CZ293835B6 - Způsob dynamického přidělování kanálů v mobilních rádiových sítích - Google Patents

Způsob dynamického přidělování kanálů v mobilních rádiových sítích Download PDF

Info

Publication number
CZ293835B6
CZ293835B6 CZ19972529A CZ252997A CZ293835B6 CZ 293835 B6 CZ293835 B6 CZ 293835B6 CZ 19972529 A CZ19972529 A CZ 19972529A CZ 252997 A CZ252997 A CZ 252997A CZ 293835 B6 CZ293835 B6 CZ 293835B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
priority
channel
interference
channels
mobile radio
Prior art date
Application number
CZ19972529A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ252997A3 (en
Inventor
Benkneráthorstenádipl@@Ing
Davidáklausádr
Schönbornámichaeládipl@@Ing
Original Assignee
T@Mobileádeutschlandágmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by T@Mobileádeutschlandágmbh filed Critical T@Mobileádeutschlandágmbh
Publication of CZ252997A3 publication Critical patent/CZ252997A3/cs
Publication of CZ293835B6 publication Critical patent/CZ293835B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W72/00Local resource management
    • H04W72/50Allocation or scheduling criteria for wireless resources
    • H04W72/54Allocation or scheduling criteria for wireless resources based on quality criteria
    • H04W72/541Allocation or scheduling criteria for wireless resources based on quality criteria using the level of interference
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W72/00Local resource management
    • H04W72/50Allocation or scheduling criteria for wireless resources
    • H04W72/56Allocation or scheduling criteria for wireless resources based on priority criteria

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Quality & Reliability (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)

Abstract

U způsobu dynamického přidělování kanálů v mobilních rádiových sítíchŹ při němž pro jednotlivé kanály jsou určovány priorityŹ které v závislosti na interferencích vznikajících v daném kanálu jsou zvětšovány nebo snižoványŹ mohou být při dobrých podmínkách šíření obsazovány kanály s nižší prioritou@ Ke zvýšení a snížení priority může být použito tvoření střední hodnoty velikosti závislé na rozsahu interferencí@ Mimo to mohou být pro různé interferenční a@nebo zátěžové situace vedeny různé prioritní seznamyŕ

