CZ20012845A3 - Způsob výroby zesilovací nitě - Google Patents

Způsob výroby zesilovací nitě Download PDF

Info

Publication number
CZ20012845A3
CZ20012845A3 CZ20012845A CZ20012845A CZ20012845A3 CZ 20012845 A3 CZ20012845 A3 CZ 20012845A3 CZ 20012845 A CZ20012845 A CZ 20012845A CZ 20012845 A CZ20012845 A CZ 20012845A CZ 20012845 A3 CZ20012845 A3 CZ 20012845A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
fibers
yarn
thread
melting point
base
Prior art date
Application number
CZ20012845A
Other languages
English (en)
Inventor
Jean Lefebvre
Original Assignee
Lainiere De Picardie Bc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lainiere De Picardie Bc filed Critical Lainiere De Picardie Bc
Publication of CZ20012845A3 publication Critical patent/CZ20012845A3/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D02YARNS; MECHANICAL FINISHING OF YARNS OR ROPES; WARPING OR BEAMING
    • D02GCRIMPING OR CURLING FIBRES, FILAMENTS, THREADS, OR YARNS; YARNS OR THREADS
    • D02G3/00Yarns or threads, e.g. fancy yarns; Processes or apparatus for the production thereof, not otherwise provided for
    • D02G3/22Yarns or threads characterised by constructional features, e.g. blending, filament/fibre
    • D02G3/40Yarns in which fibres are united by adhesives; Impregnated yarns or threads
    • D02G3/402Yarns in which fibres are united by adhesives; Impregnated yarns or threads the adhesive being one component of the yarn, i.e. thermoplastic yarn
    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • D01H4/04Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques imparting twist by contact of fibres with a running surface
    • D01H4/16Friction spinning, i.e. the running surface being provided by a pair of closely spaced friction drums, e.g. at least one suction drum
    • D01H4/18Friction drums, e.g. arrangement of suction holes
    • DTEXTILES; PAPER
    • D02YARNS; MECHANICAL FINISHING OF YARNS OR ROPES; WARPING OR BEAMING
    • D02GCRIMPING OR CURLING FIBRES, FILAMENTS, THREADS, OR YARNS; YARNS OR THREADS
    • D02G3/00Yarns or threads, e.g. fancy yarns; Processes or apparatus for the production thereof, not otherwise provided for
    • D02G3/22Yarns or threads characterised by constructional features, e.g. blending, filament/fibre
    • D02G3/36Cored or coated yarns or threads

