CS699387A2 - Oblique lift especially lift for persons and material - Google Patents

Oblique lift especially lift for persons and material Download PDF

Info

Publication number
CS699387A2
CS699387A2 CS876993A CS699387A CS699387A2 CS 699387 A2 CS699387 A2 CS 699387A2 CS 876993 A CS876993 A CS 876993A CS 699387 A CS699387 A CS 699387A CS 699387 A2 CS699387 A2 CS 699387A2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
roller
rail
rails
oblique elevator
elevator according
Prior art date
Application number
CS876993A
Other languages
English (en)
Inventor
Albert Bocker
Original Assignee
Boecker Albert Gmbh & Co Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Boecker Albert Gmbh & Co Kg filed Critical Boecker Albert Gmbh & Co Kg
Publication of CS699387A2 publication Critical patent/CS699387A2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66BELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
    • B66B9/00Kinds or types of lifts in, or associated with, buildings or other structures
    • B66B9/16Mobile or transportable lifts specially adapted to be shifted from one part of a building or other structure to another part or to another building or structure

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Automation & Control Theory (AREA)
  • Types And Forms Of Lifts (AREA)
  • Escalators And Moving Walkways (AREA)
  • Reciprocating Pumps (AREA)
  • Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)
  • Road Signs Or Road Markings (AREA)
  • Maintenance And Inspection Apparatuses For Elevators (AREA)
  • Curing Cements, Concrete, And Artificial Stone (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Soil Conditioners And Soil-Stabilizing Materials (AREA)
  • Lift-Guide Devices, And Elevator Ropes And Cables (AREA)

