BG61722B1 - Метод за хлориране - Google Patents

Метод за хлориране Download PDF

Info

Publication number
BG61722B1
BG61722B1 BG100314A BG10031496A BG61722B1 BG 61722 B1 BG61722 B1 BG 61722B1 BG 100314 A BG100314 A BG 100314A BG 10031496 A BG10031496 A BG 10031496A BG 61722 B1 BG61722 B1 BG 61722B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
chlorine
trifluoroethane
dichloro
reaction vessel
fed
Prior art date
Application number
BG100314A
Other languages
English (en)
Other versions
BG100314A (bg
Inventor
Alan R. Jackson
Sean J. Doyle
Keith Moorhouse
Thomas Gray
Graham D. Arnold
Ivor J. Brown
Nigel D. Bishop
Malcolm J. Houghton
Michael J. Ricks
John R. Waterman
Francis J. Tierney
Peter I. Dolton
Original Assignee
Zeneca Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Zeneca Ltd filed Critical Zeneca Ltd
Publication of BG100314A publication Critical patent/BG100314A/bg
Publication of BG61722B1 publication Critical patent/BG61722B1/bg

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C17/00Preparation of halogenated hydrocarbons
    • C07C17/093Preparation of halogenated hydrocarbons by replacement by halogens
    • C07C17/10Preparation of halogenated hydrocarbons by replacement by halogens of hydrogen atoms
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P20/00Technologies relating to chemical industry
    • Y02P20/50Improvements relating to the production of bulk chemicals
    • Y02P20/582Recycling of unreacted starting or intermediate materials

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Addition Polymer Or Copolymer, Post-Treatments, Or Chemical Modifications (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Crystals, And After-Treatments Of Crystals (AREA)
  • Reverberation, Karaoke And Other Acoustics (AREA)

