CZ20023465A3 - Přístřešek proti krupobití - Google Patents

Přístřešek proti krupobití Download PDF

Info

Publication number
CZ20023465A3
CZ20023465A3 CZ20023465A CZ20023465A CZ20023465A3 CZ 20023465 A3 CZ20023465 A3 CZ 20023465A3 CZ 20023465 A CZ20023465 A CZ 20023465A CZ 20023465 A CZ20023465 A CZ 20023465A CZ 20023465 A3 CZ20023465 A3 CZ 20023465A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
self
hail
purlins
shelter
supporting
Prior art date
Application number
CZ20023465A
Other languages
English (en)
Inventor
Eric Ravoyard
Original Assignee
Ravoyard Holding
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ravoyard Holding filed Critical Ravoyard Holding
Publication of CZ20023465A3 publication Critical patent/CZ20023465A3/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04HBUILDINGS OR LIKE STRUCTURES FOR PARTICULAR PURPOSES; SWIMMING OR SPLASH BATHS OR POOLS; MASTS; FENCING; TENTS OR CANOPIES, IN GENERAL
    • E04H9/00Buildings, groups of buildings or shelters adapted to withstand or provide protection against abnormal external influences, e.g. war-like action, earthquake or extreme climate
    • E04H9/16Buildings, groups of buildings or shelters adapted to withstand or provide protection against abnormal external influences, e.g. war-like action, earthquake or extreme climate against adverse conditions, e.g. extreme climate, pests
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D13/00Special arrangements or devices in connection with roof coverings; Protection against birds; Roof drainage ; Sky-lights
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D3/00Roof covering by making use of flat or curved slabs or stiff sheets
    • E04D3/24Roof covering by making use of flat or curved slabs or stiff sheets with special cross-section, e.g. with corrugations on both sides, with ribs, flanges, or the like
    • E04D3/30Roof covering by making use of flat or curved slabs or stiff sheets with special cross-section, e.g. with corrugations on both sides, with ribs, flanges, or the like of metal
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04HBUILDINGS OR LIKE STRUCTURES FOR PARTICULAR PURPOSES; SWIMMING OR SPLASH BATHS OR POOLS; MASTS; FENCING; TENTS OR CANOPIES, IN GENERAL
    • E04H6/00Buildings for parking cars, rolling-stock, aircraft, vessels or like vehicles, e.g. garages
    • E04H6/02Small garages, e.g. for one or two cars
    • E04H6/025Small garages, e.g. for one or two cars in the form of an overhead canopy, e.g. carports

Landscapes

  • Architecture (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • Emergency Management (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Business, Economics & Management (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Buildings Adapted To Withstand Abnormal External Influences (AREA)
  • Tents Or Canopies (AREA)
  • Fittings On The Vehicle Exterior For Carrying Loads, And Devices For Holding Or Mounting Articles (AREA)
  • Conveying And Assembling Of Building Elements In Situ (AREA)
  • Roof Covering Using Slabs Or Stiff Sheets (AREA)