Description

Způsob dynamického přidělování kanálů v mobilních rádiových sítích
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu dynamického přidělování kanálů v mobilních rádiových sítích, přičemž pro jednotlivé kanály se stanovují priority, které se v závislosti na interferencích vznikajících v daném kanálu zvětšují nebo zmenšují
Dosavadní stav techniky
V mobilních rádiových sítích se provádí přenos mezi základní stanicí a mobilní stanicí v kanálech, které jsou stanovovány nejméně jedním časovým útržkem na nejméně jeden nosič. V případě vodivě orientovaného přenosu je při tvoření spojení a při změně mobilní stanice z jedné základní stanice na jinou nutné přidělení kanálu, který je k dispozici. V případě balíkově orientovaného přenosu dochází k přidělování kanálů pro každý související spojovací úsek.
V kanálech mohou vznikat různé interference ovlivňující kvalitu přenosu. Při tom působí vedle interferencí stejných frekvencí sousedních buněk také interference jiných rušičů, například zapalovacích jisker motorových vozidel, atmosférické poruchy a tepelné šumy při malé síle přijímacího pole. Tyto interference zakládají časové kolísání, při kterém by mělo být zohledněno přidělování kanálů.
Samoadaptivní, učenlivý způsob dynamického přidělování kanálů je popsán vFuruya. Y., Akaiwa. Y.: Channel Segregation, A Distributed Adaptive Channel Allocation Scheme for Mobile Communication Systems vIEICE Transactions, díl E 74, č. 6, červen 1991, str. 1531 a následující, a v Akaiwa. Y., Andoh. H.: Channel Segregation A Self-Irganized Dynamic Channel Allocation Method: Application to TDMA/FDMA Microcellular Systém in IEEE Joumal on Selected Areas in Communications, díl 11, č. 6, srpen 1993, str. 949 a následující. Při tom používaný algoritmus je nazýván Channel Segregation (CSEG). Známý způsob může být použit jak při balíkově orientovaném, tak i při vodivě orientovaném přenosu. Přitom udržuje každá základní stanice seznam priorit o všech kanálech, které jsou jí k dispozici. Seznam priorit je po každém souvisejícím spojovacím úseku v případě nerušeného přenosu inkrementován nebo při rušení dekrementován. Při každém novém poskytování kanálu je stále poskytován volný kanál s momentálně nejvyšší prioritou.
S časem se pak v síti vytváří uživatelský vzor, ve kterém se stále častěji přidělují kanály s vyšší prioritou a stále řidčeji se přidělují kanály s nižší prioritou. Tento uživatelský vzor se podobá statickému jako tzv. Fixed Channel Allocation (FCA), u kterého se frekvenční zdroje, které jsou k dispozici, rozdělují přes opakující se buňkovou strukturu. Tento způsob zajišťuje, že se kanály při současném provozu sítě ruší co možná nejméně.
Je však při nerovnoměrném provozním rozdělování nanejvýš neefektivní.
Vylepšený způsob dynamického přidělování kanálů založený na shora popsaném algoritmu Chanel Segregation je popsán v Hamabe. K., Ueda. T., Otsu. T.: Distributed Adaptive Channel Allocation Scheme with Variable C/I Threshold in Cellular Systems in 43. IEEE Vehicular Technology Conference. Meadowlands Hilton. Secaucus. NJ, USA, květen 18 - 20, 1993. Při něm je k rovnoměrnému přidělování kanálů stanovována prahová hodnota pro poměr nosič/interference (C/I), který je pro kanály s nižší prioritou nasazován nižší než pro kanály s vyšší prioritou. K tomu jsou kanály, které jsou k dispozici, děleny do třech skupin, přičemž každé skupině je přiřazována prahová hodnota.
-1 CZ 293835 B6
Tímto způsobem je zajištěno rovnoměrné využití kanálů; nereaguje ale optimálně na změny, např. při změně spojovacích poměrů.
Podstata vynálezu
Úkolem předloženého vynálezu je poskytnout způsob přidělování kanálů v mobilních rádiových sítích, který sice vychází rovněž z přidělování kanálů v minulosti, avšak umožňuje vysoké využití kanálů, které jsou k dispozici, při různých provozních situacích, a který reaguje na změny co 10 možná pružně.
Tento úkol je u způsobu podle vynálezu řešen tím, že při dobrých podmínkách šíření se obsazují kanály s nižší prioritou.
S tímto způsobem podle vynálezu dochází k obsazování kanálů s nižší prioritou častěji něž u známého způsobu. Tím je podstatně zlepšena účinnost sítě. Mimo to existuje možnost, že nejdříve nízká priorita kanálu se při vzniku odpovídajících předpokladů zvyšuje.
S výhodou je u tohoto způsobu navrženo, že při zkoušce, zda má být kanál obsazen, použitá 20 prahová hodnota, zejména poměr nosič/interference, je funkcí priority daného kanálu. Tím je možné přednostní zohlednění podmínek šíření při přidělování kanálů. Při tom je výhodně navrženo, že funkce má vycházejíc z konstanty se zmenšující se prioritou monotónně padající průběh, který je logaritmický.
Vyhodnocení podmínek šíření, resp. interferencí se může provádět prostřednictvím různých měření, například poměru nosič/interference, síly přijímaného pole, u mobilních rádiových sítí s regulací vedení k tomu požadované stavěči velikosti a případně také signálního času.
Rychlá adaptace priorit může být u jiného způsobu podle vynálezu zajištěna tím, že pro zvětšení 30 nebo snížení priority se provádí vytváření střední hodnoty závislé na rozsahu interferencí, výhodně prostřednictvím rekurzivního filtrování.
Další způsob podle vynálezu slouží k dymanizaci přidělování kanálů tím, že se kanálům při různých interferenčních a/nebo zátěžových situacích přidělují různé priority, přičemž priority všech 35 kanálů pro danou interferenční a/nebo zátěžovou situaci jsou vedeny v prioritním seznamu, a že se při obsazování kanálů priorita prioritního seznamu, která má být použita, bere pro právě jsoucí interferenční a/nebo zátěžovou situaci. Odpovídajícím způsobem aktuální situaci se k přidělení kanálu používá seznam priorit přizpůsobený této situaci. Tím se redukuje reakční čas na rozpoznání dané situace, resp. předprogramované přepnutí z jednoho prioritního seznamu na jiný.
