CZ279319B6 - Způsob získávání kovů nebo kovových slitin a zařízení k provádění tohoto způsobu - Google Patents

Způsob získávání kovů nebo kovových slitin a zařízení k provádění tohoto způsobu Download PDF

Info

Publication number
CZ279319B6
CZ279319B6 CS877690A CS769087A CZ279319B6 CZ 279319 B6 CZ279319 B6 CZ 279319B6 CS 877690 A CS877690 A CS 877690A CS 769087 A CS769087 A CS 769087A CZ 279319 B6 CZ279319 B6 CZ 279319B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
oxygen
coal
layer
gas
containing gas
Prior art date
Application number
CS877690A
Other languages
English (en)
Inventor
Erich Dipl. Ing. Ottenschläger
Werner L. Dr. Dipl. Ing. Kepplinger
Original Assignee
Voest-Alpine Industrieanlagenbau Gesellschaft M.B.H.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Voest-Alpine Industrieanlagenbau Gesellschaft M.B.H. filed Critical Voest-Alpine Industrieanlagenbau Gesellschaft M.B.H.
Publication of CZ769087A3 publication Critical patent/CZ769087A3/cs
Publication of CZ279319B6 publication Critical patent/CZ279319B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C21METALLURGY OF IRON
    • C21BMANUFACTURE OF IRON OR STEEL
    • C21B13/00Making spongy iron or liquid steel, by direct processes
    • C21B13/02Making spongy iron or liquid steel, by direct processes in shaft furnaces
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C21METALLURGY OF IRON
    • C21BMANUFACTURE OF IRON OR STEEL
    • C21B13/00Making spongy iron or liquid steel, by direct processes
    • C21B13/0006Making spongy iron or liquid steel, by direct processes obtaining iron or steel in a molten state
    • C21B13/0013Making spongy iron or liquid steel, by direct processes obtaining iron or steel in a molten state introduction of iron oxide into a bath of molten iron containing a carbon reductant
    • C21B13/002Reduction of iron ores by passing through a heated column of carbon
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C22METALLURGY; FERROUS OR NON-FERROUS ALLOYS; TREATMENT OF ALLOYS OR NON-FERROUS METALS
    • C22BPRODUCTION AND REFINING OF METALS; PRETREATMENT OF RAW MATERIALS
    • C22B5/00General methods of reducing to metals
    • C22B5/02Dry methods smelting of sulfides or formation of mattes
    • C22B5/12Dry methods smelting of sulfides or formation of mattes by gases
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C21METALLURGY OF IRON
    • C21BMANUFACTURE OF IRON OR STEEL
    • C21B2100/00Handling of exhaust gases produced during the manufacture of iron or steel
    • C21B2100/40Gas purification of exhaust gases to be recirculated or used in other metallurgical processes
    • C21B2100/44Removing particles, e.g. by scrubbing, dedusting
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P10/00Technologies related to metal processing
    • Y02P10/10Reduction of greenhouse gas [GHG] emissions
    • Y02P10/134Reduction of greenhouse gas [GHG] emissions by avoiding CO2, e.g. using hydrogen

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Manufacture And Refinement Of Metals (AREA)
  • Manufacture Of Iron (AREA)
  • Manufacture Of Metal Powder And Suspensions Thereof (AREA)

Abstract

Redukují se oxidy kovů v redukční zoně vytvořené z vrstvy uhlí, kterou proudí redukční plyn. Vrstva uhlí je vytvořena ze tří pevných vrstev (A,B,C) přičemž nejspodnější vrstva (A) kryjící roztavenou směs kovu a strusky, je vytvořena z odplyněného uhlí. Do střední vrstvy (B) uhlí se zavádí kyslík, nebo plyn obsahující kyslík, k vytvoření horkého redukčního plynu a v odstupu nad tímto přívodem se do střední vrstvy (B) zavádí jemně zrnitý oxidický vsázkový materiál. Do horní vrstvy (C) se zavádějí spalné plyny u uhlíkových částic a z kyslíku nebo z plynu obsahujícího kyslík z hořáků (10). Zařízení k provádění způsobu je tvořeno šachtovým tavicím zplynovačem (1), který má v horní části vsázecí otvor (7) pro uhlí a potrubí (11) pro odvádění plynu, v boční stěně potrubí pro uhlíkové částice a pro kyslík nebo plyn obsahující kyslík a ve spodní části prostor pro shromaždôvání roztaveného kovu (3) a roztavené strusky (4). V oblasti zplynovače mezi nejspodnější pevnou vrstvou (A) uhlí a mezi střŕ

