CS275707B6 - Double-lifting jacquard machine with an open shed - Google Patents

Double-lifting jacquard machine with an open shed Download PDF

Info

Publication number
CS275707B6
CS275707B6 CS884765A CS476588A CS275707B6 CS 275707 B6 CS275707 B6 CS 275707B6 CS 884765 A CS884765 A CS 884765A CS 476588 A CS476588 A CS 476588A CS 275707 B6 CS275707 B6 CS 275707B6
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
jacquard
double
machine according
lifting
knives
Prior art date
Application number
CS884765A
Other languages
English (en)
Inventor
Walter Keim
Original Assignee
Grosse Webereimaschinen Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Grosse Webereimaschinen Gmbh filed Critical Grosse Webereimaschinen Gmbh
Publication of CS275707B6 publication Critical patent/CS275707B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03CSHEDDING MECHANISMS; PATTERN CARDS OR CHAINS; PUNCHING OF CARDS; DESIGNING PATTERNS
    • D03C3/00Jacquards
    • D03C3/24Features common to jacquards of different types
    • D03C3/32Jacquard driving mechanisms
    • D03C3/36Griffe operating mechanisms

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Looms (AREA)

Description

(54) Název vynálezu
Dvojzdvižný žakárový stroj s otevřeným prošlupem (57) Anotace : Vratně pohyblivé zvedací nože (2, 3) dvou nožových soustav žakárového stroje jsou upevněny svými konci prostřednictvím pákových mechanismů (10, 14, 18, 22) na kmitavých hřídelích (12, 16, 20, 24), které jsou uloženy ve strojovém rámu (1) a vykyvovány pomocí kladek (36. 40) dosedajících na výstředník (37, 45), nasazený na rotačním hřídeli (38, 46). Rotační hřídel je spojen s hnacím motorem (39). Kmitavé hřídele jsou po délce podepřeny ve strojovém rámu pomocí opěr. Pohybující se hmoty jsou podstatně sníženy a montáž zařízení je jednoduchá.
CS 275 707 B6
Vynález se týká dvojzdvižného žakárového stroje s otevřeným prošlupem, se strojovým rámem, se dvěma soustavami střídavě uspořádaných nožů pohyblivých protiběžně mezi dvěma postaveními prošlupu, s platinami uloženými v rámu a podle vzoru unášenými nebo neunášenými příslušnými noži a s hnacím ústrojím k uvádění obou soustav nožů do pohybu.
U žakárových strojů takové konstrukce, které jsou známé v řadě provedení, byly v poslední době navrženy konstrukce, kterými lze zvýšit pracovní rychlost, to znamená počet změn postavení prošlupu v časové jednotce. Změna postavení prošlupu nastává pohybem zvedacích nožů mezi dolní a horní polohou prošlupu při vzorem řízeném unášení nebo neunášení platin. Obvykle jsou zvedací nože jedné soustavy uspořádány v nožovém rámu, který je uváděn do pohybu prostřednictvím převodu mezi dvěma postaveními prošlupu, zpravidla nahoru a dolů, čímž dochází k vysokému namáhání a tedy velkému opotřebení během celého prošlupu. Konstrukce složená z nožového rámu, nožů a převodu musí být velice tuhá a má následkem toho velkou hmotnost. Proto může dojít při vysokých pracovních rychlostech, tj. při vysokých otáčkách hnacího motoru, ke vzniku kmitů. Mimoto se musejí oba nožové rámy pohybovař proti sobě, aniž by se vzájemně rušily. Tím vznikají přídavné konstrukční obtíže.
