CS269979B2 - Conducting mechanism for upper thread in sewing machine - Google Patents
Conducting mechanism for upper thread in sewing machine Download PDFInfo
- Publication number
- CS269979B2 CS269979B2 CS863272A CS327286A CS269979B2 CS 269979 B2 CS269979 B2 CS 269979B2 CS 863272 A CS863272 A CS 863272A CS 327286 A CS327286 A CS 327286A CS 269979 B2 CS269979 B2 CS 269979B2
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- lever
- thread
- upper thread
- guide device
- yarn
- Prior art date
Links
Classifications
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D05—SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
- D05B—SEWING
- D05B47/00—Needle-thread tensioning devices; Applications of tensometers
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D05—SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
- D05B—SEWING
- D05B49/00—Take-up devices, e.g. levers, for the needle thread
- D05B49/02—Take-up devices, e.g. levers, for the needle thread operated by cams or linkages
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D05—SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
- D05B—SEWING
- D05B53/00—Thread- or cord-laying mechanisms; Thread fingers
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Textile Engineering (AREA)
- Sewing Machines And Sewing (AREA)
- Preliminary Treatment Of Fibers (AREA)
- Materials For Medical Uses (AREA)
- Guides For Winding Or Rewinding, Or Guides For Filamentary Materials (AREA)
- Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
- Details Of Garments (AREA)
- Ceramic Products (AREA)
Description
(57)Na rámu šicího stroje je vytvořena štěrbina, která leží ve svislé rovině a prochází od horní strany rámu Šicího stroje do přední strany. Napínač, upravovači pružina a dolní vodič horní nitě jsou umístěny podél směru, v němž probíhá štěrbina. Niřová páka je uložena tak, že se pohybuje tam a zpět vodorovně napříč prostorem mezi dvojicí vodičů horní nitě. Umístění horní nitě do napínače, upravovači pružiny a do dvou vodičů horní nitě, může být provedeno jednoduchým zatažením horní nitě svisle dolů štěrbinou. Když se niřová páka pohybuje tam a zpět, během svého dopředného pohybu zachytí část horní nitě umístěnou mezi oběma vodiči horní nitě a zatáhne ji do písmene tvaru V. Během svého vratného pohybu kni£ová páka uvolní horní nit a dovolí její uvolnění do tvaru kličky.
i
CS 269 979 B2
Vynález se týká vodícího ústrojí horní nitě pro Sici stroj opatřený zejména rámem a otočným hlavním hřídelem uloženým v rámu, zásobou horní nitě a Sici jehlou.
šicí stroj je opatřen řadou součástí, do nichž musí být vložena horní nit před tím, než je možno zahájit Sítí, sestávající z koordinovaných pohybů součástí jako například napínače, niťové páky, vodiče niti, upravovači pružiny a Sici jehly. Vložení nitě do těchto součástí musí být provedeno v daném pořadí· Proces navlékání nitě obvykle obsahuje alespoň vodorovné tažení nitě od cívky směrem к hlavě stroje, navlečení nitě kolem horního vodiče nitě, který změní směr horní nitě dolů, její protažení napříč horní deskou к přední straně stroje, navlečení nitě do napínače nebo do upravovači pružiny, změnit směr nahoru, navlečení do niťové páky, protažení dolů a navlečení do jehly přes další vodič nitě· Tedy horní nit tažená od cívky muBÍ být tažena vodorovně,příčně a svisle, předtím než se dostane do jehly a mimoto je rovněž nutné navlečení nitě do niťové páky. Navlečení horní nitě do niťové páky tímto způsobem je zvláště pracné. Činnost zatahování a navlékání nitě současně se změnou jejího pohybu je rovněž pracné, zabírá příliš dlouhý čas a úsilí a není to snadná operace, zvláště pro začátečníky v oboru šití·
Nevýhody známých vodicích ústrojí horní nitě pro šicí stroje odstraňuje vodicí ústrojí horní nitě pro Šicí stroj opatřený zejména rámem a otočným hlavním hřídelem uloženým v rámu, zásobou horní nitě a šicí jehlou, podle vynálezu, jehož podstatou je, že je tvořeno dvojicí vodičů, opatřených zářezy nebo výřezy pro průchod horní nitě a umístěné s potřebnými odstupy, krytkou a niťovou pákou opatřenou částí přizpůsobenou pro pohyb tam a zpět prostorem mezi dvojicí vodičů a krytkou, přičemž během jejího dopředného pohybu její volný konec ve tvaru háčku zachytí část horní nitě mezi dvojicí vodičů v krytce a zatáhne horní nit a přitom ji ohne do tvaru písmene V a bě- . hem zpětného pohybu tuto horní nit přestane táhnout·
Podle tohoto vynálezu, je-li nit uložena tak, že prochází dvojicí vodičů, niťová páka může na nit působit daným způsobem, aniž by bylo nutno navlékat nit do niťové páky. To znamená, během pohybu tam a zpět provádí niťová páka funkci napínání a uvolňování niti o hodnotu nutnou pro vytvoření očka.
Ve výhodném provedení tohoto vynálezu je niťová páka zabudována do rámu šicího stroje. Rám je v přední stěně opatřen Štěrbinou vytvořenou tak, že jednoduchým vložením niti podélně do štěrbiny je tato uvedena do stavu, kdy prochází vodiči nitě. Vodicí ústrojí horní nitě rovněž obsahuje napínač, který horní nit napíná a upravovači pružinu přizpůsobenou pro vedení horní nitě tak, že vyrovnává její povolení, napínač a upravovači pružiny jsou umístěny tak, že působí na nit, když táto prochází štěrbinou a je vedena vodiči. Podle tohoto výhodného provedení*je umístění horní nitě do vodícího ústrojí horní nitě dosaženo jednoduchým vložením niti do Štěrbiny. Podle tohoto provedení, součásti, včotně niťové páky, které tvoří vodicí ústrojí horní niti, mohou být zcela vestavěny do rámu šicího stroje.
