CZ20004689A3 - Přepravní a/nebo skladovací nádoba pro radioaktivní elementy a způsob její výroby - Google Patents

Přepravní a/nebo skladovací nádoba pro radioaktivní elementy a způsob její výroby Download PDF

Info

Publication number
CZ20004689A3
CZ20004689A3 CZ20004689A CZ20004689A CZ20004689A3 CZ 20004689 A3 CZ20004689 A3 CZ 20004689A3 CZ 20004689 A CZ20004689 A CZ 20004689A CZ 20004689 A CZ20004689 A CZ 20004689A CZ 20004689 A3 CZ20004689 A3 CZ 20004689A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
container
shell
metal
casing
meandering
Prior art date
Application number
CZ20004689A
Other languages
English (en)
Inventor
Konrad Dipl. Ing. Gluschke
Rudolf Dr. Ing. Diersch
Dieter Dipl. Ing. Methling
Original Assignee
Gnb Gesellschaft Für Nuklear-Behälter Mbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Gnb Gesellschaft Für Nuklear-Behälter Mbh filed Critical Gnb Gesellschaft Für Nuklear-Behälter Mbh
Publication of CZ20004689A3 publication Critical patent/CZ20004689A3/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G21NUCLEAR PHYSICS; NUCLEAR ENGINEERING
    • G21FPROTECTION AGAINST X-RADIATION, GAMMA RADIATION, CORPUSCULAR RADIATION OR PARTICLE BOMBARDMENT; TREATING RADIOACTIVELY CONTAMINATED MATERIAL; DECONTAMINATION ARRANGEMENTS THEREFOR
    • G21F5/00Transportable or portable shielded containers
    • G21F5/06Details of, or accessories to, the containers
    • G21F5/10Heat-removal systems, e.g. using circulating fluid or cooling fins

