CZ20021889A3 - Reproduktorové zařízení - Google Patents

Reproduktorové zařízení Download PDF

Info

Publication number
CZ20021889A3
CZ20021889A3 CZ20021889A CZ20021889A CZ20021889A3 CZ 20021889 A3 CZ20021889 A3 CZ 20021889A3 CZ 20021889 A CZ20021889 A CZ 20021889A CZ 20021889 A CZ20021889 A CZ 20021889A CZ 20021889 A3 CZ20021889 A3 CZ 20021889A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
housing
microphone
loudspeaker device
loudspeaker
enclosure
Prior art date
Application number
CZ20021889A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ295486B6 (cs
Inventor
Hidekazu Tanaka
Original Assignee
Matsushita Electric Industrial Co., Ltd.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. filed Critical Matsushita Electric Industrial Co., Ltd.
Publication of CZ20021889A3 publication Critical patent/CZ20021889A3/cs
Publication of CZ295486B6 publication Critical patent/CZ295486B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04RLOUDSPEAKERS, MICROPHONES, GRAMOPHONE PICK-UPS OR LIKE ACOUSTIC ELECTROMECHANICAL TRANSDUCERS; DEAF-AID SETS; PUBLIC ADDRESS SYSTEMS
    • H04R3/00Circuits for transducers, loudspeakers or microphones
    • H04R3/002Damping circuit arrangements for transducers, e.g. motional feedback circuits

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Acoustics & Sound (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Circuit For Audible Band Transducer (AREA)
  • Obtaining Desirable Characteristics In Audible-Bandwidth Transducers (AREA)

