CZ280432B6 - Elektronické zabezpečovací zařízení, zejména k ochraně bytů vybavených kabelovou televizí - Google Patents

Elektronické zabezpečovací zařízení, zejména k ochraně bytů vybavených kabelovou televizí Download PDF

Info

Publication number
CZ280432B6
CZ280432B6 CZ942648A CZ264894A CZ280432B6 CZ 280432 B6 CZ280432 B6 CZ 280432B6 CZ 942648 A CZ942648 A CZ 942648A CZ 264894 A CZ264894 A CZ 264894A CZ 280432 B6 CZ280432 B6 CZ 280432B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
identification
security device
electronic security
identification processor
central
Prior art date
Application number
CZ942648A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ264894A3 (en
Inventor
Ludvík Ing. Marguš
Original Assignee
Ludvík Ing. Marguš
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ludvík Ing. Marguš filed Critical Ludvík Ing. Marguš
Priority to CZ942648A priority Critical patent/CZ264894A3/cs
Priority to DE59505796T priority patent/DE59505796D1/de
Priority to PL95319879A priority patent/PL178734B1/pl
Priority to CA002203887A priority patent/CA2203887C/en
Priority to SK540-97A priority patent/SK282912B6/sk
Priority to PCT/CZ1995/000023 priority patent/WO1996013820A1/de
Priority to AT95934038T priority patent/ATE179539T1/de
Priority to EP95934038A priority patent/EP0796483B1/de
Publication of CZ280432B6 publication Critical patent/CZ280432B6/cs
Publication of CZ264894A3 publication Critical patent/CZ264894A3/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G08SIGNALLING
    • G08BSIGNALLING OR CALLING SYSTEMS; ORDER TELEGRAPHS; ALARM SYSTEMS
    • G08B25/00Alarm systems in which the location of the alarm condition is signalled to a central station, e.g. fire or police telegraphic systems
    • G08B25/01Alarm systems in which the location of the alarm condition is signalled to a central station, e.g. fire or police telegraphic systems characterised by the transmission medium
    • G08B25/08Alarm systems in which the location of the alarm condition is signalled to a central station, e.g. fire or police telegraphic systems characterised by the transmission medium using communication transmission lines
    • G08B25/085Alarm systems in which the location of the alarm condition is signalled to a central station, e.g. fire or police telegraphic systems characterised by the transmission medium using communication transmission lines using central distribution transmission lines
    • GPHYSICS
    • G08SIGNALLING
    • G08BSIGNALLING OR CALLING SYSTEMS; ORDER TELEGRAPHS; ALARM SYSTEMS
    • G08B13/00Burglar, theft or intruder alarms
    • G08B13/22Electrical actuation

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Business, Economics & Management (AREA)
  • Emergency Management (AREA)
  • Alarm Systems (AREA)
  • Selective Calling Equipment (AREA)
  • Details Of Connecting Devices For Male And Female Coupling (AREA)
  • Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)
  • Burglar Alarm Systems (AREA)
  • Protection Of Static Devices (AREA)

Abstract

Zařízení je určeno zejména k ochraně bytů a je opatřeno ústřednami, umístěnými v chráněných prostorách, jež mají prvek k ovládání ústředny a alespoň jedno čidlo a které jsou napojeny na pult centrální ochrany prostřednictvím přenosových linek kabelové televize. Ústřednou je identifikační procesor (1), generující vedle alarmového nulového stavu alespoň jeden vysokofrekvenční kmitočet, a prvkem k ovládání ústředny je zařízení (4) ke čtení čipových karet. ŕ