Uvedené nevýhody se projevují nejen u žakárových strojů obvyklé konstrukce, kde zvedací nože leží ve směru útku, nýbrž i u těch žakárových strojů, kde zvedací nože probíhají ve směru osnovních nití, jak je např. popsáno v něm. patentovém spisu č. 25 23 216. V tomto druhém případě se projevuje ještě další nedostatek v tom, že při šikmém prošlupu a použití společného převodu existují různé body záběru, takže zatížení při vysoké pracovní rychlosti má v důsledku nestejného rozložení ještě nepříznivější účinek.
Účelem vynálezu je zlepšit dvojzdvižný žakárový stroj s otevřeným prošlupem tak, aby se příznivějším konstrukčním uspořádáním snížila nezbytná hmotnost.
Podstata vynálezu spočívá v tom, že zvedací nože každé soustavy jsou připojeny nejméně na jednom kmitovém hřídeli, který je uložen ve strojovém rámu kolmo k délkovému rozměru nožů a k jejich směru pohybu.
Podstatná je pro vynález skutečnost, že stroj obsahuje kmitavý hřídel, k němuž jsou připojeny zvedací nože jedné soustavy, což umožňuje individuální nastavování a jednotlivou výměnu. Kmitavý hřídel je uváděn do pohybu jednoduše zkonstruovaným převodem, který vyvolává kmitavý pohyb. Velmi důležité je to, že části vyvolávající pohyb zvedacích nožů nejsou uspořádány v rámu velkou hmotností, nýbrž jsou připojeny ke kmitavému hřídeli, opírajícímu se o strojový rám. Zejména tehdy, když jsou kmitavé hřídele uspořádány z obou stran žakárového stroje, to znamená přiřazeny k oběma koncům zvedacích nožů, mohou mít žakárové stroje velmi velké rozměry, protože kmitavé hřídele mohou být opřeny a podepřeny jednoduchým způsobem, i nože mohou mít poměrně velkou délku, protože mohou být vedeny ve směru svého podélného rozměru ve strojovém rámu, aby nedocházelo k jejich deformaci a průhybu..Konstrukce podle vynálezu dále umožňuje jednoduchou údržbu i nastavování, protože ke změně zdvihu prošlupu je nezbytná pouze změna v převodu, s výhodou výměna výstředníku, a k jemnému nastavení stačí posun v jedné části svěracího ústrojí, které nese zvedací nůž. S výhodou jsou kmitavé hřídele výkyvné v úhlovém rozmezí 20 až 30°.
Vynález bude vysvětlen v souvislosti s příkladem provedení znázorněným na výkresu, kde značí obr. 1 bokorys žakárového stroje s odstraněným strojovým rámem a obr. 2 zjednodušený nárys, ukazující přiřazení žakárového stroje z obr. 1 a strojového rámu.
Vynález bude vysvětlen na příkladě dvouzóvižného žakárového stroje s otevřeným prošlupem, kde zvedací nože probíhají ve směru osnovních nití, přičemž jde o stroj se šikmým prošlupem. Vynález je použitelný i pro ty žakárové stroje, ve kterých zvedací nože probíhají ve směru útku a kde nevzniká šikmý prošlup, nýbrž rovný prošlup,
