CZ305237B6 - Strunový deformetr pro kontrolu šířky technologických spár - Google Patents

Strunový deformetr pro kontrolu šířky technologických spár Download PDF

Info

Publication number
CZ305237B6
CZ305237B6 CZ2014-41A CZ201441A CZ305237B6 CZ 305237 B6 CZ305237 B6 CZ 305237B6 CZ 201441 A CZ201441 A CZ 201441A CZ 305237 B6 CZ305237 B6 CZ 305237B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
string
lever
deformometer
frame
profile
Prior art date
Application number
CZ2014-41A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ201441A3 (cs
Inventor
Pfeffermann Jan Záruba-
Pavel Štemberk
Václav Bílý
Dita Jiroutová
Original Assignee
České vysoké učení technické v Praze, Kloknerův ústav
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by České vysoké učení technické v Praze, Kloknerův ústav filed Critical České vysoké učení technické v Praze, Kloknerův ústav
Priority to CZ2014-41A priority Critical patent/CZ201441A3/cs
Publication of CZ305237B6 publication Critical patent/CZ305237B6/cs
Publication of CZ201441A3 publication Critical patent/CZ201441A3/cs

Links

Landscapes

  • Measurement Of Length, Angles, Or The Like Using Electric Or Magnetic Means (AREA)

Abstract

Strunový deformetr pro kontrolu změn šířky technologických spár (1) stavebních konstrukcí s extrémně sníženou minimální výškou a s vnějším tvarem využitelným pro funkci instalačního podstavce s magnetickými příchytkami a volitelností stavební výšky podle šířky kontrolované spáry (1) sestává z v polních podmínkách vyrobitelných trubičkových nástavců (19) měřicího doteku (2) deformetru. Minimální stavební výšky je dosaženo umístěním strunového převodníku deformace na frekvenci do vnitřního prostoru U profilu páky (6) pravoúhlého napínacího pákového systému převádějícího dotekem (2) snímané změny šířky kontrolované spáry (1) na úměrnou změnu předpětí měrné struny (3) deformetru. Měřicí systém deformetru je rozmístěn do prostoru přiléhajícímu ke spodní stěně spáry (1) a jeho plechovou ochrannou krytku (21) lze pomocí speciálních magnetických příchytek využít i jako instalační magneticky upevněný podstavec a držák dalšího elektronického vybavení systému deformetru.