Description

(5 7) Anotace:
Přepravní a/nebo skladovací nádoba pro radioaktivní elementy, vyvíjející teplo, má plášť (2) nádoby, ohraničující vnitřní prostor (1) nádoby, dno (3) nádoby a nejméně jedno víko (4) nádoby. Plášť (2) nádoby sestává z kovového vnitřního pláště (5) a kovového vnějšího pláště (6), uspořádaného s odstupem od vnitřního pláště (5), přičemž prostor (7) vytvořený mezi vnitřním pláštěm (5) a vnějším pláštěm (6) je vyplněn výplňovým materiálem. Vnitřní plášť (5) a vnější plášť (6) jsou vzájemně spojeny zhruba radiálně uspořádanými kovovými elementy (8), odvádějícími teplo. Funkce kovových elementů (8) je obzvlášť příznivá Jestliže jsou kovové elementy (8) tvořeny můstky nejméně jednoho otevřeného meandrovitého prstence (12), jehož spojovací ramena (13) za předpětí střídavě přiléhají k vnitřnímu plášti (5) a vnitřnímu plášti (6). Při způsobu výroby takové nádoby se meandrovité prstence (12) sepnou s pomocí vnějšího přítlačného kroužku s vnitřním pláštěm (5) a v řadách, jak jsou nasazeny na vnějším plášti (6), se jeden po druhém uvolní.
z?
¢689
Přepravní a/nebo skladovací nádoba pro radioaktivní elementy a způsob její výroby
Oblast techniky
Vynález se týká přepravní a/nebo skladovací nádoby pro radioaktivní, teplo vyvíjející elementy, s pláštěm nádoby ohraničujícím vnitřní prostor nádoby, se dnem nádoby a s nejméně jedním víkem nádoby, přičemž plášť nádoby sestává z kovového vnitřního pláště a kovového vnějšího pláště uspořádaného s odstupem k vnitřnímu plášti, přičemž prostor vytvořený mezi vnitřním pláštěm a vnějším pláštěm je vyplněn výplňovým materiálem a přičemž vnitřní plášť a vnější plášť jsou vzájemně spojeny přibližně radiálně uspořádanými kovovými elementy, odvádějícími teplo.
Kromě toho se vynález týká způsobu výroby této nádoby.
Dosavadní stav techniky
Radioaktivními, teplo vyvíjejícími elementy se v rámci vynálezu rozumí zejména vyhořelé palivové články, které jsou do nádoby ukládány. Teplo vyvíjené články musí být odvedeno směrem ven. K tomu účelu sestávají vnitřní a vnější plášť obvykle z ocelového plechu a kovové elementy uspořádané mezi nimi z mědi, jiné materiály jsou samozřejmě také možné. Jako výplňový materiál slouží zejména beton.
U známé nádoby výše uvedeného druhu (spis DE-A-28 17 193) je ponechána otázka spojení kovových elementů s vnitřním pláštěm, popřípadě vnějším pláštěm, otevřena.
• · ·
Úkolem vynálezu je vyřešit, jak u přepravní a/nebo skladovací nádoby úvodem jmenovaného druhu vytvořit kovové elementy, které navzdory možnosti jednoduché výroby zajišťují dostatečný odvod tepla.
Podstata vynálezu
Tento úkol je vyřešen přepravní a/nebo skladovací nádobou pro radioaktivní, teplo vyvíjející elementy, s pláštěm nádoby ohraničujícím vnitřní prostor nádoby, se dnem nádoby a s nejméně jedním víkem nádoby, přičemž plášť nádoby sestává z kovového vnitřního pláště a kovového vnějšího pláště uspořádaného s odstupem k vnitřnímu plášti, přičemž prostor vytvořený mezi vnitřním pláštěm a vnějším pláštěm je vyplněn výplňovým materiálem a přičemž vnitřní plášť a vnější plášť jsou vzájemně spojeny kovovými elementy odvádějícími teplo, přibližně radiálně uspořádanými, podle vynálezu, jehož podstatou je, že kovové elementy jsou tvořeny můstky nejméně jednoho otevřeného meandrovitého prstence, jehož spojovací ramena za předpětí střídavě přiléhají k vnitřnímu plášti a k vnějšímu plášti.
Úkol vynálezu je dále vyřešen způsobem výroby nádoby podle jednoho z nároků 1 až 5, kde otevřené meandrovité prstence se nasazují na vnitřní plášť a s pomocí vždy jednoho vnějšího přítlačného kroužku se spínají při zmenšení vnějšího průměru každého meandrovitého prstence s vnitřním pláštěm, a kde se přítlačné kroužky uvolňují v řadách za sebou jak jsou nasazeny na vnějším plášti.
Výhoda, které lze pomocí vynálezu dosáhnout, spočívá v tom, že je nejdříve možné poměrně jednoduše vyrobit kovové elementy.
• · · ·
• · • · · · · ·
Kovový proužek je natvarován k otevřenému meandrovitému prstenci a uspořádán mezi vnitřním a vnějším pláštěm, což je možné bez větších potíží, protože meandrovitý prstenec je tvarovatelný. Se zřetelem na odvod tepla se dociluje obzvlášť dobrých výsledků, když spojovací ramena přiléhající k vnitřnímu plášti, popřípadě k vnějšímu plášti, mají stejná zakřivení.
Pro další provedení existuje v rámci vynálezu více možností. Podle jedné výhodné formy provedení vynálezu se tak ohýbané hrany sousedící spolu podél vnitřního pláště mezi můstky a spojovacími rameny svádějí k sobě a zejména vzájemně spojují, například svařením nebo sletováním. Obzvláštní význam má také výhodná forma provedení, která se vyznačuje větším počtem přes sebe uspořádaných meandrovitých prstenců, které jsou také uspořádány tak, že následují za sebou a jsou vzájemně přesazeny o určitou rozteč. Tato forma provedení totiž vede k zvlášť hlubokému zazubení kovových elementů, respektive můstků a výplňového materiálu.