CS 275 707 B6 tedy pro každý žakárový stroj, ve kterém se pohybují dvě soustavy zvedacích nožů mezi dvěma postaveními prošlupu, přičemž nezáleží na vytvoření záběru mezi noži a platinami a na tom, zda jsou platiny v dolním nebo horním postavení prošlupu.
Ve strojovém rámu 2» který není na obr. 1 znázorněn a slouží ke spojení s normálním tkacím strojem, jsou uspořádány dvě soustavy zvedacích nožů, 2, 2, které se mají pohybovat mezi dolní a horní polohou. V jedné z obou poloh prošlupu se pomocí neznázorněného řidicího zařízení určí, zda má být příslušná platina 4 unášena zvedacím nožem 2 nebo J do opačné polohy nebo ne. Takové řídicí zařízení je známé v mnoha provedeních a může být mechanické nebo elektromechanické. V dolní poloze mohou platiny £ dosedat na schematicky naznačenou pňdnici j?. Každá platina 4 je spojena s řadicí šňůrou 8, která je vedena přes řadnici 6 a je s výhodou pružně zatížena. Řadicí šňůry 8 jsou spojeny s příslušnou osnovní nití J, jak je obvyklé.
Přes šířku žakárového stroje, případně strojového rámu _1_ jsou přesazené uspořádány zvedací nože 2 první soustavy a zvedací nože J druhé soustavy, které jsou rovnoběžné vzájemně a se zvedacími noži 2, J druhé soustavy. Zvedací nože 2, 2 jsou tvořeny plochými ocelovými pásy, které jsou opatřeny vruby, vybráními apod., jež unášejí prostřednictvím odpovídajících háků nebo podobných dílů platiny 4, pokud nejsou platiny
4. neznázorněným řídicím zařízením přemístěny mimo dráhu pohybu zvedacích nožů 2, 2’
Každý zvedací nůž 2, 2 je na koncích prostřednictvím pákového mechanismu spojen s pohonným pohybovým zařízením, které je pro všechny zvedací nože jedné soustavy společné.
Pravý konec 2 zvedacího nože 2 podle obr. 1 je spojen prostřednictvím pákového mechanismu 10 se svěracím ústrojím 11, upevněným na kmitavém hřídeli 12. Levý konec 13 zvedacího nože 2 je spojen pákovým mechanismem 14 se svěracím ústrojím 1 5. upevněným na kmitavém hřídeli 16.
Pravý konec 17 zvedacího nože J druhé soustavy je spojen pákovým .mechanismem 18 se svěracím ústrojím 19. které je upevněno na kmitavém hřídeli 20. Levý konec 21 zvedacího nože 2 je spojen pákovým mechanismem 22 se svěracím ústrojím 23. upevněným na kmitavém hřídeli 24.
Každá soustava zvedacích nožů 2,> 2 je tedy přes příslušnou soustavu pákových mechanismů spojena na obou koncích se dvojicí kmitavých hřídelů tak, že výkyvný pohyb kmitavých hřídelů vyvolá zdvihací pohyb zvedacích nožů 2, 2- Aby poloha všech zdvihacích nožů 2, 2 byla stejně stabilní, je každý zvedací nůž 2_i 2 spojen s příslušným mechanismem 10, 12 a 18, 22 tak, že je na jednom konci zavěšen a na druhém konci upevněn nastojato, to znamená, že kmitavé hřídele 12, 16 a 20, 24, přiřazené jedné soustavě zvedacích nožů 2, 2, jsou s nimi spojeny křížem.
