CZ298075B6 - Stavební prvek pro vytvorení pudu pokrývajících, zadrzujících a vyztuzujících konstrukcí, zejména pro vytvorení zadrzovacích sten - Google Patents

Stavební prvek pro vytvorení pudu pokrývajících, zadrzujících a vyztuzujících konstrukcí, zejména pro vytvorení zadrzovacích sten Download PDF

Info

Publication number
CZ298075B6
CZ298075B6 CZ0293999A CZ293999A CZ298075B6 CZ 298075 B6 CZ298075 B6 CZ 298075B6 CZ 0293999 A CZ0293999 A CZ 0293999A CZ 293999 A CZ293999 A CZ 293999A CZ 298075 B6 CZ298075 B6 CZ 298075B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
building element
forming
positioning support
middle front
reinforcing
Prior art date
Application number
CZ0293999A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ9902939A3 (cs
Inventor
Ferraiolo@Francesco
Original Assignee
Officine Maccaferri S. P. A.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Officine Maccaferri S. P. A. filed Critical Officine Maccaferri S. P. A.
Publication of CZ9902939A3 publication Critical patent/CZ9902939A3/cs
Publication of CZ298075B6 publication Critical patent/CZ298075B6/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D29/00Independent underground or underwater structures; Retaining walls
    • E02D29/02Retaining or protecting walls
    • E02D29/0225Retaining or protecting walls comprising retention means in the backfill
    • E02D29/0241Retaining or protecting walls comprising retention means in the backfill the retention means being reinforced earth elements
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D29/00Independent underground or underwater structures; Retaining walls
    • E02D29/02Retaining or protecting walls
    • E02D29/0258Retaining or protecting walls characterised by constructional features
    • E02D29/0266Retaining or protecting walls characterised by constructional features made up of preformed elements
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D2200/00Geometrical or physical properties
    • E02D2200/13Geometrical or physical properties having at least a mesh portion
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D2300/00Materials
    • E02D2300/0004Synthetics
    • E02D2300/0006Plastics

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Paleontology (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Pit Excavations, Shoring, Fill Or Stabilisation Of Slopes (AREA)
  • Piles And Underground Anchors (AREA)
  • Retaining Walls (AREA)
  • Revetment (AREA)
  • Rod-Shaped Construction Members (AREA)

Abstract

Stavební prvek pro vytvorení pudu pokrývajících, zadrzujících a vyztuzujících konstrukcí, zejména pro vytvorení zadrzovacích sten, pricemz stavební prvek (1) zahrnuje souvislý díl dráteného pletiva obsahující alespon patní cást (301) vymezující základnu, prostrední celní zadrzovací cást (101) a vrchní koncovou krycí cást (201), pricemz prostrední celní zadrzovací cást (101), tvorící viditelný prední povrch zadrzovací steny je oddelena ohybovými liniemi od patní cásti (301) a vrchní koncové krycí cásti (201) pro vytvorení zadrzovacího prvku ve tvaru zlabu. Na patní cásti (301) je umístena alespon jedna polohovací podpera (5) pripojená k prostrední celní zadrzovací cásti (101) pro její podeprení, v podstate kolmé anebo sikmé poloze vzhledem k patní cásti (301).