Description

Elektronické zabezpečovací zařízení, zejména k ochraně bytů vybavených kabelovou televizí
Oblast techniky
Vynález se týká elektronických zabezpečovacích zařízení, zejména k ochraně bytů, u nichž jsou chráněné prostory opatřeny ústřednami s prvkem k ovládání ústředny a s alespoň jedním čidlem a napojeny na pult centrální ochrany prostřednictvím přenosových linek kabelové televize.
Dosavadní stav techniky
Jsou známy zabezpečovací systémy k ochraně skupin chráněných prostorů například bytů proti vloupání, popřípadě proti požáru, úniku plynu a podobně. Známé zabezpečovací systémy tohoto druhu jsou tvořeny prvky nacházejícími se uvnitř chráněného objektu, spojovými prvky a pultem centrální ochrany. Uvnitř chráněného prostoru se nachází vyhodnocovací zařízení, neboli ústředna, propojená s pultem centrální ochrany, na níž jsou připojena čidla a prvek k ovládání ústředny sloužící k prokázání oprávněnosti vstupu do chráněného prostoru, popřípadě k nastavení podmínek přístupu do něj. Na ústřednu může být připojen zálohový zdroj napájení a popřípadě siréna.
Čidla jsou v podstatě smyčky s dvoustavovým výstupem - sepnuto/rozepnuto. Dělí se na čidla aktivní - vyžadující napájení, například čidla registrující změny na infračerveném pozadí, změny elektromagnetického nebo akustického vlnění, a dále na čidla pasivní - bez napájení, například magnetické kontakty a mikrospínače. Vedení dvoustavové informace z čidla do ústředny se děje stíněným kabelem nebo rádiovým přenosem. Úkolem ústředny je vyhodnocovat stav čidel a informaci přicházející od ovládacího prvku a po vyhodnocení vyslat alarmovou nebo i jinou informaci pultu centrální ochrany, popřípadě zapnout sirénu.
Ovládací prvek ústředny - ovládací panel přijímá identifikační informaci od vstoupivší osoby prostřednictvím mechanického, magnetického nebo elektronického klíče této osoby nebo prostřednictvím kódové klávesnice ovládané touto osobou. Kódová klávesnice může zároveň sloužit jako prostředek k nastavení respektive změně podmínek přístupu do chráněného prostoru.
Při vstupu osoby do chráněného prostoru spustí například magnetické čidlo časovač v ústředně a vstoupivší osoba musí v určitém časovém limitu použitím svého klíče nebo klávesnice systém vypnout, jinak je signalizováno napadení chráněného prostoru. Osoba je většinou zvukovým nebo světelným signálem upozorněna na uplynutí časového limitu.
U známých zabezpečovacích zařízení se přenos informace od domácí ústředny k pultu centrální ochrany děje po vlastní vyhrazené telefonní lince, a to ve formě dvoustavové informace, nebo po běžné telefonní lince, buď také ve formě dvoustavové informace v nadhovorovém frekvenčním pásmu, anebo v digitální formě v hovorovém pásmu, jako úplná alfanumerická zpráva.
-1CZ 280432 B6
Nevýhodou systémů používajících přenos po vlastní lince a systémů s přenosem po běžné lince v hovorovém pásmu je jejich snadná napadnutelnost. Největší nevýhodou systému používající přenos po běžné lince v nadhovorovém frekvenčním pásmu je, že signál projde pouze přes jednu městskou ústřednu; zapojení přes pobočkovou ústřednu nebo více městských ústředen nelze realizovat. Zřizování vlastních linek je velmi nákladné, plošné nasazení systémů využívajících stávající telefonní linky nepřichází v úvahu v obcích s nízkým stupněm telefonizace.
Jsou známy zabezpečovací zařízení, u nichž přenos informace od domácí ústředny k pultu centrální ochrany probíhá po linkách kabelové televize. V těchto známých systémech se zařízení odpovídající pultu centrální ochrany periodicky dotazuje standardních ústředen v jednotlivých chráněných objektech na jejich stav s periodicitou cca 6 s.
Nevýhodou známých zabezpečovacích zařízení využívajících k přenosu linky kabelové televize je jejich snadná napadnutelnost, protože chráněný objekt není v době mezi periodickými dotazy monitorován, čehož může být využito k napojení emulátoru.
Pokud má obecně dojít k plošnému nasazení bezpečnostního systému v obytných domech, domovních blocích, popřípadě v městských čtvrtích, musí systém splňovat tyto základní požadavky:
- jeho technická úroveň musí vyhovovat platným normám,
- jeho ovládání musí být přístupné osobám od 8 let věku,
- musí být zabezpečen proti zneužití přístupových práv,
- musí být, alespoň v základním provedení, nákladově přístupný všem sociálním vrstvám žijícím v oblasti nasazení,
- musí být dostatečně variabilní, aby poskytl různý komfort podle přání a sociálního statutu uživatelů.