Description

PŘÍSTŘEŠEK PROTI KRUPOBITÍ
Oblast techniky t
Předložený vynález se týká přístřešku proti krupobití určeného k ochraně vymezeného \ »
prostoru v němž je uskladněn materiál citlivý na dopady krup.
Dosavadní stav techniky
Vynález lze zvlášť výhodně využívat v oblasti automobilů k ochraně vozů, jejichž kovová karoserie i skla jsou obzvlášť vystaveny tomuto typu nepříznivého počasí.
Kroupa běžné velikosti, to znamená řádově dva centimetry, je schopna deformovat poměrně slabé plechy moderního automobilu. Dojde-li kjejímu dalšímu zvětšení, pak může následkem dopadů dojít k poškození všech skel, včetně předního skla. V chladných oblastech, kde k tomuto meteorologickému jevu dochází zvlášť často, si lidé zvykli parkovat své vozy jak jen to jde pod přístřešky, ať již přirozenými či. umělými. Zvlášť palčivě doléhá tento problém na výrobce nebo prodejce automobilů, kteří musí skladovat velká množství vozů na parkovištích, jejichž příliš velké rozměry vylučují používání zcela uzavřených přístřešků, jež jsou i ekonomicky nerentabilní.
Jediná zařízení, známá ze současného stavu techniky přebírají empirický princip používaný při ochraně ovocných stromů, spočívající v natažení plachty ze syntetických vláken na vrcholky sloupků spojených ve vrcholových částech lany. Zejména je znám ' přístřešek proti krupobití skládající se z nosné konstrukce složené alespoň z jedné řady svislých sloupků opatřených v horní části příčnou tyčí tvořící celky ve tvaru kříže.
Boční ramena těchto celků jsou kromě toho na koncích spojeny lany, stejně jako horní části sloupků v řadě. Toto uspořádání umožňuje docílit klasické rozvinutí syntetické plachty, podobně jako u stanu. Když poté kroupy narážejí na plachtu, kutálejí se po jejím vnějším povrchu a vlivem přitažlivosti pak přirozeně padají přes vnější okraje nebo do odtokového žlabu umístěného v průsečíku dvou řad.
Tento druh přístřešku proti krupobití má však několik podstatných nevýhod, které mohou jeho použitelnost omezit. Hlavní nevýhoda je dána samotným specifickým charakterem plachty, jež je z důvodu svého syntetického původu krajně citlivá na přírodní vlivy. Delší vystavení světlu nebo velkým teplotním rozdílům vyvolává totiž rychlé opotřebení tohoto typu vláken a tím nevratné zkřehnutí plachty, která snadno povoluje a tím se trhá. V důsledku toho se musí často vyměňovat, což podstatně zvyšuje náklady na takové zařízení.
Vzhledem k tomu, že plachta nemůže nést příliš velkou zátěž, musí být skloněna tak, aby umožňovala stálé vysypávání krup do žlabu nebo mimo přístřešek proti krupobití. Tato nutnost si vynucuje používání poměrně vysoké nosné konstrukce, jež zabírá více místa, než vlastní chráněný prostor a při větru klade odpor, který se projevuje ve výrazném snížení její stability.
Podstata vynálezu
Předložený vynález má za cíl odstranit výše uvedené nevýhody: Za tímto účelem předkládá přístřešek proti krupobití, skládající se z tuhé kostry, tvořené svislými sloupky, které svou horní částí nesou alespoň dva příčníky vzájemně spojené nejméně dvěma příčnými vaznicemi na nichž je uložena ochranná krytina určená k zajištění ochrany spodního prostoru proti kroupám. Přístřešek proti krupobití je charakterizovaný tím, že dotyčná konstrukce je složena nejméně z jednoho prvku ve tvaru mřížkované konstrukce.
Podle jednoho provedení se krytina skládá z množství individuálních prvků, vytvarovaných před jejich montáží podle profilu zajišťujícího jejich samonosný charakter a poté položených vedle sebe mezi dvě navazující vaznice, s nimiž jsou spojeny pomocí upevňovacích prostředků spojujících dotyčné samonosné prvky jejich konci k vaznicím.