Description

Stavební prvek pro vytvoření půdu pokrývajících, zadržujících a vyztužujících konstrukcí, zejména pro vytvoření zadržovacích stěn
Oblast techniky
Tento vynález se týká stavebního prvku pro vytváření půdní krytiny, zadržující a zpevňující konstrukce, zvláště pro vytváření nepropustných stěn. Stavební prvek je tvořen plátem drátěného pletiva, přednostně dvojitým pletivem, galvanizovaným a potaženým umělou hmotou, plát drátění něho pletiva je souvislý a je rozdělen nejméně do tři částí, obsahujících spodní část, přední část a horní koncovou krycí část. Tylo části jsou ohraničeny zpevňujícími tyčemi, které jsou vsazeny do ok drátěného pletiva a vedou podél něho, či určují předurčené linie pro ohyb těchto tři částí mezi sebou, tyto tři části jsou mezi sebou vzájemně ohnuty tak, aby vytvořily žlabovitě tvarovaný stavební prvek, mající pro jeho základnu a hořejšek dvě koncové části, které jsou položeny paralelně i5 jedna k druhé, a pro vertikální či nakloněnou stenu prostředni část mezi těmito dvěma koncovými částmi. Stavební prvek je vyplněn hlínou, kameny, nebo kombinací hlíny s kameny, a pro vytvoření stěn či podobné jc možné položil na sebe několik žlabovitě tvarovaných stavebních prvků, z nichž každý je vytvořen souvislým stavebním prvkem.
Podstata vynálezu
Záměrem uvedeného vynálezu jc navrhnout prefabrikát takového typu, jak jc výše popsán, tak aby by lo možné poměrně levné a jednoduše vytvořit konstrukce, např. stěny či podobně, které 25 budou silnější a budou lépe vypadat, zvláště pak stěny s povrchy, které mají předurčený sklon, bez vyžadujících úkonů k sestavení různých součástek stavebního prvku v místě užití.
Tento vynález dosahuje výše zmíněného záměru pomoci stavebního prvku, který je popsán v úvodu, v němž prostředni část, která slouží k vytvoření vertikální nebo nakloněné, viditelně zadr3» žujíei stěny, má alespoň jednu, a přednostně několik zpevňujících tyčí, zasazených do ok drátěného pletiva a vedených paralelně spolu a také paralelně s ohraničujícími tyčemi mezi prostředni části a dvěma protilehlými částmi, které slouží k vytvoření základny a hořejšku žlabovitě tvarované zadržující a zpevňující konstrukce.
Podle zdokonalení, kdy viditelná část žlabovitě tvarované zadržující konstrukce, vytvořená pletivem. musí mít předurčený sklon úměrný vertikální orientaci, může být alespoň jedna podpěra, přednostně dvě, a možná dokonce několik podpěr spojeno s pletivem, aby jej podpíraly a udržovaly ve správné nakloněné poloze. Každá podpěra má alespoň základní rameno, kterým je zpevňující tyč, podpírající prostřední Část pro vytvoření viditelné přední stěny zadržujícího stavebního 40 prvku, a které má odpovídající sklon, a alespoň druhé rameno paralelní části, tvořící základnu.
Podpěra a polohové konzole jsou přednostně spojeny klouby s přední částí žlabovitě tvarovaného prvku tak, aby byly otočné na čepu z nečinné a odstavné polohy, ve které jsou položeny proti části, se kterou jsou spojeny klouby a proto vedou paralelně s ní, do operativní polohy , ve které 45 jsou upraveny do zvednuté a kolmé polohy, odpovídající části, se kterou jsou spojeny klouby.
Podpěry jsou vytvořeny do tvaru pravoúhlého trojúhelníku nebo pravoúhlého lichoběžníku.
Další charakteristiky vynálezu vycházejí z faktu, že stavební prvek obsahuje kromě plátu drátě50 ného pletiva tzv, geosyntetický zadržovač drobného materiálu, tato vrstva jc vrstvená uvnitř plátu drátěného pletiva, který' slouží k vytvořeni přední stěny zadržujícího stavebního prvku.
Podle použití stavebního prvku je možné poskytnout dvě různé verze gcosyntetické vrstvy . V tzv. zemní verzi je geosyntetická vrstva přednostně vytvářena biologickou rohožovinou z přírodních
I
V/, 47OV/J DO vláken nebo podobně. Vrstva přírodních vláken může být výhodně zpevněna pletivem z umělé hmoty.
V tzv. vodní verzi je geosyntetická vrstva vytvářena rohožovinou geologického typu z umělé hmoty.
Přední část žlabovitě tvarovaného stavebního prvku je také zpevněna dalším plátem pletiva, který je dvojmo spletený nebo elektricky svařovaný, připojeným ke stavebnímu prvku svorkami ve výrobní fázi a tudíž obklopující geosyntetickou vrstvu mezí plátem a žlabovitě tvarovaným stavebním prvkem.