V rámci vynálezu je také to, když dno nádoby sestává z jednoho kovového vnitřního dna a jednoho kovového vnějšího dna a mezi vnitřním a vnějším dnem jsou uspořádány kovové radiální můstky, odvádějící teplo, spojené pomocí koncových zalomení. K tomu se rovněž doporučuje, aby byla zalomení, přiřazená vnějšímu plášti, přizpůsobena jeho zakřivení.
Předmětem vynálezu je také způsob výroby popsaných nádob, který se vyznačuje tím, že otevřené meandrovité prstence jsou nasazeny na vnitřní plášť a s pomocí vždy jednoho vnějšího přítlačného kroužku při zmenšení vnějšího průměru každého meandrovitého prstence se sepnou s vnitřním pláštěm, a že přítlačné kroužky se uvolňují v řadách za sebou jak jsou nasazeny na vnějším plášti.
• · ·
Přehled obrázků na výkresech
Následně bude vynález blíže vysvětlen na základě výkresu, znázorňujícího jeden příklad provedení, na kterém znamená obr. 1 podélný řez přepravní a/nebo skladovací nádobou, obr. 2 zvětšené znázornění části řezu A-A předmětem z obr. 1 a obr. 3 perspektivní pohled ve směru šipky B na kovové elementy v oblasti dna.
Příklady provedení vynálezu
Přepravní a/rtebo skladovací nádoba, znázorněná na obrázcích, je určena pro radioaktivní elementy vyvíjející teplo, zejména pro vyhořele jaderné palivové články. V základní konstrukci sestává nádoba z pláště 2, ohraničujícího vnitřní prostor 1 nádoby, dna 3_ nádoby a nejméně jednoho víka 4 nádoby. Plášť 2 nádoby je sestaven z vnitřního pláště 5. z ocelového plechu a vnějšího pláště 6 z ocelového plechu, uspořádaného s odstupem od vnitřního pláště 5.. Mezi vnitřním pláštěm 5. a vnějším pláštěm 6 je vytvořen mezilehlý prostor 7, který je jako výplňovou látkou vyplněn betonem. Vnitřní plášť 5. a vnější plášť 6 jsou vzájemně spojeny přibližně radiálně uspořádanými kovovými elementy 8., odvádějícími teplo.
Na vrcholku nádoby jsou vnitřní plášť 5. a vnější plášť 6 vzájemně spojeny ocelovým prstencem 9, na který jsou vnitřní plášť 5. a vnější plášť 6 přivařeny. Dno 3. nádoby sestává z vnitřního dna 10 a vnějšího dna 11 z ocelového plechu. Vnitřní dno 10 je přivařeno k vnitřnímu plášti 5. a vnější dno 11 k vnějšímu plášti 6.
Jak je patrné z porovnání obr. 1 a 2, jsou kovové elementy 8. uspořádané mezi vnitřním pláštěm 5. a vnějším pláštěm 6 vytvořeny můstky z většího počtu otevřených meandrovitých prstenců 12., jejichž spojovací ramena 13 střídavě za předpětí přiléhají k vnitřnímu plášti 5. a vnějšímu plášti 6. Spojovací ramena 13 jsou přizpůsobena zakřivení vnitřního, respektive vnějšího pláště (X respektive 6). Přitom jsou sousedící ohýbané hrany 14. 15 ležící mezi můstky 8. a spojovacími rameny 13 podél vnitřního pláště 5. svedeny k sobě a vzájemně spojeny svařením nebo sletováním. Z uvedených obrázků je navíc patrné, že větší počet těchto meandrovitých prstenců 12 je uspořádán nad sebou. Ve sledu za sebou jsou tyto meandrovité prstence uspořádány s vzájemným přesazením o rozteč T. Tloušťka meandrovitých prstenců 12, respektive můstků 8. a spojovacích ramen 13 ie na obr. 2 z důvodů větší zřetelnosti znázorněna přehnaně.
Obr. 3 zvýrazňuje, že mezi vnitřním dnem 10 a vnějším dnem 11 jsou uspořádány kovové radiální můstky 16 odvádějící teplo, které jsou spojeny přes koncová zalomení 17 s vnitřním dnem 10 a vnějším pláštěm 6. S vnějším pláštěm 6 jsou spojeny z toho důvodu, že nádoba stojí na vnějším dnu 11 a přes vnější dno 11 tedy prakticky nemůže být odváděno žádné teplo. Spojení zalomení 17 může být, pokud tato zalomení sestávají z materiálu, který nelze svařit s materiálem vnitřního dna 10. respektive vnějšího pláště 6., provedeno pomocnými elementy navařenými na vnitřní dno 10. respektive vnější plášť 6., které zalomení 17 přitlačuií.
skladovací nádoby se 9 na straně víka a 9 se na dno osadí. 12 jeden po druhém jednoho přítlačného
Při výrobě popsané přepravní a/nebo vnitřní plášť 5 svaří s ocelovým prstencem s vnitřním dnem 10 a s ocelovým prstencem Následně se otevřené meandrovité prstence nasadí na vnitřní plášť 5. a s pomocí vždy ·· ·· • 4 · • 4 4 4 r :
· 4 4· kroužku (není znázorněn) se sepnou s vnitřním pláštěm 5. při zmenšení vnějšího průměru každého meandrovitého prstence 12. Zmenšení vnějšího průměru každého meandrovitého prstence 12 je možné proto, že můstky 8. meandrovitých prstenců 12 mohou být elasticky zakřiveny. Po sobě následující meandrovité prstence 12. se přitom nasazují s přesazením o rozteč T. Následně se vnější plášť 6 nasadí nejprve přes část horního meandrovitého prstence 12 až k přiřazenému přítlačnému kroužku a tento přítlačný kroužek se uvolní. U následujícího meandrovitého prstence 12 se postupuje stejným způsobem, až vnější plášť 6 dolehne na ocelový prstenec 9 a může s ním být rovněž svařen. Následně se ukládá výplňový materiál a nádoba se uzavře navařením vnějšího dna 11.

