CZ298902B6 - Monitorovací systém - Google Patents

Monitorovací systém Download PDF

Info

Publication number
CZ298902B6
CZ298902B6 CZ20004600A CZ20004600A CZ298902B6 CZ 298902 B6 CZ298902 B6 CZ 298902B6 CZ 20004600 A CZ20004600 A CZ 20004600A CZ 20004600 A CZ20004600 A CZ 20004600A CZ 298902 B6 CZ298902 B6 CZ 298902B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
item
library
station
return
monitoring system
Prior art date
Application number
CZ20004600A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ20004600A3 (cs
Inventor
Keong Koh@Soo
Ming Seah@Moon
Khiam Christopher Chia@Teck
Original Assignee
St Logitrack Pte Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by St Logitrack Pte Ltd filed Critical St Logitrack Pte Ltd
Publication of CZ20004600A3 publication Critical patent/CZ20004600A3/cs
Publication of CZ298902B6 publication Critical patent/CZ298902B6/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06QINFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGY [ICT] SPECIALLY ADAPTED FOR ADMINISTRATIVE, COMMERCIAL, FINANCIAL, MANAGERIAL OR SUPERVISORY PURPOSES; SYSTEMS OR METHODS SPECIALLY ADAPTED FOR ADMINISTRATIVE, COMMERCIAL, FINANCIAL, MANAGERIAL OR SUPERVISORY PURPOSES, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • G06Q50/00Systems or methods specially adapted for specific business sectors, e.g. utilities or tourism
    • GPHYSICS
    • G07CHECKING-DEVICES
    • G07FCOIN-FREED OR LIKE APPARATUS
    • G07F7/00Mechanisms actuated by objects other than coins to free or to actuate vending, hiring, coin or paper currency dispensing or refunding apparatus
    • G07F7/06Mechanisms actuated by objects other than coins to free or to actuate vending, hiring, coin or paper currency dispensing or refunding apparatus by returnable containers, i.e. reverse vending systems in which a user is rewarded for returning a container that serves as a token of value, e.g. bottles
    • G07F7/069Mechanisms actuated by objects other than coins to free or to actuate vending, hiring, coin or paper currency dispensing or refunding apparatus by returnable containers, i.e. reverse vending systems in which a user is rewarded for returning a container that serves as a token of value, e.g. bottles by box-like containers, e.g. videocassettes, books
    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06KGRAPHICAL DATA READING; PRESENTATION OF DATA; RECORD CARRIERS; HANDLING RECORD CARRIERS
    • G06K17/00Methods or arrangements for effecting co-operative working between equipments covered by two or more of main groups G06K1/00 - G06K15/00, e.g. automatic card files incorporating conveying and reading operations
    • G06K17/0022Methods or arrangements for effecting co-operative working between equipments covered by two or more of main groups G06K1/00 - G06K15/00, e.g. automatic card files incorporating conveying and reading operations arrangements or provisious for transferring data to distant stations, e.g. from a sensing device

Abstract

Monitorovací systém, zejména pro knihovny, zahrnuje vypujcitelné položky, z nichž každá má na sobe vysokofrekvencní identifikacní znak, který má specifický identifikacní kód. Jeho zpracovací jednotka(1) je pripojená k databázi obsahující indikaci umístení každé knihovní položky a zároven alespon kjedné výpujcní stanici (3), vratné stanici (2) vypujcené položky a trídicí stanici (5) vratné položky. Vratná stanice (2) zahrnuje zásuvku (32, 33) pro vložení vypujcené položky (34), která obsahuje anténu (10) pro detekci vložené knihovní položky aodesílá identifikacní kód vracené knihovní položky do zpracovací jednotky (1) pro aktualizaci informace o vrácené knihovní položce v databázi.

