CZ20265U1 - Kontejner pro ukládání duverných dokumentu - Google Patents

Kontejner pro ukládání duverných dokumentu Download PDF

Info

Publication number
CZ20265U1
CZ20265U1 CZ200921602U CZ200921602U CZ20265U1 CZ 20265 U1 CZ20265 U1 CZ 20265U1 CZ 200921602 U CZ200921602 U CZ 200921602U CZ 200921602 U CZ200921602 U CZ 200921602U CZ 20265 U1 CZ20265 U1 CZ 20265U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
container
confidential documents
production machine
confidential
documents
Prior art date
Application number
CZ200921602U
Other languages
English (en)
Inventor
Kirschbauer@Josef
Steif@Richard
Original Assignee
Mühlbauer Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Mühlbauer Ag filed Critical Mühlbauer Ag
Publication of CZ20265U1 publication Critical patent/CZ20265U1/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H1/00Supports or magazines for piles from which articles are to be separated
    • B65H1/26Supports or magazines for piles from which articles are to be separated with auxiliary supports to facilitate introduction or renewal of the pile
    • B65H1/266Support fully or partially removable from the handling machine, e.g. cassette, drawer
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H2701/00Handled material; Storage means
    • B65H2701/10Handled articles or webs
    • B65H2701/19Specific article or web
    • B65H2701/1912Banknotes, bills and cheques or the like

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Packaging For Recording Disks (AREA)
  • Collation Of Sheets And Webs (AREA)