Claims (6)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Přepravní a/nebo skladovací nádoba pro radioaktivní, teplo vyvíjející elementy, s pláštěm (2) nádoby ohraničujícím vnitřní prostor (1) nádoby, se dnem (3) nádoby a s nejméně jedním víkem (4) nádoby, přičemž plášť (2) nádoby sestává z kovového vnitřního pláště (5) a kovového vnějšího pláště (6) uspořádaného s odstupem k vnitřnímu plášti (5), přičemž prostor (7) vytvořený mezi vnitřním pláštěm (5) a vnějším pláštěm (6) je vyplněn výplňovým materiálem a přičemž vnitřní plášť (5) a vnější plášť (6) jsou vzájemně spojeny přibližně radiálně uspořádanými kovovými elementy (8) odvádějícími teplo, vyznačující se tím, že kovové elementy (8) jsou tvořeny můstky nejméně jednoho otevřeného meandrovitého prstence (12), jehož spojovací ramena (13) za předpětí střídavě přiléhají k vnitřnímu plášti (5) a vnějšímu plášti (6).
  2. 2. Nádoba podle nároku 1, vyznačující se tím, že sousední ohybové hrany (14, 15) ležící mezi můstky (8) a spojovacími rameny (13) podél vnitřního pláště (5), jsou svedeny k sobě.
  3. 3. Nádoba podle nároku 2, vyznačující se tím, že k sobě svedené ohýbané hrany (14, 15) jsou vzájemně spojeny.
  4. 4. Nádoba podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se větším počtem přes sebe uspořádaných meandrovitých prstenců (12), které jsou uspořádány tak, že za sebou následují s vzájemným přesazením o rozteč (T).
  5. 5. Nádoba podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že dno (3) nádoby sestává z kovového vnitřního dna (10) a kovového vnějšího dna (11) a mezi vnitřním dnem (10) a vnějším dnem (11) jsou uspořádány teplo odvádějící kovové radiální můstky (16), které jsou spojeny s vnitřním dnem (10) a vnějším pláštěm (6) přes koncová zalomení (17).
  6. 6. Způsob výroby nádoby podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že otevřené meandrovité prstence (12) se nasazují na vnitřní plášť (5) a s pomocí vždy jednoho vnějšího přítlačného kroužku se spínají při zmenšení vnějšího průměru každého meandrovitého prstence (12) s vnitřním pláštěm (5), a že přítlačné kroužky se uvolňují v řadách jak jsou nasazeny na vnějším plášti (6).
CZ20004689A 1999-12-15 2000-12-14 Přepravní a/nebo skladovací nádoba pro radioaktivní elementy a způsob její výroby CZ20004689A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP99125002A EP1122745A1 (de) 1999-12-15 1999-12-15 Transport- und/oder Lagerbehälter für radioaktive, wärmeentwickelte Elemente undVerfahren zu dessen Herstellung