Description

Monitorovací systém
Oblast techniky
Vynález se týká monitorovacího systému, zejména systému pro identifikování a monitorování umístění knihovních položek, jako jsou knihy.
Dosavadní stav techniky
Stávající knihovní identifikační a sledovací systémy obecně užívají pro sledování polohy některé položky, kteráje vypůjčená, kombinaci systému čárového kódu a magneticky pruh jako bezpečnostní prostředek pro zabránění neoprávněnému odnesení nějaké položky z knihovny. Nedostat15 ky tohoto konvenčního systému jsou ty, že čárové kódy vyžadují, aby se každá kniha jednotlivě otevřela a čárový kód se sejmul, když si uživatel přeje knihu si vypůjčit, a pro knihy, které se musí opět jednotlivě snímat, když se vracejí. Navíc jsou deaktivace magnetického pruhu, když se tato položka půjčuje, a reaktivace magnetického pruhu, když se vrací, přídavné samostatné operace, které se vyžadují.
Protože toto je namáhavý intenzivní proces, začala řada knihoven používat police knižních schránek, ve kterých mohou uživatelé ukládat vracené knihy v označené přihrádce, která se periodicky vyprazdňuje, a vracené knihy se snímají, když se tato přihrádka vyprazdňuje a ne, když se kniha vrací. Proto má tohle tu nevýhodu, že kniha, která se vrací do knihovny a je v knižní schránce, není zaznamenaná v systému knihovny jako aktuálně vrácená dokud nebyla police knižních schránek vyprázdněna a knihy nasnímány. Proto jsou s tímto běžným systémem v záznamovém systému udržovaném knihovnou nepřesnosti a není žádný obraz v reálném čase o knihách, které jsou umístěné v prostoru knihovny.
Navíc si uživatel může půjčit určitý počet knih. Pokud byl tento počet knih uložený v knižní schránce, není si půjčující schopen vypůjčit jakékoli další knihy, dokud nebyly knihy uložené v knižní schránce nasnímány jako vrácené. Celkový počet knih, které mohou byt vypůjčené jedním uživatelem může byt například omezený na čtyři.
Existuje zde také ta další nevýhoda, že před vrácením knih na správné místo se musí celé třídění knih provádět manuálně.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nedostatky stavu techniky do značné míry odstraňuje monitorovací systém sestávající z určitého počtu vypůj čitelných položek, kde každá položka má na sobě umístěny vysokofrekvenční identifikační znak, který má specificky identifikační kód, ze zpracovací jednotky připojené k databázi obsahující údaj o umístění každé knihovní položky a k vratné stanici vypůj45 čené položky, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že vratná stanice vypůjčené položky zahrnuje zásuvku, do které se může vypůjčená položka vložit, tato zásuvka má anténu, která detekuje vložení knihovní položky s vysokofrekvenčním identifikačním znakem, jehož detekovaný identifikační kód odpovídající vracené knihovní položce posílá vratná stanice do zpracovací jednotky, která jako odezvu na přijatý identifikační kód aktualizuje informaci v databázi, která se týká vrácené knihovní položky, a indikuje vrácení knihovní položka do knihovny.
Výhoda tohoto řešení spočívá v tom, že systém umožňuje zjišťovat, kdy se vypůjčené položky vracejí do knihovny, jakmile vstoupí do určeného prostoru.
-1 CZ 298902 B6
Typicky může být vysokofrekvenční identifikační znak použit také jako ochranný znak, takže když se zkouší odnést knihovní položku z knihovny nebo z prostoru uvnitř knihovny bez oprávnění, je to zjištěno zpracovací jednotkou, která vytváří poplašný signál, který může být obrazový nebo zvukový.
Když vratná stanice detekuje, že byla do zásuvky vložena nějaká knihovní položka, vysílá s výhodou signál zpracovací jednotce, aby označila místo, do kterého byla položka vrácena.
S výhodou je zpracovací jednotka navíc spojená s třídicí stanicí vracené položky. Monitorovací systém podle vynálezu tak může dále zahrnovat dopravní systém mezi vratnou stanicí a třídicí stanicí, kde tento dopravní systém dopravuje vracené položky ze zásuvky do třídicí stanice.
Třídicí stanice s výhodou zahrnuje snímač vysokofrekvenčního identifikačního znaku, který detekuje knihovní položku, která se má zatřídit v třídicí stanici, a odesílá identifikační signál odpovídající tříděné položce do zpracovací jednotky, na což jako odezvu zpracovací jednotka zobrazuje na zobrazovacím prostředku v třídicí stanici třídící informaci, aby operátorovi v třídicí stanici umožnila identifikovat místo, do kterého se má tato knihovní položka vrátit.
