CZ281929B6 - Způsob výroby tekuté anhydritové sádry na mazaniny a zařízení k její výrobě - Google Patents

Způsob výroby tekuté anhydritové sádry na mazaniny a zařízení k její výrobě Download PDF

Info

Publication number
CZ281929B6
CZ281929B6 CS921422A CS142292A CZ281929B6 CZ 281929 B6 CZ281929 B6 CZ 281929B6 CS 921422 A CS921422 A CS 921422A CS 142292 A CS142292 A CS 142292A CZ 281929 B6 CZ281929 B6 CZ 281929B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
gypsum
cooling
stage
zone
calcination
Prior art date
Application number
CS921422A
Other languages
English (en)
Inventor
Hans-Gerd Ing. Schulte
Jantinus Ing. Kappe
Original Assignee
Krupp Polysius Ag
Rocal Produktion B.V.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Krupp Polysius Ag, Rocal Produktion B.V. filed Critical Krupp Polysius Ag
Publication of CS142292A3 publication Critical patent/CS142292A3/cs
Publication of CZ281929B6 publication Critical patent/CZ281929B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C04CEMENTS; CONCRETE; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES
    • C04BLIME, MAGNESIA; SLAG; CEMENTS; COMPOSITIONS THEREOF, e.g. MORTARS, CONCRETE OR LIKE BUILDING MATERIALS; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES; TREATMENT OF NATURAL STONE
    • C04B11/00Calcium sulfate cements
    • C04B11/02Methods and apparatus for dehydrating gypsum
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C04CEMENTS; CONCRETE; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES
    • C04BLIME, MAGNESIA; SLAG; CEMENTS; COMPOSITIONS THEREOF, e.g. MORTARS, CONCRETE OR LIKE BUILDING MATERIALS; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES; TREATMENT OF NATURAL STONE
    • C04B2111/00Mortars, concrete or artificial stone or mixtures to prepare them, characterised by specific function, property or use
    • C04B2111/60Flooring materials
    • C04B2111/62Self-levelling compositions

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Ceramic Engineering (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Compounds Of Alkaline-Earth Elements, Aluminum Or Rare-Earth Metals (AREA)
  • Curing Cements, Concrete, And Artificial Stone (AREA)

Abstract

Řešení se týká způsobu jakož i zařízení pro výrobu tekuté anhydritové sádry na mazaniny, přičemž se jako výchozí materiál používá REA-sádra a dvoustupňově předehřátý výchozí materiál se zahřívá v kalcinační oblasti s nosným plynem na kalcinační teplotu mezi 780 až 900 stupňů C. Tímto způsobem se dá dosáhnout anhydrit s hodnotou vody/sádry nižší než 0,4 při současném dobrém chování tuhnutí a vynikajících pevnostech.ŕ

