CZ13756U1 - Transformovna - Google Patents

Transformovna Download PDF

Info

Publication number
CZ13756U1
CZ13756U1 CZ200314019U CZ200314019U CZ13756U1 CZ 13756 U1 CZ13756 U1 CZ 13756U1 CZ 200314019 U CZ200314019 U CZ 200314019U CZ 200314019 U CZ200314019 U CZ 200314019U CZ 13756 U1 CZ13756 U1 CZ 13756U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
wall
transformer
space
partition
transformer station
Prior art date
Application number
CZ200314019U
Other languages
English (en)
Inventor
Illo-Frank Dr. Ing. Primus
Heinz Dipl. Ing. Sprenger
Original Assignee
Betonbau Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE20204781U external-priority patent/DE20204781U1/de
Priority claimed from DE20217746U external-priority patent/DE20217746U1/de
Application filed by Betonbau Gmbh filed Critical Betonbau Gmbh
Publication of CZ13756U1 publication Critical patent/CZ13756U1/cs

Links

Landscapes

  • Building Environments (AREA)
  • Patch Boards (AREA)

Description

Oblast techniky
Technické řešení se týká transformovny s transformátorovým prostorem pro nejméně jeden transformátor, s alespoň jedním rozvodným zařízením středního napětí a s jedním rozvodem nízkého napětí ve stěně a s monolitickou kvádrovitě odlitou stavbou se základovou deskou, která stěny spojuje, u které jsou v nejméně jedné ze stěn upraveny větrací dveře, a transformátorový prostor je na jedné straně určen obvodovými stěnami stavby a na druhé straně nejméně jednou vnitřní stěnou, jejíž horní hrana je upravena přednostně ve výšce prahu dveří.
Dosavadní stav techniky
Transformovny nebo transformační stanice obvykle sestávají ze stavby s kvádrovými obrysy, odlité jako monolit se stěnami a základovou deskou. Stavba je postavena na travnatém pozemku, neboje svou spodní oblastí zapuštěna do půdy a je opatřena betonovou deskou jako střechou.
Větrací dveře s průchozí štěrbinou jako cestou pro proudící vzduch, která probíhá zhruba rovnoběžně se spodní hranou těchto dveří a v jejím sousedství, jsou patrné ze spisu DE-U-1 974 231. Tyto větrací dveře sestávají z plechové desky jako dveřní výplně, překrývající dutý kovový profilový rám, jejíž soklová oblast je od roviny dveří zalomena směrem ven a tvoří tak určitý druh příklopu se skloněnou pultovou plochou. Tento příklop je po stranách ohraničen kovovým úhelníkem jako zapažením, připevněným zvlášť na spodním konci dveří, a jeho otvor, orientovaný směrem k zemi, tedy v pravém úhlu k rovině dveří, je překryt děrovaným plechem, který má při zamontování horizontální polohu.
Podle spisu DE-U-88 04 820 je čelní stěna monoliticky koncipované transformační stanice tvořena dvoukřídlými větracími dveřmi s horizontálními větracími výřezy. Tyto větrací výřezy jsou upraveny mezi šikmými dveřními pásy, upevněnými na koncích zárubně.
Prostřednictvím spisu DE-U-92 06 780 vešly ve známost větrací dveře s dveřním křídlem, tvořeným lamelami, kde lamely určují svými plochými předními a zadními úseky hloubku větracích dveří a vždy dvě sousedící lamely určují pomocí částí svého průřezu, které jsou od předních a zadních úseků zalomeny, meandrovitou trasu proudícího vzduchu.
Aby bylo možné vytvořit u těchto stanic zvlášť příznivé provětrávání i možnost prohlídek, je ve spise DE-U-299 09 585 navržen u úvodem popisovaných transformoven transformátorový prostor, určený na jedné straně obvodovými stěnami a na straně druhé stěnami vnitřními, respektive příčkami, přičemž části pro středně vysoké napětí i části pro nízké napětí jsou dány vnitřními stěnami. Tyto vnitřní stěny sestávají z úseku, probíhajícího rovnoběžně s čelní stěnou stavby a z úseku, který je k němu kolmý, a který výše popsanou rovnoběžnou stěnu po stranách jen nepatrně přečnívá. Přednostně jsou upraveny tři mezistěny, jejichž střední úseky - jak bylo řečeno vycházejí od čelní stěny a probíhají zhruba rovnoběžně s bočními stěnami a jejich horní hrana je upravena přibližně ve výšce prahu dveří, popřípadě pod tímto prahem.
