu 2. Rovněž je opatřen bočnicemi 34 uvnitř chráněnými pryžovým pásem 35. Pryžový pás 35 je v dolní hraně 33 pružně přisazen k pohyblivému dnu 22 překladového vozu 2.
Na výsypnou část 23 překladového vozu 2 navazuje otočný dopravník 24, který lze natáčet prostřednictvím točny 29 o minimálně 90° na každou stranu od podélné osy. Pod vzestupnou částí otočného dopravníku 24 je energetický zdroj 25, který slouží k napájení výhradně překladového vozu 2. Správná funkce přechodu transportovaného materiálu 46 z pohyblivého dna 22 překladového vozu .2 na otočný dopravník 24 se kontroluje a řídí z řídící kabiny 26. V horní části je dopravník 21 překladového vozu 2, který má stejný sklon jako dopravník 30 zásobníkového vozu 3 a umožňuje vzájemné přesazení mezi jednotlivými vozy a tím i vytvoření plynulé transportní dráhy. Přechodový vůz 2. je rovněž vybaven narážecím a spřahovacím ústrojím 43.
Energetický vůz 4. je pojízdný na kolejích 45 pomocí podvozku 40 energetického vozu £ a rovněž je vybaven narážecím a spřahovacím ústrojím 43. Ve strojovně 44 je umístěna energetická centrála, která zásobuje zásobníkové vozy _3> případně i překladový vůz 2 energií.
Na obr. 3 je zobrazeno variantní řešení soupravy pro zachycení a přepravu štěrku, kde je vytvořena pouze jedna nevratná transportní dráha vytvořená ze zásobníkových 3. a překladového 2 vazu u nichž není zabudován v horní části dopravník 21 překladového vozu 2 a dopravník 30 zásobníkového VOZU 3 .
Souprava je tvořena z energetického 4 a překladového 2 vozu a dle okamžité potřeby zpravidla z 8 - 10 zásobníkových vozů 3 navzájem spojených narážecím a spřahovacím ústrojím 43.
Soupravu tvořenou podle vynálezu možno provozovat při obnově a údržbě tratí několika způsoby. Podle obr. 1 je souprava napojena na čističku štěrku, jejímž úkolem je štěrkové lože nejen vyčistit, ale i zpevnit pražcové položí pískovou vrstvou případně jiným sanačním materiálem. Na výsypný dopravník 11 čističky štěrku 1 je napojena horní transportní dráha soupravy, která začíná dopravníkem 21 překladového vazu 2 a pokračuje dopravníky 30 zásobníkových vozů 3 a končí u zarážky 42. Dolní zpětná transportní dráha je tvořena pohyblivým dnem 31 zásobníkových vozů 3 a pomocí otočného dopravníku 24, který je v tomto případě natočen do podélné osy kolejí 50, jenž navazuje na šikmý dopravník 13 čističky štěrku 1. Skládá-li se souprava např. z deseti zásobníkových vozů 3, potom např. devět z nich blíže k čističce štěrku 1 je zaplněno sanačním materiálem, zatímco poslední zásobníkový vůz 3, spojený s energetickým vozem 4 je prázdný. Jakmile čistička štěrku 1 .začně pracovat, tak odpad je dopravován výsypným dopravníkem 11 na dopravník 21 překladového vozu 2 a pokračuje postupně po dopravníkách 30 zásobníkových vozů 3 až do posledního, prázdného zásobníkového vozu 3. Zaplňování tohoto zásobníkového vozu 3 se provádí buď tak, že spodní pohyblivé dno 31 zásobníkového vozu 3 je v klidu a zaplňování se provádí pomocí shazovacího pluhu 5_, který se podélně ustaví na počátek zásobníkového vozu 3, t.j. na stranu, kde je výsypná část 32 zásobníkového vozu 3 a klín 53 se pomocí přímočarého motoru 55 přitiskne k dopravníkovému pásu 50.
