CZ269996A3 - Machine for gradual treatment of lasted shoe along a required path - Google Patents

Machine for gradual treatment of lasted shoe along a required path Download PDF

Info

Publication number
CZ269996A3
CZ269996A3 CZ962699A CZ269996A CZ269996A3 CZ 269996 A3 CZ269996 A3 CZ 269996A3 CZ 962699 A CZ962699 A CZ 962699A CZ 269996 A CZ269996 A CZ 269996A CZ 269996 A3 CZ269996 A3 CZ 269996A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
tool
shoe
tool carrier
carrier
belt
Prior art date
Application number
CZ962699A
Other languages
English (en)
Inventor
Terence John Brown
John Davies
Original Assignee
British United Shoe Machinery
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by British United Shoe Machinery filed Critical British United Shoe Machinery
Publication of CZ269996A3 publication Critical patent/CZ269996A3/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A43FOOTWEAR
    • A43DMACHINES, TOOLS, EQUIPMENT OR METHODS FOR MANUFACTURING OR REPAIRING FOOTWEAR
    • A43D37/00Machines for roughening soles or other shoe parts preparatory to gluing

Landscapes

  • Footwear And Its Accessory, Manufacturing Method And Apparatuses (AREA)
  • Finish Polishing, Edge Sharpening, And Grinding By Specific Grinding Devices (AREA)

