BG63249B1 - Кабелна линия и метод за осигуряването й срещу въздействие на пожар - Google Patents

Кабелна линия и метод за осигуряването й срещу въздействие на пожар Download PDF

Info

Publication number
BG63249B1
BG63249B1 BG102466A BG10246698A BG63249B1 BG 63249 B1 BG63249 B1 BG 63249B1 BG 102466 A BG102466 A BG 102466A BG 10246698 A BG10246698 A BG 10246698A BG 63249 B1 BG63249 B1 BG 63249B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
cable
cables
cable line
line according
retainer
Prior art date
Application number
BG102466A
Other languages
English (en)
Other versions
BG102466A (bg
Inventor
Harry VOLLMER
Klaus Acker
Wolfram Adam
Original Assignee
G+H Montage Gmbh
Bc-Brandchemie Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE19721533A external-priority patent/DE19721533A1/de
Application filed by G+H Montage Gmbh, Bc-Brandchemie Gmbh filed Critical G+H Montage Gmbh
Publication of BG102466A publication Critical patent/BG102466A/bg
Publication of BG63249B1 publication Critical patent/BG63249B1/bg

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02GINSTALLATION OF ELECTRIC CABLES OR LINES, OR OF COMBINED OPTICAL AND ELECTRIC CABLES OR LINES
    • H02G3/00Installations of electric cables or lines or protective tubing therefor in or on buildings, equivalent structures or vehicles
    • H02G3/02Details
    • H02G3/04Protective tubing or conduits, e.g. cable ladders or cable troughs
    • H02G3/0406Details thereof
    • H02G3/0412Heat or fire protective means
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A62LIFE-SAVING; FIRE-FIGHTING
    • A62CFIRE-FIGHTING
    • A62C3/00Fire prevention, containment or extinguishing specially adapted for particular objects or places
    • A62C3/16Fire prevention, containment or extinguishing specially adapted for particular objects or places in electrical installations, e.g. cableways

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Business, Economics & Management (AREA)
  • Emergency Management (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Details Of Indoor Wiring (AREA)
  • Insulated Conductors (AREA)

Abstract

Изобретението се отнася до метод за осигуряване на кабелна линия при пожар и до кабелната линия. При него върху кабелите и детайлите на техните носачи се нанася материал, образуващ под въздействието на високата температура пенообразен задържащ слой,с което се предотвратява разкъсването на пенообразния защитен слой на критичните места на линията исе подобрява противопожарната защита. По метода най-малко в зоната на закрепване на кабелите е предвидено обвиването им, а също и на детайлите на носачите, с носещ материал. Върху него се нанася образуващият задържащ слой материал, като по този начин той прилепва по-добре.