Description

Způsob získávání kovů nebo kovových slitin a zařízení k provádění tohoto způsobu
Vynález se týká způsobu k získání kovů popřípadě kovových slitin, zvláště k získání feroslitin, redukcí oxidů kovů v redukční zóně, která je vytvořena vrstvou uhlí, jíž proudí redukční plyn, a zařízení pro provádění tohoto způsobu.
V evropském patentovém spise EP-A- 0 174 291 je popsán způsob k vytavování kovů, a to mědi, olova, zinku, niklu, kobaltu a cínu, z oxidických jemně zrnitých neželezných rud, přičemž se vsádkový materiál vnáší do redukční zóny, která je tvořena vířivou vrstvou z uhlí v tavícím zplyňovači. Při průchodu touto redukční zónou se oxidický vsádkový materiál redukuje na kov, který se shromažďuje ve spodní části tavícího zplynovače.
Ukázalo se, že se způsobu podle evropského spisu EP-A0 174 291 může s výhodou používat k redukci oxidů, které reagují s elementárním uhlíkem při teplotách pod 1 000 °C, že však může docházet k obtížím při získání kovů a kovových slitin, zvláště feroslitin, jako feromanganu, ferochromu a ferosilicia, které je možno získat z jejich oxidů teprve při teplotách nad 1 000 “C, s elementárním uhlíkem jako redukčním prostředkem, protože doba styku těchto vsádkových oxidických materiálů, reagujících při vyšších teplotách s částicemi uhlí vytvářejícími vířivou vrstvu, je poměrně krátká.
Vynález byl vyvolán snahou vyhnout se těmto nesnázím a potížím a jeho úkolem je vyvinutí způsobu a zařízení shora popsaného druhu, který by umožňoval vyrábět kovy a slitiny kovů, zvláště feroslitiny, jako jsou feromangan, ferochrom a ferosilicium, z jemně zrnitých oxidických materiálů v tavícím zplyňovači, přičemž by měl kov tak vysokou afinitu ke kyslíku, že by reagoval s elementárním uhlíkem teprve při teplotách nad 1 000 °C.
Tento úkol je způsobem podle vynálezu vyřešen tak, že vrstva uhlí je vytvořena ze tří pevných vrstev, přičemž spodní vrstva kryjící kapalnou směs z redukovaného kovu a strusky je z odplyněného uhlí. Do střední vrstvy se zavádí kyslík nebo plyn obsahující kyslík, k vytvoření horkého redukčního plynu sestávajícího v podstatě z oxidu uhelnatého a v odstupu se do střední vrstvy zavádí jemně zrnitý oxidický vsázkový materiál. Do horní vrstvy se zavádějí spalovací plyny z částic uhlí a z kyslíku popřípadě z plynu obsahujícího kyslík.
S výhodou se používá jemně zrnitého oxidického vsázkového materiálu o velikosti zrna do 6 mm.
S výhodou se pro vytvoření pevné vrstvy používá uhlí o velikosti částic 5 až 100 mm, zvláště 5 až 30 mm.
Při výhodném způsobu provedení se udržuje tloušťka střední i horní pevné vrstvy 1 až 4 m.
Jiný Způsob provedení vynálezu je vyznačený tím, že se odlučují prachovité částice uhlí z odpadních plynů redukční zóny a tyto odloučené částice uhlí s výhodou v horkém stavu, se zavá
-1CZ 279319 B6 dějí spolu s kyslíkem nebo s plynem obsahujícím kyslík do hořáků, které směřují do horní části horní pevné vrstvy.
Odpadní plyn, zbavený částic uhlí, se může používat jako nosné prostředí pro jemně zrnitý oxidický vsázkový materiál.
