CZ287197A3 - Střídící talíř cívečnice - Google Patents

Střídící talíř cívečnice Download PDF

Info

Publication number
CZ287197A3
CZ287197A3 CZ972871A CZ287197A CZ287197A3 CZ 287197 A3 CZ287197 A3 CZ 287197A3 CZ 972871 A CZ972871 A CZ 972871A CZ 287197 A CZ287197 A CZ 287197A CZ 287197 A3 CZ287197 A3 CZ 287197A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
centering plate
thread
fixed
centering
nose
Prior art date
Application number
CZ972871A
Other languages
English (en)
Inventor
Hans Ing. Raasch
Dietmar Ing. Engelhardt
Original Assignee
W. Schlafhorst Ag Und Co.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by W. Schlafhorst Ag Und Co. filed Critical W. Schlafhorst Ag Und Co.
Publication of CZ287197A3 publication Critical patent/CZ287197A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H54/00Winding, coiling, or depositing filamentary material
    • B65H54/02Winding and traversing material on to reels, bobbins, tubes, or like package cores or formers
    • B65H54/40Arrangements for rotating packages
    • B65H54/54Arrangements for supporting cores or formers at winding stations; Securing cores or formers to driving members
    • B65H54/553Both-ends supporting arrangements
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H65/00Securing material to cores or formers
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H2701/00Handled material; Storage means
    • B65H2701/30Handled filamentary material
    • B65H2701/31Textiles threads or artificial strands of filaments

Landscapes

  • Replacing, Conveying, And Pick-Finding For Filamentary Materials (AREA)
  • Walking Sticks, Umbrellas, And Fans (AREA)
  • Golf Clubs (AREA)
  • Storage Of Web-Like Or Filamentary Materials (AREA)