K přenášení kmitavého pohybu kmitavého hřídele 12. 16 a 20. 24 na příslušný zvedací nůž 2, 2 ve formě zdvihacího pohybu je ve znázorněném provedení pákový mechanismus dvojdílný, jak bude vysvětleno v souvislosti s pákovým mechanismem JO. Tento pákový mechanismus se skládá z prvního pákového ramene 25. spojeného se svěracím ústrojím 11 , a ze druhého pákového ramene 26, které je výkyvné upevněno na pravém konci 9 zvedacího nože 2 a na volném konci prvního pákového ramene 25· Když jsou druhá páková ramena obou pákových mechanismů přiřazených jednomu zvedacímu noži dimenzována tak, že zvedací nože 2, J jsou v podstatě vzájemně rovnoběžné, např. vodorovné, vzniká rovný prošlup. Pokud jsou však dimenzována tak, jak je znázorněno v příkladu provedení, vzniká šikmý prošlup. Jak bylo uvedeno, je každé první pákové rameno 25 pákového mechanismu upevněno v příslušném svěracím ústrojí. Když je upevnění nastavitelné ve směru délky pákového ramene, dá se rozevření prošlupu jemně nastavovat. Nastavování.?může podle zkušenosti být asi 5 mm.
Jak ukazuje obr. 2, jsou kmitavé hřídele 12, 20 a oba druhé kmitavé hřídele 16,
24. které nejsou na obr. 2 znázorněny, uloženy ve strojovém řámu _1_ a nesou pouze
CS 275 707 36 prostřednictvím svěracích ústrojí 11 , 19 a 23, 1 5 a přes příslušné pákové mechanismy zvedací nože 2, 2· PH vhodná ‘délce mohou být kroitavé hřídele 12. 20 podepřeny opěrným ústrojím na strojovém rámu 2· V provedení podle obr. 2 je se strojovým rámem. 2 spojena, např. přivařením opěrná trubka 27 a na jejím obvodu jsou .upevněny, např. rovněž přivařením, opery 28, 29, v nichž jsou v ložiskách 22, 31 podepřeny kmitavé hřídele 1 2, 20. Po délce kmitavých hřídelů 1 2. 22 a 22> 24 může být rozmístěno několik takových oper, které brání průhybu kmitavého hřídele.
Na obr. 2 je mimoto schematicky znázorněno přesazení zvedacích nožů 2, J obou soustav.
Na čepu každého kmitavého hřídele 12, 16, 20. 24. který vyčnívá ze strojového rámu J_, je upevněn nosič 22, 22, 2Í, 22, který má v podstatě tvar písmene U a je spojen s kmitavým hřídelem uprostřed. Na jednom konci nese každý nosič, jak bude vysvětleno v souvislosti s nosičem 22, kladku 22, která dosedá na výstředník 37 upevněný na rotačním hřídeli 28. Rotační hřídel 38 je spojen s hnacím motorem 39 tkacího stroje, a to s výhodou přes neznázorněný převod. Výstředník 37 je účelně vyměnitelný. Při vhodné volbě rozměrů výstřečníku 37 lze různě nastavovat rozevřeni prošlupu ve smyslu hrubého nastavení a výměnou výstředníku 37 je lze rovněž určit pro každý jednotlivý případ. Rovněž je účelné, když je rotační hřídel 38 uložen ve strojovém rámu 2 θ prochází opěrnou trubkou 22· Tím je zajištěna snadná možnost přístupu k výstředníku 37 a k těm dílům, které jsou přiřazeny kmitavým hřídelům 12, 20 a leží vně strojového rámu 2·
Ke každému kmitavému hřídeli může být přiřazen vlastní výstředník s rotujícím hřídelem, spojeným s hnacím motorem 22· Účelně dosedá podle znázorněného příkladu provedení na výstředník 37 další kladka 40. upevněná na nosiči 34. a to tak, že když v důsledku záběru mezi kladkou a výstředníkem dosáhly zvedací nože 2, 2 jedné soustavy polohy horního prošlupu, jsou zvedací nože 2, 2 druhé soustavy v poloze dolního prošlupu, a naopak. Ve znázorněném provedení je výstředník 37 a kladky 36. 40 uspořádány tak, že při jedné otáčce rotujícího hřídele 38 se provede celý zdvih, takže oba zvedací nože 2, 2 zaujaly jednou obě polohy prošlupu. K tomuto účelu jsou kladky 22, 40 přesazeny kolem osy rotačního hřídele 38 o 180 .
