CZ304288B6 - Způsob a zařízení ke sledování lineárního útvaru - Google Patents

Způsob a zařízení ke sledování lineárního útvaru Download PDF

Info

Publication number
CZ304288B6
CZ304288B6 CZ2013-450A CZ2013450A CZ304288B6 CZ 304288 B6 CZ304288 B6 CZ 304288B6 CZ 2013450 A CZ2013450 A CZ 2013450A CZ 304288 B6 CZ304288 B6 CZ 304288B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
radiation
linear
formation
light field
receiver
Prior art date
Application number
CZ2013-450A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2013450A3 (cs
Inventor
Miroslav Štusák
Original Assignee
Rieter Cz S.R.O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rieter Cz S.R.O. filed Critical Rieter Cz S.R.O.
Priority to CZ2013-450A priority Critical patent/CZ304288B6/cs
Publication of CZ2013450A3 publication Critical patent/CZ2013450A3/cs
Publication of CZ304288B6 publication Critical patent/CZ304288B6/cs
Priority to CN201410256879.6A priority patent/CN104278375B/zh

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H13/00Other common constructional features, details or accessories
    • D01H13/32Counting, measuring, recording or registering devices

Abstract

Vynález se týká způsobu sledování lineárního útvaru, zvláště pohybujícího se lineárního textilního útvaru, při kterém se v rovině kolmé ke směru pohybu lineárního útvaru generuje divergentní svazek paprsků záření, přičemž se obraz lineárního útvaru snímá za lineárním útvarem. Divergentní svazek paprsků záření se před lineárním útvarem opticky transformuje na kolimovaný svazek paprsků záření tvořící světelné pole (6), přičemž se lineární materiál sleduje při jeho příčném pohybu v celé využitelné šíři tohoto světelného pole (6), načež se za světelným polem (6) kolimovaný svazek paprsků záření opticky transformuje na konvergentní svazek paprsků záření, který se snímá v oblasti jejich průsečíku. Vynález se také týká zařízení ke sledování lineárního textilního útvaru.

