CZ302596B6 - Zpusob zpracování biomasy jetele lucního - Google Patents

Zpusob zpracování biomasy jetele lucního Download PDF

Info

Publication number
CZ302596B6
CZ302596B6 CZ20070252A CZ2007252A CZ302596B6 CZ 302596 B6 CZ302596 B6 CZ 302596B6 CZ 20070252 A CZ20070252 A CZ 20070252A CZ 2007252 A CZ2007252 A CZ 2007252A CZ 302596 B6 CZ302596 B6 CZ 302596B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
column
methanol
extract
ethanol
distilled
Prior art date
Application number
CZ20070252A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2007252A3 (cs
Inventor
Kolár@Ladislav
Kužel@Stanislav
Klimeš@František
Pokorný@Petr
Píša@Jirí
Original Assignee
Jihoceská univerzita v Ceských Budejovicích, Zemedelská fakulta
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Jihoceská univerzita v Ceských Budejovicích, Zemedelská fakulta filed Critical Jihoceská univerzita v Ceských Budejovicích, Zemedelská fakulta
Priority to CZ20070252A priority Critical patent/CZ302596B6/cs
Publication of CZ2007252A3 publication Critical patent/CZ2007252A3/cs
Publication of CZ302596B6 publication Critical patent/CZ302596B6/cs

Links

Landscapes

  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Coloring Foods And Improving Nutritive Qualities (AREA)

Abstract

Reší se zpusob zpracování extrahované biomasy jetele lucního (Trifolium pratense L.) za úcelem prumyslove realizovatelné izolace genistinu nebo genisteinu, zeleného barviva Na-Cu-chlorofylinu, karotenu a feofytinu. Genistein jako fytoestrogen se využívá k výrobe léku tlumících projevy klimakteria u žen. Ostatní látky jsou využitelné jako barviva v potravinárském popr. kosmetickém prumyslu. Zpusob získávání uvedených látek lze využít s výhodou jako soubežnou technologii pri zpracování jetele lucního na cukerné roztoky pro výrobu bioetanolu a melasy, a na pevná biopaliva.