Description

•i
Vynález se týká šikmého výtahu,zejména výtahu proYmaTeriál s. ně-kolika teleskopickými výsuvníky, které tvoří vodicí ko-lejnice pro sáhé, které jsuu na nich po^jízdné, nesou z v ustrq pro uložení nákladu at jsou horními válečky adolními.válečky vedeny na profilu kolejnic.
Je již znám takový šikmý výtah,určený pro dopravu materiálu, u které jsou na sáníchuloženy kulisy, které nesou horní a dolní válečky(DE-OS 3 222 508). Uložení válečků na kulisách máusnadnit přejíždění zilomených míst; kromě toho se tímdosáhne zestejnoměrnení přenášení zatížení při přejezdukolejnicových spojů.
Uložení válečku podle shora uvede-ného spisu je s výhodou vhodné pro šikmé výtahy výhrad-ně pro dopravu materiálu, jak byly tyto výtahy uvedenyve známost v DE-OS 3 541 836. Takové šikmé výtahy sestá-vají z teleskopických výsuvníků,_ které jsou vytvořeny________ z žebříkovite spojených kolejnicových profilů. Známékolejnicové profily jsou vytvořeny přibližně v podoběpísmena U, jsou to tedy "otevřené” profily, které jsouv oblasti jejich dvojitých ramen, unístěných dole a smě-řujících k sobě navzájem, spojeny popruhy.
Horní a dolní válečky se při tomvedotr nad horní přírubou těchto otevřených profilů .apod ní, takže při přechodu od jednoho teleskopickéhovýsuvníku na následující teleskopický výsuvník musísaně pokaždé přejet tlouštku příruby. Z toho vycháze-jící požadavky na vedení sání mohou být splněny tech-nickým návodem podle DE-OS 3 222 508 potud, pokud pro-fil oblasti dosednutí horních a dolních válečků, jakož nenastane žádná zvláštní změna profilu, kte-rá by značně zvětšila přechod od jednoho profilu ke .druhému. Při vytváření šikmých výtahů, Λ ' zejména pro dopravu osob nebo popřípadě pro kombinova-nou dopravu osob a materiálu má být z bezpečnostníchdůvodů dána přednost uzavřeným dutým profilům, kteréjsou teleskopicky do sebe zasunuty a - sf| výjimkouposledního, nejspodnějšího teleskopického výsuvníku -jsou spojey jen v oblasti jejich horních konců přič-
I nou traversou. Horní, pop?ípádě dftlní válečky H mohoubýt vedeny jen na horních, popřípadě dolních stranáchtěchto profilů, přičemž od nej spodnějšího profilu ažk nejhořejšímu profilu nastává značná změna průměru, na kterou má být vzat zřetel podle vynálezu. U tako-vých profilů se jako prostředků pro nucené vysouvánis výhodou užívá roibíkových řetězů, jak jsou popsányjako dosavadní stav techniky v patentové přihlášcePV (německá pat. přihláška P 3 628 447) při použitíotevřeného profilu.
Vynález vychází proto z úlohyzdokonalit Šikmý výtah shora uvedeného druhu v tom,směru, aby při relativně velkých změnách odstupu ve-dení kolejnic nastalo při přechodu od jednoho teles-kopického výsuvníku k následujícímu teleskopickémuvýsuvníku spolehlivé a bezpečné vedení sání. Má býtzaručeno, že horní, popřípadě dolní válečky stále kvodicím kolejnicím přiléhají s vůlí, která může býturčena, popřípadě s určovatelným přítlakem, takžeústrojí pro uloženi zatížení jsou na vodicích kolej-nicích vedeny přesně a - při přetržení zatěžovacíholana - může bezpečně zasáhnout výstředníková brzda,známá ze shora uvedeného DE-OS 3 222 508.
Podle vynálezu se toho dosáhnetím, že jednak na sáních a jednak na nejméně jednéČásti kolejnic je uloženo zařízení, k nucenému přesta-vování, které mění vzdálenost válečků mezi horním vá-lečkem a dolním válečkem.
Podle toho je na vodicích kolejni-cích v oblasti přechodu od jedné vodicí kolejnice k dal-ší vodicí kolejnici umístěn jednak na vodicích kolejni-cích a jednak na sáních zařízení tak, ze při přejezduspojovacího místa sáněmi přijdou tato obě zařízení na-vzájem nucené do provozního záběru, tfekže v důsledku to hoto provozního spřažení se vzdálenost válečků mezi hor- v ním válečkem a dolním válečkem při nájezdu sání stupňo- vitě zmenšuje a přitakže se vzdálenost zmenšené "tlouštce"sledujícího menšího odjezdu sání stupňovitě zvětšuje,válečků vždy samočinně přizpůsobípopřípadě zmenšenému "průměru” ná-profilu, popřípadě obráceně.