S výhodou se používá uhlí, které si po odplynění zachovává svůj kusovitý charakter, takže při použitém rozsahu zrnění 5 až 100 mm, s výhodou 5 až 30 mm, má po odplynění alespoň 50 % vzniklého odplyněného uhlí původní velikost částic 5 až 100 mm, popřípadě 5 až 30 mm a zbytek má nejmenší zrno.
Předností způsobu podle vynálezu je skutečnost, že má zachovány všechny známé přednosti redukčního procesu v šachtových pecích vytápěných fosilní energií, jako jsou protiproudá výměna tepla, metalurgická reakce v pevné vrstvě s elementárním uhlíkem, která je nutná pro redukci oxidů neuslechtilých kovů, a dobré oddělování kovu od strusky. Zkoksování, popřípadě odplynění uhlí, se může provádět bez vytváření dehtu a jiných kondenzovatelných sloučenin. Plyn, vytvářející se při odplyňování uhlí, působí jako přídavný redukční prostředek spolu s redukčními plyny vytvářejícími se zplynováním odplyněného uhlí.
Použitý oxidický materiál se může při zvláštním případě provádění způsobu podle vynálezu v předredukčním stupni předredukovávat, což se jeví jako výhodné při výrobě feroslitin, kde je podíl oxidu železa vsázkového materiálu této redukci přístupný.
Jako zvláštní výhoda způsobu podle vynálezu se uvádí, že se může provádět redukce oxidů neušlechtilých kovů, jako například křemíku, chrómu a manganu, bez použití elektrické energie. Při způsobu podlé vynálezu se jednoduchým způsobem řídí energie potřebná pro odplynění uhlí, protože nejmenší zrno /pod 5 mm/ se vynáší s horkými plyny z tavícího zplynovače do horní dmychací zóny plynů obsahujících kyslík a oxiduje se plyny obsahujícími kyslík, čímž se uvolňuje teplo.
Rozpad zrn se zkouší tak, že se frakce uhlí o zrnění 16 až 20 mm podrobuje jednohodinovému odplynění v předem vyhřáté komoře na teplotu 1 400 °C. Objem komory je 12 dm3. Po ochlazení propláchnutím studeným inertním plynem se určí rozdělení velikosti zrn.
Vynález se také týká zařízení k provádění způsobu podle vynálezu, tvořeného tavícím zplynovačem šachtovým, opatřeným žáruvzdornou vyzdívkou, který má v horní části vsázecí otvor ke vnášení uhlí a potrubí k odvádění plynů, v boční stěně má šachtový tavící zplynovač přívod pro částice uhlí a pro kyslík, popřípadě pro plyn obsahující kyslík, a ve spodní části je vybaven prostorem k shromažďování roztaveného kovu a tekuté strusky. Toto zařízení je vyznačeno tím, že k vytvoření tří nad sebou uspořádaných pevných vrstev A, B, C uhlí je v oblasti mezi nejspodnější pevnou vrstvou A a mezí střední vrstvou B uspořádán věnec dyšen pro kyslík nebo pro plyn obsahující kyslík. V odstupu nad věncem dyšen je uspořádán druhý věnec dyšen pro jemně zrněný oxidický vsázkový materiál a v odstupu nad ním v oblasti mezi střední vrstvou B a horní pevnou vrstvou C je upraven věnec hořáků pro
-2CZ 279319 B6 plyn obsahující částice uhlí a kyslík nebo plyn obsahující kyslík.
S výhodou je potrubí pro odvádění plynu z tavícího zplynovače spojeno s horkým cyklonem k odlučování částic uhlí z odpadního plynu a vynášecí konec tohoto horkého cyklonu je potrubím spojen s věncem hořáků.