Výběr prioritního seznamu se může uskutečňovat jak přes celou síť, tak i v jednotlivých oblastech uvnitř sítě vzájemně nezávisle. Při shrnutí více základních stanic k takovým oblastem musí být zohledněno, aby se okrajové buňky jednotlivých oblastí ovlivňovaly co možná nejméně.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže vysvětlen prostřednictvím konkrétních příkladů provedení znázorněných na výkresech, na kterých představuje obr. 1 průběhový diagram k vysvětlení způsobu podle vynálezu, obr. 2 diagram rekurzivního filtru prvního řádu a obr. 3 průběh vstupních a výstupních veličin rekurzivního filtru.
-2CZ 293835 B6
Příklady provedení vynálezu
Program, znázorněný na obr. 1 je nastartován pokaždé v kroku L, je-li třeba kanál. To je požadováno například v případě vodivě orientovaných spojení při vytváření spojení nebo při předávání (hand-over) z jiné buňky. Při balíkově orientovaném přenosu dochází k obsazení volného kanálu u každého spojovacího úseku.
V kroku 2 je do programu přebíráno celé číslo m, které představuje objednávané číslo právě používaného prioritního seznamu. Číslo m může být zadáno ručně. V rámci vynálezu však muže docházet i k automatickému výběru prioritního seznamu v závislosti na aktuální interferenční a/nebo zátěžové situaci.
V následujícím kroku 3 programu se z právě zvoleného prioritního seznamu L(m) vybírá volný kanál s nejvyšší prioritou P. V kroku 4 se rozhoduje, zda v kroku 3 vybraný kanál může být použit nebo ne. Rozhodnutí závisí na tom, zda poměr nosič/interference CIR je větší než prahová hodnota CIRt, která se znovu skládá z minimálního poměru nosič/interference CIRmin a bezpečnostního odstupu CIRs.
U znázorněného příkladu provedení je bezpečnostní odstup CIRs funkcí priority P právě zvoleného kanálu. Poměr nosič/interference CIR může být pro způsob podle vynálezu určován v průběhu signalizace prováděné již od počátku spojení. Je však možné i použití hodnot, které byly zjištěny a pak uloženy pro daný kanál prostřednictvím měření při předchozích spojeních nebo spojovacích úsecích.
Závislost bezpečnostního odstupu CIRs na prioritě může být například dána funkcí
CIRs = C - f(P), přičemž hodnoty P jsou mezi 0 a 1 a platí f(P=l) = 0. Tím jsou kanály vyšší priority již používány s relativně menším bezpečnostním odstupem CIRs, zatímco kanály s nižší prioritou musí překonat podstatně větší bezpečnostní odstup. Funkce f(P) může být logaritmická funkce, například f(P) = log10(P).
Není-li poměr nosič/interference CIR větší, než prahová hodnota, následuje po rozvětvení v kroku 4 krok 5 programu, kterým je vybrán další kanál z prioritního seznamu L(m). Ukazuje-li se při tom však, že již žádné kanály nejsou volné, dochází po rozvětvení v kroku 6 podle toho, zda došlo k nastartování programu na základě nového přání na spojení nebo předání, v kroku 7 k hlášení, že není k danému času možné vytvoření spojení. V případě balíkově orientovaných spojení se přenášená data mezitímně ukládají o sobě známým přechodným způsobem. Potom je program v kroku 8 ukončen.
Je-li však u rozvětvení v kroku 4 k dispozici kanál s dostatečným poměrem nosič/interference, je tento kanál obsazen v kroku 9. Na konci spojení nebo na konci jednotlivých spojovacích úseků se zjišťuje, zda pro kvalitu spojení nebo spojovacích úseků jsou dodržovány předem dané požadavky. To může být například posuzováno na základě měřeného poměru nosič/interference.
V případě nedodržení požadavků se v kroku 11 umístí binární velikost i = 0, zatímco při nerušeném spojení se v kroku 12 umístí i = 1. S danou hodnotou i se v kroku 13 uskutečňuje výpočet nové priority P, načež v kroku 8 se program ukončuje.
Volba m se může, jak bylo dosud vysvětleno, uskutečňovat ručním vložením nebo automatickým zjištěním interferenční a/nebo zátěžové situace. Tak může být například při vzniku normálního
-3CZ 293835 B6 rozhovoru v průběhu většiny dne používán prioritní seznam L(l), zatímco při zvláštních událostech, jaké vznikají například při ukončení hromadných podniků a po zvýšené potřebě rozhovorů, se používá prioritní seznam L(2). Aby se obdržel prioritní seznam přizpůsobený dané situaci, může v průběhu trvání odpovídající situace programová část v kroku 13 působit na tento seznam. K tomu může být programová část t v kroku 13 řízena odpovídajícím způsobem velikostí m. Je však rovněž možné při vzniku zvláštních situací, které se pravděpodobně neopakují, neukládat změněné seznamy vzniklé vypočítáním nových priorit v kroku 13.
Pro automatické zjištění dané interferenční a/nebo zátěžové situace může být použita například četnost požadavků na rozhovor nebo četnost rozvětvení po N v kroku 4.
Obr. 2 ukazuje schematicky rekurzivní filtr prvního řádu. Vstupu 21 je přiváděn vstupní signál i(n), přičemž n je proměnná k označení za sebou následujících hodnot. V kroku 22 je i(n) zhodnocena faktorem A a přes sčítací člen 23 vedena a k výstupu 24, na kterém je stanovena priorita P (n). Ta je přes mezizásobník 25 a přepočítání 26 o faktor a vedena zpět ke sčítacímu členu 23. Aby zůstávaly prioritní hodnoty P(n) v rozpětí mezi 0 a 1, je stanoveno
A = 1 - a.
Vysvětlením dalších podrobností rekurzivního filtru je zbytečné se zaobírat v souvislosti s předloženým vynálezem, protože rekurzivní filtr je dostatečně popsaný v literatuře. Je pouze odkázáno na to, že se zvětšujícím se a je hraniční frekvence dolní propusti nižší a integrační čas o to větší a odpovídajícím způsobem také o to větší vliv dřívějších interferenčních dat na okamžitou prioritu P(n). Z důvodů stability je však hodnota a menší než 1.
Obr. 3 ukazuje chování priorit P(n) jako výchozí hodnoty rekurzivního filtru při vstupní hodnotě i(n), která se mění mezi hodnotami 0 a 1.