Toto mHtiBBttSBSBIBeBBHSBzařízení k nucenému přestavování může být vytvořenorozmanitě; může být například tvořeno cévou, umístěnouna horním konci teleskopického výsuvníku, kterážto céva při _P_b? j_?.zJ-Jb.P?i j_d.e. „do „nuceného., záběru_s_ p.ast.o.rkem_upr.aveným na sáních, přičemž pastorek přes zařízení s nímfunkčně spojené přestaví vzdálenost 80 válečku; totozařízení však může být také realizováno tím, že po so-bě klouzají příslušné,klí£nové plochy, coŽ má vzápětínucené přestavení vzdálenosti válečků nebo pod. Důle- žitý rys vynálezu záleží v tom, že jednak na sáních,a jednak na vodicích kolejnicích jsou upraveny spřaho-vací členy, které při přejezdu saněmi přijdou nucenénavzájem do záběru s tím důsledkem, že tímto spřaženímnastane nucená změna vzdálfenesti horního a dolního vá-lečku, která je samosvorné a může být odstraněna jennovým aktivním spřažením předem určeným způsobem.
Pokud jsou k dispozici příslušnénosiče energie, jako proudové kabely, popřípadě hydrau-lické hadice, může se toto přestavování provádět stavě-cími motory, hydraulickými válci nebo pod.
Ukázalo se výhodným, upravit hor- ·ní váleček na sáních bez možnosti změny vzdálenosti apouze dolní váleček popřípadě postranní váleček,BSB0B upravený ke spolehlivému bočnímu vedení,přestavovat nucené, přičemž shora uvedené nucené pře-stavování se používá s výhodou u uzavřených dutých pro-filů v důsledku velké změny vzdálenosti při každém pře-jezdu kolejnic od dolního až nejhořejšího profilu.
Podle výhddného prwedení vynále-zu jsou upravena cévová kola, popřípadě cévy jako úse-ky ozubených týčí 'nebo s výhodou s takovým vytvořením,že tvoří cévové úseky sestávající ze dvou postranic a je spojujících svorníků, do kterých muže zabírat pří-slušné cévové kolo s příslušnou upravou zubů, a to me-zi volné prostory svorníků. Přitom má být zaručeno, žecévové kolo &BBBSB pokaždé přesně zabere mezi obaprvní boky zubů, popřípadě do prvního volného prostorumezi dvěma příčnými svorníky a po opuštění volného pros*- z toru mezi oběma posledními boky zubů useku ozubené ty-če, popřípadě po opuštění posledního volného prostorumezi oběma svorníky cévervého useku ukončí okamžitě vdůsledku samosvornosti svůj otáčivý pohyb, aby nevzni-kaly žádné neprípusně vysoké popřípadě příliš malé pří-tlaky na vodicí kolejnice. Malé výkyvy mohou být přitomvyrovnávány určitým elastickým vytvořením zařízení propřestavování válečků na sáních.
Polle jednoho provedení vynálezuje na sáních upraveno zařízení pro přestavování váleč-ků, které při přejezdu sáněmi samočinně aktivně se -spřahuj-e -s e-září zen-ím--pro--pře s-ta-vo-vá-ní—válečků-,—upr a------ vených na sáních, přičemž se pomocí pastorku nuceněotáčí vřeteno, na kterém se pohybuje vřetenová matice,která zase přes příslušnou pákovou soustavu mění jednakvzdálenost mezi horním válečkem a dolním válečkem a -jednak vzdálenost mezi těmito válečka a postranním vá-lečkem. Vřetenová matice přenáší přitomsvůj pohyb na kloubová ramena rovnoběžnékového kloubu,přičemž na volných koncích kloubových ramen jsou umís-těny ložiskové kozlíky pro dolní váleček a postranníváleček. Jak je známo, mají sáně podle dosavadního sta-vu techniky (DE-OS 3 222 508) při pohledu ve směru po-hybu za sebou dvě sady válečků.
Podle jednoho provedení vynálezuse navrhuje^ aby sáně.byly pro pohledu ve směru pohybuvždy vůči jednomu kolejnicovému profilu jedné kolejniceopatřeny v uspořádání za sebou dvěma válečkovými sadami,z nichž každá sestává z horního válečku, dolního válečku .a postranního válečku, přičemž dolní váleček a postran-ní váleček jedné z válečkových sad jsou přestavovatelnépřes zařízení k nucenému přestavování a ústrojí pro nu-cené přestavování dolního válečku a postranního válečkudruhé sady válečků je aktivně provozně spřaženo s prvnímústrojím pro nucené přestavování válČeků.
Pro vyrovnání tolerancí výroby jsoupřitom dolní váleček a postranní váleček druhé sadyválečků za pomoci seřizovacího ústrojí představitelnévůči první sadě válečků.