Výše zmíněná opatření posilují zadržující stavební prvek, tvořený pletivem, alespoň pokud jde o viditelnou přední část každé stěny. To je zajištěno jak zpevňujícími tyčemi a poloho vánými podpěrami, tak zpevňujícím plátem. Podpěry umožňují, aby ta část, která vytváří viditelnou přední stěnu zadržujícího stavebního prvku, byla poloho vána přesně předurčeným způsobem, vytvářejícím nepropustné stěny s předurčeným a naprosto přesným sklonem.
Další zpevňující tyče mohou být použity jako prostřední předurčené ohebné panty, a tudíž umožní, aby se podle požadavků daly vytvářet viditelné přední stěny odlišných výšek. V tomto případě také mohou být podpěry pro tu část, která tvoří viditelnou přední stěnu, nahraditelné nebo schopné ohnutí do výšky pantů nebo podobně.
Různé typy geosyntetíckých materiálů umožňují, aby zadržující stavební prvek byt přizpůsoben různým podmínkám použití konstrukci, vytvořených stavebními prvky podle tohoto vynálezu, a zdokonalují zadržující vlastnosti a estetický vzhled konstrukcí, jakož i jejich stálost.
Jestliže podpěry pro tu část, vytvářející viditelnou přední stěnu, jsou vytvořeny tak, aby byly otočné na čepu úměrně k nečinné poloze nebo k operativní poloze, pak stavební prvek podle tohoto vynálezu může být přehnut alespoň částečně do skladové nebo přepravní polohy, ve které má minimální vertikální rozměr, a ve které může být zabalen spolu s dalšími stavebními prvky, například ve formě balíku stavebních prvků, položených na sobě, svázaných a držených pohromadě tepelně stahujícím povlakem či podobně.
Uvedené charakteristiky tohoto vynálezu nejsou konstrukčně komplexní, zahrnují značné snížení výdajů a zabraňují komplikacím a časovým ztrátám, spojeným s instalováním.
Stručný přehled obrázků na výkresech
Vlastnosti tohoto vynálezu a výhody z nich vyplývající se stanou jasnějšími z následujícího popisu provedení s odkazem na přiložené výkresy:
Obr. 1 představuje schematický, perspektivní pohled na stavební prvek podle tohoto vynálezu, částečně šrafovaný a v takovém směru ohnutí, aby vytvořil zadržující stavební prvek.
Obr. 2 znázorňuje stavební prvek z obr. 1 v jeho složené přepravní poloze.
Obr. 3-6 znázorňuje různé fáze tvarování a plnění zadržujícího stavebního prvku, vytvořeného podle tohoto vynálezu, za účelem vytvoření přední nakloněné stěny.
Obr. 7 znázorňuje průřez nakloněné přední stěny, vytvořené položením několika zadržujících stavebních prvků na sebe podle předchozích obrázků.
-2C7 298075 B6
Příklady provedení vynálezu
S odkazem na obrázky, stavební prvek 1 pro vytváření půdní krytiny, zadržující a zpevňující konstrukce, zvláště pro vytváření nepropustných stěn podle obr. 7, je tvořen souvislým plátem drátěného pletiva bez jakýchkoliv horizontálních spojů. Drátěné pletivo je přednostně dvojité s šestiúhlými oky. Drátěné pletivo je pozinkováno a/nebo potaženo umělou hmotou.
Plát drátěného pletiva je rozdělen příčně do tří oblastí, tvořících jednak prostřední čelní zadržovací část J_O_L, která má vytvářet viditelnou přední stěnu zadržujícího stavebního prvku 1 či struktury, a dále vrchní koncovou krycí část 201 a patní část 301, které mají vytvářet základnu a hořejšek, přičemž hořejšek v položeném stavu dosahuje určité vzdálenosti od základny a je s ní paralelní.
Olinuté linie, které oddělují prostřední čelní zadržovací část 101 od koncových částí 201, 301, jsou vymezeny kovovými vyztužovacími tyčemi 2, 3, které mají funkci zpevňování pletiva a vymezení ohnutých linií.
Prostřední čelní zadržovací část 101 má další příčné tyče 4, upravené paralelně s ohraničujícími kovovými vyztužovacími tyčemi 2. 3 a přednostně umístěné stejnoměrně od sebe. Prostřední tyče jsou přednostně rozmístěné od sebe na vzdálenost, odpovídající jednomu šestiúhlému oku pletiva. a také zpevňování prostřední čelní zadržovací části lOj. která vytváří viditelnou přední stěnu zadržujícího stavebního prvku 1, vytvářející další předurčené ohnuté linie, které umožňují, aby bylo možné vytvořit podle požadavků viditelné přední stěny různých výšek.
Navíc, polohovací podpěry 5 jsou spojeny klouby s prostřední čelní zadržovací částí 101 nebo s ní mohou být spojeny pomocí kovových svorek Γ05 nebo kroužků, Tyto podpěry jsou trojúhelníkové a jsou otočné v čepu z nečinné polohy, ve které jsou složeny proti vnitřní straně prostřední části 101 do operativní polohy, ve které jsou otáčeny v čepu do polohy kolmé k prostřední části 101Tyto dvě polohovací podpěry 5 tudíž umožní, aby prostřední čelní zadržovací Část 101 byla poloho vána a zároveň podpíraná vc správné operativní poloze, když plát pletiva je ohnut, aby vytvořil zadržující stavební prvek 1. Na druhé straně v nečinné poloze tyto dvě podpěry' 5 jsou položeny na prostřední část 101, dovolující, aby byly složeny proti patní části 301. která má tvořit základnu. Stavební prvek 1 jako celek splňuje předpoklad minimální výšky.