Alternativně může zpracovací jednotka vysílat jako odezvu na identifikační signál signál do automatizované třídicí jednotky, aby tuto automatizovanou třídicí jednotku instruovala, aby zatřídila knihovní položku do správného místa, do kterého se má vrátit.
Zpracovací jednotka je s výhodou navíc připojená k výpůjční stanici, která může zahrnovat snímač vysokofrekvenčního identifikačního znaku, který čte vysokofrekvenční identifikační znak na knihovní položce, kterou si uživatel přeje vypůjčit, a výpůjční stanice posílá jeden identifikační signál týkající se této knihovní položky a jeden identifikační signál týkající se půjčujícího do zpracovací jednotky a zpracovací jednotka aktualizuje databázi identifikační informací týkající se této knihovní položky a půjčujícího, aby ukázala, že tato položka byla vypůjčena tímto půjčujícím.
Typicky může být v různých geografických místech umístěno několik vratných stanic, které mohou být uvnitř nebo mimo monitorované prostory, například mimo knihovnu. S výhodou může být několik výpůjčních systémů a všechny výpůjční stanice jsou typicky umístěné uvnitř areálu knihovny.
Podle dalšího aspektu vynálezu zahrnuje monitorovací systém řadu samostatných snímačů vysokofrekvenčního identifikačního znaku umístěných uvnitř monitorovaného prostoru a připojených ke zpracovací jednotce spojené s databází obsahující údaj o umístění každé položky uvnitř prostoru, přičemž snímače vysokofrekvenčních identifikačních znaků provádějí snímací operace, aby identifikovaly všechny položky v blízkosti každého snímače a posílaly identifikační kódy každé nalezené položky do zpracovací jednotky, načež zpracovací jednotka identifikuje jako odezvu na přijaté identifikační kódy z každého snímače umístění každé položky lokalizované uvnitř tohoto prostoru a podle toho aktualizuje databázi.
Zpracovací jednotka s výhodou instruuje snímače vysokofrekvenčních identifikačních znaků, aby periodicky prováděly snímací operaci, aby identifikovaly všechny položky v blízkosti každého snímače.
Zpracovací jednotka může dále s výhodou zobrazovat vzkaz obsluze systému, že je některá položka v nesprávném místě, když zpracovací jednotka zjistí, že je některá položka v jiném místě, než je její správné místo.
Databáze s výhodou obsahuje informaci o každé položce, včetně specifické identifikační informace, správného umístění položky uvnitř prostoru a aktuálního umístění této položky.
-2CZ 298902 B6
Z tohoto druhého pohledu na vynález je monitorovací systém s výhodou knihovní monitorovací systém a položky jsou knihovní položky. Monitorovaný prostor je typicky knihovna.
Aktuální umístění může být buď umístění uvnitř knihovny, což může nebo nemusí být správné umístění, nebo nějaké umístění mimo knihovnu, jako je to, kdy je položka vypůjčená uživatelem knihovny.
Přehled obrázků na výkresech
Jeden příklad knihovního monitorovacího systému podle tohoto vynálezu bude nyní popsaný s odkazem na doprovázející výkresy na kterých je:
obrázek 1 schematický nákres, který ukazuje knihovní monitorovací systém, obrázek 2 perspektivní pohled na výpůjční pracoviště pro použití s knihovním systémem ukázaným na obrázku 1, obrázek 3 schematický pohled na vratné pracoviště pro použití s knihovnou ukázanou na obrázku 1 a obrázek 4 schematický pohled na třídicí pracoviště pro použití s knihovním systémem ukázaným na obrázku 1.
Příklady provedení vynálezu
Obrázek 1 ukazuje knihovní systém, který zahrnuje zpracovací jednotku i, s výhodou hlavní počítač, který je připojeny k řadě vratných stanic respektive knižních schránek, řadě výpůjčních stanic 3, dvěma počítacím stanicím 4 a k třídicí stanici 5. Navíc je hlavní počítač také připojeny k místnímu obslužnému místu respektive místnímu serveru 6 a ke kontrolnímu počítači 7.
Tento knihovní systém také zahrnuje dopravní systém 8, který přepravuje knihovní položky, jako jsou videokazety, kompaktní disky, magnetofonové pásky nebo knihy 34, z vratné stanice 2 do třídicí stanice 5. Každá z vratných stanic 2, třídicí stanice 5, výpůjční stanice 3 i počítací stanice 4 jsou připojené ke snímači 9 vysokofrekvenčního identifikačního znaku a čtecí anténě 10. Navíc je každá z výpůjčních stanic 3 a počítací stanice 4 spojená s minitiskámou H a čtecím zařízením 12 čárového kódu.
