CZ278398A3 - Nosič příze - Google Patents
Nosič příze Download PDFInfo
- Publication number
- CZ278398A3 CZ278398A3 CZ982783A CZ278398A CZ278398A3 CZ 278398 A3 CZ278398 A3 CZ 278398A3 CZ 982783 A CZ982783 A CZ 982783A CZ 278398 A CZ278398 A CZ 278398A CZ 278398 A3 CZ278398 A3 CZ 278398A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- yarn
- recess
- yarn carrier
- clamping slot
- catch
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B65—CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
- B65H—HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
- B65H75/00—Storing webs, tapes, or filamentary material, e.g. on reels
- B65H75/02—Cores, formers, supports, or holders for coiled, wound, or folded material, e.g. reels, spindles, bobbins, cop tubes, cans, mandrels or chucks
- B65H75/18—Constructional details
- B65H75/28—Arrangements for positively securing ends of material
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B65—CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
- B65H—HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
- B65H2701/00—Handled material; Storage means
- B65H2701/30—Handled filamentary material
- B65H2701/31—Textiles threads or artificial strands of filaments
Landscapes
- Storage Of Web-Like Or Filamentary Materials (AREA)
- Materials For Medical Uses (AREA)
- Braiding, Manufacturing Of Bobbin-Net Or Lace, And Manufacturing Of Nets By Knotting (AREA)
- Yarns And Mechanical Finishing Of Yarns Or Ropes (AREA)
- Multiple-Way Valves (AREA)
- Ropes Or Cables (AREA)
- External Artificial Organs (AREA)
Description
Oblast techniky
Vynález se týká nosiče příze k navíjení příze, s obvodovou plochou, zakřivenou okolo podélné osy, s podlouhlým zachytávacím vybráním, probíhajícím kolmo k podélné ose k zachycení příze a s upínací štěrbinou v průřezu tvaru V, která navazuje na zachytávací vybrání a probíhá po obvodu k pevnému sevření příze. Vynález se týká také způsobu výroby nosiče příze takovéhoto druhu.
Dosavadní stav techniky
Takové nosiče příze jsou obvykle vytvořeny jako válcové trubičky z lepenky nebo podobného materiálu a slouží k automatickému navíjení, popř. vytvoření cívek přízí. Příze se přivádí od přádelního stroje prostřednictvím vhodných zařízení, jako například vakuové pistole nebo z předcházejícího plného nosiče příze tangenciálně na nosič příze. Potíž přitom spočívá v připevnění počáteční oblasti příze na nosič příze, aby se dosáhlo potřebného napětí vlákna pro navíjecí pochod.
Je známo k upevnění vlákna umístit na obvod nosičů příze zachytávací štěrbinu a v návaznosti na ni upínací štěrbinu. K tomu se použije páru segmentových nožů, který se v jednom pracovním pochodu vtlačí do obvodu a tím vytvoří štěrbiny. Zachytávací štěrbina slouží k zachycení příze, kterou od ní vede k upínací štěrbině. Upínací štěrbina drží přízi pevně sevřením, takže neexistuje možnost vyklouznutí, tj. mezi přízí a obvodovou plochou nosiče příze není k dispozici žádný rozdíl rychlostí. Zachytávací a upínací štěrbina mají průřez tvaru V a zasahují do stejné hloubky do stěny nosiče příze. Ukázalo se, že se příze často v
• ft ftft ft ftft * • ftftft • ftftft ·
zachytávací štěrbině nezachytne, ale přeskočí ji. Dále není poměrně často příze držena upínací štěrbinou tj. není v ní dostatečně pevně sevřena.