štěrbina je s výhodou umístěna svisle, takže svislá rovina, procházející štěrbinou, prochází rovněž Sici jehlou nebo vedle ní a niťová páka se pohybuje tam a zpět vodorovně. V tomto uspořádání pouhé vložení niti a zatažení dolů bude mít za následek, že nit se dostane к šicí jehle, takže není nutno měnit směr niti a dráha niti ve vodicím ústrojí horní nitě může být zkrácena·
Vypnutí průvěsu provedené niťovou pákou a upravovači pružinou se tedy rychle přenese na jehelní kličku. To je zvláště výhodné, je-li použita jako horní nit vysoce pružná nit.
Příkladné provedení vodícího ústrojí podle vynálezu je znázorněno na výkresech, kde obr. 1 představuje perspektivní pohled na část rámu Šicího stroje, obr. 2 půdorys části rámu šicího stroje znázorněné na obr. 1, obr. 3 pohled na Část znázorněnou na obr. 1 v nárysu,
CS 269 979 B2 obr. 4 čelní pohled na úpravu krytky znázorněné na obr. 1, která má v řezu tvar písmene U, obr. 5 pohled na další úpravu krytky podle obr. 1, a způsob upevnění upravovači pružiny, obr. 6 pohled odpovídající obr. 3, s jiným způsobem uložení upravovači pružiny, obr. 7 čelní pohled na napínač spojený 8 upravovači pružinou, obr. 8 pohled v řezu podél čáry VIII-VIII v obr. 7, obr. 9 čelní pohled na část šicího stroje 8 dalším příkladným provedením vodícího ústrojí nitě, obr. 10 půdorys části znázorněné na obr. 9, obr. 11 a pohledy v řezu pro vysvětlení činnosti upravovači pružiny znázorněné na obr. 9, obr.
půdorys dalšího provedení vynálezu, schematicky znázorňující niťovou páku a její ovládací ústrojí, obr. 14 je perspektivní pohled na část Šicího stroje s dalším provedením vodícího ústrojí, obr. 15 půdorys části znázorněné na obr. 14, obr. 16 perspektivní pohled na ještě další provedení vynálezu, znázorňující niťovou páku a jí přiřazené uspořádání, obr. 17 a 18 čelní pohledy v různých polohách niťové páky podle obr. 16, obr. 19 graf znázorňující vztah množství přiváděné niti (A) vzhledem ke zdvihu (B) niťové páky podle obr. 16, obr. 20 perspektivní pohled na úpravu niťové páky znázorněné na obr. 16, obr. 21 Čelní pohled na úpravu vodicí desky znázorněné na obr. 16, obr. 22 perspektivní pohled na část šicího stroje podle ještě dalšího provedení vynálezu, obr. 23 půdorys části znázorněné na obr. 22, kde z důvodu názornosti je horní stěna šicího stroje sejmuta, obr. 24 čelní schematický pohled na ještě další provedení vynálezu a obr. 25 zvětšený řez podél čáry XXV-XXV na obr. 24.
Obr. 1 znázorňuje část rámu 1 šicího stroje, znázorněnou rovněž na obr. 2 a 3. Je. na nich znázorněna hlavová část na předním konci ramene rámuj. Tato hlava rámuj je opatřena šicí jehlou 2 upevněnou v pohyblivé jehelní tyči 3 a vyčnívající směrem dolů.
V rámu 1 je uloženo ovládací ústrojí 4 niťové páky 12 a napínač 5. Dále je v rámu 1 uložen hlavní hřídel 6 s možností otáčení a sloužící jako hnací hřídel pro pohon části stroje jako na příklad jehelní tyče J.
Rám 1 je v horní a přední ploše opatřen štěrbinou J, která leží ve svislé rovině zahrnující Šicí jehlu J. К rámu 1 je připevněn vodič 8 nitě 9 (obr. 3), opatřený svislým výřezem pro její vedení. Vodič 8 je umístěn na zadní straně vodorovné části štěrbiny 7. V tomto provedení je nit 9 odtahována z neznázorněné cívky a vedená vodičem J, vložena do štěrbiny J, stažena dolů a navlečena do ouška jehly 2, čímž je skončeno navlečení nitě.
Ovládací ústrojí 4 niťové páky 12 obsahuje vodicí destičku 11 s vodorovně umístěným podlouhlým otvorem 10, která je svými konci upevněna к neznázorněnému sedlu vyčnívajícímu z rámu J. Niťová páka 12 je kyvně uložena na čepu 14 uloženém v sedle 13 vyčnívajícím z rámuj tak, že přední konec niťové páky 12 vystupuje z podlouhlého otvoru 10. Přední konec niťové páky 12 je opatřen háčkem 15 s ven zakřivenou zadní stranou. Jeden konec spojovací tyče 17 je kyvně spojen se středovou částí niťové páky 12 čepem 16., Druhý konec spojovací tyče 17 je kyvně spojen s výstředným čepem 19 umístěným na kotouči. 18. Kotouč 18 je opatřen šroubovým kolem 20 pevně vytvořeným na jeho dolní části a zabírajícím s pastorkem JI upevněným na hlavním hřídeli 6. V tomto uspořádání se otáčení hlavního hřídele 6 přenáší na kotouč 18, jímž otáčí, přičemž niťová páka 12 kýve prostřednictvím spojovací tyče 17.
К přední straně vodicí destičky 11 při jednom jejím konci je připevněna krytka 22 s průřezem ve tvaru písmene U a překrývající část podlouhlého otvoru 10. Krytka 22 má dvojici vodičů 23 a 24 provedených jako rovnoběžné stěny a spojovací stěnu 25, která je spojuje, přičemž otevřená Část krytky 22 směřuje к niťové páce 12, jejíž přední konec zasahuje do krytky 22. V krytce 22 je vytvořen zářez 26 a to ve spojovací stěně 25 a ve vodičích 23 a 24, do něhož je vložena nit_9, přičemž vodiče 23 a 24 slouží к vedení niti _9_. Zářez 26 je vytvořen tak, že se kryje se štěrbinou J. Jeden vodič 23 krytky 22 в průřezem ve tvaru písmene U je opatřen kolmo uspořádanou základovou stěnou 27, která je opatřena
CS 269 979 B2 vodicí drážkou 28 ve tvaru písmene V v poloze přiřazené štěrbině 7 a je rovněž opatřena očkem 29, navazujícím na vodicí drážku 28. Dále je základová stěna 27 opatřena upravovači pružinou 30 procházející svým volným koncem přes vodicí drážku 28.