Každá položka v knihovně má na sobě umístěný vysokofrekvenční identifikační znak označený jako RFID.
Výpůjční stanice 3 jsou ukázané podrobněji na obrázku 2. Obrázek 2 ukazuje, že výpůjční stani45 ce 3 zahrnuje skříň 20 a také má osobní počítač 21 pentium, který je připojený k zobrazovací jednotce 22 a klávesnici 23. Navíc je ve skříni 20 namontovaná také anténa 10, snímač 9, minitiskáma 11 a čtecí zařízení 12 čárového kódu půjčujícího a jsou připojené k osobnímu počítači i pentium. Anténa 10 je umístěná na povrchu pultu 24, který tvoří část skříně 20.
Obrázek 3 je schematické znázornění, které ukazuje vratnou stanici 2, která zahrnuje osobní počítač 30, který je připojený ke snímači 9, který je naopak připojený k anténě 10 a k zobrazovací jednotce 31 připojené k počítači 30. Anténa 10 je umístěná uvnitř skluzu 32, přes který knihy 34 procházejí poté, co byly vloženy uživatelem, který vrací knihu 34 do knihovny, přes knižní výřez 33 z druhé strany knižního výřezu 33. Dopravní systém 8 je umístěný na spodku skluzu 32,
-3CZ 298902 B6 takže knihy 34 procházejí přes skluz 32 a na povrch dopravního systému 8. Dopravní systém 8 pak přepravuje vracené knihy 34 do třídicí stanice 5.
Třídicí stanice 5 je ukázaná podrobněji na obrázku 4. Třídicí stanice 5 zahrnuje zobrazovací jed5 notku 31 a osobní počítač 30. Osobní počítač 30 je připojený ke snímači 9 a snímač 9 je spojený s anténou j_0. Knihy 34 přicházejí do třídicí stanice 5 přes dopravní systém 8 a tyto knihy 34 padají do přijímací přihrádky 35. Knihy 34 se pak, například obsluhou, odebírají z přijímací přihrádky 35 a provedou se nad anténou 10, aby se umožnilo sejmutí RFID umístěného na knize 34 snímačem 9. Počítač 30 obdrží identifikační informaci týkající se knihy 34, která se snímá snímalo čem 9, a podává identifikační informaci hlavnímu počítači zpracovací jednotky 1. Hlavní počítač stanovuje správné umístění knihy 34, která se snímá, a rozsvěcí světlo 36 na třídicím oddílu pro označení prostoru knihovny, do kterého se má kniha 34 vrátit. V tomto případě umístí knihu 34 ve správném oddílu pro vrácení do správné sekce knihovny obsluha.
Za provozu si uživatel může vypůjčit nějakou knihu 34 z knihovny tak, že vloží členskou kartu knihovny nebo průkaz totožnosti do čtecího zařízení 12 čárového kódu. Pro mnohojazyčné použití může výpůjční stanice 3 zahrnovat mnohojazyčnou stykovou plochu, která uživateli dovoluje zvolit jazyk, který si přeje, aby výpůjční stanice 3 použila během výpůjční procedury pro komunikaci s uživatelem.
Po vložení členské karty knihovny nebo průkazu totožnosti zobrazuje výpůjční stanice 3 instrukci na promítací plochu a ve správném bodě výpůjční procedury umístí uživatel knihu 34 nad anténu 10 RFID na povrch 24. Příjem se vytiskne minitiskámou 11, když se každá kniha 34 snímá. Osobní počítač 21 s identifikační informací o knize 34 ze snímače 9 a identifikační infor25 mači o půjčujícím ze čtecího zařízení 12 čárového kódu propouští tuto informaci do hlavního počítače zpracovací jednotky 1, aby hlavnímu počítači dovolil aktualizovat databázi a vyznačilo se, že vypůjčená kniha 34 je nyní lokalizovaná s odpovídajícím půjčujícím na identifikační kartě půjčujícího. Když má uživatel dokončené snímání všech knih 34, které si chce půjčit, vyjme kartu knihovny nebo průkaz totožnosti, což aktivuje neznázoměnou řezačku v minipočítači, aby odstřihla potvrzení příjmu a toto potvrzení příjmu vypůjčených knih se dá uživateli.
Alternativně může uživatel předložit knihu 34 některé z počítacích stanic 4, aby se umožnilo některému členu personálu knihovny zaznamenat knihu 34 jako vypůjčenou tímto uživatelem.
Když si uživatel přeje knihu 34 vrátit, jde uživatel do vratné stanice 2 a vhodí knihu 34 dovnitř knižním výřezem 33. Kniha 34 pak prochází na své cestě k dopravnímu systému 8 přes anténu J_0 RFID ve skluzu 32. Když kniha 34 prochází přes anténu 10 ve skluzu 32, počítač 30 čte identifikační kód této knihy 34 ze snímače 9 a předává identifikační informaci do hlavního počítače. Hlavní počítač zpracovací jednotky 1 pak aktualizuje svoji databázi, aby vyznačil, že kniha 34 vložená knižním výřezem 33 je nyní umístěná v knihovně.