Při zvláštní formě provedení zařízení podle vynálezu je horký cyklon spojen potrubím s dalším horkým cyklonem, přičemž do tohoto spojovacího potrubí mezi oběma horkými cyklony ústí dávkovači zařízení pro oxidický vsádkový materiál; vynášecí konec dalšího horkého cyklonu je spojen prostřednictvím dopravního potrubí s druhým věncem dyšen pro oxidický vsádkový materiál.
Způsob podle vynálezu, popřípadě zařízení pro provádění způsobu podle vynálezu jsou blíže objasněny na připojených výkresech, kde na obr. 1 je schematické znázornění tavícího zplyňovače s na něm napojeným přídavným zařízením a na obr. 2 je teplotní profil tavícího zlynovače.
Šachtový tavící zplynovač 1 je vybaven žáruvzdornou vyzdívkou 2. Oblast dna šachtového tavícího zplyňovače 1 slouží ke shromažďování roztaveného kovu 3. a . roztavené strusky 4. U dna je odpichový otvor 5 pro kov a odpichový otvor 6 pro sfrusku. V horní části šachtového tavícího zplyňovače 1 je vsázecí otvor 2 pro kusové uhlí . Nad tekutou vrstvou roztaveného kovu 3_ a roztavené strusky 4 je vytvořena pevná vrstva uhlí, a to nej spodnější vrstva A z odplyněného uhlí, kterou se nevede plyn, střední vrstva B z odplyněného uhlí, do které se zavádí plyn a horní vrstva C z kusového uhlí, do které se zavádí plyn.
V boční stěně šachtového tavícího zplyňovače 1 je věnec dyšen 8 pro kyslík nebo pro plyny obsahující kyslík. Tyto dyšny 2 jsou uspořádány v oblasti mezi nejspodnější vrstvou A, do které se nevede plyn a mezi střední vrstvou B. S odstupem ústí do střední až horní části pevné střední vrstvy B druhý věnec tryskovitě vytvořených dyšen 9, kterými se dmýchá jemnozrnný oxidický vsázkový materiál do střední vrstvy B.
V hraniční oblasti mezi střední vrstvou B a horní vrstvou C je věnec hořáků 10 uspořádaný v boční stěně šachtového tavícího zplyňovače 1, do kterých se zavádí směs práškovitých částic uhlí a kyslíku nebo plynu obsahujícího kyslík. Z horní části šachtového tavícího zplyňovače 1 odvádí potrubí 11 vzniklý odpadní plyn do horkého cyklonu 12. Prachovité částice uhlí, které jsou v odpadním plynu suspendovány, se v horkém cyklonu 12 odlučují a z vynášecího konce horkého cyklonu 12, ve kterém je zabudováno dávkovači zařízení 13, se potrubím 14 zavádějí do věnce hořáků 10. Potrubím 15 se zavádí kyslík nebo plyn obsahující kyslík do hořáků 10. Dávkovacím zařízením 13 se může řídit plnění horkého cyklonu 12 a může se tak ovlivňovat odlučovací působení horkého cyklonu 12.
Z horní části horkého cyklonu 12 vede spojovací potrubí 16. do dalšího horkého cyklonu 17. Do spojovacího potrubí 16 ústí další dávkovači zařízení 18, do kterého se zavádí jemnozrnný oxidický vsázkový materiál ze zásobníku 19.. Plyn ve spojovacím
-3CZ 279319 B6 potrubí 16, má funkci nosného plynu. Z vynášecího konce dalšího horkého cyklonu 17 se jemnozrnný oxidický vsázkový materiál zavádí do dopravního potrubí 20 a z něho se potrubím 21 zavádí do dyšen 9.
Z horního konce horkého cyklonu 17 vede potrubí 22, kterým se odvádí nadbytek odpadního plynu. Může se ochlazovat a stlačovat a dmychat se potrubím 23 jako dopravní prostředí do dopravního potrubí 21.