Při znalosti dosavadního stavu techniky je cílem technického řešení vytvořit před chladicí mřížkou přídavný komorový objem a vzdálenost mezi výdechovou deskou a chladicí mřížkou vytvořit podstatně větší. Navíc lze dosáhnout obrácení směru proudu horkých plynů před tím, než dosáhnou chladicí mřížky.
Podstata technického řešení
Tento cíl řeší transformovna s transformátorovým prostorem pro nejméně jeden transformátor, s alespoň jedním rozvodným zařízením středního napětí a s jedním rozvodem nízkého napětí ve stěně a s monolitickou kvádrovitě odlitou stavbou se základovou deskou, která stěny spojuje, u které jsou v nejméně jedné ze stěn upraveny větrací dveře, a transformátorový prostor je na jedné straně určen obvodovými stěnami stavby a na druhé straně nejméně jednou vnitřní stěnou, jejíž
-1 CZ 13756 Ul horní hrana je upravena přednostně ve výšce prahu dveří, podle technického řešení, jehož podstatou je, že vnitřní stěna má v odstupu od své horní hrany nejméně jeden otvor jako průchozí okno, které je překryto úsekem z plechové mřížoviny nebo podobným plochým elementem, a/nebo že transformátorový prostor je ohraničen obvodovými stěnami a dvěma s nimi spojenými vnitřními stěnami, přičemž příčná nebo vnitřní stěna, probíhající mezi zadní stěnou a čelní stěnou stavby, je spojena s nejméně jednou mezistěnou. Tato mezistěna je vůči vnitřním stěnám uspořádána s výhodou pod pravým úhlem.
Další výhodná provedení technického řešení jsou uvedena ve vedlejších nárocích, přičemž do rámce tohoto technického řešení spadají všechny kombinace z nejméně dvou znaků, zveřejněných v popisu, výkresech a/nebo nárocích.
Podle technického řešení má vnitřní stěna stavby v odstupu od své horní hrany nejméně jeden otvor jako větrací okno, který je překryt úsekem z vícevrstvé plechové mřížoviny nebo podobným plochým elementem, jako chladicí mřížkou. K tomuto účelu musí být transformátorový prostor ohraničen obvodovými stěnami a dvěma, s těmito stěnami spojenými vnitřními stěnami. Jedna z vnitřních stěn probíhá mezi zadní stěnou a čelní stěnou stavby jako příčka nebo vnitřní stěna aje spojena s nejméně jednou mezistěnou, probíhající k ní v určitém úhlu.
Podle jiného znaku technického řešení slouží další mezistěna, která je založena na výše uvedené rovině příčné nebo vnitřní stěny, odvrácené od druhé mezistěny, jako ohraničení prostoru středního napětí od prostoru pro elektroměr.
V rámci technického řešení sestává příčná stěna ze dvou v půdorysu bočně přesazených úseků, přičemž tyto úseky jsou spojeny částí mezistěny prostoru středního napětí, která je kříží. Prostor středního napětí je díky tomu větší než sousední prostor nízkého napětí. Každý zmíněný otvor nebo otvory je/jsou uspořádán(y) v příčné nebo vnitřní stěně mezi zadní stěnou stavby a mezistěnou transformátorového prostoru, která na ni navazuje.
Jako výhodné se prokázalo upravení horní hrany mezistěny v transformátorovém prostoru ve větší vzdálenosti od základové desky stavby než je vzdálenost horní hrany rovnoběžné druhé mezistěny, pokud tato horní hrana zase přednostně lícuje s horní hranou příčné nebo vnitřní stěny.
Podle technického řešení se od horní hrany příčné nebo vnitřní stěny až k boční stěně, ohraničující prostor středního napětí, rozprostírá nejméně jedno horizontální zaklopení. Toto zaklopení je především plechové, může však být koncipováno například také jako litá betonová deska. Zvlášť výhodná jsou dvě zaklopení, která překrývají úseky prostoru středního napětí a prostoru pro elektroměr. Kvůli lepší manipulaci je konstrukce mezilehlé podlážky, která toto zaklopení zahrnuje, opatřena žlábkovými profily, přičemž nejméně od jednoho ramene tohoto žlábkového profilu výhodným způsobem odstává konzolové žebro jako opěra pro toto/tato zaklopení.
K lepšímu provětrávání se používá zásada, že vnější stěna transformátorového prostoru - zejména boční stěna stavby - je opatřena ventilační vložkou a popřípadě jedna vnější stěna prostoru pro elektroměr, ohraničená jednou z mezistěn, je opatřena výřezem pro dveře. Tento výřez má být upraven v zadní stěně stavby a přednostně je na své špaletě opatřen zárubni.