Claims (4)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob dynamického přidělování kanálů v mobilních rádiových sítích, přičemž pro jednotlivé kanály se stanovují priority, které se v závislosti na interferencích vznikajících v daném kanálu zvětšují nebo zmenšují, a při zkoušce, zda má být kanál obsazen, se zohledňuje použitá prahová hodnota (CIRt), poměr nosič/interference (C/I), přičemž prahová hodnota (CIRt) je funkcí priority (P) daného kanálu, vyznačující se tím, že při dobrých podmínkách šíření se obsazují kanály s nižší prioritou, a funkce prahové hodnoty v závislosti na prioritě má, vycházejíc z konstanty se zmenšující se prioritou (P), monotónně padající průběh.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že padající průběh je logaritmický.
  3. 3. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že pro zvětšení nebo snížení priority se provádí vytváření střední hodnoty závislé na rozsahu interferencí.
  4. 4. Způsob podle nároku 3, vyznačující se t í m , že tvoření střední hodnoty se provádí prostřednictvím rekurzivního filtrování.
CZ19972529A 1995-02-16 1996-02-01 Způsob dynamického přidělování kanálů v mobilních rádiových sítích CZ293835B6 (cs)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19505243A DE19505243A1 (de) 1995-02-16 1995-02-16 Verfahren zur dynamischen Kanalzuteilung in Mobilfunknetzen
PCT/DE1996/000143 WO1996025829A1 (de) 1995-02-16 1996-02-01 Verfahren zur dynamischen kanalzuteilung in mobilfunknetzen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ252997A3 CZ252997A3 (en) 1997-12-17
CZ293835B6 true CZ293835B6 (cs) 2004-08-18

