CZ303018B6 - Zpusob a zarízení k merení tkacího odporu na tkacím stroji - Google Patents

Zpusob a zarízení k merení tkacího odporu na tkacím stroji Download PDF

Info

Publication number
CZ303018B6
CZ303018B6 CZ20110490A CZ2011490A CZ303018B6 CZ 303018 B6 CZ303018 B6 CZ 303018B6 CZ 20110490 A CZ20110490 A CZ 20110490A CZ 2011490 A CZ2011490 A CZ 2011490A CZ 303018 B6 CZ303018 B6 CZ 303018B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
warp
weaving
tensile force
fabric
resistance
Prior art date
Application number
CZ20110490A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2011490A3 (cs
Inventor
Bílek@Marin
Tumajer@Petr
Original Assignee
Technická univerzita v Liberci
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Technická univerzita v Liberci filed Critical Technická univerzita v Liberci
Priority to CZ20110490A priority Critical patent/CZ303018B6/cs
Publication of CZ2011490A3 publication Critical patent/CZ2011490A3/cs
Publication of CZ303018B6 publication Critical patent/CZ303018B6/cs

Links

Landscapes

  • Looms (AREA)
  • Force Measurement Appropriate To Specific Purposes (AREA)

Abstract

Zpusob merení tkacího odporu se provádí pri tkaní, kdy se soucasne merí tahová síla Q.sub.O.n. v osnove a tahová síla Q.sub.T.n. ve tkanine a z jejich rozdílu se stanovuje okamžitý tkací odpor R = Q.sub.O.n. - Q.sub.T.n.. Zarízení k merení tkacího odporu R na tkacím stroji (100) obsahuje osnovní vál (102) spražený s osnovním regulátorem, osnovní svurku (103), tkací listy (105, 106), tkací paprsek (111), navíjecí ústrojí (115) a tenzometrické snímace (2, 7) pro merení tahové síly Q.sub.O.n. v osnovních nitích (101) a tahové síly Q.sub.T.n. ve vytvárené tkanine (114). Výstupní signál snímace (2) tahové síly Q.sub.O.n. v osnove je pripojen ke kanálu (B) vyhodnocovací jednotky (9) a výstupní signál snímace (7) tahové síly Q.sub.T.n. ve tkanine je pripojen ke kanálu (B) vyhodnocovací jednotky (9). Vyhodnocovací jednotka (9) je opatrena nebo spražena s prostredky pro odpocítání velikosti tahové síly Q.sub.T.n. ve tkanine od velikosti tahové síly Q.sub.O.n. v osnove, pricemž vypocítaný rozdíl je roven tkacímu odporu R.