Nevýhodou známých bezpečnostních systémů je, že nesplňují alespoň jeden z uvedených požadavků: Podmínce přístupnosti osobám od 8 let vyhovují systémy ovládané mechanickým nebo elektronickým klíčem. Přitom systémy s mechanickým klíčem v případě ztráty klíče nevyhovují požadavku zabezpečení proti zneužití přístupových práv a systémy s elektronickým klíčem nejsou cenově dostupné širším sociálním vrstvám. Sama náhrada elektronického klíče v případě ztráty je spojena s vysokými náklady.
Vynález si proto klade za úkol vytvořit bezpečnostní systém splňující všechny uvedené podmínky hromadného nasazení v bytové zástavbě.
Podstata vynálezu
Uvedený úkol řeší elektronické zabezpečovací zařízení podle vynálezu, zejména k ochraně bytů, v němž jsou chráněné prostory opatřeny ústřednami, které mají prvek k ovládání ústředny a alespoň jedno čidlo a které jsou napojeny na pult centrální ochrany prostřednictvím přenosových linek kabelové televize, jehož podstata spočívá v tom, že ústřednou je identifikační procesor, generující vedle nulového stavu alespoň jeden vysokofrekvenční kmitočet, a prvkem k ovládání ústředny je zařízení ke čtení čipových karet.
-2CZ 280432 B6
Ve výhodném provedení je identifikační procesor vedle nulového stavu generátorem dvou vysokofrekvenčních kmitočtů.
V provedení obvzláště výhodném pro plošné nasazení je mezi skupinu identifikačních procesorů a pult centrální ochrany vřazen skupinový dekodér frekvenčního spektra generovaného identifikačními procesory.
U alternativního provedení zabezpečovacího zařízení je k identifikačnímu procesoru připojen zdroj elektrického napětí a záložní zdroj elektrického napětí. Potom může být k identifikačnímu procesoru připojeno alespoň jedno aktivní čidlo a/nebo kódová klávesnice.
Ve výhodném provedení jsou identifikační procesory a pult centrální ochrany vybaveny modemy pro oboustrannou komunikaci identifikačních procesorů s pultem centrální ochrany. Na identifikační procesor mohou být připojeny elektrické výstupy bytových měřicích a regulačních zařízení. V tomto provedení vedle bezpečnostní funkce plní zařízení celé spektrum doplňkových informačních a regulačních funkcí.
Obrázky na výkrese
Vynález bude dále objasněn pomocí připojeného výkresu, kde na obr. 1 je blokové schéma zapojení základního provedení elektronického zabezpečovacího zařízení, na obr. 2 je blokové schéma zapojení systému vybaveného skupinovými dekodéry a na obr. 3 je blokové schéma zapojení zařízení vybaveného modemy, přičemž u jednoho identifikačního procesoru je naznačeno připojeni zdroje napětí, záložního zdroje napětí, aktivního čidla a ovládací klávesnice .
Příklady provedení vynálezu
V nej jednodušším provedení sestává elektronické zabezpečovací zařízení podle vynálezu z identifikačních procesorů i napojených na bytové televizní přípojky 2 vedoucí k televizním přijímačům 2· Na identifikační procesor 1 jsou napojeny, popřípadě jsou přímo jejich součástí zařízení 4 ke čtení čipových karet. Na identifikační procesor 1 je dále připojeno pasivní čidlo 5 umístěné ve vchodových dveřích bytu. Bytové televizní přípojky 2 jsou prostřednictvím standardního napájecího a translačního zdroje 6 kabelové televize a větví Ί_ rozvodu kabelové televize napojeny na vysílací centrum 8 kabelové televize. V místě, kde se větve ]_ rozvodu setkávají, je na né napojen pult 9 centrální ochrany, což je počítačový subsystém pro monitorování a zpracování alarmových a technických informací z chráněných objektů. U pultu 9 centrální ochrany se předpokládá stálá služba.
Identifikační procesor i je umístěn za vchodovými dveřmi bytu uvnitř chráněného prostoru a pasivním čidlem 5 je například magnetický spínač umístěný ve vchodových dveřích. Identifikační procesor 1 vysílá do rozvodové sítě kabelové televize signál o frekvenci A. Při vstupu do vchodových dveří je čidlem 5 spuštěn časovač v identifikačním procesoru 1. V nastaveném časovém limitu musí vstupující osoba vložit svou identifikační čipovou kartu do čtecího zařízení 4. Pokud tak učiní a čipová karta je identifiko
-3CZ 280432 B6 vána jako oprávněná, změní identifikační procesor 1 vysílanou frekvenci z A na B. Pokud tak neučiní nebo čipová karta je identifikována jako neoprávněná, přestane identifikační procesor i vysílat. Nulová frekvence znamená alarmový stav. Každý identifikační procesor i systému má vlastní charakteristickou frekvenci A, která odpovídá prázdnému bytu a charakteristickou frekvenci B, která odpovídá obsazenému bytu. Frekvence A respektive B vysílané jednotlivými identifikačními procesory 1 systému tvoří v rozvodové síti kabelové televize spektrum, které je dekódováno pultem 9 centrální ochrany. Pult 9 centrální ochrany registruje přítomnost jednotlivých komponent spektra a vyhodnocuje stav jednotlivých chráněných bytů, tj. frekvenci A = byt prázdný, frekvenci B = byt obsazený oprávněnou osobou a frekvenci 0 = byt napadený. V posledním případě je vyhlášen alarm a uvedena v činnost výjezdová j ednotka.