Jako příznivé se nakonec ukázalo zvolit vzdálenost mezistěny, oddělující prostor středního napětí od prostoru pro elektroměr, k čelní stěně stavby větší než je odpovídající vzdálenost od mezistěny, ohraničující prostor nízkého napětí.
Podle technického řešení se jako příznivé prokázalo uspořádat rozvodné zařízení středního napětí na mezilehlé podlážce, přiřazené horní hraně příčné nebo vnitřní stěny. Mezilehlá podlážka má profilový rám se zařízením ve tvaru desky, které jej částečně vyplňuje a je například složeno z většího počtu vrstev desek z plechové mřížoviny, a které obsahuje vybrání umožňující proudění vzduchu.
-2CZ 13756 Ul
Ve zvláštním provedení vyčnívá každé zařízení ve tvaru desky popřípadě z vrstvy desek z plechové mřížoviny - přes mezistěnu, ohraničující zařízení středního napětí, nebo toto zařízení ve tvaru desky - popřípadě z vrstvy desek z plechové mřížoviny - probíhá podél zadní stěny stavby.
Podle dalšího znaku technického řešení může být profilový rám doplněn pásy a příčnými pásy, svírajícími spolu pravý úhel, které mají vymezovat uzavřenou plochu pro zařízení ve tvaru desky například pro dřevěnou desku. Lze si však také představit profilový rám, deskovité zařízení i příčné pásy jako jednu imitující jednotku z betonu.
Vzhledem k příznivým teplotním poměrům v transformovně podle technického řešení je možné vystačit pouze s dveřním křídlem vybaveným jen větracími lamelami. Druhé dveřní křídlo dvoukřídlých dveří stanice je vytvořeno jako uzavřená plocha.
Díky tomto provedení lze mimo jiné získat níže uvedené výhody:
- vytváří se přídavný komorový objem, který - nehledě na odlehčovací otvory - je vytvořen uzavřený,
- vzdálenost mezi výdechovou deskou a chladicí mřížkou je podstatně větší než doposud,
- obracení směru horkých plynů nastává před jejich výstupem z chladicí mřížky,
- lze získat jasné vedení proudu horkých plynů přes vertikálně nebo horizontálně směrované průchozí okno,
- vedení horkého proudu plynů probíhá vertikálně okolo lamel transformátoru, takže se vytváří přídavné chlazení,
- objem olejové vany není vertikálním průrazem pro průchozí okno nijak zkracován.
Přehled obrázků na výkresech
Další výhody, znaky a podrobnosti technického řešení jsou patrné z následujícího popisu přednostního příkladu provedení a z obrázků, na kterých znamená:
obr. 1 čelní pohled na transformovnu z monolitického staničního tělesa a na ní nasazenou střešní desku v částečném řezu, obr. 2 boční pohled k obr. 1, obr. 3, 5 zvětšený svislý řez různě utvářenými staničními tělesy, obr. 4, 6 vodorovný řez staničním tělesem z obr. 3, respektive 5, obr. 7 svislý řez staničním tělesem podle čáry VII-VII na obr. 6, obr. 8 svislý řez transformovnou podle čáry VIII-VIII na obr. 6, obr. 9 výřez z obr. 8 s, oproti obr. 8, přídavným zařízením, obr. 10 zvětšený dílčí příčný řez staničním tělesem podle čáry X-X na obr. 8, obr. 11 zvětšený výřez z obr. 8 podle šipky XI na tomto obrázku, obr. 12 zvětšený výřez z obr. 4 a 6 podle pole XII na těchto obrázcích, obr. 13 svislý dílčí řez staničním tělesem podle čáry ΧΙΠ-ΧΙΙΙ na obr. 6, obr. 14 dílčí příčný řez obr. 4 podle čáry XIV-XIV na tomto obrázku, obr. 15 dílčí příčný řez obr. 6 podle čáry XV-XV na tomto obrázku, obr. 16 výřez z obr. 13 s konstrukcí mezilehlé podlahy pro rozvodné zařízení středního napětí, obr. 17 zvětšený výřez z obr. 16, obr. 18 půdorys k obr. 16, obr. 19 příčný řez obr. 18 podle čáry XIX-XIX na tomto obrázku,
-3 CZ 13756 Ul obr. 20, 21 vodorovný řez dalším staničním tělesem, obr. 22 svislý řez staničním tělesem z obr. 20, respektive 21 podle čáry ΧΧΠ-ΧΧΠ na těchto obrázcích, obr. 23, 24 vodorovný řez jinou staniční budovou, obr. 25 svislý řez staničním tělesem z obr. 23, 24 podle čáry XXV-XXV na těchto obrázcích. Příklady provedení technického řešení