Description

Vynález se týká středícího talíře cívečnice k převzetí dutinky cívky, na soukacím zařízení, který sestává ze zachycovacího nosu k zachycení již uchyceného konce nitě. Přitom vrchol zachycovacího nosu je vytvořen ve směru otáčení pevného středícího talíře.
Dosavadní.........stav techni ky
Při ujímání nitě podávačem vlákna z dopravního místa nitě na prázdnou dutinku v soukacím stroji je známé, že se k přijetí na dutince zachytí niť zachycovacím nosem na r<
středícím talíři cívečnice a -přinutí se k navíjení na dutinku.
Z DE-QS 2312609 je známo uspořádání fe pevnému sevření konce vlákna v oblasti dutinky cívky, přičemž středící talíř, na jehož kuželu se středí dutinka, je axiálně posuvný relativně ke svernému kotouči, takže se mezi nimi může vytvořit mezera. Do této mezery se, než se upne dutinka, vloží niť, tím se mezera uzavře a je sevřena niť.
Při vložení dutinky a k upevnění vlákna jsou u těchto známých uspořádání potřebné řízené průběhy pohybu cívečnice, což vyžaduje nákladné řízení výměny křížové cívky. Dále existuje nebezpečí, že se sevřený konec rozetře mezi středícím talířem a svěrným kotoučem a oddělí se.
Z DE-AS 2536477 je známé- zařízení k pevnému sevření konce nitě na středícím talíři, který je uložen na cívečnici pro přijetí dutinky cívky. Středící talíř má klínovou drážku, která je opatřena v páru umístěnými, proti běžnými niťovými svěrkami, které sestávají z klínové drážky vytvořené v bočních stěnách a klínových žiábků vytvořených jednak ve směru otáčení a jednak proti směru otáčení středícího klínové drážky. Uvnitř ležící boční stěna středícího talíře talíře proti dnu středícího kotouče je opatřena v oblasti každého páru klínových žiábků umístěným středícího talíře.
nosem unašeče vytvořeným ve směru otáčeni
Toto zařízení K uchopení nitě se niť k1í nových ž1ábků.
je vytvořeno pro ruční obsluhu, musí rukou pevně zavést do páru U tenké, hladké příze existuje možnost proklouznutí a při tenké, chlupaté přízi existuje možnost, že se nesevře v páru klínových žiábků samo.činně rozebíratelně. Klínové žlábky mohou kromě toho povrch svírané nitě poškodit.
Cívečnice, kterou jsou vybavena známá zařízení, vyžaduje oproti obvyklým cívečnicím více místa, protože buď musí být širší z důvodu středícího talíře opatřeného klínovou drážkou, πθbo z důvodu svorné ítss z ®. r y pro ulcžoní nitě dáíc mezi středící talíř a svěrný kotouč cívečnice, a proto musí být stupňovitě otevřena.
Z DE-OS 2506291 je patrné automatické převedení nitě na prázdnou dutinky cívky. Talíř dutinky cívky sestává z kotoučovité upínací části obepínající dutinku cívky a středního kužele. Upínací část je vzhledem ke střednímu kůželu axiálně posuvná. Obě části jsou navzájem k sobě uchyceny pomocí pružiny. Upínací část má drážku pro zachycování nitě vytvořenou ve směru na osu otáčení, která tvoří v upínací částí zachycovací noa upnuta a otáčí směřující ve směru otáčení. Pokud je dutinka se, je začátek nitě připravený k uchycení zachycen drážkou zachycení nitě, zatáhne se mezi středící talíř a proti síle pružiny vychýlený upínací kotouč a sevře se. Potom začíná navíjeni zásoby nitě.
EP 0148419 Bl je zřejmé zařízení k vytváření zásoby pomocí cívkového talíře obíhajícího s dutinkou cívky, nitě který zabírá středním ramenem do vnitřího průměru dutinky k zachycení nitě cívky. Cívkový talíř je opatřen drážkami připravené k uchycení, která směřuje z obvodu cívkového talíře ve směru otáčení dutinky šikmo dovnitř, až dospěje na vnitřní střední rameno. Zachycená niť je unášena relativním pohybem mezí duti nku zatahována do c í vky.
Také nebezpečí, ze cívky a cívkovým talířem a je stále hlouběji drážky, až dospěje na dno drážky uvnitř dutinky u obou posledně uvedených zařízení existuje se niť během sevření trhá, nebo že se přetrhne zachycený konec nitě a oddělí se.
Podstata vynálezu