Dále jsou známé také nosiče příze, které mají tzv. okenní zásek, ke kterému se zachytávací štěrbina a upínací štěrbina připojují. Tyto okenní záseky mají na svém konci, odvráceném od zachytávací a upínací štěrbiny jednostranné rozšíření, do kterého má příze šikmo vběhnout, přičemž se příze otočí o roh, vytvořený mezi rozšířením a užším úsekem okenního záseku, příze se tímto způsobem vezme sebou a potom se vede opět k zachytávací štěrbině o od ní opět znovu k upínací štěrbině. Tyto nosiče příze mohou být nasazeny na základě rozšíření jen pro jeden směr běhu, popř. otáčení. Navíc, tak jako pro u předem popsaných nosičů příze, není vždy zajištěno pevné sevření příze v upínací štěrbině.
Naproti tomu cílem předloženého vynálezu je zlepšit podobný nosič příze tak, aby se příze spolehlivě chytaly a pevně sevřely. Dále se má navrhnout jednoduchý a nákladově příznivý způsob výroby takového nosiče příze.
Podstata vynálezu
Cíle vynálezu se dosahuje nosičem příze k navíjení příze, s obvodovou plochou, zakřivenou okolo podélné osy, s podlouhlým zachytávacím vybráním, probíhajícím kolmo k podélné ose k zachycení příze a s upínací štěrbinou v průřezu tvaru V, která navazuje na zachytávací vybrání a probíhá po obvodu k pevnému sevření příze, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že podélné stěny zachytávacího vybrání probíhají v radiálním směru kolmo k podélné ose a jejich vzájemný odstup je větší než tloušťka příze. Zachytávací vybrání probíhá od upínací štěrbiny alespoň až k místu, na němž tečna, probíhající nejhlubším bodem upínací štěrbiny na přechodu k zachytávacímu vybrání protíná obvod nosiče příze. Hloubka zachytávacího
99
9 9 9
9
9
99
9 9 9
9 9 9
9 9 9
9 9
99 vybrání všude zasahuje alespoň k myšlené přímce, která probíhá od počátku zachytávacího vybrání na obvodu nosiče příze až k nejhlubšímu bodu upínací štěrbiny na přechodu k zachytávacímu vybrání.
Protože stěny zachytávacího vybrání neprobíhají již šikmo, ale kolmo, nepřenáší se žádná, ven směřující složka síly na zavedenou přízi a tak se dalekosáhle zamezuje vyklouznutí příze ze zachytávacího vybrání, popř. přeskočení přízí. Na základě délky a hloubky zachytávacího vybrání podle vynálezu je možný přímkově rovný průchod příze od vstupu do zachytávacího vybrání až k nejhlubšímu bodu upínací štěrbiny na přechodu od zachytávacího vybrání, takže příze se předává od zachytávacího vybrání na nejhlubším možném bodě a tím se působí upínací štěrbinou na přízi největší možnou upínací silou, čímž se dosahuje spolehlivého držení příze v upínací štěrbině.
Výhodně má zachytávací vybrání všude stejnou hloubku. Tímto prostředkem se může výroba nosiče příze zjednodušit. Zachytávací vybrání může mít na přechodu k upínací štěrbině také větší hloubku než ona.
V dalším výhodném vývoji vynálezu je proveden nosič příze jako objímkovité duté těleso a zachytávací vybrání je vytvořeno jako okénko ve stěně nosiče příze. Příze přitom může probíhat bezprostředně tangenciálně na vnitřním průměru stěny nosiče příze podél nebo dokonce ještě radiálně, ležíc uvnitř trochu dále než vnitřní průměr. Omezení je zde dáno pouze řádným zaváděním a vytahováním držícího zařízení pro nosič příze, které zasahuje rovněž na vnitřní stěně nosiče příze. U tohoto provedení se může zachytávací vybrání vytvořit vylisováním, čímž se výrazně sníží výrobní náklady. Zachytávací vybrání zaujímá na obvodu úhel přes 45 0 až 60 ° a upínací štěrbina nejméně přes 90 °. Ve většině případů je tím zabezpečeno spolehlivé zachycení a pevné držení příze. Vždy podle případu užití a požadavku mohou být však výhodná také kratší nebo delší zachytávací vybrání
00
0 0 0 • 0
0
0 0000 0000
00 0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0
00 a také kratší upínací štěrbiny. Je také možné, že zachytávací vybrání a upínací štěrbina probíhají vesměs po celém obvodu, tedy v úhlu 360 °.