Výhoda navrženého řešení spočívá ve skutečnosti, že tvarování těchto prvků se provádí před jejich montáží a lze ji tudíž provádět v závodě na velkokapacitních ohýbacích strojích umožňujících tak používat mřížové či děrované plechy větších šířek, tím i krytinové moduly větší nosnosti což zase umožní větší rozestupy mezi sloupky.
U velmi širokých rozestupů mezi sloupky lze případně namontovat i mezilehlou vaznici.
'« »
0··0 0' ' 0» ·0 ·,· 9 ·· · » * • · 0 0 0··· · · · 0 0 0 » 0 * » 00 000000 · · β 0 ··· «· ·♦···
Podle jiného provedení se podpěrná kostra skládá z vaznic příčně spojených paždíky, přičemž mezi každou dvojicí vaznic je umístěn pružný prvek, který je propletený mezi jednotlivými oddělovacími paždíky.
Tento vynález se týká také charakteristik, které vyplynou z následujícího popisu a které je nutno posuzovat izolovaně nebo podle všech jejich možných technických kombinací.
Přehled obrázků na výkresech
Z dalšího popisu, uvedeného jako nikoli taxativně vymezující příklad, lze lépe pochopit jak může být vynález proveden, a to s odvoláním na přiložená vyobrazení, na nichž jsou uvedeny následuj ící pohledy:
Obr. 1 je pohled v perspektivě na přístřešek proti krupobití podle prvního provedení vynálezu.
Obr. 2 je dílčí pohled v perspektivě ve větším měřítku na přístřešek podlé obr. 1.
Obr. 3 je dílčí pohled ve větším měřítku na samonosný prvek, který je základem krytiny přístřešku podle obr. 1 a 2.
Obr. 4 je pohled v perspektivě na přístřešek proti krupobití podle druhého způsobu provedení vynálezu.
Obr. 5 představuje podélný řez přístřeškem proti krupobití znázorněným na obrázku 4, vedený v rovině AA.
Obr. 6 je pohled zpředu představující Oka prvku kovové krytiny.
Příklady provední vynálezu
Přístřešek proti krupobití 1 znázorněný vcelku na obr. 1 se skládá z tuhé kostry 2 tvořené svislými sloupky 3j připevněnými k zemi a nesoucími na svých horních částech rovnoběžné příčníky 4 a spojené mezi sebou příčnými vaznicemi 5, rovněž vzájemně rovnoběžnými, na nichž je uložena zhruba naznačená krytina 6 mající tvar mřížkované konstrukce a určená k zajištění ochrany spodního prostoru proti kroupám.
Podle jednoho příkladu provedení se krytina 6 skládá z množství individuálních prvků 7, vytvarovaných před jejich montáží podle profilu zajišťujícího jejich samonosný charakter a poté položených vedle sebe mezi dvě navazující vaznice 5, »
4'4 » '· ·
4 · 9
4 9
9 9 · 9 • » · » · • 4 4 s nimiž jsou spojeny pomocí upevňovacích prostředků spojujících dotyčné samonosné prvky 7 jejich konci 7a k vaznicím 5.
Obecně je každý samonosný prvek 7 mřížkovaný a má příčný průřez vytvarovaný podle profilu s alespoň jednou vydutostí.
Obdobně podle jiného, zde neznázoměného příkladu provedení, ukazuje příčný průřez vydutostí každého samonosného prvku dvě rovnoběžné boční stěny, propojené vzájemně v místě jejich vrcholků zaoblenou částí a tvořící tak tvar U.
Rovněž podle jiného, zde neznázoměného příkladu provedení ukazuje příčný průřez vydutostí každého samonosného prvku dvě rovnoběžné boční stěny, propojené vzájemně v místě jejich vrcholků přímou kolmou částí a tvořící tak tvar U.
Rovněž podle zde neznázoměného příkladu průřezu ukazuje příčný průřez vydutostí každého samonosného prvku dvě boční stěny, které se na vrcholu spojují, aby vytvořily trojúhelník.
Podle příkladu znázorněného na obrázcích ukazuje příčný průřez vydutostí každého samonosného prvku 7 dvě boční stěny 8, skloněné jedna k druhé a vzájemně spojené na svých vrcholcích přímou částí 9 tak, že tvoří rovnoramenný lichoběžník.
Jiným znakem předmětu vynálezu mají obě boční stěny 8 každého samonosného prvku 7 stejnou výšku a na svých volných koncích mají ve stejné rovině dvě prodloužení 10 vedoucí směrem ven, tvořící profil ve tvaru omega poskytující zvýšenou tuhost a současně zajišťující jejich pevné dosednutí na vaznice 5 a umožňující na ně montovat upevňovací prostředky.