Description

Изобретението се отнася до метод за хлориране, при който се получава 1,1,1-трихлоротрифлуороетан.
1,1,1-трихлоротрифлуороетанът е ценен междинен химически продукт, който се използва между другото за получаване на прекурсори на пиретроидни инсектициди, като цихалотрин и тефлутрин. Досега този продукт се е получавал по много начини, включително и чрез прегрупиране на изомерния продукт 1,1,2трихлоротрифлуороетан в присъствие на алуминиеви халогениди, както и при фотохимично инициирано хлориране в газова фаза на неперхалогенирани прекурсори като например
1.1.1- трифлуороетан. Обаче използването на тези методи е незадоволително поради ниската степен на превръщане, трудностите по разделяне на крайния продукт от изходния продукт и/или образуването на нежелани странични продукти.
Установено е, че при внимателно подбиране на условията за провеждане на процеса е възможно да се получи 1,1,1-трихлоротрифлуороетан при хлориране на 1,1-дихлоро-
2.2.2- трифлуороетан и този метод е в състояние да осигури висока степен на превръщане с висока специфичност и лесно отделяне на желания продукт. Освен това е възможно методът да се пригоди така, че да се прилага не само периодично, но и по полупрекъснат или по непрекъснат начин, подходящ за промишлено производство на 1,1,1-трихлоротрифлуороетан.
Съгласно изобретението е осигурен метод за получаване на 1,1,1-трихлоротрифлуороетан, при който 1,1-дихлоро-2,2,2-трифлуороетан се подлага на хлориране чрез поставяне на 1,1-дихлоро-2,2,2-трифлуороетан в контакт с хлор в реакционен съд, характеризиращ се с това, че методът се провежда в течна фаза в присъствие на химически инициатор на свободни радикали при налягане от 0,1 до 2 MN/m2 при температура от 50 до 120°С и продуктът се отделя от реакционната смес чрез фракционна дестилация.
В случай на непрекъснат или полунепрекъснат начин на работа реагентите непрекъснато се подават в реакционния съд със скорост, при която се осигурява получаване на 1,1,1 -трихлоротрифлуороетан с постоянен със тав, като предпочитаното молно съотношение на хлора спрямо 1,1-дихлоро-2,2,2-трифлуороетана е от 1,0 до 2,5. При постоянния състав на сместа молното съотношение на хлора спрямо общото количество на способните да бъдат хлорирани водородни атоми се предпочита да бъде също от 0,5 до 1,0.
Методът се провежда в затворена система с такава конструкция, че да позволява подаване на реагентите и отстраняване на продукта. Всички компоненти могат да се пропускат от едно място, обикновено в долната част на реактора, така че хлорът да се движи нагоре през течността. При алтернативно разположение хлорът може да се подава в долната част (на реактора), докато другите компоненти се подават в горната част, така че да се създаде противопоток, който дава възможност за по-ефективно смесване. В реакционния съд от своя страна условията за провеждане на метода могат да се контролират чрез регулиране на скоростта на подаване на реагентите, на реакционна температура и на налягането, при които се провежда процесът. В частност, скоростите на протичане на евентуалните странични реакции могат да се повлияят от избора на температура и налягане. Налягането частично зависи от дела на относителното парно налягане на всички компоненти в газовата фаза, което е в равновесие с налягането на течната фаза, в която протича реакцията, и може да се повиши чрез въвеждане на инертен газ под налягане, например азот. За оптимално превръщане в крайния продукт налягането за предпочитане се поддържа в граници от 0,5 до 1,5 MN/m2, за предпочитане от 0,7 до 1,3 MN/m2.
Температурата, при която се осъществява методът, също е важен параметър за максимално превръщане и за предпочитане е от 80 до 110°С.
Методът се провежда в присъствие на химически инициатор на свободни радикали, предвиден да катализира получаването на хлорни радикали, които да съдействат за протичане на реакцията на хлориране. Подходящи за използване инициатори на свободни радикали са например ароилни пероксиди като дибензоилпероксид и азосъединения като азобисизобутиронитрил, който е по-специално предпочитан. Предпочита се инициаторът да присъства в постоянно количество при проти чане на процеса и затова при непрекъснато провеждане на метода инициаторът може да се подава непрекъснато с постоянна скорост по отношение на постоянно подаваните реагенти. Предпочита се също инициаторът да присъства в разтворена форма, за да се оптимизира неговият ефект и за да се избегнат усложнения, предизвикани от присъствието на твърда фаза в реакционния съд. Това се осъществява най-добре чрез разтваряне на инициатора в подходящ разтворител, който или е нереактивоспособен, или се изконсумира в процеса на получаване на желания продукт. Някои неперхалогенирани прекурсори (предшестващи продукти) на 1,1,1-трихлоротрифлуороетана са особено подходящи за тази цел, като 1хлоро-2,2,2-трифлуороетан и самият 1,1-дихлоро-2,2,2-трифлуороетан.
Особено предпочитана комбинация от условия за провеждане на реакцията по непрекъснат начин включва провеждане на метода при налягане от 0,7 до 1,3 MN/m2 и температура в граници 80 до 120°С, в присъствие на азобисизобутиронитрил при непрекъснато подаване на реагентите при молно съотношение на хлора спрямо 1,1-дихлоро-2,2,2-трифлуороетана от 1,2 до 1,4.