Napínač 5 je opatřen dvojicí napínacích kotoučků 31 a 32, které jsou к sobě do těsného styku dotlačovány tlačnou pružinou 33. Styčné povrchy napínacích kotdúčků 31 a 32 jsou umístěny tak, že leží ve evislé rovině procházející štěrbinou Stupeň těsnosti napínacích kotoučků 31 a 32 se nastavuje otáčením matice 34, jejíž část vyčnívá z rámuji, a umožňuje toto nastavení.
Navlečení horní nitě 9 se provádí ručním navlečením niti 9 stažené z neznázorněné cívky do vodicí Štěrbiny ve vodiči 8 niti 9 jejím vložením do Štěrbiny 7 a stažením dolů, přičemž nit 9 se táhne směrem к sobě. Následkem toho nit ? zapadne mezi napínací kotoučky 31 a 32 a je dále vedena vodicí drážkou 28, v níž stlačí upravovači pružinu 30 a vnikne do očka 29 zářezu 26. Pak se navleče do šicí jehly 2. Upravovači pružina 30, která je stlačena při navlékání niti_9_ do očka 29, táhne nit 9 vzhůru při svém návratu do nestlačené polohy, jakmile pomine napětí niti_9. Nižová páka 12 může být nyní hlavním hřídelem 6 posunována tam a zpět. Během pohybu niíové páky 12 dopředu, část niti 9, nacházející se mezi vodiči 23 a 24, je zachycena háčkem 15 a je tažena vodorovně, zatímco během návratu niřové páky JL.2. je nit 9 uvolněna.
Na obr. 4 je znázorněna modifikace krytky 22a s průřezem opět ve tvaru písmene U. Krytka 22a je obdobná s krytkou 22 podle obr. 1 až 3 s tím rozdílem, že základová stěna 27 je opatřena obloukovou drážkou 35 přizpůsobenou pro záběr s volným koncem upravovači pružiny 30 a sloužící pro omezení rozsahu jejího pohybu. · . Obr. 5 znázorňuje další provedení krytky 22b s průřezem opět ve tvaru písmene U. Liší se od krytky 22 podle obr. 1 až 3 tím, že zářez 26 v krytce 22b má tvar písmene V. a je opatřen bočním očkem 36 v nejvnitřnější poloze. Zářez 26 a boční očko 36 plní funkci vodicí drážky 28 a očka 29 znázorněných na obr. 1 až 4. Dále vodicí drážka 28 vytvořená v krytce 22b je poměrně mělká. Upravovači pružina 30a je uložena osou své závitové části svisle a je přizpůsobena pro příčný posuv. Normálně je upravovači pružina 30a odtlačována od základově stěny 27.
Obr. 6 znázorňuje příklad upevnění upravovači pružiny 30b к vnitřní straně rámu _1_.
é
Upravovači pružina 30b, znázorněná na obr. 6, má v tomto provedení volný konec tvarován tak, že může být zachycen nití 9 vloženou do Štěrbiny 7_. Upravovači pružina 30b se přemístí do polohy nakreslená plnou čarou je-li nit 9 volná a do polohy nakreslené čerchovaně je-li nit J)_ tažena.
Provedení napínače 5 je znázorněno na obr. 7 a 8. Jeho upravovači pružina 37 Je uložena ve spojení β napínacími kotoučky 38 a 39, přičemž upravovači pružina 37_, která je vytvořena jako část torzní pružiny, je držena tak, že torzní část pružiny je uložena na Čepu 40, který nese napínací kotoučky 38 a 39. Upravovači pružina 37 prochází rovnoběžně s čepem 40 v místě proti obvodovým povrchům napínacích kotoučků 38 a 39 tak, že zde neznázorněná nit, uložená mezi napínacími kotoučky 38 a 39, je zachycena upravovači pružinou 37.
V provedení znázorněném na obr. 7 a 8 je spolu s upravovači pružinou 37 použit zachycovač 43 opatřený vodicí hranou 41 a zaehycovaeí drážkou 42. Jakmile je mezi napínacími kotoučky 38 a 39 nit 9 a je napjata, upravovači pružina 37 se přesune do polohy zakreslené na obr. 8 Čerchovanou čarou. V tomto okamžiku nit 9 klouže po vodicí hraně 41 až se dostane do zaehycovaeí drážky 42.
Na obr. 7 a 8 je znázorněna krytka 44 s průřezem ve tvaru písmene 8 odpovídající krytce 22 s průřezem ve tvaru písmene U znázorněném na obr. 1 až 3. V provedení podle
CS 269 979 B2 obr. 7 л H. Jo krytka 4 4 upravena pro vypuštění předního konce nitovó páky 45. Dále, jak je znázorněno Čerchovanou Čarou, je rám 46 šicího stroje opatřen štěrbinou .47, zatímco krytka 44 je opatřena zářezem 48 proti štěrbině 47. Styčné povrchy napínacích kotoučku 38 a 39 jsou uloženy ve svislé rovině probíhající štěrbinou 47. Čep 40, který nese napínací kotoučky 38 a 39. tvořící napínač _5, je uložen v konzole 49 připevněné ke krytce 44. Tímto způsobem je docíleno sjednocení v tom, že krytka 44 opatřená zářezem 48 sloužícím jako vodič nití 9, napínač 5 a upravovači pružina 37 jsou integrovány v jedné jednotce.
Jakmile se nitová páka 12 nebo 45 pohybuje tam i zpět, nit 9, tažená během pohybu dopředu, je uvolněna do smyčky během vratného pohybu. Tato uvolněná nit 9 je směrově nestálá, má tendenci se omotat kolem okolních výčnělků. Například v provedení podle obr. 1 až 3 může být směr uvolněné niti 9 ovládán mezi vodicí destičkou 11 a vnitřním povrchem rámu _1_, takže omotání niti 9 kolem okolních výčnělků může být do určité míry vyloučeno. Provedení znázorněné na obr. 9 až 12 znázorňuje příkladné uspořádání pro zabránění omotání uvolněné niti 9 kolem okolních výčnělků.