Navíc může hlavní počítač přidělit knize 34 několik odlišných umístění, takže když tato kniha 34 vstupuje do knižního výřezu 33, zaznamená se tato kniha 34 v databázi počítače jako lokalizovaná ve vratné stanici 2. Když se tato kniha 34 snímá v třídicí stanici 5, může hlavní počítač aktua45 lizovat databázi, aby vyznačil, že kniha 34 byla zatříděna a je umístěná v třídícím oddílu.
Navíc mohou být antény 10 i snímače 9 umístěné úplně po celé knihovně. Tyto snímače 9 mohou být periodicky dotazovány hlavním počítačem zpracovací jednotky 1, aby se určily všechny knihy 34 v blízkosti každého dílčího snímače 9 a databáze se aktualizovala umístěními knih 34 detekovaných v blízkosti tohoto snímače 9. To má tu výhodu, že to dovoluje udržovat lokalizaci všech knih 34 v knihovně na bázi potenciálně reálného času.
Kromě knih se může navíc tentýž knihovní systém použít s jakoukoli další položkou, která se může z knihovny půjčovat, jako jsou kompaktní disky, kazety, pásky a videokazety.
-4CZ 298902 B6
Tento systém má navíc tu výhodu, že se vratné stanice 2 mohou umístit mimo vlastní knihovnu, a za předpokladu, že je počítač 30 připojený k hlavnímu počítači zpracovací jednotky 1 vhodnou komunikační linkou, může hlavní počítač stanovit polohu knižní schránky, do které byla kniha 34 vrácena. Je možné, že některé knižní schránky mimo knihovnu nemohou být spojené s knihovnou dopravním mechanismem 8, a v tomto případě se mohou knihy 34 sbírat pro vracení do knihovny manuálně, například dodávkovým vozem nebo kurýrem nebo jinými sběrnými agenturami.
Výhody tohoto vynálezu jsou ty, že při použití systému založeného na RFID není nezbytné ío manuálně zkoumat každou knihu 34 během jejího půjčování, vracení a zatřiďování.
Navíc může být také označení RFID použito jako ochranný prostředek, aby se minimalizovalo riziko, že budou knihy 34 z knihovny vyneseny bez oprávnění. Typicky se ochranný znak deaktivuje, když si uživatel vypůjčuje knihu ve výpůjční stanici 3, a reaktivuje se, když se kniha 34 vrací do knihovny, buď ve vratné stanici 2, nebo ve třídící stanici 5. Tento ochranný znak se může umožnit použitím paměťového místa v EEPROM v označení RFID. Jeden typický EEPROM v RFID označení bude mít například paměť 128 bitů. Přibližně 75 % paměťových míst se používá pro identifikování knihovních položek. Když je například knihovní položka kniha 34, může identifikační informace zahrnovat Deweovo desítkové číslo a/nebo klasifikaci knihovny kongresu a kód pobočky knihovny, ke které tato kniha 34 patří. Jeden ze zbývajících bitů paměti je přidělený pro označení, zda bylo vynesení knihovní položky z knihovny schváleno. Když tedy obsahuje paměťové místo „0“, označuje to, že vynesení z knihovny nebylo schváleno. Když však paměťové místo obsahuje „1“, označuje to, že vynesení z knihovny, například schváleným uživatelem půjčujícím si knihu, schváleno bylo. Když se tedy nějaká osoba pokusí vynést z knihovny knihu 34, která nebyla vypůjčena oficiálně, snímač 9 ve východu nebo v sousedství východu z knihovny detekuje „0“ v ochranném paměťovém místě EEPROM a spouští poplach. Pokud tento snímač 9 detekuje „1“ v ochranném paměťovém místě EEPROM, systém ví, že kniha 34 byla vypůjčena oficiálně a nezazní žádný poplach. Tento znak řídí snímačem ve výpůjční stanici 3 psaní „1“ do paměťového místa, když se nějaká položka půjčuje, a snímačem ve vratné stanici
2 psaní „0“ do paměťového místa, když se kniha 34 vrací, aby se tento ochranný znak reaktivoval.
Vhodná označení RFID, která se mohou montovat na knihy 34 jsou označení, jako jsou ta, která vyrábí Motorola Indala Corporation, jako je značka ve formě miniaturního kotouče, model
IT-52E, nebo vysokonapěťová značka model IT-54E. Vhodné snímače 9, které se mohou použít s tímto knihovním systémem, zahrnují čtecí zařízení Motorola Indala Corporation, jako je IR-24E nebo snímač s velkým dosahem IR-36E, univerzální snímač IR-50E nebo kompaktní snímač IR12E.
Navíc mohou být pro přenosné aplikace, jako je manuální snímání knih, pokud je nezbytné, používány ruční snímače, jako jsou ty, které jsou zhotovované Motorola Indala Corporation, například snímač IR-200E Geo Technology a ohniskový snímač IR-2E a přenosný snímač IR-100E.