Description

Způsob a zařízení k měření tkacího odporu na tkacím stroji
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu měření tkacího odporu na tkacím stroji.
Dále se vynález týká zařízení k měření tkacího odporu na tkacím stroji, který obsahuje osnovní vál spřažený s osnovním regulátorem, osnovní svůrku, tkací listy, tkací paprsek, navíjecí ústrojí a io tenzometrické snímače pro měření tahové síly v osnovních nitích a tahové síly ve vytvářené tkanině.
Dosavadní stav techniky
Při známé výrobě tkaniny na tkacím stroji se z osnovního válu odvíjí množství rovnoběžně vedených osnovních nití, které jsou za osnovní svůrkou vedeny k listům brda, přičemž střídavě procházejí očky nitěnek prvního a druhého listu. Na osnovních nitích jsou v oblasti za osnovní svůrkou zavěšeny lamely osnovní zarážky a u některých tkacích strojů jsou osnovní niti dále vedeny křížovými činky. Při tkaní se jedna část osnovních nití jedním listem zvedne a druhá část osnovních nití je druhým listem prakticky ve stejném místě naopak stažena směrem dolů. Tak se mezi jednou a druhou částí osnovních nití vytvoří klínový prostor, tzv. prošlup, pro zanesení útkové niti prohozním ústrojím ve směru kolmém k osnovním nitím. Prošlup se začíná otevírat za osnovní svůrkou, nejpozději za křížovými činky. Při tzv. přiřazuje útková niť zatlačena paprs25 kem ve směru osnovních nití do zužující se klínové mezery až na poslední útkovou niť již utkané části tkaniny. Listy s nitěnkami se nyní pohybují opačně, čímž osnovní niti překříží útkovou niť a provázáním ji tak upevní k poslední útkové niti již utkané části tkaniny. Přitom vytvoří osnovní niti nový prošlup pro zanesení další útkové niti. Tento děj se neustále opakuje.
Důležitým momentem této činnosti je proces přírazu útkové niti. Vzájemné působení prvků, které se přírazu účastní, především osnovních nití, útkové niti, paprsku a příslušný průběh změn silových veličin, není běžně k dispozici.
Zařízení podle dosavadního stavu techniky řeší především regulaci napětí v osnovních nitích podle druhu vyráběné tkaniny především s ohledem na její vazbu, tloušťku, pružnost atd., což se provádí obvykle regulací rychlosti odvíjení osnovních nití na základě kontinuálního měření napětí v osnovních nitích. Cílem je v první řadě zabránit přetrhům osnovních nití, nicméně proces přírazu velkou měrou ovlivňuje výslednou kvalitu vyrobené tkaniny, která se projeví vzhledovými vadami způsobenými především nerovnoměrností útkové dostavy.
Zjišťování napětí osnovních nití se obvykle snímá přímo prostřednictvím pružně uložené osnovní svůrky, nebo za osnovní svůrkou v místě, kde jsou všechny osnovní niti prakticky vzájemně rovnoběžné.
Například u DE 3 724 829 Al je osnova vedena přes odpružený pohyblivý váleček osnovní svůrky, za ní je umístěno kolmo na pohyb osnovních přízí přímé hadicovité měřicí těleso, které je přízemi opásáno střídavě na horní nebo dolní části jeho obvodu. Měřicí těleso je připojeno k tlakovému snímači.
U řešení podle DE 102004016072 Al je měřicím prostředkem odpružená jednoramenná páka s válečkem, jehož povrch je částečně opásán běžícími osnovními nitěmi. Okamžitá poloha této páky se v řídicí jednotce převádí na napětí a signál řídící rychlost otáčení osnovního válu. Rovněž je známé řešení, které používá k řízení osnovního regulátoru měření provozních tahových sil s osnovních nitích alternativně buď přímo snímání tahu v osnově, nebo využívá měření tahových sil ve tkanině.
- 1 CZ 303018 B6