Jak je znázorněno na obr. 10, nitová páka 50 kýve tímtéž způsobem jako nitová páka 12 znázorněná na obr. 2. To znamená, že rotační pohyb kotouče 52, poháněného neznázorněným hlavním hřídelem uloženým v rámu 51 šicího stroje, se přenáší na nitovou páku 50 prostřednictvím spojovací tyče £3. Přední konec nitové páky 50 je umístěn v krytce 54 s průřezem opět ve tvaru písmene U, která je otevřena směrem к niEové páce ,50. U tohoto provedení je délka krytky 54 taková, že obklopuje přední konec nitové páky 50 v rozsahu jejího pohybu. Krytka 54 je vyrobena například z pryskyřice. Na krytce 54 je připevněn vodič 55 niti 9 uspořádaný ve dvojici, která drží nit 9 ve dvou svisle rozmístěných bodech. Vodič 55 je s výhodou vyroben z kovu, například z oceli, z důvodu odolnosti proti opotřebení. Vodič 55 je opatřen zářezy 56 a 57, které dovolují průchod niti 9. Rám 51 šicího stroje je opatřen štěrbinou 58, kryjící se se zářezy 56 a 57.
Krytka 54 je vytvořena jako nedílná část konzoly 60, která tvoří část napínače 59. Konzola 60 obsahuje nosný hřídel 61, na němž je uložena upravovači pružina 62, napínací kotoučky 63 a 64 a zachvcovač 65. dále přítlačná destička 66, tlačná pružina 67, opěrná příruba 68 a stupnice 69. Stupnice 69 je volně otočně uložena na nosném hřídeli _61_, přičemž otáčení stupnice se přenáší na opěrnou přírubu 68 zabírající se stupnicí 69. Vnitřní povrch opěrné příruby 68 je opatřen nežnázorněným vnitřním závitem, takže opěrná příruba 68 je na nosném hřídeli 61 pohyblivá tam a zpět po neznázorněném vnějším závitu vytvořeném na vnějším povrchu nosného hřídele 61. Síla, jíž tlačná pružina 67 působí na přítlačnou destičku 66 se nastavuje polohou opěrné příruby 68, přičemž se nastavuje přídržná síla vyvozená mezi dvojicí napínacích kotoučků 63 a 64. Upravovači pružina 62 a zachycovaČ 65 jsou obdobné jako upravovači pružina 37 a zachycovač 43 znázorněné na obr. 7 a 8.
V provedení, znázorněném na obr. 9 až 12 jsou napínací kotoučky 63a a 64 opatřeny výčnělky 70 a 71. Na obr. 11 a 12 prochází napínačem 59 horní nit 72. Je-li tato uvolněna, upravovači pružina 62 zatáhne nit 72 zpět, jak je znázorněno na obr. 11. Je-li nit 72 tažena^upravovači pružina 62 se přemístí, jak je znázorněno na obr. 12. Výčnělky 70 a 71 slouží pro ohraničení pohybu upravovači pružiny 62 a vedou nit 72, přičemž zabezpečují, aby nit 72, vložená do štěrbiny 58 byla rovněž zavedena mezi napínací kotoučky 63 a 64♦
V každém provedení, znázorněném na obr. 1 až 3, obr. 5, 6, 7, 8a obr. 9 až 12, je upravovači pružina 30, 30a, 30b, 37, 62 umístěna mezi niEovou pákou 12, 45, 50 a šicí jehlou 2 nebo velmi blízko od niíové páky 12 , 45, 50, aby dráha niti 9, 72 od upravovači pružiny 30, 30a, 30b, 37, 62 к šicí jehle 2 byla co nejkratší. U těchto provedení tažení niti zpět upravovači pružinou 30, 30a, 30b, 37, 62 zajistí, že průvěs jehelní smyčky, procházející neznázorněným chapačem, je rychle odstraněn, čímž se vytváří příznivé podmínky pro šití.
CS 269 799 B2
V provedení znázorněném na obr. 13, se dráha pohybu niťové páky 73 směrem dopředu liší od jejího pohybu zpět, neboť výstředný čep 76, na němž je niťová páka 73 vytvořená ve tvaru písmene L, svým jedním koncem uložena, je upevněn výstředně na kotouči 75 otočném ve směru Šipky 74 a spřaženém 8 hlavním hřídelem Šicího stroje. К rámu Šicího stroje je připevněna nosná konzola 77 opatřená čepem 78, к němuž je otočně připojen jeden konec spojovací tyče 79. Druhý konec spojovací tyče 79 je otočně připojen к ohnuté části niťové páky 73 čepem 80. Volný konec niťové páky 73 je opatřen háčkem 81. I u tohoto provedení je vodič 82 pro vedení příze opět o průřezu ve tvaru písmene U, který je otevřen směrem к niťové páce 73, jejíž volný konec do vodiče 82 zasahuje. Vodič 82 je opatřen zářezem £3, který dovoluje průchod niti, která je vedena tak, že prochází nejvnitřnějším pásmem zářezu 83.
V tomto provedení, kdy se kotouč 75 otáčí ve směru šipky 74, niťová páka 73 provádí určitý druh kývaného pohybu. Dráha pohybu háčku 81 Je taková, že se pohybuje po dopředně dráze 84 během dopředného pohybu a po vratné dráze 85 během vratného pohybu. Tedy háček 81 protíná nejvnitřnější konec zářezu 83 na dopředně dráze 84 a zachytí nit. Během vratné dráhy 05 Jo pak háček 81 vzdálen od zářezu £3, takže není ve styku s nití, anebo i kdyby byl, pouze se niti dotkne a ta snadno klouže po předním konci háčku 81 a je okamžitě uvolněna.
V tomto provedení, když se niťová páka 73 vrací, je bezpečně zabráněno, aby opět zachytila horní nit, jejíž průvěs byl spotřebován, když, jehelní klička prošla chapačem. Co se týče zařízení pro vytvoření jiné dráhy dqpředného a zpětného pohybu niťové páky 73 než je znázorněno na obr. 13, může být pro Její pohon použit spojovací mechanismus jiného provedení, například drážková vačka, desková vačka, čelní vačka a podobně, spřažený pro otáčení s hlavním hřídelem šicího stroje. Dále může být použita kombinace vačky a spojovacího mechanismu.