Úkolem předloženého vynálezu je navrhnout středící talíř k zachycení konce nitě, který je vhodný pro automatizované ujímání nitě a nemá nevýhody známých zařízení.
Řešení tohoto úkolu nastává pomocí znaků ve význakové části prvního nároku. Výhodná provedení vynálezu jsou uvedena v závislých nárocích.
Těleso chapače nitě podle vynálezu okraji obklopuje střední kužel a je neotočně upevněno na středním kužel i. Poněvadž středící talíř sestává z elastické hmoty, je ulehčena montáž a výměna při poškození nebo při volbě jinak tvarovaného zachycovat: í ho nosu.
Těleso chapače nitě umožňuje jak uchopení tak také upevnění konce vlákna. Na základě elasticity materiálu tělesa chapače nitě se může také zachycovací nos, který uchopil niť, vychýlit nezávisle na tloušťce příze a jakosti příze. Poškození' nitě, jaké je možné při použití známých zařízení, je tím vyloučeno. Výhodně se bezpečně uchopí a uchytí právě tak tenká, hladká niť jako tiustá chlupatá niť. Těleso chapače nitě může mít také více zachycovacích nosů. Tím se urychlí uchopení nitě.
Odvrácené zabezpečeny proti Ti m se zabraňuje strany vrcholů zachycovacích nosů jsou vyzdvižení Čelní plochou středícího talíře, prok1uzování uchopené nitě mezi tělesem chapače nitě a středícím talířem.
v oblasti cívky ke v upínací
Těleso chapače nitě je ploché a je přednostně umístěno středícího talíře, ve které přiléhá konec dutinky středícímu talíři. Na základě plochého provedení se oblasti dutinky cívky nemění středícího talíře v porovnání se podle vynálezu. Tím se dociluje základní rozměry středícím talířem bez znaků výhoda, že se zařízení podle vynálezu může do soukacích strojů vestavět také dodatečně.
V dalším výhodném provedení vynálezu je vytvořena, viděno ve směru otáčení, za zachycovacím nosem vodící plocha nitě, která je zeškmena k dutince cívky a přečnívá přes konec dutinky. Vodící piochy nitě vedou volné konce nitě, které jsou zachyceny podavačem nitě, ve směru na dutinku. Zde se může konec nitě převinout navinutou nití. První náviny v oblasti konce dutinky cívky se navijí pro zásobu nitě, takže se konec nitě zpravidla navijí pod zásobu nitě. Konec nitě ovijí zachycovací nos a tvoří tím smyčku. Na základě elastického materiálu svěrného tělesa se tato smyčka při vyjmutí plné cívky z cíveČnice lehce oddělí od zachycovacího nosu. Konec nitě je pomocí vynálezu bezpečně zajištěn před nezamýšleným odvinutím a může se na základě smyčky lehce nalézt při dalším zpracování.
V dalším výhodném provedení vynálezu má středící talíř v oblasti zachycovatího nosu opěrný obvod narůstající ve směru otáčení. Tento opěrný obvod vyztužuje zachycovací nos ze strany středícího kotouče. Tím vytváří zachycovací nos, který vyčnívá přes obrys opěry, se středícím talířem zachycovací mezeru pro nit. Současně se v zachycovacím nose vytvoří axiálně směřující ohybové napět/, čímž zachycovací nos přilehne na obrys opěry a ani při vysokých otáčkách se z ní nezvedne. Optimální úhel, pod kterým je opera zachycovavacího nosu vyztužena středícím talířem, leží mezi 5° a 15°.
Když jsou podle dalšího výhodného provedení vynálezu opěrné obvody středícího talíře na náběžné straně nitě pultovitě zešikmeny, otevírá se přímo v oblasti zachycovacích nosů na obvodu středícího talíře zachycovací mezera co nejvíce.
V dalším chapače odvrácené respektive drážky, se tím zajišťují současně jsou jím provedení vynálezu dosahují strany tělesa od vrcholu zachycovacího nosu do zářezu, v čele středícího talíře. Zachycovací nosy před nadzvednutím ze středícího talíře a vyztuženy. Z výrobního hlediska je vhodné, když jsou opěrné obvody a zářez vytvořeny s týmž úhlem.
Lehká vyměnitelnost tělesa chapače nitě je možná podle dalšího provedení vynálezu, když má těleso chapače nitě na svém vnitřním obvodu příložky, které jsou zasunuty do odpovídajícího vybrání, kterými je na svém obvodu opatřen středící kužel středícího talíře.