Description

Oblast techniky
Technické řešení se týká kontejneru pro ukládání důvěrných dokumentů během různých fází jejich zpracování.
Dosavadní stav techniky
Při zpracování důvěrných dokumentů jako například osobních dokladů, řidičských průkazů, cestovních pasů, karet apod. platí zvýšené požadavky na bezpečnost. Důvěrné dokumenty jsou obvykle centrálně předpřipraveny v zabezpečených výrobních prostorách. Přitom jsou předpřipraveným dokumentům přidělena pořadová čísla. Výrobce těchto důvěrných dokumentů používá tato čísla pro evidenci pohybu každého důvěrného dokumentu až do jeho předání odběrateli. Identifikační Čísla mohou být na předpřipravený dokument nanesena libovolným způsobem, např. laserovým popisováním, perforací, různými vytlačovacími způsoby, popř. uložena v digitální formě na integrovaný ukládací čip.
Sledování pohybu každého jednotlivého důvěrného dokumentu je obzvlášť důležité v takových případech, kdy dokumenty jsou předány konečným odběratelům necentrálně, tzn. že předčíslované dokumenty jsou z centrálního místa výroby přepraveny do konečných výdejen, např. na matriční úřady, policejní stanice nebo jiné úřady.
Při současném známém způsobu výroby jsou důvěrné dokumenty ke každému výrobnímu stroji jednotlivě ručně podávány a zase odebírány. Mezi jednotlivými výrobními procesy musí být důvěrné dokumenty ručně shromážděny a naplněny do prozatímních balení. Tato prozatímní balení slouží k uskladnění ve speciálních, k tomuto účelu upravených prostorách, např. v trezorech. Při dalším výrobním zpracování je potřeba důvěrné dokumenty z balení vyjmout a podat k dalšímu výrobnímu stroji.
Tyto přeskupovací postupy jsou náročné na čas a na obsluhu. Navíc riziko úmyslné nebo neúmyslné manipulace či ztráty důvěrného dokumentu je velmi vysoké. To platí především při zacházení s důvěrnými dokumenty ve výdejnách, kde zajištění odpovídajících bezpečnostních podmínek je výrazně náročnější než ve vysoce zabezpečených centrálních výrobnách.
Úkolem technického řešení je vytvořit takovou technologii, která by maximálně zamezila přímému přístupu osob k důvěrným dokumentům během jejich výroby.
Podstata technického řešení
Tento úkol je vyřešen kontejnerem podle nároku 1. Výhodná provedení technického řešení jsou popsána v závislých nárocích.
Základní myšlenkou technického řešení je použití kombinovaného skladovacího a transportního kontejneru pro důvěrné dokumenty, který je možné integrovat s různými výrobními stroji. Kontejner má uzavřený systém pro podávání a přepravu, díky němuž je riziko úmyslné nebo neúmyslné manipulace nebo ztráty důvěrného dokumentu výrazně sníženo v porovnáni se způsoby výroby, které jsou známy z dosavadního stavu techniky.
Kontejner podle technického řešení je vytvořen pro ukládání důvěrných dokumentů během různých fází výroby. To znamená, že určité množství důvěrných dokumentů lze v kontejneru ukládat, přepravovat, popř. skladovat během celého výrobního procesu nebo jeho různých fází.
Průběh bude popsán na následujícím příkladu. Nejprve prázdný kontejner podle tohoto technického řešení je v první výrobní fázi naplněn z prvního výrobního stroje předpřipravenými důvěrnými dokumenty. Poté, když je kontejner převezen od prvního stroje k dalšímu výrobnímu stroji pro provedení druhé výrobní fáze, jsou předpřipravené dokumenty tímto výrobním strojem z kontejneru vyjmuty a opatřeny paměťovým čipem, aby poté mohly být uloženy v tom samém
-1 CZ 20265 U1 kontejneru. Tento kontejner je podán k dalšímu výrobnímu stroji v následující výrobní fázi, kdy jsou dokumenty připraveny k přiřazení ke konkrétním osobám. Následuje převoz důvěrných dokumentů v kontejneru z centrální výrobny do jednotlivých necentrálních úřadů a výdejen, kde je kontejner připojen k dalšímu výrobnímu stroji, kde dochází k přiřazení dokumentů ke konkrétním osobám a jejich dokončení. Počet výrobních fází, popř. výrobních strojů se přitom může lišit podle povahy důvěrných dokumentů.
Výrobní proces může být zcela libovolný. Kontejnery tak mohou být mezi jednotlivými výrobními fázemi libovolně dlouho skladovány nebo mohou být použity při nepřetržité výrobě, kdy jsou kontejnery hned předávány z jednoho výrobního stroje do druhého.
Nezávisle na možných obměnách se důvěrné dokumenty během výrobního procesu nachází buď ve výrobním stroji, nebo bezpečně uložené v kontejneru. Přitom se stále jedná o jeden a tentýž kontejner. Nicméně pro různé výrobní úseky mohou být použity různé, stejně tvarované kontejnery, např. pro přepravu a pro použití mimo výrobnu.
Při spojení s výrobním strojem dochází k automatickému podávání, popř. odebírání důvěrných dokumentů z úložného prostoru kontejneru. Automatické podávání a/nebo odebírání může být zajištěno tak, že výrobní stroj důvěrné dokumenty z kontejneru odebere, popř. je do kontejneru uloží. Vedle toho je možné, že kontejner je upraven tak, aby důvěrné dokumenty výrobnímu stroji sám vydával, popř. šije sám z výrobního stroje odebíral.
Úložný prostor kontejneru pro určitý počet důvěrných dokumentů je tak uzpůsoben, že přístup k důvěrným dokumentům nacházejícím se v tomto úložném prostoru je pro osoby nemožný, když je kontejner spojen s výrobním strojem. Jinými slovy je během spojení kontejneru s výrobním strojem možné pouze mechanické podávání popř. odebírání důvěrných dokumentů. To je zajištěno tak, že kontejner je uzpůsoben takovým způsobem, že úložný prostor vykazuje na jedné straně jeden podávači, popř. odebírací otvor, přičemž tato strana není během spojení s výrobním strojem přístupná osobám nebo obsluze. K podávání jednotlivých dokumentů dochází na spodní straně kontejneru v důsledku využití gravitační síly. Spodní strana kontejneru, je během spojení s výrobním strojem vytvořena jako podávači, popř. odebírací otvor. Vrchní strana kontejneru je přitom uzavřena, takže důvěrné dokumenty nacházející se v úložném prostoru jsou pro obsluhu nepřístupné.