Přirozeně, polohovací podpěry 5 mohou být vyměnitelné pro adaptaci pro ohýbání v různých výškách podél prostředních kovových vyztužovacích tyčí 4, nebo mohou být dokonce utvářeny jako přizpůsobitelné stavební prvky, například tak. aby mohly být redukovány ve výšce ohnutím kolem předurčených pantů nebo zahnutých linií, jako prostřední čelní zadržovací část IQI.
Podle další charakteristiky je vrstva zadržujícího materiálu, se značně menší velikosti oka. vrstvena na pletivo uvnitř stavebního prvku 1. l ato vrstva zadržujícího materiálu je zvláště vhodná pro použití plnidla nebo násypu v podobě smíšeného kamene a hlíny nebo hlíny samotné. Zadržující vrstva 6 jinak známá jako geosyntetická vrstva, může být vytvořena z různých materiálů podle podmínek použití.
Při použití, kde není v kontaktu s vodou, a v podmínkách, ve kterých je malý erozní účinek, jc možné použít vrstvu slisovaných přírodních vláken, možná v kombinaci s podpůrnou vrstvou, složenou z pletiva z umělé hmoty, jako zadržující vrstvu 6 s drobnými oky.
Pro použití pod vodou nebo v oblastech, vystavených silnému eroznímu účinku, je drobnooká zadržující vrstva 6 složena z tzv. geo-rohožoviny z umělých hmot, přednostně polypropylenu.
Ke zpevnění viditelné přední stěny a zjednodušení adaptačních úkonů, vyžádaných standardizací a slučitelnosti, jsou polohovací podpěry 5 připevněné k vyztužovacímu plátu 401, který' je rovněž zhotoven například z drátěného pletiva a je fixován v poloze, kde je vrstvený na prostředni čelní zadržovací část 101. která má tvořit přední stěnu, a tyto pláty různých velikostí jsou poskytovány podle toho, která ohnutá kovová vyztužovací tyč 3,4 je zvolena.
Drobnooká zadržující vrstva 6 jc uzavřena plátem drátěného pletiva 401 a je připevněna ke žlabovitě tvarovanému stavebnímu prvku kovovými svorkami 105.
Podpěry jsou pochopitelně připevněny ke zpevňujícímu plátu, a tím k prostřední čelní zadržovací části 101, s vložením drobnooké zadržující vrstvy 6 mezi ně a plát.
Obr. 2-6 ukazuje, jak snadno mohou být stavební prvky ] podle tohoto vynálezu kladeny. Jsou položeny na místo a jednotka, vytvořená prostředni čelní zadržovací částí 101 a vrchní koncovou krycí částí 201, která tvoří hořejšek žlabovitě tvarovaného zadržujícího stavebního prvku, jc zvednuta, dvě polohovací podpěry 5 jsou přivedeny do pracovní polohy. Takto vytvořený stavební prvek do tvaru L je poté naplněn do předurčené úrovně hlínou, kameny nebo směsi 7, 7' hlíny s kameny. Horní koncová část 201 je poté ohnuta přes hořejšek směsi 7. Spodní koncová část 301 dalšího stavební prvku 1, položeného stejným způsobem, jak je popsáno výše, může být podepřena a zpevněna v této horní části vhodnými upínadly se svorkami 105. Podobné stěny, jako například na obr. 7, mohou být vytvořeny několika stavebními prvky, pokládanými na sebe.
V tomto případě, několik stavebních prvků I, vhodně ohnutých a vyplněných, je položeno na sebe, čímž vytváří nakloněnou stěnu. Podpěry 5 umožňují zhotovení přední stěny s rovnoměrným a přesným sklonem.
Samozřejmě jsou-li požadovány pro různé oblasti nebo úrovně stěny různé sklony, mohou se použit stavební prvky s polohovacími podpěrami 5 různých tvarů, aby prostřední čelní zadržovací část 101 dostala požadovaný sklon.
Opět, podle typu použiti nebo účelu, celý prostor, vymezený stavebním prvkem 1, ohnutým do formy žlabovitě tvarovaného zadržujícího stavebního prvku, může být jednoduše vyplněn hlínou, nebo směsi v přední oblasti, přímo přiléhající k viditelné přední stěně, která může být složena i rozbitých kamenů nebo z rozbitých kamenů kombinovaných s hlínou, a směs může být tvarována v příčném průřezu jako rovnoramenný lichoběžník, nakloněná část proti přední stěně má sklon symetricky opačný než přední část.
Tento vynález samozřejmě není omezen výše popsanými a zobrazenými provedeními, nýbrž může být značně pozměňován, zvláště konstrukčně, aniž by to však znamenalo odchylku od záměru, podrobně objasněného výše a vyžadovaného v nárocích.