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Yarns And Mechanical Finishing Of Yarns Or Ropes (AREA)
  • Manufacturing Of Tubular Articles Or Embedded Moulded Articles (AREA)
  • Ropes Or Cables (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Organic Insulating Materials (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká způsobu výroby zesilovací nitě pro tkaninový potah nebo technické textilie třecím spřádáním.
Dosavadní stav techniky
Zesilovací nitě jsou určeny ke tkaní nebo k začlenění do textilního podkladu, tvořeného například pleteninou.
Často se používají ve výrobcích sloužících jako tkaninový potah pro mezilehlé vrstvy materiálu nebo ve výrobcích náprsenkového typu. Propůjčují výrobkům, v nichž jsou použity, svoji stálost a pevnost.
Použití jednovláknových syntetických nití coby zesilovacích nití, namísto přírodního vlasu, je známo.
Jedním z problémů, který je třeba řešit, je skutečnost, že zejména po několikerém praní dochází ke sklouznutí vláken ve struktuře textilního podkladu, v němž jsou vlákna začleněna.
Dokument EP-A-0 428 430 popisuje zesilovací nit obsahující základní nit a povlaková vlákna nalepená kolem základní nitě pomocí lepicí látky. Povlaková vlákna tak odlehčují nit, což umožní, aby nit byla uchycena v rámci struktury a tím se zamezilo jejímu sklouzávání.
Nevýhodou tohoto postupu je nezbytnost začlenění specifického kroku, při němž se před přiložením povlakových vláken k základní niti nebo následně poté nanáší lepicí látka.
Navíc, pro zlepšení hmatového dojmu z výrobků ze zesilovací nitě se jeví nezbytným přidání ještě druhého typu povlakových vláken.
Cílem vynálezu je odstranit uvedené nedostatky navržením způsobu výroby zesilovací nitě, který umožňuje využití metody třecího spřádání ke spojení povlakových vláken se základní nití v jednom kroku, přičemž povlaková vlákna mohou být následně přilepena k základní niti zahřátím, čímž získá nit uspokojivé vlastnosti z hlediska hmatového dojmu.
Podstata vynálezu
Uvedeného cíle se dosahuje způsobem výroby zesilovací nitě pro tkaninový potah nebo technické textilie třecím spřádáním, kde zesilovací nitě jsou určené k začlenění do textilního podkladu, při kterém se do spřádacího stroje přivádí základní nit a zároveň se do spřádacího stroje přivádí pramen vláken, tato vlákna jsou individualizována a následně spojena se základní nití, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že pramen vláken je tvořen směsí teplem tavitelných vláken a vláken s vysokým bodem tavení.
Individualizace a spojení vláken se základní nití lze dosáhnout pomocí perforovaných spřádacích bubnů se silným vzduchovým sáním (proces třecího spřádání).
Základní nit je tvořena jednovláknovou nití nebo vícevláknovou nití.
Podle jednoho z provedení obsahuje základní nit rovněž nit vytvořenou z nekontunuálních vláken, která je spojena nebo uspořádána vedle uvedené jednovláknové nebo vícevláknové nitě.
Je možné začlenit krok zahřátí zesilovací nitě na teplotu, která leží mezi teplotou tavení teplem tavitelných vláken a teplotou tavení vláken s vysokým bodem tavení.
3» · * Φ * · Φ Φ · ·9· φφ* Φ · · Φ Φ Φ·
Φ ΦΦΦΦ Φ * · * *Φ φ * » · · ·······
Φ* Φ · · · *Φ ····· ·· · ··· ·
Přehled obrázků na výkrese
Další cíle a výhody vynálezu budou zřejmé z následujícího popisu s odkazem na výkresy, na nichž:
obr. 1 schematicky znázorňuje spřádací stroj pro třecí spřádání, do něhož je přiváděna jednak základní nit a rovněž pramen vláken tvořených směsí teplem tavitelných vláken a vláken s vysokým bodem tavení, přičemž tento spřádací stroj obsahuje perforované spřádací bubny pro individualizaci a spojování vláken se základní nití, obr. 2 zobrazuje z čelního pohledu zesilovací nit získanou způsobem podle vynálezu, kde tato nit obsahuje základní nit tvořenou jednovláknovou nití a povlakovými vlákny spojenými s jednovláknovou nití, obr. 3 znázorňuje průřez nití zobrazenou na obr. 2, obr. 4 zobrazuje v průřezu zesilovací nit získanou způsobem podle druhého provedení vynálezu, kde tato nit obsahuje základní nit, která je tvořena jednovláknovou nití a vláknovou nití, a povlaková vlákna spojená se základní nití.
