CS195267B2 - Apparatus for selectable holding a shift element of textile machines - Google Patents
Apparatus for selectable holding a shift element of textile machines Download PDFInfo
- Publication number
- CS195267B2 CS195267B2 CS74174A CS17474A CS195267B2 CS 195267 B2 CS195267 B2 CS 195267B2 CS 74174 A CS74174 A CS 74174A CS 17474 A CS17474 A CS 17474A CS 195267 B2 CS195267 B2 CS 195267B2
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- electromagnet
- lever
- cam
- armature
- spring
- Prior art date
Links
Classifications
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D03—WEAVING
- D03D—WOVEN FABRICS; METHODS OF WEAVING; LOOMS
- D03D47/00—Looms in which bulk supply of weft does not pass through shed, e.g. shuttleless looms, gripper shuttle looms, dummy shuttle looms
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D03—WEAVING
- D03C—SHEDDING MECHANISMS; PATTERN CARDS OR CHAINS; PUNCHING OF CARDS; DESIGNING PATTERNS
- D03C13/00—Shedding mechanisms not otherwise provided for
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D03—WEAVING
- D03C—SHEDDING MECHANISMS; PATTERN CARDS OR CHAINS; PUNCHING OF CARDS; DESIGNING PATTERNS
- D03C5/00—Cam or other direct-acting shedding mechanisms, i.e. operating heald frames without intervening power-supplying devices
- D03C5/06—Cam or other direct-acting shedding mechanisms, i.e. operating heald frames without intervening power-supplying devices operated by cam devices other than rotating cams
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D04—BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
- D04B—KNITTING
- D04B15/00—Details of, or auxiliary devices incorporated in, weft knitting machines, restricted to machines of this kind
- D04B15/38—Devices for supplying, feeding, or guiding threads to needles
- D04B15/54—Thread guides
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Textile Engineering (AREA)
- Looms (AREA)
- Electromagnets (AREA)
- Sewing Machines And Sewing (AREA)
- Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
Description
Vynález se týká zařízení pro . volitelné . přidržování · posuvného orgánu textilního · ' stroje, například platiny, poháněného v . jedné koncové poloze · v ’ obou ’ směrech, s přidržovácím · členem, vytvořeným jako · kotva elektromagnetu, kterýžto člen ’ je · · upraven pohyblivě - . z . první · polohy, ’ ve · které přiléhá na elektromagnet, - do -. druhé polohy . ' a který v jedné · své · poloze ’zasahuje do dráhy posuvného orgánu pro jeho přidržení v koncové poloze. ·'·. :··· ' : · · ' . ' '
- Takovéto ·zařízení je · známé ze ' spisu DAS č.· 1535 270. · U ' · tohoto zařízení je přidržovací · Orgán ·upraven jako · listová ·pružina, vytvořená · ' jako· kotva elektromagnetu, · která · je· na' · jednom · ·konci ’ držena permanentním magnetem. · Tato listová · pružina · zasahuje · v normální · poloze · do 'dráhy · pohybu nitěnky a je přitlačována pohyblivou · částí nitěnky na ·elektromagnet. Jestliže se elektromagnet nevybudí, pak · zůstane listová pružina vé ·-své poloze · na-· elektromagnetu. Jestliže se · však · elektromagnet vybudí, ' pak přejde · listová pružina ' v · důsledku svého pružení · zpět · do své · normální · polohy a blokuje nitěnku.· Toto ·známé řešení '' je·· konstrukčně' velmi nákladné a velmi· náročné'· na prostor, neboť obsahuje dva · ’magnety. · , Kromě ' 'toho nelze 'S jistotou’ · zaručit uvolnění'· ' lištové pružiny · od elektromagnetu v důsledku rema. -. . . ··.· 2 ·. ·.· :. · :
nence, · která · se · vyskytuje · u .. elektromagnetů buzených stejnosměrným ’ proudem. ·,'
Úkolem vynálezu jé zlepšit známé . zařízení tak, aby bylo „ . jednoduché konstrukce a . nenáročné na · prostor, · a ’aby · pracovalo · i ’ při velkých ’ pracovních , rychlostech stroje bezvadně · a bez poruch, to , je vytvořit · zařízení tak, aby bylo zajištěno ' spolehlivé· nadzvednutí přidržovacího . orgánu, popřípadě aby se ’ mohl .elektromagnet provést co nejmenší.