Druhá ramena nosičů 22, 24 jsou spolu spojena příložkou 21, jejímž protáhlým otvorem 42 prochází rotační hřídel 22· Následkem toho jsou kladky 22, 40 nuceně přitlačovány na výstředník 37.
Oba druhé kmitavé hřídele Ί6, 24 jsou v podstatě identickým způsobem spojeny přes kladky 22, 44, dosedající na výstředník 45, spojeny s rotujícím hřídelem 22, jenž je rovněž spojen s hnacím motorem 22, např. přes řemenový převod apod. Řemenový převod může tvořit spojení s rotačním hřídelem 22, který je poháněn hnacím motorem 22· Příložka 47 zajištuje .dosednuti kladek 22 , 44 na výstředník 45.
V nejjednodušším případě může být při šikmém prošlupu jeden z obou výstředníkových převodů nahrazen jednoduchým uložením ve strojovém rámu 2, přičemž však musí být dostatečnou délkou zvedacích nožů 2, 2 zajištěno, aby existoval nezbytný minimální zdvih pro všechny platiny 2· Z tohoto důvodu je výhodnější znázorněné provedení, které umožňuje použít kratších nožů.
Znázorněná konstrukce zajištuje spolehlivou synchronizaci všech pohybů, zejména pohybů zvedacích nožů 2 a 2 mezi oběma prošlupními polohami. Samozřejmě lze zvolit i jiný převod, zajištující takovou synchronizaci.
Při větší délce kmitavých hřídelů 12, 22, 20, 24 může být i na druhé straně strojového rámu 2 uspořádáno analogické převodové ústrojí JO, jak je čerchovanou čárou vyznačeno na obr. 2. Možnost jeho demontáže a výměny je však obtížnější, protože na této straně strojového rámu 2 je zařízení spojeno s hnacím motorem 39·
Jak ukazuje obr. 1, jsou pro zvedací nože J, 2 uspořádána vedení 22, 42, která
CS 275 707 B6 jsou ve strojovém rámu 2 pohyblivá, např. kluzně, ve stejném směru jako zvedací nože 2, J. Vedení 48. 49 jsou s výhodou umístěna uprostřed mezi body doteku platin 4. a zvedacích nožů 2, J. Vedení 28» AS. zsbraňují jednak prohnutí zvedacích nožů _2, J z roviny odpovídající rovině obr. 1, jednak posouvání zvedacích nožů _2, 2 v podélném směru rovnoběžně s rovinou výkresu, aby nemohlo dojít k příliš velkému prohnutí nebo výkyvu platin 4·
Konstrukce žakárového stroje podle vynálezu zajištuje, že se v podstatě pohybují pouze zvedací nože 2> jt, čímž se pohybující se hmota zmenší na minimum. Kromě toho může být každý kmitavý hřídel ještě podepřen, aby se zabránilo jeho prohnutí. Následkem toho se podstatně zmenši zatížení, působící na hnací mechanismy, a používá se převážně rotujících dílů, které lze snadno uložit ve strojovém rámu 1 a tím podstatně zjednodušit konstrukci. Mimoto zajištuje vynález jednoduchou možnost nastavování.
PATENTOVÉ NÁROKY
1. Dvojzdvižný žakárový stroj s otevřeným prošlupem, se strojovým rámem, se dvěma sou-