Description

Způsob výroby tekuté anhydritové sádry na mazaniny a zařízení k její výrobě
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu a zařízení pro výrobu tekuté anhydritové sádry na mazaninu.
Dosavadní stav techniky
Z DE 38 27 613 AI je známo, že se anhydritová tekutá sádra na mazaninu vyrábí v rotační trubkové peci při teplotách mezi 700 až 900 °C.
Dále se zkoušelo vyrobit sádru na mazaniny v cirkulující fluidní vrstvě.
15’
Výroba anhydritu II· pro tekutou mazaninu pomocí tohoto způsobu se ukázala být ale velmi obtížnou, neboť se nezbytné vlastnosti produktu nedají cíleně nastaviti. Sádra na mazaniny má mít dobré reologické vlastnosti, hmotnostní poměr voda/sádra nemá být nízký a nemá být vyšší než 0.4. Obvzláštní význam má dále chování při tuhnutí a vývoj pevnosti. Přesné nastavení 20 těchto požadovaných vlastnosti produktu - zejména hmotnostní poměr voda/sádra, který nemá být vyšší než 0,4 -nebylo až dosud pomocí známých způsobů možné.
Pro výrobu omítkové sádry a štukaterské sádry se dále používal i vypalovací způsob s nosným plynem /Zement-Kalk-Gips Nr. 8/1972, stra 383 až 386/. Tento způsob se ale až dosud jevil jako 25 nevhodný pro obtížnou výrobu anhydritu II pro tekutou mazaninu.
Vynález si klade za základní úlohu vytvořit způsob a zařízení, které by umožnily vyrobit tekutou anhydritovou sádru na mazaniny, která by vykazovala dobré reologické vlastnosti, jejíž hmotnostní poměr voda/sádra by nepřevýšil 0,4 a která by kromě toho měla dobré vlastnosti 30 tuhnutí a vysoké hodnoty pevnosti.
Podstata vynálezu
Tato úloha je podle vynálezu vyřešena způsobem, při kterém se jako výchozí materiál používá sádra /REA-sádra/, odpadající v zařízení pro odsíření kouřových plynů, který se po sušení předehřívá ve dvoustupňové předehřívací oblasti a předehřátý materiál se potom zahřívá v oblasti kalcinace na kalcinačni teplotu v rozmezí 700 až 900 °C, po ochlazení se kalcinovaný materiál rozemílá na měrný povrch 2500 až 3500 cm2/g /měřeno podle Blaina/.
Podle výhodného provedení se usušený vsázkový materiál před vsazením do oblasti kalcinace předehřívá na teplotu 480 až 550 °C.
Podle další výhodné formy provedení způsobu podle vynálezu, se kalcinovaný materiál chladí ve 45 dvou stupních vzduchem, přičemž chladící vzduch z prvního stupně chlazení se přivádí jako spalovací vzduch do oblasti kalcinace, zatím co chladicí vzduch z druhého stupně chlazení se používá spolu s odpadními plyny z oblasti předehřívání pro sušení výchozího materiálu.
Podle dalšího výhodného provedení způsobu se ochlazený materiál rozemílá na měrný povrch □o 2800 až 3200 cm2/g.
Mletí ochlazeného materiálu se při trvalém provozu provádí v jednokomorovém trubkovém mlýnu za přídavku mlecích těles nebo koulí, a výhodou o průměru 10 až 30 mm. nejvýhodněji 20 mm.
- 1 CZ 281929 B6
Předmětem vynálezu je i zařízení pro výrobu tekuté anhydritové sádry na mazaniny za použití sádry /REA-sádry/ odpadající v zařízeních pro odsíření kouřových plynů jako výchozího materiálu, jehož podstata spočívá v tom, že má sušící oblast, vytvořenou jako sušička 1 s integrovaným deaglomerátorem 2, dále oblast předehřívání, která je vytvořena jako dvoustupňový 5 cyklonový předehřívač, oblast kalcinace s nosným plynem, která má kalcinační šachtu, která je opatřena větším počtem kalcinačních hořáků a cyklon pro oddělení kalcinátu, oblast mletí, která • je vytvořena jako jednokomorový trubkový mlýn. ·
Oba stupně chladicí oblasti jsou uspořádány vedle sebe a zařízení má dopravní zařízení, které je io vytvořeno jako injektorový dopravník nebo jako žlabový řetězový dopravník pro dopravu předem ochlazeného materiálu z prvního nebo druhého chladicího stupně.
Jako výchozí materiál se pro způsob podle vynálezu používá REA-sádra, což je sádra odpadající při odsiřování kouřových plynů v elektrárnách na černé a na hnědé uhlí. Tato REA-sádra se z 15 hlediska svého chemického složení klade na roven přírodní sádře. Odpadá jako filtrační koláč s vlhkostí asi 7 až 10 % hmot, a sestává-z krystalů o velikosti 10 až ΙΟΟμπι.
REA-sádra, používaná jako filtrační koláč s vlhkostí 7 až 10 % hmot, jako výchozí materiál se suší v sušicí oblasti /s výhodou sestávající ze sušičky se stoupajícími trubkami s integrovaným 20 deaglomerátorem/ na konečnou vlhkost 0,5 až 1,0 % hmot. Zahřívání této sušicí oblasti se s výhodou provádí odpadními plyny z kalcinace a předehřívací oblasti jakož i částí ohřátého studeného vzduchu.
Usušená, jemně zrnitá REA-sádra se přivádí po dávkách do dvoustupňové předehřívací oblasti, 25 která je tvořena dvoustupňovým cyklonovým předehřívačem. V této předehřívací oblasti se
REA-sádra předehřeje na teplotu mezi 580 až 550 °C, s výhodou asi 500 °C. Potom se usušená a předehřátá REA-sádra zahřívá v kalcinační oblasti s nosným plynem na teplotu kalcinace mezi 780 až 900 °C. V této kalcinační oblasti dochází k úplnému odštěpení krystalové vody, a materiál se zahřívá na teplotu nezbytnou pro požadované vlastnosti produktu.
Kalcinované zboží se potom ochlazuje v chladicí oblasti za zpětného získání značného tepla. Proces chlazení se může s výhodou provádět ve dvou stupních. Po prvním stupni chlazení se anhydrit dopravuje mechanicky žlabovým řetězovým dopravníkem nebo pneumaticky pomocí injektoru do druhého stupně chlazení, který je s výhodou uspořádán vedle prvního stupně 35 chlazení.
Vysoce zahřátý chladicí vzduch z prvního stupně chlazení se vede s výhodou jako spalovací vzduch do kalcinační oblasti, zatím co málo ohřátý chladicí vzduch z druhého stupně chlazení se využívá společně s horkými odpadními plyny kalcinační a předehřívací oblasti v sušicí oblasti k 40 sušení filtračního koláče.