Description

(57) Anotace:
Stroj pro zdrsňování spodku obuvi obsahuje suport (10) pro nesení boty a nástrojový nosný prostředek (12) včetně nástrojového nosného dílu (50). Nástrojový nosný díl (50) je pohyblivý v podélném, příčném a výškovém směru vzhledem ke spodku boty, nesené suportem (10) boty. Nástrojový nosný díl (50) nese jednoduchý zdrsňovací nástroj (698) ve tvaru rotačního radiálního drátěného kartáče, který je namontován natáčivě kolem svislé osy. Stroj dále obsahuje jednotlivé hnací prostředky (34, 66, 84, 148) pro uskutečnění pohybu nosného dílu (50), kterými jsou číslicově řízené motory. Nosný díl (50) je prostřednictvím prvního paralelogramového ústrojí (44, 46) spojen s druhým hnacím prostředkem (66) pro uskutečnění pohybu nosného dílu (50) a nástroje (698) napříč vzhledem k suportu (10). Z každé strany nosného dílu (50) a prvního paralelogramového ústrojí (44, 46) jsou po jednom umístěna druhá paralelogramová ústrojí (42, 58). Nosný díl (50) je prostřednictvím prvního parale-
CD o
oj £V2Č99-96
Stroj pro postupné opracování obuvi^ napnuté na kopytu^ po požadované dráze
Oblast techniky
Vynález se týká zlepšení stroje pro postupné opracování obuvi napnuté na kopytu po požadované dráze, zejména stroje obsahujícího suport boty pro nesení boty napnuté na kopytu s jejíž opracovávaná část je exponována, nástrojové nosné prostředky, zahrnující nástrojový nosný díl pro nesení nástroje pro opracování na takové části boty, první poháněči prostředky pro uskutečnění vzájemného pohybu mezi suportem boty a nástrojovým nosným dílem ve směru probíhajícím podél opracovávané části boty a druhé a třetí poháněči prostředky pro uskutečnění pohybu nástrojového nosného dílu vzhledem k suportu boty ve směrech probíhajících napříč a na výšku vzhledem k opracovávané části boty.
Dosavadní stav techniky
Jeden takový stroj je popsán v US-A-3, 077, 098, ve kterém je nástrojový nosný díl upevněn k paralelogramovému ústrojí, pomocí kterého je nástroj spojen s třetím poháněcím prostředkem, kterým je nástrojový nosný díl výškově pohybován vzhledem suportu boty když je stroj v činnosti. Navíc další paralelogramové ústrojí nese montážní desku, na které je namontováno samo prvně uvedené paralelogramové ústrojí. Toto další paralelogramové ústrojí je spojeno s druhými hnacími prostředky ve formě tažné pružiny pro pohánění montážní desky a tudíž nástroje neseného nástrojovým nosným dílem ve svislém směru vzhledem k suportu boty. V tomto stroji, navíc, výšková poloha nástroje je určena jeho kontaktem se spodkem boty, přičemž třetí poháněči prostředek poskytuje zdroj konstantního tlaku, zatímco příčný pohyb nástroje je ovládán dotykovým dílem dotýkajícím se boty a spojeným s montážní deskou, nástroj je
-2tak veden podél dráhy určené obrysem boty v oblasti její napínací hrany. Stroj dále obsahuje poháněči prostředek nástroje ve formě motoru namontovaného na část rámu stroje a spojeného pružným drážkovaným hnacím hřídelem s nástrojem, kterým je rotační zdrsňovací kartáč typu čelní stopkové frézy” (tj. pohárkový kartáč).
Zatímco montáž motoru poháněčích prostředků nástroje na rámu stroje je výhodná z hlediska setrvačnosti, jakož také užití typu paralelogramových ústrojí, která mimo malé hmotnosti udržují požadovanou úroveň tuhosti, přesto stroj zůstává objemný zvláště z důvodu jednoho z uvedených ústrojí nesoucího druhé v ve věžovité konstrukci. Mimo to, z důvodů spolehlivosti dotyku s botou v při určování výškové polohy nástroje (spíše než poskytnutí pohonu který aktivně pohybuje nástrojem na výšku) a z důvodu spoléhání na snímání obrysu boty pro příčné umístění nástroje vzhledem ke spodku boty (spíše než opět poskytnutí aktivního pohonu pro příčné umístění nástroje) je stroj méně přesný, zvláště tam, kde je požadována operace na botách s vysokým podpatkem, které zvláště ve vnitřní klenkové oblasti mají neurčitý obrys.
Podstata vynálezu
Jedním z různých cílů vynálezu je poskytnout zlepšený stroj pro postupné opracování boty napnuté na kopytu podél požadované dráhy kde je k disposici kompaktní konstrukce, která dovoluje přesné řízení dráhy opracování.
V dalším textu je pro vysvětlení vynálezu jako příklad popsán stroj pro provedení zdrsňovací operace postupně podél okrajových částí spodků bot, tento příkladný stroj obsahuje suport boty pro nesení boty napnuté na kopytu spodkem nahoru s vystavenými okrajovými opracovávanými částmi.. Navíc, příkladný stroj obsahuje nástrojové nosné prostředky, obsahující
-3nástrojový nosný díl, pro nesení nástroje pro opracování okrajových částí spodku boty, uvedený nástroj je tedy upnut s pracovním povrchem nad zdrsňovaným spodkem boty.
Pro vedení nástroje podél požadované dráhy vzhledem k spodku boty stroj dále obsahuje první, druhý a třetí hnací prostředek, pomocí nichž je dosažen vzájemný pohyb mezi suportem boty a nástrojovým nosným dílem ve směrech podél, příčně a výškově ke spodku boty. Zvláště suport boty je uložen pohyblivě v podélném směru spodku boty k posouvání boty v uvedeném směru pod nástrojem a nástrojový nosný díl se pohybuje jak v příčném tak výškovém směru ke spodku boty, zatímco podélný pohyb je uskutečněn suportem boty aby nástroj bul veden po požadované dráze odpovídající obrysu okrajových částí spodku boty.
První, druhý a třetí poháněči prostředek přednostně obsahují číslicově řízené motory, např. krokové motory, a činnost každého motoru je řízena počítačem v souladu s programovými instrukcemi, které zahrnují digitalizované hodnoty souřadnic odpovídajících stylu (a jestliže je to požadováno, velikosti) zdrsňovaného spodku boty. (Pokud se týká hledisek řízení příkladného stroje odkazujeme na EP-A-0 043 645.)
Nástrojový nosný prostředek příkladného stroje obsahuje první a druhé paralelogramové ústrojí, která nesou nástrojový nosný díl, a kterými je nástrojový nosný díl spojen s druhým a třetím hnacím prostředkem, pomocí nichž se uvedený díl pohybuje příčně a výškové vzhledem k suportu boty, tedy pomocí nichž se nástroj pohybuje příčně a výškově vzhledem ke spodku boty. Tím, že jsou nástrojové nosné prostředky vybaveny dvěma paralelogramovými ústrojími, mají dostačující tuhost umožňující nástroji pohybovat se postupně podél okrajových částí spodku boty ale současně konstrukce nástrojových prostředků je lehká tudíž setrvačnost systému je poměrně nízká.