Claims (14)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Stavební prvek pro vytvořeni půdu pokrývajících, zadržujících a vyztužujících konstrukci, zejména pro vytvoření zadržovacích stěn, přičemž stavební prvek (1) zahrnuje souvislý díl drátěného pletiva obsahující alespoň patní Část (301) vymezující základnu, prostřední čelní zadržovací část (101) a vrchní koncovou krycí část (201). přičemž prostřední čelní zadržovací část (101), io tvořící viditelný přední povrch zadržovací stěny je oddělena ohybovými liniemi od patní části (301) a vrchní koncové krycí části (201) pro vytvoření zadržovacího prvku ve tvaru žlabu, vyznačující se tím.žcna patní části (301) je umístěná alespoň jedna polohovací podpěra (5) připojená k prostřední Čelní zadržovací Části (101) pro její podepření v podstatě kolmé anebo Šikmé poloze vzhledem k patní části (301).
  2. 2. Stavební prvek podle nároku I. v y z n a č u j í c í se t í m , žc patní část (301) a vrchní koncová krycí část (201) jsou vzhledem k prostřední čelní zadržovací části (101) ohraničeny vyztužovacími tyčemi (2, 3, 4) pro vymezení předem určené ohybové linie prostředni Čelní zadržovací části (101) s vrchní koncovou krycí částí (201) a patní částí (301) pro formování v pod-
    20 statě do žlabu tvarované konstrukce, přičemž alespoň jedna z vyztužovacích tyčí (4) jc uspořádána na prostředni čelní zadržovací části (101) mezi liniemi ohybu.
  3. 3. Stavební prvek podle nároku 2. vyznačující se t í m , že alespoň jedna vyztužovací tyč (
  4. 4) v jeho prostředni čelní zadržovací části (lOI)jc příčná tyč vsunutá do ok drátěného pletiva
    25 a umístěná rovnoběžné s vyztužujícími tyčemi (2, 3), jež ohraničují a vymezují ohybové linie prostřední čelní zadržovací Části (101) vzhledem k vrchní koncové krycí části (201) a patní části (301), přičemž patní část (301) a vrchní koncová krycí část (201) jsou vytvořeny pro vymezení základny a vršku teto do žlabu tvarované konstrukce.
    30 4. Stavební prvek podle nároku 3,vyznačující se tím.žc alespoň jedna vyztužovací tyč (4) prostřední čelní zadržovací části (101) vymezuje předem určenou linii mezilehlého závěsu či ohybu dovolující ohyb této prostřední čelní zadržovací části (101) pro vytvářeni viditelných čelních stěn s různými výškami.
    35
  5. 5. Stavební prvek podle nároku I, vyznač uj í c í se tím, že polohovací podpěra(5)je skloubena s jednou prostřední čelní zadržovací částí (101), vrchní koncovou krycí částí (201) nebo patní částí (301) a je otočná mezi klidovou skladovací polohou a provozní polohou, přičemž klidová skladovací poloha je v podstatě rovnoběžná s částí stavebního prvku, k níž je polohovací podpěra (5) přikloubena a provozní poloha je k teto části kolmá.
  6. 6. Stavební prvek podle nároku I, vy z n a č u j í c í se t í m , že alespoň jedna polohovací podpěra (5) je zformována do tvaru trojúhelníku nebo lichoběžníku.
  7. 7. Stavební prvek podle nároku 1. v y z n a č uj í c í se t í m , že na prostřední čelní zadržo45 vaci části (101) jsou uspořádané alespoň dvě vyztužovací tyče (4) pro vymezení alespoň jedné vyztužovací tyče a prvního ramene alespoň jedné polohovací podpěry (5) pro její vyměnitelnost nebo výškovou přizpůsobitelnost v souladu s liniemi ohybu.
  8. 8. Stavební prvek podle nároku 7. v y z n a č uj í c í se t í m , že alespoň jedna polohovací 50 podpěra (5) je vytvořena jako modulový prvek, který je přimontovatelný a ze stavebního prvku odstranitelný.
  9. 9. Stavební prvek podle nároku 1, vy znač uj ící se t í m , že viditelná přední stěna je vyztužena dalším vyztužovacím plátem (401) dvojmo zkrouceného nebo elektricky svařeného
    - sLZ 4MI/? B6 drátěného pletiva připojeného k prostřední čelní zadržovací části (101) pro její podepřeni, přičemž alespoň jedna polohovací podpěra (5) je připevněna k tomuto vyztužovacímu plátu (401).
  10. 10. Stavební prvek podle nároku9, vy zn ač uj í c í se t i m, žc mezi prostřední čelní zadr5 žovací částí (101) a vyztužovacím plátem (401) je umístěna geosyntetická zadržovací vrstva (6) s jemnějšími oky.
  11. 11. Stavební prvek podle nároku 10, vyznačuj'icí se tím. že geosyntetická zadržovací vrstva (6) je zvolena podle podmínek ze skupiny obsahující vrstvu tvořenou přírodními vlákny v
    10 podobě biorohože a to samostatně anebo ve spojení s vyztužovacím pletivem z plastického materiálu a vrstvou tvořenou biorohoží z plastického materiálu.
  12. 12. Stavební prvek podle nároku 10, vyznačující se t i m . že alespoň jedna polohovací podpěra (5) je skloubena s jednou z částí (101, 301, 201) a je otočná mezi klidovou skladovací i? polohou, která jev podstatě rovnoběžná s částí, k níž jc přikloubena, a provozní polohou, která je kolmá k části, k níž. je polohovací podpěra (5) přikloubena, přičemž vrchní koncová krycí část (201) a prostřední čelní zadržovací část (101), jež. tvoři viditelnou přední stěnu, jsou ohnuty proti základně s mezilehlým umístěním geosvntctické zadržovací vrstvy (6), vyztužovacího plátu (401) a alespoň jedné polohovací podpěry (5) uložené v klidové skladovací poloze.
  13. 13. Stavební prvek podle nároku 1. vy zn a č u j í c í se t í m . žc zadržovací prvek ve tvaru žlabu tvořený prostředni čelní zadržovací částí (101), vrchní koncovou krycí částí (201) a patní částí (301) je plněn zeminou, kameny, směsí kamenů a/nebo půdou (7, 7') jakéhokoliv složení definujicí pevnost konstrukce.
  14. 14. Stavební prvek podle nároku i, vy zn a č u j í c i se t i m , že oblast přilehlá k prostřední čelní zadržovací části (101). tvořící viditelnou přední stěnu je vyplněna náplní tvořenou drcenými kameny spojenými s hlínou.
    30 15. Stavební prvek podle nároku 14, vy z n ač u j i cí se t i m . že vnitřní strana prostředni čelní zadržovací části (101) je vyplněna drceným kamenivem spojeným s hlínou, přičemž, její protilehlá vnější strana má sešíkmenou lícní plochu s vnitřní stranou se symetricky opačným sklonem, na nějž je nanesena náplň hlíny jakéhokoliv druhu.
    35 16. Stavební prvek podle nároku I, vyznačující se tím.ž.c na vnitřní straně prostředni čelní zadržovací části (101) je uspořádána alespoň jedna polohovací podpěra (5) pro zabránění jejího pohybu směrem k patní části (301).
CZ0293999A 1997-02-25 1998-02-24 Stavební prvek pro vytvorení pudu pokrývajících, zadrzujících a vyztuzujících konstrukcí, zejména pro vytvorení zadrzovacích sten CZ298075B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT97BO000094A IT1290702B1 (it) 1997-02-25 1997-02-25 Elemento per la realizzazione di strutture di rivestimento, contenimento ed armatura di terreni, in particolare per la