Podle jiné charakteristiky vynálezu jsou plochá prodloužení 10 každé zobou bočních stěn 8 každého samonosného prvku 7 sama vytvarovaná na koncích tak, že tvoří lem 11 zvednutý směrem vzhůru mající předem stanovenou výšku a svírající s dotyčnými prodlouženími úhel větší než 90°, přičemž lem 11 iednoho samonosného prvku 7 je určen ke spojení s lemem 11 vedlejšího prvku 7.
Výhodně jsou samonosné mřížkované prvky 7 provedeny z pásu mřížového plechu vytvarovaného ohýbáním.
Samozřejmě lze samonosné mřížkované prvky 7 získat z děrovaného plechu nebo i z odlévaného plastu, případně vyztuženého.
Pokud jde o prostředky upevnění samonosných prvků 7 na vaznice 5, mohou být tvořeny šrouby (nezobrazené) procházejícími příslušnými otvory 12, které jsou či budou
• · '· φ
• · • · i · • · · ·
provedeny na plochých prodlouženích 10 bočních stěn 8 dotyčných prvků 7, a to na jejich koncích 7a dosedajících na vaznice 5.
V případě mřížového plechu mohou být jako otvory 12 použity otvory ve vlastní mřížce mřížového plechu.
Jako příklad uvedený na obrázku 1 je přístřešek 1 tvořen množstvím polí, vymezených každé dvěma vedlejšími vaznicemi 5, vzájemně rovnoběžnými a umístěnými kolmo na příčníky 4 tak, aby tvořily krytinu 6 čtyřúhelníkového tvaru tvořenou skupinou samonosných prvků 7 položených vedle sebe a tvořících tak pole, jejichž konce se dotýkají samonosných prvků 7 následujícího pole.
Podle druhého příkladu provedení znázorněného na obrázcích 4, 5 a 6 je nosná konstrukce přístřešku proti krupobití 20 typu kovové kostry o průřezu I. Při tomto způsobu provedení předmětu vynálezu je tato nosná konstrukce složena ze dvou stejných částí, každá žních tvořená dvěma svislými sloupky 21, 22, které na jejich vrcholcích spojuje vodorovný příčník 23, 24. Všechny čtyři sloupky 21, 22 připevněné k základu 25 jsou umístěny ve čtyřech rozích čtyřstranného pravoúhelníku tak, že oba příčníky 23, 24 jsou umístěny vzájemně rovnoběžně a zřetelně vodorovným způsobem.
Ochranné zařízení určené k tomu, aby bylo podpíráno nosnou konstrukcí se zde skládá z pružných krytinových prvků 26 kladených vedle sebe. Každý z nich jednotlivě nese základní část, tvořící úsek tuhé modulově uspořádané kostry 27. Každý z těchto úseků je utvořen obdobným způsobem jako ostatní a je připojen ke každému sousednímu úseku pomocí společného prvku. Jejich počet se samozřejmě může měnit od jednoho až donekonečna podle délky prostoru, který má být chráněn.
Podle příkladu provedení znázorněného na obr. 4 se tuhá kostra 27 skládá ze tří základních úseků vymezených kovovými vaznicemi 28, 29, 30, 31, vzájemně rovnoběžnými a kolmo připojenými k příčníkům 23, 24 pomocí podpěr 32; přičemž vaznice 29 a 30 přitom tvoří společné prvky podle výše uvedeného popisu. Každá vaznice 28, 29, 30, 31 o průřezu ve tvaru C má kromě toho vertikální pole v němž jsou v pravidelných vzdálenostech a ve dvou řadách nad sebou vyvrtány otvory 33. Tyto otvory 33 jsou určeny k upevnění trubkových kovových paždíků 34, 35, kolmo spojených k dotyčným vaznicím, aby tak zajišťovaly stálost jejich vzájemných rozestupů.
• 99
9 · '» • 9 · · 9
9 9 ··· 99 ···«
9
9 9
9
Otvory 33 vaznic 28 a 29, 29a 30, 30 a 31 jsou umístěny přímo proti sobě tak, aby vzájemně rovnoběžné paždíky 34, byly rozmístěny zřetelně vodorovným způsobem. Podle obrázku 5 nezabírají paždíky 34, 35 všechny disponibilní otvory, ale jsou střídavě rozmístěny ve dvou výše popsaných řadách nad sebou, přičemž paždíky 34 horní řady jsou vůči paždíkům 35 spodní řady posunuty při zachování stejné roviny. Otvory 33 neobsazené těmito rozpěmými paždíky jsou rovněž rozmístěny klikatě, ale střídají se obráceně vůči rovině symetrie dělící podélně každou vaznici 28, 29,30, 31 o průřezu ve tvaru C. Lze je tedy dokonale použít pro upevnění paždíků 34, 35 sousedního úseku; tyto posledně jmenované paždíky 34, 35 jsou přitom rozmístěny obdobným způsobem, ale opačně.