Description

Způsob zpracování biomasy jetele lučního
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu zpracování rostlinné biomasy, zejména z jetele lučního. Účelem zpracování je izolace cenných a hospodářsky využitelných látek.
i o Dosavadní stav techniky
Z rostlinných materiálů lze získat hospodářsky využitelné látky jako např. genistin, genistein, zelené barvivo Na-Cu chlorofylin, karotcny či ťeoťytiny.
Genistin je glykosid genisteinu. Genistein patří mezi izoťlavony, odvozené od 4-benzopyronu (chrontonu), které se zařazují do skupiny přirozených barvi v, fiavonoidů. Spolu s kumestany tvoří izoťlavony skupinu rostlinných estrogenú (ťytoestrogenů), které mají účinek blízký ovariálním estrogenním hormonům; mohou blokovat ovulaci, působit na pohyb vajíček, měnit složení hlenu v krčku děložním, ovlivňovat pohyb spermií, ale i aktivitu hypoťýzy a tím hladinu gonado2o tropních hormonů v organismu, U samců potlačují vývoj varlat i spermií. Izoťlavony v píci mohou být příčinou neplodnosti zvířat.
Význam estrogenú není jen v hormonální antikoncepci, ale také jako léku ženám po klimakteriu v ochraně proti osteoporóze. Pravé estrogeny podle některých autorů však mohou zvýšit riziko vzniku rakoviny prsu, děložní sliznice a infarktu či mozkové mrtvice. Sledováním četnosti výskytu těchto onemocnění v zemích, kde strava obsahuje značné množství ťytoestrogenů se soudí, že lýtoestrogeny tuto nepříznivou vlastnost steroidních estrogenú nemají. Proto se už prakticky využívají k výrobě léků, které zeslabují projevy klimakteria. Kromě zajištění pevnosti kostí dochází k zlepšení stavu cév a poklesu LDL cholesterolu.
Genistein byl poprvé izolován už v roce 1899 z kručinky barvířské (Genista tinctoria L,), v jeteli lučním v roce 1961. Genistin izolovali HÓrhammer a Wagner (1962) z vlčího bobu mnoholistého (Lupinus polyphyllus Lindl). V roce 1981 izoloval genistein zvícího bobu a / jetele Kolár (1981).
Způsoby izolace ťytoestrogenů z rostlinného materiálu a způsoby výroby izolátů se liší. V chaosu analytických postupů a výrobních metod však dochází i k významným omylům. Někteří autoři považují za genistein látku zcela jinou, alkaloid 1 α-izopartem (Kettelbach 1953), jiní 5,7dihydroxy 4’ 6 dimethoxy-flavon. tj. pektolinarigenin (Cumow, Rossiter 1955), ačkoliv genis40 tcinje 5,7,4’-trihydroxy--izoflavon:
Na trhu existují např. preparáty pro ženy v menopauze, které obsahují izoťlavony v extraktu 45 z jetele lučního. Extrakce se provádí v horké vodní lázni, popř. s přídavkem ethanolu, kde se jetel luční několik hodin extrahuje, následně se lázeň filtruje, a na vakuové odparce se jemně odpaří
- 1 CZ 302596 B6 při nízké teplotě nebo kryoskopieky. Nevýhoda tohoto způsobů spočívá v tom. že ve výsledném produktu jsou obsaženy nejenom genistin, gen i stein resp. izotlavony. ale i veškeré ostatní látky, které jsou schopné vodní extrakce, a které nemusí být pro dosažení výsledného účinku preparátu žádoucí. Další nevýhoda spočívá v nízké efektivitě procesu a velké spotřebě biomasy.
s
Výroba samotného genistinu nebo genisteinu účinnou a průmyslově realizovatelnou izolací z jetele lučního hy výrazně přispěla k efektivitě celkového zpracování jetele lučního na cukerné roztoky pro výrobu bioethanolu, pro krmné účely, pro výrobu pevného biopaliva a technické celulázy, jak je tento proces popsán v přihlášce vynálezu PV 2006-754 „Způsob zpracování bιοί o masy trav, zejména víceletých pícnin, na cukernou surovinu pro výrobu bioetanolu“ a v užitném vzoru UV 17229 „Zařízení pro zpracování biomasy trav“.