Claims (14)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    5 1. Monitorovací systém, zejména pro knihovny, skládající se z vypůjčitelných položek opatřených vysokofrekvenčním identifikačním znakem, který má specifický identifikační kód, ze zpracovací jednotky (1) spojené s databází obsahující indikaci umístění každé knihovní položky a připojené k alespoň jedné výpůjční stanici (3), vratnému místu vypůjčené položky a k třídicí stanici (5) vracené položky uvnitř knihovny a také k vratným stanicím (2) umístěným v různých ío geografických místech vzdálených od umístění knihovny, vyznačující se tím, že vratné místo a vratné stanice (2) vypůjčené položky zahrnují, zásuvku pro vložení vypůjčené položky, která zahrnuje anténu (10) pro detekci vložené knihovní položky, přičemž výstup identifikačního kódu vratného místa a/nebo vratné stanice (2) vypůjčené položky odpovídajícího knihovní položce vložené do zásuvky je připojený ke vstupu zpracovací jednotky (1) pro aktualizaci infor15 mace o knihovní položce v databázi vrácené do knihovny.
  2. 2. Monitorovací systém podle nároku 1, vyznačující se tím, že při vložené knihovní položce v zásuvce je vratné místo nebo vratná stanice (2) spojená výstupem identifikačního signálu detekované vrácené položky se zpracovací jednotkou (1) pro označení místa vrácení
    20 položky.
  3. 3. Monitorovací systém podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že vratná stanice (2) vypůjčené položky je dopravním systémem (8) propojená s třídicí stanicí (5) pro dopravu vrácené položky ze zásuvky do třídicí stanice (5).
  4. 4. Monitorovací systém podle nároků laž3, vyznačující se tím, že třídicí stanice (5) zahrnuje snímač (9) vysokofrekvenčního identifikačního znaku pro detekci knihovní položky, jejíž odpovídající identifikační signál je přivedený do zpracovací jednotky (1) pro přiřazení polohové informace založení knihovní položky, která je zobrazená zejména na zobrazovací jednotce
    30 v třídicí stanici (5).
  5. 5. Monitorovací systém podle kteréhokoli z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že zpracovací jednotka (1) je připojená k výpůjční stanici (3).
    35
  6. 6. Monitorovací systém podle nároku 5, vyznačující se tím, že výpůjční stanice (3) zahrnuje snímač (9) vysokofrekvenčního identifikačního znaku na půjčované knihovní položce, jejíž identifikační signál spolu s identifikačním signálem půjčujícího na výstupu výpůjční stanice (3) tvoří vstup zpracovací jednotky (1) pro aktualizaci databáze o výpůjčce a půjčujícím.
    40
  7. 7. Monitorovací systém podle nároku 6, vyznačující se tím, že vysokofrekvenční identifikační znak knihovní položky obsahuje po vypůjčení ve výpůjční stanici (3) ve svém paměťovém heslu výpůjční kód, zatímco po vložení knihovní položky do zásuvky a průchodu třídicí stanicí (5) obsahuje paměťové heslo ve vysokofrekvenčním identifikačním znaku vratný kód.
  8. 8. Monitorovací systém podle nároku 6, vyznačující se tím, že vysokofrekvenční identifikační znak obsahuje po průchodu výpůjční stanicí (3) u svého paměťového hesla výpůjční kód, zatímco po průchodu vratnou stanicí (2) obsahuje vysokofrekvenční identifikační znak u svého paměťového hesla jako odezvu na vložení knihovní položky do zásuvky vratný kód.
  9. 9. Monitorovací systém podle nároku 3, vyznačující se tím, že má vratné stanice (2) umístěné v různých geografických místech vzdálených od knihovny.
    -6CZ 298902 B6
  10. 10. Monitorovací systém podle kteréhokoli z nároků 5 až 9, vyznačující se tím, že některé z výpůjčních stanic (3) jsou vytvořené uvnitř knihovny.
  11. 11. Monitorovací systém podle předcházejících nároků, vyznačující se tím, že ke
    5 zpracovací jednotce (1) spojené s databází obsahující označení místa každé položky uvnitř monitorovaného prostoru jsou pro identifikaci přítomnosti knihovní položky a aktualizaci databáze připojené samostatné snímače (9) vysokofrekvenčního identifikačního znaku, které jsou rozmístěné v monitorovaném prostoru.
    10
  12. 12. Monitorovací systém podle nároku 11, vy z n ač u j í c í se t í m , že samostatné snímače (9) vysokofrekvenčních identifikačních znaků knihovních položek v monitorovaném prostoru kolem snímačů (9) jsou v aktivním stavu periodicky.
  13. 13. Monitorovací systém podle nároku 11 nebo 12, vyznačující se tím, že při
    15 nesprávném umístění knihovní položky má zpracovací jednotka (1) na svých displejových výstupech zobrazenou informaci o nesprávném místě položky.
  14. 14. Monitorovací systém podle kteréhokoli z nároků 11 až 13, vyznačující se tím, že databáze zpracovací jednotky (1) obsahuje informaci o každé položce sestávající ze specifické
    20 identifikační informace, správného umístění položky v monitorovaném prostoru a aktuálního umístění položky.
CZ20004600A 1998-06-08 1998-06-08 Monitorovací systém CZ298902B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PCT/SG1998/000041 WO1999064974A1 (en) 1998-06-08 1998-06-08 A monitoring system