Zvlášť výhodně je každý použitý krytinový prvek 26 vypnut na podpěrné kostře 27 pomocí nejméně jednoho napínače 36. Toto zařízení zcela klasické koncepce a tudíž podrobně nezobrazované na obr. 4 a 5 se schematicky skládá z mechanického vrátku působícího společně s trubkou o mnohoúhelníkovém či kruhovém průřezu otočně namontovanou, okolo níž se navíjí jeden z konců krytinového prvku 26. Pokud z jakéhokoli důvodu se vypnutí na podpěrné kostře 27 sníží, je pak možno otáčením této trubice dotyčný krytinový prvek 26 znovu vypnout. Aby se tato trubky mohla otáčet, jsou oba její konce zasunuty do průchozích otvorů vyvrtaných do konců vaznic 28, 29, 30,31.
V tomto příkladu provedení se krytinový prvek 26 skládá z pásu mřížového plechu 37, jehož oka jsou typu zobrazeného na obr. 6. Velikosti jednotlivých ok jsou vypočteny tak, aby zachytily kroupy a přitom nechaly procházet déšť nebo vodu z tajících krup. Rozmístění paždíků 34, 35 mezi vaznicemi střídavě a ve dvou řadách nad sebou vyžaduje zvláštní položení tohoto pásu mřížového plechu 37. Ten je položen na podpěrnou kostru 27 tak, že prochází nad paždíky 34 horní řady a pod paždíky 35 spodní řady, čímž v příčném řezu tvoří lomenou linii se stejnými úhly, střídavě konvexními a nekonvexními. Krytinový prvek 26 je poté vypnut pomocí napínače 36, aby získal potřebnou tuhost.
Některé použité kovové díly mohou být samozřejmě chráněny proti všem formám oxidace vhodnou povrchovou úpravou a nebo tím, že budou přímo tvořeny kovem odolným vůči tomuto typu napadení. Jde především o paždíky 34, 35 a krytinové prvky 26, které mohou být výhodně provedeny z pozinkované ocele nebo z nerezu.
• · · ·' * « w • · <
9 9
9 » ·» ···<
Přirozeně, jak také již v plné šíři vyplývá z toho, co bylo výše uvedeno, vynález se neomezuje ne zvláštní způsoby provedení, které zde byly popsány jen jako upřednostňované příklady. Vynález zahrnuje všechny varianty zůstávající v rámci rozsahu patentu.
Tak krytinový prvek 26 může být také tvořen kovovou mřížkou, kovovou perforovanou síťkou, kovovou deskou nebo jakýmkoli jiným kovovým dílem s ohebnou a mřížkovanou strukturou. Oka dotyčné mřížkované struktury musí mít dostatečně malé rozměry, aby zabraňovaly kroupám střední velikosti v průchodu dotyčným krytinovým prvkem 26.
Ze stejného důvodu může být nosná konstrukce, stejně jako podpěrná kostra 27 provedena stejně tak dobře z kovu, ze dřeva, z betonu nebo z jakéhokoli jiného materiálu dostatečně tuhého, aby snášel zatížení spojené s touto montáží.
Vynález tak jak je vymezen představuje výhodu v použití krytinového prvku z kovu, to znamená z materiálu, jehož mechanické vlastnosti nejsou narušovány světelným zářením a zůstávají zřetelně stálé ve velmi širokém rozmezí teplot. Tento materiál také zaručuje mnohem vyšší odolnost proti roztržení, než odolnost jakou poskytuje syntetická plachta podle dřívějšího způsobu. Všechny výhodné charakteristiky poskytují ochrannému zařízení pozoruhodnou životnost.
Kromě toho tím, že materiál má zvýšenou odolnost v tahu, je krytinový prvek 26 schopen nést poměrně značnou hmotnost, aniž by došlo k jeho deformaci. Tak podle zvláštnosti vynálezu je možno počítat s horizontálním použitím ochranného zařízení. V takovém případě kroupy se ve svém pádu zastaví na krytinovém prvku po případném roztříštění, pak postupně odtají a protečou skrz mřížkovanou konstrukci. I když má krytinový prvek pružnou strukturu, jeho montáž na tuhou podpěru mu poskytuje tvrdost nezbytnou k udržení tohoto okamžitého přebytku hmotnosti.