За предпочитане азобисизобутиронитрилът е с концентрация от 1000 до 5000 ppm.
Продуктът, който присъства като основен компонент в реакционната смес, се отделя от другите компоненти чрез фракционна дестилация. Другите компоненти на реакционната смес са непрореагирал хлор и непрореагирал 1,1-дихлоро-2,2,2-трифлуороетан. След отделяне тези други компоненти могат да се рециклират в реакционния съд, за да се повиши степента на превръщане до желания продукт. Фракционната дестилация представлява един прост начин за разделяне на компонентите на реакционната смес, тъй като съществува голяма разлика в температурите на кипене на компонентите, които са 26°С за 1,1-дихлоро-
2,2,2-трифлуороетана и 46°С за 1,1,1-трихлоротрифлуороетана.
Обичайно методът се провежда чрез преминаване на поток от сместа от реагенти през реактора, който може да бъде например колона за хлориране чрез барботиране, в която се въвежда също и инициаторът, като скоростите на прибавяне се контролират така, че да се осигури възможност съдържанието на реакто ра да достигне постоянен състав, в който преобладава продуктът, и това съдържание непрекъснато да се извежда от реактора като поток на продукта, като тази скорост на извеждане е съобразена със скоростта на прибавяне на реагентите. След това потокът, съдържащ продукта, преминава в дестилатор и се фракционира до отделяне на 1,1,1-трихлоротрифлуороетана, несъдържащ други компоненти, а останалата част се рециклира обратно в потока от реагенти.
В процеса, когато потокът от реагенти включва рециклираните компоненти, постоянният състав (с изключение на хлора) може да включва от около 40 до 85 % тегл. от желания 1,1,1-трихлоротрифлуороетан и по-малко от около 60 % тегл. 1,1-дихлоро-2,2,2-трифлуороетан. Предимство на метода съгласно изобретението е това, че се образуват малко или изобщо не се образуват нежелани димерни или полимерни странични продукти и вследствие на това се получава много висок добив на желания продукт, като се отчита възможността за рециклиране.
Методът съгласно изобретението се илюстрира от следващите примери, при които процесът се провежда в колонен хлоратор с барботиране с капацитет 950 ml, централната част на който е снабдена с нагревателен кожух, а горната част, над течното ниво, когато е запълнен, е снабдена с охлаждащ кожух, в който охлаждането се извършва с циркулиращ бутанол при -25°С. Колоната е свързана с източник на азот под налягане. В примери 1 и 2 компонентите се подават в дъното на колоната с предварително определени скорости и съотношения и реакцията се оставя да протече до установяване на постоянен състав, което се установява чрез взимане на проби от реакционната смес, докато се достигне постоянен, неизменящ се състав (определен чрез газова хроматография). В примери 3 до 7 хлорът се подава в дъното на колоната, а другите компоненти се подават във върха на колоната, така че да се осигури противоток.
В примерите реагентите и продуктите са обозначени със следните съкращения:
хлор - С12;
1,1-дихлоро-2,2,2-трифлуороетан ДХТФЕ;
1,1,1 -трихлоротрифлуороетан - ТХТФЕ; азобисизобутиронитрил - АИБН.
Пример 1.
Реакторът се зарежда до течното ниво с ДХТФЕ и в него се създава налягане до 828 kN/m2 с азот. Съдържанието се нагрява до 100°С и реагентите се подават непрекъснато 5 със следните скорости:
ДХТФЕ - 2,18 g/min;
АИБН - 4,36 mg/min (прибавя се във вид на 0,2 % разтвор в ТХТФЕ);
С12 - 800 seem. 10
При прибавянето температурата се поддържа от 90 до 103°С и налягането е в граници 828 до 876 kN/m2. Постоянен състав на сместа (като се изключи хлорът) се постига след около 165 min, както следва: 15
ТХТФЕ - 43,91 %
ДХТФЕ - 56,01 %.
Пример 2.
Методът се провежда по подобен на описания в пример 1 начин, с изключение на това, 20 че реакторът се зарежда със смес 1 : 1 (тегловни) от ДХТФЕ и ТХТФЕ и скоростите на зах ранване са следните:
ДХТФЕ - 1,05 g/min;
ТХТФЕ - 1,05 g/min;
АИБН - 8,37 mg/min;
С12 - 400 seem.
Постоянен състав (с изключение на хлора) се получава след около 220 min, както следва:
ТХТФЕ - 78,89 %
ДХТФЕ - 20,26 %.
Примери 3-7.
При тези примери колоната работи в противоток, при захранване с хлор в дъното на колоната и подаване на другите компоненти във върху на колоната. Условията на работа, като температура, налягане, скорост на захранване на компонентите, са дадени в таблица 1 по-долу, а постоянният състав на получената смес и скоростта на отвеждане на ДХТФЕ и ТХТФЕ са дадени в таблица 2. Скоростите на захранване и отвеждане са изразени като граммол за час.
Таблица 1.
Пример № Темп. (°C) Налягане (MN/m2) Скорост на подаване АИБН
ДХТФЕ ТХТФЕ ci2 Конц. (ppm)
3 102 0,845 0,380 0,311 0,371 2000
4 98 0,845 0,427 0,310 0,245 4000
5 100 0,850 0,399 0,326 0,204 2000
6 100 0,850 0,347 0,283 0,204 2000
Ί 101 0,850 0,343 0,280 0,390 4000
Таблица 2.
Пример № Постоянен състав на сместа (%) Скорост на отвеждане
ДХТФЕ ТХТФЕ ДХТФЕ ТХТФЕ
3 28,407 71,045 0,23 0,47
4 20,146 79,002 0,187 0,593
5 22,693 76,443 0,190 0,524
6 21,560 75,591 0,163 0,467
7 21,765 77,940 0,164 0,477
Патентни претенции