Description

(54) КАБЕЛНА ЛИНИЯ И МЕТОД ЗА ОСИГУРЯВАНЕТО Й СРЕЩУ ВЪЗДЕЙСТВИЕ НА ПОЖАР
Област но техниката
Изобретението се отнася до метод за осигуряване на кабелни линии срещу въздействие на пожар посредством нанасяне върху кабела и елементите, носещи кабела в кабелната линия, на образувател на задържащ топлоспиращ слой, който се разпенва под действието на горещина, както и до кабелна линия, съответно защитена срещу пожар.
При пожар кабелните линии създават особени опасности по няколко причини. Едната от тях е, че пластмасовата изолация на кабела при горене образува интензивно димене с отделяне на вредни и понякога отровни емисии. Друга причина е, че пожарът може да се разпространи бързо по кабелната линия и понякога да се пренесе на отдалечени от първоначалното му огнище места. По тези причини на мерките за противопожарна опасност на кабелните линии трябва да се отдава особено голямо значение.
Предшестващо състояние на техниката
Като пожаропредпазни мерки при кабелните линии се използват образуватели на задържащ слой - материал, който под въздействието на горещина се разпенва. В случай на пожар при кабелна линия, снабдена с такъв образувател на задържащ слой, се образува задържащ топлината разпенен слой, който може да предотврати за известен период от време възпламеняването на изолацията на кабела. При вертикално положени кабелни линии това е недостатъчно, тъй като въпреки образувателя на задържащ топлината разпенен слой, предимно в областта на скрепителните елементи все пак се стига до възпламеняване на кабелната изолация и оттам, до по-нататъшно разширяване на пожара по кабелната линия.
Задача на настоящото изобретение е да се осъществи подобрен метод за осигуряване на кабелните линии срещу въздействие на пожар и съответно подобрена кабелна линия, осигурена срещу пожар.
Техническа същност на изобретението
Методът съгласно изобретението се характеризира с това, че най-малко в зоната на закрепването на кабела, за подобряване на прилепването на образувателя на разпенен уплътнителен слой, се извършва намотаване или обвиване на кабела и на закрепващите го части с материал, носещ образувателя на задържащ слой.
При такова обвиване съгласно изобретението образувателят на задържащ слой няма да прокапе от местата на закрепване и ще запази на тези места на кабела задържащ слой, който напълно да ги покрива.
При едно предпочитано изпълнение на изобретението е предвидено с обвиването да се извършва и бандажиране, с което да се осъществява и допълнително затягане към местата на закрепване на кабела. Чрез тази мярка, допринасяща за стабилизиране на кабела, се постига и това, че в случай на пожар причинените от топлинно разширение релативни премествания на кабела спрямо неговите носачи и по-специално кабелни конзоли, се ограничават и по такъв начин се намалява и разрушаването на уплътнителния слой, предизвиквано от релативните движения.
При едно друго предпочитано изпълнение на изобретението е предвидено да се направи пълно обмотаване или обвиване на кабела с материал, носещ образувател на задържащ слой.
Благодарение на това особено изпълнение се получават следните предимства.
Тъй като както кабелът, така и скрепителните елементи са обвити или обмотани с носещ материал, върху който след това е нанесен образувателя на задържащ слой, вече не е необходимо самите кабелни линии да се покриват с образувател на задържащ слой. Кабелните линии вече не се покриват с образувател на задържащ слой и при по-късно добавяне на кабелна линия покритието за кабелната линия се използва повторно.
С това целесъобразно изпълнение се капселуват продуктите на горенето, което води до още по-висока ефективност.
От пълното обвиване или омотаване на кабела той получава и допълнителна механи ческа защита.
При тази конструкция е възможен един по-лек и по-бърз монтаж.