Tento úkol se podle vynálezu řeší tím, že kotva elektromagnetu . je . opatřena vačkou, která · je · v . · činném spojení s nejméně · jedním ovládacím ústrojím, upraveným na ’ páce, · a volný konec této páky je spojen s jedním koncem · prvním ’ pružiny, · jejíž · druhý konec je spojen, s držákem dlektrómagnetu, přičemž s' · kotvou elektromagnetu je spojen jeden konec druhé pružiny, jejíž· , druhý konec · je spojen s držákem elektromagnetu.
...Rozvinutí vynálezu · spočívá ’. v -tom, · že ’páka s · ovládacím, 'ústrojím,· tvořeným nejméně jednou · ovládací lištou, '' je výkyvné uspořádaná na ·čepu a ··uprostřed · na · této páce · je upravena kladka, · která, dosedá , na · řídicí kotouč. / ,
Výhodné·· provedení, vynálezu· . spočívá, také v tom, · že ' páka ' s ovládacím ústrojím, . tvořeným nejméně ' · jedním dorazem, ’ ’ je ’ uspořádána posuvně v držáku a je na svém jed195287
195287 nom konci opatřena kladkou, která dosedá na řídicí kotouč.
Posledním význakem vynálezu pak je, že kotva elektromagnetu je vytvořena jako přidržovací hák pro posuvný orgán.
Výhodnost vynálezu spočívá v tom, že v důsledku toho, že je přidržovací orgán přitlačován, může se elektromagnet dimenzovat v menším provedení, neboť nemusí vykonávat žádný zdvih. A protože navíc je přidržovací orgán od nevybuzeného magnetu odtlačován, nemůže dojít к tomu, že by zůstal přidržovací orgán v důsledku remangence magnetu v zaujmuté poloze, tzv. přilepen.
V dalším textu jsou podrobněji vysvětleny příklady provedení podle přiložených výkresů, kde obr. 1 a-2 ukazují první příklad provedení zařízení podle vynálezu, obr. 3 a 4 ukazují druhé provedení, obr. 5 až 7 ukazují třetí příklad provedení a obr. 8 ukazuje čtvrtý příklad provedení zařízení podle vynálezu.
Zařízení znázorněné na obr. 1 až 7 je opatřeno elektromagnetem 2, upevněným v držáku 1, jehož cívka může být připojena na napěťový zdroj přes dva cívkové přívody 3. Buzení elektromagnetu nastává podle řídicího programu.
Kotva 4 elektromagnetu 2 je vytvořena jako přidržovací hák, který je uložen v držáku 1, výkyvně kolem osy 5. S kotvou 4 je v záběru pružina 6, která je jedním svým koncem připojena na držáku 1 elektromagnetu 2. Tato pružina 6 pohybuje kotvou 4 při nevybuzeném elektromagnetu 2 z jejího prvního postavení, při kterém přiléhá na elektromagnet 2 (obr. 1, obr. 3 a obr. 5) do druhé polohy (obr. 2, obr. 4, obr. 6), ve které zabírá s vybráním posuvného orgánu 7, například platiny, a přidržuje ho v první koncové poloze. Tento posuvný orgán 7 je poháněn vratným pohybem v taktu textilního stroje mezi dvěma koncovými polohami. Druhá koncová poloha posuvného orgánu 7 je naznačena čárkovaně. Tento posuvný orgán 7 může například sloužit pro ovládání zařízení pro vedení nitě textilního stroje.
Kotva 4 je opatřena vačkou 4a, s kterou zabírá ovládací ústrojí, které je různě provedeno v příkladech provedení na obr. 1 až 7.
U příkladu provedení podle obr. 1 a 2 toto ovládací ústrojí je opatřeno pákou 8, která je na jednom konci otočná kolem osy 10 a na druhém konci je přes pružinu 11 opřena o držák 1. Asi uprostřed páky 8 je na ní otočně připevněna kladka 12, která zabírá s otočně poháněným řídicím kotoučem 13. Pružinou 11 se dosáhne toho, že kladka 12 přiléhá na řídicí křivku řídicího kotouče 13. Konec páky 8, otočné kolem osy 10, je opatřen ovládací lištou 9, která je v záběru s vačkou 4a.