Claims (14)

1. Метод за получаване на 1,1,1-трихлоротрифлуороетан, при който 1,1-дихлоро-2,2,2трифлуороетан се подлага на хлориране чрез поставяне на 1,1-дихлоро-2,2,2-трифлуороетан в контакт с хлор в реакционен съд, характе50 ризиращ се с това, че методът се провежда в течна фаза в присъствие на химически инициатор на свободни радикали при налягане от
0,1 до 2 MN/m2, при температура от 50 до 120°С и продуктът се изолира от реакционната смес чрез фракционна дестилация.
2. Метод съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че 1,1-дихлоро-2,2,2трифлуороетанът и хлорът се подават непрекъснато в реакционния съд.
3. Метод съгласно претенция 2, характеризиращ се с това, че модното съотношение на хлора към 1,1-дихлоро-2,2,2-трифлуороетана е от 1,0 до 2,0.
4. Метод съгласно претенция 3, характеризиращ се с това, че модното съотношение на хлора спрямо общото количество на способните да се хлорират водородни атоми е 0,5 до 1,0.
5. Метод съгласно претенции от 1 до 4, характеризиращ се с това, че налягането е от 0,5 до 1,5 MN/m2.
6. Метод съгласно претенции от 1 до 5, характеризиращ се с това, че температурата е от 80 до 110°С.
7. Метод съгласно претенции от 1 до 6, характеризиращ се с това, че химическият инициатор на свободни радикали е избран от ароилни пероксиди и азосъединения.
8. Метод съгласно претенция 7, характеризиращ се с това, че химическият инициатор на свободни радикали е азобисизобутиронитрил.
9. Метод съгласно претенция 2, харак- теризиращ се е това, че химическият инициатор на свободни радикали се подава непрекъснато в реакционния съд.
10. Метод съгласно претенция 9, характе5 ризиращ се с това, че химическият инициатор на свободни радикали се използва под формата на разтвор в неперхалогениран разтворител.
11. Метод съгласно претенция 2, характеризиращ се с това, че се провежда при на-
10 лягане от 0,7 до 1,3 MN/m2 и при температура от 80 до 120°С в присъствие на азобисизобутиронитрил, като молното съотношение на хлора към 1,1-дихлоро-2,2,2-трифлуороетана е от 1,0 до 2,0.
15
12. Метод съгласно претенция 2, характеризиращ се с това, че хлорът се подава в реакционния съд от долната му част, а другите компоненти се подават от горната част на съда, така че се създава противоток.
13. Метод съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че непрореагиралият 1,1дихлоро-2,2,2-трифлуороетан се отделя от фракционираната реакционна смес и се рециклира в реакционния съд.
14. Метод съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че непрореагиралият хлор се отделя от фракционираната реакционна смес и се рециклира в реакционния съд.
BG100314A 1993-07-26 1996-01-26 Метод за хлориране BG61722B1 (bg)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB939315450A GB9315450D0 (en) 1993-07-26 1993-07-26 Chlorination process
PCT/GB1994/001591 WO1995003264A1 (en) 1993-07-26 1994-07-25 Chlorination process

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG100314A BG100314A (bg) 1996-07-31
BG61722B1 true BG61722B1 (bg) 1998-04-30

Family

ID=10739449

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG100314A BG61722B1 (bg) 1993-07-26 1996-01-26 Метод за хлориране

Country Status (23)

Country Link
US (1) US6229057B1 (bg)
EP (1) EP0711265B1 (bg)
JP (1) JP3526869B2 (bg)
KR (1) KR100241802B1 (bg)
CN (1) CN1051989C (bg)
AT (1) ATE172176T1 (bg)
AU (1) AU687846B2 (bg)
BG (1) BG61722B1 (bg)
BR (1) BR9407022A (bg)
CA (1) CA2166218C (bg)
CZ (1) CZ287397B6 (bg)
DE (1) DE69413986T2 (bg)
DK (1) DK0711265T3 (bg)
ES (1) ES2122304T3 (bg)
GB (2) GB9315450D0 (bg)
HU (1) HU220150B (bg)
NZ (1) NZ268921A (bg)
PL (1) PL176106B1 (bg)
RO (1) RO115720B1 (bg)
RU (1) RU2121992C1 (bg)
SK (1) SK280393B6 (bg)
UA (1) UA41939C2 (bg)
WO (1) WO1995003264A1 (bg)