Příklady provedení vynálezu
Zesilovací nit 1 obsahuje základní nit 2 a povlaková vlákna 3, 4 umístěná kolem základní nitě 2 metodou třecího spřádání.
Tak například, je-li textilní podklad tkanina, je zesilovací nit 1 tkaná, v případě, že je textilní podklad pletenina, jsou zesilovací nitě 1 zavedeny do systému oček, aniž by se podílely na jejich utváření.
Podle zamýšleného využití textilního podkladu mohou být zesilovací nitě 1 zavedeny v útkovém směru a/nebo osnovním směru.
Podle provedení znázorněném na obrázcích 2 a 3 je základní nit 2 tvořena nití 5, která je obecně jednovláknová, může však být také vícevláknová.
Základní nit 2 je vyrobena ze syntetického nebo umělého materiálu jako je
0000 00 00 • 0 0 0 0 0 • 0000 · 00 * · *
0 0 · · 0 00000 · · · · 00>
·*··· 00 ♦ · 00 například polyamid, polyester nebo viskóza.
V dalším provedení, které je znázorněno na obr. 4, obsahuje základní nit 2 rovněž nit 6 tvořenou přerušovanými vlákny. Nitě 5 a 6 jsou například uspořádány paralelně vedle sebe. Alternativně mohou být spojeny například navinutím nitě 6, tvořené přerušovanými vlákny, na nit 5, nebo pokrytím nitě 5 nití 6. Uvedené paralelní uspořádání nebo spojení nití 5 a 6 je provedeno před přivedením základní nitě 2 do spřádacího stroje 7.
Funkcí nitě 6 tvořené přerušovanými vlákny je napomáhat spojení povlakových vláken 3, 4 se zíkladní nití 2. Materiál, z něhož jsou vytvořena vlákna nitě 6, může být shodný s materiálem tvořícím nit 5, nebo mohou být oba materiály různé.
Volba použitého typu základní nitě 2 závisí na zamýšlené aplikaci zesilovací nitě 1. Základní nit 2 je zejména nit s vysokým číslem, například mezi 160 Dtex a 800 Dtex.
Podle vynálezu jsou povlaková vlákna 3, 4 tvořena směsí teplem tavitelných vláken 3 a vláken 4 s vysokým bodem tavení.
Termínem „vlákna s vysokým bodem tavení“ jsou míněna vlákna, která tají nebo dergadují při teplotě vyšší než je teplota tavení teplem tavitelných vláken 3.
Tak například teplem tavitelná vlákna 3 mají teplotu tavení nižší než 150°C, přičemž teplota tavení vláken 4 s vysokým bodem tavení je vyšší než 180°C.
Teplem tavitelná vlákna 3 mohou být tvořena kopolymery, založenými například na kopolyamidech nebo kopolyesterech. Vlákna 4 s vysokým bodem tavení mohou být syntetická, například vytvořená z polyamidu nebo polyesteru, nebo umělá, například vytvořená z viskózy, případně přírodní, například z bavlny.
Podle dalšího provedení jsou teplem tavitelná vlákna 3 dvousložková vlákna, například typu CoPA/PA-6 s bodem tavení mezi 135°C a 145°C.
♦ · ·Φ· · ···· ' » · 9 9 9 99
9 999 9 9 9 9 9 99
9 999 999999 99
9 9 9 9 9 9 99
999 99 99 99999
Teplem tavitelná vlákna 3 a vlákna 4 s vysokým bodem tavení mají obecně stejné nebo různé číslo mezi 1 Dtex a 3,5 Dtex.
Teplem tavitelná vlákna 3 a vlákna 4 s vysokým bodem tavení jsou nanesena současně na základní nit 2 pomocí spřádacího stroje 7 pro třecí spřádání.
Přestože je metoda třecího spřádání sama o sobě známa, její základní vlastnosti, které mají zásadní význam pro porozumění vynálezu, jsou dále vyloženy s odkazem na obrázek 1.
Cívka 8, na níž je navinuta základní nit 2, přivádí první cestou základní nit 2 do spřádacího stroje 7.
Druhou cestou je pomocí válců 10 přiváděn do spřádacího stroje 7 pramen 9 vytvořený ze směsi teplem tavitelných vláken 3 a vláken 4 s vysokým bodem tavení. V provedení znázorněném na obrázku 1 jsou do spřádacího stroje 7 přiváděny čtyři identické prameny 9.
Příprava pramenu 9 se provede konvenčním způsobem zpracováním, mykáním a protahováním vláken 3, 4. Teplem tavitelná vlákna 3 a vlákna 4 s vysokým bodem tavení jsou poté stejnoměrně rozmístěna v pramenu 9, tak, aby vlákna 3, 4 byla nanášena na základní nit 2 rovnoměrným způsobem.
Spřádací stroj 7 má perforované spřádací bubny H, v nichž dochází ke spojení dvou uvedených cest, čímž je zajištěn současný přísun základní nitě 2 a povlakových vláken 3, 4.