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20004689A3 true CZ20004689A3 (cs) 2001-08-15

Family

ID=8239615

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20004689A CZ20004689A3 (cs) 1999-12-15 2000-12-14 Přepravní a/nebo skladovací nádoba pro radioaktivní elementy a způsob její výroby

Country Status (11)

Country Link
US (1) US6498826B2 (cs)
EP (1) EP1122745A1 (cs)
JP (1) JP2001208897A (cs)
KR (1) KR20010062337A (cs)
CN (1) CN1300080A (cs)
BG (1) BG105037A (cs)
CA (1) CA2328021A1 (cs)
CZ (1) CZ20004689A3 (cs)
EA (1) EA002430B1 (cs)
SK (1) SK18752000A3 (cs)
TW (1) TW470972B (cs)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP3416657B2 (ja) * 2001-01-25 2003-06-16 三菱重工業株式会社 キャスクおよびキャスクの製造方法
EP1418594A1 (de) * 2002-11-09 2004-05-12 GNB Gesellschaft für Nuklear-Behälter mbH Transport- und/oder Lagerbehälter für wärmeentwickelnde radioaktive Elemente
US7199375B2 (en) * 2004-10-12 2007-04-03 Bard Brachytherapy, Inc. Radiation shielding container that encloses a vial of one or more radioactive seeds
US7342989B2 (en) * 2005-06-23 2008-03-11 Nac International, Inc. Apparatuses and methods for mechanical shielding and cooling
US8345734B2 (en) 2006-08-18 2013-01-01 Entropic Communications, Inc. Time error estimation for data symbols
FR2914104B1 (fr) * 2007-03-21 2012-05-04 Tn Int Emballage pour le transport et/ou stockage de matieres nucleaires comprenant une protection radiologique en plomb coule sur une armature metallique
FR2915307B1 (fr) * 2007-04-18 2013-04-19 Tn Int Conteneur pour le transport et/ou stockage de matieres nucleaires, le conteneur comprenant une structure mobile de conduction thermique.
US7973298B2 (en) * 2007-10-10 2011-07-05 Kobe Steel, Ltd. Transport/storage cask for radioactive material
FR2961005B1 (fr) 2010-06-02 2015-12-11 Tn Int Emballage pour le transport et/ou entreposage de matieres radioactives, comprenant des moyens de conduction thermique ameliores
CN102222531A (zh) * 2010-12-01 2011-10-19 中国核电工程有限公司 用于放射性物质运输容器的多功能散热结构
FR2985365B1 (fr) * 2011-12-29 2014-01-24 Tn Int Conducteur thermique pour corps lateral d'emballage de transport et/ou d'entreposage de matieres radioactives
JP6655541B2 (ja) 2013-10-02 2020-02-26 ナック インターナショナル、 インコーポレイテッド 使用済み核燃料を湿式貯蔵から乾式貯蔵に移送するシステム及び方法
US9793021B2 (en) 2014-01-22 2017-10-17 Nac International Inc. Transfer cask system having passive cooling
CN106024085A (zh) * 2016-06-14 2016-10-12 中广核工程有限公司 核电厂乏燃料干式贮存用转运容器
CN108335765B (zh) * 2018-01-29 2021-03-12 中广核工程有限公司 核电厂乏燃料干式贮存用燃料贮罐
FR3080705B1 (fr) * 2018-04-27 2020-10-30 Tn Int Emballage de transport et/ou d'entreposage de matieres radioactives permettant une fabrication facilitee ainsi qu'une amelioration de la conduction thermique
JP7104664B2 (ja) * 2019-07-04 2022-07-21 日立Geニュークリア・エナジー株式会社 放射性物質の収納容器とその製造方法