Families Citing this family (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB9216442D0 (en) * 1992-08-03 1992-09-16 Ici Plc Chlorination process
BRPI0914033A2 (pt) * 2008-10-13 2015-11-03 Dow Global Technologies Inc processo de uma etapa para a produção de de propenos clorados e fluorados e processo para preparar 2,3,3,3- tetrafluorprop-1 eno( 1,3,3,3- tetrafluorprop-1 eno (hfo-123ze)
KR20120093202A (ko) * 2009-10-09 2012-08-22 다우 글로벌 테크놀로지스 엘엘씨 단열식 플러그 흐름 반응기 및 염화 및/또는 불화 프로펜 및 고급 알켄의 제조 방법
US8581012B2 (en) * 2009-10-09 2013-11-12 Dow Global Technologies, Llc Processes for the production of chlorinated and/or fluorinated propenes and higher alkenes
KR20120093857A (ko) * 2009-10-09 2012-08-23 다우 글로벌 테크놀로지스 엘엘씨 염화 및/또는 불화 프로펜의 제조 방법
EP2485832B1 (en) 2009-10-09 2016-11-23 Blue Cube IP LLC Process for producing a chlorinated and/or fluorinated propene in an isothermal multitube reactors and
EP2714631B1 (en) 2011-05-31 2020-05-13 Blue Cube IP LLC Process for the production of chlorinated propenes
US8907149B2 (en) 2011-05-31 2014-12-09 Dow Global Technologies Llc Process for the production of chlorinated propenes
US8927792B2 (en) 2011-06-08 2015-01-06 Dow Agrosciences, Llc Process for the production of chlorinated and/or fluorinated propenes
JP6166261B2 (ja) 2011-08-07 2017-07-19 ブルー キューブ アイピー エルエルシー 塩素化プロペンの製造方法
US9475739B2 (en) 2011-08-07 2016-10-25 Blue Cube Ip Llc Process for the production of chlorinated propenes
EP2782889B1 (en) 2011-11-21 2016-12-21 Blue Cube IP LLC Process for the production of chlorinated alkanes
EP2785671B1 (en) 2011-12-02 2017-03-01 Blue Cube IP LLC Process for the production of chlorinated propanes
US9199899B2 (en) 2011-12-02 2015-12-01 Blue Cube Ip Llc Process for the production of chlorinated alkanes
US9334205B2 (en) 2011-12-13 2016-05-10 Blue Cube Ip Llc Process for the production of chlorinated propanes and propenes
JP2015503523A (ja) 2011-12-22 2015-02-02 ダウ グローバル テクノロジーズ エルエルシー テトラクロロメタンの製造方法
CN104159874B (zh) 2011-12-23 2016-08-24 陶氏环球技术有限责任公司 生产链烯和/或芳族化合物的方法
WO2014046977A1 (en) 2012-09-20 2014-03-27 Dow Global Technologies, Llc Process for the production of chlorinated propenes
US9321707B2 (en) 2012-09-20 2016-04-26 Blue Cube Ip Llc Process for the production of chlorinated propenes
IN2015DN03119A (bg) 2012-09-30 2015-10-02 Dow Global Technologies Llc
CN104902989B (zh) 2012-10-26 2017-09-08 蓝立方知识产权有限责任公司 混合器和反应器以及并有所述混合器和反应器的方法
JP6247311B2 (ja) 2012-12-18 2017-12-13 ブルー キューブ アイピー エルエルシー 塩素化プロペンを生成するための方法
CN104918904B (zh) 2012-12-19 2017-10-31 蓝立方知识产权有限责任公司 用于生产氯化丙烯的方法
CA2901450A1 (en) 2013-02-27 2014-09-04 Blue Cube Ip Llc Process for the production of chlorinated propenes
JP6449791B2 (ja) 2013-03-09 2019-01-09 ブルー キューブ アイピー エルエルシー クロロアルカンの製造方法