-4Zejména v příkladném stroji jsou obě paralelogramová ústrojí mechanicky integrována do té míry, že nástrojový nosný díl tvoří součást obou paralelogramových ústrojí a druhé paralelogramové úsrrojí obsahuje dvě soustavy paralelogramů, každá z nich je uspořádána po jedné straně nástrojového nosného dílu a také tvoří součást prvního paraleiogramového ústrojí. Zejména obě soustavy paralelogramů, z nichž každá obsahuje dvě rovnoběžná táhla, z nichž každé je otočně spojeno na jednom konci s nástrojovým nosným dílem, který je tak nesen mezi dvěma soustavami, a dále první paralelogramové ústrojí obsahuje nástrojový nosný díl, rovnoběžný křížový díl namontovaný otočně na dvou opěrách tvořících tudíž součást a uspořádaných každá na jedné straně nástrojového nosného prostředku, alespoň jedno z rovnoběžných táhel každé soustavy navíc spojuje nástrojový nosný díl s křížovým dílem pomocí čepových spojů. Použitím takového uspřádání, je výhodně nástrojový nosný díl pohyblivý v příčném směru čepovým spojením rovnoběžných táhel na křížovém dílu a současně je pohyblivý výškově pomocí rovnoběžných táhel otočných výškově společně s křížovým dílem.
Stroj popsaný v US-A-3,077,098 je vybaven pouze k opracování pouze podél jedné strany spodku boty, přičemž je vyžadován podobný, zrcadlově opačný stroj, pro opracování opačné strany spodku boty. V důsledku toho je v tomto stroji nástroj namontován pevné úhlové poloze na nástrojovém nosném dílu. Zejména při opracování bot s vysokým podpatkem může však být žádoucí měnit úhel sklonu nástroje ale v tomto stroji není učiněno žádné opatření pro takovou možnost. V případě příkladného stroje, naopak, nástroj, kterým je rotační radiální drátěný zdrsňovací kartáč, je uspořádán tak, aby pracoval kolem celého spodku boty a aby vždy stíral dovnitř napínaný okraj spodku boty při své rotaci při provádění zdrsňovací operace, je nesen nástrojovým nosným dílem umožňujícím natáčecí pohyb kolem osy svislé ke spodku boty. Pro uskutečnění takového natáčecího
-5pohybu je k disposici čtvrtý poháněči prostředek stroje nesený nástrojovým nosným dílem, takže při pohybu nástrojového nosného dílu vzhledem k suportu boty v příčném a svislém směru nese nástrojový nosný díl nejen nástroj ale také čtvrtý poháněči prostředek. Čtvrtý poháněči prostředek příkladného stroje také obsahuje číslicově řízený motor, např. krokový motor, řízený počítačem v souladu s programovou instrukci. Je výhodou, že z důvodu zvláštní konstrukce nástrojového nosného prostředku je poloha osy, kolem které se nástroj naklápí, udržována konstantní vzhledem ke spodku boty bez ohledu na jakýkoliv příčný a/nebo výškový pohyb.
Jednou výhodou takového uspořádání ve srovnání s obvyklými napínacími řemenicemi je, že s ohledem, že motor je reverzibilní (jelikož směr otáčení zdrsňovacího kartáče musí byt reverzován během broušení nebo přebroušení), což by obvykle vyžadovalo napínací řemenici v každé přímé větvi řemenu, v případě příkladného stroje je způsob namontování motoru postačující k udržování napětí bez ohledu na jeho směr otáčení.
Uspořádání pro uskutečnění rotace zdrsňovacího nástroje příkladného stroje, motor poháněčích prostředků nástroje má výstupní hřídel nesoucí první hnací řemenici a poháněči prostředek nástroje obsahuje také druhou hnací řemenici, která je spojena s nástrojovým nosným hřídelem tvořícím součást nástrojového nosného prostředku, který nese rotační nástroj, takové spojení se uskutečňuje ozubeným ústrojím.
První a druhá hnací řemenice jsou navíc spojeny jednoduchým nekonečným hnacím řemenem (tvořícím nekonečné řemenové ústrojí hnacích prostředků nástroje). Výhodou je, že při natáčení nástrojového nosného dílu při výškovém a příčném pohybu nástrojového nosného dílu vzhledem ke spodku boty, se v souladu s tím mění vzájemná poloha obou hnacích řemenic, protože motor poháněcího prostředku nástroje není namontován
-6tak aby se pohyboval s nástrojovým nosným dílem. Aby se zajistilo, že části řemenu sousedící s každou z řemenic leží v rovině kolmé k ose rotace jednotlivých řemenic, nezávisle na výškové poloze nástrojového nosného dílu vzhledem k rámu, každá hnací řemenice je spojena s prostředky vyrovnávání řemenu. V případě první hnací řemenice navíc prostředky vyrovnávání řemenu obsahují dvě další řemenice, kolem kterých je řemen opásán před a za hnací řemenicí, přičemž obě další řemenice je možno natáčet kolem čepu, každou kolem osy kolmé k její ose rotace, aby tudíž vyrovnaly příčný pohyb nástrojového nosného dílu vzhledem k suportu boty. V případě druhé hnací řemenice naopak prostředky vyrovnávání řemenu obsahují dvě kladky na společné ose rotace položené napříč řemenu, přičemž uvedené kladky jsou neseny nosičem otočně namontovaným na čepu na nástrojovém nosném dílu k přizpůsobení kladek příčnému pohybu nástrojového nosného prostředku.
V příkladném stroji motor hnacích prostředků nástroje je namontován tak, že tečna k povrchu každé z dalších řemenic zabírajícího s řemenem prochází tečně k povrchu druhé hnací řemenice zabírajícímu s řemenem, tento posledně jmenovaný povrch má takové rozměry, že se přizpůsobuje pohybu pásu ve směru probíhajícím po délce suportu boty v odezvě na výškový pohyb nástrojového nosného dílu vzhledem k suportu boty. Zejména osa výstupního hřídele motoru hnacích prostředků nástroje je vodorovná v podélném směru spodku boty a vyčnívá směrem dozadu nástrojového nosného prostředku, tj. směrem od suportu boty. Druhá hnací řemenice je naopak umístěna na předku nástrojového nosného prostředku a osa její rotace je svislá nebo v podstatě svislá. Pro uskutečnění spojení mezi oběma řemenicemi je řemen směrován o 90° a taková změna směru je uskutečněna dvěma dalšími řemenicemi. Navíc z důvodů geometrie různých řemenic je řemen překroucen o 90° mezi první hnací řemenicí a jejími příslušnými vyrovnávacími prostředky, tj .
-Ίdvěma dalšími řemenicemi a také o dalších 90° mezi druhou hnací řemenicí a s ní spojenými prostředky pro vyrovnání řemenu, tj . dvěma kladkami.
Bylo rovněž zjištěno, že je žádoucí, vytvořit táhlo které je otočně spojeno čepy s každým nosičem kladek a s nástrojovým nosným prostředkem pomocí něhož při příčném pohybu nástrojového nosného dílu probíhá odpovídající otáčivý pohyb nosiče kolem čepu pro srovnání kladek a jejich udržování osy jejich rotace kolmo, nebo v podstatě kolmo _k částem řemene.