Description

Vynález se týká reproduktorového zařízení použitelná v různých obrazových nebo zvukových zařízení, a zejména reproduktorového zařízení, které detekuje reprodukovaný zvuk generovaný reproduktorovou jednotkou a kompenzuje reprodukovaný zvuk.
Dosavadní stav techniky
V této části přihlášky vynálezu je uveden popis konvenčního reproduktorového zařízení, ve kterém jsou činěny odkazy na obr. 5A, 5B a 6, přičemž obr. 5A zobrazuje boční pohled na vnitřní část konvenčního reproduktorového zařízení, obr. 5B zobrazuje vrchní pohled na vnitřní část konvenčního reproduktorového zařízení zobrazeného na obr. 5A a obr. 6 zobrazuje frekvenční závislost mikrofonu umístěného uvnitř reproduktorového zařízení.
Jak je to zřejmé z obr. 5A a 5B, reproduktorové zařízení zahrnuje reproduktorovou jednotku 1_ pro emitování výstupního signálu připevněnou v čelním otvoru krytu 2 a mikrofón 2 Pro detekování akustického výstupního signálu, generovaného ze zadní části reproduktorové jednotky jl·, uspořádaný v blízkosti reproduktorové jednotky (L a v místě vhodném pro jednoduché připevnění mikrofonu 3. Použitím detekovaného akustického výstupního signálu se zpětnou vazbou kompenzuje a rozšíří nízkofrekvenční pásmo reproduktorového zařízení.
Akustický výstupní signál detekovaný mikrofonem 3 závisí »P«* #·
Μ • * !
♦ * · ti «» • « • a β a • · • a :··· a·· •
a • M •a ·· a a a a · * • a · · a « · ·· »«·· na výšce H, šířce W a hloubce D vnitřního prostoru krytu 2 a má frekvenční závislost akustického tlaku, která má ostré špičky a prohlubně kvůli stojaté vlně generované uvnitř krytu 2. K rozšíření nízkofrekvenčního pásma zvuku z reproduktorové jednotky 1_ se použije zpětná vazba založená na akustickém výstupním signálu dosaženým vyloučením stojaté vlny filtrem.
Jak je to zřejmé z obr. 6, v konvenčném reproduktorovém zařířením mikrofón 3 detekuje dodatečný akustický výstup ve formě rezonance, ke které dochází v uzavřeném prostoru v krytu 2, a proto je obtížné zamezit oscilaci reproduktorového zařízení. Dokonce i v případě pokusu vyjmout rezonanční složky pomocí filtru není možné vyjmout všechny rezonanční složky, když je rezonance vysoká, a oscilace nemůže být dostatečně snížena. V důsledku toho, v konvenčním reproduktorovém zařízení je rozšíření reprodukovatelného nízkofrekvenčního pásma omezené.
Podstata vynálezu
Předmětem vynálezu je reproduktorové zařízení, které zahrnuje výkonový zesilovač pro přijmutí vstupního signálu; reproduktorovou jednotku pro reprodukování výstupního signálu přivedeného z výkonového zesilovače; kryt se zabudovanou reproduktorovou jednotkou; mikrofón pro detekování akustického výstupu přivedeného z reproduktorové jednotky; a zpětnovazební obvod pro zpětné přivedení akustického výstupního signálu detekovaného mikrofónem na vstup výkonového zesilovače. Reproduktorová jednotka je připevněna v otvoru v krytu k uzavření krytu a mikrofón je uspořádán v blízkosti místa, kde akustický tlak rezonance, ke které ··»♦ *· • 4 4 · · · ϊ
4 · · ·
4 4 · · • 4 >4
4» .:··· ·· ··* • · i • ··· · ! .
• · · · · · • · · · · ** ·,** »· ··· dochází v uzavřeném prostoru, pro alespoň jeden rozměr vnitřního prostoru krytu zvolený z množiny zahrnující výšku, šířku a hloubku je minimální. V reproduktorovém zařízení podle vynálezu vliv rezonance může být omezen, stabilita zpětnovazebného obvodu může být zlepšena a zpětnovazební kvantita může být zvýšena. Reproduktorové zařízení podle vynálezu tudíž může rozšířit reprodukované nízkofrekvenční pásmo a může být stabilní kvůli zajištění krajní meze pro oscilaci.
Stručný přehled obrázků na výkresech