U provedení, znázorněného na obr. 14 a 15 se niťová páka 86 pohybuje odlišně. Niťová páka 86 je uložena na kluzátku 88, 'které je uloženo kluzně na vodicí tyči 37, která je připevněna к vodicí desce 90 upevněné к rámu 89 šicího stroje. Vodicí deska 90 je opatřena podlouhlým otvorem 91 vytvořeným rovnoběžně s vodicí tyčí 87. Vodicí deska 90 je opatřena dvojicí vodičů 92 a 93 niti, které vyčnívají do mezery mezi vodicí deskou 90 a rámem 89 šicího stroje. Vodiče 92 a 93 jsou opatřeny výřezy 94 a 95 pro průchod horní nitě, zatímco rám 89 je opatřen štěrbinou 96 navazující na výřezy 94 a 95 pro uložení horní nitě a pro její zavedení do výřezů 94 a 95.
Niťová páka 86 se pohybuje tam a zpět mezi vodiči 92 a 93 niti působením kluzátka 88. Jako u.předcházejících provedení niťová páka 86 zachytí část niti umístěnou mezi vodiči 92 a 93 a táhne ji a přitom ji během dopředného pohybu ohýbá do tvaru písmene V, při svém vratném pohybu pak nit uvolní. Kluzátko 88 provádí svůj kluzný pohyb tím, jak přebírá pohyb od hlavního hřídele 97 šicího stroje. Otáčení pastorku 98, uloženého na hlavním hřídeli 97, se přenáší na šroubové kolo 9g,které je s ním v záběru, čímž se otáčí kotouč 100 upevněný na šroubovém kole 99. Kotouč 100 je opatřen výstředným čepem 101 zasahujícím do vodicí drážky 104 vytvořené v jednom ramenu kyvné páky 103 ve tvaru písmene V, uložené na čepu 102. Otáčí-li se kotouč 100, kyvná páka 103 kývá kolem čepu 102 působením výstředného čepu 101 pohybujícím se ve vodicí drážce 104. К druhému konci kyvné páky 103 je čepem 105 kyvně připojen jeden konec spojovacího táhla 10.6, jehož druhý konce je kyvné spojen s kluzátkem 88 pomocí dalšího čepu 107. Kyvný pohyb kyvné páky 103 je přenesen na kluzátko 88 pomocí spojovacího táhla 106, přičemž kluzátko 88 se na vodicí tyči 87 pohybuje tam a zpět.
Důležitý problém, který musí být vyřešen se zmenšováním velikosti šicího stroje, je docílit co nejmenší zdvih niťové páky. Provedení znázorněné na obr. 16 až 18 představuje ře
CS 269 979 B2 šení tohoto problému. Avšak není’ možné jednoduše zmenšit velikost niEové páky, protože zmenší-li se zdvih pohybu niEové páky, znemožní se přivést tolik niti, kolik je nutné na to, aby chapač prošel jehelní kličkou. Podobně, zmenšenou niEovou pákou není možné . zatáhnout uvolněnou nit po průchodu chapače, aby se vymezilo uvolnění horní niti a aby se nit správně napnula. V provedení podle obr. 16 až 18 může být zdvih niEové páky zmenšen bez zhoršení její funkce.
Podle obr. 16 niEová páka 110, kyvně uložená jedním svým koncem na čepu 109 upevněném na sedle »108 vytvořeném v těle šicího stroje, má volný konec rozvidlen a tvoří dvě háčkovité části 111 a 112, které vyčnívají z podlouhlých otvorů 114 a 115 vytvořených ve vodicí desce 113 umístěné uvnitř rámu šicího stroje. Vodicí deska 113 je opatřena dvojicí svisle proti sobě umístěných vodičů 116 a 117 horní niti 118, které jsou opatřeny výřezy 119 a 120 pro průchod horní niti 118. Vodicí deska 113 je dále opatřena kolíkem 121 vyčnívajícím z plochy mezi podlouhlými otvory 114 a 115.
NiEová páka 110 kýve jakmile dostane pohyb od hlavního hřídele 122 prostřednictvím kotouče 123 a spojovací tyče 124 shodně jako u provedení znázorněného na obr. 1 až 3. Během dopředného pohybu niEové páky 110 její háčkovité části 111 a 112 zachytí a táhnou část horní niti 118, umístěnou mezi vodiči 116 a 117, jak je znázorněno na obr. 17. Jakmile se niEová páka 110 pohybuje dále, zachytí se horní nit 118 o kolík 121, čímž dojde к jejímu ohnutí do tvaru písmene M, jak je znázorněno na obr. 18.
Graf na obr. 19 znázorňuje množství přivedené niti 118 vzhledem к pohybu niEové páky 110. Horní nit 118, která je přiváděna do neznázorněné zásoby vratným pohybem niEové páky 110, přichází do styku s kolíkem 121 v okamžiku znázorněném na obr. 17. Tato poloha niEové páky 110 odpovídá bodu a na obr. 29. Když se niEová páka 110 pohybuje dále dopředu, jak je znázorněno na obr. 18, je množství přivedené horní niti 118 znázorněno plnou čarou 125. To je, od bodu a množství přiváděné horní niti 118 stoupá a nakonec je dosaženo množství přiváděné horní niti 118. Křivka 126, znázorněná čárkovanou Čarou, naznačuje nepřítomnost kolíku 121 a množství _L2 přiváděné horní niti 118, kterého je nakonec dosaženo, je v tomto případě menší. Je tedy zřejmé, že je-li velikost pohybu nibové páky 110 stejná, dosáhne se většího přiváděného množství horní niti 118 použitím kolíku 121. To znamená, naopak, že má-li být dosaženo stejného přiváděného množství horní niti 118, může být velikost pohybu niíové páky 110 zmenšena.
Obr. 20 znázorňuje niEovou páku 127 jiné konstrukce, než je niEová páka 110 znázorněná na obr. 16. NiEová páka 127 obsahuje nosnou část 129 uloženou s možností otočného pohybu kolem čepu 128 a háček 130 pro zachycení horní niti zhotovený například z drátu ohnutého do tvaru písmene U a vyčnívajícího z nosné části 129. Vodicí deska 131 je opatřena širokým podlouhlým otvorem 132, do něhož zasahuje z jedné strany jazýček 133 opatřený kolíkem 134. Háček 130 niEové páky 127, která se dotýká horní niti, prochází nad kolíkem 134 během pohybu dopředu, až se přiblíží к jedné boční hraně podlouhlého otvoru 132.