Uvolnění sevřeného konce nitě při výměně cívky se podstatně ulehčuje, když je těleso chapače nitě umístěno na středícím talíři s takovou axiální vůlí, že přiléhá při upnuté dutince cívky na obrys středícího talíře. Toho se dosáhne zejména tehdy, když odpovídajícím upevněním tělesa chapače nitě na středícím talíři, například pomocí příložek v zaříznutých vybráních, je umožněna axiální posouvate1 nost tělesa chapače nitě. Při upnutí dutinky cívky se překoná axiální vůle a těleso chapače nitě se axiálně přitlačí proti obrysu středícího talíře. Zachycovací nos se přitom pomocí opery ohne k obrysu opery. Těleso chapače nitě se axiálně deformuje v ohybu. Při otevření cívečnice a odebrání dutinky cívky ze středícího kužele se těleso chapače nitš zvedá z čela středícího talíře
3Π Vft I nn ΐ a + í rfi niť i 7 ΐ «λπ
V » Η' Μ O V f Vrf A A 1 ΛΛ í Wii V W II I V/ S-x Á A v,
V dalším provedení vynálezu má elastický materiál tělesa chapače nitě přídavně vysoký koeficient tření. Tím se zabraňuje relativnímu pohybu mezi dutinkou cívky a středícím talířem. Takovýto prokluz by působil zvláště rušivě tehdy, když se během dráhy cívky nasadí opět cívka vyjmutá z důvodu umístění nitě na otáčející se soukací buben. Relativním pohybem cívky vzhledem ke středícímu talíři se přetrhne smyčka nitě otočená kolem zachycovacího nosu a v zásobě nitě vzniká volný konec nitě, takže se niť může oddělit od cívky.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je dále blíže objasněn na příkladech provedení pomocí výkresů. Na nich znázorňuje:
obr. 1 soukací zařízení se zařízením podle vynálezu k upevnění konce nitě, obr. 2 boční pohled na středící talíř, obr. 3 čelní pohled na středící talíř, přičemž spodní polovina je zakryta tělesem chapače nitě, obr. 4 pohled na těleso chapače nitě a obr. 5 řez zařízením podle vynálezu, které odpovídá obr. Ί.
Příklady.......pro vedení.........vynálezu
Obr. 1 znázorňuje soukací zařízení 1 pro cívky vyráběných textilních strojů. Jsou znázorněny a objasněny pouze znaky přispívající k porozumnění vynálezu.
Soukací zařízení .1, sestává z cívečnice 2, která .je uložena na neznázorněném rámu stroje vesměs otočně. Cívečnice 2 má pevné rameno 2a a otočné rameno 2b, které je uloženo otočně na kloubu 3. Pomocí rukojeti _4 se může rameno 2,b otočit proti tlaku zde neznázorněné pružiny ve směru šipky 5, čímž se cívečnice 2 otevře a pohyblivý středící talíř 7 se pohybuje od pevného středícího talíře 6. Tím se mohou do cívečnice 2 vložit prázdné dutinky 8, nebo, jak zde není znázorněno dutinky B opatřené návinem, tedy cívky, které jsou ze soukacího zařízení 1 odebírány. Zde ještě nenavinutá, prázdná dutinka 8. spočívá na soukacím bubnu JO. otáčejícím se ve směru 9. Šipky a poháněná jím ve směru 11 otáčení pomocí tření. Ke kladení nitě 20 se před prázdnou dutinkou 8, pohybuje vratným pohybem, jak je znázorněno zdvojenou šípkou 13, vodič 12 nitě .20.
Jako zařízení k uchopení a upevnění konce nitě 20. podle vynálezu je na pevném středícím talíři 6 na pevném ramenu 2 a civečnice 2 umístěno mezi pevným středícím talířem .6 a prázdnou dutinkou 8. ploché těleso _1_4 chapače nitě 20. Těleso .1..4' chapače nitě 2.0 u uvedeného příkladu provedení sestává ze čtyř po obvodu rozmístěných zachycovacích nosů ,.1.,5. ve tvaru trojúhelníka, rozmístěných ve směru ..1.7. otáčení pevného středícího talíře 6. Zachycovací nosy .1,5 přiléhají na opěrné obvody .1.6 pevného středícího talíře 6. Opěrné obvody ..1...6 se, viděno ve směru .1.7. otáčení pevného středícího talíře 6, zvětšují a podpírají vrcholy JJ3 zachycovacích nosů 15 od čelní plochy 1.9 pevného středícího talíře 6, která je přivrácena k dutince .8. Optimální opěrný úhel 3.6, viz. obr. 3, leží mezi 5° a 15°. Vrcholy „1.8, zachycovacích nosů ..1,.5. tak vyčnívají nad opěrné obvody ..1.,6. a vytváří tak optimální předpoklady pro zachycení nitě 20. Takováto nit 20. se vede přímo pomocí sacího chapače .2...1.. do činné oblasti tělesa .1.4 chapače nitě 20. Aby mohla niť 20 lehce vstoupit mezi zachycovací nos 15 a jeho opěrný obvod 16, je na opěrném obvodu ,16 vstupní strana ,2,2 pro nit 2 0 pultoví tě zešikmena.