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2469290A (en) 1946-03-19 1949-05-03 Allied Chem & Dye Corp Process for making tetrachlorodifluoroethane
NL145897B (nl) * 1948-04-12 Union Carbide Corp Werkwijze voor het bereiden van korrelvormige wasmiddelen.
US3047642A (en) * 1960-02-17 1962-07-31 Du Pont Halogenation intiator
US4060469A (en) 1976-12-21 1977-11-29 Allied Chemical Corporation Preparation of 1,1,1-trifluoro-2,2-dichloroethane
US5171899A (en) 1988-05-17 1992-12-15 Daikin Industries Ltd. Process for production of 1,1,1-trifluoro-2,2-dichloroethane
EP0407619A1 (en) * 1989-02-02 1991-01-16 Asahi Glass Company Ltd. Process for producing a chlorine-containing 2,2-difluoropropane
DE3923248A1 (de) * 1989-07-14 1991-02-07 Hoechst Ag Verfahren zur herstellung von 1,1,1-trifluor-2,2-dichlorethan unter erhoehtem druck
US5254771A (en) * 1989-07-14 1993-10-19 Hoechst Aktiengesellschaft Process for the preparation of 1,1,1-trifluoro-2-2-dichloroethane under elevated pressure
US5120883A (en) * 1991-08-26 1992-06-09 E. I. Du Pont De Nemours And Company Catalytic process for producing CCl3 CF3
GB9216442D0 (en) * 1992-08-03 1992-09-16 Ici Plc Chlorination process
GB2269381B (en) * 1992-08-03 1995-10-04 Zeneca Ltd Process for preparing 1,1,1-trichlorotrifluoroethane

Also Published As

Publication number Publication date
WO1995003264A1 (en) 1995-02-02
UA41939C2 (uk) 2001-10-15
KR100241802B1 (ko) 2000-02-01
SK280393B6 (sk) 2000-01-18
PL312740A1 (en) 1996-05-13
RU2121992C1 (ru) 1998-11-20
CN1128015A (zh) 1996-07-31
AU687846B2 (en) 1998-03-05
NZ268921A (en) 1998-02-26
AU7231994A (en) 1995-02-20
US6229057B1 (en) 2001-05-08
CA2166218A1 (en) 1995-02-02
ATE172176T1 (de) 1998-10-15
GB9315450D0 (en) 1993-09-08
DK0711265T3 (da) 1999-06-23
HU9503740D0 (en) 1996-02-28
CZ287397B6 (en) 2000-11-15
CN1051989C (zh) 2000-05-03
SK8996A3 (en) 1996-05-08
GB2280437A (en) 1995-02-01
GB2280437B (en) 1998-01-21
BG100314A (bg) 1996-07-31
EP0711265B1 (en) 1998-10-14
BR9407022A (pt) 1996-09-10
JP3526869B2 (ja) 2004-05-17
GB9414919D0 (en) 1994-09-14
CZ22596A3 (en) 1996-05-15
RO115720B1 (ro) 2000-05-30
PL176106B1 (pl) 1999-04-30
ES2122304T3 (es) 1998-12-16
HUT73729A (en) 1996-09-30
DE69413986T2 (de) 1999-03-11
JPH09500638A (ja) 1997-01-21
DE69413986D1 (de) 1998-11-19
KR960703832A (ko) 1996-08-31
HU220150B (hu) 2001-11-28
CA2166218C (en) 2004-06-01
EP0711265A1 (en) 1996-05-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
BG61722B1 (bg) Метод за хлориране
SU1452476A3 (ru) Способ получени 1,1,2,3-тетрахлорпропена
US6311515B1 (en) Process for removal of hydrogen fluoride
US3959367A (en) Oxidation of halo-olefins
RU2118308C1 (ru) Способ получения 1,1,1-трихлортрифторэтана
CZ9902008A3 (cs) Způsob zpracování surového kapalného vinylacetátu
US2615049A (en) Process for producing chloral
US3671584A (en) Process for the continuous production of {60 -chloropropionic acid
US4564681A (en) Production of mixtures rich in 3-chloro-2-trichloromethyl pyridine
US5030753A (en) Process for the preparation of dichloro- or trichloroacetyl chloride
CS203024B2 (en) Method for the isolation of unreacted 1,2-dichlorethane from 1,2-dichlorethane splitting product
US6242410B1 (en) Azeotropic composition of hexafluoropropylene dimer and acetonitrile and separation process using the same
GB2269381A (en) Preparation of 1,1,1, trichorotrifluoroethane
SU1122642A1 (ru) Способ получени 1,1,1-трихлорэтана