Jelikož při nuceném přestavováníza použití navržených cévových úseků musí mít tytoúseky určitou délku, a jelikož tyto cévové úseky jsou s výhodou upraveny na příčných traverzách, spojujícíchobě sousední vodicí kolejnice teleskopického výsuvníku,navrhuje, se podle vynálezu, aby cévové úseky sousedníchteleskopických výsuvníků byly stranově přesazeny tak,že teleskopické výsuvníky mohou se úplně zasunout dodopravní polohy.
Pomocí úpravy dvou cévových kol vsériovém uspořádání je proto možné bezvadné a spolehli-vé přestavování, přičemž jednp cévové kolo přichází dozáběru například u prvního teleskopického výstupníku,druhé cévové kolo u následujícího teleskopického vý-stupníku, a tak dále.
Jelikož se podle vynálezu užije rov-noběžníkového kloubu pro přestavování dolního válečkua postranního válečku, bere se ná pohyb ležící na křiv-ce při přestavování dolního a postranního válečku zře-tel tím, že dílka cév - tedy doby záběru s cóvovým ko·* -lem - se mění od jednoho teleskopickéhovýsuvníku“ke....... druhému, to znamená cévov^ úseky mají vůči poslední adruhé vodicí kolejnici přírůstkově větší délky.
Podle dalšího provedení vynálezujsou příčné traverzy, spojující obě sousední vodicíkolejnice teleskopického výsuvníku ve sledu kolejnicstřídavě vytvořeny odlišně, přičemž u jednoho tele- - ίο - skopického výsuvníku jsou upraveny obdélníkové pro-fily v průřezu uzavřené a u dalšího teleskopickéhovýstupníku jsou upraveny dva profily U upravené vodstupu vůči sobe tak, že délka delší strany obdélní-ku obdélníkového profilu v průřezu uzavřeného je menšínež vzdálenost mezi stojinami profilů U následujícíhovětšího-profilu. Tímto způsobem, se umožní, že me-zi stojinami profilů U a na vnější straně obdélníko-vého profilu mohou být podle vynálezu vedeny prostřed-ky pro nucené vysouvání popřípadě prostředky pro nuce-né zasouvání, přičemž jako prostředky pro £ nucenévysouvání lze užít roubíkových řetězů podle přihláškyPV (německé pat. přihlášky P 3 628 447), a jako pro-středků pro nucené zasouvání lze užít zpětných lan.
Jiné rozměry příčných traverz musí být použity tenkrát,když jako prostředek pro nucené vysouvání i prostředekpro nucené zasouvání se užije vícenásobného teleskopic-kého válce, který v důsledku působení synchronního Cho-du zaručuje, že všechny teleskopické stupně po uraženístejných drah za časovou jednotku současně vůči soběse vysouvají popřípadě se současně zasouvají. - 11
Vynález^ bude nyní vysvětlen napříkladu provedení, u kterého je použito šesti tele-iskopických výsuvníků, v souvislosti s výkresy. v
Obr. 1 znázorňuje v Šikmém průmě-tu celkový pohled na šikmý výtah. v
Obr. 2 znázorňuje dolní teleskopickývýstupník a výsfuvník, který za ním následuje v rozlo-zeném uspořádání, v
Obr, 3 znázorňuje ve zvětšeném mě-řítku průřez podle cáry ΙΠ-ΙΙΙ podle obr. 2.
Obr. 4 je pohled ve směru šipky IV na obr. 5.
Obr. 4A je znázornění pozměněnépodrobnosti z obr. 4. v
Obr. 5 znázorňuje pohled shora, nasáné podle cáry V-V na obr. 4.
Obr. 6 znázorňuje přechod sání oďkolejnice 1 na kolejnici 2.-4,
V
Obr. 7 znázorňuje přechod sání odkolejnice 4 na kolejnici 5. - 12
Obr. 8 znázorfluje řez podle cáryVIII-VHI na obr. 5 při dosednutí vodicích válečkůna kolejnici 1. v
Obr. 9 znázorňuje řez VIII-VIIIpodle obr. 5 při dosednutí vodicích válečků na kolej-nici 4. v
Obr. 10 znázorňuje vedení roubíko-vých řetězů. v
Obr, 11 znázorňuje vedení zpět-ného lana.
Jednotlivé teleskopické výsuvníkyjsou v následujícím označovány pojmem "kolejnice".
Na obr. 1 je patrný šikmý výtah7, který má teleskopicky vysouvatelné kolejnice 1 až6, přičemž kolejnice _5_ je vůči kolejnicí Ji teleskopic-ky posuvná pomocí převodu 37 se suvným pístem, sestá-vajícího z. válce 35 a pístnice 36, přičemž dále píst-níce 36 je připojena na příčnou traverzu 17 (obr. 10)kolejnice Jí. Kolejnice JL_ až 6 jsou podepřeny na pod-vozku 18 vytvořeném jako pojízdný jednoosový přívěs,a to výkyvné přes podpěru 39 teleskopu. - 13