Transformátorové stanice nebo transformovny 10 ve tvaru kvádru, zde o délce a 300 cm a šířce b 150 cm, sestávají podle obr. 1 až 8 z jednodílného staničního tělesa 12 se zadní stěnou 18 a s čelní stěnou 20, které jsou s bočními stěnami 16 monoliticky odlity na základové desce 14 o tloušťce c 12 cm. Na homí hraně 22 staničního tělesa 12 o tloušťce Cj 10 cm je nasazena střešní deska 24. Celková výška h monolitického staničního tělesa 12 měří zhruba 230 cm při maximální tloušťce e střešní desky 24 14 cm. Tato tloušťka e ubývá od přední hrany 25 střešní desky 24 k zadní stěně 18, to znamená že plocha 26 střechy vytváří svou skloněnou rovinou pultovou střechu.
Jak je patrné především z obr. 7 a 8, je čelní stěna 20 pomocí skloněného čelního pásu 19, obsahujícího alespoň jeden přední výřez 21, vytvořena odlitím na základové desce 14 a nad hranou, tvořenou prahem 28 dveří, je po své světlé šířce vybavena dvojdílnými křídlovými dveřmi 30, jejichž výška i o velikosti zhruba 125 cm určuje polohu hrany prahu 28 dveří 30, a tím i polohu zapuštění transformovny 10 do země. V zemi je transformovna 10 zapuštěna do hloubky 1 pod úroveň B trávníku. Pokud jde o přední výřez 21, je ještě zapotřebí si povšimnout, že zde nejsou upraveny žádné zabetonované kabelové průchodky.
Na obr. 1 pravé křídlo 32 křídlových dveří 30 má dvě pole z horizontálních lamel 34, ohraničujících průchozí štěrbiny, přičemž druhé křídlo 32z křídlových dveří 30 je vytvořeno jako uzavřená plocha.
Zejména z obr. 12 je patrný rám 36 zárubně k uložení křídlových dveří 30, který zasahuje do vnitřní drážky 17 boční stěny 16. Rám 36 zárubně, tvořený vytlačovanými dutými profily, je připojen na boční stěny 16 a čelní stěnu 20 a je na straně dveří opatřen dorazovým žebrem 38 s průřezem v tvaru písmene L, jako zarážkou pro zde neznázorněný těsnicí profil křídlových dveří
30.
Od základové desky 14 staničního tělesa 12 na obr. 3 a 4, vyčnívá ve světlé vzdálenosti f asi 140 cm, měřeno od levé boční stěny 16, příčná stěna 40 o výšce g téměř 70 cm, probíhající s touto boční stěnou 16 rovnoběžně, jejíž homí hrana 39 se nachází pod rovinou hrany 28 prahu dveří. Na vnitřní nebo příčné stěně 40 jsou podle obr. 4 vytvarovány rovnoběžně s čelní stěnou 20 žebrovité mezistěny 42, 44, a sice v různých vzdálenostech q, £, od čelní stěny 20, zhruba 40 cm, popřípadě 25 cm. Výška g^ mezistěny 42 odpovídá výšce g každé příčné stěny 40, to znamená, že její horní hrana 43 lícuje s homí hranou 39 příčné stěny 40. Homí hrana 45 druhé mezistěny 44 probíhá asi o 5 cm výše (výška g2 na obr. 13). Tímto způsobem zde vzniknou čtyři prostory jako vany, totiž u přední stěny 20 prostor 46 středního napětí pro rozvodné zařízení 48 středního napětí vedle prostoru 50 nízkého napětí pro rozvodné zařízení 52 nízkého napětí. Za prostorem 50 pro nízké napětí se nachází transformátorový prostor 54.
Prostor 56 pro elektroměr, upravený v levém zadním rohu, obsahuje skříně elektroměrů pro střední napětí a nízké napětí nebo přídavné nízkonapěťové zařízení. V zadní stěně 18 se nachází v oblasti prostoru 56 pro elektroměr zhruba čtvercový výřez 58 o výšce hj asi 100 cm, sloužící pro uložení dveří vyrobených přednostně z lehkého kovu, jejichž upevnění na ploché špaletě 59 pomocí dveřní zárubně 362 ie vyznačeno skicou v ploše obr. 3.
Na obr. 3 je patrné, že příčná stěna 40 zahrnuje ve vzdálenosti n od základové desky 14 otvor 60 o průřezu asi 20 x 70 mm. Tento otvor 60 je zakryt plechovou mřížovinou 62 a leží v oblasti
-4CZ 13756 Ul prostoru 56 pro elektroměr. Jeho spodní hrana určuje podle čáry Q maximální výšku množství oleje, který může být ve vanovém prostoru 54 zachycen (zde maximálně 410 litrů, v provedení podle obr. 5 a 6 nejvýše 500 litrů).
Boční stěna 16 ohraničující transformátorový prostor 54 je nad horními hranami 39, 43, 45 příčných a mezilehlých stěn 40, 42, 44 opatřena průchodem 64 o výšce ta asi 140 cm a šířce t asi 80 cm pro ventilační vložku 68 ve tvaru dveří, jejíž zárubeň 70 je zalita do boční stěny J6 nebo je nasazena na betonovém žebru 66, vytvarovaném na špaletě 65. Vnější plocha ventilační vložky 68 probíhá uvnitř boční stěny 16.