Za účelem lepšího pochopení vynálezu v následující části této přihlášky vynálezu je uveden popis příkladů provedení vynálezu, ve kterém jsou činěny odkazy na přiložené výkresy na kterých obr. 1A zobrazuje boční pohled na vnitřní část reproduktorového zařízení podle prvního příkladu provedení vynálezu, obr. 1B zobrazuje vrchní pohled na vnitřní část reproduktorového zařízení zobrazeného na obr. 1, obr. 2 zobrazuje blokové schéma elektrického obvodu reproduktorového zařízení zobrazeného na obr. 1A a 1B, obr. 3 zobrazuje frekvenční závislost akustického výstupu detekovaného mikrofonem v reproduktorovém zařízení podle prvního příkladu provedení vynálezu, obr. 4A zobrazuje boční pohled na vnitřní část reproduktorového zařízení podle druhého příkladu provedení vynálezu,
• · · * ♦ ·· ···· • # · • · ··· ♦ · · Μ ·· • ·
obr. 4Β zobrazuje vrchní pohled na vnitřní část reproduktorového zařízení zobrazeného na obr. 4A, obr. 5A zobrazuje boční pohled na vnitřní část konvenčního reproduktorového zařízení, obr. 5B zobrazuje vrchní pohled na vnitřní část konvenčního reproduktorového zařízení, *
obr. 6 zobrazuje frekvenční závislost akustického výstupu detekovaného mikrofonem v konvenčním reproduktorovém zařízení.
Příklady provedení vynálezu
V této části přihlášky vynálezu je uveden popis příkladů provedení reproduktorového zařízení podle vynálezu, ve kterém jsou činěny odkazy na obr. 1A až 4B. V tomto popise jsou prvky reproduktorového zařízení podle vynálezu stejné jako prvky výše popsaného konvenčního reproduktorového zařízení označeny stejnými vztahovými značkami.
Příklad 1
Obr. 1A zobrazuje boční pohled na vnitřní část reproduktorového zařízení podle prvního příkladu provedení vynálezu, obr. 1B zobrazuje vrchní pohled na vnitřní část reproduktorového zařízení zobrazeného na obr. 1A, obr. 2 zobrazuje blokové schéma elektrického zapojení reproduktorového zařízení zobrazeného na obr. 1A, a obr. 3 zobrazuje závislost akustického výstupu mikrofonu umístěného ·· ·· • · · · • · · • · · ·» ···· • ·· · ·· a* #·♦· • · · · * * • · · · · ··· a · a a ♦ · · a · a · · ·
H ii ·· ··· v reproduktorovém zařízení.
Reproduktorová jednotka 1^ je připevněna v čelním otvoru krytu 2, který má tvar pravoúhlého uzavřeného hranolu. Mikrofón 3 je umístěn v krytu 2 na nosiči (není zobrazen).
Jak je to zřejmé z obr. 2, reproduktorové zařízení zahrnuje vstupní svorku .5, diferenciální zesilovač 6, výkonový zesilovač 7, který přijímá výstup diferenciálního zesilovače 6, mikrofonový zesilovač 10, který přijímá výstup mikrofonu 3 pro zachycení zvukové vlny přivedené z reproduktorové jednotky 1, filtr 2 Pro vyloučení stojaté vlny, a sčítačku 8 pro sečtení výstupu diferenciálního zesilovače 6 a výstupu filtru 9 a pro přivedení tohoto součtu do diferenciálního zesilovače 6. Uvedené prvky zapojení společně s reproduktorovou jednotkou 1^ tvoří zpětnovazebný obvod.
V následující textu je podrobněji popsána poloha mikrofonu 3. Kryt 2 má rezonanční frekvence (fH, fD, fH) vypočtené použitím následujících rovnic:
fw = (n + 1)C/2W fD = (n + 1)C/2D fH = (n + 1JC/2H kde n je celé číslo nižší než 1, C je rychlost zvuku, W je šířka, D je hloubka a H je výška vnitřního prostoru krytu 2.
Mikrofón 3 je připevněn v blízkosti míst, kde hodnoty akustických tlaků příslušných rezonančních frekvencí jsou minimální v uzavřeném prostoru. Vztah mezi výstupem a vstupem elektrického obvodu zobrazeného na obr. 2 je vyjádřen rovnicí V»/V,lap = A/(l+ A . T(S) ) kde Vvý3t je výstupní napětí, Vustup je vstupní napětí, A je ··>« ·* *· »··· ·· ·· ··· ··· !IÍ • · · · · ·· · · ·»···* · · · · *
·..··..· celkové zesílení zpětnovazebně smyčky a T{S) je převodová funkce.
Když raikrofón 3 má téměř plochou frekvenční závislost, převodová funkce T(S) je v podstatě převodovou funkcí reproduktorové jednotky 1_. V závislosti na fázy rezonance v uzavřeném prostoru, vytvořeném reproduktorovou jednotkou 1^ a krytem 2, hodnota převodové funkce T(S) může být -1. Když je převodová funkce T(S) rovna -1, reproduktorové zařízení osciluje. Poněvadž mikrofón 3 nedetekuje rezonanci, ke které dochází v uzavřeném prostoru uvnitř krytu 2 tohoto příkladu provedení, hodnota převodové funkce T(S) je nanejvýš -1. Tudíž zpětnovazebně smyčka je stabilní a současně se rozšíří reprodukovatelné nízkofrekvenční pásmo.