V tomto provedení znázorněném na obr. 20, je horní nit zachycena háčkem 130 pro styk s horní nití, ohnuta rovněž do tvaru písmene M po zachycení kolíkem 134.
Obr. 21 znázorňuje příklad, kde kolík 121, znázorněný na obr. 17, je například upraven nastavitelně.
Podle obr. 21 je к vodicí desce 113 stavěcím šroubem 138 připojena nastavovací destička 135 opatřená kolíkem 121a. Nastavovací destička 135 je opatřena podélným zarážkovým otvorem 137 pro průchod stavěcího Šroubu 138. Poloha kolíku 121a se nastavuje v rozmezí daném vodicím otvorem 136 vytvořeným ve vodicí desce 113 pro průchod kolíku 121a, nebo zarážkovým otvorem 137. Pomocí tohoto nastavení se mění poloha bodu a znázorněná na obr. 19 a množství přiváděné horní niti jako celku.
CS 269 979 B2
Podlé provedení znázorněných na obr· 16 až 18, obr. 20 a obr· 21 množství přiváděné horní niti jako reakce na dopředný pohyb niťové páky se v konečném stupni zvětší, což je výhodné v tom, že je dále zlepšeno vstřebávání uvolněné horní niti.
V každém provedení znázorněném na obr· 16 až 21 má niťová páka dvě části přicházející do styku s horní nití, avšak může mít tři nebo více částí přicházejících do styku s ní a kolíky mohou být umístěny každý mezi sousedními drahami pohybu částí niťové páky, které přicházejí do styku s horní nití.
Každé z provedení znázorněných na obr. 16 až 21 může být použito v řešení niťové páky určené pro lineární pohyb, znázorněné na obr. 14 a 15. -
V provedení, znázorněném na obr. 22 a 23 je levá strana povrchu rámu 51a šicího stroje opatřena štěrbinou 58a, jíž prochází horní nit 72a, čímž je dosaženo jejího navlečení. Horní nit 72a, odvíjená z neznázorněné cívky, je vedena prvním vodičem 139, umístěným na zadní straně horního povrchu rámu 51a šicího stroje a pak druhým vodičem 140 horní niti 72a umístěným vedle horního konce štěrbiny 58a a pak je založena do této štěrbiny 58a.
Podle obr. 23 otáčení hlavního hřídele 141 se přenáší na kotouč 52a, z něj pak přenosovým ústrojím na niťovou páku 50a, přičemž toto přenosové ústrojí je shodné s provedením znázorněným na obr. 10. Většina prvků v tomto provedení je stejná jako v provedení znázorněném na obr. 10, rozdíl je však ve směru. Na obr. 22 a 23 jsou součásti shodné se součástmi na obr. 10 a obr. 9 označený в indexem a a opakování téhož popisu je vynecháno. V provedení znázorněném na obr. 22 a 23 je niťová páka 50a umístěna tak, že směřuje к levé straně povrchu rámu 51a a je upravena pro pohyb tam a zpět kolmo na osu hlavního hřídele 141. Dále je použita krytka 54a tvořící vodič horní niti a je uspořádána podélně podél levé strany povrchu rámu 51a, zatímco na horním povrchu tohoto rámu 51a je umístěna'stupnice 69a.
Provedení, znázorněné na obr. 24 a 25 je uspořádáno tak, že niťová páka 142 kýve ve svislé rovině. Pro uvedení této niťové páky 142 do činnosti slouží kotouč 144, souosý s hlavním hřídelem 143, a na nějž je přenáěeno otáčení hlavního hřídele 143. Otáčení kotouče 144 je měněno na pohyb tam a zpět pomocí spojovací tyče 145; tento pohyb tam a zpět je pak přenášen na niťovou páku 142.
Přední povrch rámu 146 Šicího stroje je opatřen vodorovně uspořádanou štěrbinou 147 a vedle protilehlých konců této štěrbiny 147 jsou umístěny vodiče 148a a 148b. Horní nit 149 je stahována z neznázorněné cívky a pak je vedena kolem vodiče 150 umístěného na horní straně rámu 146, odkud je vedena dolů a kolem vodiče 148a. Horní nit 149 je pak vedena doleva při pohledu na obr· 24 a kolem dalšího vodiče 148b tak, Že je zavedena do štěrbiny 147 a pak je vedena do šicí jehly 151.
Výřez 152, který slouží jako vodič horní niti 149, je proveden v návaznosti na štěrbinu 147. Výřez 152 je vytvořen v krytce 152 s průřezem ve tvaru písmene U, která ve svislém směrů kryje celý pohyb předního konce niťové páky 142. Dvojice napínacích kotoučků 154, 155, tvořících část napínače, je umístěna v návaznosti na štěrbinu 147 a stupnice 156 pro nastavení přítlačné síly tohoto napínače na horní nit 149 je viditelně umístěna na přední straně rámu 146. .
V provedení znázorněném na obr. 24 a 25 je-li niťová páka 142 vykývnuta vzhůru, zachytí horní nit 149 a uvolní ji, je-li vykývnuta dolů. Avšak tento provozní vztah může být obrácen.
Claims (20)
- PŘEDMĚT VYNÁLEZU1. Vodicí ústrojí horní nitě pro Sici stroj opatřený zejména rámem a otočným hlavním hřídelem uloženým v rámu, zásobou horní nitě a Sici jehlou, vyznačující se tím, že je tvořeno dvojicí vodičů (23, 24, 55, 82, 92, 93, 116, 117) opatřený zářezy nebo výřezy (26, 48, 56, 56a, 57, 83, 94, 95, 119, 120, 152) pro průchod horní nitě (9, 72, 72a,118, 149) a umístěné s potřebnými odstupy, krytkou (44) a niíovou pákou (12, 45, 50, 50a, 73, 436, 110, 127, 142) opatřenou částí přizpůsobenou pro pohyb tam a zpět prostorem mezi dvojicí vodičů (23, 24, 55, 82, 92, 93, 116, 117) a krytkou (44), přičemž během jejího dopředného pohybu její volný konec ve tvaru háčku (15, 81, 111, 112, 130) zachytí část horní nitě mezi dvojicí vodičů (23, 24, 55, 82, 92, 93, 116, 117) v krytce (44) a zatáhne horní nit (9, 72, 72a, 118, 149) a přitom ji ohne do tvaru písmene V a během zpětného pohybu tuto horní nit (9, 72, 72a, 118, 149) přestane táhnout.