При друго едно предпочитано изпълнение на изобретението е предвидено като носещ материал да се използва спиращ топлината материал с малък топлинен капацитет. Вследствие на слабото топлоотвеждане нанесеният върху носещия материал образувател на уплътнителен слой се загрява много бързо, така че бързо се достига температурата на реакцията на разпенване, а с това и до образуването на защитния задържащ слой.
Като носещ материал за обвивката са подходящи неорганични материали като минерална вълна, филц, метално фолио, воал от стъклени влакна, тъкани от стъклени влакна, дори мрежа от прорязана и разтеглена ламарина.
Особено предпочитан е носещият материал от минерален воал, който е образуван от минерални влакна, подобно на тъкан. Воалът позволява лесно да се извършва обвиването, а освен това, той притежава и посочените погоре благоприятни качества по отношение на топлинен капацитет и спиране на топлина. Освен това и образувателят на задържащ слой много добре се захваща за воалния материал.
Носещият материал се преработва за предпочитане във форма на ленти или ивици. Това облекчава обвиването и позволява на местата на кръстосване между кабели и кабелни носачи да се извърши и кръстосано обвиване, с което се постига бандажен ефект.
Според една друга форма на изпълнение на изобретението образувателят на задържащ слой може да се нанася под обвивката на кабелите и кабелните носачи, така че в случай на пожар на местата на преход между обвивка и кабел, както и между обвивка и кабелен носач, да се образуват защитни натрупвания от разпенен задържащ материал.
Употребата на топлоспиращ носещ материал има и предимството, че благодарение на намаляване на топлопренасянето в зоната на закрепване на кабелите не се получава размекване на изолационния материал, което допринася за това, че не се получават размествания на кабелите в зоната на закрепване, които биха довели до разкъсване на защитния слой.
Други благоприятни възможности за из пълнение са обхванати от подчинените претенции.
Описание на приложените фигури
Изобретението се изяснява по-подробно с помощта на приложените фигури, от които:
фигура 1 показва първи пример за осъществяване на изобретението за една кабелна линия в хоризонтален разрез.
фигура 2 - друг пример за осъществяване на изобретението при кабелна линия в частичен поглед отгоре.
Примери за изпълнение на изобретението
С позиция 1 на фиг. 1 е обозначена една вертикално положена кабелна линия. Кабелната линия обхваща една закрепена на стената носеща конструкция със схематично обозначени анкерни конзоли 2 и напречен носач 3. На всеки носач 3 са закрепени вертикално положените кабели 4, при което, при изобразеното примерно изпълнение, кабелите 4 са обхванати в кабелна група 5 и кабелна група 6.
Както се вижда от фиг. 1, кабелите 4 могат да бъдат с различни диаметри, като също и в групите 5 и 6 са използвани различни диаметри. В посочения пример за изпълнение кабелите имат изолация от PVC.
С позиция 7 на фиг. 1 са означени резбови шпилки, които са завинтени в съответни резбови отвори в напречния носач 3. Резбовите шпилки освен това са завинтени и в отвори на притискателните планки 8 и 9 за закрепване на кабелите, като планките 8 имат по два отвора, а планките 9 - по един. Посредством непоказани на чертежа затегателни гайки, навити в резбовите шпилки 7, планките 8 и 9 се притискат и закрепват кабелите, разположени между планките и напречния носач 3,
С позиции 10 и 11 на фиг. 1 са означени намотките на кабелите на кабелните групи 5 и 6 в зоната на закрепването им. С намотките са обхванати както частите на кабелите, намиращи се в зоната на закрепването, така и елементите на закрепването. В показания пример обвивките са изпълнени от тъканоподобен минерален воал с форма на лента. Вместо такъв материал би могло да се употреби и минерална вълна, филц, метално фолио, просечена и разтеглена като решетка метална лента, тъкан от стъклени влакна или воал от стъклени влакна.