Řídicí kotouč 13 se otáčí podle pohybu posuvného orgánu 7 v taktu textilního stro je. Spolupůsobí-11 kladka 12, jak je naznačeno na obr. 1, s vystupující částí 13a řídicího kotouče 13, pák se páka 8 nadzvedne a otočí do polohy, ve které ovládací lišta 9, která působí na vačku 4a, přitlačí kotvu 4 na elektromagnet 2 (obr. 1). Při dalším otočení řídicího kotouče 13 pružina 11 zatlačí páku 8 směrem dolů a ovládací lišta 9 se otočí ve směru hodinových ručiček z polohy, znázorněné v obr. 1, do polohy, znázorněné v obr. 2. Není-li v tomto časovém okamžiku elektromagnet 2 vybuzen, pružina 6 zatáhne kotvu 4 do její polohy, ve které je odtažena od elektromagnetu a která je znázorněna na obr. 2. V této poloze zapadá kotva 4 do posuvného orgánu 7, který se v tomto časovém okamžiku nachází ve své dolní koncové poloze a drží ho pevně v jeho koncové poloze (obr. 2).
Jakmile nyní opět vystupující část 13a řídicího kotouče 13 se dostane do záběru s kladkou 12, páka 8 se opět zvedne a otočí ovládací orgán, tvořený ovládací lištou 9 ve směru proti hodinovým ručičkám. Přitom ovládací lišta 9 posune vačku 4a, čímž kotva 4 opět přilehne к elektromagnetu 2.
Při vybuzení elektromagnetu 2, kotva 4, která přiléhá к němu,' je pevně držena a nemůže být odtažena od elektromagnetu 2 pružinou 6. Posuvný orgán 7 zde nemůže být pevně držen v jeho koncové poloze, nýbrž provádí bez překážek svůj vratný pohyb.
Protože kotva 4 je ovládací lištou 9 přivedena к elektromagnetu 2 z polohy, znázorněné na obr. 2, nemusí elektromagnet 2 přitahovat kotvu 4 z její odpadlé polohy, nýbrž pouze přidržovat tuto přiléhající kotvu 4. Proto elektromagnet 2 může mít odpovídající menší rozměr, neboť nemusí vykonávat žádný zdvih.
U příkladu provedení podle obr. 3 a 4 je ovládací ústrojí, podobně jako u příkladu znázorněného na obr. 1 a obr. 2, opatřeno pákou 8, otočnou kolem osy 10, která se na jednom konci opírá prostřednictvím pružiny 11 o držák 1. Na páce 8 je otočně upevněna kladka 12, která je pružinou 11 přitlačována na řídicí křivku řídicího kotouče 13, který se otáčí v taktu textilního stroje.
Na konci páky 8, otočném kolem osy 10, je připevněna ovládací lišta 14. Ovládací lišta 14 spolupracuje analogicky jako ovládací lišta 9 na obr. 1 a 2 s vačkou 4a kotvy 4, je však uspořádaná na jiné straně této vačky 4a, než ovládací lišta 9.
Je-li kotva 4 ve své poloze odpadlé od elektromagnetu 2 (obr. 4), blokuje posuvný orgán 7, který se nachází ve své dolní koncové poloze. V této poloze je kotva 4 držena pružinou 8. Vybudí-li se elektromagnet 2, přitáhne kotvu 4 tak, že tato, jak je ukázáno na obr. 3, dosedne na elektromagnet 2.
Dokud kladka 12, přiléhá na část 13b řídicí křivky, určené body A a B, ovládací lišta 14 nepůsobí na vačku 4a (obr. 3). Nachází-ll se kladka 12 ve vybrání 13c řídicího . . . ·. 5 kotouče 13, otočí se páka 8 pružinou- 11, přičemž ovládací lišta 14 se otočí ve ' Směru hodinových ' ručiček a tlačí . na vačku 4a. Ovládací ústrojí 8, 11, 12, 13, 14 . je vytvořeno tak, že ovládací .lišta - 14 působí na vačku tehdy, . když . kotva 4 přiléhá na elektromagnet 2: Jelikož - tento poslední v tomto časovém - okamžiku není ' vybuzen, kotva 4 je odtlačena ovládací lištou 14 od elektromagnetu 2 - a otočena pružinou 6 do polohy, znázorněné v obr. 4.
Podle toho, je-li elektromagnet 2 vybuzen, nebo není, nachází se kotva 4 v jedné nebo druhé . poloze a . blokuje posuvný orgán 7, resp. ho neovlivňuje.