Pro vlastnosti produktu má rozhodný význam, že se u způsobu podle vynálezu jednak REA-sádra suší vícestupňové a rovněž tak předehřívá a jednak, že teplota kalcinace se pohybuje značně pod teplotou nezbytnou pro tvorbu anhydritu. Pomocí vícestupňového sušení a předehřívání se 45 maximálně zabrání dekrepitaci krystalů sádry, zatím co je zvýšená teplota kalcinace rozhodující pro dosažení požadovaného hmotnostního poměru voda/sádra <0.40. Malý rozpad zrna vícestupňovým sušením a předehříváním lze dokázat stanovením měrného povrchu podle Blaina na vsazovaném materiálu a na kalcinátu.
Sice se - jak lze prokázat v rentgenovém difraktometru - dosáhne již při-teplotě kalcinace 700 °C konverze v anhydritu II. ale při tom se hmotnostní poměr sádra/voda pohybuje mezi 0,45 až 0, 50. Teprve zvýšení teploty kalcinace na 780 až 900 °C přináší překvapivě snížení hmotnostního poměru voda/sádra na 0,32 až 0.35, aniž by se tím vlastnosti produktu negativně ovlivnily.
Přehled obrázků na vvkrese
Příklad provedení zařízení pro provádění způsobu podle vynálezu je znázorněn schematicky na výkrese.
Příklady provedení vynálezu
Zařízení má sušičku 1 se stoupacími trubkami a integrovaným deaglomerátorem. Vsazení REAsádry do sušičky 1 se stoupacími trubkami se provádí přes skříňový podavač 3.
Zařízení obsahuje dále předehřívací oblast 4, která má dva předehřívací cyklony 4a, 4b.
Na předehřívací oblast 4 navazuje kalcinační oblast 5, k níž patří kalcinační šachta 5b, vybavená větším počtem hořáků 5a, stejně tak jako cyklonem 5c.
Zařízení obsahuje dále chladicí oblast, sestávající z prvního stupně 6 chlazení a za druhého stupně 7 chlazení. První stupeň 6 chlazení sestává z chladicího cyklonu 6a, zatím co druhý stupeň 7 - chlazení sestává ze tří chladicích cyklonů 7a, 7b a 7c.
Chlazené zboží se dostává přes korečkový výtah 8 k silu 9, z něhož se plní kulový mlýn 10.
Odpadní plyny, opouštějící sušičku 1 se stoupacími trubkami se čistí v hadicovém filtru 11. Usušená REA-sádra, oddělaná z těchto odpadních plynů, se přivádí pomocí korečkového výtahu 2 do předehřívací oblasti 4.
Pomocí poloprovozu, na výkrese znázorněného druhu, byly provedeny obsáhlé kalcinační pokusy.
Jako zkoušené zboží sloužily REA-sádry z elektráren na kamenné uhlí, které byly jako filtrační koláč předloženy s vlhkostí asi 7 až 10 % hmot. Filtrační koláče se vnesly se vsazeným množstvím 350 kg/h do sušičky 1 se stoupacími trubkami a sušily se odpadními plyny z předehřívací a kalcinační oblasti /které vykazovaly teplotu asi 450 °C/ asi na zbytkovou vlhkost 0,5 % hmot.
Po sušení byla REA-sádra ve formě jemně zrnité a dobře tekoucí mouky, tato se předehřála v předehřívací oblasti 4 asi na 450 °C, dříve ne ž byla přivedena do oblasti 5 kalcinace. Zde došlo k úplnému vypuzení zbylé krystalové vody a nastavení požadovaných vlastností produktu /viz dole/. Po tom se kalcinát dostal do dvoustupňové oblasti chlazení, kde došlo v proudu vzduchu k ochlazení asi na 80 °C.
V první řadě po skusů se nastavila teplota kalcinace asi na 700 °C, která postačila k dokonalému vypuzení krystalové vody a ke konverzi sádry na anhydrit II. Konverze ve fázi anhydritu II byla prokázána pomocí rentgendifraktometru. Technologické zkoušky kalcinátu poskytly hmotnostní poměr voda/sádra 0,48. neuspokojivé chování při tuhnutí a nedostatečnou pevnost.
Potom se po stupních zvyšovala teplota kalcinace až na 830 °C. Počínaje teplotou kalcinace 800 °C docílily se dobré výsledky. Optimální teplota kalcinace kolísala pro REA-sádry rozdílné provenience mezi 780 až 900 °C. V této teplotní oblasti byly dosaženy hmotnostní poměry voda/ sádra 0,32 až 0,38.
Pro dosažení dobrých tokových vlastností /což je předpokladem pro samostatně se nivelující množství tekuté mazaniny/ a velkých pevností malty se REA-anhydrity s výhodou rozemílají na 2500 až 3500 cm:/g, nejvýhodněji na 3000 až 3200 cm2/g /měřeno podle Blaina/. Mletí se může
- 3 CZ 281929 B6 provádět v trubkovém mlýnu bez rozdružovače, s koulemi nebo s výhodou mlecími tělesy o průměru 20 mm. Jemným rozemletím se zvýší hmotnostní poměr voda/sádra asi o 0,03..
V tabulce 1 jsou uvedeny některé podstatné výsledky poloprovozních pokusů s REA-sádrou. Lze 5 vidět zejména velkou závislost hmotnostního poměru voda/sádra na teplotě kalcinace.
V tabulce 2 jsou reprodukovány poměry pevnosti anhydritů vyrobených způsobem podle vynálezu. (J vzorků STK.1, STK.2 a STK.3 se jedná o anhydrity ze tří různých elektráren na kamenné uhlí.
V tabulce 2 jsou uvedeny výsledky zkoušení podle normy. Vyrobený anhydrit předstihl po rozemletí v jednokomorovém trubkovém mlýnu ve všech případech požadavek kladený podle DIN 4208.
Tabulka 1·: výsledky poloprovozních pokusů s REA-sádrou
pokus č. teplota ve °C měrný povrch podle Blaina hmotnostní poměr voda/sádra
v zařízení pro kalcinaci v předehřívací po sušiči před mletím Ρθ mletí před mletím po mletí
1 700 405 1020 1170 3250 0.47 0,51
O 750 430 1020 1140 3300 0.46 0.50
800 445 1020 1180 3190 0,35 0,41
4 830 465 1020 1160 3120 0.34 0,40
Tabulka 2 : hodnoty pevnosti anhydritu vyrobeného podle vynálezu
vzorek hodnoty pevnosti v N/mm’ /stanovení podle DIN 4208/
3 dny 28 dnů
pevnost v tahu při ohybu pevnost v tlaku pevnost v tahu při ohybu pevnost v tlaku
STK1 3.7 30,5 8,0 41,0
STK2 3,0 18,1 7,5 36,7
STK.3 2.8 18,5 8,4 38.4
AB20 * 1,6 8,0 4.0 20,0
*/ nejnižší pevnost podle DIN 4208 pro anhydrit jakostní třídy AB20