В прекъснати линии 12 и 13 са изобразени нанесените върху намотките 10 и 11 слоеве от образувател на задържащ слой. Този образувател на задържащ слой при описваните примери за изпълнение представлява един от предлаганите на пазара с обозначенията G+H Brandschutz-Farbe, G+H Brandschutz-Farbe viskos или ВС- Brandschutz-Farbe viskos. Образувателят на зъдржащ слой се нанася с дебелина около 1000 т.
Вън от зоната на закрепване кабелите 4 също са обмазани с образувател на задържащ слой, като помежду обвитите зони и кабелните зони вън от тях се нанася плавен преход от материал от образувателя на задържащ слой.
При поява на топлинно въздействие в случай на пожар, в образувателя на задържащ слой протича реакция на разпенване, при което разпенващият се образувател на задържащ слой образува въглероден разпенен слой с дебелина от 60 до 100 пъти по-голяма в сравнение с дебелината на първоначално нанесения слой. По такъв начин кабелите, включително и в зоните на закрепване, се обхващат от уплътнителна обвивка. Благодарение на грапавата повърхност на намотките 10 и 11, служещи като носачи на образувателя на задържащ слой, разпененият образувател на задържащ слой прилепва достатъчно стабилно и в зоната на закрепване, без да се образуват кухи канали, по които да се възпламени изолацията на кабелите. Благодарение на намотките, по-специално в зоните на закрепване, се предотвратява и евентуално прокапване на материала от образувателя на задържащ слой, който в тези зони прилепва по-слабо, отколкото по кабелните зони. В зоната на намотките освен това, поради по-малкия топлинен капацитет от носещия материал, от който са направени тези намотки, се достига по-бързо до прогряване на образувателя на задържащ слой, поради което в тази зона по-рано се образува защитният задържащ слой или защитните задържащи слоеве. По такъв начин зоната на закрепването се защитава добре и по-рано и се забавя появяването на омекване на изолацията при захващащите планки, което също допринася да се запази по-дълго ефективността на захващането в планките, без да се появят релативни премествания на кабелите спрямо планките, които могат да предизвикат раз късване на задържащия слой, респективно но задържащите слоеве.
В показания на фиг. 2 пример за изпълнение същите или еднакво действащи части са обозначени със същите позиции, както при фиг. 1, но е прибавена буква “а”.
За разлика от предишния пример, в случая, илюстриран на фиг. 2, са положени вертикално само два кабела 4а, които са закрепени посредством планки 8 към напречните носачи За от носещата конструкция 2а на кабелната линия. Във всяка зона на закрепване на кабелите 4а е направена една намотка 10а, респ. 11а на всяко отделно пресичане между кабелите и напречните носачи За и планките, при което намотките на съседните кабели 4а преминават една в друга. На мястото на отделните кабели 4а може да бъдат разположени и кабелни групи, които се омотават по същия начин. Както върху намотките, така и върху кабелите се нанася покритие от образувател на задържащ слой 12а и 13а. Благодарение на показаното кръстообразно намотаване, тук се получава още по-висок бандажен ефект, отколкото в предшестващия пример. Това допълнително укрепване ограничава в случай на пожар релативните премествания на кабелите спрямо прихващащите планки, така че не се получават разкъсвания на образувания разпенен задържащ слой, който се образува от образувателя на задържащ слой 12а, респ. 13а и по такъв начин не се достига до възпламеняване на изолацията на кабелите.
За разлика от описаните примери на изпълнение може да бъде предвидено задържащ слой да се нанася под намотките. В такъв случай може най-напред да се нанесе образувател на задържащ слой върху всички кабели, включително и в зоните на носачите, и след това отгоре да се направят намотки. След омотаването с носещия материал за образувателя на задържащ слой се нанася още едно покритие с образувател на задържащ слой. При тази форма на изпълнение в случай на пожар се получава допълнително натрупване, тъй като и материалът под намотките се разпенва в преходните места между намотките и кабелите, както и в зоните на закрепването.