Vybavení staničního tělesa 12a podle obr. 5 a 6 se odlišuje od výše popsaného staničního tělesa 12 především příčnou stěnou 40, v půdorysu stupňovou, složenou ze vzájemně stranově přesazených úseků 40b a 40g. Jejich průběh odpovídá v oblasti prostorů 46, 50 s elektrickým napětím dříve popsané příčné stěně 40. Na mezistěně 42 je však úsek 40b příčné stěny přesazen o rozměr k, zde o 20 cm od druhého úseku 40s směrem k levé boční stěně 16 a jeho vzdálenost í) k levé boční stěně 16 zde činí vzhledem k prostoru 56a pro elektroměr pouze 115 cm, to znamená, že průřezové plochy obou napěťových prostorů 46, 50 jsou nezměněny, ale délka z transformátorového prostoru 54 se díky kratší délce fj sousedního prostoru 56a pro elektroměr zvětšila. Zalomená část 41, vznikající v půdorysu v této příčné stěně 40a, je na obr. 6 označena příslušnou vztahovou značkou. Obvykle se v tomto prostoru 56a pro elektroměr nachází otvor 60a dosahující až k základové desce 14, který je překryt plechovou mřížovinou 62, vyznačenou na obr. 15.
Obr. 16 až 19 znázorňují konstrukci pro uložení rozvodného zařízení 48. Tato konstrukce zahrnuje konstrukci mezilehlé podlahy s plechovým zaklopením 76, obsahujícím žlábkové profily 72, pro rozvodné zařízení 48 v staničním tělese 12. Od hrany ramene 73 úhelníku tohoto žlábkového profilu 72 vyčnívá rovnoběžně se dnem žlábku konzolové žebro 74.
U provedení podle obr. 20 až 22 je na čelní stěně 20 je vytvořen čelní stěnový úsek 40h o délce gj výše popsané příčné stěny 40 a na ní potom jak k ní kolmá mezistěna 44, tak i na jejím konci druhá mezistěna 42. Transformátorový prostor 54 je tedy po obou stranách ohraničen bočními stěnami 16. Horní hrany 39, 43 stěn 40h, 42 přiléhají na profilový rám 80 o délce f) a vnější šířce ta· Tato šířka je asi o třetinu větší než délka cj2 úseku 40h stěny, to znamená, že profilový rám 80 vyčnívá ven z mezistěny 42. Ta obvykle leží na vnitřním profilu 82 profilového rámu 80. Rámové pole, uspořádané takto mimo prostor 46 středního napětí, pojímá vrstvu například šesti desek 86 z plechové mřížoviny jako chladicí mřížku nebo absorbér. Ty tvoří podle obr. 22 perforovanou plochu, podchycující zařízení 48 středního napětí, přes kterou je při vyznačené dráze x proudu plynů směřován tlakově odlehčující proces. Délka aj zmíněné desky z plechové mřížoviny, respektive chladicí mřížky 86 je pouze nepatrně kratší než délka £ rámu.
Na obr. 21 probíhá v profilovém rámu 80 další vnitřní profil 84, rovnoběžný s bočními stěnami 16 stavby a sloužící s částmi profilového rámu 80 jako úchyt pro příčný pás 88 ve formě dřevěné desky nebo podobné nášlapné plochy, který po stranách doplňuje zařízení 48 středního napětí. Tímto se zkrátí délka aj desky 86 z plechové mřížoviny například na pětinu původní šířky s.
Na příkladech provedení podle obr. 23 až 25 není ve stavbě 10h výše uvedená mezistěna 42 provedena. Profilový rám 80 zde leží na horní hraně 39 průchozí příčné nebo vnitřní stěny 40 a rozprostírá se za prvé k boční stěně 16, ohraničující prostor 46 středního napětí po celé vnitřní délce profilového rámu 80, a za druhé mezi zadní stěnou 18 a čelní stěnou 20 stavby 10b· Deska 86 z plechové mřížoviny je uložena podél zadní stěny 18 a spočívá svou druhou podélnou stranou na/v vnitřním profilu 82. Šířka s desky 86 z plechové mřížoviny odpovídá zhruba jedné třetině šířky b stavby.
Na obr. 24 probíhá rovnoběžně s boční stěnou 16 v profilovém rámu 80 už zmíněný další vnitřní profil 84, jako nosný element pro příčný pás 88 ve formě dřevěné desky nebo podobné nášlapné plochy, a obr. 25 objasňuje dráhu x proudění odlehčujícího tlak v zařízení 48 středního napětí přes soklový rám 78 stavby 10h, zakrytý profilovým rámem 80 a přes vzduch propouštějící desku 86 z plechové mřížoviny.