Claims (7)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob výroby tekuté anhydritové sádry na mazaninu, vyznačující se tím, že sestává z následujících kroků:
    a/ jako výchozí materiál se používá sádra, zahrnující REA-sádru, odpadající v zařízení pro odsíření kouřových plynů, b/ výchozí materiál se po sušení předehřívá ve dvoustupňové předehřívací oblasti, c/ předehřátý materiál se potom zahřívá v oblasti kalcinace na kalcinační teplotu v rozmezí 780 až 900 °C, d/ po ochlazení se kalcinovaný materiál rozemílá na měrný povrch 2500 až 3500 cm2/g.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že se usušený vsázkový materiál před vsazením do oblasti kalcinace předehřívá na teplotu v rozmezí 480 až 550 °C.
  3. 3. Způsob podle nároku 1, vyznačující se t í m . že se kalcinovaný materiál chladí ve dvou stupních vzduchem, přičemž chladicí vzduch z prvního stupně chlazení se přivádí jako spalovací vzduch do oblasti kalcinace, zatím co chladicí vzduch z druhého stupně chlazení se používá spolu s odpadními plyny z oblasti předehřívání pro sušení výchozího materiálu.
  4. 4. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že se ochlazený materiál rozemílá na měrný povrch 2800 až 3200 cm2/g.
  5. 5. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že se mletí ochlazeného materiálu při trvalém provozu provádí v jednokomorovém trubkovém mlýnu za přídavku mlecích těles nebo koulí, s výhodou o průměru 10 až 30 mm, nejvýhodněji 20 mm.
  6. 6. Zařízení pro výrobu tekuté anhydritové sádry na mazaninu za použití sádry, zahrnující REAsádru, odpadající v zařízeních pro odsíření kouřových plynů jako výchozího materiálu, s následujícími částmi zařízení:
    a/ sušicí oblastí, vytvořenou s výhodou jako sušička /1/ s integrovaným deaglomerátorem /2/, b/ oblastí /4/ předehřívání, vytvořenou jako dvoustupňový cyklonový predehřívač, c/ oblastí /5/ kalcinace s nosným plynem, která má kalcinační šachtu /5b/ opatřenou větším počtem kalcinačních hořáků /5a/ a cyklonem /5c/ pro oddělení kalcinátu, d/ s výhodou dvoustupňovou chladicí oblastí /6, 7/, e/jakož i oblastí mletí vytvořenou s výhodou jako jednokomorový trubkový mlýn.
    - 5 CZ 281929 B6
  7. 7. Zařízení podle nároku 6, vyznačující se tím, že oba stupně /6, 7/ chladicí oblasti jsou uspořádány vedle sebe a je opatřeno dopravním zařízením, vytvořeným s výhodou jako injektorový dopravník nebo jako žlabový řetězový dopravník pro dopravu předem ochlazeného materiálu z prvního nebo druhého stupně /6, 7/ chladicí oblasti.
CS921422A 1991-05-14 1992-05-12 Způsob výroby tekuté anhydritové sádry na mazaniny a zařízení k její výrobě CZ281929B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4115699A DE4115699A1 (de) 1991-05-14 1991-05-14 Verfahren und anlage zur herstellung von anhydrit-fliessestrichgips

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS142292A3 CS142292A3 (en) 1992-11-18
CZ281929B6 true CZ281929B6 (cs) 1997-04-16

Family

ID=6431627

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS921422A CZ281929B6 (cs) 1991-05-14 1992-05-12 Způsob výroby tekuté anhydritové sádry na mazaniny a zařízení k její výrobě

Country Status (7)

Country Link
EP (1) EP0513779B1 (cs)
CZ (1) CZ281929B6 (cs)
DE (2) DE4115699A1 (cs)
DK (1) DK0513779T3 (cs)
FI (1) FI922139A (cs)
PL (1) PL170116B1 (cs)
SK (1) SK279736B6 (cs)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0492567B1 (de) * 1990-12-22 1995-03-01 Gebr. Knauf Westdeutsche Gipswerke KG Erbrannter Anhydrit, Verfahren zu seiner Herstellung und seine Verwendung
DE19639448A1 (de) * 1996-09-25 1998-04-02 Sicowa Verfahrenstech Verfahren zur Herstellung von schwerlöslichem Calciumsulfat-Anhydrit-II
EP1747814A1 (de) 2005-07-25 2007-01-31 Claudius Peters Technologies GmbH Trocknungsmühle und Verfahren zum Trocknen von Mahlgut
FR2950879B1 (fr) * 2009-10-02 2012-11-23 Cemex Res Group Ag Mortier a base d'anhydrite pour la fabrication chape fluide et procede de preparation d'anhydrite pour la fabrication d'un tel mortier
CN102372450B (zh) 2010-08-18 2013-04-03 宝山钢铁股份有限公司 粉石灰煅烧工艺及系统
CN108503247B (zh) * 2018-06-21 2023-11-28 四川方大新型建材科技开发有限责任公司 工业副产石膏生产高温石膏的方法及设备
CN110803876B (zh) * 2019-11-25 2020-09-18 江苏一夫科技股份有限公司 一种ⅱ型无水石膏热耦合生产装置及方法
CN111003957A (zh) * 2019-12-12 2020-04-14 郑州三迪建筑科技有限公司 一种磷石膏煅烧建筑石膏的收尘装置
CN110845161A (zh) * 2019-12-12 2020-02-28 郑州三迪建筑科技有限公司 一种磷石膏烧制品冷却和中和方法
ES2843636A1 (es) * 2020-01-17 2021-07-19 Carmena Jose Luis Rodriguez Metodo de seleccion de sulfato calcico en cualquiera de sus fases a la salida de un horno

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DD73999A (cs) *
BE790039A (fr) * 1971-10-23 1973-02-01 Rheinstahl Ag Procede pour calciner le platre dans un courant de gaz de chauffe. (
DE2312639A1 (de) * 1973-03-14 1974-09-26 Rheinstahl Ag Verfahren und vorrichtung zum brennen von gips insbesondere von putzgips
DE2408313A1 (de) * 1974-02-21 1975-09-04 Rheinstahl Ag Traegergasanlage, insbesondere zyklonbrennanlage zum brennen von mehrphasengips
US4569831A (en) * 1985-04-01 1986-02-11 Fuller Company Process and apparatus for calcining gypsum
DE3635237A1 (de) * 1986-10-16 1988-04-28 Heidelberger Zement Ag Verfahren zur herstellung von baugipsen und spezialgipsen
DE3730067A1 (de) * 1987-09-08 1989-03-30 Bayer Ag Selbstnivellierende moertelmischung
EP0492567B1 (de) * 1990-12-22 1995-03-01 Gebr. Knauf Westdeutsche Gipswerke KG Erbrannter Anhydrit, Verfahren zu seiner Herstellung und seine Verwendung

Also Published As

Publication number Publication date
SK279736B6 (sk) 1999-03-12
CS142292A3 (en) 1992-11-18
DE59201350D1 (de) 1995-03-23
PL294541A1 (en) 1992-11-30
DK0513779T3 (da) 1995-07-10
EP0513779A3 (en) 1993-05-05
FI922139A0 (fi) 1992-05-12
EP0513779A2 (de) 1992-11-19
EP0513779B1 (de) 1995-02-08
FI922139A (fi) 1992-11-15
DE4115699A1 (de) 1992-11-19
PL170116B1 (pl) 1996-10-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN107651870B (zh) 一种悬浮气流式磷石膏一体化处理装置及方法
CZ281929B6 (cs) Způsob výroby tekuté anhydritové sádry na mazaniny a zařízení k její výrobě
US4569831A (en) Process and apparatus for calcining gypsum
US3956456A (en) Gypsum calcination
US10676396B2 (en) Process and apparatus for calcination of gypsum
US9340455B2 (en) Method and system for the production of hard plaster
EA007418B1 (ru) Способ и устройство для получения цемента
US3648994A (en) Process for calcining gypsum in a current of heating gas
CN111362604B (zh) 一种ⅱ型无水石膏焙烧工艺
CZ300330B6 (cs) Zpusob a zarízení pro výrobu cementu z cementárské surovinové smesi ve forme cástic
CN111684228B (zh) 水泥生产系统的煅烧炉和用于运行煅烧炉的方法
US3773892A (en) Method and apparatus for burning gypsum
US3829280A (en) Apparatus for the production of polyphase gypsum
JP2689502B2 (ja) 石膏焼成装置の製御方法
US5449404A (en) Method for manufacturing cement
PL85108B1 (cs)
EP0030787B1 (en) A kiln plant and method of operating it
RU1805273C (ru) Установка дл производства извести
RU2783930C1 (ru) Способ производства портландцементного клинкера
CN208933224U (zh) 一种石膏煅烧过程中的原料预热与粉汽分离系统
SU1048283A1 (ru) Способ получени высокоактивной тонкодисперсной извести в многозонной печи кип щего сло
PL88893B1 (cs)
WO2023188114A1 (ja) 有機汚泥の処理装置及び処理方法
RU1794925C (ru) Способ получени гипсового в жущего из фосфогипса
SU485088A1 (ru) Силикатна масса

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MK4A Patent expired

Effective date: 20120512