CZ20002943A3 - Montážní zařízení pro montáž a demontáž vstřikovacího ventilu paliva - Google Patents

Montážní zařízení pro montáž a demontáž vstřikovacího ventilu paliva Download PDF

Info

Publication number
CZ20002943A3
CZ20002943A3 CZ20002943A CZ20002943A CZ20002943A3 CZ 20002943 A3 CZ20002943 A3 CZ 20002943A3 CZ 20002943 A CZ20002943 A CZ 20002943A CZ 20002943 A CZ20002943 A CZ 20002943A CZ 20002943 A3 CZ20002943 A3 CZ 20002943A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
itu itu
fuel injector
collar section
itu
mounting
Prior art date
Application number
CZ20002943A
Other languages
English (en)
Inventor
Waldemar Hans
Mathias Linssen
Christof Vogel
Original Assignee
Bosch Gmbh Robert
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bosch Gmbh Robert filed Critical Bosch Gmbh Robert
Priority to CZ20002943A priority Critical patent/CZ20002943A3/cs
Publication of CZ20002943A3 publication Critical patent/CZ20002943A3/cs

Links

Landscapes

  • Fuel-Injection Apparatus (AREA)

Abstract

Montážní zařízení (1) má plášťové těleso (12), které nejméně částečně obklopuje vstřikovací ventil (3) paliva. Na plášťovém tělese (12)je vytvořen záběrový úsek (14), prostřednictvím kterého je vstřikovací ventil (3) palivajak přidržován v i úložném otvoru (5), tak i demontován z úložného otvoru (5). Límcový úsek (13) má nejméně jeden závit (20), do kterého je , zašroubován demontážní šroub (25) tak, že při přitažení demontážního šroubu (25) je tento podepřen na hlavě (2) válce a přenáší na límcový úsek (13) takovou demontážní sílu (Fd), že montážní zařízení (1) je se vstřikovacím ventilem (3) paliva, vloženým do montážního zařízení (1), vytaženo z úložného otvoru (5).

Description

Montážní zařízení pro montáž a demontáž vstřikovacího ventilu paliva
Vynález se týká montážního, zařízení/ pro montáž a demontáž vstřikovacího ventilu paliva, zejména vysokotlakého přímoho vstřikovacího; ventilu, do, případně z úložného otvoru hlavy válce spalovacího motoru. Prostřednictvím vysokotlakého přímého vstřikovacího ventilu je palivo vstřikováno bezprostředně do spalovacího prostoru spalovacího motoru.
Dosavadní_stav_techniky
Vynález vychází z montážního zařízení podle předvýznakové části hlavního patentového nároku. Z DE 197 05 990 Al je již totiž známé montážní zařízení s hlavním tělesem, které nejméně částečně obklopuje vstřikovací ventil paliva, přičemž na prvním konci hlavního tělesa je vytvořen dovnitř směřující límcový úsek a na druhém konci hlavního tělesa, který je protilehlý k prvnímu konci, je vytvořen navenek směřující límcový úsek. Zatímco radiálně dovnitř nasměrovaný límcový úsek je vložitelný do drážky vstřikovacího ventilu paliva, vyčnívá navenek nasměrovaný límcový úsek. z úložného otvoru vstřikovacího ventilu paliva. Na límcovém, úseku, který vyčnívá z úložného otvoru hlavy válce může zabírat vhodný nástroj, například montovací železo, aby bylo možné montážní zařízení včetně vstřikovacího ventilu paliva vyzdvihnout z úložného otvoru. Protože se vstřikovací ventily paliva mohou zapéci v jejich úložných otvorech, jsou částečně potřebné značné demontážní síly. Prostřednictvím montážního železa nebo jiných pákových nástrojů tak mohou vzniknout při montáži, případně demontáži vstřikovacího ventilu paliva poškození na hlavě válce, která sestává z lehkého kovu, což je nevýhodné. Dále je u tohoto známého montážního · 4 4 ·· • 4 · · · 44 44-444 i
44 4 4 44 4 4 ·· 4
44 44 44 . 44 44
- 2 zařízení nevýhodná ta skutečnost, že montážní zařízení- v průběhu provozu spalovacího motoru nepřenáší na vstřikovací ventil paliva žádnou přídržnou sílu, ale že je vstřikovací ventil paliva a montážní zařízení drženo v úložném otvoru jen na podkladě třecího spojení, což je také nevýhodné.
Z US-PS 4,561,159 je známé demontážní zařízení pro dieselový vstřikovací ventil. Jedna z koncových oblastí vstřikovací ho ventilu paliva, která je protilehlá vzhledem k vystrikovacímu otvoru, je bočně zaveditelná do drážky demontážního zařízení. Demontážní zařízení přitom není zaváděno do úložného otvorů hlavy válce a zůstává ve smontovaném stavu mimo úložný otvor. Demontážní zařízení, které vyplývá z US-PS 4,561,159 je spíše prodloužení nástroje, který je před demontáží vstřikovacího ventilu paliva upevněn na vstřikovacím ventilu paliva. Přenos přidržovací síly na vstřikovací ventil paliva prostřednictvím demontážního zařízení, se nepředpokládá. Spojení demontážního zařízení se vstřikovacím ventilem paliva je relativně zdlouhavé.
?2ÉÉÍ£ta_yynálezu
Montážní zařízení podle vynálezu se znaky význakové části hlavního patentového nároku má na rozdíl od toho tu výhodu, že se umožňuje prostřednictvím, nejméně jednoho demontážního šroubu, který je v záběru se závitem límcového úseku, jednoduchá a poškození prostá demontáž montážního zařízení společně se vstřikovacím ventilem paliva, který je do montážního zařízení vložen. Demontáž se uskutečňuje tak,, že dotahováním nejméně jednoho demontážního šroubu, přičemž s výhodou více demontážních šroubů se montážní zařízení, se vstřikovacím ventilem paliva kontinuálně vytahuje z úložného otvoru.
Prostřednictvím opatření, která jsou uvedena v závislých • · · · ··
patentových nárocích, jsou možná výhodná další vytvoření a zdokonalení montážního zařízení, které je uvedeno v hlavním patentovém nároku.
Prostřednictvím obvodově na límcovém úseku rozděleně uspořádaného závitu pro vždy jeden demontážní šroub, zejména prostřednictvím dvou diametrálně nav,zájem protilehle upravených závitů pro dva demontážní šrouby lze zabezpečit, že prostřednictvím dotažení více demontážních šroubů je vytvářející se výsledná demontážní síla nasměrována axiálně, čímž se zabrání zvýšenému tření na podkladě radiálně působící silové složky. Prostřednictvím současného dotahování demontážních šroubů se dosáhne souměrné kontinuální tažné síly. Alternativně lze demontáž také uskutečnit střídavým dotahováním více demontážních šroubů..
Zvláště výhodně jsou na límcovém úseku také upraveny otvory, 3 výhodou ve tvaru vývrtů, skrz které zabírají do závitu hlavy válce zasahující montážní šrouby. Prostřednictvím dotažení těchto montážních šroubů se přenáší na montážní zařízení a tím také na vstřikovací ventil paliva dostatečná přidržovací síla, která zajištuje, že vstřikovací ventil paliva bude při provozu spalovacího motoru zadržován proti spalovacímu tlaku, který panuje ve spalovacím prostoru. S výhodou jsou závity a otvory v límcovém úseku dimenzovány tak, že montážní šrouby mohou být současně použity jako demontážní šrouby► K tomu účelu musejí být. závity v hlavě válce a v límcovém úseku montážního zařízení vytvořeny se stejným průměrem a musejí mít. stejné stoupání a otvory musejí mít takové rozměry, že jimi. mohou procházet odpovídající průměry šroubů. Při demontáži vstřikovacího ventilu paliva se potom nejprve uvolní montážní šrouby a montážní šrouby sloužící jako demontážní šrouby se zavedou do závitů límcového úseku a dotáhnou se, čímž se vytáhne montážní zařízení se vstřikovacím ventilem paliva z úložného ot9 • · · 9 9 ' · * *
9· ·· ·· ··
- 4 voru hlavy válce. Zvláštní demontážní šrouby tak není třeba připravovat.
S výhodou jsou na límcovém úseku uspořádány nejméně tři otvory pro montážní šrouby v úhlovém odstupu větším než 90°. Tím se zabezpečí, že přidržovací síla na inontážním. zařízení a tím i na vstřikovacím ventilu paliva je po obvodu rovnoměrně rozdělena.
V souladu se zvláště výhodným vytvořením má záběrový úsek, který zabírá na vstřikovacím ventilu paliva, dovnitř směřující radiální přesah a axiálně přes radiální přesah navenek protažené axiální prodloužení. Přitom slouží toto axiální prodloužení pro přenášení přidržovací síly na vstřikovací ventil paliva, zatímco radiální přesah zabírá do demontážní drážky vstřikovacího ventilu paliva pro přenášení demontážní síly na vstřikovací ventil paliva. Funkce přidržování a demontáže jsou tak rozděleny na záběrovém useku montážního zařízení, který zabírá na vstřikovacím ventilu paliva. To má tu výhodu, že oblast demontážní drážky vstřikovacího ventilu paliva může být realizována obstřikem z plastické hmoty a z kovu musí sestávat jen ta oblast vstřikovacího ventilu paliva, na které zabírá axiální prodloužení. To vede k jednoduché a ekonomicky výhodné výrobě ventilové skříně vstřikovacího ventilu paliva.
Montážní zařízení může být ekonomicky výhodně vyrobeno hlubokým tažením z kovového plechu.
Příklady provedení vynálezu jsou zjednodušeně znázorněny na výkresech a jsou blíže vysvětleny v následujícím popise.
Na obr. 1 je znázorněn řez hlavou válce spalovacího moto-
. * · · ·· · · ·
- 5 ·· » » · ' · : · 9 ru a příklad provedení montážního zařízení podle vynálezu, jakož i do montážního zařízení vložený vstřikovací ventil, paliva.
Na obr.. 2 je znázorněn ve srovnání s obr. 1 nepatrně upravený příklad provedení montážního zařízení podle vynálezu v půdoryse.
Na obr. 3 je znázorněn řez rovinou podle čáry III - III na obr. 2.
Na obr., 1 je znázorněn řez hlavou 2 válce spalovacího mo toru a příkladem provedení montážního zařízení 1 podle vynále zu, jakož i v řezu neznázorněný, do montážního zařízení 1 podle vynálezu vložený vstřikovací ventil 3 paliva.
Vstřikovací ventil 3, paliva slouží pro přímé vstřikování paliva do spalovacího prostoru 4 spalovacího motoru. Hlava 2 válce má úložný otvor 5 pro uložení vstřikovacího ventilu 3. paliva, který je u znázorněného příkladu provedení rozčleněn do zúženého úseku 6 pro uložení odstřikovacího úseku T vstřikovacího ventilu 3 paliva, do rozšířeného úseku 8 pro uložení demontážního úseku 9, do úseku 10 přívodu paliva a skříňového tělesa 27 a montážního zařízení 1 podle vynálezu, jakož i kuželového úseku 11, který spojuje rozšířený úsek 8 se zúženým úsekem 6.
Montážní zařízení 1 podle vynálezu má vstřikovací ventil 3 paliva nejméně částečně obklopující plášťové těleso 12, na kterém je vytvarován z úložného otvoru 5 navenek nasměrovaný límcový úsek 13, který prochází radiálně navenek od plášťového tělesa 12. Na tom konci límcového úseku 13, tedy na kon···«·· 4 4 44 • 4 4 9 · 4 ·
4 4 4 4 44 • · 4 · 4 4 4 4
4 4 4 4 44 4 • 4 44 44 44
- 6 '4 · 4 4 4
4 4 i
4’ 4 4 B
4.44 4 ' '4 4 4 4 ci £ němu protilehlém, je na plášlovém tělese 12 vytvořen záběrový úsek Í4, prostřednictvím kterého: zabírá montážní zařízení Ϊ na vstřikovacím ventilu 3. paliva..
Záběrový úsek 14 má radiálně dovpitř nasměrovaný radiální přesah 15 a axiálně přes radiální přesah 15 navenek upravené axiální prodloužení 16. Radiální přesah 15 zabírá do demontážního žlábku 17 vstřikovacího ventilu 3. paliva, aby přenášel demontážní sílu na vstřikovací ventil 3 paliva. Na rozdíl od toho zabírá axiální prodloužení 16 na přidržovací ploše 18 vstřikovacího ventilu 3 paliva, aby přenášelo na vstřikovací ventil 2 paliva přidržovací sílu Fjj.
Na límcovém úseku 13 montážního zařízení 1 je upraven nej méně jeden, s výhodou však více bezzávitových otvorů 19 a nejméně jeden s výhodou však více otvorů se závitem. 20. Otvory 19 jsou u příkladu provedení vytvořeny jako bezzávitové vývrty, skrz které procházejí montážní šrouby 21, které jsou zašroubovat elné do závitů 22 vývrtů hlavy 2 válce. Tyto otvory 19 však mohou být také vytvořeny jako podélné otvory, štěrbiny, navenek otevřená vybrání nebo podobně.
Závity 20 jsou s výhodou vytvořeny v závitových vývrtech, přičemž závit 20 je přímo zaříznut do límcového úseku 13. Je však také možné upravit na límcovém úseku 13 závitová pouzdra nebo matice.
Při montáži vstřikovacího ventilu 3 paliva je nejprve vstřikovací ventil 3 paliva vložen, do montážního zařízení 1 tak,, že radiální přesah 15 zabírá do demontážního žlábku 17 vstřikovacího ventilu 3 paliva. Potom se montážní zařízení 1 společně se vstřikovacím ventilem 2 paliva vloží do úložného otvoru 5 hlavy 2 válce. Potom, se montážní šrouby 21 zavedou skrz otvory 19 límcového úseku 13 a zašroubují se do závitu 22
- 7 ···· <« hlavy 2 válce.Prostřednictvím; dotažení montážních šroubů 21 dosednou hlavy 23 šroubů montážních šroubů 21 na límcový úsek 13 a vytvářejí na montážní zařízení 1 šipkou 24 znázorněnou přidržovací sílu Ejg, která je prostřednictvím axiálního prodloužení 16 přenášena na přidržovací plochu 18 vstřikovacího ventilu 3 paliva. V průběhu provozu spalovacího motoru je proto udržován vstřikovací ventil 2 paliva v úložném, otvoru 5 proti spalovacímu tlaku, který panuje ve spalovacím prostoru 4.
Pro demontáž vstřikovacího ventilu 3. paliva a montážního zařízení 1 se nejprve uvolní montážní šrouby 21 a odstraní, se ze závitů 22 hlavy 2 válce. Potom se do závitu 20 límcového úseku 13 vloží demontážní šrouby 25, které se opírají na hlavě 2 válce. Prostřednictvím dotažení demontážních šroubů 25 je vykonávána na montážní zařízení 1 šipkou 26 znázorněná demontážní síla Fp, která je přes radiální přesah 15 přenášena na demontážní žlábek 17 vstřikovacího ventilu 3 paliva. Tím se vytáhne montážní zařízení 1 včetně vstřikovacího ventilu 3 paliva z úložného otvoru 5 blavy 2 válce, aniž by bylo potřebné montážní železo nebo jiný pákový nástroj. Prostřednictvím demontážních šroubů 25 lze vykonávat relativně velké demontážní síly Fp na montážní zařízení 1 a na vstřikovací ventil 3 paliva, takže vstřikovací ventil 2 paliva lze za účelem údržby nebo výměny spolehlivě demontovat i tehdy, když je vstřikovací ventil 3 paliva v úložném otvoru 5 zapečen.
Tím, že je na záběrovém úseku 14 montážního zařízení 1 vytvořen, jak radiální přesah 15, tak také axiální prodloužení 16, jsou funkce přidržování a demontáže od sebe navzájem odděleny. Zatímco skříňové těleso 27 vstřikovacího ventilu 3 paliva, na kterém je vytvořena přidržovací plocha 18, sestává s výhodou z kovu, zejména z oceli, aby bylo možné přenášet na vstřikovací ventil 3 paliva vysokou přidržovací sílu, může; být demontážní úsek 9 vstřikovacího ventilu 3 paliva, na kterém je
0 · 0 ···« • ·
0 · ·
0 0 ·
vytvořen demontóžní žlábek 17 zhotoven jako. odlitek z.plastické hmoty, protože demontóžní síla Fjj je podstatně menší než přidržovací síla Tím se umožní ekonomicky výhodná výroba vstřikovacího ventilu 3 paliva.
Na obr. 2 je znázorněn ve srovnání s příkladem provedení znázorněnýnna obr. 1 nepatrně modifikovaný příklad provedení montážního zařízení: podle vynálezu v půdoryse. Patrný je.zde radiální přesah 15, límcový úsek 13, na límcovém úseku 13 vytvořené závity 20 a na límcovém úseku 13 ve tvaru bezzávitových vývrtů vytvořené otvory 19. Modifikace ve srovnání s příkladem provedení, který je znázorněn na obr., 1, spočívá v tom, že dva v závitových otvorech vytvořené závity 20 jsou vytvořeny na límcovém úseku 13 diametrálně navzájem protilehle v rovi ně řezu III - III, zatímco u příkladu provedení, který je znázorněn na obr. 1, je pro lepší vysvětlení vynálezu v rovině ře zu III - III uspořádán jeden závit 20 a jeden bezzávitový otvor 19.
Zatímco oba závity 20 jsou na límcovém úseku 13 uspořádány diametrálně navzájem protilehle, jsou tři bezzávitové otvory 19 na límcovém úseku 13 po obvodu téměř rovnoměrně rozděleny tak, že úhlový odstup mezi jednotlivými otvory 19 má nejméně hodnotu 90°, ideálně 120°. Prostřednictvím tohoto uspořádání lze přes montážní zařízení 1 podle vynálezu přenášet na vstřikovací ventil 3 paliva obvodově rovnoměrně rozdělenou při držovací sílu.
Jak je z obr. 2 také patrno, obklopuje radiální přesah 15 u příkladu provedení, který je znázorněn na obr. 2, na obr. 2 neznózorněný vstřikovací ventil 2 paliva v menší úhlové oblasti než plášíové těleso, případně na plášíovém tělese 12 vytvarovaný límcový úsek 13. To usnadňuje vložení vstřikovacího ventilu 3 paliva do montážního zařízení 1.
φφ ·Φ • 9Φ ·
Φ
Φ
Φ
Φ
- 9 φ ·· · φ Φ Φ Φ ·· «·
Φ· φφ Φ · φ
Φ Φ Φ
ΦΦΦ · · Φ • Φ ··
Na obr. 3 je znázorněn řez rovinou podle čáry III - III na obr. 2. Toto vyobrazení, odpovídá do značné míry vyobrazení montážního zařízení 1 na obr., 1 s tím rozdílem, že,jak již bylo vysvětlena, jsou v rovině řezu III - III uspořádány dva závity 20 místo jednoho závitu 20 a jednoho bezzávitového otvoru 19.
V montážním zařízení 1 podle vynálezu může být ekonomicky výhodně vyrobeno: jako plechová hluboce tažená část. S výhodou mají závity 22 na hlavě 2 válce a závity 20 na límcovém úseku 13 montážního zařízení 1 stejný průměr a stejné' stoupání, což umožňuje současně použít montážní šrouby 21 jako demontážní šrouby 25. Pro demontáž montážního zařízení 1 a vstřikovacího ventilu 3 paliva se proto nejprve uvolní montážní šrouby 21 . a odstraní se a potom se vloží do závitů 20 a dotáhnou se.
Montážním zařízením 1 podle vynálezu lze přenášet ha vstřikovací ventil 3 paliva vysoké souměrné a axiálně nasměrované demontážní síly, přičemž se zabrání poškození hlavy 2 vál ce, která sestává například z lehkého kovu.
Vynález není omezen na znázorněné příklady provedení. Například lze realizovat radiální přesah 15 také prostřednictvím výřezů na pláštovém tělese 12, které se ohnou tak, že vyčnívají radiálně dovnitř.

Claims (10)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Montážní zařízení /1/ pro montáž a demontáž vstřikovacího ventilu /3/ paliva do úložného otvoru /5/ hlavy /2/ válce spalovacího motoru s plášťovým tělesem /12/, které nejméně částečně obklopuje vstřikovací ventil /3/ paliva a na kteřém je záběrový úsek /14/,; prostřednictvím kterého je na vstřikovací ventil /3/ paliva vykonávatelná jak přidržovací síla /Fjj/ pro přidržování vstřikovacího ventilu /3/ paliva v úložném otvoru /5/, tak i demontážní síla /Fp/ pro demontáž vstřikovacího ventilu /3/ paliva, a z úložného otvoru /5/ vyčnívající límcový úsek /13/, vyznačující se tím, že límcový úsek /13/ má nejméně jeden závit /20/, do kterého, je zašroubován demontážní šroub /25/ tak, že při přitažení demontážního šroubu /25/ je tento podepřen na hlavě /2/ výtlce a přenáší na límcový úsek /13/ takovou demontážní sílu /Fp/, že montážní zařízení /1/ je se vstřikovacím ventilem /3/ paliva, vloženým do montážního zařízení /1/, vytaženo z úložného; otvoru /5/.
  2. 2. Montážní zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že na límcovém úseku /13/ je uspořádáno více po obvodu rozdělených závitů /20/ pro vždy jeden demontážní šroub /25/.
  3. 3. Montážní zařízení podle nároku 2, vyznačující se tím,, že na límcovém, úseku /13/ jsou diametrálně protilehle uspořádány dva závity /20/ pro gždy jeden demontážní šroub /25/.
  4. 4. Montážní zařízení podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že na límcovém úseku /13/ je upraven nejméně jeden otvor /19/, do kterého je vložitelný montážní šroub /21/ tak, že montážní šroub /21/ zabírá do zá- 11 * φ Φ· •‘'Λ*-/ 4 . φ . φ, · .·Χ Φ Φ • · • /- φ φ ΦΦ.. - ι vitu /22/ upraveného na hlavě /2/ válce, přičemž přitažením montážního šroubu /21/ na límcový- úsek /13/ je přenášena taková přidržovací síla /F^/, že montážní zařízení /1/ se vstřikovacím ventilem /3/ paliva, vloženým do montážního zařífcení /1/, je přidržováno v úložném otvoru /5/.
  5. 5. Montážní zařízení podle nároku 4, vyznačující se tím, že na límcovém úseku /13/ je uspořádáno více po obvodu rozdělených otvorů /19/ pro vždy jeden montážní šrouh /21/.
  6. 6. Montážní zařízení podle nároku vyznačující se tím, že na límcovém úseku /13/ jsou uspořádány tři otvory /19/ ve tvaru vývrtů pro vžay jeden montážní šrouh /21/ v úhlovém odstupu větším než 90°.
  7. 7. montážní zařízení podle jednono z nároku 4 až 6, vyznáč u jící se t i m , že závixy /20/ a otvory /19/ v límcovém úseku /13/ jsou dimenzovány tak, že montážní šrouby /21/ mohou být použity jako demontážní šruuby /25/.
  8. 8. Montážní zařízeni podle jednoho z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že záběrový úsek /14/ má dovnitř směřující radiální přesah /15/ a axiálně přes radiální přesah /15/ navenek protažené axiální prodloužení /16/, přičemž toto axiální prodloužení /16/ přenáší přidržovací sílu /Fjj/ na vstřikovací ventil /3/ paliva a radiální přesah /15/ zabírá do demontážního žlábku /17/ vstřikovacího ventilu /3/ paliva pro přenos demontážní síly /Fp/ na vstřikovací ventil /3/ paliva.
  9. 9. Montážní zařízení podle nároku 8, vyznačující se tím, že radiální přesah /15/ obklopuje vstřiková» · · 0 · · • 0 0 ~ 0
    0 0» • 0 * • 0 · . .0 /0» .. 00 .
    » 0 »· ' »·
    0 0 » '
    0 0 »0
    0 0· 0· ·
    0 0 0
    0.0' ' »0
    0 0λ » 0'
    0 0
    0 -0
    00 0 0 cí ventil /3/ paliva v menší úhlové oblasti než plášíové těleso /12/ a/nebo límcový úsek /13/.
  10. 10. Montážní zařízení podle jednoho z nároků 1 až 9, vyzná č u j í c £ se tím, že montážní zařízení /1/ je. vyrobeno hlubokým tažením z kovového plechu.
CZ20002943A 1999-09-30 1999-09-30 Montážní zařízení pro montáž a demontáž vstřikovacího ventilu paliva CZ20002943A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20002943A CZ20002943A3 (cs) 1999-09-30 1999-09-30 Montážní zařízení pro montáž a demontáž vstřikovacího ventilu paliva

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20002943A CZ20002943A3 (cs) 1999-09-30 1999-09-30 Montážní zařízení pro montáž a demontáž vstřikovacího ventilu paliva

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20002943A3 true CZ20002943A3 (cs) 2001-05-16

Family

ID=5471593

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20002943A CZ20002943A3 (cs) 1999-09-30 1999-09-30 Montážní zařízení pro montáž a demontáž vstřikovacího ventilu paliva

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ20002943A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2313679C2 (ru) Составной охлаждаемый поршень для двигателя внутреннего сгорания
US6820315B1 (en) Assembly device for assembling and dismantling a fuel injection valve
US9956674B2 (en) Replacement tool for driveshaft yoke bushings
EP0982814A2 (en) An appliance connector
US7761991B2 (en) Methods and apparatus for coupling gas turbine engine components
US20190234448A1 (en) Compression limiting fastening system
KR100561787B1 (ko) 연료분사밸브장착장치
US6745956B1 (en) Fuel injection valve for internal combustion engines
JP2002538370A (ja) 燃料噴射弁の組み付け及び又は取り外しのための組み付け・取り外し装置
SE529725C2 (sv) Hydraulkopplingsanordning samt komponenter och förfarande i anslutning därtill
DE19629855C1 (de) Vorrichtung zur Befestigung eines Einspritzdüsenhalters
CZ20002943A3 (cs) Montážní zařízení pro montáž a demontáž vstřikovacího ventilu paliva
US6491026B1 (en) Fuel injection device
CN107614861B (zh) 多气缸内燃发动机的进气通路构造
CN112567150B (zh) 具有螺纹部的阻尼元件
US5934254A (en) Top stop assembly for a fuel injector
EP1430214B1 (en) An air intake and a method for installing an air intake
US20160333919A1 (en) Method and system for installing keylock insert
KR20010034226A (ko) 연료 분사 밸브 분리 장치
US5058255A (en) Cam shaft bushing puller
US6895913B2 (en) Internal-combustion engine with a hydraulic device for a rotation angle adjustment of a camshaft relative to a crankshaft
KR20100064570A (ko) 연료펌프 탈거용 스프로켓 고정지그
JP2705776B2 (ja) エンジン発電機のローター回り止め構造
JP6466828B2 (ja) 調節ボルト付き機器
US6880529B2 (en) Positioning element