Family

ID=7754155

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19972529A CZ293835B6 (cs) 1995-02-16 1996-02-01 Způsob dynamického přidělování kanálů v mobilních rádiových sítích

Country Status (12)

Country Link
US (1) US6023623A (cs)
EP (1) EP0809917B1 (cs)
JP (1) JPH11503885A (cs)
CN (1) CN1084133C (cs)
AT (1) ATE183356T1 (cs)
AU (1) AU4618296A (cs)
CZ (1) CZ293835B6 (cs)
DE (2) DE19505243A1 (cs)
HU (1) HU220578B1 (cs)
NO (1) NO321236B1 (cs)
PL (1) PL179286B1 (cs)
WO (1) WO1996025829A1 (cs)

Families Citing this family (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5793842A (en) * 1995-02-27 1998-08-11 Schloemer; Jerry R. System and method of call routing and connection in a mobile (remote) radio telephone system
DE19649305A1 (de) * 1996-11-28 1998-06-04 Alsthom Cge Alcatel Hybrides Übertragungssystem mit einer Rückfallösung für Verbindungen mit hohen Anforderungen an die Verfügbarkeit
FI107668B (fi) 1996-12-19 2001-09-14 Nokia Networks Oy Menetelmä yhteydenmyöntämiskontrolliin interferenssirajoitteisessa solukkoradioverkossa
DE19703732A1 (de) * 1997-01-31 1998-08-06 Alsthom Cge Alcatel Mehrere Funkfrequenzen benutzendes Funknetz sowie Funkfeststation und Steuereinrichtung dafür
FR2764464B1 (fr) * 1997-06-04 1999-08-13 France Telecom Procede d'allocation dynamique de canaux dans un reseau cellulaire de radiocommunication
US6223041B1 (en) * 1997-08-06 2001-04-24 Nortel Networks Ltd Dynamic radio resource allocation in a wireless communication system
FI106181B (fi) * 1997-09-17 2000-11-30 Nokia Mobile Phones Ltd Kanavien allokointi solukkoradiojärjestelmän tukiasemissa
US6459899B1 (en) 1998-09-14 2002-10-01 Jerry R. Schloemer Cellular radio routing system
US6240275B1 (en) * 1998-12-30 2001-05-29 Ericsson Inc. System and method for channel assignment based upon interference and channel quality measurements
US6535742B1 (en) * 1999-06-29 2003-03-18 Nortel Networks Limited Method and apparatus for the self engineering of adaptive channel allocation
DE19945448A1 (de) * 1999-09-22 2001-04-26 Siemens Ag Verfahren zur Signalübertragung in einem Funk-Kommunikationssystem
JP3769432B2 (ja) * 1999-11-01 2006-04-26 日本電気株式会社 符号分割多重セルラにおける拡散符号割り当て方法及び基地局
JP2001285230A (ja) * 2000-03-29 2001-10-12 Matsushita Electric Ind Co Ltd 時分割多重接続通信方式におけるチャネル割り当て方法及び装置
US20010040877A1 (en) * 2000-05-09 2001-11-15 Motorola, Inc. Method of dynamic transmit scheduling using channel quality feedback
GB0015512D0 (en) * 2000-06-23 2000-08-16 Univ Surrey Channel allocation and assignment methods and systems
US6654612B1 (en) * 2000-06-30 2003-11-25 Lucent Technologies Inc. Distributed channel assignment method
KR100487542B1 (ko) * 2000-07-29 2005-05-03 엘지전자 주식회사 글로벌 버스의 버스 사용권 예약 중재방법
DE60322973D1 (de) * 2003-06-26 2008-09-25 Ericsson Telefon Ab L M Verfahren und anordnung in einem kommunikationssystem
KR100906973B1 (ko) * 2007-07-11 2009-07-08 한국전자통신연구원 비실시간 데이터의 전송 우선순위 결정 방법 및 그를이용한 셀 간 간섭 제어 장치 및 그 방법
JP5711466B2 (ja) * 2010-03-08 2015-04-30 富士通株式会社 基地局装置および通信帯域割り当て方法
EP2647255A1 (en) 2010-11-29 2013-10-09 Nokia Siemens Networks Oy Carrier selection in relay systems