Zatímco příkladný stroj je stroj pro provádění postupné zdrsňovací operace spodku boty, další stroje podle vynálezu mohou zahrnovat, např. stroje pro nanášení lepidla na okrajové části spodku boty, stroje pro nanášení lepidla na části boční stěny boty a stroje pro provádění postupné zdrsňovací operace částí boční stěny bot nebo dokonce stroje, které kombinují jednu nebo více takových operací, např. kombinované zdrsňování okrajové části spodku boty a části bočních stěn boty.
Výše uvedené a další různé cíle a hlediska vynálezu budou objasněny v následujícím podrobném popisu s pomocí připojených výkresů příkladného stroje. Je třeba si ovšem uvědomit že tento stroj byl vybrán jako příklad nikoliv jako omezení vynálezu.
Přehled obrázků na výkresech
Na připojených výkresech:
Obr. 1 je bokorys příkladného stroje;
obr. 2 je půdorys příkladného stroje;
obr. 3 je řez podle čáry III-III z obr. 1, znázorňující různé motory a další znaky hnacích prostředků příkladného stroje;
-8obr. 4 je pohled zepředu a částečný řez příkladným strojem znázorňující podrobnosti zdrsňovacího nástroje a jeho upnutí; a obr. 5 je částečný bokorys části stroje z obr. 4, ale s nástrojem a jeho upnutím otočeným o 90y a znázorňující část odsávacího zařízení prachu příkladného stroje.
Popisovaný příkladný stroj je stroj pro provádění postupné zdrsňovací operace podél okrajových částí spodků bot a obsahuje suport boty obecně označený 10 a nástrojový suport obecně označený 12, .suport boty je přímočaře pohyblivý v podélném směru spodku na něm upevněné boty, v rámu 14 stroje a nástrojový suport je nesený uvedeným rámem, jak bude později popsáno.
Suport 10 boty příkladného stroje je obecně podobný suportu boty popsanému v GB-A-2 077 090 a je tedy uspořádán k upnutí boty, spodkem nahoru, s odkrytými opracovávanými okrajovými částmi spodku. V příkladném stroji je suport 10 boty uložen pro přímočarý kluzný pohyb podél dvou tyčí 16 nesených rámem 14. Přesněji rám 18 suportu boty je upevněn na blocích 20 pro takový kluzný pohyb. Za tím účelem jeden z levých bloků 20 (viz obr. 3) má zavěšenou svorku 22, která svěrně zabírá s pásem 24 opásaným kolem dvou kladek 26 na opačných koncích dráhy pohybu suportu 10 boty. Přední (tj. na pravé straně na obr. 1) kladka 26 je poháněna pásem 28 (obr. 3) který je opásán kolem hnací kladky 30 nasazené na výstupním hřídeli 32 krokového motoru 34 upevněného na rámu 14 stroje. Krokový motor 34 představuje první hnací prostředek příkladného stroje, pro účinný pohyb suportu 10 boty vzhledem k nástrojovému suportu 12 ve směru podél spodku boty upnuté na suportu boty.
Nástrojový suport 12 obsahuje podstavec 40 (obr. 1), který je nepohyblivě upevněn na rámu 14. Z podstavce, kromě toho,
-9vyčnívají nahoru dva podpěrné díly 42, umístěné každý na jedné straně dráhy pohybů suportu boty. Mezi podpěrnými díly je na čepech 54 otočně uložen křížový díl 44 (obr. 3), na jehož koncích v blízkosti příslušných podpěrných dílů 42 jsou na čepech 52 (obr. 2) otočně uložena dopředu vystupující ramena 46, otočná ve směru napříč dráhy pohybu suportu 10 boty. Přední konce obou ramen 4 6 jsou pomocí kulových kloubů 48 spojeny nástrojovým nosným dílem 50 ve tvaru skříně s obecně rovinnou horní plochou. Křížový díl 44, ramena 46 a nástrojový nosný díl 50 tvoří první rovnoběžníkové spojovací ústrojí příkladného stroje, umožňující pohyb nástrojového nosného dílu 50 napříč dráhy pohybu suportu 10 boty a tedy spodku boty na něm upnuté.
Na spodku každého z obou podpěrných dílů 42 je dovnitř vystupující příruba 56 (obr. 3), na které jsou uloženy pomocí kulových kloubů zadní konce druhých dopředu vystupujících ramen 58. Každé z ramen 58 probíhá rovnoběžně s odpovídajícím ramenem 46 a přední konec každého z obou ramen 56 je opět kulovým kloubem spojen s odpovídající nálitkovou částí 60 (obr. 1) na nástrojovém nosném dílu 50. Každý podpěrný díl 42 společně s rameny 46, 58 a odpovídající nálitkovou částí 60 tvoří soustavu rovnoběžných článků pro nesení nástrojového nosného dílu 50, obě soustavy (tj. jedna na každé straně nástrojového nosného dílu 50) tvoří druhé rovnoběžníkové spojovací ústrojí příkladného stroje, kterým může být uskutečněn výškový pohyb nástrojového nosného dílu 50 vzhledem k dráze pohybu suportu 10 boty a tedy k spodku boty na něm upnuté.
Pro uskutečnění příčného pohybu nástrojového nosného dílu 50 vzhledem k suportu 10 boty příkladný stroj obsahuje krokový motor 66 (obr. 3), tvořící druhý hnací prostředek příkladného stroje, uvedený motor je upevněn mezi dvě konzoly 68 připevněné na křížový díl 44. Na výstupním hřídeli motoru 66 je matice (neznázorněná) uchycená v krytu 70 připevněnému k zadní části levého (podle obr. 3) ramena 46 pomocí kolíku 72 (obr. 2) .
-10Matice zabírá s kuličkovým šroubem 74 pomocí něhož rotace výstupního hřídele působí otáčení ramen 46, a tudíž prvního rovnoběžníkového ústrojí, kolem čepů 52, kterými jsou ramena 46 upevněna ke křížovému dílu 44 . Na jednom konci kuličkového hřídele je navíc upevněno pouzdro 76, jehož koncová část opisuje spirálu. Toto pouzdro spolupracuje s bezdotykovým koncovým spínačem 78 (obr. 3) a slouží tím jako naváděcí zařízení, při nastavovací činnosti stroje, kdy první rovnoběžníkové ústrojí je vystřeďováno činností motoru 66 pro přivedení pouzdra 7 6 do požadované polohy vzhledem k bezdotykovému koncovému spínači 78.
Na základně 40 nástrojového suportu 12 je upevněn další krokový motor 84 (tvořící třetí hnací prostředek příkladného stroje), kterým je natáčen křížový díl 44 kolem čepů 54, kterými je namontován na podpěrná ramena 42, pomocí něhož prostřednictvím druhého spojovacího ústrojí je uskutečňován výškový pohyb nástrojového nosného dílu 50 vzhledem k suportu 10 boty. Za tím účelem je výstupní hřídel motoru 84 je opatřen kuličkovým šroubem 84 s kterým zabírá (neznázorněná) matice, která je usazená v krytu 88 upevněném mezi dvěma konzolami 90 vystupujícími dopředu z křížového dílu 44. Otáčení motoru 84 tak působí výškový pohyb krytu 88 a tím pootáčení křížového dílu. Jako v případě druhého hnacího prostředku, je navíc na konci kuličkového šroubu 86 uspořádáno pouzdro 92 se spirálovým koncem, přičemž uvedené pouzdro spolupracuje s bezdotykovým koncovým spínačem 94 (obr. 2), při nastavovací operaci, při návratu druhého paralelogramového ústrojí do klidové polohy.
K vyvážení hmotnosti nesené rameny 46 a nosným dílem 50 slouží kompenzační pružiny 98 připevněné k dalším konzolám 100 neseným křížovým dílem a také k základně nástrojového suportu
12.