Opěrné obvody ,1,,,5, jsou vytvořeny na stojině .23, která soustředně, jak je patrné na obr. 3, ve vzdálenosti 2.5. obepíná středící kužel 24 pro dutinku 8, který umožňuje upnutí dutinky ,8. Stojina ,2,3 je v průřezu trojúhelníková. Plocha přivrácená k vnějšímu obvodu působí jako vodící* plochy .2,.6 nitě 2.0. Překrývá upnutý konec 8e dutinky 8, a je k dutince 8. zešikmena, takže se konec nitě 20, vyčnívající do sacího chapače 2.1 při vytažení ze sacího chapače .21. vede a ukládá se na ve směru na dutince 8 Optimální úhel sklonu její obvodové ploše, vodící plochy ,26 nitě 2,0 činí 45°, jako v předloženém příkladu dále mít neznázorněné řezací provedení . Sací chapač 2.1. může zařízení, pomocí kterého se může nit .20 při návinu na zařízení optimální pro uchopení. Dále podle vynálezu zkrátit na délku může být opatřen rovněž neznázorněným prvkem pro vedení nitě 2.0., například praporcem vytvořeným ve směru pevného středícího talíře .6, který vede konec talíře 6.
nitě 20 ve směru pevného středícího
Obr. 2
Spodní polovina polovinou těla znázorňuje pohled na pevný středící talíř 6.
pevného středícího .1.4 chapače nitě 2.0. konstrukce pevného středícího talíře 6 na jeho čelní ploše 1....9 přivrácené k dutince 8. Stojina 2,3 obepíná soustředně středící talíře ' .6. je zakryta
Zřetelně je patrná kužel 24. Stojina 23 je přerušena zachycovací nosy ,.1...5. Opěrný obvod ..1...6., viděno otáčení pevného středícího talíře 6, narůstá a je straně 2 2 nitě .2.0. p u 11 o v i t ě strany vzniká těleso ve tvaru tutéž výšku jako stojina 23.
tam, kde jsou vytvořeny ve směru ..1.7. na vstupní zešikmen. Zešikmením na všechny pyramidy. Opěrný obvod .1.6 nemá Pro zajištění co možná největší ^1 Π, Λ T rL-iijzvtivcjvi i w v u y »T AS 1*1 Γ T <ι A\ TV -T, AS 1 Hrt FS A i** Ai 1 C jAAAitiUSí rt * X S«* s—. ·—
χ.αυπγ^Ονα^ιιιι liu cj c i o uuci a nu j i ju c j i j c obvody .1.6, jak je patrno stojiny 23..
obr. 3, jen do poloviny výšky
Ve směru 1.7 otáčení pevného středícího talíře .6 jsou vytvořeny před opěrnými obvody ..1...6 vstupní zářezy 2,7. Stojina 2.3 je ve směru na opěrné obvody .1.8 zešikmena. Niť .20., která se navíjí na pevný středící talíř 6 k upevnění konce nitě 2.0, a vstupuje na stojinu 2.3, na ní klouže až ke vstupním zářezům 2.7.. Vstupní zářezy 27. vedou niť 20 pod zachycovací nos .1,5. Tím zachycená niť 2 0 ze zachycovacího nosu 15 nesklouzne a zasune se svým koncem do zářezu 28, patrného na obr, 3. Z výrobních důvodů musí úhel náběhu zářezu 28 odpovídat stoupání opěrného obvodu J6. Šířka zářezu 28 leží v rozsahu tlouštky tělesa 1 4 chapače nitě 20. K zajištění polohy zachycovacích nožů ..1...5 mají na svém zadním konci příložky 29 . které jsou zasunuty do otvorů 3.0, které jsou vytvořeny v pevném středícím talíři 6 na konci zářezů 28. Aby se niť 20 zachycená jedním ze zachycovacích nosů ,1.5. nezachytila mezi zachycovací nos 15 a stojinu 2.3, když nit 2.0 vstupuje na vodící plochu 2.6, je, viděno ve směru 17 otáčení pevného středícího talíře 6, za zachycovací mi nosy ..1...5 zešikmení .3.1.
Rez spodní polovinou pevného středícího talíře .6. je vytvořen tak, že je vidět jedno z vybrání .3.2. rozdělených po obvodu, do kterých je zasunuta upevňovací, příložka 33 tělesa ,,1,,.4. chapače nitě 2.0, která zajišťuje těleso „14 chapače nitě 20 proti otočení vzhledem k pevnému středícímu talíři 6.
Z obr. provedení proti odpovídající opěrné je patrné, že u předloženého příkladu sobě stojí čtyři zachycovací nosy 15 a obvody ...1,.6, rovnoměrně rozdělené po obvodu ηθ unphπ ¢1ř ο Η í n í hn halíře opěrných obvodů JJ. může být také, aniž je omezena funkčnost zařízení, redukována nebo zvětšena nad Čtyři.