Claims (28)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    1. Transformovna s transformátorovým prostorem (54) pro nejméně jeden transformátor, s alespoň jedním rozvodným zařízením (48) středního napětí a s jedním rozvodem nízkého napětí ve stěně (16, 18, 20) a s monolitickou kvádrovitě odlitou stavbou (10, 10a) se základovou deskou (14), která stěny spojuje, u které jsou v nejméně jedné ze stěn (20) upraveny větrací dveře (30), a transformátorový prostor (54) je na jedné straně určen obvodovými stěnami (16, 18) stavby (10,
    10a, 10b) a na druhé straně nejméně jednou vnitřní stěnou (40, 40a, 40b, 40c), jejíž horní hrana (39) je upravena přednostně ve výšce prahu (28) dveří, vyznačující se tím, že vnitřní stěna (40, 40a, 40b, 40c) má v odstupu od své horní hrany (39) nejméně jeden otvor (60, 60a) jako průchozí okno, které je překryto úsekem (62) z plechové mřížoviny nebo podobným plochým elementem, a/nebo že transformátorový prostor (54) je ohraničen obvodovými stěnami (16,18) a dvěma s nimi spojenými vnitřními stěnami (40, 40a, 40b, 40c), přičemž příčná nebo vnitřní stěna (40,40a), probíhající mezi zadní stěnou (18) a čelní stěnou (20) stavby (10, 10a, 10b), je spojena s nejméně jednou mezistěnou (44).
  2. 2. Transformovna podle nároku 1, vyznačující se tím, že má další mezistěnu (42) ohraničující prostor (46) středního napětí od prostoru (56) pro elektroměr, která je umístěna na ploše příčné nebo vnitřní stěny (40, 40a), odvrácené od druhé mezistěny (44).
  3. 3. Transformovna podle nároku 2, vyznačující se tím, že druhou mezistěnu (42) přesahuje mezilehlé dno (80) pro rozvodné zařízení (48) středního napětí.
  4. 4. Transformovna podle jednoho z nároků laž3, vyznačující se tím, že příčná stěna (40a) sestává ze dvou v půdorysu stranově přesazených úseků (40b, 40c), přičemž tyto úseky jsou spojeny úsekem mezistěny (42) v prostoru (46) středního napětí, který je kříží.
  5. 5. Transformovna podle jednoho z nároků laž4, vyznačující se tím, žeotvor/otvory (60, 60a) v příčné nebo vnitřní stěně (40, 40a) je/jsou uspořádán(y) mezi zadní stěnou (18) stavby (10) a na tuto stěnu navazující mezistěnou (42) transformátorového prostoru (54).
  6. 6. Transformovna podle jednoho z nároků laž5, vyznačující se tím, že horní hrana (45) mezistěny (44) v transformátorovém prostoru (54) probíhá ve větší vzdálenosti (g2) k základové desce (14) stavby (10) než horní hrana (43) rovnoběžné druhé mezistěny (42).
  7. 7. Transformovna podle nároku 6, vyznačující se tím, že horní hrana (43) druhé mezistěny (42) lícuje s horní hranou (39) příčné nebo vnitřní stěny (40,40a).
  8. 8. Transformovna podle jednoho z nároků laž7, vyznačující se tím, že od horní hrany (39) příčné nebo vnitřní stěny (40, 40a) až k boční stěně (16), ohraničující prostor (46) středního napětí, Se rozprostírá nejméně jedno horizontální zaklopení (76).
  9. 9. Transformovna podle nároku 8, vyznačující se tím, že horizontálním zaklopením (76) je plechový poklop.
  10. 10. Transformovna podle nároku 8, vyznačující se tím, že horizontálním zaklopením (76) je betonová deska.
  11. 11. Transformovna podle nároku 7, vyznačující se t í m, že má dvě zaklopení (76), která překrývají úseky prostoru (46) středního napětí a prostoru (56) pro elektroměr.
  12. 12. Transformovna podle jednoho z nároků 8 až 11, vyznačující se tím, že konstrukce mezilehlého dna, zahrnující zaklopení (76), je opatřena žlábkovými profily (72).
    -6CZ 13756 Ul