Odtlačování - kotvy 4 ovládací lištou 14 od elektromagnetu 2 má především - význam u stejnosměrných magnetů, protože kotva po odpojení budicí cívky elektromagnetu 2 následkem remanentního magnetismu může uváznout na elektromagnetu 2. Aby se zamezilo chybnému ovládání, způsobenému nežádoucím uváznutím kotvy - 4, je kotva - 4 při , nevybuzeném elektromagnetu 2 zvedána ovládací lištou 14.
U. příkladu provedení, znázorněného na obr. 5 až 7, je ovládací ústrojí vytvořeno- jako kombinace ovládacích ústrojí podle obr. 1, 2 a 3, - 4. Páka 8, opřená jedním koncem prostřednictvím pružiny 11 o držák 1, je na druhém konci uložena otočně kolem osy 10 a je na tomto konci opatřena dvěma ovládacími lištami 9 a 14. - Mezi nimi je vložena vačka 4a, na kterou působí podle polohy páky 8. Poloha páky 8 je určena - řídicím - kotoučem 13, otáčeným v taktu textilního stroje, který zabírá s kladkou 12, otočně upevněnou na páce 8. ’
Obr. 5 ukazuje kotvu 4 v její poloze, přiléhající k elektromagnetu 2, ve které- je kotva 4 pohybována ovládací lištou 9, - která působí na váčku 4a. Přitom páka 8 se nachází ve své zvednuté poloze, do které je otočena vystupující částí 13a řídicího kotouče 13.
Při dalším otáčení řídicího- kotouče 13 dostane se kladka 12 do polohy, ve které přiléhá na část 13b řídicího kotouče 13, což má za následek otočení páky 8 působením pružiny 11.
Vybudí-li se nyní elektromagnet 2, když kotva 4 přiléhá, pak je pevně držena v této, poloze a neovlivňuje vratný pohyb posuvného orgánu 7.
Naopak, není-li elektromagnet 2 vybuzen při přiléhající kotvě 4, když část 13b zabírá s kladkou 12, může se kotva 4, působením pružiny 6, otočit do své polohy odpadlé od elektromagnetu 2, sledující ovládací lištu 9, která se - otáčí ve smyslu hodinových ručiček, jak je znázorněno na obr. 6. V této poloze kotva 4 drží posuvný orgán 7 v dolní koncové poloze.
Při dalším otáčení řídicího- kotouče 13 zapadne kladka 12 do vybírání 13c (obr. 7). Přitom se páka 8 ještě dále otočí a ovládací lišta 14 tlačí na vačku 4a, v tom případě, že by po odbuzení elektromagnetu 2 kotva 4, následkem remanentního magnetismu, - zůstala lpět - při elektromagnetu 2 a otočný pohyb byl nemožný. Působením ovládací lišty 14 na vačku 4a je kotva 4 odtlačena od elektromagnetu 2 a působením pružiny - 6 je otočena do její odpadlé polohy od elektromagnetu 2 (obr. 7].
Při - dalším otáčení řídicího' kotouče 13 dostane se kladka 12 opět ' - na část ' - 13b řídicího kotouče 13, což má - za následek otočení páky 8 ve směru proti hodinovým ručičkám. Přitom páka 8 zaujme stejnou polohu jako na obr. 6. Ovládací lišta 9, resp. - 14 nepůsobí na vačku 4a kotvy 4.
Jakmile kladka 12 opět naběhne na vystupující část 13a řídicího kotouče 13, páka 8 spolu s ovládací lištou 9 a 14 se dále otočí ve směru proti hodinovým ručičkám. Ovládací lišta 9 začíná tlačit na vačku 4a. Kotva 4 se tím pootočí ve směru k elektromagnetu 2 až dolehne na - elektromagnet. Nyní se opakuje, při dalším otáčení řídicího kotouče 13, vpředu popsaný - průběh pohybů.
Obr. 8 ukazuje další formu provedení zařízení podle vynálezu. Na držáku 15 je připevněn elektromagnet -16. Kotva 17 elektromagnetu je vytvořena ve tvaru desky a je opatřena smýkadlem 18,- vedeným posuvně v přidržovacím zařízení, resp. držáku 15. Se smýkadlem 18 - ' zabírá pružina - 19, připevněná k držáku -15, která se snaží odtahovat smýkadlo 18 spolu s kotvou 17 od elektromagnetu 16. .