V dalším výhodném provedení vynálezu se zachytávací vybrání zužuje ve svých koncových oblastech a jinak má konstantní šířku. Přitom činí zvlášť výhodná šířka zachytávacího vybrání 1 mm až 2,5 mm. Těmito prostředky se dosahuje toho, že příze v zachytávacím vybrání nepoletuje, čímž se přivádění příze k upínací štěrbině dále zlepší.
Výhodně sahá hloubka upínací štěrbiny přibližně do poloviny tloušťky stěn nosiče příze. Spolehlivého pevného sevření příze se dosáhne, když šířka upínací štěrbiny v její poloviční výšce činí 0 mm až 0,2 mm. Když příze vnikne do upínací štěrbiny, odtlačí se její stěny od sebe, čímž na přízi začne působit svírající síla.
Když zachytávací vybrání přechází zužováním kontinuálně do upínací štěrbiny, dorazí příze spolehlivým způsobem do upínací štěrbiny.
Ve výhodném provedení vynálezu je počítáno s rezervou příze a zachytávací vybrání a upínací štěrbina jsou uspořádány v oblasti rezervy příze. V tomto případě prochází zachytávacím vybráním a upínací štěrbinou jako rezerva příze předem daný počet ovinů. Potřeba místa k upevnění příze na nosiči příze a pro rezervu příze je tímto způsobem držena jak nejvíce možno malá.
K jednoduché a nákladově příznivé výrobě nosiče příze se zachytávacím vybráním a upínací štěrbinou se navrhuje vyříznout postupně po sobě zachytávací vybrání a upínací štěrbinu do obvodu nosiče příze kruhovými noži. Při časově odděleném vytvoření zachytávacího vybrání a upínací štěrbiny mohou být využity kruhové nože. To umožňuje opět existence relativní rychlosti mezi kruhovým nožem a obvodem nosiče příze, takže zachytávací vybrání a upínací ·· ♦· • 9 9 · • 9
9
9
99
9 9 9
9 99
999 9 9
9 9
99 štěrbina se vždy skutečně vyříznou a nikoli - jako u dosavadního použití segmentových nožů, u nichž mezi nožem a obvodem nosiče příze není k dispozici žádná relativní rychlost - se do obvodu nosiče příze více nebo méně vytlačí, popř. vyrazí. Nasazením kruhových nožů a s tím spojeným skutečným vyříznutím do obvodu nosiče příze se dosáhne tvarově věrného vytvoření zachytávacího vybrání a upínací štěrbiny. Navíc se sníží náklady na nástroje a údržbu, protože kruhové nože mohou být například snáze dobrušovány než segmentové nože a ty se musí nabrousit také ještě na segmentových koncích, aby se zajistilo bezporuchové nasazení segmentového nože.
K výrobě nosiče příze podle vynálezu, jehož zachytávací vybrání je vytvořeno jako okénko ve stěně nosiče příze, se navrhuje vyrazit do stěny nosiče příze okénko a upínací štěrbinu vyříznout kruhovým nožem do obvodu nosiče příze. Když se okénko vytvoří lisováním, stačí jen jeden nůž a to na vyříznutí upínací štěrbiny. Tento nůž může být vytvořen jako kruhový. Náklady na výrobu nosiče příze se vesměs značně sníží, protože za prvé úplně odpadají seřizovači doby pro druhý nůž a samozřejmě se sníží náklady na nástroje pro druhý nůž.