Claims (20)

1. Přístřešek proti krupobití (1), skládající se z tuhé kostry (2), tvořené svislými sloupky (3), které svou horní částí nesou alespoň dva příčníky (4) vzájemně spojené nejméně dvěma příčnými vaznicemi (5) na nichž je uložena ochranná krytina (6) určená
5 k zajištění ochrany spodního prostoru proti kroupám, vyznačující se tím, že dotyčná konstrukce je složena nejméně z jednoho prvku ve tvaru mřížkované konstrukce.
2. Přístřešek proti krupobití podle nároku 1, vyznačující se tím, že krytina (6) se skládá z množství individuálních prvků (7) vytvarovaných před jejich montáží podle profilu zajišťujícího jejich samonosný charakter a poté položených vedle sebe mezi dvě
10 navazující vaznice (5), s nimiž jsou spojeny pomocí upevňovacích prostředků spojujících dotyčné samonosné prvky (7) jejich konci (7a) k vaznicím (5).
3. Přístřešek proti krupobití (1) podle nároku 2, vyznačující se tím, že každý samonosný prvek (7) je mřížkovaný a má příčný průřez vytvarovaný podle profilu s alespoň jednou výdutí.
15
4. Přístřešek proti krupobití (1) podle nároku 3, charakterizovaný tím, že příčný , průřez výdutí každého-samonosného prvku má dvě rovnoběžné boční stěny, propojené vzájemně v místě jejich vrcholků zaoblenou částí a tvořící tak tvar U.
5. Přístřešek proti krupobití (1) podle nároku 3, vyznačující se tím, že příčný průřez výdutí každého samonosného prvku má dvě rovnoběžné boční stěny, propojené
20 vzájemně v místě jejich vrcholků přímou kolmou částí a tvořící tak tvar U.
6. Přístřešek proti krupobití (1) podle nároku 3, vyznačující se tím, že příčný průřez výdutí každého samonosného prvku má dvě boční stěny, které se na vrcholu spojují, aby vytvořily trojúhelník.
7. Přístřešek proti krupobití (1) podle nároku 3, charakterizovaný tím, že příčný 25 průřez výdutí každého samonosného prvku (7) má dvě boční stěny (8), skloněné jedna '♦· • · * *·.
9 ·' • 9 ♦I >·
99- 99 »
> 4* <
» · » ► 4 · • ·»»<
k druhé a vzájemně spojené na svých vrcholcích přímou částí (9) tak, že tvoří rovnoramenný lichoběžník.
8. Přístřešek proti krupobití (1) podle nároků 3 až 7, vyznačující se tím, že obě boční stěny (8) každého samonosného prvku (7) mají stejnou výšku a na svých volných
5 koncích mají ve stejné rovině dvě prodloužení (10) vedoucí směrem ven, tvořící profil ve tvaru omega, poskytující zvýšenou tuhost a současně zajišťující jejich pevné dosednutí na vaznice (5) a umožňující na ně montovat upevňovací prostředky.
9. Přístřešek proti krupobití (1) podle nároku 8, vyznačující se tím, že plochá prodloužení (10) každé z obou bočních stěn (8) každého samonosného prvku (7) jsou
10 sama vytvarovaná na koncích tak, že tvoří lem (11) zvednutý směrem vzhůru mající předem stanovenou výšku a svírající s dotyčnými prodlouženími (10) úhel větší než 90°, přičemž lem (11) jednoho samonosného prvku (7) je určen ke spojení šlemem (11) vedlejšího prvku (7).
10. Přístřešek proti krupobití (1) podle jednoho z předcházejících nároků,
15 vyznačující se tím, že samonosné mřížkované prvky (7) jsou provedeny z pásu mřížového plechu vytvarovaného ohýbáním.