Pomůcka J3 pro uložení f břemene spočivá na sáních 9, které jsou pohybovány přes zátěžová-cí lano za pomoci navíjecích bubnů 40.
Je zřejmá, že .každá kolejnice, se-stávající ze dveu vůči sobe rovnoběžně uspořádaných ko-lsjnicových profilů 13 popřípadě 13 , má na jejím hor- ním konci 15 horní příčnou traverzu 17. Nad touto příč-nou traverzou 17 je umístěno zařízení 14 pro gBS nucenépřestavování, které tvoří unásecí ustrojí 19 na kolej-nici a ve znázorněném příkladu provedení je znázorněno / jako usek 20 ozubené tyče (obr. 5 až 10). Jak je p(atrno
Z z obr, 1 a 10, jsou úseky 20 ozubené tyče stranově pře-sazeny, takže mohou vstoupit do záběru s unásecím u-strójím 18 na sáních J), přičemž unášecí ustrojí 18 jevytvořeno jako pastorek 21. Jakmile sáně 9 s pastorkem21 přejedou usek 20 ozubené tyče, uvede se pastorek 21do otáčivého pohybu a válečkové přestavovací zařízení16 na sáních se uvede v činnost. Sáně samotné sestávají ve své zá-kladní konstrukci podle obr. 5 ze dvou základních nos-níků 40, na kterých je připojeno uložení 43 pro vřete-no, jakož i ze dvou příčných nosníků 41 tvaru U, kterémají třmenové rameno 42 směřující směrem dolů. Podélnýnosník 40 slouží současně pro připojení přípojné - 14 - konsoly 44 pro zatežovací lano, jakož i pro připojenívýstředníkové brzdy 45.
Je zřejmé, že otáčivý pohyb vře-tena 22 se přes protisměrný závit 23 přenáší na vře-tefnovou matici 24, která zase přes přestavné rameno34 přestavuje obe kloubová ramena 26 rovnoběžníkovéhokloubu přes krátké rameno 46 horního kloubového ramena26. Horní kloubové rameno 26 je připojeno k objímce 47,která je ustálena na hřídeli 49 pomocí klínu 48. Otáči-vý pohyb hřídele 49 přenáší se tak nucené na druhou ob-jímku 47 , která je na hřídeli 49 ustálena stejným £>em. Dolní kloubové rameno 26 (ve směru pohybu -saninaznačeném šipkou jsou upravena vedle sebevždy dvě kloubová ramena 26) je na jednom konci naklou-beno v oblasti třmenového ramnna 42 na ose 50 a na dru-hém konci otočně na válečkovém kozlíku 51.
Kloubové rameno 26 upravené přesa-zené ve směru šipky 27 je svýib volným dolním kon-cem otočně připojeno na volný konec osy 50. .....
Dolní konce třmenových ramen 42jsou navzájem spojeny podélným nosníkem 52.
Je zřejmé, že se pohyb, vnucenýpastorku 21 a tím přestavnému ramenu 34, přenáší - 15 - ňa kloubová ramena 26, takže dochází k nucenému vyky-vování dolního válečku 11 a postranního válečku 12.Malé rozdíly jsou vyrovnávány pružinou 25.
Aby bylo umožněno individuální na-stavení sady válečků, znázorněné na obr. 4 v roviněobrazu shora vpravo, oproti sadě válečků znázorněnév rovině obrazu dole vlevo, může být podle obr. 4A ob- z y jímka 47 vytvořena jako krátký usek 53 objímky, kterýje neotočně spojen s hřídelem 49. Mezi tímto krátkýmobjímkovým úsekem 53 a další objímkou 53 může být upra-veno zařízení 28 k dodatečnému nastavování, které je z tvořeno například vřetenem nebo šroubem a jehož pomoc^mohou být vůči sobě navzájem otáčeny objímkové úseky z 53 a 53 , takže je možné dodatečné seřizování dolníhoválečku 11 a postranního válečku 12 druhé sady válečkůvůči první sadě válečků. Z obr. 6 je patrno, že při pohybu -----------------------sa-ní -9- - ve- - směr u- -ši-pky- -27--naběhne·- pas torek--2l --nejdříve- —.......... z na usek 20 ozubené tyče kolejnice 2, přičemž se změnívzdálenost a válečku. Tato změna pokračuje při naběhnu-'tí na úseky 20 ozubené tyče kolejnic 3 a 4, takže sevzdálenost válečků u kolejnice 4 příslušně zvětšila, * z jak je naznačeno písmenem a . - 16 - Z obr. £ 10 Je patrno, že pro nu-cené vysunutí/uzavřených dutých profilů vždy s horní-ho konce 15 kolejnice přes horní konec 15 následují-cí kolejnice k dolnímu konci 31 další kolejnice (pev-ný bod 54) je veden roubíkový řetěz 32, vytvořený jakopřástový řetěz nebo křídlovka.
Pro nucené zasunutí podle obr. 11slouží zpětné BS lano 33, které je vždy vedeno od hor-ního konce 15 jedné kolejnice přes dolní konec 31 násle-dující kolejnice k hornímu konci 15 příští kolejnice aje tam upevněno.