Claims (17)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Dvojzdvižný žakárový stroj s otevřeným prošlupem, se strojovým rámem, se dvěma soustavami střídavě uspořádaných nožů pohyblivých protiběžně mezi dvěma postaveními prošlupu, s platinami uloženými ve strojovém rámu a podle vzoru unášenými nebo neunášenými příslušnými noži a s hnacími ústrojími k uvádění obou soustav nožů do pohybu, vyznačené tím, že zvedací nože (2, 3) každé soustavy jsou kloubově připojeny nejméně na jednom kmitovém hřídeli (12, 16, 20, 24), který je uložen ve strojovém rámu (1) kolmo k délkovému rozměru zvedacích nožů (2, 3) a k jejich směru pohybu.
  2. 2. Dvojzdvižný žakárový stroj podle bodu 1, vyznačený tím, že zvedací nože (2, 3) každé soustavy jsou připojeny na obou koncích (9, 13, 17, 21) vždy k jednomu kmitavému hřídeli (12, 16, 20, 24).
  3. 3. Dvojzdvižný žakárový stroj podle bodu 1 nebo 2, vyznačený tím, že zvedací nože (2, 3) jsou připojeny k příslušnému kmitavému hřídeli (12, 16, 20, 24) prostřednictvím pákového mechanismu (10, 14, 18, 22).
  4. 4· Dvojzdvižný žakárový stroj podle jednoho z bodů 1 až 3, vyznačený tím, že kmitavé hřídele (12, 16, 20, 24) obou soustav zvedacích nožů (2, 3) jsou poháněny synchronně.
  5. 5· Dvojzdvižný žakárový stroj podle jednoho z bodů 1 až 4, vyznačený tím, že s kmitavým hřídelem (12, 16, 20, 24) je neotočně spojena kladka (36, 40, 43, 44), která dosedá na výstředník (37, 45) výstředníkového převodu, jehož rotační hřídel (38, 46) je spojen s hnacím motorem (39)·
  6. 6. Dvojzdvižný žakárový stroj podle bodu 5, vyznačený tím, že kladky (36, 40, 43, 44) každého kraitavého hřídele (12, 20, 16, 24) obou soustav zvedacích nožů (2, 3) dosedají na výstředník (37, 45) přesazené pro vyvolání protiběžného pohybu.
  7. 7· Dvojzdvižný žakárový stroj podle bodu 6, vyznačený tím, že nosiče (32, 33, 34, 35) kladek (36, 40, 43, 44) každého kmitového hřídele (12, 16, 24) jsou spolu spojeny po dvojicích prostřednictvím příložky (41, 47), kterou prochází rotační hřídel (38, 46).
  8. 8. Dvojzdvižný žakárový stroj podle jednoho z bočů 5 až 7, vyznačený tím, že rotační hřídel (38, 46) prochází strojovým rámem (1), je v něm uložen a je obklopen opěrnou trubkou (27), upevněnou ve strojovém rámu (1).
  9. 9· Dvojzdvižný žakárový stroj podle bodu 8, vyznačený tím, že každý kmitavý hřídel (12, 16, 24) je uložen po délce v operách (28, 29), pevně spojených se strojovým rámem (1), např. s opěrnou trubkou (27).
  10. 10. Dvojzdvižný žakárový stroj podle bodu 2 a jednoho z bodů 3 až 9, vyznačený tím, že oba kmitavé hřídele (12, 16, 20, 24), přirazené vždy jedné soustavě zvedacích nožů (2, 3), jsou vzhledem ke kmitavým hřídelům druhé soustavy zvedacích nožů uspořádány
    CS 275 707 B6 křížem, přičemž každý zvedací nůž (2, 3) je připojen k příslušnému kmitavernu hřídeli (12, 16, 20, 24) na jednom konci zavěšeně a na druhém konci nastojato.
  11. 11. Dvojzdvižný žakárový stroj podle jednoho z bodů 3 až 10, vyznačený tím, že konce pákových mechanismů (10, 14, 18, 22), přivrácené ke hřídeli, jsou nastavitelně upevněny ve svěracím ústrojí (11, 15, 19, 23), které je spojeno s kmitavým hřídelem (12, 16, 20, 24), jsou stavitelné kolmo k ose hřídele za účelem nastavování prošlupu.
  12. 12. Dvojzdvižný žakárový stroj podle jednoho z bodů 5 až 11, vyznačený tím, že výstředníky (37, 45) jsou vyměnitelné k nastavení výšky prošlupu.
  13. 13. Dvojzdvižný žakárový stroj podle jednoho z bodů 5 až 12, vyznačený tím, že oba konce kmitových hřídelů (12, 16, 20, 24) jsou v záběru s výstředníkovým převodem, přičemž tyto převody jsou spolu synchronizované a uspořádané například na stejném rotačním hřídeli (38, 46).
  14. 14· Dvojzdvižný žakárový stroj podle jednoho z bodů .1 až 13, vyznačený tím, že kmitavé hřídele (12, 16, 24) jsou výkyvné v úhlovém rozmezí 20 až 30°.
  15. 15· Dvojzdvižný žakárový stroj podle jednoho z bodů 1 až 14, vyznačený tím, že v podélném rozměru každého zvedacího nože (2, 3) je uspořádáno vedeni (48, 49), kluzně uložené ve strojovém rámu (1).
  16. 16. Dvojzdvižný žakárový stroj podle bodu 15, vyznačený tím, že vedení (48, 49) je uspořádáno uprostřed zvedacího nože (2, 3)·
  17. 17· Dvojzdvižný žakárový stroj podle bodu 15 nebo 16, vyznačený tím, že vedení (48, 49) pro zvedací nože (2, 3) jedné soustavy je společné.
    1 výkres
    CS 275 707 B6
CS884765A 1987-07-02 1988-07-01 Double-lifting jacquard machine with an open shed CS275707B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19873721932 DE3721932A1 (de) 1987-07-02 1987-07-02 Doppelhub-offenfach-jacquardmaschine