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ9902939A3 CZ9902939A3 (cs) 2001-02-14
CZ298075B6 true CZ298075B6 (cs) 2007-06-13

Family

ID=11341997

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ0293999A CZ298075B6 (cs) 1997-02-25 1998-02-24 Stavební prvek pro vytvorení pudu pokrývajících, zadrzujících a vyztuzujících konstrukcí, zejména pro vytvorení zadrzovacích sten

Country Status (24)

Country Link
US (1) US6296422B1 (cs)
EP (1) EP1012406B1 (cs)
JP (2) JPH10331162A (cs)
KR (2) KR100698669B1 (cs)
AR (1) AR011856A1 (cs)
AT (1) ATE449885T1 (cs)
AU (1) AU738525B2 (cs)
BR (1) BR9807756A (cs)
CA (1) CA2281475C (cs)
CZ (1) CZ298075B6 (cs)
DE (1) DE69841316D1 (cs)
HR (1) HRP980092B1 (cs)
HU (1) HU226387B1 (cs)
ID (1) ID24608A (cs)
IL (1) IL131276A (cs)
IT (1) IT1290702B1 (cs)
MY (1) MY119127A (cs)
NO (1) NO320507B1 (cs)
PL (1) PL189869B1 (cs)
RU (1) RU2194823C2 (cs)
SI (1) SI1012406T1 (cs)
SK (1) SK286246B6 (cs)
TW (1) TW396233B (cs)
WO (1) WO1998038391A1 (cs)