Description

(57) Anotace:
Vynález se týká způsobu sledování lineárního útvaru, zvláště pohybujícího se lineárního textilního útvaru, při kterém se v rovině kolmé ke směru pohybu lineárního útvaru generuje divergentní svazek paprsků záření, přičemž se obraz lineárního útvaru snímá za lineárním útvarem. Divergentní svazek paprsků záření se před lineárním útvarem opticky transformuje na kolimovaný svazek paprsků záření tvořící světelné pole (6), přičemž se lineární materiál sleduje při jeho příčném pohybu v celé využitelné šíři tohoto světelného pole (6), načež se za světelným polem (6) kolimovaný svazek paprsků záření opticky transformuje na konvergentní svazek paprsků záření, který se snímá v oblasti jejich průsečíku. Vynález se také týká zařízení ke sledování lineárního textilního útvaru.
Způsob a zařízení ke sledování lineárního útvaru
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu sledování lineárního útvaru, zvláště pohybujícího se lineárního textilního útvaru, při kterém se v rovině kolmé ke směru pohybu lineárního úvaru generuje svazek paprsků záření, přičemž se obraz lineárního útvaru snímá za lineárním útvarem.
Vynález se týká také zařízení ke sledování lineárního útvaru, zvláště pohybujícího se lineárního textilního útvaru, obsahující zdroj záření a optický přijímač záření, mezi kterými je uspořádáno světelné pole, kterým prochází kolmo na osu toku paprsků záření sledovaný textilní útvar.
Dosavadní stav techniky
Ke sledování lineárního textilního útvaru se v textilním průmyslu využívá celá řada různých typů čidel. Jejich prostřednictvím se zjišťují vlastnosti příze, nebo obecně vlákenného útvaru, v procesu jeho výroby. Zjišťování přítomnosti příze vdaném místě, průměru příze a jeho kolísání, a/nebo zjišťování přítomnosti cizích částic, se provádí za účelem řízení určitého textilního procesu nebo za účelem zjištění úrovně kvality výsledného produktu. Taková čidla velmi často pracují na optickém principu.
Příze se při sledování vyskytuje a/nebo pohybuje ve směru své délky ve světelném poli, mezi zdrojem záření a přijímačem záření. Světelné poleje tak přítomností a/nebo pohybem lineárního textilního útvaru ovlivňováno.
Zdrojem záření bývá nejčastěji svítivá dioda emitující záření ve viditelné nebo neviditelné oblasti, přijímačem je obvykle fotodioda nebo fototranzistor. Světelné pole generované tímto způsobem je vzhledem k nestabilní poloze snímaného lineárního útvaru úzké. Omezený prostor, ve kterém se musí lineární útvar nacházet, klade nároky na konstrukční zabezpečení přesné polohy lineárního útvaru v rozsahu světelného pole snímače. Relativně úzký paprsek mezi zdrojem záření a přijímačem je využíván pro zjišťování pohybující se příze, která při kmitání v oblasti světelného paprsku paprsek přerušuje, nebo alespoň mění modulaci světelného toku, což indikuje její přítomnost. Takovými řešeními byly například dokumenty CH660585, DE3830665, nebo CZ281815B6. Zjišťování změn průměru příze lze těmito zařízeními provádět pouze omezeně.
Zařízení podle CZ2996447B6 využívá bodového zdroje záření, proti kterému je umístěn optický řádkový snímač CMOS. Vzhledem ke kmitání pohybující se příze musí příze být ve větší vzdálenosti od bodového zdroje záření, navíc řádkové snímače jsou relativně nákladné. Určité zlepšení představuje spojná čočka předřazená před optický přijímač, účinnost tohoto řešení nebývá vysoká.
Řešení podle CN202372151U se zabývá snímáním odraženého záření od vedle sebe umístěných vzorků hedvábí. Bodovým zdrojem záření je polovodičový laser, jehož záření je rozptylováno válcovou čočkou, za kterou je svazek paprsků kolimován spojnou čočkou. Tímto svazkem paprsků, jsou ozařovány vzorky hedvábí odražené paprsky procházejí další spojnou čočkou, za jejímž ohniskem je umístěn řádkový CCD fotosnímač.
Pro sledování přítomnosti pohybujícího se lineárního textilního útvaru a/nebo pro měření jeho průměru se také používá větší množství lineárně umístěných zdrojů záření a proti nim stejně umístěné množství optických přijímačů. Nevýhodou je ovšem relativně vysoká cena.
Cílem vynálezu je navrhnout způsob a zařízení ke generování světelného pole a jeho snímání, který by umožnil spolehlivé sledování přítomnosti a/nebo pohybu lineárního textilního útvaru
- 1 CZ 304288 B6 a/nebo vyhodnocování změn jeho průměru, přičemž by navržené zařízení bylo levnější ve srovnání s technicky dokonalými zařízeními podle dosavadního stavu techniky.
Podstata vynálezu