-11Nástrojovým nosným dílem 50 příkladného stroje je nesen rotační zdrsňovací nástroj 698 (obr. 4) ve tvaru radiálního drátěného kartáče, s poháněcím prostředky nástroje pro rotaci kotouče, jak budou dále popsány. Prostředky pro pohon nástroje příkladného stroje obsahují motor 110 (obr. 3) nesený motorovým opěrným dílem 112, který je otočně uložen na tyči 114 podepřené opačnými konci konzol 116 nesených na levé (z pohledu obr. 3) přírubě 56 podpěrného dílu 42 . Motor tedy může vykonávat výškový otočný pohyb kolem osy tyče 114. Dozadu vyčnívající výstupní hřídel motoru 110 nese ozubenou hnací řemenici 120 (obr. 1), kolem které je opásán nekonečný řemen 122. Výhodou otočného uložení motorového opěrného dílu 112 a tudíž samotného motoru 110 kolem osy tyče 114 a jeho podpírání pomocí řemenice 120 tudíž je, že udržuje hnací řemen 122 napjatý. K utlumení jakéhokoliv sklonu motoru a jeho podpěrného dílu k poskakování a navíc k udržování konstantního napětí v řemenu 122 je na křížový dli 44 namontován válec 118 s pístem (obr. 3) a působí na díl 112 konstantním tlakem směřujícím dolů.
Nad hnací řemenicí 120 jsou na zadní části křížového dílu 44 v jeho středu namontovány dvě další řemenice 124, přes které probíhají nahoru a dolů se pohybující části řemene 122. Každá další řemenice 124 je namontována tak, že tečna k jejímu vodícímu povrchu splývá s tečnou k vodícímu povrchu hnací řemenice 120. Výhodou je, že při výškovém pohybu nástrojového nosného dílu 50 nastane zkracovací účinek dalších kladek 124, protože jsou umístěny za čepy 54. Pro přizpůsobení se takovým změnám délky v poloze jejich povrchů zabírajících s pásem vzhledem k hnací řemenici 120, která je široká vzhledem k šířce řemenu pro přizpůsobení jakémukoliv podélnému pohybu řemenu po jejich povrchu v závislosti na jakémkoliv odpovídajícím pohybu dalších řemenic 124.
Navíc, pro přizpůsobení se příčnému pohybu nástrojového nosného dílu 50, každá další řemenice 124 je namontována na
-12konzole 126 (obr. 2) a každá konzola je namontována nezávisle na druhé otočně kolem čepu 128 neseného na přírubě vytvořené na zadní straně křížového dílu 44 . Obě další řemenice 124 tak tvoří první prostředek pro vyrovnání pásu poháněcího prostředku nástroje. Otočný pohyb konzol 126 je uskutečňován samokompenzačním způsobem podle směru, ve kterém přímé úseky řemene 122 směřují k nástrojovému nosnému dílu 50 když se pohybuje napříč vzhledem k dráze suportu 10 boty.
Upevnění nástroje 698 a způsob jakým je spojen prostřednictvím pásu 122 s motorem 110 bude nyní popsáno s odkazem na obr. 4. Na nástrojovém nosném dílu 50 je namontován ložiskový blok 672 ve kterém je otočně uložen dutý hřídel 674 nesoucí řemenice 676, 678 na svém vršku a spodku. Dutý hřídel 674 sám tvoří ložisko pro další hřídel 680, který nese na svém spodním konci nástrojový nosič 682 ve formě kovového bloku, který má obecně tvar převráceného L. Nástrojový nosič 686 se může otáčet kolem osy hřídele 680, jak to bude později popsáno. Na čepu 694 na spodním konci nástrojového nosiče 682 je namontován nástrojový upínač ve tvaru páky 692, která podpírá na svém vzdáleném konci nosný nástrojový hřídel 696 na kterém je otočně namontován zdrsňovací nástroj 698.
Pro otáčení kartáčem 698 je na hřídel 696 namontovaná řemenice 700 a je spojena ozubeným řemenem 702 s další řemenicí 7 04 namontovanou otočně kolem osy čepu 694. Řemenice 7 04 je dvojitá řemenice a další ozubený řemen 708 prochází přes ní a přes dvě skloněné řemenice 710, 712 a konečně přes spodní řemenici 678 na hřídeli 674. Řemen 122 poháněný motorem 110 je opásán kolem horní řemenice 676, takže činnost motoru v činnosti příkladného stroje působí přes různé řemenice a řemeny rotaci nástroje 698 kolem osy hřídele 686, tudíž působení rotující části pracovního povrchu na spodek boty upnuté v suportu 10 boty.
-13Podle obr. 2 druhý prostředek pro vyrovnání pásu je rovněž uspořádán v blízkosti řemenice 676 pro přizpůsobení se příčnému pohybu nástrojového nosného dílu 50, uvedený druhý prostředek pro vyrovnání pásu obsahuje dvě kladky 130 otočné kolem společné osy, kladky mají hladké povrchy, které běží po zadku ozubeného řemene 122. Kladky 130 jsou namontovány na společné konzole 132, která je namontována otočně kolem kolíku 134 neseného nástrojovým nosným dílem 50. Kladky 130 slouží k udržování předního konce řemene v zarovnání s řemenicí 676 a jsou dostatečně široké aby zajistily, že je řemen je s ní stále vyrovnán, nezávisle na příčném pohybu nástrojového nosného dílu. Udržování řemene ve stejné rovině jako je řemenice 676 také udržuje řemen vyrovnaný nezávisle na výškové poloze nástrojového nosného dílu. Bylo zjištěno, že je žádoucí aby natáčivý pohyb kladek 130 probíhal kolem čepu 134 při příčném pohybu nástrojového nosného dílu 50 a proto je táhlo 136 otočně spojeno na jenom konci s konzolou 132 a na druhém konci k přední části levého (z pohledu obr. 3) ramena 4 6. Protože rameno 4 6 se natáčí, natáčí se konzola 132 a tedy se také natáčí kladky 130.
Jak bylo již uvedeno výše, nástrojový nosič 682 je namontován natáčivě kolem osy hřídele 680 (obr. 4), a dokonce nástroj je namontován výkyvné kolem uvedené osy. Za tím účelem je řemenice 684 namontována na horní konec hřídele 680 a je spojena ozubeným řemenem 686 s další řemenicí (neznázorněna) nesenou na krátkém hřídeli 140 (obr. 2) na nástrojovém nosném dílu 50. Na krátkém hřídeli je také namontována další řemenice 142 spojená ozubeným řemenem 144 s hnací řemenicí 146 na výstupním hřídeli dalšího krokového motoru 148. Tento posledně jmenovaný motor, který tvoří čtvrtý hnací prostředek příkladného stroje je také nesen nástrojovým nosným dílem 50. (Různé řemeny v této hnací sekvenci jsou všechny ozubenými řemeny a řemenice jsou ozubenými řemenicemi.) Výhodou tedy je,
-14že nástrojový nosič 682 a tedy nástroj 698 jím nesený mohou být otáčeny kolem osy hřídele 680 činností motoru 148. Tímto způsobem rovina radiálního zdrsňovacího kartáče může být v každém daném okamžiku udržována v požadovaném úhlu k opracovávané okrajové části boty.