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20004600A3 CZ20004600A3 (cs) 2001-07-11
CZ298902B6 true CZ298902B6 (cs) 2008-03-05

Family

ID=20429859

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20004600A CZ298902B6 (cs) 1998-06-08 1998-06-08 Monitorovací systém

Country Status (17)

Country Link
EP (1) EP1084477A1 (cs)
JP (1) JP2002517865A (cs)
KR (1) KR100460759B1 (cs)
CN (1) CN100392664C (cs)
AU (1) AU754896B2 (cs)
BR (1) BR9815965A (cs)
CA (1) CA2334488C (cs)
CZ (1) CZ298902B6 (cs)
EE (1) EE200000736A (cs)
ID (1) ID29288A (cs)
IL (2) IL140036A0 (cs)
MY (1) MY124672A (cs)
NO (1) NO320905B1 (cs)
RU (1) RU2196355C2 (cs)
SK (1) SK18642000A3 (cs)
TW (1) TW437194B (cs)
WO (1) WO1999064974A1 (cs)

Families Citing this family (33)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SG92763A1 (en) * 2000-12-04 2002-11-19 3M Singapore Pte Ltd Article storage and retrieval system
US6816075B2 (en) * 2001-02-21 2004-11-09 3M Innovative Properties Company Evidence and property tracking for law enforcement
US6523749B2 (en) 2001-03-06 2003-02-25 Hewlett-Packard Company Apparatus and method for retrieving data cartridge information external to a media storage system
NO318159B1 (no) * 2001-05-04 2005-02-07 Henvi As Anordning for lagring av gjenstander
EP1256910A1 (de) * 2001-05-07 2002-11-13 Trion AG Bezeichnen eines mit Pfand belegten Objektes
US20020180588A1 (en) * 2001-06-05 2002-12-05 Erickson David P. Radio frequency identification in document management
EP1398738A1 (de) * 2002-09-16 2004-03-17 Trion AG Rücknahmestation für pfandbelegte oder ausgeliehene Objekte
CN100430953C (zh) * 2004-04-08 2008-11-05 精碟科技股份有限公司 自动识别储存系统
US7422152B2 (en) * 2004-05-13 2008-09-09 Cisco Technology, Inc. Methods and devices for providing scalable RFID networks
JP4731860B2 (ja) * 2004-09-03 2011-07-27 富士通エフ・アイ・ピー株式会社 印刷物仕分装置及び印刷物仕分方法
US8050939B2 (en) 2005-02-11 2011-11-01 Avaya Inc. Methods and systems for use in the provision of services in an institutional setting such as a healthcare facility
US8180650B2 (en) 2005-02-11 2012-05-15 Avaya Inc. Use of location awareness to request assistance for a medical event occurring in a healthcare environment
US7676380B2 (en) 2005-02-11 2010-03-09 Nortel Networks Limited Use of location awareness to establish and suspend communications sessions in a healthcare environment
US7966008B2 (en) 2005-02-11 2011-06-21 Avaya Inc. Use of location awareness to control radio frequency interference in a healthcare environment
US20060184376A1 (en) * 2005-02-11 2006-08-17 Nortel Networks Limited Use of location awareness to detect potentially supsicious motion or presence of equipment in a healthcare environment
US8929528B2 (en) 2005-02-11 2015-01-06 Rockstar Consortium Us Lp Method and system for enhancing collaboration
US7801743B2 (en) 2005-02-11 2010-09-21 Avaya Inc. Use of location awareness of establish communications with a target clinician in a healthcare environment
US7707044B2 (en) 2005-02-11 2010-04-27 Avaya Inc. Use of location awareness to transfer communications sessions between terminals in a healthcare environment
US7413124B2 (en) 2005-07-19 2008-08-19 3M Innovative Properties Company RFID reader supporting one-touch search functionality
US7411500B2 (en) 2005-09-14 2008-08-12 3M Innovative Properties Company Methods of monitoring items or material from manufacturing processes
CN101075306B (zh) * 2006-05-19 2010-12-22 中国科学院自动化研究所 一种实现图书自动化管理的系统及方法
CN1952974B (zh) * 2006-11-10 2010-06-09 中山大学 图书馆中自动精确定位图书的方法及其系统
US8040246B2 (en) 2007-12-04 2011-10-18 Avaya Inc. Systems and methods for facilitating a first response mission at an incident scene
US8589176B2 (en) 2007-12-05 2013-11-19 Avaya, Inc. Methods and systems for managing communication requests in an institutional setting such as a healthcare facility
CN100587742C (zh) * 2008-11-26 2010-02-03 浙江大学宁波理工学院 监测图书在书店中受关注程度的方法
KR20100108124A (ko) * 2009-03-27 2010-10-06 엘에스산전 주식회사 도서관용 모빌랙 및 이를 구비하는 도서관용 rfid 시스템
CN102313506B (zh) * 2010-07-09 2013-12-25 联想(北京)有限公司 一种检测设备物理位置的方法、机柜以及设备
AU2010212512B2 (en) * 2010-08-24 2016-03-24 Fe Technologies Pty Ltd A return system
TWI514292B (zh) * 2012-05-01 2015-12-21 Nat Pingtung University 圖書館書籍之定位系統、定位方法與其電腦程式產品
CN102855507B (zh) * 2012-08-14 2016-04-27 广州海星物联网信息科技有限公司 Rfid识别系统
CN110910564B (zh) * 2019-12-02 2023-04-25 辽宁科技学院 一种可自助还书、分拣和消毒的一体化图书处理装置
CN112224738B (zh) * 2020-10-14 2022-04-29 四川大学华西医院 一种病历定位寻找方法和装置
US11057689B1 (en) 2020-12-10 2021-07-06 Elliot Klein Docking station accessory device for connecting electronic module devices to a package

Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4153931A (en) * 1973-06-04 1979-05-08 Sigma Systems Inc. Automatic library control apparatus
EP0372716A2 (en) * 1988-12-05 1990-06-13 Minnesota Mining And Manufacturing Company Article removal control system
WO1997000496A1 (en) * 1993-08-16 1997-01-03 Texas Digital Systems, Inc. Apparatus and method for monitoring a plurality of coded articles

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US153931A (en) * 1874-08-11 Improvement in dies for forming sheet-metal boxes
JP3193612B2 (ja) * 1996-02-01 2001-07-30 株式会社日立製作所 自動物品貸出管理システム

Patent Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4153931A (en) * 1973-06-04 1979-05-08 Sigma Systems Inc. Automatic library control apparatus
EP0372716A2 (en) * 1988-12-05 1990-06-13 Minnesota Mining And Manufacturing Company Article removal control system
WO1997000496A1 (en) * 1993-08-16 1997-01-03 Texas Digital Systems, Inc. Apparatus and method for monitoring a plurality of coded articles

Also Published As

Publication number Publication date
MY124672A (en) 2006-06-30
EE200000736A (et) 2002-06-17
KR100460759B1 (ko) 2004-12-09
SK18642000A3 (sk) 2001-09-11
NO320905B1 (no) 2006-02-13
CZ20004600A3 (cs) 2001-07-11
RU2196355C2 (ru) 2003-01-10
IL140036A0 (en) 2002-02-10
KR20010106123A (ko) 2001-11-29
AU7794798A (en) 1999-12-30
IL140036A (en) 2006-06-11
ID29288A (id) 2001-08-16
CA2334488A1 (en) 1999-12-16
CA2334488C (en) 2005-05-03
BR9815965A (pt) 2004-06-08
EP1084477A1 (en) 2001-03-21
JP2002517865A (ja) 2002-06-18
WO1999064974A8 (en) 2002-02-07
TW437194B (en) 2001-05-28
NO20006207D0 (no) 2000-12-06
NO20006207L (no) 2001-02-08
CN1307706A (zh) 2001-08-08
WO1999064974B1 (en) 2000-02-10
AU754896B2 (en) 2002-11-28
WO1999064974A1 (en) 1999-12-16
CN100392664C (zh) 2008-06-04
WO1999064974A9 (en) 2001-09-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ298902B6 (cs) Monitorovací systém
US6704690B2 (en) Monitoring system
EP2013117B1 (en) Apparatus for storing and picking up articles with different dimensions and weight, particularly books
US8386347B2 (en) System and method for tracking the return of loaned or rented items
AU753612B2 (en) Inventory system using articles with RFID tags
JP3990173B2 (ja) 図書自動管理装置
JP2010521725A (ja) Rfid保管システム
JP2002024921A (ja) 無人販売システム
GB2395826A (en) Library checking system
JPH1179328A (ja) 貸出用収納物管理方式
JP2005165505A (ja) 無線タグ管理システムおよび無線タグ管理方法並びにプログラムおよび記録媒体
JP2004342092A (ja) 監視システム
KR100421063B1 (ko) 알에프아이디 태그를 이용한 물품의 오프라인 대출-반납시스템
KR100380859B1 (ko) 알 에프 아이디 태그가 부착된 물품의 자가 분류 반납시스템
MXPA00012244A (en) A monitoring system
NZ521795A (en) An RFID inventory monitoring system
US20020038166A1 (en) Self serve apparatus for processing the return of library materials
Naik et al. RFID management in libraries
JPH10111978A (ja) 商品表示検索装置および商品自動取扱システム
MXPA00000831A (en) Inventory system using articles with rfid tags
Murti RFID Technology and Its Implications in Electronic Library Management Systems: Vision 2010
JPH0213504A (ja) 物品貸出管理装置
Boss Libramation
JP2002099933A (ja) 定期券、自動改札機、定期券を利用する装置及び定期券の利用システム
CA2299671A1 (en) Computerized and networked commodity pick -up and drop -off system

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 19980608