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5448750A (en) * 1992-04-22 1995-09-05 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson Segregation method of dynamic channel allocation in a mobile radio system
DE4226676A1 (de) * 1992-08-12 1994-02-17 Philips Patentverwaltung Kanalauswahleinrichtung
JPH0738741B2 (ja) * 1992-08-28 1995-04-26 日本電気株式会社 移動通信システムのチャネル割当方式
DE4236982A1 (de) * 1992-11-02 1994-05-05 Philips Patentverwaltung Zellulares Mobilfunksystem
US5507034A (en) * 1993-09-01 1996-04-09 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson Channel selection in a cellular communication system
US5491837A (en) * 1994-03-07 1996-02-13 Ericsson Inc. Method and system for channel allocation using power control and mobile-assisted handover measurements
EP0702453B1 (fr) * 1994-09-13 2001-12-05 Koninklijke Philips Electronics N.V. Circuit de commande automatique de gain et appareil muni du circuit
JP2697705B2 (ja) * 1995-09-13 1998-01-14 日本電気株式会社 ダイナミックチャネル割り当て方式

Also Published As

Publication number Publication date
DE59602713D1 (de) 1999-09-16
CN1084133C (zh) 2002-05-01
AU4618296A (en) 1996-09-04
HU220578B1 (hu) 2002-03-28
NO973692D0 (no) 1997-08-12
CN1174650A (zh) 1998-02-25
US6023623A (en) 2000-02-08
NO973692L (no) 1997-08-18
NO321236B1 (no) 2006-04-10
ATE183356T1 (de) 1999-08-15
EP0809917B1 (de) 1999-08-11
HUP9800193A2 (hu) 1998-06-29
EP0809917A1 (de) 1997-12-03
CZ252997A3 (en) 1997-12-17
DE19505243A1 (de) 1996-08-29
WO1996025829A1 (de) 1996-08-22
PL179286B1 (pl) 2000-08-31
PL321801A1 (en) 1997-12-22
HUP9800193A3 (en) 2000-06-28
JPH11503885A (ja) 1999-03-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ293835B6 (cs) Způsob dynamického přidělování kanálů v mobilních rádiových sítích
US7120446B2 (en) Call admission control method, communication system and base station device
US4747101A (en) Method of determining optimal transmission channel in multi-station communications system
US5507034A (en) Channel selection in a cellular communication system
CN1099209C (zh) 时分多址系统中的无线容量的动态分配
US6240125B1 (en) Method and means for frequency hopping in a radio communication system
JP2616244B2 (ja) 移動通信システムのチャネル割当て方法
EP1282241B1 (en) Mobile communication system and transmission power control method
JPH0629913A (ja) 移動通信システムのチャネル割当方式
JPH0738741B2 (ja) 移動通信システムのチャネル割当方式
AU1879399A (en) Levelling out of interference in a mobile network using a hopping method
US20070230428A1 (en) Communication apparatus
KR19990077601A (ko) Cdma이동통신시스템용무선기지국
US20060246935A1 (en) Scheduling apparatus and scheduling apparatus method
US20080261607A1 (en) Channel Allocation for Channel Allocation Tiering
US7492784B2 (en) Call acceptance control method, mobile communication system and base station device
JP2608857B2 (ja) チャネル割当方式
JP2794980B2 (ja) 移動通信システムのチャネル割当て方式
JPH0865730A (ja) 無線チャネル割当方法
Del Re et al. Performance evaluation of an improved PRMA protocol for low earth orbit mobile communication systems
CN102264138B (zh) 一种承载业务的方法、装置及系统
JPH05206927A (ja) 移動通信システムの送信電力制御方式
KR100266718B1 (ko) 코드분할 다원접속 시스템의 채널 할당 방법
JPH089464A (ja) セルラ移動通信システムの無線チャネル割当方法
JP2710179B2 (ja) 移動通信システムのチャネル割当方法

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MK4A Patent expired

Effective date: 20160201