Obr. 3 zobrazuje závislost akustického výstupu detekovaného mikrofonem 3. Mikrofón 3 detekuje pouze rezonanční složku akustického výstupu na zadním povrchu reproduktorové jednotky L·
Místa, kde akustické tlaky příslušných rezonančních frekvencí pro rozměry vnitřního prostoru krytu zvolené z množiny zahrnující šířku, hloubku a výšku jsou minimální, se nutně vzájemně neshodují v krytu 2, který má tvar pravoúhlého hranolu. V zobrazeném provedení mikrofón 2 umístěn v blízkosti místa, kde je minimální akustický tlak a převodová funkce T(S) není -1. Rovněž, když mikrofón 2 umístěn v blízkosti míst, kde akustické tlaky rezonančních frekvencí pro jeden nebo dva rozměry vnitřního prostoru krytu zvolené z množiny zahrnující hloubku a výšku jsou minimální, je poskytnuto reproduktorové zařízení, ve kterém polohu mikrofonu 3 lze velmi jednoduchým způsobem stanovit, ačkoliv toto reproduktorové zařízeni má poněkud nižší stabilitu ve srovnání s výše uvedenou konfigurací.
*··* ·· ♦· · ··· • * · · · ·
9 9 9 * ··· • · 9 9 9 9 * ·· #· *·· ·· • · · ♦ · «· •
9999
V prvním příkladu provedení uzavřený prostor má tvar pravoúhlého hranolu. Avšak, dokonce když kryt má tvar jiný, než je tvar hranolu, jako např. tvar koule, je dosaženo stejného účinku. Dokonce když mikrofon je umístěn v blízkosti míst, kde akustické tlaky rezonančních frekvencí ve zcela uzavřeném prostoru nebo v částečně uzavřeném prostoru uvnitř krytu jsou minimální, je dosaženo stejného účinku.
Příklad 2
Obr. 4A zobrazuje boční pohled na vnitřní část reproduktorového zařízení podle druhého příkladu provedení, zatímco obr. 4B zobrazuje vrchní pohled na vnitřní část reproduktorového zařízení zobrazeného na obr. 4A.
V následujícámm textu jsou popsány pouze skutečnosti, které jsou odlišné od prvního výše popsaného příkladu provedení. Jeden rozdíl spočívá v tom, že mikrofon 3 je připevněn ke krytu 2 nosiči 4. Když nosič £ má vhodnou strukturu, mikrofón 3 se může umístit do libovolné polohy uvnitř krytu 2, aniž by volba této polohy byla něčím omezena. Kromě toho, kryt 2 nemusí mít složitou strukturu pro připevnění mikrofonu A a tudíž se může účinně použít pryskyřicová tvářecí forma.
Nosič 4^ se připevní známým způsobem, jakým je celistvé tváření v průběhu tváření krytu 2, tváření ze stejného materiálu, když se pevnost nesníží, šroubové spojení, lepení a připevnění k desce s tištěnými spoji tvořící zpětnovazební obvod.
Ve výše uvedeném popise prvního a druhého příkladu provedení bylo vysvětleno uspořádání a funkce všech prvků ··*· ·♦ « » ·« ···* • * • ··· • » · «· ··· ·« *· « * · ♦ • · · • · * • · · »· ··♦· reproduktorového zařízení, jakými jsou reproduktorová jednotka, mikrofon, zpětnovazební obvoda a zesilovač. Elektonické obvody, které jsou prvky reproduktorového zařízení s výjimkou reproduktorové jednotky nebo mikrofonu, mohou být uspořádány libovolným způsobem. Do rozsahu ochrany vynálezu spadají reproduktorová zařízení, ve kterých kryt obklopuje pouze reproduktorovou jednotku a mikrofon, a reproduktorová zařízení, ve kterých kryt obklopuje jak reproduktorovou jednotku a mikrofon tak i část elektronického obvodu.
Průmyslová využitelnost
Vynález se týká reproduktorového zařízení použitelného v různých obrazových nebo zvukových zařízeních, a zejména reproduktorového zařízení, které detekuje reprodukovaný zvuk z reproduktorové jednotky a kompenzuje reprodukovaný zvuk. Toto reproduktorové zařízení obtížně osciluje a má rozšířené reprodukované nízkofrekvenční pásmo, zatímco má zlepšenou stabilitu zpětnovazebního obvodu a zvýšenou zpětnovazební kvantitu.