Úkolem vynálezu je tedy nalezení takového způsobu průmyslového zpracování jetele lučního, který by umožňoval účinnou izolaci genistinu, genisteinu, případně dalších látek, byl by efektivní is a průmyslově realizovatelný i s menším množstvím biomasy, popř. s větším množstvím biomasy a s menší účinností.
Podstata vynálezu »0
Tento úkol řeší způsob zpracování biomasy jetele lučního podle vynálezu, jeho podstata spočívá v lom, že nadzemní hmota jetele lučního (Trifolium pratense L.) se předem spaří, dezintegruje se v temnu, a separuje se na kapalný podíl a pevný podíl. Pevný podíl se následně v temnu extrahuje v methanolové lázni s přídavkem CaCO4 a Na2C’Ov Extrakt se opět v temnu a za sníženého tlaku zahustí na sirup, který se poté digeruje a separuje na vodný extrakt a zbytkový podíl. Vodný extrakt se po zchlazení, sedimentaci a oddělení balastuíeh látek použije k přípravě směsi sestávající z 1 hmotn. dílu vodného extraktu, 0,5 hmotn. dílu lakového benzinu (s = 0,76 až 0,78), 1 hmotn. dílu ethyleteru, a 5 hmotn. dílů ethylesteru kyseliny octové. Tato směs se po protřepání destiluje v destilační koloně, kde se oddestílují tekavé složky, a zbytek se odpaří ve vakuu na
5o odparce k suchu. Výparek se dále vymyje methanolem, přebytečný methanol se oddestiluje, a zbytek se na vodní lázni zahustí k přerušované krystalizaci, při které vzniká krystalizát. fen se přivádí na kolonu sloupcové chromatografie s náplní tvořenou perlonovým prachem a eluuje se methanolem, přičemž vznikají dvě zóny sledovatelné v ultrafialovém světle, kde slabší zóna obsahuje genistin, který se následně z příslušné frakce krystal ízátu izoluje vakuovým odpařením methanolu. Genistin je možno transportovat a skladovat k dalšímu zpracování.
Ze všech možných způsobu je tato izolace nejjednodušší a snadno průmyslově realizovatelná, za cenu nižšího výtěžku, což vzhledem ke snadné dostupnosti a ceně suroviny lze připustit, id Samotný genistin není fyziologicky účinnou látkou, proto je v některých případech výhodné, pro získání fyziologicky účinné látky, zhydrolyzovat genistin na genistein na místě. Hydrolýza se s výhodou provádí tak, že k získanému genistinu se přidá H2SO4 a methanol, a směs se vaří pod zpětným chladičem až do odpaření alkoholu. Následně se vychladí při nízkých teplotách, přičemž se z roztoku vyloučí jemná sraženina, která se oddělí filtračním kelímkem, promyje se ledovou destilovanou vodou, a vysuší při 60 až 70 °C, čímž se získá genistein. Výhoda spočívá především v tom, že hydrolýza nezatěžuje vlastní farmaceutický podnik, který pro svoji produkci využívá již hotový genistein.
Při výrobě genistinu nebo genisteinu je možné izolovat i další komerčně využitelné látky, zejména karoteny a feofytiny. izolace se s výhodou provádí tak, že zbytkový podíl extrahované biomasy se dále extrahuje petroléterem a vzniklý extrakt se přivádí na kolonu sloupcové ehromalografie naplněnou petroIéterovou suspenzí 70 % sacharózy a 30 % kukuřičného škrobu, kde se po usazení vytvoří na náplni v koloně vrstva 1 až 1,5 cm silná bezvodého Na2SO4, a dále se sloupec promývá petroléterem, přičemž se vymývají karoteny. Dále je výhodné, když sloupec se dále promývá petroléterem s přídavkem 2 % hmotn. acetonu, přičemž se vymývá feoťytin a. Dal ším výhodným postupem se sloupec dále promývá petroléterem s přídavkem 3 % hmotn. acetonu, přičemž se vymývá feofytin b. Nakonec je výhodné, když se z promývacího roztoku destilací oddělí aceton, a zbytek se extrahuje ethanolem, zfiltruje se, a vzniklý extrakt se uloží k dalšímu zpracování.
s