Je-li kontejner během spojení s výrobním strojem ve výrobním stroji zablokován tak, že může být odebrán pouze oprávněnými osobami, jsou příležitosti k úmyslné manipulaci výrazně omezeny. Způsob blokování může být různý. Může se např. jednat o mechanický zámek nebo o elektronicky ovládané blokování.
Pokud kontejner není spojen s výrobním strojem, pak je přístupu k důvěrným dokumentům s výhodou zabráněno tak, že úložný prostor je kompletně uzavřen spodním krytem. To znamená, že během spojení s výrobním strojem otevřený podávači, popř. odebírací otvor, je uzamčen. S výhodou je spodní kryt s kontejnerem uzavřen západkou a uzavírá tak kontejner. Spodní kryt má ve výhodném provedení funkci zajištění při přepravě a slouží s dalším bezpečnostním zajištěním k zajištění bezpečnosti během přepravy.
Uzamčení úložného prostoru pomocí spodního krytu může být podle příkladu provedení technického řešení provedeno ručně po odebrání z výrobního stroje. Podle jiného příkladu provedení technického řešení dochází k uzamčení úložného prostoru automaticky během spojení s výrobním strojem pomocí blokovacího mechanismu, který může být integrální součástí výrobního stroje nebo to může být zvláštní zařízení fungující v návaznosti na výrobní stroj. Blokovací mechanismus může být také vytvořen tak, že kontejner je automaticky uzamčen po odebrání z výrobního stroje.
Pro kontrolu stavu zajištění a pro ochranu proti neoprávněnému přistupuje spodní kryt v dalším příkladu provedení opatřen pečetí, např. bezpečnostním štítkem, zaplombováním apod. Tato pečeť může být nanesena ručně nebo automaticky během zamykání, pro tento účel je spodní kryt odpovídajícím způsobem upraven.
-2CZ 20265 Ul
Zabezpečení kontejneru během přepravy nezávisle na počtu důvěrných dokumentů uložených v úložném prostoru je zajištěno s výhodou tažnou pružinou, která důvěrné dokumenty zajišťuje v jejich skladovací poloze. Ve výhodném provedení je tažná pružina uzpůsobena tak, že poloha důvěrných dokumentů v kontejneru se nezmění ani při ztížených přepravních podmínkách, např. při zasílání v balících. Pružina může být vytvořen jako tažná nebo tlačná.
Podle dalšího výhodného provedení technického řešení je kontejner opatřen strojově vydávaným nosičem dat pro sledování statutu a pohybu každého jednotlivého důvěrného dokumentu. Data uložená v nosiči dat zahrnují při nejmenším data pro identifikaci kontejneru a/nebo v něm uložených důvěrných dokumentů, jako např. po sobě jdoucí identifikační čísla důvěrných dokumentů. Dále může nosič dat obsahovat další informace, např. dokumentaci stavu výroby.
Nosič dat je např. paměťový čip jako součást systému RFID. Alternativou k těmto radiově vydávaným čipům jsou např. systémy čárových kódů nebo jiné strojově vydávané nosiče dat.
Při použití nosiče dat pocházejí v něm uložená data buď z vnějších datových zdrojů jako např. z jednotlivých výrobních strojů, ručně ovládaného terminálu pro vkládání dat nebo ze systému plánování výroby či z kontrolního systému výrobny, které pro tento účel disponují odpovídajícími vysílacími nebo přenosovými zařízeními.
Vedle toho nebo navíc obsahuje nosič dat informace přímo z důvěrných dokumentů nacházejících se v kontejneru, pokud jsou schopny přenosu přes odpovídající přenosové nebo vysílací zařízení. Pokud se u důvěrných dokumentů jedná o identifikační karty s čipem RFID, pak může kontejner být tak vytvořen, že čte přímo z důvěrných dokumentů údaje týkající se jednotlivých dokumentů. Pokud jsou například identifikační čísla vytištěna na důvěrných dokumentech, je možná automatická evidence těchto údajů skrz kontejner, pokud je kontejner kompatibilní s odpovídajícím evidenčním zařízením, např. s optickým skenerem apod.
V každém případě může být nosič dat trvale nebo dočasně spojen s aktivním nebo pasivním vysílacím, popř. přijímacím zařízením, které umožňuje snímání a přiřazování údajů. Ve výhodném provedení tvoří nosič dat s komunikačními zařízeními integrovaný a s kontejnerem neoddělitelně spojený komunikační systém.
Přehled obrázků na výkresech
Technické řešení bude blíže objasněno pomocí výkresů, na nichž znázorňují:
Obr. 1 - perspektivní pohled na kontejner podle tohoto technického řešení ve spojení s výrobním strojem (není zobrazen),
Obr. 2 - perspektivní pohled na spodní kryt,
Obr. 3 - řez kontejnerem podle tohoto technického řešení s prázdným úložným prostorem, Obr. 4 - řez kontejnerem podle tohoto technického řešení $ naplněným úložným prostorem.
Všechny obrázky představují technické řešení pouze schematicky a jen s podstatnými prvky. Stejné vztahové značky odpovídají prvkům se stejnou nebo podobnou funkcí.
Příklady provedení technického řešení
Vynález bude popsán podle kontejneru pro důvěrné dokumenty ve formátu „ID 1“. Kontejnery pro jiné formáty jsou vyrobeny odpovídajícím způsobem. Mění se pouze rozměry úložného prostoru.
Základní konstrukce kontejneru, který je v následujícím textu označen jako kontejner 1, sestává ze spodní desky 2, stěn 3, 4 a horního krytu 5. Stěny 3,4 jsou tvořeny ze dvou rohových profilů, které jsou upevněny na spodní desce 2. Horní uzavření kontejneru 1 tvoří horní kryt 5, který je na stěny 3, 4 nasazen a je s nimi spojený. Horní kryt 5 uzavírá shora stěny 3,4 a jím vymezený úložný prostor 6. Spodní deska 2 slouží jako spojovací prvek pro vytvoření rozebíratelného spojení kontejneru 1 s výrobním strojem (není zobrazen). Tudy je kontejner 1 nasazen do upínacích