Obr. 3 znázorňuje boční pohled na pevný středící talíř
6. Zřetelně jsou patrně opěrné obvody ..1..6., které, viděno ve směru ..1,.7 otáčení pevného středícího talíře .6, klínovite narůstají. Pomocí opěrných obvodů .1.,.6, se zachycovací nosy ..1..5. tělesa 14 chapače nitě 20 opírají, jak je patrné pomocí čárkovaně znázorněného obrysu, na čelní straně pevného středícího talíře 6. Dále jsou patrné zářezy .2,8 ve stojině 2.3
1 pevného středícího talíře 6 a ve vyříznuté části pevného středícího talíře 6 také otvory 30 k zasunutí příložek 29 zachycovacího nože 1 5. S ohledem na vytvarování opěrných obvodů 16 je pevný středící talíř 6 vhodný pouze pro použití na vpravo umístěném pevném rameni 2a cívečnice 2„. Pro použití na levém pohyblivém rameni 2b cívečnice 2 musí být uspořádání zářezů 2.7.
a a zešikmení 3.1. zrcadlové ke zobrazenému pevnému středícímu talíři 6. Pevný středící talíř 6 má dále otočné a smykové ložisko 3.4, které je uloženo v držáku .35 na pevném rameni 2a, viz. obr. 5.
Obr. 4 znázorňuje těleso 14 V předloženém příkladě provedení se jedná té 1 eso o 11ouštce mm z pryže, chapáče nitě 20. ó kruhovité, ploché elastického materiálu, které obepíná středící materiály, které jsou mm az 1,5 například polyuretanu nebo tvrdé kužel' 2.4. Mohou být použity také jiné elastické a současně mají vysoký koeficient tření. Tření mezi dutinkou .8 a středícím talířem .6. musí být tak velké, že se zabraňuje vzniku skluzumezi dutinkou 8 a středícím talířem 6, když se položí již vyjmutá cívka opět na otáčející se soukací buben .1.,0. Smyčka nitě 2,0 ovinující se kolem zachyco vaď ho nosu .1.5. by byla jinak přetržena. Na svém vnitřním obvodu má těleso „1.4. chapače nitě 20 rozděleny čtyři upevňovací příložky 3.3 pro zasunutí do vybrání 3,2 ve středícím kuželu 2.4. pevného středícího talíře 6. Příložky 2.9 vytvořené na opačné straně zachycovací ho nosu 1.5. se zasouvají do otvorů 30 v pevném středícím ta 1 íři 6.
Obr. 5 znázorňuje pevný středící talíř .6 podle vynálezu v řezu. Pevný středící talíř 6 je uložen svým otočným a smykovým ložiskem 34 v držáku 3.5. na pevném rameni 2a, cívečnice ,2. Vloženou dutinkou 8. se těleso „1.4. chapače nitě 2,0 tlačí proti čelní ploše .,1.9 pevného středícího talíře .6. a těsně přiléhá na základě své elasticity na jeho obrys, V horní polovině vyobrazení znázorněno sevření pevného středícího talíře 8 v řezu je nitě 2.0, pomocí zachycovacího nosu 15. Zatímco ve spodní polovině vyobrazení zachycovací nos 15 těsně přiléhá na čelní plochu .1.9, pevného středícího talíře 6, je v horní polovině vyobrazení sevřena pomocí zachycovac í ho nosu 1.5 niť 20. Zřetelně je patrné, že niť 20 nadzvedává zachycovací nos .1.5 od opěrného obvodu ..1.6. Niť 20 je sevřena na základě elasticity materiálu tělesa ,..1..4. chapace nitě 20 zachycovací ho nosu 15.
Těleso 1.4 chapače nitě 2.0 má na svém vnitřním obvodu upevňovací příložky ,33, které zapadají do vybrání ,3.2 ve středícím kužefu 2,4. Zřetelně je zřejmé, že vybrání 3.2 jsou vzhledem k tloušťce tělesa .1.4 chapače nitě 2.0 dvojnásobně široké. Při vytažení dutinky .8. se zruší svěrný účinek na těleso ..1...4. chapače nitě 2.0. a na základě své elasticity a širokého vybrání 3.2 se sejme z Čelní plochy .,1,.,9. pevného středícího talíře 6 a zaujme polohu 1.4' znázorněnou ve spodní polovině obr. 5. V této poloze 14' se zruší svěrný účinek na niť 2.0, takže při vyjmutí cívky z držáku cívky se niť .2.0. sevřená během navíjení na pevný středící talíř 6 může vytáhnout bez odporu mezi tělesem ..1..4 chapače nitě 2.0 a pevným středícím talířem .6.
Jak je dále patrné na obr. 5 opásá niť .20. zachycovací nos 15 a je vedena ze za ním ležící vodící plochy .2.6 na obvodovou plochu dutinky 8, protože vodící plocha .2..6. překrývá konec 8. e_ dutinky .8.