Při zpracování jetelové biomasy lze také izolovat zelené barvivo Na-Cu-chlorofýlin, které je oproti chlorofylu stabilní na světle a rozpustné ve vodě. Izolace barviva se s výhodou provádí tak, že kapalný podíl a/nebo pevný podíl spařené, desintegrované a separované biomasy jetele lučního se smísí s 15 až 20% roztokem NaOH, směs se zahřívá na teplotu 60 až 70 °C, a následně se io odstředí. Supernatant se smíchá s 95% ethanolem v objemovém poměru 1:1, dále se přidá extrakt uložený po izolaci karotenů a feofytinů, a CuSO4 v množství potřebném pro dosažení výsledné koncentrace CuSO4 v rozmezí 8 až 10 %. Následně se postupně přidává HCI až do dosažení pH v rozmezí 2,5 až 3,0 a směs se při teplotě 60 až 70 °C míchá po dobu 50 až 60 min. Poté se směs nechá zchladnout, odstředí se, a usuší se surový Cu-chlorofylin. který' se následně pro vyčištění i s rozpouští v acetonu a překrystaluje znovu z ethanolu. K čistému Cu-chloroťylínu se potom přidá
5% roztok NaOH v ethanolu (pH = 11 až 12) a při sníženém tlaku se oddestiluje ethanol, přičemž zbytek tvoří Čistý Na-Cu-chlorofýlin. Pro průmyslové použití se čistý Na-Cu-chloroťylin dále koncentruje nebo suší.
?o Na-Cu-chlorofyl in i karoteny se používají např. jako přísady do různých výrobků, a to jako barviva, popř. i z důvodů svých jiných účinků (karoteny působí např. jako tzv. zhášeče volných radikálů). Feofytiny jsou rovněž využitelné jako přírodní hnědá barviva např. v potravinářství, kosmetice, apod.
Řešení podle předloženého vynálezu umožňuje nejenom průmyslovou izolaci výše uvedených látek, ale podstatná jeho výhoda spočívá v tom. že umožňuje komplexní a prakticky bezodpadové zpracování jetele lučního na komerčně a průmyslově využitelné suroviny. Jetel luční jako jedna ze základních zemědělských plodin se v důsledku této nové využitelnosti může pěstovat i v tzv. méně příznivých zemědělských oblastech, s novými oblastmi využití.
Příklady provedení vynálezu
Rozumí se, že dále popsané a zobrazené konkrétní příklady uskutečnění vynálezu jsou před stav o35 vány pro ilustraci, nikoli jako omezení příkladů provedení vynálezu na uvedené případy. Odborníci znalí stavu techniky najdou nebo budou schopni zjistit za použití rutinního experimentování vetší či menší počet ekvivalentů ke specifickým uskutečněním vynálezu, která jsou zde speciálně popsána. I tyto ekvivalenty budou zahrnuty v rozsahu následujících patentových nároků.
Čerstvá hmota jetele lučního se ošetří krátkým spařením přehřátou párou k inaktivaci enzymů. Pak se ihned a v temnu desintegruje, tzn. rozemele a separuje. Kapalný podíl KP jde k dalšímu zpracování na tzv. „džus“, oddělený pevný podíl PP se úplně nebo zčásti převede do výrobny fytobarviv. Zbývající část se využívá pro zpracování na cukerné roztoky podle PV 2006-754 aUV 17229.
Ve výrobně fytobarviv je umístěna extrakční baterie, v níž se pevná hmota extrahuje ve tmě methanolem s přídavkem l % hmotn. CaCO? a 0,5 % hmotn. Na2CO? k zabránění tvorby feofytinu z chlorofylu. Výpočet parametrů extrakce a extrakční kolony je nutno provést podle stavu suroviny a úrovně její desintegraee po laboratorních zkouškách. Extrakt se za sníženého tlaku (vodní vývěva) a ve tmě zahustí na sirupovitou konzistenci. Zhruba lze říci, že najeden hmotnostní díl materiálu v sušině je potřeba 2,5 hmotn. dílu methanolu.
Sirup se třikrát digeruje hmotnostním dílem horké destilované vody a oddělí se. Tím se získají dvě frakce: vodný extrakt V a zbytkový podíl Z.
( Z 302596 B6
Připraví se sloupcová ehromatogralle. Kolona sc plní petroIéterovou suspenzí 70 % sacharózy a 30 % kukuřičného škrobu, po usazení se na náplni v koloně utvoří vrstva 1 až 1,5 cm silná bezvodého Na^SO). Zbytkový podíl Z se extrahuje petroléterem a extrakt se použije k chromatografií, Sloupce se promývá nejprve petroléterem, vymývají se karoteny. Pak se promývá petrol·> éterem s 2 % acetonu - vymyje se feofytin a. Pak se obsah acetonu zvýší na 3 % a vymývá se feofytin b.