Tím v těchto místech začne zásobníkový vůz 3_ zaplňovat do výsky asi 1 m nad úroveň pohyblivého dna 31 zásobníkového vozu 3_. Rovnoměrné rozprostření odpadu nad pohyblivým dnem 31 se dosáhne podélnám posouváním shazovacího pluhu 5 vedeného v nosníku 51. Pomocí řízeného posouvání se postupně zaplní obsah zásobníkového vozu 3. Mezitím se dopravuje sanační materiál z devíti zásobníkových vozů _3 umístěných blíže k čističce štěrku 1 přes otočný dopravník 24 na šikmý dopravník 13 tím, že pohyblivá dna 31 zásobníkových vozů 3 se pohybují malou rychlostí a přesouvají písek z jednoho zásobníkového vozu _3_ k druhému směrem k čističce štěrku 1, přičemž je dáno technologickými poměry, že sanační materiál ubývá rychleji, než přibývá odpad. Jakmile je jeden zásobníkový vůz 3 zaplněn, stejný postup se opakuje u předcházejícího zásobníkového vozu 3 z něhož se mezitím odtransportoval celý obsah písku.
Jiný možný způsob zaplňování zásobníkových vozů 3 odpadem spočívá v tom, že klín 33 shazovacího pluhu 5 je zvednut, nebrání tedy průchodu odpadu po dopravníku 30 zásobníkových vozů 2 a tsn se zarazí o zarážku 42, spadne na pohyblivé 'dno 31 zásobníkového vozu 3. Tento proces je řízen z řídícího stanoviště 37 tak, aby výška odpadu nepřesáhla 1 m a vrchní vrstva byla pokud možno rovnoměrná. To se dosáhne vhodným měněním rychlosti pohyblivého dna 31 zásobníkového vozu 2’ Jakmile se postupně vyprazdňují předcházející zásobníkové vozy 2 sanančního materiálu, tak se postupně zaplňují odpadem. Tímto způsobem lze tedy rovněž zásobovat čističku štěrku 1 sanačním materiálem a zároveň akumulovat odpad.
Druhá varianta zobrazená na obr. 3 je uzpůsobena výhradně na akumulaci odpadu při práci čističky štěrku £. Souprava je přiřazena k čističce štěrku £ tak, aby otočný dopravník 11 navazoval na první zásobníkový vůz £ jmenovitě k násypné části 22 zásobníkového vozu 3. Počet zásobníkových vozů 3 je určen technologickými poměry na trati a souprava je zakončena překladovým vozem £ a agregátovým vozem 4. Při práci čističky štěrku £ dopadá odpad z výsypného dopravníku li na pohyblivé dno 31 zásobníkového vozu £ výška vrstvy je řízena z řídícího stanoviště 37 pomocí změny rychlosti pohyblivého dna 31. Odpad se postupně přesunuje z jednoho zásobníkového vozu £ až na konec soupravy, což je poslední zásobníkový vůz 3 před překladovým vozem 2.
Po skončení práce čističky štěrku £ se souprava od čističky štěrku 1 odpojí a pomocí energetického vozu 4 se odtáhne k místu, kde je možné soupravu vyprázdnit. Vyprazdňování se provádí tak, že pohyblivé dno 31 všech zásobníkových vozů 3 se uvede do pohybu a postupně se odpad přehazuje přes pohyblivé dno 22 překladového vozu 2 pomocí otočného dopravníku 24 na dopravované místo odpadu. Dopravované místo je zpravidla po stranách kolejí 45. Stejným způsobem se provádí vyprazdňování soupravy dle obr. 1. Souprava pro zachycení a přepravu štěrku, odpadu nebo jiného sypkého materiálu dle vynálezu lze využít při obnově a údržbě železničních tratí, ale i při obnově a údržbě tratí na povrchových dolech případně u tratí pro jiné účely.
PV 345- 92