Přehled obrázků na výkresu
Vynález bude blíže popsán s odkazy na výkresy, na kterých jednotlivé obrázky znázorňují:
obr. 1 - pohled na nosič příze podle vynálezu s částečně odříznutou střední částí, obr. 2 - příčný řez podle linie II - II nosiče příze z obr. 1 prvním provedením zachytávacího vybrání a upínací štěrbiny, obr. 3 - příčný řez, podobný obr. 2, druhým provedením zachytávacího vybrání a upínací štěrbiny, ♦ · *0
0 0 0 • ·
0
0 00·· ···· • ·0 00 00 000 t · 00 0
0 0 0 · 00
0 00 0000 0 0 0 0 0 0 0
000 00 00 *· obr. 4 - příčný řez, podobný obr. 2, třetím provedením zachytávacího vybrání a upínací štěrbiny, obr. 5 - pohled shora na rozvinuté zachytávací vybrání a upínací štěrbinu z obr. 4, ve zvětšeném znázornění, obr. 6 - řez podle linie VI - VI z obr. 5, obr. 7 - řez podle linie VII - VII z obr. 5 a obr. 8 - řez podle linie VIII - Vlil z obr. 5.
Příklady provedení vynálezu
Nosič příze 1., znázorněný na obrázcích má válcovité tělo 2 nosiče příze, objímkovitého tvaru. V blízkosti jednoho ze svých konců je v předem daném odstupu od něho uspořádáno zachytávací vybrání 3, probíhající ve směru obvodu a ve směru D otáčení za ním je uspořádána, bezprostředně na ně navazující upínací štěrbina 4. Ve znázorněném příkladu jsou zachytávací vybrání a upínací štěrbina uspořádány ve žlábkovité rezervě 5 příze, obíhající obvod (obr. 8). Upínací štěrbina 4 probíhá přes asi 90 0 obvodu a má konstantní hloubku, která se táhne až asi do poloviny stěny 6 nosiče příze. Průřez upínací štěrbiny je vytvořen ve tvaru V (obr. 7). Šířka B v polovině výšky upínací štěrbiny je menší než tloušťka příze. Hrot V tvoří nejhlubší bod upínací štěrbiny 4. V oblasti konce upínací štěrbiny 4, odvrácené od zachytávacího vybrání 3, může základ upínací štěrbiny 4 vystoupit k rezervě příze 5.
Na obr. 2 je znázorněno zachytávací vybrání 3, které má minimální možnou délku. Zachytávací vybrání 3 probíhá od konce upínací štěrbiny 4 tangenciálně až k místu na obvodu nosiče 1_ příze, na němž tečna 7 protíná nejhlubším bodem 8 upínací štěrbiny 4 koncový průřez obvodu nosiče 1 příze, obrácený k zachytávacímu vybrání 3. V tomto příkladu provedení odpovídá tato tangenta 7 také myšlené přímce 9, která probíhá od začátku
·· 99 • 9 9 9 • 9 • 9 • · zachytávacího vybrání 3 na obvodu nosiče 1 příze až k nejhlubšímu bodu 8 upínací štěrbiny 4 na přechodu od zachytávacího vybrání 3 a probíhá od plochy obvodu nosiče 1 příze až k hloubce zachytávacího vybrání 3. To znamená, že v tomto případě stále přibývá hloubky zachytávacího vybrání 3 od jeho počátku až k začátku upínací štěrbiny.
Délka zachytávacího vybrání 3, znázorněného na obr. 3 je větší než minimálně potřebná délka. Zachytávací vybrání 3 probíhá ve formě tětivy stěnou 6 nosiče 1. příze.
Jeho hloubka přibývá od počátku zachytávacího vybrání 3_kjeho střední oblasti a odtud k upínací štěrbině 4 zase ubývá, přičemž však hloubka zachytávacího vybrání 3_zasahuje až k myšlené přímce 9, která probíhá od počátku zachytávacího vybrání 3 na obvodě nosiče 1 příze až k nejhlubšímu bodu 8 upínací štěrbiny 4 na přechodu k zachytávacímu vybrání 3.