Způsob podle vynálezu se s výhodou provádí tak, že se uhlí, zaváděné do horní části šachtového tavícího zplyňovače 1, odplyní V pevné horní vrstvě C. Pro toto odplynění potřebné teplo se získá jednak z horkých redukčních plynů, které stoupají z pevné střední vrstvy B, jednak jako spalovací teplo pevných částic uhlí, které se spalují kyslík obsahujícím plynem v hořácích 10. Vertikální rozložení horní vrstvy C se volí tak, aby plyny, opouštějící horní vrstvu C, měly teplotu alespoň 950 °C. Tím je zaručeno krakování dehtů a jiných kondenzovatelných sloučenin. Tím je vyloučeno ucpání pevné vrstvy C. V praxi se osvědčuje tloušťka pro horní vrstvu C 1 až 4 m. Vertikální rozložení vrstvy
I až 4 m se osvědčuje také pro pevnou střední vrstvu B. V horní vrstvě C odplyněné uhlí vytváří při klesání směrem dolů pevnou střední vrstvu B.
Jemně zrnitý oxidický vsázkový materiál se horkým redukčním plynem a úletem předredukuje v dalším horkém cyklonu 17 a opět se odloučí od plynu. Zavádění jemně zrnitého prachu, obsahujícího uhlík do horkého redukčního plynu může být výhodné, protože uhlík reaguje s oxidem uhličitým, vytvářejícím se při redukci, za vzniku oxidu uhelnatého, čímž zůstává zachován redukční charakter horkého plynu v šachtovém tavícím zplyňovači 1. Po předredukování s úletem se odloučený jemně zrnitý oxidický vsázkový materiál nataví ve střední vrstvě B a redukuje se elementárním uhlíkem. Teplo, potřebné pro tavení a pro redukci se získá zplyněním horkého odplyněného uhlí plynem obsahujícím kyslík, který se zavádí dyšnami £ do šachtového tavícího zplyňovače 1. V pevné střední vrstvě B vznikající roztavený kov a roztavená struska tečou dolů a shromažďují se v nej spodnější vrstvě A a odpichují se.
Na obr. 2 je teplotní profil výškou šachtového tavícího zplyňovače 1, přičemž na ose y jsou vyneseny výškové poměry a na ose x teploty. Plně vyznačená čára udává teplotní průběh přisazeného uhlí a čárkovaná čára teplotní průběh vznikajícího plynu. Číslicí £ označená výška na ose y představuje věnec dyšen £, číslicí £ označená výška představuje úroveň dyšen 9, pro jemně zrnitý oxidický vsázkový materiál /rudu/, číslicí 10 označená výška představuje zpětné zavádění částic uhlíku hořáky 10, číslicí 24 označená výška znamená horní hranici pevné vrstvy uhlí a číslicí
II označená výška znamená potrubí 11 pro odvádění plynu popřípadě vsázecí otvor 7 pro kusové uhlí.
Procenta jsou míněna vždy hmot.
Postupuje se shora popsaným způsobem. . Jako rudy se používá jemně zrnité manganové rudy o velikosti zrna maximálně 10 mm, obsahující přibližně 42 % manganu. Ruda má toto složení:
-4CZ 279319 B6
Fe 5,7 %
CaO 11,8 %
MgO 2,2 %
SiO2 5,2 %
A12°3
0,1 %
MnO 53,2 %
co2 17,9 %
h2o 1,5 %
Jako paliva se používá středně těkavého bituminozního uhlí následujícího přibližného složení:
61 % C
fix
25 % těkavé podíly
10 % popel
4 % voda
Průměr částic uhlí je 1 až 40 mm. Na tunu feromanganu 75 % se používá 1 750 kg uhlí. Při analýze feromanganu bylo zjištěno:
Mn 75 %
C 7 %
Si 0,8 %
S 0,02 %, zbytek Fe.
Spotřeba kyslíku na tunu feromanganu je 950 Nm3 a spotřeba plynu na tunu feromanganu je 3 200 Nm3 s výhřevností přibližně 8 375 J na Nm3.

Claims (9)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob získávání kovů, nebo kovových slitin, zvláště feroslitin, redukcí oxidů kovů v redukční zóně, která je vytvořena vrstvou uhlí, jíž proudí redukční plyn, vyznačuj ící se tím, že vrstva uhlí je vytvořena ze tří pevných vrstev (A, B, C) přičemž spodní vrstva (A) kryjící kapalnou směs z redukovaného kovu a ze strusky, je z odplyněného uhlí, do střední vrstvy (B) se zavádí kyslík nebo plyn obsahující kyslík k vytvoření horkého redukčního plynu, sestávajícího v podstatě z oxidu uhelnatého a v odstupu se do střední vrstvy (B) zavádí jemně zrnitý vsázkový materiál a do horní vrstvy (C) se zavádějí spalovací plyny z částic uhlí a z kyslíku nebo plynu obsahujícího kyslík.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že se zavádí oxidický jemně zrnitý vsázkový materiál o velikosti částic do 6 mm.
  3. 3. Způsob podle nároků . 1 a 2, vyznačuj ícíse t i m, že se k vytvořeni pevných vrstev (A, B, C) používá uhlí o velikosti částic 5 až 100 mm, zvláště 5 až 30 mm.
  4. 4. Způsob podle nároků 1 až 3,vyznačující se tím, že tloušťka střední vrstvy (B) a horní vrstvy (C) je 1 až 4 m.
  5. 5. Způsob podle nároků 1 až 5, vyznačující se t í m, že se z odpadního plynu z redukční zóny odlučují práskovité částice uhlí a tyto částice uhlí, s výhodou v horkém stavu, se zavádějí spolu s kyslíkem nebo s plynem obsahujícím kyslík do hořáků směrovaných do horní pevné vrstvy (C).
  6. 6. Způsob podlé nároku 5, vyznačující se tím, že odpadní plyn, zbavený částic uhlí se používá jako nosné prostředí pro jemně zrnitý oxidický vsázkový materiál.
  7. 7. Zařízení k provádění způsobu podle nároků 1 až 6, sestávající z šachtového tavícího zplynovače (1), který má v horní části vsázecí otvor (7) pro přidávání uhlí a potrubí (11) pro odvádění plynů, v boční stěně má potrubí pro uhlíkové částice a pro kyslík nebo pro plyn obsahující kyslík a který má ve spodní části prostor pro shromažďování roztaveného kovu (3) a roztavené strusky (4), vyznačující se tím, že pro vytvoření tří nad sebou uspořádaných pevných vrstev (A, B, C) uhlí, je v oblasti mezi nejspodnější pevnou vrstvou (A) a mezi střední vrstvou (B) uspořádán věnec dyšen (8) pro kyslík nebo pro plyn obsahující kyslík, v odstupu nad věncem dyšen (8) je uspořádán druhý věnec dyšen (9) pro jemně zrněný oxidický vsázkový materiál a v odstupu nad druhým věncem dyšen (9) pro jemně zrněný oxidický vsázkový materiál v oblasti mezi střední vrstvou (B) a horní pevnou vrstvou (C) je uspořádán věnec hořáků (10) pro plyn obsahující částice uhlí a kyslík nebo plyn obsahující kyslík.
    -6CZ 279319 B6
  8. 8. Zařízení podle nároku 7, vyznačující se tím, že potrubí (11) má vestavěný horký cyklon (12) pro odlučování částic uhlí z odpadního plynu, přičemž vynášecí konec tohoto horkého cyklonu (12) je potrubím spojen s věncem hořáků (10) pro plyn obsahující částice uhlí a kyslík nebo plyn obsahující kyslík.
  9. 9. Zařízení podle nároku 8, vyznačující se tím, že horký cyklon (12) je potrubím (16) spojen s dalším horkým cyklonem (17), přičemž do tohoto spojovacího potrubí (16) mezi oběma horkými cyklony (12, 17) ústí dávkovači zařízení (18) pro oxidický vsázkový materiál a vynášecí konec dalšího horkého cyklonu (17) je spojen dopravním potrubím (20) s druhým věncem dyšen (9) pro oxidický vsázkový materiál.
CS877690A 1986-10-30 1987-10-27 Způsob získávání kovů nebo kovových slitin a zařízení k provádění tohoto způsobu CZ279319B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0288686A AT386006B (de) 1986-10-30 1986-10-30 Verfahren und anlage zur gewinnung von metallen bzw. metallegierungen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ769087A3 CZ769087A3 (en) 1994-11-16
CZ279319B6 true CZ279319B6 (cs) 1995-04-12

Family

ID=3541860

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS877690A CZ279319B6 (cs) 1986-10-30 1987-10-27 Způsob získávání kovů nebo kovových slitin a zařízení k provádění tohoto způsobu

Country Status (15)

Country Link
JP (1) JP2572084B2 (cs)
KR (1) KR950001909B1 (cs)
CN (1) CN1010325B (cs)
AT (1) AT386006B (cs)
AU (1) AU597737B2 (cs)
BR (1) BR8705781A (cs)
CA (1) CA1324265C (cs)
CZ (1) CZ279319B6 (cs)
DD (1) DD262676A5 (cs)
DE (1) DE3735966A1 (cs)
IN (1) IN172088B (cs)
PH (1) PH24466A (cs)
SK (1) SK769087A3 (cs)
SU (1) SU1582991A3 (cs)
UA (1) UA2125A1 (cs)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT386007B (de) * 1986-10-30 1988-06-27 Voest Alpine Ag Verfahren und anlage zur gewinnung von metallen bzw. metallegierungen
DE4108283A1 (de) * 1991-03-14 1992-09-17 Kortec Ag Verfahren zum herstellen von fluessigem metall aus feinkoernigen metalloxidpartikeln und reduktions- und schmelzofen zur durchfuehrung des verfahrens
DE19634348A1 (de) 1996-08-23 1998-02-26 Arcmet Tech Gmbh Einschmelzaggregat mit einem Lichtbogenofen
UA74680C2 (en) * 2004-02-23 2006-01-16 Anatolii Tymofiiovych Neklesa A method for producing iron or alloys thereof and a plant for realizing the same
CN104925758B (zh) * 2015-06-10 2017-04-19 武汉锅炉集团工程技术有限公司 一种利用立式反射炉连续制备硫化钠的方法及其装置
CN113134617B (zh) * 2021-04-19 2023-01-17 山东理工大学 等离子球化脱氧3d打印金属粉体制备装置

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IN164687B (cs) * 1984-08-16 1989-05-13 Voest Alpine Ag
SE453304B (sv) * 1984-10-19 1988-01-25 Skf Steel Eng Ab Sett for framstellning av metaller och/eller generering av slagg fran oxidmalmer
AT382390B (de) * 1985-03-21 1987-02-25 Voest Alpine Ind Anlagen Verfahren zur herstellung von fluessigem roheisen oder stahlvorprodukten
AT386007B (de) * 1986-10-30 1988-06-27 Voest Alpine Ag Verfahren und anlage zur gewinnung von metallen bzw. metallegierungen

Also Published As

Publication number Publication date
PH24466A (en) 1990-07-18
CA1324265C (en) 1993-11-16
SU1582991A3 (ru) 1990-07-30
CZ769087A3 (en) 1994-11-16
DD262676A5 (de) 1988-12-07
KR890006831A (ko) 1989-06-16
DE3735966A1 (de) 1988-05-05
CN87107197A (zh) 1988-08-10
SK278800B6 (sk) 1998-03-04
ATA288686A (de) 1987-11-15
AU597737B2 (en) 1990-06-07
IN172088B (cs) 1993-03-27
KR950001909B1 (ko) 1995-03-06
SK769087A3 (en) 1998-03-04
UA2125A1 (uk) 1994-12-26
JPS63118021A (ja) 1988-05-23
CN1010325B (zh) 1990-11-07
DE3735966C2 (cs) 1991-01-17
BR8705781A (pt) 1988-05-31
AU8000587A (en) 1988-05-05
JP2572084B2 (ja) 1997-01-16
AT386006B (de) 1988-06-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4045214A (en) Method for producing steel
JP4790109B2 (ja) 直接製錬法
US5445668A (en) Method of producing molten pig iron or molten steel pre-products
CA1336542C (en) Method for smelting and reducing iron ores and apparatus therefor
KR20000068375A (ko) 용융금속을 생산하는 설비 및 방법
CA1228234A (en) Process and an arrangement for producing molten pig iron or steel pre-products
US6837916B2 (en) Smelting reduction method
US3912501A (en) Method for the production of iron and steel
US4235425A (en) Impact bed gasifier-melter
US4244732A (en) Manufacture of steel from ores containing high phosphorous and other undesirable constituents
US5944871A (en) Process for the production of molten pig iron or steel pre-products and a plant for carrying out the process
AU2008301652A1 (en) Process for producing molten iron
CZ279319B6 (cs) Způsob získávání kovů nebo kovových slitin a zařízení k provádění tohoto způsobu
US5135572A (en) Method for in-bath smelting reduction of metals
US3108869A (en) Ore reduction furnace and method
US6364929B1 (en) Method for reprocessing steel slags and ferriferous materials
CA1327274C (en) Method of recovering metals and metal alloys and a plant therefor
US1944874A (en) Reduction of ores
EP0950117B1 (en) A method for producing metals and metal alloys
US4179283A (en) Production of metals
WO1997012066A1 (fr) Procede de reduction par fusion de minerai de chrome
KR100758434B1 (ko) Cdq로 환원가스를 보상하는 일반탄을 이용한용철제조방법
JP2666397B2 (ja) 溶銑の製造方法
JPH07207313A (ja) 錫めっき鋼板スクラップの溶解方法
MXPA00012893A (en) A direct smelting process

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20011027