Na smýkadle je provedena vačka 18a, která zabírá s drážkou 20a páky 20, vedené v držáku 15. Drážka 20a je vymezena dvěma dorazy. 20b a 20c, působícími na vačku 18a.
Na jednom konci je - ' ovládací páka 20 spojena s pružinou 21. - Opačný konec páky 20 je opatřen kladkou 22, která působením pružiny 21 je přitlačována na řídicí křivku řídicího- kotouče 23, otáčeného v taktu textilního stroje.
Zařízení podle obr. 8 pracuje stejným způsobem jako zařízení, znázorněné na obr. 5 až 7.
Působí-li, jak - - je znázorněno na obr. 8, vystupující část 23a řídicího kotouče 23 na - kladku 22, posune - se páka 20, proti působení síly pružiny 21 a - doraz - tlačí na vačku 18a, čímž se kotva 17 přitlačí na elek. tromagnet 16.
V této poloze- kotvy 17, ve které přiléhá na elektromagnet 16, se nachází volný konec smýkadla 18 .mimo pohybovou dráhu posuvného- orgánu, který vykonává vratný pohyb, který není znázorněn, a který odpovídá posuvnému orgánu 7 na obr. 1 až 7. Tím vratný pohyb - posuvného orgánu není ovlivňován.
Otáčí-li se řídicí kotouč 23 dál, dostane se kladka 22 na část 23b řídicího kotouče 23, což má za následek axiální posuv páky 20, způsobený pružinou 21.
Je-li - v tomto časovém okamžiku elektromagnet 16 s přiléhající kotvou 17 vybuzen, » я л. л ?
195287 tato je. pevně držena á nenásleduje pohyb ovládací páky 20. . ; . Jestliže však eíektrómagnet 16 není vybuzen, kotva 17 a smýkadlo 18, působením tahu pružiny 19, sledují posuvný pohyb .páky 20. Zůstane-li však kotva 17 následkem remenent-ního magnetismu na elektromag;netu 16 viset, pak tlačí doraz 20c na vačku 18a, jakmile kladka 22 spadne do vybrání 23c řídicího kotouče 23. To způsobí zvednutí kotvy 17 a dovolí axiální posuv smýkadla 18.
Ovládací páka 20 a také smýkadlo 18 se posouvají až do polohy označené čárkované, ve které smýkadlo blokuje posuvný orgán, o kterém byla výše zmínka, a Který není znázorněn, v jeho koncové poloze, jak to bylo vysvětleno podle obr. 1 až 7.
U příkladu provedení podle obr. 8 by bylo také možné provést smýkadlo 20 na jeho konci tak, aby při kotvě 17 přiléhající na eíektrómagnet 16 blokovalo posuvný orgán v jeho jedné koncové poloze a odpadlé poloze kótvy 17, která je znázorněna čárkovaně, by pohyb posuvného orgánu ovlivněn nebyl.
V případě potřeby může být jeden nebo druhý z dorazů 20b a 20c na ovládací páce 20 vynechán, aby se dosáhlo pouze zvednutínebo přitlačení kotvy 17.
Je samozřejmé, že při všech příkladech _
provedení . časový. okamžik vybuzení,.. resp. odbuzení elektromagnetu 2, resp. 16; musí být sladěn s pohybem posuvného orgánu 7 a s odpovídajícím otáčením řídicího kotouče 13, resp. 23. Jak již bylo řečeno, Jak vrátný pohyb posuvného .orgánu 7, tak i otáčení řídicího kotouče 13, resp. 23 se děje v taktu textilního stroje. ?·
Pomocí popsaného zařízení., se ..může, ovlivňovat podle volby pohyb posuvného orgánu, resp. řídicího orgánu popsaným způsobem. Podle toho, zda je eíektrómagnet v určitém časovém okamžiku vybuzen nebo není, blokuje přidržovací člen, vytvořený-jako kotva elektromagnetu, podle volby posuvný orgán, například platinu, v jeho koncové poloze.
Jak bylo popsáno, -pomocí ovládacího ústrojí se při nevybuzeném elektromagnetu pohybuje kotvou smérem к elektromagnetu a nebo se od něho zvedá.
Přltlačí-11 se kotva pomocí ovládacího ústrojí na eíektrómagnet; nemusí se tento provésti jako zvedací magnet, nýbrž pouze jako přidržovací magnet. ; ·
Mechanickým zvedáním kotvy při nevybuzeném elektromagnetu se zamezí poruchám , v provozu, které by mohly být způsobovány uvíznutím kotvy, elektromagnetu následkem remanentního magnetismu.