Funkcí bubnů 11 je zajistit pomocí jejich rotace individualizaci vláken 3, 4 tvořících pramen 9 a nanesení takto individualizovaných vláken 3, 4 na základní nit 2.
Termín „individualizace“ je zde použit k označení stavu vláken 3, 4, který je v protikladu ke stavu vláken podrobených skrucování a vytvářejících nit nebo v protikladu k dlouhým vláknům.
Po výstupu z bubnů 11 je zesilovací nit 1 vytvořená ze základní nitě 2, na níž jsou nanesena teplem tavitelná vlákna 3 a vlákna 4 s vysokým bodem tavení, navinuta na cívku 12.
Podle prvního provedení je zesilovací nit 1 poté zahřáta na teplotu, která leží mezi teplotou tavení teplem tavitelných vláken 3 a teplotou tavení vláken 4 s vysokým bodem tavení.
Tento krok zajišťuje, že roztavením teplem tavitelných vláken 3 dojde ke spojení vláken 4 s vysokým bodem tavení se základní nití 2.
Kromě toho je možno s ohledem na požadovanou aplikaci zesilovací nitě 1. pomocí vhodné volby směsi materiálů tvořících povlaková vlákna 3, 4 uspokojivě ovlivňovat její vlastnosti pokud jde o hmatový dojem.
To je dáno tím, že narozdíl od nitě popisované v dokumentu EP-A-0 428 430, jsou povlaková vlákna 3, 4 již vytvořena ze dvou materiálů rozdílné povahy.
Podle druhého provedení je zesilovací nit 1. nejprve začleněna do textilního podkladu konvenčními způsoby tkaní nebo pletení a následně se textilní podklad ohřeje na teplotu ležící mezi teplotou tavení teplem tavitelných vláken 3 a teplotou tavení vláken 4 s vysokým bodem tavení tak, aby došlo ke spojení vláken 4 s vysokým bodem tavení se základní nití 2.
Tato varianta je umožněna skutečností, že ještě před ohřevem vykazují povlaková vlákna 3, 4 takovou vlastnost adheze k základní niti 2, která je dostatečná k tomu, aby mohla být zesilovací nit 1 zpracována.
Funkcí povlakových vláken 3, 4 je odlehčit zesilovací nit 1, což umožní, aby byla uchycena ve struktuře.
Za tím účelem musí být povlaková vlákna 3, 4 uchycena k základní niti 2 • · ··· · · · · · * • · · · * »····· · • · · · · ··· »· 999 ·· 99 ·· k zamezení jakéhokoliv sklouznutí zesilovací nitě 1 ve struktuře, a to zejména během opakovaného praní textilního podkladu.
Zesilovací nitě 1 mají průměr obecně větší než deset setin milimetru a základní nit může mít vysokou pevnost.
Podle přednostního provedení hmotnostní procentní podíl teplem tavitelných vláken 3 v pramenu 9 je mezi 20% až 60%.
Je to dáno tím, že se ukazuje, že 20% teplem tavitelných vláken 3 v pramenu 9 zajišťuje dostatečnou přilnavost povlakových vláken 3, 4 k základní niti 2 při dosažení základních požadovaných vlastností.
Pro zajištění odolnosti výrobku při jeho údržbě (praní, suché čištění) je však žádoucí podíl teplem tavitelných vláken 3 v pramenu 9 zvýšit.
Ukazuje se však, že je-li teplem tavitelných vláken 3 v pramenu 9 více jak 60 procent, není možné způsob podle vynálezu uspokojivě realizovat.
Je to proto, že je pak prakticky nemožné připravit povlaková vlákna 3, 4 tak, aby byla uspořádána paralelně, v podobě pramenu 9, ve spřádacím stroji. Tento problém částečně plyne z nedostatečného trvalého zvlněni na povlakových vláknech 3, 4 a nadměrné ohebnosti teplem tavitelných vláken 3.
Dále je uveden příklad provedení zesilovací nitě 1 podle vynálezu, který má sloužit pro ilustraci a jako nelimitující příklad.
Zesilovací nit 2 je tvořena:
jednovláknovou nití 5 z Polyamidu 6-6 - 22/100 (430 Dtex), a nití 6 vytvořenou z přerušovaných viskózních vláken s hodnotou Dtex 1,7 a délkou 40mm, přičemž číslo nitě 6 je 250 Dtex.
Povlaková vlákna 3, 4 jsou vytvořena ze směsi:
• · · * · · ♦·· · · · • · ··· ··· ** .·♦ ·· ·· ·· *
40% vláken 3 vyrobených z teplem tavitelných kopolyamidů s hodnotou 2,2 Dtex a délkou 43 mm,
60% vláken 4 vyrobených z viskózy s hodnotou 1,7 Dtex a délkou 38 mm.
Takto získaná zesilovací nit l má hodnotu 970 Dtex, přičemž obsahuje 44% jednovláknové nitě 5, 26% nitě 6 vytvořené z přerušovaných vláken a 30% povlakových vláken 3, 4.