Claims (5)

1« Souprava pro zachycení a přepravu štěrku, odpadu nebo jiného sypkého materiálu pojízdná na kolejích, umístěná na železničních podvozcích se vzájemně propojenými zásobníkovými vozy a vzájemně propojenou transportní dráhou vyznačující se tím, že transportní dráha začíná v horní části dopravníkem (21) překladového vozu (2), pokračuje dopravníky (30) zásobníkových vozů (3) na jejichž nosníku (51) pojíždí podélně shazovací pluh (5) a horní transportní dráha je zakončena zarážkou (42) na kterou navazuje v dolní části zásobníkových vozů (3) zpětná větev tvořená pohyblivým dnem (31) zásobníkového vozu (3) nakloněným tak,že jeho výsypná část (32) je ve výši nejméně 1 m nad násypnou částí (33) následujícího zásobníkového vozu (3), ke kterému je přiřazena zkrácené pohyblivé dno (22) překladového vozu (2), na které navazuje otočný dopravník (24), kterým je okruh uzavřen přičemž energetický vůz (4) je napojen k libovolnému konci soupravy.
2· Souprava pro zachycení a přepravu štěrku podle bodu 1 vyznačující se tím, že pohyblivé dno (22,31) zásobníkového (3) a překladového (2) vozu je stranově ohraničeno bočnicemi (34) jejichž vnitřek je utěsněn pryžovými pásy (35) a v dolní hraně (30) jsou těsně přiloženy k hornímu pásu pohyblivého dna (22,31).
3· Souprava pro zachycení a přepravu štěrku podle bodu 1 a 2 vyznačující se tím, že zásobníkové vozy (3) jsou opatřeny ve vzdálenosti 2,5m od násypné části (33) řídícím stanovištěm (37) připěvněnému k bočnici (34) a přístupnému žebříkem (36),
4, Souprava piu zachycení a přepravu štěrku podle bodu 1 až 3 vyznačující se tím, že překladový vůz (2) má pod vzestupnou částí otočného dopravníku (24) samostatný energetický zdroj (25).
5» Souprava pro zachycení a přepravu štěrku podle bodů 1 až 4 vyznačující se tím, že překladový vůz (2) má ve vzdálenosti max. 2 m od výsypné části (23) překladového vozu (2) zkráceného pohyblivého dna (22) řídící kabinu (26) připevněnou pomocí konzoly (27) k bočnici (34) překladového vozu (2).
CS92315A 1992-02-05 1992-02-05 Set for catching and transportation of ballast, waste or another loose material CZ278838B6 (en)

Priority Applications (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SK315-92A SK280375B6 (sk) 1992-02-05 1992-02-05 Súprava na zachytávanie a prepravu sypkého materiá
CS92315A CZ278838B6 (en) 1992-02-05 1992-02-05 Set for catching and transportation of ballast, waste or another loose material
DE19924213925 DE4213925C2 (de) 1992-02-05 1992-04-28 Wagenzug zum Speichern und für den Transport von Schüttgut

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS92315A CZ278838B6 (en) 1992-02-05 1992-02-05 Set for catching and transportation of ballast, waste or another loose material

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ31592A3 true CZ31592A3 (en) 1993-08-11
CZ278838B6 CZ278838B6 (en) 1994-07-13

Family

ID=5335060

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS92315A CZ278838B6 (en) 1992-02-05 1992-02-05 Set for catching and transportation of ballast, waste or another loose material

Country Status (3)

Country Link
CZ (1) CZ278838B6 (cs)
DE (1) DE4213925C2 (cs)
SK (1) SK280375B6 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN109484879A (zh) * 2018-12-20 2019-03-19 无锡多计数字智能科技有限公司 一种悬挂式多节输送线全自动袋装货物装车装置

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE29703454U1 (de) 1997-02-27 1998-06-25 Hermann Wiebe Grundstücks- und Maschinenanlagen KG, 27313 Dörverden Verfahrbare Gleisbaumaschine
DE10139765B4 (de) * 2001-04-23 2015-02-12 Gsg Knape Gleissanierung Gmbh Verfahren zur Materialaufbereitung und/oder Materialwaschung und/oder Lehmausscheidung betreffend Schüttgutmaterial insbesondere im Zusammenhang mit Bauarbeiten an einer Linienbaustelle und entsprechende schienengängige oder strassengängige Anlage
AT5021U3 (de) * 2001-11-14 2002-07-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Speicherwagen zum transport und zur speicherung von schüttgut
DE102005031821A1 (de) * 2005-07-06 2007-01-11 Lars Fabricius Transportfahrzeug mit ausschiebbarer Transportebene
WO2012156417A1 (de) 2011-05-16 2012-11-22 K & K Maschinenentwicklungs Gmbh & Co. Kg Eisenbahnarbeitsfahrzeug
EP2709893B1 (de) * 2011-05-16 2020-04-15 K&K Maschinenentwicklungs GmbH & Co. KG System, verfahren und eisenbahnwagen zum gleisgebundenen transport von gegenständen
CA2963988C (en) 2014-11-05 2018-03-20 Herzog Railroad Services, Inc. Material transport and distribution consist with controlled gated hopper cars and conveyor systems

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3312492A1 (de) * 1982-09-23 1984-03-29 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft mbH, 1010 Wien Schuettgutverladewagen, insbesondere zur abraumverladung von einer schotterbett-reinigungsmaschine
AT389333B (de) * 1986-09-08 1989-11-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisverfahrbare schuettgutverladewagen-anordnung mit regelbaren entladeschurren
DE8813858U1 (de) * 1988-11-05 1988-12-22 Hermann Wiebe Grundstücks- und Maschinenanlagen KG, 2800 Bremen Schienengebundener Transportwaggon
EP0429693B1 (de) * 1989-11-27 1993-02-03 Hermann Wiebe Grundstücks- Und Maschinenanlagen Kg Speicherbehälter
AT394530B (de) * 1990-02-15 1992-04-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Schuettgutverladewagen
US5219262A (en) * 1990-12-14 1993-06-15 Franz Plasser Bahnbaumaschinen Industriegesellschaft M.B.H. Freight car for transporting and storing bulk material

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN109484879A (zh) * 2018-12-20 2019-03-19 无锡多计数字智能科技有限公司 一种悬挂式多节输送线全自动袋装货物装车装置

Also Published As

Publication number Publication date
DE4213925A1 (de) 1993-08-12
SK280375B6 (sk) 1999-12-10
DE4213925C2 (de) 2001-10-31
CZ278838B6 (en) 1994-07-13
SK31592A3 (en) 1994-04-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2102007C (en) A loading wagon for the transport of bulk material
JP2825336B2 (ja) 道床用バラストの拾い上げ及び撒布のための作業機械
GB2127377A (en) A bulk-material wagon more particularly for loading waste spoil from a ballast cleaning machine
GB2194982A (en) A travelling-on track bulk material loading wagon with adjustable unloading chutes
US5341746A (en) Transport wagon comprising a wagon frame supported on on-track undercarriages
US4669674A (en) Feeder box for a mobile transfer station
GB2303161A (en) Self-unloading ballast wagon - can be used without rails
GB1559258A (en) Travellin machine arrangements
CA2238709C (en) A bulk material loading wagon
KR101470042B1 (ko) 벌크재용 저장 화차
EP0571540B1 (en) Continuous gondola car
CZ31592A3 (en) set for catching and transportation of ballast, waste or another loose material
GB2113168A (en) A travelling on-track assembly for transporting bulk material
RU2030500C1 (ru) Устройство для подбора, накопления и распределения щебеночного балласта железнодорожного пути
US5387073A (en) Shuttlecar unloading device
RU2048627C1 (ru) Вагон-погрузчик для приема и перегрузки сыпучего материала
CN221070176U (zh) 一种铁路敞车粮食散装与袋装一体化定量装车系统
WO1992005997A1 (en) Unloading means for bulk material
RU2048625C1 (ru) Грузовой вагон для сыпучих материалов
CN204982566U (zh) 物料运输车
CN117401462A (zh) 一种铁路敞车粮食散装与袋装一体化定量装车系统和方法
RU2352708C1 (ru) Машина для распределения балласта железнодорожного пути

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20090205