Families Citing this family (34)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ITBO20000638A1 (it) * 2000-11-03 2002-05-03 Maccaferri Spa Off Rete metallica per strutture di contenimento e di armatura, ed in particolare per il rinforzo di un manto stradale
US20050042040A1 (en) * 2001-08-13 2005-02-24 John Paulson Segmental block connection system
KR20040011787A (ko) * 2002-07-30 2004-02-11 김동민 식생 보강토 옹벽의 시공법 및 그 구조물
KR20040017387A (ko) * 2002-08-21 2004-02-27 김영섭 보강토 옹벽 및 보강사면의 시공을 위한 그리드 고정기구및 그를 이용한 성토부 및 절토부에서의 시공방법
ITBO20020596A1 (it) * 2002-09-19 2004-03-20 Maccaferri Spa Off Elemento perfezionato per la realizzazione di strutture di rivestimento, contenimento ed armatura di terreni.
US6764252B2 (en) * 2002-09-26 2004-07-20 Murray Sinclair Banting Retaining wall system
US20040265070A1 (en) * 2003-06-27 2004-12-30 Lakdas Nanayakkara Earth retaining and geo-grid wall system
US7281882B2 (en) * 2003-11-28 2007-10-16 William K. Hilfiker Retaining wall having polymeric reinforcing mats
US7073983B2 (en) * 2003-11-28 2006-07-11 William K. Hilfiker Earthen retaining wall having flat soil reinforcing mats which may be variably spaced
CA2576600C (en) * 2006-02-08 2010-05-11 Brentwood Industries, Inc. Water drain tank or channel module
US20070209315A1 (en) * 2006-03-13 2007-09-13 Javed Sultan Apparatus and method for use in building construction
US20100192492A1 (en) * 2006-03-13 2010-08-05 Javed Sultan Apparatus and method for use in building construction
KR100679873B1 (ko) * 2006-05-11 2007-02-07 서동수 녹화 옹벽의 시공방법
US7740420B2 (en) * 2007-02-13 2010-06-22 Nicolon Corporation Retaining wall having artificial grass reinforcing fabric and methods for installing the fabric thereto
US8246274B1 (en) * 2008-09-02 2012-08-21 Hall H Carl Earth fill retaining wall system and method
IT1395322B1 (it) * 2009-08-20 2012-09-14 Maccaferri Spa Off Struttura di rivestimento di terreni comprendente uno strato di geocomposito ed un elemento di rinforzo ad elevata resistenza meccanica, e impianto e procedimento di fabbricazione di tale struttura
US8845240B2 (en) * 2009-12-08 2014-09-30 Awt Ip, Llc Berm and method of construction thereof
US8961073B2 (en) 2009-12-08 2015-02-24 Awt Ip, Llc System and method for strengthening a sloped structure such as a berm, basin, levee, embankment, or the like
US8376657B2 (en) 2009-12-08 2013-02-19 Awt Ip, Llc Berm and method of construction thereof
KR101005826B1 (ko) * 2010-04-30 2011-01-05 주식회사 우빈기술개발 철망을 이용한 친환경 옹벽시공방법
DK2434059T3 (en) * 2010-09-24 2016-03-21 Terre Armee Int A reinforced soil structure
CN102678142B (zh) * 2011-12-28 2014-11-19 张千管 隧道水平薄层状围岩多向倾斜组合式锚固体系及其安设方法
KR101465072B1 (ko) * 2013-11-18 2014-11-25 대한민국 정원 마감용 펜스
EP2894217B1 (en) * 2014-01-08 2019-04-03 Tenax S.p.A. Plant for producing biogas and process for making the same plant
CZ306300B6 (cs) * 2014-01-16 2016-11-23 Algon, A.S. Konstrukce z vyztužené zeminy
CN104213634B (zh) * 2014-09-04 2016-08-24 江苏沪宁钢机股份有限公司 一种蜂窝状外纱网架结构
US9493923B1 (en) * 2015-12-31 2016-11-15 Stanley M. Miller Internally braced geosynthetic wrapped system for constructing stabilized-earth walls and slopes
US20170225051A1 (en) * 2016-02-10 2017-08-10 Gerald Lemons Gold Course Bunker Edge Stabilization Materials, System and Method
IT201600127800A1 (it) * 2017-01-31 2018-07-31 Geoflum Eng Srl Paramento per strutture di rinforzo per terreni, rilevati e fronti di scavo.
US10145079B1 (en) 2017-10-31 2018-12-04 Awt Ip Llc Berm and method of manufacturing a berm
IT201800004022A1 (it) * 2018-03-28 2019-09-28 Maccaferri Off Spa Rete metallica sensorizzata
US11124940B1 (en) * 2020-03-23 2021-09-21 Propex Operating Company, Llc Braced synthetic mattress system for erosion control
US20220081866A1 (en) * 2020-09-14 2022-03-17 Yunnan Agricultural University Ridge with ecological isolation zone and construction method thereof
IT202200003050A1 (it) 2022-02-18 2023-08-18 Maccaferri Off Spa Elemento di rinforzo per la realizzazione di strutture di rivestimento, contenimento ed armatura di terreni, in particolare per la realizzazione di muri di sostegno

Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0197000A1 (de) * 1985-03-05 1986-10-08 Fritz Landolt Aktiengesellschaft Element zum Erstellen begrünbarer Steilböschungen
EP0318243A1 (en) * 1987-11-23 1989-05-31 Societe Civile Des Brevets De Henri Vidal Earth structures
US5531547A (en) * 1993-10-20 1996-07-02 Kyokado Engineering Co., Ltd. Reinforced earth construction

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5334085B2 (cs) * 1974-03-13 1978-09-19
US4117686A (en) * 1976-09-17 1978-10-03 Hilfiker Pipe Co. Fabric structures for earth retaining walls
US4391557A (en) * 1979-07-12 1983-07-05 Hilfiker Pipe Co. Retaining wall for earthen formations and method of making the same
KR850000569A (ko) * 1983-05-25 1985-02-28 알버트 제이·밀러 와이어 유지벽장치 및 그 사용방법
US4856939A (en) * 1988-12-28 1989-08-15 Hilfiker William K Method and apparatus for constructing geogrid earthen retaining walls
US4904124A (en) * 1989-06-14 1990-02-27 The Reinforced Earth Company Constructional work and method of construction of vertical retaining wall
IT1238432B (it) * 1990-01-19 1993-07-26 Procedimento atto alla realizzazione di strutture di contenimento di terreni mediante elementi con reti a doppia torsione.
JPH04108914A (ja) * 1990-08-28 1992-04-09 Tokyu Constr Co Ltd 補強盛土体の構造
US5733072A (en) * 1996-07-31 1998-03-31 William K. Hilfiker Wirewall with stiffened high wire density face