-3CZ 20265 U1 prostředků pro kontejner 1 (nejsou zobrazeny) výrobního stroje. Kontejner 1 a hlavně spodní deska 2 jako spojovací prvek jsou vytvořeny tak, že kontejner 1 lze spojit se všemi stroji, které jsou potřeba pro výrobu důvěrných dokumentů. Jeden a tentýž kontejner 1 tak může být použit pro celý výrobní proces.
Kontejner 1 je opatřen třemi bezpečnostními zařízeními. První bezpečnostní zařízení sestává ze spodního krytu 17, pružinové svorky 18, přídržných prvků 21. 22 a přidržuje spodní desku 2 tak, aby nebylo možné vyjmout důvěrné dokumenty 8 z úložného prostoru 6, když kontejner 1 není spojen s výrobním strojem.
Druhé bezpečnostní zařízení je tvořeno přidržovačem 14 a podpůrnou deskou 24 a zajišťuje pevio nou polohu důvěrných dokumentů 8 uvnitř kontejneru 1, Dokumenty 8 se tak nemohou uvnitř kontejneru 1 posouvat a tak se pomačkat nezávisle na jejich množství.
Třetí bezpečnostní zařízení, které není zobrazeno, je tvořeno blokovacím mechanismem pro zamezení nedovoleného odebrání kontejneru 1 z výrobního stroje.
Kontejner 1 dále obsahuje podávači a/nebo odebírací zařízení, které sestává z centrálního otvoru 15 7 a z blokovacích klapek 12. Tento mechanismus umožňuje odebírání důvěrných dokumentů 8 z kontejneru 1,
Centrální otvor 7 je umístěn ve spodní desce 2, kudy mohou být z úložného prostoru 6 vybírány nebo do úložného prostoru 6 podávány stohovatelné důvěrné dokumenty 8 rovnoběžně s rovinou spodní desky 2. Podávání jednotlivých důvěrných dokumentů 8 je prováděno na spodní straně 9 20 kontejneru 1. k
V naplněném stavu leží důvěrné dokumenty 8 oběma protilehlými stranami 11 na blokovacích klapkách 12 zatížených pružinami, které se nachází na dvou protilehlých stranách spodní desky
2. Díky činnosti blokovacích klapek 12 mohou být jednotlivé důvěrné dokumenty 8 odebírány z úložného prostoru 6 spodem otvorem 2 ve spodní desce 2. Blokovací klapky 12 jsou během vý25 robního procesu ovládány výrobním strojem. Vydávání důvěrných dokumentů 8 po jednom využívá gravitační sílu při propadávání stohu 13 důvěrných dokumentů 8 díky hornímu přidržovači 14, který je posouván pružinovým mechanismem, a který je součástí pružinového mechanismu pro zajištění během přepravy. Přidržovač 14 je ovládán tažnou pružinou 16. Tažná pružina 16 je uspořádána za přední částí stěny 3 zobrazené na obr. 1.
Blokovací klapky 12 tvoří spolu s otvorem 7 ve spodní desce 2 podávači, popř. odebírací zařízení kontejneru 1 a umožňují podávání a nebo odebírání důvěrných dokumentů 8 z úložného prostoru
6. Kontejner 1 je během spojení s výrobním strojem postaven tak, že úložný prostor 6 je pro osoby, např. personál, nepřístupný. Upínací prostředky výrobního stroje jsou uspořádány takovým způsobem, že otvor 7 kontejneru 1, kudy je jediný přístup do úložného prostoru 6, se nachá35 zí uvnitř výrobního stroje a je zvenčí nepřístupný.
Kontejner 1 je během spojení s výrobním strojem zablokován v upínacích prostředcích výrobního stroje a je pro tento účel opatřen blokovacím mechanismem (není zobrazen). Blokovací mechanismus zabraňuje neoprávněnému odebrání kontejneru 1 z výrobního stroje a mohou ho odblokovat jen k tomu oprávněné osoby. Pokud je blokovací mechanismus tvořen např. elektronic40 kým zámkem, tak se blokování uvolní teprve po zadání odpovídajícího kódu pro otevření zámku.
Když je kontejner 1 během spojem s výrobním strojem otevřen na své spodní straně 9, může být pro dosažení přepravní, popř. skladovací úpravy opatřen spodním krytem 17, zobrazeným na obr. 2, který slouží jako sundavací dno kontejneru 1 pro úplné uzavření úložného prostoru 6. Spodní kryt 17 vykazuje pružinovou svorku 18, která slouží jako ovládací prvek, a díky níž jej 45 lze rozebíratelně připnout na spodní desku 2 kontejneru 1. Pružinová svorka 18 je částí základního dílu 19 spodního krytu 17, který je vyroben z plechu. Spodní kryt 17 je vytvořen tak, že když je nasazen, zakrývá spodní desku 2. Jak na straně s pružinovou svorkou 18, tak na straně ležící proti pružinové svorce 18, vykazuje spodní kryt 17 odpovídající přídržné prvky 21, 22.
-4CZ 20265 U1
Na vnitrní straně základního dílu 19 spodního krytu 17 je uspořádána podpůrná deska 24, která při namontování spodního krytu 17 projde otvorem 7 spodní desky 2 kontejneru 1 až do úložného prostoru 6, kde podpírá nej spodnější dokument stohu 13 důvěrných dokumentů 8, které se nacházejí v úložném prostoru 6. Je-li kontejner 1 takto uzavřen, nej spodnější dokument neleží pouze svými bočními stranami 11 na blokovacích klapkách 12, ale leží navíc celou svou plochou na podpůrné desce 24 spodního krytu 17. Společně s pružinovým přidržovačem 14, který tlačí na horní dokument ze stohu 13 důvěrných dokumentů 8, tak udržuje pevnou polohu důvěrných dokumentů, čímž je zajištěna bezpečná přeprava důvěrných dokumentů 8.
Díky strojově vydávaným nosičům dat 25 pro každý kontejner 1 lze sledovat pohyb každého jednotlivého důvěrného dokumentu 8. Tak lze uskutečnit zcela automatizovanou manipulaci s kontejnery 1 během výroby. S pomocí centrálního systému pro plánování výroby a kontrolního systému lze neustále sledovat nejen pozici a stav každého jednotlivého kontejneru 1, ale i každého jednotlivého důvěrného dokumentu 8. Zároveň je realizovatelný maximálně automatizovaný skladovací, podávači a přepravní systém pro kontejnery las ním spojená automatizovaná výroba důvěrných dokumentů 8. Nosič dat 25 ve formě Čipu RFID je integrován v horním krytu 5 kontejneru 1,
Všechny znaky popsané v popisu, nárocích a výkresech mohou být využity jednotlivě nebo v libovolné kombinaci podle tohoto technického řešení.
NÁROKY NA OCHRANU