11. Přístřešek proti krupobití (1) podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že prostředky upevnění samonosných prvků (7) na vaznice (5) jsou tvořeny šrouby procházejícími příslušnými otvory (12), které jsou či budou provedeny
20 na plochých prodlouženích (10) bočních stěn (8) dotyčných prvků (7), a to na jejich koncích (7a) dosedajících na vaznice (5).
12. Přístřešek proti krupobití (1) podle předcházejících nároků, vyznačující se tím, že je tvořen množstvím polí, vymezených každé dvěma vedlejšími vaznicemi (5), vzájemně rovnoběžnými a umístěnými kolmo na příčníky (4) tak, aby tvořily krytinu (6)
25 čtyřúhelníkového tvaru tvořenou skupinou samonosných prvků (7) položených vedle sebe a tvořících tak pole, jejichž konce se dotýkají samonosných prvků (7) následujícího pole.
·*· · b
'·' b«’s ·· b * • 9 ·
9 9 9
♦. · · »·· » »»
13. Přístřešek proti krupobití (1) podle nároku 1, vyznačující se tím, že podpěrná kostra (8) je tvořena vaznicemi (9, 10, 11, 12) příčně spojenými pomocí paždíků (15, 16), přičemž pružný krytinový prvek (7) je umístěn mezi každou dvojicí vaznic (9, 10, 11, 12) tak, že je propleten mezi jednotlivými dělícími paždíky (15, 16).
5
14. Přístřešek proti krupobití (13) podle nároku 1, vyznačující se tím, že paždíky (15, 16) jsou rozmístěny podél vaznic (9, 10, 11, 12) v pravidelných rozestupech.
15. Přístřešek proti krupobití (1) podle jednoho z nároků 13 nebo 14, vyznačující se tím, že paždíky (15, 16) jsou střídavě výškově posunuty podél vaznic (9, 10, 11, 12) tak, že tvoří dvě rovnoběžné řady, jednu horní (15) a jednu spodní (16), přičemž
10 krytinový prvek (7) prochází nad každým paždíkem (15) horní řady a pod každým paždíkem (16) spodní řady, čímž v příčném řezu tvoří lomenou linii se stejnými úhly, střídavě konvexními a nekonvexními.
16. Přístřešek proti krupobití (1) podle kteréhokoli z nároků 13 až 15, vyznačující se tím, že krytinový prvek (7) na podpěrné kostře (8) vypnut pomocí
15 nej méně j ednoho napínače (18) spoj eného s j edním z j eho konců.
17. Přístřešek proti krupobití (1) podle kteréhokoli z nároků 13 až 16, vyznačující setím, že krytinový prvek (7) se skládá z pásu mřížového plechu (21).
18. Přístřešek proti krupobití (1) podle kteréhokoli z nároků 13 až 16, vyznačující se tím, že krytinový prvek (7) se skládá z kovové mřížky.
20 19. Přístřešek proti krupobití (1) podle kteréhokoli z nároků 13 až 16, vyznačující se tím, že krytinový prvek (7) se skládá z kovové tkaniny.
20. Přístřešek proti krupobití (1) podle kteréhokoli z nároků 13 až 16, vyznačující se tím, že krytinový prvek (7) se skládá z kovové děrované desky.
21. Samonosný prvek pro provedení přístřešku proti krupobití podle jednoho 25 z nároků 1 až 20.
CZ20023465A 2000-03-23 2000-06-14 Přístřešek proti krupobití CZ20023465A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR0003861A FR2806748B1 (fr) 2000-03-23 2000-03-23 Abri anti grele comportant une couverture d'elements individuels autoporteurs