Cíle vynálezu je dosaženo způsobem sledování lineárního útvaru, při kterém se v rovině kolmé ke směru pohybu lineárního útvaru generuje divergentní svazek paprsků záření, přičemž se obraz lineárního útvaru snímá za lineárním útvarem. Podstatou vynálezu je to, že se divergentní svazek paprsků záření před lineárním útvarem opticky transformuje na kolimovaný svazek paprsků záření tvořící světelné pole, přičemž se lineární materiál sleduje při jeho příčném pohybu v celé využitelné šíři tohoto světelného pole, načež se za světelným polem kolimovaný svazek paprsků záření opticky transformuje na konvergentní svazek paprsků záření, který se snímá v oblasti jejich průsečíku. Konvergentní svazek paprsků, které se protínají v místě bodového přijímače, přivádí bodovému přijímači velké množství světelné energie, což umožňuje velmi dobře hodnotit sledované vlastnosti lineárního materiálu, přičemž se snižují náklady na zařízení alespoň o rozdíl ceny bodového přijímače a obvyklého přijímače řádkového.
Cíle vynálezu je rovněž dosaženo zařízením ke sledování lineárního útvaru, jehož podstatou je to, že optickým přijímačem je bodový přijímač záření, přičemž mezi bodovým zdrojem záření a světelným polem je uspořádán první opticky aktivní prvek charakteru válcové spojné čočky, přičemž mezi světelným polem a bodovým přijímačem záření je uspořádán druhý opticky aktivní prvek charakteru válcové spojné čočky, přičemž osy válců těchto čoček jsou navzájem mimoběžně kolmé, přičemž jsou kolmé i vzhledem k ose toku paprsků záření. Tím je dosaženo dostatečně širokého světelného pole, ve kterém se při činnosti textilního stroje pohybující se lineární útvar nachází a které prakticky nemůže opustit. Navíc je světelná energie soustředěna do plošky bodového přijímače aje tedy efektivně využita.
Bodový zdroj záření má ve směru lineárního útvaru omezený úhel vyzařování, přičemž první opticky aktivní prvek je dvojvypuklou válcovou čočkou, jejíž část přivrácená k bodovému zdroji záření je konvexní válcovou plochou, přičemž osa jejího válce je mimoběžně kolmá k lineárnímu útvaru, přičemž její část odvrácená od bodového zdroje záření je konvexní válcovou plochou, přičemž osa jejího válce je rovnoběžná s lineárním útvarem, přičemž druhý opticky aktivní prvek je ploskovypuklou válcovou čočkou, jejíž část přivrácená k textilnímu útvaru je rovinnou plochou, přičemž její část odvrácená od lineárního útvaru je konvexní válcovou plochou, přičemž osa jejího válce je rovnoběžná s lineárním útvarem. Takové uspořádání optické soustavy přináší výhody výše popsané.
Výhodným zdrojem záření je světloemitující dioda pracující ve viditelném nebo neviditelném spektru, a přijímač záření je tvořen fotodiodou nebo fototranzistorem pracujícím ve spektrální oblasti odpovídající zdroji záření. Tyto prostředky jsou obecně obvyklé a spolehlivé, a jejich použití má velký podíl na nízkých pořizovacích nákladech a vysoké spolehlivosti zařízení.
Výhodu přináší možnost kompaktního uspořádání, kdy opticky aktivní členy jsou vyrobeny jako společný výlisek z materiálu vhodného pro dané spektrum záření. Tento společný výlisek obsahuje zdroj záření a přijímač záření, přičemž umožňuje průchod světelného záření od zdroje záření k přijímači záření, přičemž působí jako filtr proti pronikání záření z okolí k přijímači záření.
Kompaktní výlisek obsahuje s výhodou prostředek zabraňující sledovanému lineárnímu úvaru opustit světelné pole. To je výhodné pro případ, že by se běžící lineární útvar v oblasti světelného pole nadměrně rozkmital.
-2CZ 304288 B6
Objasnění výkresů
Příkladné provedení zařízení podle vynálezu je znázorněno schematicky na výkrese, kde je na obr. 1 šikmý pohled na vzájemné uspořádání dvou opticky aktivních prvků umístěných mezi zdrojem a přijímačem záření a na obr. 2 příkladné kompaktní uspořádání zařízení.
Příklady uskutečnění vynálezu
Na obrázku 1 je znázorněno uspořádání příkladného provedení zařízení ke sledování přítomnosti a/nebo průměru pohybujícího se lineárního textilního útvaru podle vynálezu. Zařízení je uspořádáno na dopřádacím stroji v oblasti mezi výstupem příze I od místa její tvorba a příslušným navíjecím ústrojím.
Zařízení využívá reálného bodového zdroje 2 záření s omezeným úhlem vyzařování, kterým je svítivá dioda emitující záření v infračervené oblasti, a reálného bodového přijímače 3, kterým je fototranzistor. V příkladném provedení se jedná o výkonnou záření emitující diodu SFH4244 a fototranzistor TEFT4300.
Mezi bodovým zdrojem 2 záření a bodovým přijímačem 3 záření je umístěna optická soustava tvořená dvěma aktivními optickými prvky.