Claims (8)

1. Kontejner pro ukládání důvěrných dokumentů během různých fází jejich zpracování, vyznačující se tím, že je opatřen alespoň jedním spojovacím zařízením uspořádaným tak, že kontejner (1) je spojitelný s výrobním strojem důvěrných dokumentů, podávacím a/nebo odebíracím zařízením umožňujícím automatické podávání a/nebo odebírání důvěrných dokumentů (8) když je kontejner (1) spojen s výrobním strojem, alespoň jedním prvním bezpečnostním zařízením, které kontejner (1) zabezpečuje proti přístupu k datům především tehdy když kontejner (1) není spojen s výrobním strojem, alespoň jedním druhým bezpečnostním zařízením, které, nezávisle na počtu důvěrných dokumentů (8) v kontejneru (1), zajišťuje jejich bezpečný přenos, především tehdy, když kontejner (1) není spojen s výrobním strojem.
2. Kontejner podle nároku 1, vyznačující se tím, že spojovací zařízení (2) je vytvořeno tak, že kontejner (1) je spojitelný se všemi stroji potřebnými pro přípravu důvěrných dokumentů (8).
3. Kontejner podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že podávači a/nebo odebírací zařízení umožňuje podávání nebo odebírání důvěrných dokumentů (8) z úložného prostoru (6) kontejneru (1), který je vytvořen pro pojmutí většího počtu důvěrných dokumentů (8) a není přístupný, když je kontejner (1) spojen s výrobním strojem.
4. Kontejner podle alespoň jednoho z nároků laž3, vyznačující se tím, že je opatřen třetím bezpečnostním zařízením vykazujícím blokovací mechanismus pro zamezení nedovoleného odebrání kontejneru (1) z výrobního stroje, když je s ním kontejner (1) spojen.
5. Kontejner podle alespoň jednoho z nároků laž4, vyznačující se tím, že první bezpečnostní zařízení vykazuje spodní kryt (17) pro úplné uzamčení úložného prostoru (6), když kontejner (1) není spojen s výrobním strojem.
-5CZ 20265 U1
6. Kontejner podle alespoň jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že druhé bezpečnostní zařízení vykazuje tažnou pružinu (16) pro zajištění určitého uložení důvěrných dokumentů (8) v úložném prostoru (6).
7. Kontejner podle alespoň jednoho z nároků laž6, vyznačující se tím, že zahr5 nuje nosič dat (25) pro automatickou dokumentaci a identifikaci kontejneru (1) a/nebo důvěrných dokumentů (8), které obsahuje.
8. Kontejner podle nároku 7, vyznačující se tím, že nosičem dat (25) je čip RFID.
CZ200921602U 2009-07-23 2009-08-19 Kontejner pro ukládání duverných dokumentu CZ20265U1 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE200920010081 DE202009010081U1 (de) 2009-07-23 2009-07-23 Behälter zur Aufnahme von Sicherheitsdokumenten