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20023465A3 true CZ20023465A3 (cs) 2003-04-16

Family

ID=8848537

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20023465A CZ20023465A3 (cs) 2000-03-23 2000-06-14 Přístřešek proti krupobití

Country Status (13)

Country Link
EP (1) EP1266100A1 (cs)
AR (1) AR025468A1 (cs)
AU (1) AU2000262864A1 (cs)
BG (1) BG64398B1 (cs)
BR (1) BR0017143A (cs)
CA (1) CA2402750A1 (cs)
CZ (1) CZ20023465A3 (cs)
FR (1) FR2806748B1 (cs)
HU (1) HUP0300892A2 (cs)
MX (1) MXPA02009186A (cs)
PL (1) PL358391A1 (cs)
UA (1) UA72037C2 (cs)
WO (1) WO2001071115A1 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ301868B6 (cs) * 2008-12-08 2010-07-14 Vysoká škola chemicko - technologická v Praze Produkt získaný úpravou odprašku z výroby olovnatého skla, zpusob jeho prípravy a použití

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1369542A1 (de) * 2002-06-05 2003-12-10 Corus Bausysteme GmbH Verkleidungsblech sowie Verfahren zur Herstellung eines solchen Verkleidungsblechs
FR2942485B1 (fr) 2009-02-26 2011-03-04 Ravoyard Holding Construction modulaire
CN112081319B (zh) * 2020-09-25 2022-06-03 中冶建工集团重庆钢结构有限公司 一种压型金属屋面板的安装方法

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2581501B1 (fr) * 1985-05-07 1987-07-31 Dispac Sarl Dispositif de protection des vegetaux contre la grele et filet destine a sa fabrication
FR2752862B1 (fr) * 1996-08-28 1998-11-20 Mauler Andre Dispositif de protection contre la grele
FR2754835B1 (fr) * 1996-10-17 1998-12-24 Ravoyard Holding Abri anti-grele

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ301868B6 (cs) * 2008-12-08 2010-07-14 Vysoká škola chemicko - technologická v Praze Produkt získaný úpravou odprašku z výroby olovnatého skla, zpusob jeho prípravy a použití

Also Published As

Publication number Publication date
FR2806748A1 (fr) 2001-09-28
WO2001071115A1 (fr) 2001-09-27
EP1266100A1 (fr) 2002-12-18
HUP0300892A2 (hu) 2003-08-28
BR0017143A (pt) 2002-11-05
MXPA02009186A (es) 2003-03-12
FR2806748B1 (fr) 2002-10-25
CA2402750A1 (fr) 2001-09-27
AR025468A1 (es) 2002-11-27
UA72037C2 (en) 2005-01-17
PL358391A1 (en) 2004-08-09
AU2000262864A1 (en) 2001-10-03
BG107133A (en) 2003-05-30
BG64398B1 (bg) 2004-12-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
WO1997026419A1 (en) Automotive hail protection and shade canopy
DE2142051A1 (de) Freiluft-Schwimmbecken mit Abdeckung
US20090056779A1 (en) Auxiliary section for a canopy
US20040049991A1 (en) Multi-purpose structure
CZ20023465A3 (cs) Přístřešek proti krupobití
US5027613A (en) Floating ice rink
RU2007129733A (ru) Отбойник
US20060075690A1 (en) Modular roof protector for periods of high winds
CN108684387A (zh) 连栋索膜大棚
US3922822A (en) Roofing assembly of flexible material
DE102010001948A1 (de) Tragwerk für Wetterschutzüberdachungen
US20030150171A1 (en) Method for roofing a lightweight construction and roof structure
JP5607955B2 (ja) 枠付きパネルおよび農業用ハウスの屋根構造
KR100893107B1 (ko) 옥외용 천막 구조물
PT837195E (pt) Abrigo anti-granizo
US20120042601A1 (en) Patio enclosures and methods for assembling patio enclosures
KR100588983B1 (ko) 비닐하우스용 골조 시스템
US6698142B2 (en) Netting system for use with bleachers and grandstands
JP3110518U (ja) 屋根の補強ネット
US7640693B2 (en) Snake fence
CN210797890U (zh) 一种承插型套扣式移动钢筋加工棚
KR101434872B1 (ko) 시설 재배 구조물
GB2556884A (en) Polytunnel arrangement
WO2005039271A1 (en) Gutter arrangement
ES2785848B2 (es) Cubierta protectora y metodo de instalacion y retirada de la cubierta sobre un campo de cultivo