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS275707B6 true CS275707B6 (en) 1992-03-18

Family

ID=6330789

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS884765A CS275707B6 (en) 1987-07-02 1988-07-01 Double-lifting jacquard machine with an open shed

Country Status (5)

Country Link
US (1) US4936352A (cs)
EP (1) EP0297586B1 (cs)
JP (1) JPS6477641A (cs)
CS (1) CS275707B6 (cs)
DE (2) DE3721932A1 (cs)

Families Citing this family (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE1004308A3 (nl) * 1989-07-17 1992-10-27 Wiele Michel Van De Nv Aandrijfsysteem voor de messenroosters van een dubbel-hef-opengaap jacquardmachine, en dergelijke jacquardmachines van een dergelijk aandrijfsysteem voorzien.
FR2658539B1 (fr) * 1990-02-22 1992-06-05 Staubli Verdol Sarl Ets Mecanisme de commande du mouvement des cadres de griffes d'un dispositif de formation de la foule.
FR2669650B1 (fr) * 1990-11-27 1994-04-29 Staubli Verdol Mecanisme de commande des cadres d'un dispositif de formation de la foule.
FR2669648B1 (fr) * 1990-11-27 1993-01-29 Staubli Verdol Ensemble de commande du mouvement des cadres d'un dispositif de formation de la foule telle qu'une mecanique d'armure.
FR2703697B1 (fr) * 1993-04-07 1995-06-23 Staubli Sa Ets Mécanique jacquard à courses différenciées.
DE9307391U1 (de) * 1993-04-26 1993-09-30 Textilma Ag, Hergiswil Fachbildevorrichtung für eine Webmaschine
FR2717189B1 (fr) * 1994-03-10 1996-07-19 Staubli Verdol Mécanisme de commande de mouvement de va-et-vient des cadres de griffes d'une mécanique d'armure.
ES2172674T3 (es) * 1995-09-21 2002-10-01 Textilma Ag Dispositivo para el control opcional de un movimiento transversal oscilante de un hilo, en particular de un hilo de urdimbre de un telar automatico.
DE19651799A1 (de) * 1996-12-13 1998-06-18 Schoenherr Webstuhlbau Gmbh Antriebsvorrichtung für die Fachbildeelemente von Webmaschinen
FR2757544B1 (fr) * 1996-12-19 1999-03-05 Staubli Lyon Dispositif de formation de la foule, procede de montage et metier a tisser de type jacquard equipe d'un tel dispositif
GB9715480D0 (en) * 1997-07-23 1997-10-01 Bonas Machine Co Drive mechanism for a griffe frame
FR2802219B1 (fr) * 1999-12-14 2002-10-18 Staubli Sa Ets Dispositif de formation de la foule pour metier a tisser de type jacquard
BE1015313A3 (nl) * 2003-01-16 2005-01-11 Michel Van De Wiele N V Nv Harnasinrichting voor een weefmachine.
BE1016559A4 (nl) * 2005-03-21 2007-01-09 Wiele Michel Van De Nv Jacquardinrichting.
CN102443918A (zh) * 2010-09-30 2012-05-09 吴江市雪绒花制衣厂 织机旋转开口装置
CN104372487B (zh) * 2013-08-14 2016-12-28 王伯奇 复动式提刀差动提花机传动机构及其传动方式
CN103526383A (zh) * 2013-10-31 2014-01-22 江苏万工科技集团有限公司 双摇杆摆块七杆提花机构
CN104593927B (zh) * 2015-01-19 2016-04-13 杨玲燕 一种摇杆的摆动机构
DE202015105812U1 (de) * 2015-11-02 2017-01-30 GITEC Grosse Internationale Technologie GmbH Fachbildevorrichtung
CN105350136A (zh) * 2015-12-04 2016-02-24 浙江奇汇电子提花机有限公司 低速电子提花装置
BE1024030B1 (nl) 2016-04-08 2017-11-06 Nv Michel Van De Wiele Jacquard met vernieuwd aandrijfsysteem
BE1024029B1 (nl) 2016-04-08 2017-11-06 Nv Michel Van De Wiele Gaapvormingsmodule voor een weefinrichting