S přihlédnutím k tomu, že spodky bot mohou mít čas od času nepravidelnosti a určitá bota, ačkoliv je nominálně stejná jako bota jejíž spodek byl před tím digitalizován, může být ve skutečnosti odlišná, je rotační kartáč 698 namontován na nástrojový nosič s možností omezeného výškového pohybu. Pro nastavení omezení výškového pohybu namontovaného nástroje a pro změny výškové polohy těchto omezení podle, např. průměru kartáče, nastavovací prostředky jsou opatřeny dalším hřídelem 716 umístěném uvnitř hřídele 680, který je v tomto případě dutý. Hřídel 716, který při normální činnosti stroje rotuje s hřídelem 680, nese na svém spodním konci blok 718 nesoucí opěrný kolík 720. Kolík 720 vystupuje z bloku 718 a je uložen v štěrbině 722 vytvořené na horním konci táhla 724 na spodním konci neseného otočně na nástrojovém upínací 692. Štěrbina 722 tak určuje meze otočného pohybu páky 692 a tedy výškové polohy kartáče 698 ve vztahu ke kolíku 720 a tedy k nástrojovému nosiči 682. Výhodou samozřejmě je, že když stroj je v klidovém stavu, táhlo 742 spočívá horním koncem štěrbiny na opěrném kolíku 720 a určuje nejnižší polohu kartáče, a při činnosti stroje, když kartáč opracovává spodek boty je schopen plavat vzhledem k nástrojovému nosiči 682 v mezích štěrbiny 722.
Nástrojový upínač 692 je tlačen dolů pneumatickým válcem 730, který je upevněn na nástrojovém nosiči 682 a jehož pistnice je spojena čepem s blokem 732 upevněným na nástrojovém upínací 692. Válec 730 také působí předem určeným tlakem na upínač 692 a tudíž na nástroj 698. Pro omezení poskakování kartáče je dále na nástrojovém nosiči 682 nesen tlumič 734 působící proti bloku 732.
-15Pro dodávání vzduchu do válce 730, jestliže je třeba může být také hřídel 716 dutý a na svém horním konci a také na spodním konci nebo vedle něho nést vhodné rotační spojky (pouze horní spojka 736 z nich je znázorněna na obr. 4), pro potrubní spojení (neznázorněno) zdroje tlakového vzduchu s válcem 730. Případně může být válec 730 spojen se zdrojem vzduchu přímo.
Pro odstranění prachu a ostatních úlomků vznikajících během zdrsňovací operace z místa operace je příkladný stroj opatřen odsávacím prostředkem obsahujícím sběrací hlavu 170, která je složena z válcového bubnu namontovaného na spodku nástrojového nosného dílu 50 soustředně s hřídelem 680. Na předku (tj. napravo z pohledu obr. 5) je sběrací hlava seříznuta aby umožnila přístup do svého vnitřku, seříznutá část je uzavřena krycí deskou 172 opatřenou na předním konci hlavy panty. Uvnitř sběrací hlavy 170 nástrojový nosič 682 nese dvě polokruhové desky 174 z nichž každá je opatřena vzhůru stojící přírubou 176 pro upevnění na nástrojový nosič. Příruby mají takový tvar aby tvořily uzávěr horní části vnitřku sběrací hlavy 170 z výjimkou, že na svém předním konci jsou desky od sebe navzájem vzdáleny a tvoří tak otvor pro průtok vzduchu do horní části. Navíc, polokruhové desky připevněné na nástrojový nosič s ním rotují, takže otvor rotuje kolem osy hřídele 680 když je nástroj 698 donucen se natočit. Otvor je v jedné rovině se zdrsňovacím nástrojem 698 takže nástroj při své rotaci má sklon usměrňovat prach a ostatní úlomky z povrchu boty směrem do otvoru.
Horní část vnitřku hlavy 170 je vedeními 178, po jednom umístěnými po obou stranách seříznuté části hlavy, spojena s odsávací soustavou prachu (neznázorněna) takže uvedená horní část tvoří sací komoru 180, a uspořádání je takové, že vzduch je tedy odsáván směrem vzhůru otvorem (označeným 182 na obr. 5) do sací komory 180 a tak zajišťuje že prach a ostatní úlomky jsou odstraněny z operačního místa stroje.
-16Při činnosti příkladného stroje je bota nejprve upevněna na suport 10 boty spodkem nahoru s patním koncem boty dozadu (tj . směrem od obsluhy), bota je pak sevřena jak délkově tak šířkově a patní konec boty je vystředěn, jak je podrobně popsáno v GB-A-2,077,090. Současně je změřena délka boty a zjištěno zda jde o levou nebo pravou botu, opět jak je popsáno v dříve zmíněném popisu. GB. Příkladný stroj je opatřen ovládacím panelem obecně označeným 160, kterým obsluha může vybrat programové instrukce podle stylu opracovávané boty. S vybraným stylem můře obsluha spustit cyklus činnosti stroje a zdrsňovací nástroj 698 pak opracovává postupně okrajovou část spodku boty kolem dokola aby ji zdrsnil, směr rotace kartáče je takový že vždy stírá směrem dovnitř opracovávanou okrajovou část spodku boty, a za tím účelem je kartáč natáčen kolem osy 680 aby udržoval požadovaný úhel vzhledem, ke spodku boty. Určitý úhel, ve kterém je kartáč orientován v kterékoliv určité poloze je opět řízen programovými instrukcemi, stejně jako určitý tlak použitý v kterékoliv určité poloze a i rychlost rotace kartáče, které jsou všechny proměnné během operačního cyklu.
Pro vytvoření programových instrukcí má stroj režim určování dráhy ve kterém je nástroj operátorem umisťován do sledu poloh podél okrajové části spodku boty a každá poloha je pak naučena ve formě tří koordinát (jak je podrobně popsáno v US-A-4,541,054) rychlosti otáčení kartáče a přítlaku kartáče (jak je podrobně popsáno v EP-A-0 511 814) a úhlu natočení (jak bude nyní popsáno).
Pro uskutečnění postupu určení dráhy je na displejovém panelu 162 řídící skříně 160 zobrazen sled informací požadujících od operátora vyznačení hodnoty pro každé z různých nastavení; mimo to jsou k disposici kurzorová tlačítka (která mohou ostatně být ve formě joystiku) pro ovlivnění příčného' a výškového pohybu nástroje řízeného operátorem, jak je opět
-17podrobně popsáno v US-A-4, 541, 054); tato kurzorová a další tlačítka jsou obecně označena 164 na obr. 2. V případě nastavení úhlu natočení operátor používá dvě směrová tlačítka 164 podle směru otáčení vybraného pro přestavení kartáče kolem osy hřídele 680. Když byla provedena různá nastavení, operátor použije učící tlačítko 164 na které motor 34 suportu boty je spuštěn k pohybu boty do další polohy jak je popsáno ve výše zmíněném US-A-4,541,054. Když je nástroj postupně veden za operátorova řízení podél celého okraje spodku boty jsou pak programové instrukce uloženy jako data obrazového souboru do energeticky závislé paměti a mohou být přenesena pokud je to požadováno do energeticky nezávislé paměti. Když je vybrán určitý styl obuvi, kterému odpovídá soubor, k opracování, je také vybrán soubor a nástroj automaticky sleduje naučenou dráhu, která je určená různými naučenými body a interpolovanými čárami mezi nimi; úhel natočení ná,stroje je rovněž určen interpolací mezi naučenými úhly polohy. Jako v případě stroje popsaného např. v EP-A-0 043 645, může být k dispozici zvětšovací program pomocí data v souboru mohou být modifikována podle délky boty změřené suportem 10 boty a navíc mohou být hodnoty osy Y převráceny, takže stejná data mohou být použita pro levé a pravé boty.