Claims (26)

  1. Патентни претенции
    1. Метод за осигуряване на кабелни ли нии срещу въздействие на пожар, при който върху кабелите (4) и елементите на закрепването им (3, 7, 8, 9) на кабелната линия е нанесен разпенващ се под действието на горещината образувател на задържащ слой (12, 13), характеризиращ се с това, че най-малко в зоната на закрепването на кабелите, за подобряване на прилепването на разпенения образувател на задържащ слой, е изпълнено омотаване или обвиване на кабела (4) и на елементите на закрепването му (3, 7, 8, 9) с носещ материал (10, 11) за образувателя на задържащ слой (12,13).
  2. 2. Метод съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че с намотаването се осъществява и допринасящо за укрепването на кабелите бандажиране.
  3. 3. Метод съгласно претенция 1 и 2, характеризиращ се с това, че се осъществява пълно обвиване или омотаване на кабела (4) с носещ материал (10, 11) за образувателя на задържащ слой (12, 13).
  4. 4. Метод съгласно претенции от 1 до 3, характеризиращ се с това, че като носещ материал (10, 11) се употребява топлозадържащ материал с нисък топлинен капацитет.
  5. 5. Метод съгласно претенции от 1 до 4, характеризиращ се с това, че като носещ материал (10, 11) се използва минерална вълна, филц, метално фолио, мрежа от просечена и разтеглена ламарина, тъкан от стъклени влакна и/или воал от стъклени влакна.
  6. 6. Метод съгласно претенции от 1 до 5, характеризиращ се с това, че като носещ материал (10, 11) се използва воал от минерални влакна.
  7. 7. Метод съгласно претенции от 1 до 6, характеризиращ се с това, че като носещ материал (10, 11) се използва воал с тъканна структура.
  8. 8. Метод съгласно претенции от 1 до 7, характеризиращ се с това, че носещият материал (10, 11) има формата на лента.
  9. 9. Метод съгласно претенции от 1 до 8, характеризиращ се с това, че на местата на кръстосване на един кабел или на няколко кабела с кабелен носач се извършва кръстосано намотаване.
  10. 10. Метод съгласно претенции от 1 до 9, характеризиращ с това, че съседните места на кръстосване на един кабел или няколко кабела с кабелен носач са обвити заедно с образуване на една проходна намотка (10а, 11а).
  11. 11. Метод съгласно претенции от 1 до 10, характеризиращ се с това, че обмазка с материал, образувател на задържащ слой, се нанася също и под намотката на кабелите, и съответно на детайлите на носачите.
  12. 12. Кабелна линия с нанесен върху кабела (4) и детайлите на носачите (3, 7, 8, 9) за осигуряване срещу въздействие на пожар образувател на задържащ слой (12, 13), който под действие на горещина се разпенва, характеризиращ се с това, че най-малкото в зоната на кабелите (4) и кабелните носачи (3, 7, 8, 9), за подобряване на прилепването на разпенения образувател на задържащ слой (12, 13) са обвити или омотани с носещ материал (10, 11) за образувателя на задържащ слой.
  13. 13. Кабелна линия съгласно претенция 12, характеризираща се с това, че намотката е изпълнена като бандаж, укрепващ допълнително кабела в зоната на кабелните носачи.
  14. 14. Кабелна линия съгласно претенции 12 или 13, характеризираща се с това, че кабелите (4) са обвити или обмотани изцяло с носещ материал (10, 11) за образувателя на задържащ слой (12, 13).
  15. 15. Кабелна линия съгласно претенции от 12 до 14, характеризираща се с това, че като носещ материал (10, 11) е предвиден материал с нисък топлинен капацитет и по-специално с ниско топлозадържане.
  16. 16. Кабелна линия съгласно претенции от 12 до 15, характеризираща се с това, че като носещ материал (10, 11) е предвидена минерална вълна, филц, воал от стъклени влакна, тъкан от стъклени влакна, метално фолио, и/или мрежа от просечена и разтеглена ламарина.
  17. 17. Кабелна линия съгласно претенции от 12 до 16, характеризираща се с това, че като носещ материал (10, 11) е предвиден воал от минерални влакна.
  18. 18. Кабелна линия съгласно претенции от 12 до 17, характеризираща се с това, че е предвиден воал с тъканна структура.
  19. 19. Кабелна линия съгласно претенции от 12 до 18, характеризираща се с това, че носещият материал (10,11) има форма на лента.
  20. 20. Кабелна линия съгласно претенции от 12 до 19, характеризираща се с това, че местата на кръстосване между един кабел или няколко кабела с носачите са обвити кръсто сано.
  21. 21. Кабелна линия съгласно претенции от 12 до 20, характеризираща се с това, че няколко съседни места на кръстосване между един кабел или няколко кабела с носачи са обвити заедно с една обща, проходна намотка.
  22. 22. Кабелна линия съгласно претенции от 12 до 21, характеризираща се с това, че материал, образувател на задържащ слой, е нанесен върху кабела и елементите на кабелните носачи, също и под намотката.
  23. 23. Кабелна линия съгласно претенции от 12 до 22, характеризираща се с това, че кабелните линии са положени вертикално.
  24. 24. Кабелна линия съгласно претенции от 12 до 23, характеризираща се с това, че кабелите (4) имат изолация от поливинилхлорид.
  25. 25. Кабелна линия съгласно претенции 5 от 12 до 24, характеризираща се с това, че кабелните носачи съдържат притискателни планки.
  26. 26. Кабелна линия съгласно претенции от 12 до 25, характеризираща се с това, че материалът, образуващ задържащ слой, е нанесен с дебелина в мокро състояние най-малко 1000 pm.
    Приложение: 2 фигури
BG102466A 1997-05-22 1998-05-20 Кабелна линия и метод за осигуряването й срещу въздействие на пожар BG63249B1 (bg)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19721533A DE19721533A1 (de) 1996-05-23 1997-05-22 Verfahren und Vorrichtung zur Sicherung von Kabeltrassen gegen Brandeinwirkung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG102466A BG102466A (bg) 1999-01-29
BG63249B1 true BG63249B1 (bg) 2001-07-31

Family

ID=7830241

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG102466A BG63249B1 (bg) 1997-05-22 1998-05-20 Кабелна линия и метод за осигуряването й срещу въздействие на пожар

Country Status (10)

Country Link
BG (1) BG63249B1 (bg)
CZ (1) CZ290766B6 (bg)
ES (1) ES2146538B1 (bg)
FR (1) FR2763511B1 (bg)
HU (1) HUP9801165A3 (bg)
NL (1) NL1009140C2 (bg)
PL (1) PL326442A1 (bg)
RO (1) RO120456B1 (bg)
RU (1) RU2140309C1 (bg)
SK (1) SK284562B6 (bg)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2727599C2 (ru) * 2018-10-16 2020-07-22 Общество с ограниченной ответственностью "Объединенный Промышленный Комплекс" Способ противопожарной защиты кабеля и кабельных линий