  13. 13. Transformovna podle nároku 12, vyznačující se tím, že od nejméně jednoho ramene (73) žlábkovaného profilu (72) odstává konzolové žebro (74) jako opěra pro zaklopení (76).
  14. 14. Transformovna podle jednoho z nároků lažl3, vyznačující se tím, že obvodová stěna transformátorového prostoru (54), zejména boční stěna (16) stavby (10), je opatřena ventilační vložkou (68).
  15. 15. Transformovna podle jednoho z nároků 1 až 14, vyznačující se tím, že vnější stěna (18) prostoru (56) pro elektroměr, ohraničená mezistěnou (42), má výřez (58) pro dveře.
  16. 16. Transformovna podle nároku 15, vyznačující se tím, že výřez (58) je upraven v zadní stěně (18) stavby (10).
  17. 17. Transformovna podle jednoho z nároků 15 nebo 16, vyznačující se tím, že výřez (58) je na své vnitřní špaletě (59) opatřen dveřní zárubni (36a).
  18. 18. Transformovna podle jednoho z nároků lažl7, vyznačující se tím, že vzdálenost (q) mezistěny (42), oddělující prostor (46) středního napětí od prostoru (56) pro elektroměr, od čelní stěny (20) stavby (10) je větší než odpovídající vzdálenost (q^ mezistěny (44), ohraničující prostor (50) nízkého napětí.
  19. 19. Transformovna podle jednoho z nároků 1 až 18, vyznačující se tím, že rozvodné zařízení (48) středního napětí je uspořádáno na mezilehlém dnu, připojeném k horní hraně (39) příčné nebo vnitřní stěny (40, 40b).
  20. 20. Transformovna podle nároku 19, vyznačující se tím, že mezilehlé dno má profilový rám (80) se zařízením ve tvaru desky, které rám (80) částečně vyplňuje, a které obsahuje nejméně jedno vybrání pro dráhu (x) proudění.
  21. 21. Transformovna podle nároku 20, vyznačující se tím, že zařízení ve tvaru desky je vytvořeno z většího počtu vrstev desek (86) z plechové mřížoviny.
  22. 22. Transformovna podle nároku 20 nebo 21, vyznačující se tím, že zařízení ve tvaru desky, popřípadě vrstvy z desek (86) z plechové mřížoviny, vyčnívá/vyčnívají přes mezistěnu (42), ohraničující zařízení (48) středního napětí.
  23. 23. Transformovna podle jednoho z nároků 20 nebo 21, vyznačující se tím, že zařízení ve tvaru desky, popřípadě vrstvy z desek (86) z plechové mřížoviny, probíhá/probíhají podél zadní stěny (18) stavby (10b).
  24. 24. Transformovna podle jednoho z nároků 20 až 23, vyznačující se tím, že profilový rám (80) obsahuje pás zařízení ve tvaru desky, sestávajícího z desek (86) z plechové mřížoviny, a příčný pás (88), svírající s ním pravý úhel, jako o sobě uzavřenou plochu, například dřevěnou desku.
  25. 25. Transformovna podle jednoho z nároků 20 až 24, vyznačující se tím, že profilový rám (80), zařízení ve tvaru desky, sestávající z desek (86) z plechové mřížoviny, a příčný pás (88) jsou vytvořeny jako jednotka z betonu.
  26. 26. Transformovna podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že je provedena s dvoukřídlými dveřmi (30), přičemž jedno z těchto křídel (32) je opatřeno větracími otvory a druhé křídlo (30z) je vytvořeno jako uzavřená plocha.
    -7CZ 13756 Ul
  27. 27. Transformovna podle nároku 26, vyznačující se tím, že křídlo (32) dveří (30), vybavené větracími lamelami (34) nebo podobnými prvky, je předřazeno transformátorovému prostoru (54).
  28. 28. Transformovna podle jednoho z nároků laž27, vyznačující se tím, že mezi5 stěna (44) je vůči vnitřní stěně (40, 40a) uspořádána pod v podstatě pravým úhlem.
CZ200314019U 2002-03-11 2003-03-11 Transformovna CZ13756U1 (cs)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE20203878 2002-03-11
DE20204781U DE20204781U1 (de) 2002-03-11 2002-03-26 Transformatorenstation
DE20217746U DE20217746U1 (de) 2002-03-11 2002-11-16 Transformatorenstation