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1535220B1 (de) * 1965-03-10 1970-12-23 Grosse Webereimaschinen Gmbh Fachbildeeinrichtung fuer Doppelhub-Jacquardmaschinen
CH590945A5 (cs) * 1975-01-31 1977-08-31 Sulzer Ag
GB2047755B (en) * 1979-04-24 1983-03-30 Bonas Machine Co Loom heald control means
JPS57198478A (en) * 1981-06-01 1982-12-06 Canon Inc Transferring device
FR2535742A1 (fr) * 1982-11-04 1984-05-11 Verdol Sa Mecanique d'armure a selection perfectionnee des crochets
JPH0733611B2 (ja) * 1986-09-08 1995-04-12 株式会社豊田自動織機製作所 織機における開口運動の異常検出方法

Also Published As

Publication number Publication date
US4936352A (en) 1990-06-26
DE3721932C2 (cs) 1990-01-04
DE3721932A1 (de) 1989-01-19
EP0297586A3 (en) 1989-11-23
DE3854769D1 (de) 1996-01-25
EP0297586B1 (de) 1995-12-13
JPS6477641A (en) 1989-03-23
EP0297586A2 (de) 1989-01-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS275707B6 (en) Double-lifting jacquard machine with an open shed
EP1705272B1 (en) Jacquard machine
EP1710330B1 (en) Jacquard machine
US2155146A (en) Knitting machinery
US7506668B2 (en) Device for modulating a first rotational motion of an input shaft to a second, different from the first, rotational motion of an output shaft in textile machines
US5513676A (en) Lifting knife type shedding device for a weaving machine
CZ282502B6 (cs) Listovka uzpůsobená pro vyvolávání tří poloh osnovnách nití tkacího stavu
EP1840253B1 (en) Flat warp knitting machine
KR910003181A (ko) 더블-리프트 오픈-세드 자카드 머신(double-liftopen-shed Jacquard machine)의 나이프 그리드(knife grids)를 위한 구동시스템과 이러한 구동시스템을 구비한 자카드 머신
KR20040095170A (ko) 북구형성장치 및 이를 구비한 자카드방식 직조기
CN111793875A (zh) 梭口形成装置和包括所述装置的提花织机
EP0434631B1 (en) Control device for "plunger needles" in crochet galloon machines
US5309949A (en) Knife control mechanism for a weaving loom
JP4057305B2 (ja) レノ織物を製造する装置
EP1167598B1 (en) Device for guiding the knife-supporting beams in a jacquard machine
JPH04263643A (ja) 開口形成装置のフレームの往復運動の制御装置
US5505231A (en) Projectile guiding elements synchronously movable with a full width power loom sley
EP3440248B1 (en) Jacquard machine with innovative drive system
US5236019A (en) Mounting arrangement for a dobby swinging lever
CN117661174A (zh) 梭口形成装置及装备有该装置的提花织机
EP0715012A2 (en) Multi-needle knotted-stitch quilting machine wherein the shuttles follow an arc-shaped path
US4777988A (en) Reading device for dobby
DE276015C (cs)
EP1544509A1 (en) Driving device
RU10720U1 (ru) Кулачковый зевообразовательный механизм бесчелночного ткацкого станка

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20060701