Acetonový extrakt se destiluje, oddělí se aceton a zbytek po destilaci se extrahuje ethanolem.
Zllltruje se a vzniká extrakt E se uloží k dalšímu zpracování.
ID
Základní materiál (spařený, rozdrcený a separovaný jetel) se smísí s 15 až 20% roztokem NaOH a zahřívá po dobu 50 až 70 minut na teplotu 60 až 70 °C. Odstředí se, supernatant se smíchá s 05% ethanolem v objemovém poměru 1:1, přidá se extrakt E a takové množství CuSO4, aby výsledná koncentrace Cu$O4 byla 8 až 10 %. Postupně se přidává HCI do pH = 2,5 až 3,0 a při i> 60 až 70 °C se míchá 50 až 60 minut. Pak se ponechá v klidu 3 až 4 hodiny, odstředí se a surový
Cu -chlorofylin se usuší. Pak se rozpustí v acetonu, překrystaluje se znova z ethanolu (pH ” 11 až
12) a při sníženém tlaku se oddestiluje ethanol, který se tak získá zpět. Zbytek, čistý Na·-Čuch lorofylin se použije ve formě koncentrátu nebo se dále suší.
2(i Druhá část produktu vodní d i gesce, vodný extrakt V. se 24 hodin chladí v ehladnici. Vyloučené balastní látky se oddělí, čirý vodný extrakt se izoluje. Jeden hmotnostní díl extraktu se smísí s 0,5 hmotn. dílem lakového benzinu (s = 0,76 až 0,78). 1 hmotn. dílem ethyleteru a 5 hmotn. díly ethylesteru kyseliny octové a vzniklá směs S se třepe na třepačce 5 až 10 min. Převede se do destilační kolony, nejprve se oddestiluje ethyleter (34 °C), pak ethylester (77 °C) a když se destiluje lakový benzin (150 °C). destilace se přeruší, zbytek se ve vakuu (vodní vývěva) odpaří k suchu. Žlutý výparek se vymyje množstvím methanolu, které odpovídá hmotnostnímu dílu materiálu v sušině, kterým byla zahájena výroba. Přebytek methanolu se oddestiluje, zbytek se na vodní lázni za normálního tlaku zahustí k přerušované krystalizaci.
Připraví se druhá sloupcová chromatografíe, délka sloupců v trubicích 60 cm, vnitřní průměr 6 cm. Plní se perlonovým prachem (ULTRAMID K 228 BM 2, BASF Německo). Na kolonu se přivádí 100 mg krystalizátu K, eluuje sc methanolem rychlostí 20 kapek/min, tvoří se 2 zóny, slabší obsahuje gen i stín. Pohyb zón sloupcem lze sledovat UV světlem a tak oddělit obě frakce krystalizátu. Methanol se od genistinu oddělí vakuovým odpařením, čímž se získává čistý genis3? tin.
Na přání odběratele je možno vyrobený genistin zhydrolyzovat na genistein. K 100 mg genistinu se přidá 20 ml 10% H2SO4, 5 ml methanolu a 3 hodiny se vaří pod zpětným chladičem. Ke konci se alkohol odpaří a směs se vychladí v mrazničce. Z roztoku se vylučuje jemná sraženina, oddělí io se filtračním kelímkem, promyje se ledovou destilovanou vodou a vysuší při 60 až 70 °C. Výtěžek by měl být asi 60 mg genisteinu.
-4CZ 302596 B6
Analytika
genistin genistein
Teplota tání °C 253 298
Elementární analýza CziHaoOw M/-432,18 C * 59,56 H = 5,20 C13H10O5 Mv = 270,2 C = 66,88 H = 3,90
Papírová chromatografie Papír Schleicher - Schull, č. 2043 b, g4 soustava butanol - kys. octová - voda (4:1:5) Rf=0,80 detekce: 0,5% vodný roztok Echtblausalz B (Merck), pak postňk 0,1 M NaOH soustava butanol - kys. octová - voda (4:1:5) Rf=0,93 detekce stejná jako u genistinu
Průmyslová využitelnost
Řešení podle vynálezu lze využít k průmyslové výrobě genistinu nebo genisteinu a dalších látek in jako např. zeleného barviva Na- Cu-chlorofý linu, karotcnů a feofytinú, zejména jako součást a doplněk zpracování biomasy jetele lučního na cukerné roztoky pro výrobu biocthanoiu a melasy a na pevná biopaliva.