Claims (13)

  1. 7VČ992 - < / V.' Λ"' X ' - \'Λ \ '> ζ> ζ \ ;-'· PATENTOVÉ NÁROKY ’.ο / X/ 1. šikmý výtah, zejména výtah proosoby a materiál s větším počtem teleskopických výsuv-níků, které tvoří vodicí kolejnice pro sáně, které jsouna nich pojízdné, nesou ústrojí pro uložení nákladu ajsou pomocí horních válečků a dolních válečků vedeny naprofilu kolejnice, vyznačující se tím, že jednak na sá-ních (9) a jednak na alespoň jedné části kolejnic (1 až6) je upraveno zařízení (14) k nucenému přestavování,které mění vzdálenost (a, a") mezi horním válečkem (10)a dolním válečkem (11).
  2. 2. Šikmý výtah podle bodu 1, vyzna-čující se tím, že zařízení (14) pro nucené přestavovánije upraveno vždy na horním konci (15) kolejnice (1-6). -—.—__----------------3.... ...§ ikwý-vý.t ah..p.o.dleJbo_du_ 1 . _a J~». vyznačující se tím, Že s výjimkou horní kolejnice (1)je na každé kolejnici (2-6) upraveno zařízení (14) pronucené přestavování. 4. šikmý výtah podle bodu 1, vy- značující se tím, že horní váleček (10) je na sáních - II (9) uložen bezček (11) je na vzdálenosti. možnosti změny vzdálenosti a dolní vále- . .. možností saních (9) upraven ε změny
  3. 5. Šikmý výtah podle bodu 1 a 4,vyznačující se tím, že sáně (9) jsou vedeny pomocí hor-ních válečků (10), spodních válečků (11) a postranníchválečků (12) na kolejnicích (1 až 6) a že horní váleček(10) je na sáních (9) uložen bez možnosti změny vzdále-nosti, dilní váleček (11) a postranní váleček (12) jsouna sáních (9) uloženy s možností změny vzdálenosti.
  4. 6. Šikmý výtah podle bodu 1, vyzna-řující se tím, že kolejnicové profily (13, 13') jsouvytvořeny jako uzavřené duté profily, 7* šikmý výtah podle bodu 1 a 2,.vyznačující se tím, že zařízení (14) pro nueené přesta-vování, upravené na kolejnicích (2 až 6) je samočinněspřahovatelné . s válečkovým přestavovacím zařízením (16),umístěným na sáních (9).
  5. 8. Šikmý výtah podle bodu 7, vyzna-čující se tím, že na kolejnicích (1 až 5), s výhodou napříčné traverze (17), spojující shora dva sousední kolej-nicové profily (13, 13) je upraveno unášecí ústrojí (19), III které je provozně spřahovatelné s unášecím ústrojím(18) na sáních (9)*
  6. 9. Šikmý výtah podle bodu 8, vyzna-čující se tím, že unááecí ústrojí (19) na kolejnicích(2-6) sestává z cévového úseku, například úseku (20)ozubené tyče a unááecí ústrojí (18) na sáních (9) jetvořeno cévovým kolem.
  7. 10. Šikmý výtah podle bodu 9, vy-značující se tím, že cévová ústrojí, například úseky(20) ozubené tyče, sousedních teleskopických výsuvníků l jsou vůči sobě upraveny ve stranovém přesazení. i.
  8. 11. Šikmý výtah podle bodli 7, vy-značující se tím, že válečková přestavovací zařízení(16), upravená na sáních (9), má alespoň jedno cévové kolo, pevně uložené na vřetenu (22)} přičemž vřeteno (22)-je-po -obou-str-anách-.cé.voyého-kola.. opatřeno, protisměrným,závitem (23) a na vřetenu (22) je po obou stranách cé-vového kola uložena závitová matice (24), a že závitovámatice (24) je popřípadě s omezenou pružností neposuvněa pevně proti tlaku spojena s přestavným ramenem (34)přestavujícím doln^ váleček (11) nebo dolní váleček (11)a postranní váleček (12). - IV -