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NO783822L (no) * 1977-11-17 1979-05-21 British Insulated Callenders Kabel- og/eller stikkledningsfoering
WO1982004419A1 (en) * 1981-06-16 1982-12-23 & Betts Corp Thomas Fire protective tape
US4433732A (en) * 1982-04-06 1984-02-28 Minnesota Mining And Manufacturing Company Cable tray protection system
DE3541442A1 (de) * 1985-11-23 1987-06-04 Minnesota Mining & Mfg Feuerhemmende wanddurchfuehrung fuer elektrische kabel
GB9209043D0 (en) * 1992-04-27 1992-06-10 B & K Southern Ltd Trunking
GB2284989A (en) * 1993-12-03 1995-06-28 Winstone Wallboards Ltd Protecting ducts against fire
US5670748A (en) * 1995-02-15 1997-09-23 Alphagary Corporation Flame retardant and smoke suppressant composite electrical insulation, insulated electrical conductors and jacketed plenum cable formed therefrom
GB2311235A (en) * 1996-03-19 1997-09-24 David John Catt Flexible fire protection wrap for cable trays and cable ladder racks

Also Published As

Publication number Publication date
CZ290766B6 (cs) 2002-10-16
BG102466A (bg) 1999-01-29
PL326442A1 (en) 1998-11-23
RO120456B1 (ro) 2006-02-28
ES2146538A1 (es) 2000-08-01
NL1009140A1 (nl) 1998-11-25
RU2140309C1 (ru) 1999-10-27
HUP9801165A2 (hu) 1999-03-29
ES2146538B1 (es) 2001-03-01
HUP9801165A3 (en) 2000-05-29
FR2763511B1 (fr) 2002-08-02
CZ138598A3 (cs) 1999-02-17
SK64398A3 (en) 1999-07-12
SK284562B6 (sk) 2005-06-02
HU9801165D0 (en) 1998-07-28
NL1009140C2 (nl) 1999-01-26
FR2763511A1 (fr) 1998-11-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2433465C (en) Passive fire protection system for walls
US4493945A (en) Thermal protective system
AU2011282458B2 (en) Smoke, sound and fire resistant blanket
US20030194931A1 (en) Multi-layer, thermal protection and corrosion protection coating system for metallic tendons, especially for external post-tensioning systems
US4729916A (en) Thermal protective system
JPWO2015041345A1 (ja) 防火区画の貫通孔に配設可能な熱膨張性長尺部材、区画貫通部の防火構造の形成方法、及び区画貫通部の防火構造
NO821296L (no) Brannbeskyttende mantel.
JPS615938A (ja) 蒸気しゃ断部を有する防火シ−ト
CA2820279A1 (en) Method for installing a firestop means or insulation having firestop properties as well as a firestop module
BG63249B1 (bg) Кабелна линия и метод за осигуряването й срещу въздействие на пожар
KR100576388B1 (ko) 단열 공정 도관, 및 공정 도관 상에 단열재를 설치하는 방법
US4835054A (en) Intumescent protective covering for electrical cables
CA2113093A1 (en) Insulating element and insulation layer composed of such elements
JPH0749178Y2 (ja) ケーブル等の長尺体貫通部の防火措置構造
WO2008116608A1 (de) Flexibles brandschutzmaterial
DE202007000262U1 (de) Brandschutzmaterial aus Faserhalbzeug
JP2717455B2 (ja) ケーブル線路の防火構造
RU2271279C2 (ru) Огнестойкая композитная основа для битумных кровельных листов
JPH08126164A (ja) ケーブル貫通部の防火構造
KR20240098794A (ko) 케이블 트레이용 화재 보호장치
JPH0561851B2 (bg)
EP0715670B1 (en) Improved fire barrier
DE19721533A1 (de) Verfahren und Vorrichtung zur Sicherung von Kabeltrassen gegen Brandeinwirkung
JPH048981A (ja) 建築用立管ユニットの立管の防火区画貫通処理方法
JPH0736665B2 (ja) ケーブル貫通部の防火構造