- 2. Vodicí ústrojí podle bodu 1, vyznačující se tím, Že nlbová páka (12, 45, 50,50a, 73, 110, 127, 142) je upravena pro kývání hnacím pohybem od hlavního hřídele (6, 122, 143), přičemž její volný konec je určen pro zachycení horní niti (9, 72, 72a, 118, 149).
- 3. Vodicí ústrojí podle bodu 1, vyznačující se tím, že nibová páka (86) pro pohyb tam a zpět je kluzně uložena na rámu s možností lineárního pohybu po vodicí tyči (87) a je spojena s pohybovým ústrojím (98, 99, 100, 101, 103, 106), propojeným s hlavním hřídelem (97).
- 4. Vodicí ústrojí podle bodu 1, vyznačující se tím, že nibová páka (12, 50, 50a, 73, 86, 110, 127, 142) má první stranu směřující dopředu během dopředného pohybu a druhou stranu směřující dopředu během vratného pohybu, přičemž druhá strana je tvarována pro přesmyknutí horní niti (9, 72, 72a, 118, 149) při zpětném pohybu.
- 5. Vodicí ústrojí podle bodu 4, vyznačující se tím, že první strana nibové páky (12,110) je opatřena háčkovitou částí (15, 111, 112), zatímco druhá strana je opatřena dopředu vybíhající zakřivenou částí. *
- 6. Vodicí ústrojí podle bodu 1, vyznačující se tím, že průchod vytvořený v každém vodiči (23, 24, 55, 82, 92, 93, 116, 117) a krytce (44) je tvořen zářezy a výřezy (26, 56, 56a, 57, 83, 94, 95, 119, 120, 152) vyříznutými do jejich hran.
- 7. Vodicí ústrojí podle bodu 6, vyznačující se tím, že dvojice vodičů (23, 24, 55, 82, 92, 93, 116, 117) je tvořena dvojicí rovnoběžných stěn krytky (22, 22a,. 22b, 44, 153) s průřezem ve tvaru písmene U otevřeným směrem к nibové páce, do níž zasahuje volný konec nibové páky a opatřenou spojovací stěnou vodičů horní niti a umožňující průchod horní niti jsou tvořeny zářezem (26, 48, 152) probíhajícím bez přerušení napříč spojovací stěnou (25) krytky (22, 22a, 22b, 44, 153) s průřezem ve tvaru písmene 8 a do každé z rovnoběžných stěn.
- 8., Vodicí ústrojí podle bodu 1, vyznačující se tím, že dvojice vodičů (55) je vytvořena v krytce (54, 54a, 153) s průřezem ve tvaru písmene U otevřeného směrem к nibové páce, přičemž do ní zasahuje volný konec nibové páky, a svou délkou kryje volný konec nibové páky v celém jejím provozním rozsahu pohybu tam i zpět.
- 9. Vodicí ústrojí podle bodu 7, vyznačující se tím, že vedle krytky (22, 22a, 22b, 44, 54) je umístěna upravovači pružina (30, 30a, 30b, 37, 62) upravena pro styk s horní nití pro odstranění jakéhokoliv uvolnění horní nitě.CS 269 979 B2
- 10. Vodicí ústrojí podle bodu 1, vyznačující se tím, že dvojice vodičů (23, 24) niti je uložena svisle proti sobě a nitová páka (12, 45,. 50, 50a, 86, 110, 127) je uložena tam a zpět vodorovně pohyblivě.
- 11. Vodicí ústrojí podle bodu 10, vyznačující se tím, že nitová páka (12, 46, 50,86) je uložena tam a zpět pohyblivě rovnoběžně s hlavním hřídelem.
- 12. Vodicí ústrojí podle bodu 10, vyznačující se tím, že nitová páka (50a) je pohyblivá tam a zpět ve směru kolmém na hlavní hřídel.
- 13. Vodicí ústrojí podle bodů 1, vyznačující se tím, že dvojice vodičů horní niti tvo- řená krytkou (153) je umístěna vodorovně proti sobě a niEová páka (142) je pohyblivá tam a*' zpět svisle. *
- 14. Vodicí ústrojí podle bodu 6, vyznačující se tím, že vodiče (55, 92, 93) horní niti, krytky (22, 44) a niiová páka (12, 45, 50, 86) jsou uloženy uvnitř rámu (1, 46, 51, 89) šicího stroje,který je opatřen štěrbinou (7, 47, 58, 58a, 96, 147) v místě odpovídajícím zářezům nebo výřezům (26, 48, 56, 57, 94, 95) ve vodičích (55, 92, 93) horní niti, přičemž tyto zářezy nebo výřezy (26, 48, 56, 57, 94, 95) dovolují průchod horní nitě vodiči (55, 92, 93).
- 15. Vodicí ústrojí podle bodu 14, vyznačující se tím, že štěrbina probíhá lineárně alespoň přední stranou rámu.
- 16. Vodicí ústrojí podle bodu 14, vyznačující se tím, že štěrbina (147) probíhá vodorovně lineárně alespoň přední stranou rámu.
- 17. Vodicí ústrojí podle bodu 14, vyznačující se tím, že štěrbina (58a) probíhá svisle lineárně alespoň boční stranou rámu.
- 18. Vodicí ústrojí podle bodu 1, vyznačující se tím, že volný konec niřové páky (73) je upraven pro odlišný pohyb po vratné dráze (85) než pro pohyb po dopředně dráze (84) a během zpětného pohybu se pohybuje od té části horní niti, která je umístěna mezi oběma jejími vodiči. ·
- 19. Vodicí ústrojí podle bodu 1, vyznačující se tím, že volný konec nitové páky (110, 127) je tvořen alespoň dvěma částmi (111, 112, 130) přicházejícími do styku s horní nití,které přicházejí do styku s horní nití alespoň na dvou místech, s níž přichází do styku dále kolík (121, 121a, 134) umístěný mezi drahami částí pro styk 8 horní nití pohybujícími se tam a zpět s nitovou pákou, přičemž kolík je upraven pro styk s horní nití, kterou při dopředném pohybu nižové páky ohne.