Claims (7)

1. Středící talíř cívečnice fe převzetí dutinky (8) cívky na soukacím zařízení (1), který sestává ze zachycovacího nosu (15) k zachycení již uchyceného konce nitě (20), přičemž vrchol (18) zachycovacího nosu (15) je vytvořen ve směru (17) otáčení pevného středícího talíře (6), vyznačující se tím, že na čelní ploše (19) pevného středícího talíře (6) je neotočně umístěno prstencovité těleso (14) chapaČe nitě (20) z elastického materiálu s alespoň jedním zachycovacím nosem (15), přičemž strana odvrácená od vrcholu (18) zachycovacího nosu (15) je zajištěna proti sejmutí z čelní plochy (19) pevného středícího talíře (6),
2. Středící talíř podle nároku 1, vyznačující se tím, že těleso (14) chapače nitě (20) je ploché a je umístěno v oblasti pevného středícího talíře (6), ve které konec (8e) dutinky (8) přiléhá na pevný středící talíř (6).
3. Středící talíř podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že za zachycovacím nosem (15) je vytvořena vodící plocha (26) k zavedení nitě (20) ve směru na dutinkn (8), zešikmená k dutince (8) a překrývající konec (8e) dutinky (8) 4. Středící talíř podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že pevný středící talíř (6) má opěrný obvod (16) k podepření zachycovacího nosu (15) od čelní plochy (19) středícího talíře (6), stoupající ve směru (17) otáčení pevného středícího talíře (6), přičemž vrchol (18) zachycovacího nože (15) vyčnívá nad opěrný obvod (16).
1 4
Středící talíř podle opěrný obvod (16) je zeš i kmen.
nároku 4, vyznačující se tím, že na výstupní straně (22) pultovitě
6. Středící talíř podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že strana odvrácená od vrcholu (18) zachycovacího nosu (15) vyčnívá do zářezu (28) v čelní ploše (19) pevného středícího talíře (6).
7. Středící talíř podle jednoho z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že těleso (14) chapače nitě (20) má na svém vnitřním obvodu upevňovací příložky (33) a středící kužel (24) pevného středícího taiíře (6) má na svém vnitřním obvodě rozmístěna vybrání (32), přičemž upevňovací příložky (33) jsou zasunuty k upevnění tělesa (14) chapače nitě (20) ve vybrání ch (32),
8. Středící talíř podle jednoho z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že těleso (14) chapače nitě (20) je na pevném středícím talíři (8) umístěno s axiální vložené dutince (8) přiléhá těleso (14) na čelní plochu (19) pevného středícího· pnutí m.
vůlí, přičemž při chapače nitě (20) talíře (6 ) s
Středící talíř podle jednoho z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že těleso (14) chapače nitě (20) je vytvořeno z materiálu s vysokým koeficientem tření.
9.
Seznam použitých vztahových značek
1 soukací zařízení 30 otvor 2 c í večn i ce 3 1 zeš i mění 2a pevné rameno 32 vybrání 2b pohyblivé rameno 33 upevňovací příložka 3 kloub 34 otočné a smykové lo 4 rukojeť 35 držák 5 š i pka 36 opěrný úhel 6 pevný středící talíř 7 pohyblivý středící talíř 8 dut i nka 8e konec dutinky . 9 směr š i pky 10 soukací buben 1 1 směr otáčení 12 vodič nitě 20 13 zdvojená šipka 14 těleso chapače nitě 20 1'4 ' poloha 15 zachycovac í nos 16 opěrný obvod 17 směr otáčení pevného středícího talíře 6 18 vrchol 19 čelní plocha 20 n i ť 21 sací chapaČ 22 vstupní strana 23 stojina 24 středící kužel 25 vzdá lenost 26 vodící plocha 27 vstupní zářez 28 zářez 29 př í držka
CZ972871A 1996-09-13 1997-09-11 Střídící talíř cívečnice CZ287197A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19637298A DE19637298A1 (de) 1996-09-13 1996-09-13 Zentrierteller mit Fadenfangkörper zum Fangen eines bereitgehaltenen Fadenendes