Description

Strunový deformetr pro kontrolu šířky technologických spár
Oblast techniky
Vynález se týká měřicího zařízení pro kontrolu a dálkový monitoring změn šířky technologických spár stavebních konstrukcí, souvisejících zejména s funkcí podpěrných ložisek a podobně, při jednorázových zatěžovacích zkouškách dopravních staveb.
Dosavadní stav techniky
Jelikož při zjišťování dynamických vlastností stavební konstrukce je zpravidla vhodnější orientace na pozorování jiných parametrů, než je šířka technologické spáry, tak je tato oblast prioritně záležitostí statických zkoušek prováděných jen u omezeného počtu staveb, kde rychlost odečtu není dominantní potřebou. Důsledkem toho je situace, že je dosud využívána měřicí technika vyvinutá a vyráběná pro jiné oblasti experimentálního ověřování, přičemž pro aplikace ve stavebnictví je při výběru klíčovým parametrem zpravidla reálná dostupnost a pořizovací nákladnost.
Pokud se jedná o snadno přístupná místa, tak je běžné využívání mechanických indikátorových hodinek, jejichž životnost v běžných podmínkách staveniště je ovšem malá. Jejich používání častěji vykazuje osobní chyby při odečítání a vykazuje vysokou pracnost při potřebě počítačového zpracování výsledků.
V ČR je nejrozšířenější laboratorní využití hromadně vyráběných potenciometrických snímačů v podobě indikátorových hodinek. Tyto přístroje jsou též v podmínkách staveniště snadno zranitelné a málo odolné proti vlhkosti, která může způsobit obtížně identifikovatelné chyby, a to i charakteru změny citlivosti během měření. Ochrana před závažnějšími nedostatky výstupů měření vede k cestě zmnohonásobení cyklů odečtů během experimentu, čímž se zajistí možnost dodatečné analýzy a specifikace případných chybových procesů. Na druhé straně i bez počítačů snadno zvládnutelné experimenty se musí v plném rozsahu zajišťovat systémem umožňujícím dálkový odečet přes měřicí ústřednu, neboli vede zbytečně k pracné instalaci měřicích systémů. Navíc všechny metodiky odvozené z aplikace indikátorových hodinek běžné výroby nelze instalovat do spáry užší než 10 cm. Kromě toho je obecně nevýhodné, že se snímače tohoto typu upevňují na konec sloupku stojanu, kteiý z důvodu stability proto musí mít mnohonásobně hmotnější podstavu. Podobnou cestou se žádným výrobcům strunové techniky nepodařilo v minulosti vyvinout konkurence schopný snímač tohoto typu. V zemích s nestabilními geologickými podmínkami, kde většina experimentálních prací prováděných v externích podmínkách souvisí s pozorováním důsledků seismické činností, nebo-li dynamických pozorování, je obvyklé využívat shodnou, i když dražší měřicí techniku i pro statické experimenty na reálných stavbách.
Podstata vynálezu
Nevýhody dosud známých řešení odstraňuje nebo výrazným způsobem omezuje řešení strunového deformetru pro kontrolu změn šířky technologických spár stavebních konstrukcí podle předkládaného vynálezu. Strunový deformetr je vybavený měrnou strunou uloženou v ochranné trubičce a pravoúhlým pákovým systémem s pákou pro lineární převod změn šířky spáry kontrolované mezi místem opření doteku a protilehlou plochou spáry v místě přitlačení krytky upínacím zařízením deformetru na úměrnou axiální deformaci, respektive úměrnou změnu napjatosti měrné struny napjaté mezi rámem deformetru a kotevním kamenem páky. Páka je uložená na prvním pružném kloubu, přičemž napjatost struny je jejím příčným kmitáním ve vlastní frekvenci převedena na frekvenční elektrický signál, který je dále využit pro dálkový přenos měřených dat. Strunový deformetr také obsahuje elektromagnetické měniče. Podstatou nového řešení je, že páka je
- 1 CZ 305237 B6 tvořena tenkostěnným profilem U připevněným ke kotevnímu kameni, který je realizován úpravou jedné boční strany rámu. Tento rám má tvar sníženého U profilu, jehož bočnice jsou kratší než jeho základna. Za účelem vytvoření kotevního kamene je v rovině dna U profilu rámu vytvořen podélný průřez prodlužující plochu dna. Tento podélný průřez je vyústěný do příčného vývrtu. Osa příčného vývrtu leží v rovině kolmé na spodní stranu U profilu rámu, která je rovnoběžná se dnem tohoto U profilu a prochází bodem vetknutí měrné struny v kotevním kameni. Bod vetknutí měrné struny je určen lícní stranou svěrky pro ukotvení měrné struny. Na konci spodní strany rámu je po celé jeho šířce vytvořeno příčné odfrézování. Jeho hloubka ve smyslu přiblížení k ose příčného vývrtu určuje tuhost prvního pružného kloubu, jehož funkci zajišťuje partie maximálního zúžení ponechaného krčku mezi dnem drážky a stěnou spodní části vývrtu. Měrná struna i elektromagnetické měniče jsou umístěny do vnitřního prostoru U profilu páky. Poloha a upevnění elektromagnetických měničů jsou zajištěny čtveřicí výstupních vodičů, které jsou vyvedeny k výstupním konektorům přes otvory propojující prostor pod pákou a přes podélné vnější propojovací drážky vytvořené symetricky proti sobě v bočních stěnách U profilu rámu.
V jednom možném provedení je páka z U profilu upevněná přitažením ke kotevnímu kameni na svém volném konci opatřena systémem nosiče doteku. Tento systém nosiče doteku sestává z bajonetově na páce upevněného můstku, jehož kotoučová hlava má protilehlé boky rovnoběžně symetricky sraženy a v dříku má upevněný jeden konec struny druhého pružného kloubu. Na druhém konci struny druhého pružného kloubu je nalisován dotek s vnějším šroubovým závitem a s opěrnou maticí. Střed druhého pružného kloubu je ve shodné vzdálenosti od spodního povrchu rámu, jako je vzdálenost prvního pružného kloubu kotevního kamene od roviny tohoto spodního povrchu rámu.
V dalším možném provedení je dotek na svém konci opatřen vnějším šroubovým závitem pro umístění výměnného trubičkového dotekového nástavce, opatřené koncovým maticovým závitem, vytvořeným vytlačením, dotvarovaným při jeho našroubování. Nastavenou polohu nástavce je možno pojistit opěrnou maticí, využitou i jako kontramatici. Za účelem zvětšení přítlačné síly doteku u delších dotykových nástavců je mezi osazením rámu a opěrnou maticí vzepřena tlačná pružina.
Za účelem maximálního zvětšení pracovního rozsahu deformetru snížením jeho citlivosti je s výhodou páka opatřena třetím pružným kloubem. Tento třetí pružný kloub je vytvořen odfrézováním hran U profilu páky v celé požadované délce třetího pružného kloubu a uvolněním boků U profilu páky příčným průřezem. Nastavení citlivosti je pak umožněno přebrušováním vnějších ploch prvního a třetího pružného kloubu. Žádané citlivosti deformetru se dosahuje změnou poměru tuhosti těchto dvou pružných kloubů.
Krytka zajišťující vnější ochranný kryt deformetru je s výhodou z feromagnetického plechu ohnutého do U profilu a je připevněná k bokům spodní části rámu deformetru. Upevnění deformetru na měřené konstrukci v prostoru kontrolované spáry zajišťuje obdélníková magnetická příložka s přitmelenými permanentními magnety. Tuto magnetickou příložku lze s výhodou využít i jako nosiče pro upevnění elektronických obvodů strunového oscilátoru deformetru nebo fotovoltaického článku či jiného zdroje napájení.
Za účelem fixace úhlové polohy systému nosiče doteku při manipulaci s tímto systémem jsou ve výhodném provedení můstek, strop konce U profilu páky a strop vnější krytky deformetru opatřeny dvojicemi otvorů pro zasunutí vidlicového aretačního kolíku. Tyto dvojice otvorů jsou umístěny vzájemně symetricky na společných rovnoběžných osách procházejících vně ochranné trubičky měrné struny v rovině kolmé na měrnou strunu.
Hlavním přínosem strunového deformetru podle předkládaného řešení je, že jeho stavební výška je menší než 5 cm, takže jej lze instalovat do naprosté většiny technologických spár reálných stavebních konstrukcí. Nenáročnost výroby deformetru bez požadavku speciálních výrobních zařízení je předpokladem jeho nízké pořizovací ceny a snadno zajistitelné svépomocné údržby.
-2CZ 305237 B6
Tím, že při jeho instalaci plní deformetr funkci podstavce instalovaného systému a tím, že je jeho přizpůsobení šířce kontrolované spáry zajištěné pomocí výměnného a snadno i v polních podmínkách vyrobitelného trubičkového nástavce doteku, a tím, že je upnutí deformetru na měřenou konstrukci zajišťováno magnetickými příložkami, jedná se o velmi snadnou operativní instalaci měřidla malé hmotnosti. To je předpokladem oprávněnosti, ve smyslu bezpečnostních předpisů, instalovat tyto deformetry ze žebříku, nebo obecně na horolezecky zpřístupnitelných místech. Vyřešení problému upevnění všech dalších elektronických prvků systému umožňuje též využít všech výhod nově připravovaných systémů sběru dat pomocí radiospojítek.
Objasnění výkresů
Podélný nárysný řez deformetrem zobrazuje obr. 1. Obr. 2 představuje půdorysný řez deformetrem. Obr. 3, 4, 5 a 6 představují příčné řezy v rovinách důležitých příčně orientovaných součástí.
Příklady uskutečnění vynálezu
Jako příklad provedení vynálezu je pro popis využito přímo konstrukční řešení základního typu deformetru pro kontrolu změn šířky technologických spár 1, který na úrovni sestavných výkresů ukazují přiložené výkresy.
Základem strunového deformetru je rám 4 frézováním upraveným do U profilu, jehož jedna strana je upravena pro funkci kotevního kamene 5 pro upevnění převodní páky 6 pomocí příčných šroubů 28. Kloubové uložení kotevního kamene 5 zajišťuje první pružný kloub 7 vytvořený příčným vývrtem 15 a příčným odfrézováním 16. Je výhodné, když uvolnění prvního pružného kloubu 7 průřezem 14 probíhá ve dvou fázích, kdy při předvýrobě rámu 4 je ponechán u kořene průřezu 14 tenký krček, který je uvolněn propilováním ze strany příčného vývrtu 15 až jako poslední operace montáže deformetru, před jeho upevněním do krytky 21.
Upnutí konců měrné struny 3 v kotevním kamenu 5 a na pevné straně rámu 4 je obdobně jako u strunových tenzometrů, neboli cestou sevření měrné struny 3 mezi čela šroubů přes kalený kroužek tvořící čelist svěrky 38. Ochranná trubička 23 struny 3 z magneticky nevodivého materiálu je ale rozdělena tak, že na straně kotevního kamene 5 je jen krátký nátrubek 29 připojený na ochrannou trubičku 23 pomocí pružné trubičkové spojky 30, případně pomocí vlnovce vytlačeného ve spojovací části trubičky 23. Páka 6 z tenkostěnného U profilu připevněná na kotevní kámen 5 pomocí příčných šroubů 28 je na svém volném konci opatřena systémem nosiče doteku 2, který sestává z bajonetově na páce 6 upevněného můstku 17, jehož kotoučová hlava má protilehlé boky rovnoběžně symetricky sraženy a v dříku má upevněnou strunu druhého pružného kloubu 18. Na druhém konci struny druhého pružného kloubu 18 je nalisován dotek 2 s vnějším šroubovým závitem. V případě potřeby lze dotek 2 nastavit trubičkovým dotekovým nástavcem 19 jeho našroubováním na závitovou část doteku 2, přičemž závit v dotekovém nástavci 19 je vytlačen, respektive lisováním dotvarován. Při potřebě zvětšit přítlačnou sílu doteku 2 u delších nástavců 19 lze použít tlačnou pružinu 20 vzepřenou mezi osazením v rámu 4 a opěrnou matici 33 na doteku 2, kterou lze využít i jako kontramatku pro zajištění polohy dotekového nástavce 19, nebo jako nastavitelný doraz chránící vnitřní části deformetru před poškozením. Pro případ potřeby maximálně zvětšit pracovní rozsah deformetru snížením jeho citlivosti, lze jeho páku 6 opatřit třetím pružným kloubem 34 vytvořeným odfrézováním hran U profilu páky 6 v celé délce třetího pružného kloubu 34 a uvolněním boků U profilu páky 6 příčným průřezem 35. Sjednocení snížené citlivosti deformetrů lze dosáhnout justáží, spočívající v nastavení žádoucího poměru tuhostí prvního pružného kloubu 7 a třetího pružného kloubu 34 jejich vnějším přebrušováním, a to ve funkčním stavu justovaného deformetru upevněného v přípravku ve tvaru krytky 21 s uvolněným přístupem k těmto pružným kloubům 7 a 34. Naopak při potřebě zajistit maximální citlivost měřené deformace lze funkci třetího pružného kloubu 34 vyřadit aretačními příložkami 36 přemosťujícími průřezy 35. Zajištění úhlové polohy můstku 17 při manipulaci s nosičem do-3 CZ 305237 B6 teku 2 a zasunutí bajonetové hlavy můstku JJ7 do vnitřní drážky v U profilu páky 6 umožňuje soustava dvojic otvorů 22 pomocí vidlicového aretačního kolíku 24.
Vnitřní elektronickou část deformetru zajišťuje dvojitý elektromagnetický měnič 8, vyplňující prakticky celou zbývající část vnitřního prostoru U profilu páky 6, který je upevněn na dně U profilu rámu 4 zatažením jeho výstupních vodičů 9 otvory 10 do bočních propojovacích drážek 11 za účelem připojení vnitřní elektronické části strunového deformetru na výstupní konektory 12.
Vnější schránku deformetru zajišťuje krytka 21 vyrobená z ocelového feromagneticky vodivého plechu vytvarovaného do U profilu, která je pomocí šroubů 31 se zapuštěnými hlavami přitažena k bokům dolní části U profilu rámu 4 deformetru.
Další elektronické vybavení deformetru, které je třeba situovat co nejblíže měřenému místu, jako jsou elektronické obvody 27 strunového oscilátoru, vysílací strana radiopojítka, překlenovací energetický akumulátor a energetický zdroj, například fotovoltaický článek 32, je výhodné upevnit na magnetické příložky 25 s přitmelenými permanentními magnety 26. které jsou prioritně určeny pro magnetické upnutí deformetru na ocelový povrch měřené konstrukce. V případě betonové konstrukce je nutné ocelový povrch zajistit polepením betonového povrchu ocelovou příložkou.
Kontrola změny šířky spáry i, například mostních ložisek, probíhá zpravidla tak, že se na spodní opěrnou plochu ložiska v jeho příčné ose uloží deformetr tak, aby dotek 2 ležel v příčné osové rovině mostního ložiska. Následně se deformetr pomocí podložek, kontaktních příložek pro dotek 2 nebo pomocí dotekového nástavce J_9 rozepře mezi spodní opěrnou plochu ložiska a kontaktní bod doteku 2 na horní opěrné ploše ložiska. Potom se poloha deformetru stabilizuje pomocí jedné ze dvou magnetických příložek 25 jejich přiložením přes přitmelené permanentní magnety 26 na boční stěny krytky 21 deformetru a stažením magnetických příložek 25 do kontaktu s ocelovým povrchem spodní opěrné plochy ložiska, čímž se uzavře magnetický obvod příchytného zařízení obdobně jako u nábytkářských magnetických příchytek.
Vlastní odečet kontrolovaných změn stlačení mostního ložiska probíhá tak, že pomocí elektronického systému připojeného na elektromagnetické měniče 8 se odečítá digitální údaj odpovídající vlastní frekvenci příčného kmitání měrné struny 3 v nezatíženém a zatíženém stavu mostu. V případě, že odečítací elektronika je vybavena digitální linearizací, odpovídá rozdíl takto získaných odečtů přímo kontrolované změně šířky spáry I.
Průmyslová využitelnost
Nový typ deformetru je obecně využitelným deformetrem pro kontrolu deformací spár užších než cca 3 cm. S ohledem na jeho vhodnost pro realizaci dálkových dlouhodobých, spíše statických pozorování ve vlhkém prostředí, je deformetr mimo obor stavebnictví vhodný i pro geologická pozorování určená zejména pro stavební geologii.