- 20. Vodicí ústrojí podle bodu 1, vyznačující se tím, že dvojice napínacích kotoučků (63, 64) je opatřena výčnělky (70, 71) vyčnívajícími ve směru štěrbiny (58).
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
JP9737585A JPH0630705B2 (ja) | 1985-05-07 | 1985-05-07 | ミシンの天秤装置 |
JP60138354A JPS61293494A (ja) | 1985-06-24 | 1985-06-24 | ミシン |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CS327286A2 CS327286A2 (en) | 1988-06-15 |
CS269979B2 true CS269979B2 (en) | 1990-05-14 |
Family
ID=26438557
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CS863272A CS269979B2 (en) | 1985-05-07 | 1986-05-06 | Conducting mechanism for upper thread in sewing machine |
Country Status (11)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0204426B1 (cs) |
KR (1) | KR890001859B1 (cs) |
AT (1) | ATE50301T1 (cs) |
AU (1) | AU576149B2 (cs) |
BR (1) | BR8602041A (cs) |
CS (1) | CS269979B2 (cs) |
DE (1) | DE3668925D1 (cs) |
FI (1) | FI85509C (cs) |
NZ (1) | NZ215921A (cs) |
SU (1) | SU1613000A3 (cs) |
TR (1) | TR22755A (cs) |
Families Citing this family (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
CH677509A5 (cs) * | 1988-11-30 | 1991-05-31 | Mefina Sa | |
EP2107147B1 (de) * | 2008-03-31 | 2011-01-26 | Nähmaschinenfabrik Emil Stutznäcker GmbH & Co. KG | Vorrichtung und Verfahren zur Bereitstellung von zumindest einem Faden in einer Steppstichnähmaschine |
CN113089201B (zh) * | 2019-12-23 | 2022-06-17 | 微创投资控股有限公司 | 引线装置和缝合设备 |
CN113293538B (zh) * | 2021-06-30 | 2022-09-13 | 广东海帝隽绣东方实业股份有限公司 | 一种自动绣花用面线分线机及其使用方法 |
Family Cites Families (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
GB204251A (en) * | 1922-12-21 | 1923-09-27 | Union Special Machine Co | Improvements in a looper thread controlling mechanism |
US1938018A (en) * | 1930-09-17 | 1933-12-05 | Doubler Charles W H | Thread control mechanism |
US2054498A (en) * | 1933-03-08 | 1936-09-15 | Ebert Fritz | Overcasting sewing machine |
US2626580A (en) * | 1951-05-12 | 1953-01-27 | Singer Mfg Co | Thread pull-off device for sewing machines |
US4215641A (en) * | 1979-07-05 | 1980-08-05 | The Singer Company | Electronic control of needle thread in a sewing machine |
-
1986
- 1986-04-22 AU AU56449/86A patent/AU576149B2/en not_active Ceased
- 1986-04-22 NZ NZ215921A patent/NZ215921A/xx unknown
- 1986-05-01 EP EP86303340A patent/EP0204426B1/en not_active Expired - Lifetime
- 1986-05-01 DE DE8686303340T patent/DE3668925D1/de not_active Expired - Fee Related
- 1986-05-01 AT AT86303340T patent/ATE50301T1/de not_active IP Right Cessation
- 1986-05-06 TR TR24611A patent/TR22755A/xx unknown
- 1986-05-06 CS CS863272A patent/CS269979B2/cs unknown
- 1986-05-06 BR BR8602041A patent/BR8602041A/pt unknown
- 1986-05-06 SU SU864027548A patent/SU1613000A3/ru active
- 1986-05-07 FI FI861911A patent/FI85509C/fi not_active IP Right Cessation
- 1986-05-07 KR KR1019860003538A patent/KR890001859B1/ko not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CS327286A2 (en) | 1988-06-15 |
EP0204426B1 (en) | 1990-02-07 |
FI85509B (fi) | 1992-01-15 |
FI861911A (fi) | 1986-11-08 |
NZ215921A (en) | 1989-01-27 |
KR890001859B1 (ko) | 1989-05-27 |
TR22755A (tr) | 1988-06-14 |
ATE50301T1 (de) | 1990-02-15 |
AU576149B2 (en) | 1988-08-11 |
SU1613000A3 (ru) | 1990-12-07 |
FI861911A0 (fi) | 1986-05-07 |
KR860009175A (ko) | 1986-12-20 |
BR8602041A (pt) | 1987-01-06 |
FI85509C (fi) | 1992-04-27 |
EP0204426A1 (en) | 1986-12-10 |
AU5644986A (en) | 1986-11-13 |
DE3668925D1 (de) | 1990-03-15 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
WO2006040562A1 (en) | Laparoscopic sewing device | |
GB2250034A (en) | Thread trimmer for sewing machine | |
US4688501A (en) | Upper thread guide mechanism for sewing machines | |
CS269979B2 (en) | Conducting mechanism for upper thread in sewing machine | |
US5063866A (en) | Sewing machine | |
DE60130419T2 (de) | Doppelkettenstichnähmaschine | |
EP0251633B1 (en) | Thread take-up lever device for sewing machines | |
CS244426B2 (en) | Striping device for circular knitting frames | |
WO2002053821A1 (fr) | Machine a coudre avec cassette de fil d'aiguille et cassette de fil d'aiguille | |
EP0451087B1 (de) | Fadenreguliervorrichtung für Nähmaschinen | |
US6959656B2 (en) | Threading apparatus for sewing machine | |
DE3331634A1 (de) | Naehmaschine mit einer fuehrungskurvenanordnung fuer eine fadenfoerdereinrichtung | |
JP4860054B2 (ja) | ミシンの糸案内装置 | |
JPH04141191A (ja) | ミシンの糸通し装置 | |
US4757776A (en) | Thread pull-out mechanism for a sewing machine | |
JPH0719431Y2 (ja) | ミシンの糸案内装置 | |
SU859500A1 (ru) | Швейна машина зигзаг | |
DE309984C (cs) | ||
US189446A (en) | Improvement in take-up devices for sewing-machines | |
JP2002191883A (ja) | ミシンの天秤機構 | |
DD244776A5 (de) | Oberfadenfuehrung fuer naehmaschinen | |
JPS6310147Y2 (cs) | ||
DE308867C (cs) | ||
JPH0221835B2 (cs) | ||
JP2002191886A (ja) | ミシン |