Patent Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0197000A1 (de) * 1985-03-05 1986-10-08 Fritz Landolt Aktiengesellschaft Element zum Erstellen begrünbarer Steilböschungen
EP0318243A1 (en) * 1987-11-23 1989-05-31 Societe Civile Des Brevets De Henri Vidal Earth structures
US5531547A (en) * 1993-10-20 1996-07-02 Kyokado Engineering Co., Ltd. Reinforced earth construction

Also Published As

Publication number Publication date
HRP980092B1 (en) 2005-10-31
NO320507B1 (no) 2005-12-12
EP1012406B1 (en) 2009-11-25
AU6724698A (en) 1998-09-18
US6296422B1 (en) 2001-10-02
IT1290702B1 (it) 1998-12-10
HUP0001803A2 (hu) 2000-09-28
WO1998038391A1 (en) 1998-09-03
PL335351A1 (en) 2000-04-25
MY119127A (en) 2005-03-31
NO993959L (no) 1999-08-17
DE69841316D1 (de) 2010-01-07
ID24608A (id) 2000-07-27
SK286246B6 (sk) 2008-06-06
PL189869B1 (pl) 2005-10-31
CZ9902939A3 (cs) 2001-02-14
AU738525B2 (en) 2001-09-20
SI1012406T1 (sl) 2010-04-30
ATE449885T1 (de) 2009-12-15
IL131276A0 (en) 2001-01-28
HU226387B1 (en) 2008-10-28
CA2281475A1 (en) 1998-09-03
JP2001513156A (ja) 2001-08-28
TW396233B (en) 2000-07-01
KR100698669B1 (ko) 2007-03-23
NO993959D0 (no) 1999-08-17
AR011856A1 (es) 2000-09-13
JPH10331162A (ja) 1998-12-15
KR20060091327A (ko) 2006-08-18
RU2194823C2 (ru) 2002-12-20
ITBO970094A0 (it) 1997-02-25
CA2281475C (en) 2005-10-25
JP3830168B2 (ja) 2006-10-04
SK114899A3 (en) 2000-09-12
IL131276A (en) 2002-09-12
HUP0001803A3 (en) 2002-01-28
BR9807756A (pt) 2000-02-22
HRP980092A2 (en) 1998-12-31
EP1012406A1 (en) 2000-06-28
ITBO970094A1 (it) 1998-08-25
KR20000075687A (ko) 2000-12-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ298075B6 (cs) Stavební prvek pro vytvorení pudu pokrývajících, zadrzujících a vyztuzujících konstrukcí, zejména pro vytvorení zadrzovacích sten
RU99120379A (ru) Элемент для получения грунтового покрытия, удерживающих и укрепляющих конструкций, в частности, для получения подпорных стенок
EA007124B1 (ru) Усовершенствованный элемент для образования грунтовых покрывающих, удерживающих и укрепляющих конструкций
JPH09501999A (ja) ワイヤメッシュ保護層を有する補強土構造
EP0574233A1 (en) Method for forming vegetated slopes in strengthened ground and a product obtained by such method
RU124697U1 (ru) Геоячейка трехмерная и устройство для натяжения лент геоячейки
ES2388922T3 (es) Una unidad de refuerzo bifacial para movimientos de tierra y un método para la producción de un movimiento de tierra reforzado
JP3129605B2 (ja) 法面覆工構造、法面覆工用マット及びその製造方法
KR100874961B1 (ko) 보강토 옹벽용 철망
KR101311313B1 (ko) 친환경 개비온 철망조립체 및 그 제조방법
MXPA99007852A (en) An element for forming ground covering, restraining and reinforcing structures, particularly for forming retaining walls
KR102692110B1 (ko) 말림방지를 위한 고정수단이 구비된 매트리스형 개비온의 시공방법
KR100430245B1 (ko) 사면 녹화 보강토 공법
JPH0359221A (ja) 急勾配盛土
KR101842473B1 (ko) 무형틀 콘크리트 옹벽의 시공 방법
HU212284B (hu) Térelem autóutak és ipari üzemek zajvédelmére
JPH08253934A (ja) 補強土構造物の壁面構造
KR20060032271A (ko) 식생보강패널 및 이를 이용한 옹벽시공방법
JPH07119151A (ja) 補強土構造
KR200253330Y1 (ko) 강재 전면틀과 지오그리드 보강재를 사용한 보강토 옹벽
JPH0733650B2 (ja) 護岸の施工方法
TH18764B (cs)
JP2001193076A (ja) 現場打設法枠工法用型枠及び現場打設法枠工法
CZ201430A3 (cs) Konstrukce z vyztužené zeminy
MXPA94006584A (en) Earthen work with wire mesh facing

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MK4A Patent expired

Effective date: 20180224