Claims (4)
- РйвЬмет VYNÁLEZU1. Zařízení pro volitelné přidržování posuvného orgánu textilního stroje, například platiny, poháněného v jedné koncové poloze v obou směrech, s přidržovacím člehein, vytvořeným jako kotva elektromagnetu, kterýžto člen je upraven pohyblivě z první polohy, ve které přiléhá na elektromaghet, do druhé polohy, a který v, jedné své poloze zasahuje do. dráhy pohybu posuvného orgánu pro jeho přidržení v koncové poloze, vyznačující se tím, že kotva .(.4, 17) elektromagnetu (2, 16) je opatřena vačkou (4a, 18a), která Je v činném spojení nejméně s jedním ovládacím ústrojím, upraveným na páce (8, 20) a volný konec této páky (8, 20) je spojen s jedním koncem první pružiny (11, 21), jejíž druhý konec je spojen s držákem (1, 15) elektromagnetu (2, 16), přičemž s kotvou (4, 17) elektromagnetu (2, 16) je spojen jeden konec druhé pružiny (6, 19), jejíž druhý konec je spojen s držákem (1, 15) elektromagnetu . (2, 16).
- 2. Zařízení podle bodu 1 vyznačující se tím, že páka (8) s ovládacím ústrojím, tvořeným nejméně jednou ovládací lištou (9, 14):, je výkyvné uspořádána na čepu (10), a uprostřed na páce (8) je upravena kladka (12), která dosedá na řídicí kotouč (13).
- 3. Zařízení podle bodu 1 vyznačující se tím, že páka (20) s ovládacím ústrojím, tvořeným nejméně jedním dorazem (20b, 20c), je uspořádaná posuvně v držáku-(15) elektromagnetu (16) a je na svém jednom konci opatřena kladkou (22), která dosedá na řídicí kotouč (23). . .
- 4. Zařízení podle bodu 1 až 3 vyznačující se tím, že kotva (4,17) elektromagnetu (2, 16) je vytvořena jako přidržovací hák pro posuvný orgán (7).
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CH30373A CH543127A (de) | 1973-01-10 | 1973-01-10 | Vorrichtung zum wahlweisen Festhalten eines hin- und hergehend angetriebenen Steuerorganes einer Textilmaschine in einer seiner Endstellungen |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CS195267B2 true CS195267B2 (en) | 1980-01-31 |
Family
ID=4183919
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CS74174A CS195267B2 (en) | 1973-01-10 | 1974-01-10 | Apparatus for selectable holding a shift element of textile machines |
Country Status (9)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US3875425A (cs) |
JP (1) | JPS598052B2 (cs) |
CH (1) | CH543127A (cs) |
CS (1) | CS195267B2 (cs) |
DE (1) | DE2359135C3 (cs) |
ES (1) | ES421359A1 (cs) |
FR (1) | FR2215821A5 (cs) |
GB (1) | GB1429154A (cs) |
IT (1) | IT1002346B (cs) |
Families Citing this family (12)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
JPS5189070U (cs) * | 1975-01-11 | 1976-07-16 | ||
DE2904367C3 (de) * | 1979-02-06 | 1982-01-07 | Karl Mayer Textil-Maschinen-Fabrik Gmbh, 6053 Obertshausen | Elektromagnetisch arbeitende Jacqard-Steuervorrichtung |
CH648877A5 (de) * | 1980-12-22 | 1985-04-15 | Textilma Ag | Vorrichtung zum wahlweisen festhalten der zwei hin- und hergehend angetriebenen steuerorgane einer fachbildevorrichtung einer webmaschine. |
FR2515703B1 (cs) * | 1981-11-05 | 1983-12-09 | Staubli Sa Ets | |
EP0082907A1 (de) * | 1981-12-28 | 1983-07-06 | GebràDer Sulzer Aktiengesellschaft | Kupplungsanordnung zum Steuern der Schäfte einer Webmaschine |
CS231620B1 (en) * | 1982-03-29 | 1984-12-14 | Andrej Vajda | Electromechanical converter |
CS233366B1 (en) * | 1982-07-20 | 1985-03-14 | Josef Blazek | Apparatus for control of hooks of high-speed rest-less dobby machine |
CS236253B1 (en) * | 1982-07-20 | 1985-05-15 | Josef Blazek | Device for dobby machine's hooks control introducing hooks on carrying blades in accordance with programme |