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20265U1 true CZ20265U1 (cs) 2009-11-23

Family

ID=41153117

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ200921602U CZ20265U1 (cs) 2009-07-23 2009-08-19 Kontejner pro ukládání duverných dokumentu

Country Status (2)

Country Link
CZ (1) CZ20265U1 (cs)
DE (1) DE202009010081U1 (cs)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102015220027A1 (de) * 2015-10-15 2017-04-20 Bundesdruckerei Gmbh Vorrichtung und Verfahren zur Entnahme eines Passbündels
DE102018009417B4 (de) 2018-11-30 2024-01-18 Mühlbauer Gmbh & Co. Kg Vorrichtung und Verfahren zur Faltung und Bevorratung von Buchdokumenten

Also Published As

Publication number Publication date
DE202009010081U1 (de) 2009-10-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6082519A (en) Coin bin with locking lid
US20150073585A1 (en) System and method for automatic storage and withdrawal of products with security restrictions
CN103578186B (zh) 箱补给
CN104368144A (zh) 用于管理混洗游戏纸牌包的方法
CN110337677A (zh) 存储柜
US20100050709A1 (en) Security Device for Mobile Retail Cart
CN104794805B (zh) 纸页类收纳库和纸页类处理装置
NO972964L (no) Beholder
CZ20265U1 (cs) Kontejner pro ukládání duverných dokumentu
US8434673B2 (en) Tamper evident enclosure for the storage and transport of documents
EP2862485A1 (de) Vorrichtung zur Zustellung und/oder Abholung von Waren
EP1530170A1 (en) Transport and delivery system for valuable items
DE102008045602A1 (de) Anordnung und Verfahren zur Vermeidung von Manipulationen an einem Transportbehälter für Wertscheine
JPH01275881A (ja) 容器を保管し、差し入れかつ差し出すための装置
KR20130025473A (ko) 약포 자동 보관 취출 시스템
EP2120219A1 (en) Method for processing bank notes and money counting station
US10957142B2 (en) Security cassette, complete device with a security cassette and method for handling valuable papers
JP4732010B2 (ja) 貨幣処理装置
DE10101680B4 (de) Vorrichtung zur Zustellung und vorübergehenden Verwahrung von Gegenständen
WO2012044184A1 (en) Apparatus and method for the secure receipt of articles
RU2434113C2 (ru) Устройство для защищенного сбора монет и способ защищенного перемещения и опорожнения монетных контейнеров
JP2010113499A (ja) 紙幣処理装置
US20110286822A1 (en) Automated document handling system
CN210239463U (zh) 一种具有电子封签的款箱
JP5697715B2 (ja) 紙幣処理装置

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20091123

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20130814

MK1K Utility model expired

Effective date: 20160819