V popsaném nej jednodušším provedení je počet chráněných objektů - bytů v zařízení omezen přenosovými kapacitami systému na
024. K překonání tohoto omezení je vytvořeno rozšířené zabezpečovací zařízení podle obr. 2, které má v oblasti napájecích a translačních zdrojů 6 vřazeny do bytových televizních přípojek skupinové dekodéry 10,. Skupinové dekodéry 10 vysílají na vlastních frekvencích. Analyzují frekvenční spektrum vysílané identifikačními procesory 1 své skupiny. Změna frekvence kteréhokoliv identifikačního procesoru 1 skupiny mezi frekvenčními stavy A, B, 0 se projeví změnou vlastni frekvence skupinového dekodéru 10, což registruje pult 9 centrální ochrany. Skupinový dekodér zároveň zajistí propojení příslušného identifikačního procesoru i s pultem 9 centrální ochrany, a tím registraci charakteru změny stavu v daném bytě.
V dosavadním popisu nej jednoduššího i rozšířeného provedeni elektronického zabezpečovacího zařízení podle vynálezu bylo zmiňováno základní vybaveni chráněného objektu, tj. bytu, které je tvořeno identifikačním procesorem 1 se zařízením 4 ke čtení čipových karet a jedním pasivním čidlem .5 ve vchodových dveřích. Toto vybavení je schopno plnit základní zabezpečovací funkci bytu. Zařízení však umožňuje, aby v jednotlivých bytech byla podle přání uživatelů instalována dodatková zařízení, popřípadě připojená na zabezpečovací zařízení podle vynálezu prostřednictvím standardní zabezpečovací ústředny. Tím se dále zvýší uživatelský komfort v daných bytech. Tím je míněno napojení identifikačního procesoru na zdroj 11 elektrického napětí, tedy na elektrickou sít, což umožní instalaci aktivních čidel 12 napojených na identifikační procesor i· Pro případ výpadku elektrické sítě může být instalován zálohový zdroj 13 napětí. Po jeho vyčerpání přepne identifikační procesor na stav 0 a pultem 9 centrální ochrany je identifikován stav napadení. Zdroj 11 elektrického napětí dále umožňuje připojení dodatkové kódové klávesnice 14 na identifikační procesor. Touto kódovou klávesnicí 14 mohou být například měněny podmínky přístupu do objektu přímo jeho uživatelem.
Dosud popsaná provedení umožňují pouze jednostrannou komunikaci v zabezpečovacím zařízení, a to směrem od identifikačních procesorů i k pultu centrální ochrany 9. Další stupeň zabezpečovacího zařízení z uživatelského hlediska představuje provedeni, v němž je pult 9 centrální ochrany vybaven modemem 15 pro oboustrannou komunikaci a také byty podle volby uživatelů jsou vyba
-4CZ 280432 B6 vény modemy 15 pro oboustrannou komunikaci. Toto komplexní elektronické zabezpečovací zařízení podle obr. 3 jednak umožňuje, aby pult 9 centrální ochrany rozeznal druh ohlašované poruchy, jednak umožňuje regulační zásahy v jednotlivých bytech z pultu 9 centrální ochrany, například regulaci teploty, okysličení vody v akváriu a podobně. Oboustranná komunikace probíhá na frekvencích od 5 do 29 MHz.
Zabezpečovací zařízení podle vynálezu jeví značnou odolnost proti napadení. V případě, že by došlo k pokusu nahradit chybějící kmitočet chráněného objektu jeho emulací, postačí nepatrná časová prodleva před zapojením emulátoru k tomu, aby pult 9 centrální ochrany zaregistroval napadení a identifikoval napadený objekt. Při vypnutí síťového napětí je u základních provedení bezpečnostního systému jeho funkčnost nedotčena. V bytech vybavených napojením na zdroj 11 elektrického napětí nastupuje při výpadku sítě zálohový zdroj 13,. Po vyčerpání zálohového zdroje 13. ustane generování kmitočtu a pult 1 centrální ochrany zaznamená nerovnovážný stav.
V případě ztráty klíče, tedy čipové karty, ohlásí uživatel ztrátu službě u pultu 9 centrální ochrany, která nastaví na příslušném identifikačním procesoru 1 změnu podle kódu nového klíče. Pokud je byt vybaven vlastní kódovou klávesnicí 14., může si přestavení provést sám uživatel.
Zabezpečovací zařízení dovoluje, aby jednotlivé body systému, třeba i vzájemně sousedící, měly různé vybavení - od základního až po kompletní.
Elektronické zabezpečovací zařízení podle vynálezu najde uplatnění zejména při plošném nasazení v obytných čtvrtích.