Claims (8)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Strunový deformetr pro kontrolu změn šířky technologických spár (1) stavebních konstrukcí vybavený měrnou strunou (3) uloženou v ochranné trubičce (23) a pravoúhlým pákovým systémem s pákou (6) pro lineární převod změn šířky kontrolované spáry (1) mezi místem opření doteku a protilehlou plochou spáry (1) v místě přitlačení krytky (21) upínacím zařízením deforme-4CZ 305237 B6 tru na úměrnou axiální deformaci, respektive úměrnou změnu napjatosti, měrné struny (3) napjaté mezi rámem (4) deformetru a kotevním kamenem (5) páky (6) uložené na prvním pružném kloubu (7), a dále strunový deformetr obsahuje elektromagnetické měniče (8), vyznačující se tím, že páka (6) je tvořena tenkostěnným profilem U připevněným ke kotevnímu kameni (5), který je realizován jednou boční stranou rámu (4), který má tvar sníženého U profilu, jehož bočnice jsou kratší než jeho základna, kde za účelem vytvoření kotevního kamene (5) je v rovině dna (13) U profilu rámu (4) vytvořen podélný průřez (14) prodlužující plochu dna (13), vyústěný do příčného vývrtu (15), jehož osa leží v rovině kolmé na spodní stranu U profilu rámu (4), která je rovnoběžná se dnem (13) tohoto U profilu a prochází bodem vetknutí měrné struny (3) v kotevním kameni (5), který je určen lícní stranou svěrky (38) pro ukotvení měrné struny (3), přičemž na konci spodní strany rámu (4) je po celé jeho šířce vytvořeno příčné odfrézování (16), jehož hloubka ve smyslu přiblížení k ose příčného vývrtu (15) určuje tuhost prvního pružného kloubu (7) , zajištěného zeslabením ponechaného krčku mezi dnem příčného odfrézování (16) plochy rámu (4) a stěnou spodní části vývrtu (15), přičemž měrná struna (3) i elektromagnetické měniče (8) jsou umístěny do vnitřního prostoru U profilu páky (6) a poloha a upevnění elektromagnetických měničů (8) je zajištěno čtveřicí výstupních vodičů (9), které jsou vyvedeny k výstupním konektorům (12) přes otvory (10) propojující prostor pod pákou (6) a podélné vnější propojovací drážky (11) vytvořené symetricky proti sobě v bočních stěnách U profilu rámu (4).
  2. 2. Strunový deformetr podle nároku 1, vyznačující se tím, že jeho páka (6) z U profilu upevněná přitažením ke kotevnímu kameni (5) je na svém volném konci opatřena systémem nosiče doteku (2), který sestává z bajonetově na páce (6) upevněného můstku (17), jehož kotoučová hlava má protilehlé boky rovnoběžně symetricky sraženy a v dříku má upevněný jeden konec struny druhého pružného kloubu (18) a na jejímž druhém konci je nalisován dotek (2) s vnějším šroubovým závitem a s opěrnou maticí (33), kde střed druhého pružného kloubu (18) je ve shodné vzdálenosti od spodního povrchu rámu (4) jako je vzdálenost prvního pružného kloubu (7) kotevního kamene (5) od roviny tohoto spodního povrchu rámu (4).
  3. 3. Strunový deformetr podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že dotek (2) je na svém konci opatřen vnějším šroubovým závitem pro umístění výměnného trubičkového dotekového nástavce (19), opatřeného koncovým maticovým závitem, vytvořeným vytlačením, dotvarovaným při jeho našroubování, přičemž poloha dotekového nástavce (19) je zajištěna opěrnou maticí (33) využitou i ve funkci kontramatice.
  4. 4. Strunový deformetr podle nároku 3, vyznačující se tím, že za účelem zvětšení přítlačné síly doteku (2) u delších dotykových nástavců (19) je mezi osazením rámu (4) a opěrnou maticí (33) vzepřena tlačná pružina (20).
  5. 5. Strunový deformetr podle kteréhokoli z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že za účelem maximálního zvětšení pracovního rozsahu deformetru snížením jeho citlivosti je páka (6) opatřena třetím pružným kloubem (34) vytvořeným odfrézováním hran U profilu páky (6) v celé požadované délce třetího pružného kloubu (34) a uvolněním boků U profilu páky (6) příčným průřezem (35).
  6. 6. Strunový deformetr podle kteréhokoli z nároků laž5, vyznačující se tím, že krytka (21) zajišťující vnější ochranný kryt deformetru je z feromagnetického plechu ohnutého do U profilu a je připevněná k bokům spodní části rámu (4) deformetru, přičemž upevnění deformetru na měřené konstrukci v prostoru kontrolované spáry (1) zajišťuje obdélníková magnetická příložka (25) s přitmelenými permanentními magnety (26) přiložená z vnější strany k bočním stěnám krytky (21).
  7. 7. Strunový deformetr podle nároku 6, vyznačující se tím, že obdélníková magnetická příložka (25) je upravena jako nosič pro upevnění elektronických obvodů (27) strunového oscilátoru deformetru a/nebo fotovoltaického článku (32) a/nebo jiného napájecího zdroje.
    -5CZ 305237 B6
  8. 8. Strunový deformetr podle kteréhokoli z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že za účelem fixace úhlové polohy systému nosiče doteku (2) při manipulaci s tímto systémem jsou můstek (17), strop konce U profilu páky (6) a strop vnější krytky (21) deformetru opatřeny dvojicemi otvorů (22) pro zasunutí vidlicového aretačního kolíku (24), přičemž otvory (22) jsou umís5 těny vzájemně symetricky na společných rovnoběžných osách procházejících vně ochranné trubičky (23) měrné struny (3) v rovině kolmé na tuto strunu (3).
CZ2014-41A 2014-01-20 2014-01-20 Strunový deformetr pro kontrolu šířky technologických spár CZ201441A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2014-41A CZ201441A3 (cs) 2014-01-20 2014-01-20 Strunový deformetr pro kontrolu šířky technologických spár

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2014-41A CZ201441A3 (cs) 2014-01-20 2014-01-20 Strunový deformetr pro kontrolu šířky technologických spár

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ305237B6 true CZ305237B6 (cs) 2015-06-24
CZ201441A3 CZ201441A3 (cs) 2015-06-24

Family

ID=53508392

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2014-41A CZ201441A3 (cs) 2014-01-20 2014-01-20 Strunový deformetr pro kontrolu šířky technologických spár

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ201441A3 (cs)

Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP3864109B2 (ja) * 2002-05-08 2006-12-27 東伸工業株式会社 亀裂開口変位測定器具およびその材料試験装置
CZ300804B6 (cs) * 2006-12-08 2009-08-12 Ceské vysoké ucení technické v Praze Klokneruv ústav Zarízení pro merení deformací a vzájemných posuvu kontrolovaných míst konstrukcí, zejména stavebních
CZ302685B6 (cs) * 2010-06-28 2011-08-31 Ceské vysoké ucení technické v Praze Klokneruv ústav Strunový tahový silomer pro deformetrická merení
CZ302834B6 (cs) * 2010-12-21 2011-11-30 Ceské vysoké ucení technické v Praze Klokneruv ústav Univerzální príložný strunový tenzometr

Patent Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP3864109B2 (ja) * 2002-05-08 2006-12-27 東伸工業株式会社 亀裂開口変位測定器具およびその材料試験装置
CZ300804B6 (cs) * 2006-12-08 2009-08-12 Ceské vysoké ucení technické v Praze Klokneruv ústav Zarízení pro merení deformací a vzájemných posuvu kontrolovaných míst konstrukcí, zejména stavebních
CZ302685B6 (cs) * 2010-06-28 2011-08-31 Ceské vysoké ucení technické v Praze Klokneruv ústav Strunový tahový silomer pro deformetrická merení
CZ302834B6 (cs) * 2010-12-21 2011-11-30 Ceské vysoké ucení technické v Praze Klokneruv ústav Univerzální príložný strunový tenzometr

Also Published As

Publication number Publication date
CZ201441A3 (cs) 2015-06-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP5016281B2 (ja) グラウンドアンカーの緊張力検知装置、緊張力検知方法及びセンサープレート取付治具
US6684949B1 (en) Drilling mechanics load cell sensor
CN102620870B (zh) 一种基于光纤光栅传感的岩土三向压应力传感器
KR101201244B1 (ko) 광섬유센서 기반의 교량 내하력 평가 시스템 및 그 방법
CN110082023B (zh) 一种索力实时监测装置和监测方法
CN204389275U (zh) 阀杆连接器和流体控制设备
US9791332B2 (en) Rod-shaped force transducer with improved deformation behavior
CN111289159A (zh) 直接测量饱和土中的有效应力的有效应力盒
CN106918415B (zh) 半植入式孔底光纤光栅应变计地应力测量装置及方法
US20160161348A1 (en) Rod-Shaped Force Transducer With Simplified Adjustment
EP0467555A1 (en) Device for determining on axial loads on a cylindrical member
CN106677812A (zh) 一种光纤光栅测力锚杆
US11536618B2 (en) External tie-rod load indicator
CZ305237B6 (cs) Strunový deformetr pro kontrolu šířky technologických spár
KR20110109164A (ko) 광섬유센서를 이용한 고감도 가속도계 및 경사계
CZ27134U1 (cs) Strunový deformetr pro kontrolu šířky technologických spár
CN204286351U (zh) 一种裂缝宽度自动监测装置
CN105157591A (zh) 一种高灵敏度高分辨率高精度的光纤布拉格光栅阵列应变传感器
WO2018095435A1 (zh) 测力传感器
CN111561985B (zh) 传感器安装机构
CN104457549B (zh) 一种裂缝宽度自动监测装置
US7533576B2 (en) Set for measuring the linear strain in materials
KR101825206B1 (ko) 광섬유 브래그 격자 센서 기반의 하중 및 변위 측정장치
RU2458326C1 (ru) Измерительная вставка
Rizal et al. An analytical, numerical and experimental study of an octagonal ring force transducer for a 2-axis force measurement

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20240120