Claims (8)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    20 1. Způsob zpracování biomasy jetele lučního, vyznačující se tím, že nadzemní hmota jetele lučního (Trifolium pratense L.) se předem spaří, dezintegruje se v temnu, separuje se na kapalný podíl (KP) a pevný podíl (PP) a pevný podíl (PP) se následně v temnu extrahuje v methanolové lázni s přídavkem CaCO3 a Na2CO3, extrakt se opět v temnu a za sníženého tlaku zahustí na sirup, který se poté digeruje a separuje na vodný extrakt (V) a zbytkový podíl (Z), kde
    25 vodný extrakt (V) se po zchlazení, sedimentaci a oddělení balastních látek použije k přípravě směsi (S) sestávající z 1 hmotn. dílu vodného extraktu (V), 0,5 hmotn. dílu lakového benzinu (s - 0,76 až 0.78), 1 hmotn. dílu ethyleteru, a 5 hmotn. dílů ethylesteru kyseliny octové, tato směs (S) se po protřepání destiluje v destilaění koloně, kde se oddestilují těkavé složky, a zbytek se odpaří ve vakuu na odparce k suchu, výparek se dále vymyje methanolem, přebytečný methanol
    50 se oddestiluje, a zbytek se na vodní lázni zahustí k přerušované krystalizaci, při které vzniká krystal izát (K), který se přivádí na kolonu sloupcové chromatografie s náplní tvořenou perlonovým prachem a eluuje se methanolem, přičemž vznikají dvě zóny sledovatelné v ultrafialovém světle, kde slabší zóna obsahuje genistin. který' se následně z příslušné frakce krystalizátu (K) izoluje vakuovým odpařením methanolu.
  2. 2. Způsob podle nároku 1. vyznačující se tím, že získaný genistin se zhydrolyzuje na genistein.
    - s CZ 302596 B6
  3. 3. Způsob podle nároku 2, vy z n a č u j í c í se t í m, že k získanému gen i stínu se přidá IBSOj a methanol, směs se vaří pod zpětným chladičem až do odpaření alkoholu, a následně se vychladí pri nízkých teplotách, přičemž se z roztoku vyloučí jemná sraženina, která se oddělí
    5 filtračním kelímkem, promyje sc ledovou destilovanou vodou, a vysuší při 60 až 70 °C. čímž se získá genistei n.
  4. 4. Způsob podle nároku i, vyznačující sc tím. že zbytkový podíl (Z) extrahované biomasy se dále extrahuje petroléterem a vzniklý extrakt se přivádí na kolonu sloupcové chrolo matografie naplněnou pelroléterovou suspenzí 70 % sacharózy a 30 % kukuřičného škrobu, kde se po usazení vytvoří na náplni v koloně vrstva 1 až 1,5 cm silná bezvodého Na2SOj, a dále se sloupec promývá petroléterem, přičemž se vymývají karoteny.
  5. 5. Způsob podle nároku 4, vyznačující s c tím, žc sloupec se dále promývá petrol15 éterem s přídavkem 2 % hmotn, acetonu, přičemž se vymývá feotýtin a,
  6. 6. Způsob podle nároku 4 nebo 5, vyznačující se tím. Že sloupec se dále promývá petroléterem s přídavkem 3 % hmotn. acetonu, přičemž se vymývá feofytin b.
    2o
  7. 7. Způsob podle alespoň jednoho z nárokjů 5 nebo 6, vyznačující sc tím. že z promývacího roztoku se destilací oddělí aceton, a zbytek se extrahuje ethanolem, zfiltruje se, a vzniklý extrakt {F.) se uloží k dalšímu zpracování.
  8. 8. Způsob podle nároků I a 7, vyznačující se tím, že kapalný podíl (KP) a/nebo
    25 pevný podíl (PP) spařené, dezintegrované a separované biomasy jetele lučního se smísí s 15 až 20% roztokem NaOH. směs se zahřívá na teplotu 60 až 70 °C, následně se odstředí, a supernatanl se smíchá s 95% ethanolem v objemovém poměru 1:1, dále se přidá extrakt (E) a CuSO4 v množství potřebném pro dosažení výsledné koncentrace C11SO4 v rozmezí 8 až 10 %, následné se postupně přidává HCI až do dosažení pH v rozmezí 2,5 až 3,0 a směs se při teplotě 60 až 70 CC /o míchá po dobu 50 až 60 min, poté se nechá zchladnout, odstředí se, a usuší se surový Cu chloroíylin, který se následně pro vyčištění rozpouští v acetonu a překrystaluje znovu z ethanolu, k čistému Cu-ehlorofylinu se potom přidá 5% roztok NaOH v ethanolu (pH =11 až 12) a při sníženém tlaku se oddestiluje ethanol, přičemž zbytek tvoří čistý Na-Cu-chlorofylin.
    55 9. Způsob podle nároku 8, vyznačující se tím, že čistý Na-Cu-chlorofylin se dále koncentruje nebo suší.
CZ20070252A 2007-04-12 2007-04-12 Zpusob zpracování biomasy jetele lucního CZ302596B6 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20070252A CZ302596B6 (cs) 2007-04-12 2007-04-12 Zpusob zpracování biomasy jetele lucního