Claims (8)

1. Elektronické zabezpečovací zařízení, zejména k ochraně bytů vybavených kabelovou televizí, jehož součástí jsou v chráněných prostorách umístěné ústředny, které mají prvek k ovládání ústředny a alespoň jedno čidlo a které jsou napojeny na pult centrální ochrany prostřednictvím přenosových linek kabelové televize, vyznačující se tím, že ústřednou je identifikační procesor (1) ke generování alespoň jednoho vysokofrekvenčního kmitočtu vedle alarmovového nulového stavu, přičemž prvkem k ovládání ústředny je zařízení (4) ke čtení čipových karet.
2. Elektronické zabezpečovací zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že ústřednou je identifikační procesor (1) ke generování dvou vysokofrekvenčních kmitočtů vedle alarmového nulového stavu.
3. Elektronické zabezpečovací zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že mezi skupinu identifikačních procesorů (1) a pult (9) centrální ochrany je vřazen skupinový dekodér (10) frekvenčního spektra generovaného identifikačními procesory (1).
4. Elektronické zabezpečovací zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, žek identifikačnímu procesoru (1) je připojen zdroj (11) elektrického napětí a zálohový zdroj (13) elektrického napětí.
5. Elektronické zabezpečovací zařízení podle nároku 3, vyznačující se tím, žek identifikačnímu procesoru (1) je připojeno alespoň jedno aktivní čidlo (12).
6. Elektronické zabezpečovací zařízení podle nároku 3, vyznačující se tím, žek identifikačnímu procesoru (1) je připojena kódová klávesnice (14).
7. Elektronické zabezpečovací zařízení podle nároku 3, vyznačující se tím, že identifikační procesory (1) a pult (9) centrální ochrany jsou vybaveny modemy (15) pro oboustrannou komunikaci identifikačních procesorů (1) s pultem (9) centrální ochrany.
8. Elektronické zabezpečovací zařízení podle nároku 6, vyznačující se tím, že na identifikační procesor (1) jsou připojeny elektrické výstupy bytových měřicích a regulačních zařízení.
CZ942648A 1994-10-27 1994-10-27 Electronic safety device, particularly for protection of flats equipped by cable television CZ264894A3 (en)

Priority Applications (8)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ942648A CZ264894A3 (en) 1994-10-27 1994-10-27 Electronic safety device, particularly for protection of flats equipped by cable television
DE59505796T DE59505796D1 (de) 1994-10-27 1995-10-24 Elektronisches sicherheitssystem, vorzugsweise zum schutz von wohnungen, die mit kabelfernsehanschluss ausgestattet sind
PL95319879A PL178734B1 (pl) 1994-10-27 1995-10-24 Elektroniczny system bezpieczeństwa, zwłaszcza do ochrony mieszkań
CA002203887A CA2203887C (en) 1994-10-27 1995-10-24 Electronic security system, preferably for protecting residences with television cable connection
SK540-97A SK282912B6 (sk) 1994-10-27 1995-10-24 Elektronický zabezpečovací systém
PCT/CZ1995/000023 WO1996013820A1 (de) 1994-10-27 1995-10-24 Elektronisches sicherheitssystem, vorzugsweise zum schutz von wohnungen, die mit kabelfernsehanschluss ausgestattet sind
AT95934038T ATE179539T1 (de) 1994-10-27 1995-10-24 Elektronisches sicherheitssystem, vorzugsweise zum schutz von wohnungen, die mit kabelfernsehanschluss ausgestattet sind
EP95934038A EP0796483B1 (de) 1994-10-27 1995-10-24 Elektronisches sicherheitssystem, vorzugsweise zum schutz von wohnungen, die mit kabelfernsehanschluss ausgestattet sind