Family Cites Families (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
LU37754A1 (cs) * 1958-10-17
US3780306A (en) * 1971-05-27 1973-12-18 Nat Lead Co Radioactive shipping container with neutron and gamma absorbers
US3962587A (en) * 1974-06-25 1976-06-08 Nuclear Fuel Services, Inc. Shipping cask for spent nuclear fuel assemblies
DE2817193A1 (de) * 1978-04-20 1979-10-31 Transnuklear Gmbh Abschirmbehaelter fuer den transport und die lagerung bestrahlter brennelemente
DE3148528A1 (de) * 1980-12-22 1982-07-15 Steag Kernenergie Gmbh, 4300 Essen Vorrichtung zur aufbewahrung von radkoaktivem material
DE3430243C2 (de) * 1984-08-17 1986-11-27 Deutsche Gesellschaft für Wiederaufarbeitung von Kernbrennstoffen mbH, 3000 Hannover Lagerbehälter zur Aufnahme von vereinzelten Brennstäben bestrahlter Kernreaktorbrennelemente
ES8705990A1 (es) * 1984-12-24 1987-05-16 Westinghouse Electric Corp Un barril para almacenamiento de larga duracion de combus- tible nuclear gastado
US4800283A (en) * 1987-05-01 1989-01-24 Westinghouse Electric Corp. Shock-absorbing and heat conductive basket for use in a fuel rod transportation cask
AT398012B (de) * 1992-07-13 1994-08-25 Theodor Haering Behälter zum transport und zur endlagerung von atomaren brennstäben
US5406600A (en) * 1993-10-08 1995-04-11 Pacific Nuclear Systems, Inc. Transportation and storage cask for spent nuclear fuels
DE4402282C1 (de) * 1994-01-27 1995-04-13 Apparate Und Anlagenbau Gmbh Verfahren zur Herstellung einer Schweißverbindung und nach diesem Verfahren hergestellter Transport- und Lagerbehälter für abgebrannte Kernbrennstoffkassetten
RU2082233C1 (ru) * 1994-04-27 1997-06-20 Зубков Анатолий Андреевич Железобетонный контейнер
RU2082232C1 (ru) * 1994-04-27 1997-06-20 Зубков Анатолий Андреевич Железобетонный контейнер
RU2084975C1 (ru) * 1995-02-02 1997-07-20 Конструкторское бюро специального машиностроения Контейнер для транспортировки и/или хранения отработавшего ядерного топлива
JP3342994B2 (ja) * 1995-08-04 2002-11-11 株式会社神戸製鋼所 放射性物質の輸送兼貯蔵用容器
US5848111A (en) * 1995-08-07 1998-12-08 Advanced Container Int'l, Inc. Spent nuclear fuel container
JPH09171094A (ja) * 1995-12-20 1997-06-30 Hitachi Zosen Corp 使用済燃料貯蔵容器
JPH09257995A (ja) * 1996-03-22 1997-10-03 Ishikawajima Harima Heavy Ind Co Ltd 固体廃棄物の収納方法及び固体廃棄物収納体
JPH1039091A (ja) * 1996-07-25 1998-02-13 Kobe Steel Ltd 放射性物質の収納容器及び放射線遮蔽材
EP1103984B1 (de) * 1999-06-19 2002-09-18 GNB Gesellschaft für Nuklear-Behälter mbH Transport- und/oder Lagerbehälter für radioaktive wärmeentwickelnde Elemente

Also Published As

Publication number Publication date
SK18752000A3 (sk) 2001-09-11
BG105037A (en) 2001-07-31
US6498826B2 (en) 2002-12-24
KR20010062337A (ko) 2001-07-07
EP1122745A1 (de) 2001-08-08
JP2001208897A (ja) 2001-08-03
EA200001161A1 (ru) 2001-06-25
US20010015989A1 (en) 2001-08-23
EA002430B1 (ru) 2002-04-25
CA2328021A1 (en) 2001-06-15
CN1300080A (zh) 2001-06-20
TW470972B (en) 2002-01-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ20004689A3 (cs) Přepravní a/nebo skladovací nádoba pro radioaktivní elementy a způsob její výroby
KR101166618B1 (ko) 금속 보강용 구조체에 대한 납 주조로 이루어진 방사선 차폐물을 포함하는 핵 물질의 운송 및/또는 저장을 위한 용기
EP2023351A1 (en) Basket for containing recycled fuel assembly and container for containing recycled fuel assembly
CN104067350B (zh) 用于运输和/或存储放射性材料的容器
JP2001027691A (ja) 熱を発生する放射性素子のための輸送用かつ/もしくは貯蔵用容器
US20140044227A1 (en) Composite basket assembly
US3291870A (en) Method of fabricating a multichannel nuclear fuel element
SE411051B (sv) Forfarande for framstellning av ett foremal av fiberforsterkt metallmaterial
CN108369830B (zh) 用于存储和/或运输核燃料组件的包括具有不同功能的架层的框架设备
JP7189871B2 (ja) 廃棄物処理のための制御されたhipコンテナ圧潰
GB1599368A (en) Disposal of spent nuclear fuel rods
US3349524A (en) Reactor containment vessel
US3045325A (en) Support and reinforcement structure and method of fabrication
JP2020012761A (ja) 放射性物質輸送貯蔵容器の製造方法
JP6862552B2 (ja) 原子炉燃料集合体およびこれを製造するための方法
US6771731B2 (en) Device for storage of hazardous material
JP2004163429A (ja) 熱を発生する放射性元素用の輸送容器および/または貯蔵容器
JP3999444B2 (ja) コンクリート製貯蔵容器
JP2001153992A (ja) 放射性物質収納容器
CN210153353U (zh) 钢丝缠绕管
EP3912171A1 (en) Nuclear reactor fuel assemblies and process for production
RU94015748A (ru) Контейнер железобетонный
JP2010175292A (ja) リサイクル燃料集合体収納用バスケット及び収納容器、並びに製造方法
JPH0358079B2 (cs)
RU2209475C2 (ru) Тепловыделяющая сборка ядерного реактора