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20070252A CZ302596B6 (cs) 2007-04-12 2007-04-12 Zpusob zpracování biomasy jetele lucního

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2007252A3 CZ2007252A3 (cs) 2008-10-22
CZ302596B6 true CZ302596B6 (cs) 2011-07-27

Family

ID=39856197

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20070252A CZ302596B6 (cs) 2007-04-12 2007-04-12 Zpusob zpracování biomasy jetele lucního

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ302596B6 (cs)

Citations (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6020471A (en) * 1996-09-13 2000-02-01 Abbott Laboratories Process for isolating phytoestrogens from plant protein
WO2000017217A1 (fr) * 1998-09-21 2000-03-30 Showa Sangyo Co., Ltd. Procede de production de composition a base d'isoflavone, riche en genistine
WO2001052840A1 (fr) * 2000-01-18 2001-07-26 Laboratoires Pharmascience UTILISATION D'ISOFLAVONES ET/OU D'EXTRAITS DE PRUNIER D'AFRIQUE POUR LA PREPARATION D'UNE COMPOSITION DESTINEE A INHIBER L'ACTIVITE DE LA 5α-REDUCTASE, EN PHARMACIE NOTAMMENT EN DERMATOLOGIE, EN COSMETIQUE ET EN TANT QU'ADDITIF ALIMENTAIRE
CZ2002257A3 (cs) * 1999-07-23 2002-05-15 Chiesi Farmaceutici S. P. A. Stálý farmaceutický steroidní prostředek pro inhalaci
WO2003082888A1 (en) * 2002-03-26 2003-10-09 Wiley Organics, Inc. Process for isolating genisting from mixtures of soy isoflavones
EP1391208A1 (de) * 2002-08-21 2004-02-25 Cognis Iberia, S.L. Verfahren zur Herstellung von Pflanzenextrakten mit hohem Gehalt an Isoflavonen
CZ2006754A3 (cs) * 2006-11-30 2008-06-11 Jihoceská univerzita v Ceských Budejovicích, Zemedelská fakulta Zpusob zpracování biomasy trav, zejména víceletých pícnin, na cukernou surovinu pro výrobu bioetanolu a/nebo krmiv, a na další produkty, zarízení k provádení tohoto zpusobu, a použití biomasy jetele lucního k tomuto zpracování

Patent Citations (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6020471A (en) * 1996-09-13 2000-02-01 Abbott Laboratories Process for isolating phytoestrogens from plant protein
WO2000017217A1 (fr) * 1998-09-21 2000-03-30 Showa Sangyo Co., Ltd. Procede de production de composition a base d'isoflavone, riche en genistine
CZ2002257A3 (cs) * 1999-07-23 2002-05-15 Chiesi Farmaceutici S. P. A. Stálý farmaceutický steroidní prostředek pro inhalaci
WO2001052840A1 (fr) * 2000-01-18 2001-07-26 Laboratoires Pharmascience UTILISATION D'ISOFLAVONES ET/OU D'EXTRAITS DE PRUNIER D'AFRIQUE POUR LA PREPARATION D'UNE COMPOSITION DESTINEE A INHIBER L'ACTIVITE DE LA 5α-REDUCTASE, EN PHARMACIE NOTAMMENT EN DERMATOLOGIE, EN COSMETIQUE ET EN TANT QU'ADDITIF ALIMENTAIRE
WO2003082888A1 (en) * 2002-03-26 2003-10-09 Wiley Organics, Inc. Process for isolating genisting from mixtures of soy isoflavones
EP1391208A1 (de) * 2002-08-21 2004-02-25 Cognis Iberia, S.L. Verfahren zur Herstellung von Pflanzenextrakten mit hohem Gehalt an Isoflavonen
CZ2006754A3 (cs) * 2006-11-30 2008-06-11 Jihoceská univerzita v Ceských Budejovicích, Zemedelská fakulta Zpusob zpracování biomasy trav, zejména víceletých pícnin, na cukernou surovinu pro výrobu bioetanolu a/nebo krmiv, a na další produkty, zarízení k provádení tohoto zpusobu, a použití biomasy jetele lucního k tomuto zpracování

Also Published As

Publication number Publication date
CZ2007252A3 (cs) 2008-10-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9446088B2 (en) Preparation and use of a plant extract from solanum glaucophyllum with an enriched content of 1,25 dihydroxyvitamin D3 glycosides and quercetin glycosides
Szent-Györgyi et al. Constituents of the thymus gland and their relation to growth, fertility, muscle, and cancer
JP2004537604A (ja) ホップ抽出物、それらの製法、およびそれらの使用
Henbest et al. 776. Isolation of a new plant-growth hormone, 3-indolylacetonitrile
KR20130058790A (ko) 형개 추출물을 유효성분으로 함유하는 발육 성장 촉진용 또는 골다공증의 예방 및 치료용 약학 조성물
WO2019237595A1 (zh) 木聚糖在制备预防或治疗骨质疏松的药物或食品中的应用
Anderson et al. Analysis and Composition of Corn Pollen: Preliminary Report
CA2601889C (en) Corn fiber hulls as a food additive or animal feed
CN103622972A (zh) 化合物3α-Akebonolic acid的制备方法和在制备糖苷酶抑制剂药物中的应用
JP5615484B2 (ja) 5α‐リダクターゼ阻害剤
CN116209361A (zh) 用于减少氨产生的动物饲料组合物
CZ302596B6 (cs) Zpusob zpracování biomasy jetele lucního
Manzanilla Valdez et al. Antidiabetic and hypotensive effect of Cnidoscolus aconitifolius (Mill) IM Johnst leaves extracts
Manske The natural occurrence of acetyl-ornithine
Virginie et al. Phytochemical Screening of Sclerocarya birrea (Anacardiaceae) and Khaya senegalensis (Meliaceae), antidiabetic plants
Murti et al. Chemical examination of the flowers of Pongamia glabra and a note on the glycosidic components of Butea frondosa flowers
CN105669457A (zh) 氯噻酮的药物组合物及其在生物医药中的应用
CN107595924B (zh) 一种骨瓜提取物注射液制备方法及相应的药物组合物
US2202307A (en) Vitamin concentration
US2449076A (en) Process of extracting antidiabetic substance from pancreas
US3449760A (en) Extraction of sapogenins from vegetable materials
Bhargava et al. Chemical examination of the seeds of Alangium Lamarki, Thwaites: Isolation of alangol
Nwoke et al. Nutritional and Phytochemical Properties of Aqueous Leaf Extract of Mistletoe (Tapinanthus Bangwensis) Grown on Orange Tree
KR102210502B1 (ko) 근육질환 예방 또는 치료용 조성물
US3076000A (en) Esters of bile acid degradation products and a process for preparing same

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20120412