Claims (12)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Reproduktorové zařízení, vyznačené tím, že zahrnuje výkonový zesilovač pro zesílení vstupního signálu; kryt mající otvor; reproduktorovou jednotku připevněnou v otvoru tak, že uzavírá kryt pro reprodukování výstupního signálu výkonového zesilovače; mikrofon umístěný uvnitř krytu pro detekování akustického výstupu reproduktorové jednotky; a zpětnovazebný obvod pro zpětné vedení akustického výstupního signálu mikrofonu na vstup výkonového zesilovače, přičemž mikrofon je umístěn v blízkosti místa, kde akustický tlak rezonance, ke které dochází uvnitř uzavřeného prostoru uvnitř krytu, je minimální.
  2. 2. Reproduktorové zařízení podle nároku 1, vyznačené tím, že dále zahrnuje nosič pro umístění a připevnění mikrofonu uvnitř krytu.
  3. 3. Reproduktorové zařízení, vyznačené tím, že zahrnuje výkonový zesilovač pro zesílení vstupního signálu; kryt mající otvor; reproduktorovou jednotku připevněnou v otvoru tak, že uzavírá kryt pro reprodukování výstupního signálu výkonového zesilovače; mikrofon uspořádaný uvnitř krytu pro detekování akustického výstupu reproduktorové jednotky; a zpětnovazební obvod pro zpětné vedení akustického výstupního signálu mikrofonu na vstup výkonového zesilovače, přičemž mikrofon je uspořádán v blízkosti místa, kde akustický tlak rezonance, ke které dochází v uzavřeném prostoru uvnitř krytu, pro jeden rozměr vnitřního prostoru
  4. 4· ··»*
    4 *
    4 444 ·· *4
    4 ·· ·
    4 4 ·
    4 4 · • · * * * · · · 1 44 ·· 4· ··· 4« 4444 krytu zvolený z množiny zahrnující výšku, šířku a hloubku, je minimální.
    4. Reproduktorové zařízení podle nároku 3, vyznačené tím, že dále zahrnuje nosič pro umístění a připevnění mikrofónu uvnitř krytu.
  5. 5. Reproduktorové zařízení, vyznačené tím, že zahrnuje výkonový zesilovač pro zesílení vstupního signálu; kryt mající otvor; reproduktorovou jednotku připevněnou v otvoru krytu tak, že uzavírá kryt pro reprodukování výstupního signálu výkonového zesilovače; mikrofon umístěný uvnitř krytu pro detekování akustického výstupu reproduktorové jednotky; a zpětnovazební obvod pro zpětné vedení akustického výstupního signálu mikrofónu na vstup výkonového zesilovače, přičemž mikrofon je uspořádán v blízkosti společného místa, kde příslušná rezonance, ke které dochází v uzavřeném prostoru uvnitř krytu, pro alespoň dva rozměry vnitřního prostoru krytu zvolené z množiny zahrnující výšku, šířku a hloubku je minimální.
  6. 6. Reproduktorové zařízení podle nároku 5, vyznačené tím, že dále zahrnuje nosič pro uspořádání a připevněni uvedeného mikrofónu uvnitř krytu.
  7. 7. Reproduktorové zařízení, vyznačené tím, že zahrnuje kryt mající otvor; reproduktorovou jednotku připevněnou v otvoru tak, že uzavírá kryt; a mikrofon umístěný uvnitř krytu pro detekování akustického výstupu ·«·« 9« »9 999«
    9 9 9 9 · *
    9 9 9 9 9 999
    9 9 9 9 9 9 9 ««99 «9 9
    99 99 99 «99 • 9 9 9 9
    99 «99« reproduktorové jednotky, přičemž mikrofon je uspořádán v blízkosti místa, kde akustický tlak rezonance, ke které dochází v uzavřeném prostoru uvnitř krytu, je minimální.
  8. 8. Reproduktorové zařízení podle nároku 7, vyznačené tím, že dále zahrnuje nosič pro umístění a připevnění mikrofonu uvnitř krytu.
  9. 9. Reproduktorové zařízení, vyznačené tím, že zahrnuje kryt mající otvor; reproduktorovou jednotku připevněnou v otvoru tak, Že uzavírá kryt; a mikrofon umístěný uvnitř krytu pro detekování akustického výstupu reproduktorové jednotky, přičemž mikrofon je uspořádán v blízkosti místa, kde akustický tlak rezonance, ke které dochází v uzavřeném prostoru uvnitř krytu, pro jeden rozměr vnitřního prostoru krytu zvolený z množiny zahrnující výšku, šířku a hloubku je minimální.
  10. 10. Reproduktorové zařízení podle nároku 9, vyznačené tím, že dále zahrnuje nosič pro umístění a připevněni mikrofonu uvnitř krytu.
  11. 11. Reproduktorové zařízení, vyznačené tím, že zahrnuje kryt mající otvor; reproduktorovu jednotku připevněnou v otvoru krytu tak, že uzavírá kryt; a mikrofón umístěný uvnitř krytu pro detekování akustického výstupu reproduktorové jednotky, přičemž mikrofón je uspořádán v blízkosti společného místa, kde příslušná rezonance, ke které dochází v uzavřeném prostoru uvnitř krytu, pro alespoň dva • 9 9 • 9 ··
    9 9
    9 9
    9 · 9 rozměry vnitřního prostoru krytu zvolené z množiny zahrnující výšku, šířku a hloubku je minimální.
  12. 12. Reproduktorové zařízení podle nároku 11, vyznačené t i m, že dále zahrnuje nosič pro umístění a připevnění mikrofonu uvnitř krytu.
CZ20021889A 1999-12-01 2000-11-29 Reproduktorové zařízení CZ295486B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JP34175099A JP2001157293A (ja) 1999-12-01 1999-12-01 スピーカ装置