Claims (15)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob výroby zesilovací nitě (1) pro tkaninový potah nebo technické textilie třecím spřádáním, kde zesilovací nitě (1) jsou určeny k začlenění do textilního podkladu, při kterém se do spřádacího stroje (7) přivádí základní nit (2) a současně se do spřádacího stroje (7) přivádí pramen (9) vláken (3, 4), která se individualizují a poté se spojí se základní nití (2), vyznačující se tím, že pramen (9) vláken je vytvořen ze směsi teplem tavitelných vláken (3) a vláken (4) s vysokým bodem tavení.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že individualizace a spojení vláken (3, 4) se základní nití (2) se provede pomocí perforovaných spřádacích bubnů (11) se silným vzduchovým sáním.
  3. 3. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že podíl teplem tavitelných vláken (3) v pramenu (9) tvoří 20% hmot, až 60% hmot.
  4. 4. Způsob podle kteréhokoliv z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že teplem tavitelná vlákna (3) jsou tvořena kopolymery, založenými například na kopolyamidech nebo kopolyesterech.
  5. 5. Způsob podle kteréhokoliv z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že teplem tavitelná vlákna (3) jsou dvousložková vlákna.
  6. 6. Způsob podle kteréhokoliv z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že teplota tavení teplem tavitelných vláken (3) je nižší než 150°C, přičemž teplota tavení vláken (4) s vysokým bodem tavení je vyšší než 180°C.
  7. 7. Způsob podle kteréhokoliv z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že vlákna (4) s vysokým bodem tavení jsou syntetická, například vytvořená z polyamidu nebo polyesteru.
  8. 8. Způsob podle kteréhokoliv z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že vlákna (4) s vysokým bodem tavení jsou umělá, vytvořená například z viskózy.
    o* «·« · *« ·* ·· t · · · * · ♦ · · • · ♦ ·* · *· · ·* c · · · · i »»· · ·· ·· · · · · ·· ·· ··· «« ·· ··
  9. 9. Způsob podle kteréhokoliv z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že vlákna (4) s vysokým bodem tavení jsou přírodní, například vytvořená z bavlny.
  10. 10. Způsob podle kteréhokoliv z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že základní nit (2) je vytvořena z jednovláknové nitě (5).
  11. 11. Způsob podle kteréhokoliv z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že základní nit (2) je vytvořena z vícevláknové nitě (5).
  12. 12. Způsob podle nároku 10 nebo 11, vyznačující se tím, že základní nit (2) rovněž obsahuje nit (6) vytvořenou z přerušovaných vláken a spojenou s jednovláknovou nebo vícevláknovou nití (5) nebo uspořádanou vedle této jednovláknové nebo vícevláknové nitě (5).
  13. 13. Způsob podle kteréhokoliv z nároků 1 až 12, vyznačující se tím, že základní nit (2) je syntetická, například vytvořená z polyamidu nebo polyesteru.
  14. 14. Způsob podle kteréhokoliv z nároků 1 až 12, vyznačující se tím, že základní nit (2) je umělá, například vytvořená z viskózy.
  15. 15. Způsob podle kteréhokoliv z nároků 1 až 14, vyznačující se tím, že obsahuje krok zahřátí zesilovací nitě (1) na teplotu ležící mezi teplotou tavení teplem tavitelných vláken (3) a teplotou tavení vláken (4) s vysokým bodem tavení.
CZ20012845A 2000-08-04 2001-08-03 Způsob výroby zesilovací nitě CZ20012845A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR0010354A FR2812667B1 (fr) 2000-08-04 2000-08-04 Procede de fabrication d'un fil de renfort