  9. 12. Šikmý výtah podle bodu 11, vy-značující se tím, že mezi přestavným ramenem (34) asolním válečkem (11) a postranním válečkem (12) je upra*ven rovnoběžníkový kloub. 13. šikmý výtah podle bodu 11 a 12,vyznačující se tím, že sáně (9) byly při pohledu ve smě-ru pohybu vždy vůči jednomu kolejnicovému profilu (13,13*) jedné kolejnice opatřeny v uspořádání za sebou dvě-ma válečkovými sadami, z nichž každá sestává z horníhoválečku (10), dolního válečku (llá a postranního váleč-ku (12), přičemž dolní váleček (11) a postranní váleček(12) jedné z válečkových sad jsou přestavovatelné přeszařízení k nucenému přestavování a ústrojí pro nucenépřestavování dolního válečku (11) a postranního válečku(12) druhé sady válečků je aktivně provozně spřaženo sprvním ústrojím pro nucené přestavování válečků.
  10. 14. Šikmý výtah podle bodu 13, vy-značující se tím, že dolní váleček (11) a, postranní vá-leček (12) druhé sady válečků jsou H za pomoci seřizova-cího ústrojí (23) přestavitelné vůči první sadě válečků. 15. šikmý výtah podle bodu 9, vy-značující se tím, že jsou upravena dvě cévová kola vuspořádání vedle sebe.
  11. 16. Šikmý výtah podle bodu 9 až 11,vyznačující se tím, že cévové úseky přiřazené jednotli-vým vodicím kolejnicím (2 až 6) mají přírůstkově vždyvětší délky. 17. šikmý výtah podle bodu 1 a 2,“vyznačující se tím, že horní příčné traversy (17) spo-jující sousední kolejnicové profily (13, 13*) kolejnice(1 až 6) jsou vytvořeny odlišně tak, že příčné traverzyza sebou následující podle sledu kolejnic jsou vytvořenystřídavě jednak z obdélníkových profilů (29), v průřezuuzavřených, a jednak ze dvou profilů V (30), které jsouupraveny ve vzájemném odstupu a rameny U směřují směremod sebe, přičemž délka (l) delší střfeny obdélníku je krat-ší než vzdálenost A mezi stojinami profilů U následují-cího většího profilu.
  12. 18. Šikmý výtah podle bodu 1 až 6,vyznačující- se tím, - že jako -ústrojí, pro nucené vysouvánípro jednotlivé kolejnice (1 až 5) jsou vždy od horníhokonce (15) jedné kolejnice přes horní konec (15) násle-dující kolejnice k dolnímu konci (3) příští kolejniceupraveny přes ně vedené roubíkové řetězy (12). 19. šikmý výtah podle bodu 1 a 6vyznačující se tím, že jako ústrojí pro nucené zasouvání pro jednotlivé kolejnice (1 až 5) jsou upravena vratná lana (33), která jsou vedena vždy od horního konce (15) jedné kolejnice přes dolní konec (31) následující ko- lejnice k hornímu konci (15) příští kolejnice.
  13. 20. Šikmý výtah podle bodu 1, vy-značující se tím, že jako ústrojí pro nucené vysouvánía ústrojí pro nucené zasouvání je upraven několikanásob-ný teleskopický válec, jehož jednotlivé teleskopickéstupně jsou spojeny vždy s horními příčnými traverzami(17) kolejnic (1 až 6) tak, že za pomoci ovládání vsynchronním běhu probíhají jednotlivé teleskopické stup-ně několikanásobného teleskopického válce ve stejnýchčasech stejné dráhy.
CS876993A 1986-10-11 1987-09-29 Oblique lift especially lift for persons and material CS699387A2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19863634744 DE3634744A1 (de) 1986-10-11 1986-10-11 Schraegaufzug, insbesondere material- oder personenaufzug

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS699387A2 true CS699387A2 (en) 1991-11-12

Family

ID=6311578

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS876993A CS699387A2 (en) 1986-10-11 1987-09-29 Oblique lift especially lift for persons and material

Country Status (5)

Country Link
EP (1) EP0267413B1 (cs)
AT (1) ATE54291T1 (cs)
CS (1) CS699387A2 (cs)
DE (2) DE3634744A1 (cs)
ES (1) ES2016317B3 (cs)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN106584877B (zh) * 2016-12-09 2023-05-30 重庆寅悦恒工贸有限公司 车用管件定心机构
CN110422722B (zh) * 2019-08-12 2021-05-07 廊坊凯博建设机械科技有限公司 一种机械式自调平装置及方法

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2526071A (en) * 1948-09-10 1950-10-17 Aluminex Inc Portable inclined elevator
DE1175838B (de) * 1960-02-25 1964-08-13 Boeger & Co Stahlbau K G Fahrbarer und umklappbarer Bauaufzug
FR2038496A5 (cs) * 1969-03-20 1971-01-08 Bron Jean
US3891062A (en) * 1974-01-07 1975-06-24 Georges Geneste Telescopic lift for construction works
FR2390371A1 (fr) * 1977-05-09 1978-12-08 Costovic Milan Monte-charge sur echelles

Also Published As

Publication number Publication date
ATE54291T1 (de) 1990-07-15
DE3634744A1 (de) 1988-04-21
EP0267413B1 (de) 1990-07-04
DE3763575D1 (de) 1990-08-09
EP0267413A3 (en) 1988-09-28
EP0267413A2 (de) 1988-05-18
ES2016317B3 (es) 1990-11-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4618155A (en) Stair-climbing wheelchair
US4627784A (en) Loading and unloading apparatus for a vehicle
US5553990A (en) Hydraulic wheelchair lift
DE60113426T2 (de) Verlängerbares schwerkraftladegerät
CA2039576C (en) Bulk material load vehicle access system
EP3057845A1 (de) Fördereinheit und fördersystem zum fördern von ladungsträgern
DE102006047864B4 (de) Fördereinrichtung zum Quertransport langgestreckter Werkstücke
US8281721B2 (en) Device for unloading and placing rails in a track parallel to another existing track
EP2817224B1 (en) Aircraft passenger boarding bridge having a stepless passage
US4335805A (en) Lift device
CS699387A2 (en) Oblique lift especially lift for persons and material
CN111285289B (zh) 一种举升调平支腿总成
US7044704B1 (en) Portable load lifting bed
US5103686A (en) Linear gearing
US20040037687A1 (en) Transport system for the transport of components
EP0268047B1 (de) Schrägaufzug, insbesondere Material- oder Personenaufzug
NL1016505C2 (nl) In een warenhuis of dergelijke te gebruiken wagen.
EP1051347B1 (de) Verfahren und einrichtung zur beförderung von personen und/oder gütern längs eines vertikale und bogenförmige abschnitte aufweisenden fahrweges
ITTO951031A1 (it) Veicolo a due pianali sovrapposti per il trasporto di autoveicoli
US3278051A (en) Towing trolley for parking vehicles
US1718085A (en) Movable platform
DE3222697C2 (de) Mobiler Schienenaufzug mit neigungsverstellbarer Teleskopschiene
JPH07157292A (ja) パレット搬送装置
RU2112736C1 (ru) Подъемно-транспортный агрегат
CN218594456U (zh) 用于移动设备的行走支撑机构及agv小车