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ13756U1 true CZ13756U1 (cs) 2003-10-21

Family

ID=27219645

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ200314019U CZ13756U1 (cs) 2002-03-11 2003-03-11 Transformovna

Country Status (3)

Country Link
CZ (1) CZ13756U1 (cs)
HU (1) HU2605U (cs)
PL (1) PL201399B1 (cs)

Also Published As

Publication number Publication date
PL359053A1 (en) 2003-09-22
HU2605U (en) 2003-09-29
PL201399B1 (pl) 2009-04-30
HU0300058V0 (en) 2003-05-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11542746B2 (en) Sill assembly and subsill for the same
US11846134B2 (en) Modular sill
JP4594817B2 (ja) カーテンウォールの窓部換気構造
PL171326B1 (pl) Kabina przewozna i sposób wytwarzania kabiny przewoznej PL
CZ13756U1 (cs) Transformovna
JPS609622B2 (ja) 建築物の壁面構造
CN107916750B (zh) 一种预制舱墙体结构及使用该墙体结构的预制舱
KR102655569B1 (ko) 기밀성과 방풍기능 향상 및 이물질 유입 방지를 위한 창틀하부프레임 구조
KR100586194B1 (ko) 건축물 출입문 구조
PL178945B1 (en) Window or balcony door with forced ventilation
JP4292580B2 (ja) ダブルスキンファサード構造
JPH09235960A (ja) 防音換気建具
CN104058313A (zh) 一种电梯的井道防潮结构
RU42567U1 (ru) Ограждение строительного проема лоджии жилого здания
CN220849387U (zh) 推拉窗
PL71893Y1 (pl) Profil podokienny
KR102581796B1 (ko) 수밀성과 기밀성 향상을 위한 평레일 창호의 조립구조
PL234706B1 (pl) Stacja transformatorowa
JP3486336B2 (ja) 引違いサッシ
CZ73195A3 (en) Built-in element for openings in outer wall of buildings
JPH0116876Y2 (cs)
JP6938143B2 (ja) 建物の外壁構造
JP2022163903A (ja) 通気シール材及び通気シール構造
CN114351952A (zh) 一种屋面双层功能型百叶式通风防雨系统
JPH11294014A (ja) 後付け可能な建具枠と建具

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20031021

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20070116

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20100226

MK1K Utility model expired

Effective date: 20130311