Claims (12)

  1. PATÉN T ΟΥ
    -W€39-S€ po požadované dráze, obsahující suport (10) boty pro nesení boty napnuté na kopytu s vystavenými opracovávanými částmi, nástrojový nosný prostředek (12), zahrnující nástrojový nosný díl (50), pro nesení nástroje (698) pro opracování takové části boty, první hnací prostředek (34) pro dosažení vzájemného pohybu mezi suportem (10) boty a nástrojovým nosným dílem (50) ve směru po délce opracovávané části boty, druhý a třetí hnací prostředek (66, 84) pro dosažení pohybu nástrojového nosného dílu (50) vzhledem k suportu (1) boty ve směru napříč a výškově ke spodku boty, vyznačující se tím, že nástrojový nosný díl (50) tvoří část dvou paralelogramových ústrojí (44, 46, 50; 42, 46, 58,
    50/60), z nichž pomocí prvního (44, 46, 50) je uvedený díl (50) spojen s druhým hnacím prostředkem (66), přičemž uvedený díl a tedy nástroj (698) jím nesený je pohyblivý napříč vzhledem k suportu boty a z nichž druhý (42, 46, 58, 50/60) obsahuje dvě sady paralelogramových ústrojí (42, 46, 58, 60) umístěných po jednom z každé strany uvedeného dílu (50) a prvního paralelogramového ústrojí (44, 46, 50), pomocí kterého uvedený díl (50) je spojen s třetím poháněcím prostředkem (84), přičemž uvedený díl (50) a tedy nástroj (698) jím nesený je pohyblivý výškově vzhledem k suportu (10) boty.
  2. 2. Stroj podle nároku 1, vyznačující se tím, že každá z obou sad paralelogramú (42, 46, 58, 60) druhého paralelogramového ústrojí (42, 46, 58, 50/60) obsahuje dvě rovnoběžná táhla (46, 58) z nichž každé je otočně spojeno na jednom konci s nástrojovým nosným dílem (50), který je tak nesen mezi dvěma sadami a první paralelogramové ústrojí (44,
    46, 50) obsahuje křížový díl (44), který je čepově uložen na
    -19dvou nosičích (42), tvořících část a uspořádaných každý na jedné straně nástrojového nosného prostředku (12) a ke kterým je čepově připojen druhý konec alespoň jednoho z táhel (46) každé sady (42, 46, 58, 60).
  3. 3. Stroj podle nároku 2, vyznačující se tím, že druhý konec táhel (58) každé sady (42, 46, 58, 60) je čepově připojen každý k jednomu z nosičů (42) křížového dílu (44).
  4. 4. Stroj podle nároku 1 kde nástrojový nosný prostředek (12) je uspořádán k nesení rotačního nástroje (698), a nástrojové poháněči prostředky (110, 120, 122, 124, 676, 678, 700, 702, 704, 708, 710, 712) pro uskutečnění rotace rotačního nástroje zahrnují motor (110), vyznačující se tím, že uvedený motor (110) je spojen s nástrojem (698) prostřednictvím nekonečného řemenového ústrojí (122), a motor (110) je přidržován nekonečným řemenovým ústrojím (122) přičemž uvedené ústrojí je udržováno napnuté při výškovém pohybu nástrojového nosného dílu (50) vzhledem k suportu (10) boty.
  5. 5. Stroj podle nároku 4, vyznačující se tím, že motor (110) je nesen pro výškový pohyb motorovým nosným dílem (112, který je čepově spojen s nástrojovým nosným prostředkem (12).
  6. 6. Stroj podle nároku 5, vyznačující se tím, že je opatřen prostředkem (118) pro vytváření konstantního tlaku na motor (110) přičemž napětí udržované v nekonečném řemenovém ústrojí (112) je v podstatě konstantní.
  7. 7. Stroj podle nároku 4, vyznačující se tím, že motor (110) je reverzibilní motor.
  8. 8. Stroj podle nároku 4, ve kterém nástrojový nosný prostředek (12) obsahuje nástrojový nosný hřídel (674), na
    -20kterém je nesen rotační nástroj (698), vyznačující se tím, že uvedený motor (110) má výstupní hřídel nesoucí první hnací řemenici (120), nástrojový poháněči prostředek (110, 120, 122,
    124, 676, 678, 700, 702, 704, 708, 710, 712) dále obsahuje druhou hnací řemenici (676) spojenou s nástrojovým nosným hřídelem (674) pomocí ložiskového ústrojí 672) a funkčně spojenou s první hnací řemenicí (120) jednoduchým nekonečným hnacím řemenem (122), každá hnací řemenice (120, 676) má odpovídající vyrovnávací prostředky (124, 130) řemene, pomocí kterých části řemene (122) mezi řemenicí a jí odpovídajícím vyrovnávacím prostředkem řemene jsou udržovány v rovině procházející kolmo k ose rotace řemenice nezávisle na výškové poloze nástrojového nosného dílu (50) a vyrovnávací prostředek (130) řemene odpovídající druhé hnací řemenici (676) obsahuje dvě kladky (130) na společné ose (134) rotace položené napříč řemene (122), přičemž uvedené kladky (130) jsou neseny nosičem (132) namontovaným otočně na čepu na nástrojovém nosném dílu (50) k přizpůsobení kladek (130) příčnému pohybu nástrojového nosného prostředku (12).
  9. 9. Stroj podle nároku 8, vyznačující se tím, že táhlo (136) je otočně pomocí čepu spojeno s nosičem 132) kladek (130) a s nástrojovým nosným prostředkem (12) přičemž při příčném pohybu nástrojového nosného dílu (50) je uskutečněn odpovídající otočný pohyb nosiče (132) takže znovu vyrovná kladky (130) a udržuje jejich osu rotace kolmou nebo v podstatě kolmou k částem řemene (122) s nimi zabírajícími.
  10. 10. Stroj podle nároku 8, vyznačující se tím, že vyrovnávací prostředek (124) řemene odpovídající první hnací řemenici (120) obsahuje dvě další řemenice (124), přes které vede řemen (122) před a za uvedenou první hnací řemenicí (120) a obě další řemenice (124) jsou namontovány pro nezávislý naklápěcí pohyb, každá kolem osy (120) kolmé k její ose rotace,
    -21pomocí něhož vyrovnávají příčný pohyb nástrojového nosného dílu (50) vzhledem k suportu (10) boty.
  11. 11. Stroj podle nároku 10, vyznačující se tím, že motor (110) nástrojového poháněcího prostředku (110, 120, 122, 124, 676, 678, 700, 702, 704, 708, 710, 712) je namontován tak, že tečna k povrchu zabírajícího s řemenem každé další řemenice (124) prochází tečně k povrchu zabírajícímu s řemenem první hnací řemenice (120), přičemž posledně jmenovaný povrch má takové rozměry, že se přizpůsobí pohybu řemene (122) ve směru podél suportu (10) boty v odezvě na výškový pohyb nástrojového nosného dílu (50) vzhledem k suportu (10) boty.
  12. 12. Stroj pro postupné opracování obuvi napnuté na kopytu po požadované dráze, obsahující suport (10) boty pro nesení boty napnuté na kopytu s vystavenými opracovávanými částmi, nástrojový nosný prostředek (12), zahrnující nástrojový nosný díl (50), pro nesení nástroje (698) pro opracování takové části boty, první, druhý a třetí hnací prostředek (34, 66, 84) pro dosažení vzájemného pohybu mezi suportem (10) boty a nástrojovým nosným dílem (50) ve směru po délce, napříč a výškově k opracovávané části boty, vyznačující se tím, že nástroj (698) je nesen nástrojovým nosným dílem (50) pro natáčecí pohyb kolem osy (680) svislé k části boty, přičemž pro uskutečnění takového natáčecího pohybu je stroj opatřen čtvrtým poháněcím prostředkem (148), který je také nesen nástrojovým nosným dílem (50), nástrojový nosný prostředek (12) dále obsahuje první paralelogramové ústrojí (44, 46, 50), kterým je nesen nástrojový nosný díl (50) a pomocí kterého je uvedený díl funkčně spojen s druhým poháněcím prostředkem (66), který pohybuje uvedeným dílem příčně vzhledem k suportu (10) boty a
    -22druhé paralelogramové ústrojí (42, 46, 58, 50/60) kterým je také nesen nástrojový nosný díl (50) a pomocí kterého je uvedený díl funkčně spojen s třetím poháněcím prostředkem (84), pomocí něhož se uvedený díl pohybuje výškově vzhledem k suportu (10) boty.
    ρ/2699-96
CZ962699A 1994-03-15 1995-03-09 Machine for gradual treatment of lasted shoe along a required path CZ269996A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB9404972A GB9404972D0 (en) 1994-03-15 1994-03-15 Machine for operating progressively on a lasted shoe along a desired path