US5018556A (en) * | 1988-04-01 | 1991-05-28 | Murata Kikai Kabushiki Kaisha | Dobby loom with a magnetically operated hook selector |
GB2265098B (en) * | 1992-03-21 | 1994-12-14 | Gibson Centri Tech Limited | Centrifugal casting machines and apparatus for use therewith |
DE202015106106U1 (de) | 2015-11-11 | 2017-02-16 | Carsten Seifert | Magnetbaugruppe für eine Webmaschine |
DE102015119503B4 (de) | 2015-11-11 | 2020-12-17 | Carsten Seifert | Magnetbaugruppe für eine Webmaschine |
Family Cites Families (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US1916232A (en) * | 1929-07-24 | 1933-07-04 | Robert E Paris | Record analyzing mechanism |
US3749935A (en) * | 1972-03-09 | 1973-07-31 | Steel Corp | Variable speed bi-directional control mechanism |
-
1973
- 1973-01-10 CH CH30373A patent/CH543127A/de not_active IP Right Cessation
- 1973-11-28 DE DE2359135A patent/DE2359135C3/de not_active Expired
- 1973-12-11 ES ES421359A patent/ES421359A1/es not_active Expired
- 1973-12-14 FR FR7344794A patent/FR2215821A5/fr not_active Expired
- 1973-12-26 US US427625A patent/US3875425A/en not_active Expired - Lifetime
- 1973-12-27 IT IT32266/73A patent/IT1002346B/it active
-
1974
- 1974-01-10 CS CS74174A patent/CS195267B2/cs unknown
- 1974-01-10 GB GB119174A patent/GB1429154A/en not_active Expired
- 1974-01-10 JP JP49005648A patent/JPS598052B2/ja not_active Expired
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
DE2359135C3 (de) | 1978-12-21 |
GB1429154A (en) | 1976-03-24 |
ES421359A1 (es) | 1976-04-16 |
JPS598052B2 (ja) | 1984-02-22 |
FR2215821A5 (cs) | 1974-08-23 |
CH543127A (de) | 1973-10-15 |
US3875425A (en) | 1975-04-01 |
DE2359135A1 (de) | 1974-07-11 |
DE2359135B2 (de) | 1978-04-20 |
IT1002346B (it) | 1976-05-20 |
JPS505633A (cs) | 1975-01-21 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CS195267B2 (en) | Apparatus for selectable holding a shift element of textile machines | |
US3262285A (en) | Electromagnetic needle selection mechanism | |
US4727713A (en) | Roving or sliver clamping device for a drafting frame or a spinning machine | |
US4429553A (en) | Cam-support carriage for a knitting machine | |
BE1003729A3 (fr) | Dispositif ameliore de selection et de presentation des fils de trame pour des metiers a tisser a grande vitesse. | |
JPS6223826Y2 (cs) | ||
US3903538A (en) | Electrically controlled camera shutter mechanism | |
KR19980063608A (ko) | 전자기 작동 자카드 제어장치 | |
US4838048A (en) | Knitting machine | |
CZ180994A3 (en) | Needle selection mechanism for circular knitting machines | |
US3545352A (en) | Exposure control apparatus for a photographic camera | |
US3437027A (en) | Photographic shutter with an electronic timing device | |
US5138850A (en) | Spring biased pattern bars having electromagnetic selectors | |
US20070028652A1 (en) | Sliding resistance adding device for weft knitting machine | |
US3636850A (en) | Shutter operator using permanent and electromagnets | |
US2160390A (en) | Two-way operating mechanism for shutters | |
US4442869A (en) | Apparatus for the optical retention of the two reciprocatingly driven control elements of the shed forming arrangement associated with a loom | |
US2309349A (en) | Three-position relay | |
JP2825619B2 (ja) | 電気的糸選択装置を有する織機 | |
KR970011131B1 (ko) | 전기장치내의 기능 요소 위치 변경 장치 | |
PL182249B1 (pl) | Urzadzenie sterujace wyborem funkcji przesuwnych widelek maszyny koronkarskiej PL | |
JP2789055B2 (ja) | よこ糸選択供給装置 | |
US3304525A (en) | Polarized relay for controlling devices provided with to-and-fro moving elements | |
JPH06316830A (ja) | ジャカード織機のヘルドロッド制御装置 | |
DE220136C (cs) |