Prvním z těchto aktivních prvků, který je umístěn mezi bodovým zdrojem 2 a pohybující se přízí i, je dvojvypuklá válcová čočka 4 spojného charakteru. Její vstupní část přivrácená k bodovému zdroji 2 je konvexní válcovou plochou 41, přičemž osa příslušného válce je mimoběžné kolmá ke směru pohybující se příze 1. V příkladném provedení má konvexní válcová plocha 41 poloměr R41 = 5 mm, délka L4 této čočky ve směru osy válce konvexní válcové plochy 44 činí v příkladném provedení 10 mm. Výstupní část dvojvypuklé válcové čočky 4 odvrácená od bodového zdroje 2 záření je konvexní válcovou plochou 42 o větším poloměru R42, přičemž osa příslušného válce je mimoběžné kolmá k ose válce konvexní válcové plochy 41 této dvojvypuklé válcové čočky 4. Poloměr R42 tvoří lomovou plochu, za níž existuje kolimovaný svazek paprsků.
Druhým aktivním optickým prvkem je ploskovypuklá válcová čočka 5 umístěná mezi pohybující se přízí i a bodovým přijímačem 3 záření. Její vstupní část přivrácená k pohybující se přízi i je rovinnou plochou 51, která je rovnoběžná s pohybující se přízí 12 a s osami válců obou konvexních ploch 41, 42 dvojvypuklé válcové čočky 4. Výstupní část ploskovypuklé válcové Čočky 5 přivrácená k bodovému přijímači 3 je konvexní válcovou plochou 52 o poloměru R52 = 5 mm, přičemž osa válce konvexní válcové plochy 52 je rovnoběžná s pohybující se přízí 1. Délka L5 ploskovypuklé válcové čočky 5 ve směru osy válce konvexní válcové plochy 52 činí 10 mm. Osy konvexní válcové plochy 41, konvexní válcové plochy 52, ideální osa pohybující se příze 1, bodový zdroj 2 a bodový přijímač 3 leží ve společné rovině.
Za předpokladu příslušné vzájemné vzdálenosti bodového zdroje 2 záření dvojvypuklé válcové čočky 4 je mezi čočkami 4 a 5 vytvořena optická zóna se širokým světelným polem 6 tvořeným kolimovaným zářením, které vytváří na rovinné ploše 51 ploskovypuklé válcové čočky 5 obraz ve tvaru přímky, resp. úzké obdélníkové plochy 50 o výšce V a šířce L, kolmé na osu válce konvexní válcové plochy 52. Vzhledem k tomu, že konvexní válcová plocha 41 čočky 4 a konvexní válcová plocha 52 ěoěky 5 jsou stejné opticky aktivní prvky charakteru spojné válcové čočky vzájemně pootočené v rovině kolmé na postup záření o 90°, vznikne v obrazovém ohnisku čočky 5 obraz bodového zdroje 4 záření. V tomto bodu je umístěn bodový přijímač 3 záření. V příkladném provedení je výška V plochy světelného obrazu asi 3 mm a její šířka L je 10 mm. Využitelná šířka Lft světelného pole 6 činí v příkladném provedení 8 mm, přičemž je symetricky rozložena vzhledem k ose postupu záření. Tato šířka L6 světelného pole 6 je dostatečná ktomu, aby příčně kmitající pohybující se příze i neopustila světelné pole 6. Plocha světelného obrazu o
-3CZ 304288 B6 výšce V představuje ve srovnání s přímkovým světelným obrazem větší energii záření přijímanou bodovým snímačem a tím i dokonalejší rozpoznání sledovaného lineárního útvaru.
Je zřejmé, že k transformaci svazku paprsků generovaných bodovým zdrojem na světelné pole tvořené kolimovaným zářením lze namísto dvojvypuklé válcové čočky 4 použít například dvou ploskovypuklých válcových čoček v odpovídající vzájemné poloze.
V neznázoměném provedení jsou opticky aktivní členy vyrobeny jako společný kompaktní výlisek z materiálu vhodného pro dané spektrum záření.
V jiném provedení znázorněném na obr. 2 je součástí společného kompaktního výlisku 7 nejen dvoj vypuklá válcová čočka 4 a ploskovypuklá válcová Čočka 5, ale i zdroj 2 záření a přijímač 3 záření. Samozřejmě je umožněn volný průchod záření od zdroje 2 záření a přijímači 3 záření.
V místě výřezu 71 desky kompaktního výlisku 7 může být navíc uspořádán neznázoměný zajišťovací omezovač bočního výkmitu pohybující se příze I. Alespoň vodicí povrch omezovače bočního výkmitu pohybující se příze 1. Alespoň vodicí povrch omezovače je v příkladném provedení opatřen otěruvzdomou vrstvou vytvořenou na bázi umělého korundu. Kompaktní celek 7 tvoří v dalším provedení současně neznázoměný filtr proti pronikání záření z okolí k přijímači 3 záření. Provedení kompaktního výlisku znázorněné na obr. 2 je jen příkladem uspořádání, která mohou být v rozsahu patentových nároků modifikována.
Uspořádáni podle vynálezu umožňuje vytvořit při použití jediného zdroje záření a jediného přijímače záření široké světelné pole, které spolehlivě snímá lineární útvar bez nutnosti jeho přesné polohové stabilizace. To je důležité s ohledem na malé prostorové možnosti, které jsou pro snímače příze na pracovních místech textilních strojů k dispozici i na cenu drahých řad zdrojů a přijímačů záření.

Claims (7)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob sledování lineárního útvaru, zvláště pohybujícího se lineárního textilního útvaru, při kterém se v rovině kolmé ke směru pohybu lineárního útvaru generuje divergentní svazek paprsků záření, přičemž se obraz lineárního útvaru snímá za lineárním útvarem, vyznačující se tím, že se divergentní svazek paprsků záření před lineárním útvarem opticky transformuje na kolimovaný svazek paprsků záření tvořící světelné pole (6), přičemž se lineární materiál sleduje při jeho příčném pohybu v celé využitelné šíři tohoto světelného pole (6), načež se za světelným polem (6) kolimovaný svazek paprsků záření opticky transformuje na konvergentní svazek paprsků záření, který se snímá v oblasti jejich průsečíku.
  2. 2. Zařízení ke sledování lineárního úvaru, zvláště pohybujícího se lineárního textilního útvaru, obsahující bodový zdroj (2) záření a optický přijímač (3) záření, mezi kterými je uspořádáno světelné pole (6), kterým prochází kolmo na osu toku paprsků záření sledovaný textilní útvar, vyznačující se tím, že optickým přijímačem je bodový přijímač (3) záření, přičemž mezi bodovým zdrojem (2) záření a světelným polem (6) je uspořádán první opticky aktivní prvek charakteru válcové spojné čočky, přičemž mezi světelným polem (6) a bodovým přijímačem (3) záření je uspořádán druhý opticky aktivní prvek charakteru válcové spojné čočky, přičemž osy válců těchto čoček jsou navzájem mimoběžně kolmé, přičemž jsou kolmé i vzhledem kose toku paprsků záření.
  3. 3. Zařízení ke sledování lineárního útvaru podle nároku 2, vyznačující se tím, že bodový zdroj (2) záření má ve směru lineárního útvaru omezený úhel vyzařování, přičemž první opticky aktivní prvek je dvojvypuklou válcovou čočkou (4), jejíž část přivrácená k bodovému
    -4CZ 304288 B6 zdroji (2) záření je konvexní válcovou plochou (41), přičemž osa jejího válce je mimoběžně kolmá k lineárnímu útvaru, přičemž její část odvrácená od bodového zdroje (2) záření je konvexní válcovou plochou (42), přičemž osa jejího válce je rovnoběžn á s lineárním útvarem, přičemž druhý opticky aktivní prvek je ploskovypuklou válcovou čočkou (5), jejíž část přivrácená k textilnímu útvaru je rovinnou plochou (51), přičemž její část odvrácená od lineárního útvaru je konvexní válcovou plochou (52), přičemž osa jejího válce je rovnoběžná s lineárním útvarem.
  4. 4. Zařízení ke sledování lineárního útvaru podle nároku 2 nebo 3, vyznačující se tím, že zdrojem (2) záření je světloemitující dioda pracující ve viditelném nebo neviditelném spektru, a přijímač (3) záření je tvořen fotodiodou nebo fototranzistorem pracujícím ve spektrální oblasti odpovídající zdroji (2) záření.
  5. 5. Zařízení ke sledování lineárního útvaru podle kteréhokoliv z nároků 2 až 4, vyznačující se tím, že opticky aktivní členy jsou vyrobeny jako společný kompaktní výlisek z materiálu vhodného pro dané spektrum záření.
  6. 6. Zařízení ke sledování lineárního útvaru podle nároku 5, vyznačující se tím, že společný kompaktní výlisek (7) obsahuje zdroj (2) záření a přijímač (3) záření, přičemž umožňuje průchod světelného záření od zdroje (2) záření k přijímači (3) záření, přičemž působí jako filtr proti pronikání záření z okolí k přijímači (3) záření.
  7. 7. Zařízení podle nároku 5 nebo 6, vyznačující se tím, že kompaktní výlisek (7) obsahuje prostředek zabraňující sledovanému lineárního útvaru opustit světelného pole (6).
CZ2013-450A 2013-06-12 2013-06-12 Způsob a zařízení ke sledování lineárního útvaru CZ304288B6 (cs)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2013-450A CZ304288B6 (cs) 2013-06-12 2013-06-12 Způsob a zařízení ke sledování lineárního útvaru
CN201410256879.6A CN104278375B (zh) 2013-06-12 2014-06-11 用于监视线性纺织品形成的方法和设备

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2013-450A CZ304288B6 (cs) 2013-06-12 2013-06-12 Způsob a zařízení ke sledování lineárního útvaru

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2013450A3 CZ2013450A3 (cs) 2014-02-12
CZ304288B6 true CZ304288B6 (cs) 2014-02-12

Family

ID=50064935

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2013-450A CZ304288B6 (cs) 2013-06-12 2013-06-12 Způsob a zařízení ke sledování lineárního útvaru

Country Status (2)

Country Link
CN (1) CN104278375B (cs)
CZ (1) CZ304288B6 (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN107014292A (zh) * 2017-03-22 2017-08-04 安徽江南春包装科技有限公司 一种花纸观测用光焦可调的检测平台及其操作方法

Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6064759A (en) * 1996-11-08 2000-05-16 Buckley; B. Shawn Computer aided inspection machine
CZ299646B6 (cs) * 1997-12-12 2008-10-01 The University Of Queensland Izolovaný polypeptid , fragment nebo varianta, jejich získání, jejich použití a farmaceutický prostredek je obsahující
WO2009143642A1 (de) * 2008-05-29 2009-12-03 Uster Technologies Ag Garnreinigermesskopf mit lösbarem kabelanschluss
CN202372151U (zh) * 2011-12-19 2012-08-08 苏州大学 一种实时测量生丝细度的装置

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4638168A (en) * 1984-10-24 1987-01-20 The Dow Chemical Company Apparatus for measurement of hollow fiber dimensions
US5469252A (en) * 1993-11-05 1995-11-21 Lasermike, Inc. Fiber optic flaw detector and identification system
CZ290846B6 (cs) * 2001-01-10 2002-10-16 Rieter Cz A. S. Zařízení ke sledování pohybujícího se lineárního textilního útvaru, zejména příze
CN1214233C (zh) * 2003-03-11 2005-08-10 陕西长岭纺织机电科技有限公司 一种测量纱线截面形状的方法及装置
DE102004053736B4 (de) * 2004-11-06 2013-05-29 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Garnsensor

Patent Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6064759A (en) * 1996-11-08 2000-05-16 Buckley; B. Shawn Computer aided inspection machine
CZ299646B6 (cs) * 1997-12-12 2008-10-01 The University Of Queensland Izolovaný polypeptid , fragment nebo varianta, jejich získání, jejich použití a farmaceutický prostredek je obsahující
WO2009143642A1 (de) * 2008-05-29 2009-12-03 Uster Technologies Ag Garnreinigermesskopf mit lösbarem kabelanschluss
CN202372151U (zh) * 2011-12-19 2012-08-08 苏州大学 一种实时测量生丝细度的装置

Also Published As

Publication number Publication date
CZ2013450A3 (cs) 2014-02-12
CN104278375B (zh) 2019-11-01
CN104278375A (zh) 2015-01-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7324201B2 (en) Yarn sensor
CN101382600B (zh) 穿入检测设备
JP7337540B2 (ja) 長手方向において移動させられる糸を光学式に検出する糸センサ
EP3405776B1 (en) Yarn imaging device
SK12112000A3 (sk) Spôsob zisťovania hrúbky a/alebo homogenity pohybujúceho sa lineárneho textilného útvaru a zariadenie na vykonávanie tohto spôsobu
US10605798B2 (en) Method and device for optical yarn quality monitoring
US20150219617A1 (en) Device For The Optical Inspection Of A Moving Textile Material
KR101446061B1 (ko) 투명 기판의 표면 패턴 불량 측정 장치
US20190195853A1 (en) Method and system for yarn quality monitoring
CZ304288B6 (cs) Způsob a zařízení ke sledování lineárního útvaru
JP2015068670A (ja) シート状物の欠点検査装置およびシート状物の欠点検査方法
EP2687838B1 (en) A device for monitoring a quality of moving linear textile material at an operating unit of a textile machine
US9188528B2 (en) Sensor for monitoring a medium
US20090002707A1 (en) Method and Device for the Optical Monitoring of a Running Fibre Strand
US8890054B2 (en) Photoelectric sensor used for detection of thin objects
CN104864892A (zh) 光电传感器
JP2015225019A (ja) 糸監視装置
BE1025511B1 (nl) Sensor systeem voor een weefmachine
US20130271756A1 (en) Sensor for Monitoring a Medium
US20170241773A1 (en) Surface shape measuring apparatus and defect determining apparatus
JP2017125805A (ja) シートのキズ欠点検査装置
KR20210060466A (ko) 시트 형상물의 결점 검사용 조명, 시트 형상물의 결점 검사 장치, 및 시트 형상물의 결점 검사 방법
Musa Line laser-based break sensor that detects light spots on yarns
JP5222741B2 (ja) 物体検出装置
KR20080022761A (ko) 화상형성장치의 화소간 정렬 오류 검출 장치 및 방법