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20021889A3 true CZ20021889A3 (cs) 2002-10-16
CZ295486B6 CZ295486B6 (cs) 2005-08-17

Family

ID=18348482

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20021889A CZ295486B6 (cs) 1999-12-01 2000-11-29 Reproduktorové zařízení

Country Status (9)

Country Link
US (1) US7058186B2 (cs)
EP (1) EP1234479B1 (cs)
JP (1) JP2001157293A (cs)
CN (1) CN100539738C (cs)
CZ (1) CZ295486B6 (cs)
DE (1) DE60009336T2 (cs)
ES (1) ES2216993T3 (cs)
MY (1) MY124203A (cs)
WO (1) WO2001041500A2 (cs)

Families Citing this family (36)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2850183B1 (fr) * 2003-01-20 2005-06-24 Remy Henri Denis Bruno Procede et dispositif de pilotage d'un ensemble de restitution a partir d'un signal multicanal.
CN101296533B (zh) * 2007-12-29 2013-01-16 瑞声声学科技(常州)有限公司 扬声器振膜等效质量及等效力顺的测量方法
US8401207B2 (en) 2009-03-31 2013-03-19 Harman International Industries, Incorporated Motional feedback system
US9084058B2 (en) 2011-12-29 2015-07-14 Sonos, Inc. Sound field calibration using listener localization
US9706323B2 (en) 2014-09-09 2017-07-11 Sonos, Inc. Playback device calibration
US9106192B2 (en) 2012-06-28 2015-08-11 Sonos, Inc. System and method for device playback calibration
US9690271B2 (en) 2012-06-28 2017-06-27 Sonos, Inc. Speaker calibration
US9219460B2 (en) 2014-03-17 2015-12-22 Sonos, Inc. Audio settings based on environment
US9668049B2 (en) 2012-06-28 2017-05-30 Sonos, Inc. Playback device calibration user interfaces
US9690539B2 (en) 2012-06-28 2017-06-27 Sonos, Inc. Speaker calibration user interface
US8965033B2 (en) 2012-08-31 2015-02-24 Sonos, Inc. Acoustic optimization
US9264839B2 (en) 2014-03-17 2016-02-16 Sonos, Inc. Playback device configuration based on proximity detection
US10127006B2 (en) 2014-09-09 2018-11-13 Sonos, Inc. Facilitating calibration of an audio playback device
US9891881B2 (en) 2014-09-09 2018-02-13 Sonos, Inc. Audio processing algorithm database
US9952825B2 (en) 2014-09-09 2018-04-24 Sonos, Inc. Audio processing algorithms
US9910634B2 (en) 2014-09-09 2018-03-06 Sonos, Inc. Microphone calibration
US9973851B2 (en) 2014-12-01 2018-05-15 Sonos, Inc. Multi-channel playback of audio content
US10664224B2 (en) 2015-04-24 2020-05-26 Sonos, Inc. Speaker calibration user interface
WO2016172593A1 (en) 2015-04-24 2016-10-27 Sonos, Inc. Playback device calibration user interfaces
US9538305B2 (en) 2015-07-28 2017-01-03 Sonos, Inc. Calibration error conditions
CN106954150B (zh) * 2015-08-13 2020-03-27 深圳市韶音科技有限公司 骨传导扬声器
EP3531714B1 (en) 2015-09-17 2022-02-23 Sonos Inc. Facilitating calibration of an audio playback device
US9693165B2 (en) 2015-09-17 2017-06-27 Sonos, Inc. Validation of audio calibration using multi-dimensional motion check
US9743207B1 (en) 2016-01-18 2017-08-22 Sonos, Inc. Calibration using multiple recording devices
US11106423B2 (en) 2016-01-25 2021-08-31 Sonos, Inc. Evaluating calibration of a playback device
US10003899B2 (en) 2016-01-25 2018-06-19 Sonos, Inc. Calibration with particular locations
US9864574B2 (en) 2016-04-01 2018-01-09 Sonos, Inc. Playback device calibration based on representation spectral characteristics
US9860662B2 (en) 2016-04-01 2018-01-02 Sonos, Inc. Updating playback device configuration information based on calibration data
US9763018B1 (en) 2016-04-12 2017-09-12 Sonos, Inc. Calibration of audio playback devices
US9794710B1 (en) 2016-07-15 2017-10-17 Sonos, Inc. Spatial audio correction
US9860670B1 (en) 2016-07-15 2018-01-02 Sonos, Inc. Spectral correction using spatial calibration
US10372406B2 (en) 2016-07-22 2019-08-06 Sonos, Inc. Calibration interface
US10459684B2 (en) 2016-08-05 2019-10-29 Sonos, Inc. Calibration of a playback device based on an estimated frequency response
US11206484B2 (en) 2018-08-28 2021-12-21 Sonos, Inc. Passive speaker authentication
US10299061B1 (en) 2018-08-28 2019-05-21 Sonos, Inc. Playback device calibration
US10734965B1 (en) 2019-08-12 2020-08-04 Sonos, Inc. Audio calibration of a portable playback device