Další obzvlášť výhodné provedení zachytávacího vybrání 3 je znázorněno na obr. 4. Zde je zachytávací vybrání 3 vytvořeno jako okénko 10 ve stěně nosiče 1_ příze, například postupem lisování. Podélné stěny 11 zachytávacího vybrání probíhají - stejně jako také v příkladech obr. 2 a 3 v radiálním směru kolmo k podélné ose 12 nosiče 1_ příze (obr. 6). Jejich vzájemný odstup je větší než tloušťka příze. V koncových oblastích zachytávacího vybrání 3 probíhají podélné stěny 11. ostře k sobě navzájem, přičemž na přechodu k upínací štěrbině 4 se získá v celém průběhu kontinuální přechod, který usnadňuje zavádění příze do upínací štěrbiny 4. Okénko 10 zabírá ve znázorněném příkladu úhel asi 45 0 obvodu, upínací štěrbina 4 úhel asi 90 0 obvodu.
Na obr. 4 je také znázorněna pevně sevřená příze 13, která běží od počátku okénka až k nejhlubšímu bodu 8 upínací štěrbiny 4 na konci okénka 10 a přitom může částí své délky protínat vnitřní průměr 14 stěny 6 nosiče příze. Tím se znatelně usnadní zavádění příze 13 na nejhlubším bodě 8 upínací štěrbiny 4. Je však třeba dávat pozor, aby příze nevyčnívala příliš daleko do vnitřku nosiče 1_ příze, aby nezabraňovala vsunování a vytahování (neznázorněného) upevňovacího prostředku pro nosič 1 příze.
Protože zachytávací vybrání 3 má po celé své délce konstantní šířku, a ve svých obou koncových oblastích je vytvořena ostře sbíhavé, mohla by upínací štěrbina 4 bez dalšího právě tak dobře navazovat na druhý konec zachytávacího vybrání 3 a nosič 1_1 příze podle vynálezu by se mohl nasadit pro oba směry otáčení.
Nosiče 1 příze se mohou vyrábět například z lepenky, kartonu nebo recyklovaného papíru. Upínací štěrbina 4 se vyřízne do obvodu nosiče 1 příze kruhovým nožem, přičemž obvodová rychlost nosiče 1 příze a kruhového nože je rozdílná. Okénko 10 se vylisuje do stěny 6 nosiče 1 příze vhodným lisovacím nástrojem. Nevytvoří-li se zachytávací vybrání 3 jako okénko 10, může se vyříznout do obvodu nosiče 1 příze druhým kruhovým nožem.
Claims (13)
- PATENTOVÉ NÁROKY1. Nosič příze k navíjení příze, s obvodovou plochou, zakřivenou okolo podélné osy, s podlouhlým zachytávacím vybráním, probíhajícím kolmo k podélné ose k zachycení příze a s upínací štěrbinou v průřezu tvaru V, která navazuje na zachytávací vybrání a probíhá po obvodu k pevnému sevření příze, vyznačující se tím, že podélné stěny (11) zachytávacího vybrání (3) probíhají v radiálním směru kolmo k podélné ose (12) a jejich vzájemný odstup je větší než tloušťka příze, přičemž zachytávací vybrání (3) probíhá od upínací štěrbiny (4) alespoň až k místu, na němž tečna (7), probíhající nejhlubším bodem (8) upínací štěrbiny (4) na přechodu k zachytávacímu vybrání (3) protíná obvod nosiče (1) příze, a hloubka zachytávacího vybrání (3) všude zasahuje alespoň k myšlené přímce (9), která probíhá od počátku zachytávacího vybrání (3) na obvodu nosiče (1) příze až k nejhlubšímu bodu (8) upínací štěrbiny (4) na přechodu k zachytávacímu vybrání (3).
- 2. Nosič příze podle nároku 1, vyznačující se tím, že zachytávací vybrání (3) má všude stejnou hloubku.
- 3. Nosič příze podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že zachytávací vybrání (3) má na přechodu k upínací štěrbině (4) větší hloubku než upínací štěrbina (4).
- 4. Nosič příze podle jednoho z nároků 1 až 3,vyznačující se tím, že je proveden jako objímkovité duté těleso a zachytávací vybrání (3) je vytvořeno jako okénko (10) ve stěně (6) nosiče (1) příze.