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ287197A3 true CZ287197A3 (cs) 1998-03-18

Family

ID=7805515

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ972871A CZ287197A3 (cs) 1996-09-13 1997-09-11 Střídící talíř cívečnice

Country Status (3)

Country Link
CZ (1) CZ287197A3 (cs)
DE (1) DE19637298A1 (cs)
IT (1) IT1293332B1 (cs)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10235209C1 (de) * 2002-08-01 2003-12-18 Sahm Georg Fa Vorrichtung zum Fangen eines Fadens am Anfang einer Spulreise
DE102019129966B3 (de) 2019-11-06 2020-12-10 Stc Spinnzwirn Gmbh Vorrichtung und Verfahren zum Aufwickeln eines Fadens

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE697750C (de) * 1939-03-05 1941-02-25 Carl Hamel Akt Ges Spindelloser Spulenhalter
DE2541761A1 (de) * 1975-09-19 1977-03-24 Krupp Gmbh Verfahren und vorrichtung zur bildung einer anknuepf-reservewicklung auf spulen an textilmaschinen
DE2923320A1 (de) * 1979-03-22 1980-10-02 Norwesco Inc Abstuetzkappe fuer garnwickelhuelsen
DE8328512U1 (de) * 1983-10-04 1985-03-14 Saurer-Allma Gmbh, 8960 Kempten Spulenhalter
CH677482A5 (en) * 1986-12-16 1991-05-31 Rieter Ag Maschf Continuous filament cutter - has clamping ring matching dia. of inner mantle surface formed by inner sides of teeth on toothed ring
TW199135B (cs) * 1990-09-26 1993-02-01 Barmag Barmer Maschf
DE4125107A1 (de) * 1991-07-30 1993-02-04 Schlafhorst & Co W Spulenhuelsenaufnahmevorrichtung
DE4334813B4 (de) * 1992-10-31 2007-11-15 Saurer Gmbh & Co. Kg Spulvorrichtung

Also Published As

Publication number Publication date
IT1293332B1 (it) 1999-02-16
ITMI971660A1 (it) 1999-01-11
DE19637298A1 (de) 1998-03-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4106711A (en) Chuck for a tube acting as a package support
US4244176A (en) Device for waxing a yarn
EP0358032A1 (en) Apparatus for treating tail yarn in textile spindle assembly
CN113614012B (zh) 纱线卷绕装置和方法
CZ283776B6 (cs) Podavač útkové niti
CS201549B2 (en) Thread supply device,especially for knitting frames
CS208786B2 (en) Facility for gripping the thread end being wound on the tube
CZ20001402A3 (cs) Servisní agregát pro textilní stroj vyrábějící křížem vinuté cívky
CZ287197A3 (cs) Střídící talíř cívečnice
JPS6056776A (ja) 糸捕捉リング構造体
CS241111B2 (en) Device for braking of unwound yearn during winding-off from at least one yearn package
CS215047B2 (en) Facility for making the reserve package on the tube
US4700834A (en) Product for preventing yarn tail breakage during yarn winding
US2614771A (en) Bobbin with strand end attaching means
CZ919684A3 (en) Process for producing store package on a bobbin tube
CZ289292A3 (en) Device for winding a yarn on to a core
US4700904A (en) Method for preventing yarn tail breakage during yarn winding
JPH05193832A (ja) ボビン巻管受容装置
US4941314A (en) Apparatus for treating tail yarn in textile spindle assembly
US6398152B1 (en) Bobbin plate with means for forming a thread reserve winding
CN113874307B (zh) 喂纱模块
CS217981B2 (en) Draw away device for the spinning facility for spinning with open end
JPH0364536A (ja) 粗糸ボビンを移送できるように準備するための装置
US4556178A (en) Holder for yarn package
US4595151A (en) Bobbin inserting device

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic