CZ196396A3 - Potravinářský výrobek pro předcházení vzniku nemocí a způsob jeho výroby - Google Patents

Potravinářský výrobek pro předcházení vzniku nemocí a způsob jeho výroby Download PDF

Info

Publication number
CZ196396A3
CZ196396A3 CZ961963A CZ196396A CZ196396A3 CZ 196396 A3 CZ196396 A3 CZ 196396A3 CZ 961963 A CZ961963 A CZ 961963A CZ 196396 A CZ196396 A CZ 196396A CZ 196396 A3 CZ196396 A3 CZ 196396A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
deuterium
ppm
water
production
tumor
Prior art date
Application number
CZ961963A
Other languages
English (en)
Inventor
Gabor Somlyai
Original Assignee
Hyd Kutato Fejleszto Kft
Gabor Somlyai
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hyd Kutato Fejleszto Kft, Gabor Somlyai filed Critical Hyd Kutato Fejleszto Kft
Priority to CZ961963A priority Critical patent/CZ196396A3/cs
Publication of CZ196396A3 publication Critical patent/CZ196396A3/cs

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Non-Alcoholic Beverages (AREA)
  • Coloring Foods And Improving Nutritive Qualities (AREA)

Abstract

Potravinářský výrobek s koncentrací deuteria 111 až 135 ppm pro předcházení vzniku nemocí zvláště nádorových. Získá se tak, že se připravuje voda s obsahem deuteria 111 až 135 ppm elektrolýzou a/nebo destilací a používá se k výrobě nealkoholických nápojů a piva nebo nebo jakožto živný roztok pro produkci řas nebo pro zálivku rostlin, používaných v potravinářském průmyslu. Rasy a rostliny s nízkým obsahem deuteria se zpracovávají na potraviny

Description

Potravinářský výrobek pro předcházení vzniku nemocí a způsob jeho výroby
Oblast techniky
Vynález se týká potravinářských výrobků, které jsou vhodné pro předcházení vzniku nemocí, zvláště nádorového bujení a způsobu jejich výroby.
Dosavadní stav techniky
Je známo, že v lidském organismu od chvíle početí do chvíle smrti dochází k 1016 dělení buněk. Buněčnému dělení předchází zdvojení genetické informace, DNA. Enzymy, zodpovědné za DNA syntézu, kopírují 1C's pravděpodobnost kódu s defektem, což ’· e d e ke genu, který je odlišný od původního (mutant). Ve většině případů tento omyl nevytváří problém pro buňky. Jestliže však k těmto mutacím dochází na určitých místech genů, které mají centrální úlohu v regulaci dělení buněk, jakožto následek změny genetického kódu rychle dochází ke zdvojení defektních buněk a proces pokračuje, čímž se vyvíjí skupina buněk, které přerůstají sousední buňky. Jestliže organismus nerozpozná včas rychle se množící buňky, může proces vést k vývoji maligního nádoru.
Nádor k vývoji potřebuje roky. Podle současných zkušebních metod to trvá 4 až 5 let mež jedna maligní buňka se vyvine na nádor o průměru 1 cm, přičemž se buňka znásobí stomílionkrát. V průběhu této doby mají maligní buňky dostatek času rozptýlit se v celém organismu a nastartovat vývoj dalších nádorů. Důvody skromných výsledků dosahovaných v boji proti nádorům zahrnují skutečnost, že se v současnosti diagnostikuje nádor v těle, ve kterém jsou maligní buňky již rozptáleny.
Po dlouhou dobu obranný mechanismus organismu je schopen ností (například čištěný vzduch) udržovat rovnováhu se stále s° vynořujícími nádorovými buňkami. Pravděpodobnost rovnováhy se obrací s věkem jedince. Rovnováha se může zvrátit a nádor se může rozvíjet v důsledku dlouhodobé nemoci, která zatěžuje imunitní systém nebo dlouhodobá stresová situace, které také přispívá působení tak zvané civilizované společkouření, pitná voda obsahující dusičnany, znemají svůj vliv. Populace, která je zatěžována všemi těmito vlivy je náchylnější k rozvoji maligních nádorů.
Na duhé straně jsou vlivy, které jsou pro vývoj nádorů nepříznivé. Například se zjistilo, že matky tri dětí jsou méně náchylné k vývoji prsního nádoru, než matky dvou dětí, nebo jednoho dítěte nebo bezdětné ženy. To se vysvětluje skutečností, že hormonální jevy, doprovázející těhotenství, snižují šanci pro vývoj maligního prsního nádoru.
Tato pozorování zaměřila pozornost na možnost vývoje podmínek, které by byly nepříznivé pro mutace nádorových buněk a tak peč ί ίv v rn o setr o v áni m ganismus bránil sám před vývojem nádor!
možné, aby se lidský crdříve než nádor dosáhne rozměru, ve kterém je
Úkolem vynálezu je produkovat potravinářské výrobky, které umožňují předcházet vývoji nádorových onemocnění eliminací nádorů ještě nezjistitelné velikosti změnami v organismu.
Podstata vynálezu
Podstatou potravinářského výrobku pro předcházení vzniku nemocí podle vynálezu je skutečnost, že obsahuje deuterium ve množství lil az 135 ppm.
Vynález je založen na poznatku, že v závislosti na klimatu, obsah deuteria ve vodě 140 až 155 ppm nebo růst rostlin za použití vody s takovým obsahem deuteria je podmínkou pro udržení normálního množení buněk. Zjistilo se, že koncentrace deuteria se zřetelem na koncentraci vodíku, jakožto prvku submolekulárního systému, iniciuje dělení buněk vzrůstem koncentrace deuteria se zřetelem na koncentraci vodíku. Vstup deuteria do organismu je zvláště nezbytný pro rychlé množení nádorových buněk,
Vynález je dále založen na p o z t a k u , že voda, roztoky a potraviny zbavené deuteria mohou zastavit dělení nádorových buněk snížením obsahu deuteria v organismu a mohou tak předcházet vývoji nádorů a mohou léčit nádorová onemocnění.
Způsob výroby potravinářských výrobků s obsahem deuteria 111 až 135 ppm pro předcházení vzniku nemocí spočívá podle vynálezu v tom, že se připravuje voda s obsahem deuteria 111 až 135 ppm o sobě známou elektrolýzou a/nebo destilací a takto připravená voda se používá k výrobě nealkoholických nápojů a piva o sobě známými způsoby nebo jakožto živný roztok pro produkci ras nebo pro zálivku rostlin, používaných v potravinářském průmyslu, čímž se získají řasy a rostliny s nízkým obsahem deuteria, které se zpracovávají o sobě známými způsoby výroby potravin.
Produkty, získané způsobem podle vynálezu, jsou vhodné pro předcházení vývoji nádorů. Je rostlin, produkovaných za použití to proto, že konzumace nápojů a s n i z i;
obsah deuteria v organismu a snižuje množení nádorových buněk, které konečně zabíjí.
Pokusy se zvířady, kterým se podávala voda bavená deuteria, dokazují vhodnost způsobu.
Nádor lidské prostaty značený PC-3 se implantuje myši s potlačenou imunitou značené 28 CBA/Ca. Ošetřování myši vodou s obsahem 115 ppm deuteria se započne 18 dní po transplantaci podáváním takové vody myši jakožto nápoje. Ošetřování se provádí po dobu 16 dní, myš se usmrtí a nádory se zkoumají histo 1ogicky.
Rychlost růstu nádorových buněk se stanovuje poměrem dělených a mrtvých buněk v nádoru. Takový poměr se snadno stanoví na vhodné připravených histo 1ogických řezech.
Monitorováním rychlosti růstu nádoru u zkoušených zvířat se zjištíuje, že skupina, které byla podávána voda zbavená deuteria, má nádory o menší střední velikosti než kontrolní zvířata. Když se uvažuje běžná zkušenost, že velikost nádoru zvířat také závisí na velikosti implantovaného nádoru, je možno vliv vody, zbavené deuteria, objektivněji posuzovat histologickými zkouškami, které dokládají, že v případě kontrolních zvířat je poměr mezí dělícími se (mitotickými) a mrtvými (apoptosovými) buňkami 3,6 : 1 ve srovnání s 1,5 : 3 v případě zvířat, kterým byla podávána voda, zbavená deuteria.
Roztoky s ošetřovacím působením v potravinářském průmyslu se vyrábějí ze surovin normálně používaných pro výrobu ovocných šťáv, sirupů, nea1koho 1 ických nápojů a piva míšením účinné látky s těmito surovinami. Zpracování řas, zeleniny a plodů, pěstovaných za použití vody zbavené deuteria se také provádí o sobě známými způsoby.
Je příznivé konzumovat potravinářské produkty podle vynálezu každé 1 až 2 reky po dobu 1 až 3 týdnů. V průběhu této doby ošetřování je vhodné konzumovat výhradně rostliny pěstované za použití vody zbavené deuteria. Hlavní předností způsobu podle vynálezu jsou následující;
a) Způsob umožňuje podporovat regulační mechanismus dělení buněk stejným mechanismem, kterým si buňky samy říci: dělení.
b) Způsob umožňuje předcházet vývoji nádorů vytvářením nepříznivých podmínek pro dělení nádorových buněk, přičemž organismus se stává schopným eliminovat vývoj budoucích nádorů.
c) Sloučeniny, používané při způsobu, nemají vedlejší toxické působení .
d) Při výrobních procesech nevzniká žádný škodlivý odpad.
e} Produkty se snadno vyrábějí.
f) Jelikož účinná látka není mutagenní, nevyvíjejí se při ošetřování žádné mutantové buňky na rozdíl od většiny používaných cytotoxinů, které jsou velmi mutagenní a často vedou právě k vývoji právě nádorů.
Vynález objasňují, nijak však neomezují následující příklady praktického provedení.
Příklady provedení vvnálezu , Příklad 1 • Výroba vody zbavené deuteria elektrolýzou
Elektrolyzuje se 15 až 2 C X vodný roztok hydroxidu draselného stejnosměrným prouděn 2 až 5 V s katodou oddělenou od anody. Vodík s nízkým obsahem deuteria na katodě se spaluje a tak vyvinutá vodní pára se kondenzuje za použití destilačního systému a odděleně se shromažďuje. Koncentrace deuteria ve vodě takto získané je 30 až 40 ppm. Tato voda se smíchá s normální vodou s koncentrací deuteria 150 ppm v takovém poměru, aby se získala voda ochuzená deuteriem s obsahem deuteria 111 až 135 ppm.
Produktu se přímo muže používat pro prevenci vývoje nádorových onemocnění nebo jakožto suroviny pro výrobu sloučenin s nízkým obsahem deuteria.
Příklad 2
Výroba vody zbavené deuteria destilací
Destilovaná voda se vaří při teplotě 45 až 50 ’C v destilační aparatuře s 30 až 50 patry používané pro frakční destilaci za tlaku 5 až 6 mMPa. V průběhu destilace je hodnota refluxu 12 až 13, zbytek v aparatuře je 10 násobný. Za použití těchto parametrů je koncentrace deuteria ve hlavě 20 až 30 ppm. Vzrůstem r počtu pater se může obsah deuteria ve vodě dále snížit na 1 až 10 ppm. Smísením takto produkované vody s normální vodou se dosahuje obsahu 150 ppm a může se získat voda s koncentrací deuteria 111 až 135 ppm.
Příklad 3
Výroba ovocných Šťáv a nealkoholických nápojů s oxidem uhličitým se sníženým obsahem deuteria
Smíšením destilované vody s obsahem deuteria 20 až 30 ppm se vhodným množstvím normální vody s obsahem 150 ppm deuteria se získá voda obsahující 111 až 135 ppm deuteria. Této vody se použije známým způsobem pro výrobu ovocných šťáv a ne1koho 1 ických t nápojů s obsahem oxidu uhličitého.
*
Příklad 4
Výroba piva se sníženým obsahem deuteria
Ječmen, používaný pro výrobu sladu, se napustí vodou s obsahem deuteria lil až 135 ppm, rozprostře se na vrstvu o tloušťce 5 až 15 cm a nechává se klíčit při nízké teplotě (5 až 15 *C} za dobrého provětrávání. Vyklíčený ječmen se suší při teplotě 50 až 75 ’C, zbaví se zbytků kořínků a mele se. Mletý slad se smísí se vhodným množstvím vody o koncentrací a směs se udržuje na teplotě 50 až 75 deuteria 110 až 135 ppm ’ C, zfiltruje se a vaří se se chmelem. Pivo se zfiltruje, ochladí se a očkuje se předpéstovánými Sac harom yces ce r e v i s i ac . Ke hlavní f e rmen tac i dochází při teplotě 5 až 6 ’ C po dobu 10 až 14 dní, pak se provádí post-fermentace po dobu několik týdnů při teplotě 0 ’C ve vzduchotěsných sudech. Nakonec se produkované pivo Eiltruje, plní se do hahví a pasterizuje se. Obsah deuteria v pivu závisí primárně na obsahu deuteria ve vodě použité pro výrobu, je však ovlivněn rovněž obsahem deuteria v ethanolu a v jiných složkách.
Příklad 5
Výroba potravin s vysokým obsahem proteinu a snízkým obsahem deuteria v rasových kulturách
Chlorella vulgaris se pěstuje kontinuálním probubláváním plynné směsi objemově 95 X vzduchu a 5 % oxidu uhličitého živnou půdou následujícího složení: 5 g/1 dusičnanu draselného; 1,25 g/1 ka1 iumdihydrogenfosforečna nu ; 2,5 g/i heptahydrátu síranu horečnatého; 3 mg/1 heptahydrátu síranu železnatého; a 1 ml/1 Arnon 5A roztoku (0,6 ml/L 0,4% kyseliny vinné; 2,86 g/1 kyseliny boříte; 1,81 g/1 tetrahydrátu chloridu manganatého; 0,03 g/1 penta7 hydrátu síranu měď.natého; 0,22 g/1 heptahydrátu síranu zinečnatého; 0,21 g/1 moly bděnanu sodného a jedna kapka kyseliny sírové).
Pro prípavu živné kapaliny se používá vody o obsahu deuteria 111 f až 135 ppm. V nádobě o obsahu 200 i se muže produkovat 1 kg suš i ‘ ny za přirozeného světla za měsíc.
Pří klad 6
Produkce zeleniny a ovoce s nízkým obsahem deuteria
Zelenina a ovoce se mohou produkovat o sobě známým způsobem ze všech hledisek s tím jediným rozdílem, že se pro zálivku používá vody o obsahu deuteria 111 až 135 ppm. V průběhu fotosyntézy rostlin se zabudovává méně deuteria do organické hmoty. Konzumací rostlin, produkovaných tímto způsobem, se značně snižuje obsah deuteria v organismu a tak se brání dělení nádorových buněk.
P r ů m v s i o v á_vv u ž Jt e i _s_t
Použití vody se sníženým obsahem deuteria na 111 až 135 ppm elektrolýzou a/nebo destilací k výrobě nealkoholických nápojů a piva nebo jakožto živného roztoku pro produkci řas nebo pro zálivku rostlin, používaných v potravinářském průmyslu. Potraviny s nízkým obsahem duteria jsou účinné v boji proti nádorovému bujení.

Claims (2)

  1. PATENTOVÉ
    NÁROKY
    1. Potravinářský výrobek pro předcházení vzniku nemocí v y z n a č u j í c í s e t í m, že obsahuje deuterium ve množství 111 až 135 ppm.
    135 ppm o sobě
    111 elektrolýzou a/nebo destilací a takto připravená voda s<
  2. 2. Způsob výroby potravinářského výrobku pro předcházení vzniku nemocí podle nároku 1, vyznačující se tím, že se připravuje voda s obsahem deuteria známou používá k výrobě nealkoholických nápojů a piva o sobě známými způsoby nebo jakožto živný roztok pro produkci řas nebo pro zálivku rostlin, používaných v potravinářském průmyslu, čímž se získají řasy a rostliny s nízkým obsahem deuteria, které se zpracovávají o sobě známými způsoby výroby potravin.
CZ961963A 1994-01-06 1994-01-06 Potravinářský výrobek pro předcházení vzniku nemocí a způsob jeho výroby CZ196396A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ961963A CZ196396A3 (cs) 1994-01-06 1994-01-06 Potravinářský výrobek pro předcházení vzniku nemocí a způsob jeho výroby

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ961963A CZ196396A3 (cs) 1994-01-06 1994-01-06 Potravinářský výrobek pro předcházení vzniku nemocí a způsob jeho výroby

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ196396A3 true CZ196396A3 (cs) 1996-12-11

Family

ID=5464120

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ961963A CZ196396A3 (cs) 1994-01-06 1994-01-06 Potravinářský výrobek pro předcházení vzniku nemocí a způsob jeho výroby

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ196396A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK87996A3 (en) Food product for preventing development of diseases and process for preparing same
FI114010B (fi) Menetelmä kasvainsairauksien parantamiseen tarkoitettujen farmaseuttisten tuotteiden valmistamiseksi
Murray Ecological exeriments on Foraminiferida
CN101076253A (zh) 宿醉治疗和减轻酒精的组合物
US3732089A (en) Process for producing micro-organisms
CN101696379A (zh) 一种白酒的生产方法
Beisler et al. Integration of Arthrospira platensis (spirulina) into the brewing process to develop new beers with unique sensory properties
KR101168140B1 (ko) 천연 섭취가 가능한 생 클로렐라의 제조 방법
CZ196396A3 (cs) Potravinářský výrobek pro předcházení vzniku nemocí a způsob jeho výroby
Bautista-Gallego et al. New trends in table olive fermentation
CN105036330A (zh) 一种结晶型精酮合剂的制备方法
JP2015211689A (ja) ミネラル調整水及びその製造方法
Watanabe et al. Treatment of, and Candida utilis biomass production from shochu wastewater; the effects of maintaining a low pH on DOC removal and feeding cultivation on biomass production
CN108208693A (zh) 一种红酸汤的加工方法
RU2209237C2 (ru) Способ производства пива повышенной биологической ценности
dos Santos Sobrinho et al. Fermentation of sugar cane juice (Sacharum officinarum) cultivar RB 7515 by wild yeasts resistant to UVC
NZ261164A (en) Reduction of deuterium isotope ratio in water used in food and drink preparation
KR100909130B1 (ko) 음식폐기물 탈리액의 액체비료화 방법
JP6598400B1 (ja) キャベツ発酵物の製造方法
KR102321905B1 (ko) 천연 섭취가 가능한 생 클로렐라의 제조 방법
HU209787B (en) Process for producing food-compositions of diminished deuterium-content
RU2304611C2 (ru) Способ производства пива, способ обработки пивоваренных дрожжей, композиция дрожжевой суспензии для пивоварения
Nguyen et al. Some Nutritional Characteristics of Spirulina maxima Algae Grown in Effluents from Biological Treatment Plant
Parsons General Meeting of the American Chemical Society
MXPA96003241A (en) Pharmaceutical products to cure tumor diseases and procedure for its preparation