- 5. Nosič příze podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že zachytávací vybrání (3) zabírá na obvodu úhel 45° až 60° a upínací štěrbina úhel nejméně 90°.99 999 9 99 99999 9 99 9 999 999 9999 9 99 9 99 9 9 99 9 9999 ·· «« 99 • · · • · •t*·ti»·
- 6. Nosič příze podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že zachytávací vybrání (3) se ve svých koncových oblastech zužuje a jinak má konstantní šířku.
- 7. Nosič příze podle nároku 6, vyznačující se tím, že šířka zachytávacího vybrání (3) činí 1 mm až 2,5 mm.
- 8. Nosič příze podle jednoho z nároků 4 až 7, vyznačující se tím, že hloubka upínací štěrbiny (4) zasahuje přibližně do poloviční tloušťky stěny (6) nosiče (1) příze.
- 9. Nosič příze podle jednoho z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že šířka (B) upínací štěrbiny (4) ve stavu, kdy do ní není zavedena příze, činí v její poloviční výšce 0 mm až 0,2 mm.
- 10. Nosič příze podle nároku 6 až 9, vyznačující se tím, že zachytávací vybrání (3) přechází zúžením kontinuálně v upínací štěrbinu (4).
- 11. Nosič příze podle nároku 1 až 10, vyznačující se tím, že zachytávací vybrání (3) a upínací štěrbina (4) jsou uspořádány v oblasti rezervy (5) příze.
- 12. Způsob výroby nosiče příze se zachytávacím vybráním a upínací štěrbinou, vyznačující se tím, že se zachytávací vybrání (3) a upínací štěrbina (4) postupně po sobě vyříznou kruhovými noži do obvodu nosiče (1) příze.
- 13. Způsob výroby nosiče příze podle některého z nároků 4 až 11, vyznačující se tím, že se upínací štěrbina (4) vyřízne kruhovým nožem do obvodu nosiče (1) příze a okénko (10) se vysekne do stěny (6) nosiče (1) příze.
·· *· ·· ·» ·· • • • • · · • ♦ ·· • • • · • ··♦ 9 ··· · • • • • « • ·
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
EP97115542A EP0900759B2 (de) | 1997-09-08 | 1997-09-08 | Garnträger |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ278398A3 true CZ278398A3 (cs) | 1999-03-17 |
CZ297942B6 CZ297942B6 (cs) | 2007-05-02 |
Family
ID=8227325
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ0278398A CZ297942B6 (cs) | 1997-09-08 | 1998-09-01 | Nosic príze |
Country Status (12)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0900759B2 (cs) |
AT (1) | ATE195299T1 (cs) |
CZ (1) | CZ297942B6 (cs) |
DE (1) | DE59702147D1 (cs) |
DK (1) | DK0900759T3 (cs) |
ES (1) | ES2150726T3 (cs) |
GR (1) | GR3034438T3 (cs) |
PL (1) | PL328340A1 (cs) |
SI (1) | SI0900759T1 (cs) |
SK (1) | SK284753B6 (cs) |
TR (1) | TR199801736A2 (cs) |
ZA (1) | ZA988094B (cs) |
Families Citing this family (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE19962033B4 (de) * | 1999-12-22 | 2008-10-02 | Hülsenfabrik Herbster GmbH & Co.KG | Garnspule |
Family Cites Families (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3103305A (en) † | 1961-10-30 | 1963-09-10 | Du Pont | Slotted textile core |
DE3923305C2 (de) * | 1988-07-25 | 1997-06-12 | Barmag Barmer Maschf | Zylindrische Spulhülse |
JPH05208786A (ja) † | 1991-07-20 | 1993-08-20 | Barmag Ag | 円筒形巻管 |
US5328121A (en) * | 1992-06-03 | 1994-07-12 | Sonoco Products Company | Textile core having improved start-up groove |