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ942648A CZ264894A3 (en) 1994-10-27 1994-10-27 Electronic safety device, particularly for protection of flats equipped by cable television

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ280432B6 true CZ280432B6 (cs) 1996-01-17
CZ264894A3 CZ264894A3 (en) 1996-01-17

Family

ID=5465334

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ942648A CZ264894A3 (en) 1994-10-27 1994-10-27 Electronic safety device, particularly for protection of flats equipped by cable television

Country Status (7)

Country Link
EP (1) EP0796483B1 (cs)
AT (1) ATE179539T1 (cs)
CZ (1) CZ264894A3 (cs)
DE (1) DE59505796D1 (cs)
PL (1) PL178734B1 (cs)
SK (1) SK282912B6 (cs)
WO (1) WO1996013820A1 (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19638485C2 (de) * 1996-09-20 2002-09-26 Secal Gmbh Alarmsystem für ein Mehrfamilienhaus

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL7700448A (nl) * 1977-01-17 1978-07-19 Oak Holland Bv Alarmeringsstelsel.
US4322854A (en) * 1979-05-18 1982-03-30 Allan B. Bundens Data communications terminal
US4574305A (en) * 1983-08-11 1986-03-04 Tocum, Incorporated Remote hub television and security systems
DE4241526A1 (de) * 1992-12-10 1994-06-16 Schreiber Hans Verfahren und Bausatz zur Legitimationsprüfung elektronischer Zugangs- und/oder Informationsmedien

Also Published As

Publication number Publication date
PL178734B1 (pl) 2000-06-30
SK282912B6 (sk) 2003-01-09
SK54097A3 (en) 1999-04-13
PL319879A1 (en) 1997-09-01
ATE179539T1 (de) 1999-05-15
EP0796483A1 (de) 1997-09-24
WO1996013820A1 (de) 1996-05-09
CZ264894A3 (en) 1996-01-17
EP0796483B1 (de) 1999-04-28
DE59505796D1 (de) 1999-06-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6392538B1 (en) Advanced services interactive security system
US4721954A (en) Keypad security system
CN100492311C (zh) 安全系统中的用于面板链接的系统和方法
US6204760B1 (en) Security system for a building complex having multiple units
US6297729B1 (en) Method and apparatus for securing communications along ac power lines
CA1102460A (en) Central station system including alternative signal path through commercial telephone network
SE519176C2 (sv) Förfarande och system för styrning och underhåll av servicenät för hemmet
US20030090362A1 (en) Remote controller with energy saving
RU72778U1 (ru) Устройство мобильной сигнализации
AU709083B2 (en) Remote control of electronic locking systems
CZ280432B6 (cs) Elektronické zabezpečovací zařízení, zejména k ochraně bytů vybavených kabelovou televizí
RU2281614C1 (ru) Интегрированная многофункциональная система контроля и управления
CZ2917U1 (cs) Elektronické zabezpečovací zařízení, zejména k ochraně bytů vybavených kabelovou televizí
CA2203887C (en) Electronic security system, preferably for protecting residences with television cable connection
CA2197153A1 (en) Electronic access control and security system
KR100564321B1 (ko) 분전반 제어를 통한 실내 전력네트워크 관리 시스템
CN1357996A (zh) 家庭信息化智能终端
JPH05260569A (ja) 集中検針盤
RU2222051C1 (ru) Система охранно-пожарной сигнализации
RU2263972C2 (ru) Система охранно-пожарной сигнализации
JP2000011281A (ja) 集合住宅用監視システム
MXPA97001705A (en) Electronic system for the control and security of acc
GB2241599A (en) Intruder alarm with remote reset
US927111A (en) Electric protection system.
RU97103421A (ru) Электронная система для контроля доступа и для защиты

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20061027