Formování tkaniny je silovým procesem. Při zatlačování útku do tkaniny se překonává odpor osnovních nití proti deformacím (zvlnění a protažení elementů nití) i třecí odpory mezi nitěmi. Souhrnně se tyto síly nazývají tkací odpor. Tento odpor se musí překonat aktivní silou, obvykle příraznou silou, která vzniká vzájemným působením tkacího paprsku, a čela tkaniny v důsledku protahování osnovy, tedy nárůstu tahové síly v osnově, a „zkracování tkaniny, tedy poklesu tahová síly ve tkanině. Lze říci, že tento fyzikální model a odpovídající technické prostředky pro jeho realizaci, tj. především tkací paprsek s bidlenem a náhonovým mechanismem se bez výjimky uplatňuje na všech tkacích strojích. Rovněž parametry mechanismu pro vytváření prostupu io (zdvih a úhel otevření osnovních nití) se v průběhu času ustálily na určitých hodnotách podobných pro všechny typy jednoprošlupních tkacích strojů.
Cílem vynálezu je monitorování průběhu silových veličin procesu přírazu ve stadiu vývoje tkacího stroje nebo při modernizaci jeho ústrojí. Takto zjišťované hodnoty lze využít jako konkrétní is podklady pro optimalizaci způsobu tkaní z hlediska zvýšení kvality vyráběné tkaniny, zejména potlačení vzniku útkové pruhovítosti a analýzy příčin jejího vzniku.
Podstata vynálezu
C ί 1 e vynálezu je dosaženo způsobem měření tkacího odporu na tkacím stroj i, jehož podstatou je, že se při tkaní současně měří tahová síla v osnově a tahová síla ve tkanině a z jejich rozdílu se stanovuje okamžitý tkací odpor. Vzájemný vztah okamžitých hodnot tahové síly v osnově a ve tkanině při průběhu tkaní lze vyhodnocovat jako tkací odpor.
Je výhodné, když se tahová síla v osnově snímá za osnovní svůrkou v oblasti, v níž jsou všechny osnovní niti v tkací rovině, a tahová síla ve tkanině se snímá v oblasti tkaniny mezi vazným bodem a navíjecím ústrojím. To umožňuje snadno instalovat snímací prostředky na tkací stroj a získat přesné hodnoty pro jejich další zpracování.
Spolehlivých výsledků se dosahuje měřením, které se provádí za ustáleného chodu stroje v intervalech o zvoleném počtu tkacích cyklů, přičemž se pro jednotlivá měření mění jednak nastavení alespoň osnovní ho regulátoru pro nastavení tahové síly v osnově, jednak nastavení hodnoty útkové dostavy.
Vytvoří se časová závislost naměřené hodnoty tahové síly v osnově a tahové síly ve tkanině, přičemž se vyjádří průběh tkacího odporu jako rozdíl tahové síly v osnově a tahové síly ve tkanině a následně se výsledek měření zpracuje jako graf závislostí maximálního tkacího odporu na útkové dostavě pro různá nastavení osnov ního regulátoru. Tak lze získat větší počet podkladů pro posou40 zení průběhu tkacího odporu.
Cíle vynálezu je dosaženo také zařízením k měření tkacího odporu na tkacím stroji, jehož podstatou je to, že výstupní signál snímače tahové síly v osnově je připojen k jednomu kanálu vyhodnocovací jednotky a výstupní signál snímače tahové síly ve tkanině je připojen k druhému kanálu vyhodnocovací jednotky, přičemž vyhodnocovací jednotka je opatřena nebo spřažena s prostředky pro odpočítání velikosti tahové síly ve tkanině od velikosti tahové síly v osnově, přičemž vypočítaný rozdíl je roven tkacímu odporu.
Způsob a zařízení k měření tkacího odporu na tkacím stroji umožňuje relativně jednoduchým způsobem získat podklady, které jsou nutné pro získání znalostí využitelných k optimalizaci mechanizmů tkacího stroje.
-2CZ 303018 Β6
Přehled obrázků na výkresech
Příkladná provedení podle vynálezu jsou schematicky znázorněna na výkrese, kde značí obr. 1 schéma zařízení podle vynálezu, obr. 2a a 2b schéma kalibrace tenzometrického snímače, obr. 3 časovou závislost tkacího odporu a obr. 4 závislost maximálních hodnot tkacího odporu na útkové dostavě.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 jsou schematicky znázorněny známé prostředky tkacího stroje 100. Soustava osnovních nití 101 je navinuta na osnovních válu 102, osnovní nití jsou vedeny přes osnovní svůrku 103 k neznázoměným lamelám osnovních zarážek, přičemž mohou být v některých případech vedeny také křížovými činky 104. Za nimi následuje mechanizmus prošlupu, jehož součástí jsou zde dva tkací listy 105, 106 pohybující se při činnosti stroje ve svislém směru vzájemně proti běžně přímočarým vratným pohybem. Očky jejich nitěnek 107, 108 prochází řada sudých a lichých osnovních nití 101, které jsou tak listy unášeny, přičemž při každém zdvihu vytvářejí klínovitý pros lupni prostor 109. Osnovní niti 101 procházejí dále mezi třtinami 110 paprsku 111. Paprsek 111 se pohybuje ve vodorovném směru, přičemž přiráží zanesenou útkovou niť 112 do vazného bodu 113, ve kterém se osnovní niti 101 kříží, čímž Fixují útkovou niť 112. Ve vazném bodu 113 tak vzniká tkanina 114 charakterizovaná dostavou osnovy a útkovou dostavou, tj. počtem osnovních nití 101 a útkových nití 112 na 1 cm šířky, respektive délky tkaniny 114. Tkanina 114 je vedena k navíjecímu ústrojí 115 a navíjena na zbožový válec 116.
Příkladné provedení zařízení podle vynálezu ke sledování a poznání procesu přírazu útkové niti 112 obsahuje tenzometrický snímač 2 uspořádaný v kontaktu s osnovními nitěmi 101 v oblasti za osnovní svůrkou 103 v místě, kde jsou všechny osnovní niti 101 rovnoběžné, nebo prakticky rovnoběžné. Tenzometrický snímač 2 obsahuje svislou nosnou část 3, ve které jsou vetknuty dva vodicí kolíky 31 podepírající zespodu příslušný počet osnovních nití i0í a snímací kolík 32, který je shora vtlačen do těchto osnovních nití 101, takže část obvodu snímacího kolíku 32 je osnovními nitěmi 101 opásána. Délka L2 snímacího kolíku 32 tenzometrického snímače 2 je v příkladném provedení 10 cm.
Za vazným bodem 113 je vznikající tkanina 114 podepřena opěrnou lištou 4 a blíže k navíjecímu ústrojí 115 opěrným válečkem 5. Uprostřed vzdálenosti mezi opěrnou lištou 4 a opěrným válečkem 5 je nad tkaninou 114 uspořádán napříč posuvu tkaniny 114 nosník 6, na němž je upevněn snímač 7 tahové síly ve tkanině 114. Přes celou Šířku tkaniny 114 se rozprostírá kovový nosník 6, ke kterému je upevněn tenzometrický snímač 2, na jehož dolní části je snímací tyč 8. Snímací tyč 8 je vtlačena shora do pásu tkaniny 114, takže část obvodu snímací tyče 8 je tkaninou 114 opásána. Tenzometrický snímač 7 obsahuje polovodičové tenzometry.
Příkladné zařízení podle vynálezu obsahuje dvoukanálovou elektronickou jednotku 9, jejíž výstup je připojen ke vstupu standardního osobního počítače K) vybaveného příslušným softwarem. Výstup tenzometrického snímače 2 tahové síly Qo v osnovních nitích 101 je připojen ke kanálu A, výstup tenzometrického snímače 7 tahové síly Qt v tkanině 114 ke kanálu B elektronické jednotky 9.
Před vlastním měřením se provádí kalibrace tenzometrických snímačů 2, 7 tahové síly Qo, Qt v osnovních nitích 101 a ve vyráběné tkanině 114.
Při kalibraci tenzometrického snímače 2 tahové síly Qo v osnovních nitích 101 (obr. 2a, 2b) je tento připojen na vstup kalibračního modulu elektronické jednotky 9. Vzorek 20 pásu tkaniny je uprostřed podélně ve směru osnovních nití 101 prostřižen tak, aby do něj mohl být vložen tenzometrický snímač 2 stejně, jak je umístěn mezi osnovními nitěmi 101 při měření na tkacím stroji 100. Na spodní část vzorku 20 je zavěšeno závaží 21 o hmotnosti m = 20 kg.
- 3 CZ 303018 B6
Z tahové síly G vyvolané závažím 21
G = m . g = 20.9,81 = 196,2 [N] = 19620 [cN], a z nosné šířky L3 tkaniny ve vystřižené části vzorku 20 je při dostavě osnovy d0 = 16 [nití na I cm] vypočtena kalibrační hodnota QoK tahové síly Qo osnovních nití 101 připadající na jednu niť, která je uložena v elektronické jednotce 9 a měřena na jejím kanálu A:
Qok = G / (do · L3) = 19620 / (16.10) = 123 [cNj.
Na t kácím stroji 100 je tedy měřena tahová síla QOi [cN/Ι niť] připadající na jednu osnovní niť.
Kalibrace tenzometrického snímače 7 tahové síly QT ve tkanině 114 se provádí přímo na tkacím stroji WO. Pomocí neznázoměného osnovního regulátoru je nastavena určitá tahová síla Qo v osnově, například Qo = 70 [cN/Ι niť]. Ta je potom přiřazena kalibrační hodnotě QTk měřené elektronickou jednotkou 9 na kanálu B, ke kterému je připojen snímač 7 tahové síly QT v tkanině 114. Tahová síla QT ve tkanině je potom opět měřena jako tahová síla Qri připadající na jednu osnovní niť. Příkladná měření průběhu tahových sil v osnovních nitích 101 a v tkanině 114 na tkacím stroji 100 se provádějí za jeho ustáleného chodu pro různé hodnoty nastavení osnovního regulátoru a různé hodnoty útkové dostavy du.
Příklad měření
Nastavení osnovního regulátoru OR Nastavené útkové dostavy du
1 kN {35 cN/niť) 8 9 10 11 12 13 14 15 16
1,5 kN (53 cN/niť) 8 9 10 11 12 13 14 15 16
2 kN (70 cN/niť) X X 10 11 12 13 14 15 X
x) měření při daném seřízení nebylo možné z technologických důvodů realizovat
Neznázoměné grafy průběhů časových závislostí tahové síly Qo v osnově (tenzometrický snímač 2 připojený na kanál A elektronické jednotky 9) a tahové síly QT ve tkanině (tenzometrický snímač 7 připojený na kanál B elektronické jednotky 9) byly dále zpracovány v tabulkovém kalkulátoru Excel 2003. Z naměřených hodnot byl vyjádřen tkací odpor R jako rozdíl tahové síly Qo v osnovních nitích 101 a tahové síly QT v tkanině 114
R = Q0-Qr[cN/1 niť].
Časová závislost tkacího odporu R pro nastavení osnovního regulátoru na hodnotu OR = l,5 kN (tj. Qo = 53 cN/niť) a útkové dostavy na hodnotu do = 12 nití/l cm je vyjádřena grafem na obr. 3. Využitím tohoto grafu byly určeny maximální hodnoty tkacího odporu Rmx pro osm tkacích cyklů. Pro každé měření byla z takto získaných hodnot určena průměrná hodnota maximálního tkacího odporu Rm0 a 95% interval spolehlivosti IS95, což je uvedeno v následující tabulce:
-4CZ 303018 B6
Útková dostává 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Rm0 Dro 1,0 kN 7,4 13.7 22,8 28,4 33.4 42,1 54,0 61.0 65,2
IS95 JL5 1,6 2,0 1,6 1,2 1,5 1,7 1,8 0,9
Rmax0 pro 1.5 kN 7,5 10.9 21,7 26,0 39,9 44,9 57,1 96.3 94,2
!Sas 2L0 1.7 1,2 1.3 1,7 1,4 1,8 1,5 1,6
Rmax0 pro 2.0 kN X X 19,9 32,1 44,6 61,9 109,7 116,3 X
ÍS95- X X 1,2 1,5 1,5 1,2 0.9 1,6 X
Graf na obr. 4 představuje závislost průměrných maximálních hodnot tkacího odporu Rm0 na útkové dostavě du pro různé hodnoty nastavení osnovního regulátoru. Pro každou hodnotu tkacího odporu Rm0 je v grafu znázorněna i horní a dolní mez intervalu spolehlivosti 95 % IS95.
V příkladném provedení je tkací odpor měřen při různých nastaveních osnovního regulátoru. Je však možné využít i jiných parametrů tkacího stroje, například je možně měřit při různých otáčkách tkacího stroje, při různých vazbách vyráběné tkaniny atd.
Znalost průběhu silových veličin při procesu přiřazuje velmi důležitá ke zjišťování tkacího odporu a tím k optimalizaci procesu tkaní jak z hlediska přetrhů nití pří provozu stroje, tak z hlediska kvality vyráběné tkaniny. Zařízení podle vynálezu umožňuje dosáhnout tohoto cíle s relativně nízkými náklady vynaloženými na použitá zařízení i pracovní čas.

Claims (5)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob měření tkacího odporu R na tkacím stroji (100), vyznačující se tím, že se při tkaní současně měří tahová síla Qo v osnově a tahová síla Qt ve tkanině a z jejich rozdílu se stanovuje okamžitý tkací odpor R = Qo - QT.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že tahová síla Qo v osnově se snímá za osnovní svůrkou (103) v oblasti, v níž jsou všechny osnovní niti (101) v tkací rovině, a tahová síla QT ve tkanině se snímá v oblasti tkaniny (114) mezi vazným bodem (113) a navíjecím ústrojím (115).
  3. 3. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že měření se provádí za ustáleného chodu stroje v intervalech o zvoleném počtu tkacích cyklů, přičemž se pro jednotlivá měření mění jednak nastavení osnovního regulátoru OR pro nastavení tahové síly Qo v osnově, jednak nastavení hodnoty útkové dostavy du.
    -5 CZ 303018 B6
  4. 4. Způsob měření podle libovolného z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že se vytvoří časová závislost naměřené hodnoty tahové síly Qo v osnově a tahové síly Qr ve tkanině, přičemž se vyjádří průběh tkacího odporu R jako rozdíl (Qo - Qt) tahové síly Qo v osnově a
  5. 5 tahové síly QT ve tkanině a následně se výsledek měření zpracuje jako graf závislostí maximálního tkacího odporu Rmx na útkové dostavě du pro různá nastavení alespoň osnovního regulátoru OR.
    5. Zařízení k měření tkacího odporu R na tkacím stroji (100) obsahujícím osnovní vál (102) io spřažený s osnovním regulátorem OR, osnovní svůrku (103), tkací listy (105, 106), tkací paprsek (111), navíjecí ústrojí (115) a tenzometrické snímače (2, 7) pro měření tahové síly Qo v osnovních nitích (101) a tahové síly QT ve vytvářené tkanině (114), vyznačující se tím, že výstupní signál snímače (2) tahové sily Qo v osnově je připojen ke kanálu (A) vyhodnocovací jednotky (9) a výstupní signál snímače (7) tahové síly Qt ve tkanině je připojen ke kanálu (B)
    15 vyhodnocovací jednotky (9), přičemž vyhodnocovací jednotka (9) je opatřena nebo spřažena s prostředky pro odpočítání velikosti tahové síly QT ve tkanině od velikosti tahové síly Qo v osnově, přičemž vypočítaný rozdíl je roven tkacímu odporu R.
CZ20110490A 2011-08-10 2011-08-10 Zpusob a zarízení k merení tkacího odporu na tkacím stroji CZ303018B6 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20110490A CZ303018B6 (cs) 2011-08-10 2011-08-10 Zpusob a zarízení k merení tkacího odporu na tkacím stroji

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20110490A CZ303018B6 (cs) 2011-08-10 2011-08-10 Zpusob a zarízení k merení tkacího odporu na tkacím stroji

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2011490A3 CZ2011490A3 (cs) 2012-02-29
CZ303018B6 true CZ303018B6 (cs) 2012-02-29

Family

ID=45699724

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20110490A CZ303018B6 (cs) 2011-08-10 2011-08-10 Zpusob a zarízení k merení tkacího odporu na tkacím stroji

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ303018B6 (cs)

Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3724829A1 (de) * 1987-07-27 1989-02-09 Dornier Gmbh Lindauer Vorrichtung zur messung der kettfadenspannung
EP0407824A2 (de) * 1989-07-11 1991-01-16 Zellweger Uster Ag Vorrichtung zur Messung der Kettspannung an Webmaschinen und Verwendung der Vorrichtung zur Detektion von Kettfadenbrüchen
EP0578976B1 (de) * 1992-06-17 1996-08-14 Stäubli AG Anordnung zur Kontrolle des Vorhandenseins von Fäden und Verwendung der Anordnung als Kettfadenwächter
EP0385061B2 (de) * 1989-02-25 1997-03-05 Lindauer Dornier Gesellschaft M.B.H Vorrichtung an einer Webmaschine, zur Messung der Kettspannung
US5649569A (en) * 1994-12-13 1997-07-22 Sulzer Rueti Ag Warp tension measuring apparatus
DE102004016072B4 (de) * 2004-03-30 2007-11-29 Siemens Ag Messeinrichtung zum Messen der Spannung von Kettfäden einer Webmaschine und Verfahren zum Ermitteln der Spannung der Kettfäden einer Webmaschine

Patent Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3724829A1 (de) * 1987-07-27 1989-02-09 Dornier Gmbh Lindauer Vorrichtung zur messung der kettfadenspannung
EP0385061B2 (de) * 1989-02-25 1997-03-05 Lindauer Dornier Gesellschaft M.B.H Vorrichtung an einer Webmaschine, zur Messung der Kettspannung
EP0407824A2 (de) * 1989-07-11 1991-01-16 Zellweger Uster Ag Vorrichtung zur Messung der Kettspannung an Webmaschinen und Verwendung der Vorrichtung zur Detektion von Kettfadenbrüchen
EP0578976B1 (de) * 1992-06-17 1996-08-14 Stäubli AG Anordnung zur Kontrolle des Vorhandenseins von Fäden und Verwendung der Anordnung als Kettfadenwächter
US5649569A (en) * 1994-12-13 1997-07-22 Sulzer Rueti Ag Warp tension measuring apparatus
DE102004016072B4 (de) * 2004-03-30 2007-11-29 Siemens Ag Messeinrichtung zum Messen der Spannung von Kettfäden einer Webmaschine und Verfahren zum Ermitteln der Spannung der Kettfäden einer Webmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
CZ2011490A3 (cs) 2012-02-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN104233586B (zh) 一种织机上用于控制纱罗织物经纱的装置及方法
ATE521739T1 (de) Vorrichtung zur detektion eines unterbrochenen kettenfadens bei einem webstuhl
JP4546649B2 (ja) 織機に緯糸を挿入するサイクルを監視する方法
EP2573026A1 (en) Thread supply system
CN206788174U (zh) 一种浆纱检测设备
CN102493146B (zh) 智能型功能涂层织物涂层厚度在线检测与自适应控制装置
CZ303018B6 (cs) Zpusob a zarízení k merení tkacího odporu na tkacím stroji
CN110608959B (zh) 基于动态载荷条件下的纱线疲劳寿命检测装置
CZ22710U1 (cs) Zařízení k měření tkacího odporu na tkacím stroji
CN114199355B (zh) 一种织物克重在线测量方法
CZ308693B6 (cs) Zařízení pro snímání napětí osnovních nití na tkacím stroji
CN204875010U (zh) 一种针织机上的纱线张力检测装置
CN109764996B (zh) 一种检测浆纱增强率和减伸率的方法
Adanur et al. Property analysis of denim fabrics made on air-jet weaving machine part I: experimental system and tension measurements
CN109443621A (zh) 纱线张力峰值检测仪
EP2581477B1 (en) Information display apparatus for loom
EP1640485A2 (de) Vorrichtung zum Erfassen der Fadenspannung wenigstens eines Einzelfadens einer Fadenschar in der Textilverarbeitung
Huang et al. Online measurement of fabric mechanical properties: compressional behavior
CN216646023U (zh) 织物克重在线测量装置
CN103306023A (zh) 一种分段经纱张力和伸长关系的测量方法及其装置
CN117804886A (zh) 一种原位测试纱线磨后强伸性能的纱线测试装置及方法
Basu Effect of different let-off mechanisms on fabric formation and dimension of fabric in the loom
CN117490812B (zh) 一种织物幅向克重偏差在线检测方法
CN210456773U (zh) 一种高密高收缩涤纶经编布的收卷装置
CN214583569U (zh) 用于织物克重在线检测校正机构

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20130810