-
1997
- 1997-09-08 EP EP97115542A patent/EP0900759B2/de not_active Expired - Lifetime
- 1997-09-08 AT AT97115542T patent/ATE195299T1/de not_active IP Right Cessation
- 1997-09-08 ES ES97115542T patent/ES2150726T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1997-09-08 SI SI9730081T patent/SI0900759T1/xx unknown
- 1997-09-08 DK DK97115542T patent/DK0900759T3/da active
- 1997-09-08 DE DE59702147T patent/DE59702147D1/de not_active Expired - Fee Related
-
1998
- 1998-08-28 SK SK1185-98A patent/SK284753B6/sk unknown
- 1998-09-01 CZ CZ0278398A patent/CZ297942B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1998-09-03 TR TR1998/01736A patent/TR199801736A2/xx unknown
- 1998-09-03 PL PL98328340A patent/PL328340A1/xx unknown
- 1998-09-04 ZA ZA988094A patent/ZA988094B/xx unknown
-
2000
- 2000-09-20 GR GR20000402130T patent/GR3034438T3/el not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
EP0900759B2 (de) | 2006-06-14 |
EP0900759A1 (de) | 1999-03-10 |
DE59702147D1 (de) | 2000-09-14 |
PL328340A1 (en) | 1999-03-15 |
EP0900759B1 (de) | 2000-08-09 |
CZ297942B6 (cs) | 2007-05-02 |
GR3034438T3 (en) | 2000-12-29 |
SK284753B6 (sk) | 2005-11-03 |
SK118598A3 (en) | 1999-06-11 |
DK0900759T3 (da) | 2000-12-11 |
TR199801736A3 (tr) | 1999-03-22 |
ES2150726T3 (es) | 2000-12-01 |
ZA988094B (en) | 1999-03-09 |
SI0900759T1 (en) | 2000-12-31 |
TR199801736A2 (xx) | 1999-03-22 |
ATE195299T1 (de) | 2000-08-15 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
EP0358032A1 (en) | Apparatus for treating tail yarn in textile spindle assembly | |
US3717291A (en) | Textile yarn carrier with circumferential groove | |
DE3437252C1 (de) | Fadenspeicher- und -liefervorrichtung,insbesndere fuer Textilmaschinen | |
GB1562548A (en) | Chucks for yarn package tubes | |
US5328121A (en) | Textile core having improved start-up groove | |
CZ278398A3 (cs) | Nosič příze | |
US5791574A (en) | Yarn bobbin with improved snagger | |
US3319409A (en) | Method and device for securing yarn packages | |
US6854811B2 (en) | Method for producing a brush | |
CZ2007314A3 (cs) | Zarízení pro oddelování nite a zpusob jeho výroby | |
CN111320027B (zh) | 用于捻线机的纺纱筒子架 | |
EP0192916B1 (en) | Thread reel | |
US20190144236A1 (en) | Sleeve for Winding with a Roving | |
US3300957A (en) | Device for fastening a yarn end to a tube of a spinning or twining machine | |
TR199801237A2 (xx) | Katlama ve b�kme i�in i�lem ve iplik b�kme i�i. | |
WO2003014445A3 (de) | Falschdralltexturieraggregat und verfahren zum anlegen eines fadens in das falschdralltexturieraggregat | |
JPH0138130Y2 (cs) | ||
JPH0338219Y2 (cs) | ||
SU1253605A1 (ru) | Способ изготовлени цилиндрической щетки | |
KR100308095B1 (ko) | 실감기용종이실패 | |
JPH01124662A (ja) | シャットル | |
KR200220392Y1 (ko) | 섬유제조용 원사 안내수단의 구조 | |
WO2013168063A1 (en) | Support or tube for winding yarns and forming yarn bobbins with a yarn catching member | |
JPH10245159A (ja) | ボビン | |
JPH07232865A (ja) | 糸条巻取用紙管 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
PD00 | Pending as of 2000-06-30 in czech republic | ||
MM4A | Patent lapsed due to non-payment of fee |
Effective date: 20080901 |