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20012845A3 true CZ20012845A3 (cs) 2002-03-13

Family

ID=8853336

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20012845A CZ20012845A3 (cs) 2000-08-04 2001-08-03 Způsob výroby zesilovací nitě

Country Status (11)

Country Link
US (1) US6725641B2 (cs)
EP (1) EP1179622B1 (cs)
KR (1) KR20020012138A (cs)
AT (1) ATE278056T1 (cs)
CA (1) CA2354698A1 (cs)
CZ (1) CZ20012845A3 (cs)
DE (1) DE60105924T8 (cs)
ES (1) ES2227089T3 (cs)
FR (1) FR2812667B1 (cs)
MX (1) MXPA01007888A (cs)
PT (1) PT1179622E (cs)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102005041297B4 (de) * 2005-08-31 2008-06-26 Kufner Textilwerke Gmbh Elektrisch leitendes, elastisch dehnbares Hybridgarn
JP5885223B1 (ja) 2014-09-10 2016-03-15 国立大学法人岐阜大学 混繊糸の製造方法、混繊糸、巻取体、および、織物
CN104762704B (zh) * 2015-03-19 2017-09-15 上海工程技术大学 一种新型纳米级静电摩擦纺纱装置
CN105220246B (zh) * 2015-08-31 2017-11-24 中原工学院 一种静电纺纳米纤维的多股喷气摩擦成纱装置及制备方法
KR101825928B1 (ko) * 2017-10-11 2018-03-22 박정은 헴프 혼방 단사 제조 방법
CN109355751B (zh) * 2018-09-28 2020-07-10 绍兴文理学院 一种基于接触热辊的高强耐磨喷气涡流纺纱线的加工方法
CN110004542A (zh) * 2019-03-08 2019-07-12 东华大学 一种含阻燃粘胶纤维和聚芳酯纤维的混纺纱的生产方法
CN110409031B (zh) * 2019-08-23 2021-08-06 江苏工程职业技术学院 一种微纳米纤维多层结构包芯纱纺纱装置及其生产工艺
CN111996640B (zh) * 2020-08-25 2022-03-29 苏州基列德智能制造有限公司 一种自由端包缠纺纱装置及其纺纱工艺

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4209965A (en) * 1976-12-21 1980-07-01 Bobkowicz E Universal spinning system
US4359856A (en) * 1979-10-04 1982-11-23 Bobkowicz E Process for forming a yarn using a partially oriented carrier filament
FR2654442B1 (fr) * 1989-11-15 1992-02-07 Picardie Lainiere Fil de renfort pour entoilage ou textile technique et son procede de fabrication.

Also Published As

Publication number Publication date
FR2812667A1 (fr) 2002-02-08
ATE278056T1 (de) 2004-10-15
US6725641B2 (en) 2004-04-27
KR20020012138A (ko) 2002-02-15
DE60105924T2 (de) 2006-03-02
DE60105924D1 (de) 2004-11-04
MXPA01007888A (es) 2003-08-20
EP1179622A1 (fr) 2002-02-13
PT1179622E (pt) 2005-01-31
FR2812667B1 (fr) 2003-11-28
EP1179622B1 (fr) 2004-09-29
ES2227089T3 (es) 2005-04-01
DE60105924T8 (de) 2006-06-08
US20020014066A1 (en) 2002-02-07
CA2354698A1 (en) 2002-02-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11499251B2 (en) Filamentary core for an elastic yarn, elastic composite yarn, textile fabric and apparatus and method for manufacturing said elastic yarn
US6212914B1 (en) Knit article having ravel-resistant edge portion and composite yarn for making ravel-resistant knit article
US5010723A (en) Twisted yarn which will maintain its twist and products produced therefrom
JP2005314860A (ja) 耐収縮弾性テープおよびその製造方法
CZ251394A3 (en) Thermally sticking base containing a web from fibers knitted with formed weft threads, and apparatus for making the same
CN1200158C (zh) 含高纱细度纱线的中间衬料用纺织品
TW200533798A (en) Size-covered composite yarns and method for making same
US6242372B1 (en) Non-woven composite, a process for its production and its use
CZ20012845A3 (cs) Způsob výroby zesilovací nitě
CZ2010774A3 (cs) Dotekove upevnovací nesmekavý materiál a zpusob jeho výroby
JPH02501835A (ja) カーペットの製法
US20030059609A1 (en) Fabric with magnetic fibers
JP2927533B2 (ja) 芯地用布帛又は産業資材用布帛の補強糸並びにその製造方法
JPH0630179U (ja) 溶融接着コアヤーン
JP7337398B2 (ja) 人工芝生用基布及び人工芝生
WO1987004197A2 (en) Lace making yarn and method
CZ285252B6 (cs) Textilní nosič pro tepelně lepivý podklad obsahující v utku příze tvarované proudem vzduchu.
CS229265B1 (cs) Způsob výroby jádrové příze
JPH01174630A (ja) 縫糸
CS210205B1 (cs) Proplétané textilie a způsob její výroby
JP2001316957A (ja) 解けにくい縁部分を有する編物物品及び解けにくい編物を製造するための複合糸
JP2000328427A (ja) カーペット用パイル糸及びその製造方法、並びにカーペット
CZ302978B6 (cs) Elastická vložka a zpusob její výroby
JPH01183542A (ja) 意匠糸
MXPA06006147A (en) Size-covered composite yarns and method for making same