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ269996A3 true CZ269996A3 (en) 1997-03-12

Family

ID=10751833

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ962699A CZ269996A3 (en) 1994-03-15 1995-03-09 Machine for gradual treatment of lasted shoe along a required path

Country Status (6)

Country Link
EP (2) EP0750462A1 (cs)
JP (1) JPH09510129A (cs)
BR (1) BR9507412A (cs)
CZ (1) CZ269996A3 (cs)
GB (2) GB9404972D0 (cs)
WO (2) WO1995024837A1 (cs)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US9150318B1 (en) 2009-01-02 2015-10-06 Lifecell Corporation Method for sterilizing an acellular tissue matrix
CN102825815B (zh) * 2012-09-14 2015-05-13 程远平 鞋材成型机

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3077098A (en) * 1962-01-04 1963-02-12 United Shoe Machinery Corp Bottom roughing equipment for slip shoes
DE2403535A1 (de) * 1974-01-25 1975-07-31 Fortuna Werke Maschf Ag Vorrichtung an einer schuhbearbeitungsmaschine
DE3815428A1 (de) * 1988-05-06 1989-11-16 Int Schuh Maschinen Co Gmbh Vorrichtung zum aufrauhen der seitenkanten des schuhschaftes einer schuheinheit
FR2690864B1 (fr) * 1992-05-06 1996-10-04 Roger Blanc Tete pour l'equipement d'un robot, destinee a realiser une operation de cardage.

Also Published As

Publication number Publication date
GB9407427D0 (en) 1994-06-08
JPH09510129A (ja) 1997-10-14
EP0750462A1 (en) 1997-01-02
GB9404972D0 (en) 1994-04-27
EP0750463A1 (en) 1997-01-02
WO1995024837A1 (en) 1995-09-21
BR9507412A (pt) 1997-10-07
WO1995024838A1 (en) 1995-09-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4951338A (en) Machine for performing a progressive operation on marginal portions of a shoe in the manufacture thereof
US4836139A (en) Adhesive-applying apparatus
US4387581A (en) Machine adapted for use in the manufacture of shoes
EP0042671B1 (en) Apparatus for performing combined marginal roughing and toe scouring operations on shoe bottoms
CZ269996A3 (en) Machine for gradual treatment of lasted shoe along a required path
US4126020A (en) Low inertia shoe machine tool support
US4331011A (en) Automatic roughing machine
US3400561A (en) Machines for roughing the overlasted portions of shoe uppers
EP0353881B1 (en) Machine for operating progressively along marginal portions of shoes
US4389861A (en) Machine adapted for use in the manufacture of shoes
US5101528A (en) Machine for roughing side walls portions of a shoe
US5481467A (en) Controlling the operation of a tool along a predetermined path
US4970745A (en) Operating on side wall portions of a lasted shoe
CA1203652A (en) Machine for performing a roughing operation progressively along marginal portions of a shoe bottom
US4126021A (en) Dust extraction arrangement for an automatic roughing machine
EP0379774B1 (en) Operating on side wall portions of a lasted shoe upper
WO1995028105A1 (en) Progressively roughing marginal portions of a shoe bottom
EP0457882A1 (en) MACHINE FOR SHAPING THE LATERAL PARTS OF SHOE RODS.
JPH0687808B2 (ja) 製靴用機械における靴のクランプ装置
EP1559451A2 (en) Device for processing ir finishing the blades of a ski or snowboard and ski or snowboard
GB190606704A (en) Improvements in Machines for Beating Out Shoe Uppers.
JPH05207907A (ja) 靴底周縁自動制御荒磨き装置