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0122290B1 (en) * 1982-10-14 1991-04-03 Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. Speaker
DE69220342T2 (de) * 1991-12-20 1997-11-20 Matsushita Electric Ind Co Ltd Lautsprecherapparat zur Basswiedergabe
EP0658064A3 (en) * 1993-12-09 2004-09-01 Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. Acoustic reproducing apparatus
US6353670B1 (en) * 1996-07-02 2002-03-05 Donald R. Gasner Actively control sound transducer
JP3521626B2 (ja) * 1996-07-16 2004-04-19 松下電器産業株式会社 音響再生装置
US6088459A (en) * 1997-10-30 2000-07-11 Hobelsberger; Maximilian Hans Loudspeaker system with simulated baffle for improved base reproduction

Also Published As

Publication number Publication date
US20030108213A1 (en) 2003-06-12
CN1390430A (zh) 2003-01-08
DE60009336D1 (de) 2004-04-29
MY124203A (en) 2006-06-30
EP1234479B1 (en) 2004-03-24
EP1234479A2 (en) 2002-08-28
ES2216993T3 (es) 2004-11-01
CZ295486B6 (cs) 2005-08-17
CN100539738C (zh) 2009-09-09
JP2001157293A (ja) 2001-06-08
WO2001041500A3 (en) 2002-05-10
US7058186B2 (en) 2006-06-06
WO2001041500A2 (en) 2001-06-07
DE60009336T2 (de) 2004-08-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ20021889A3 (cs) Reproduktorové zařízení
US9608389B2 (en) Audio jack with included microphone
EP1425934B1 (en) Miniature speaker with integrated signal processing electronics
US9681242B2 (en) MEMS microphone system for harsh environments
US6834744B2 (en) Speaker system
KR0129766B1 (ko) 소음저감수화기장치
JP5102876B2 (ja) スピーカ組立体が埋設されたpcb
US5953414A (en) Piezo-electric speaker capsule for telephone handset
JP3521626B2 (ja) 音響再生装置
KR980007594A (ko) 튜너의 구조체 및 이를 사용한 케이블 모뎀 튜너
US20180109881A1 (en) Hearing aid and signal processing device for a hearing aid
CN102143667B (zh) 电子装置
US6438240B1 (en) Circuit to improve transducer separation in handsfree telephone
US6975736B2 (en) Microphone
CN116762360A (zh) 声音和振动传感器
US11297411B2 (en) Microphone units with multiple openings
JPS602687Y2 (ja) 音響機器
KR101504941B1 (ko) 저역 노이즈 캔슬링 마이크로폰
JP5363923B2 (ja) 聴覚補助装置
JPH11113096A (ja) 補聴器
JP2001313564A (ja) Pll回路を有する高周波電子機器
JPH01319792A (ja) 電子楽器
JPS6224707A (ja) 出力増幅回路

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20071129