UA80803U - Спосіб диференційної діагностики вірусних та вірусно-бактерійних гострих кишкових інфекцій за результатами імунологічних досліджень копрофільтрату у дітей раннього віку - Google Patents

Спосіб диференційної діагностики вірусних та вірусно-бактерійних гострих кишкових інфекцій за результатами імунологічних досліджень копрофільтрату у дітей раннього віку Download PDF

Info

Publication number
UA80803U
UA80803U UAU201214865U UAU201214865U UA80803U UA 80803 U UA80803 U UA 80803U UA U201214865 U UAU201214865 U UA U201214865U UA U201214865 U UAU201214865 U UA U201214865U UA 80803 U UA80803 U UA 80803U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
viral
children
bacterial
results
coprofiltrate
Prior art date
Application number
UAU201214865U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Александр Богданович Надрага
Наталья Михайловна Поцилуйко
Original Assignee
Львовский Национальный Медицинский Университет Им. Данила Галицкого
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Львовский Национальный Медицинский Университет Им. Данила Галицкого filed Critical Львовский Национальный Медицинский Университет Им. Данила Галицкого
Priority to UAU201214865U priority Critical patent/UA80803U/uk
Publication of UA80803U publication Critical patent/UA80803U/uk

Links

Landscapes

  • Measuring Or Testing Involving Enzymes Or Micro-Organisms (AREA)
  • Investigating Or Analysing Biological Materials (AREA)

Abstract

Спосіб диференційної діагностики вірусних та вірусно-бактерійних гострих кишкових інфекцій (ГКІ) у дітей раннього віку включає проведення імунологічних досліджень. У пацієнтів протягом перших 24 годин від появи перших симптомів ГКІ та повторно, на 5 добу від початку хвороби, визначають концентрації секреторного імуноглобуліну А у копрофільтратах і за динамікою результатів імунологічних досліджень встановлюють вірусну або вірусно-бактерійну етіологію ГКІ.

Description

Корисна модель належить до медицини, зокрема до педіатрії, дитячих інфекційних хвороб, і може бути використана для проведення диференційної діагностики вірусних та вірусно- бактерійних гострих кишкових інфекцій, що дозволить призначити адекватне лікування чи провести його корекцію.
Серед причин захворюваності і летальності, пов'язаної з інфекційною патологією у дітей, гострі кишкові інфекції (ГКІ) стійко посідають друге місце після гострих респіраторних інфекцій.
ГКІ у дітей на сучасному етапі характеризуються поліетіологічністю, переважанням ГКІ вірусної етіології (до 50-80 95), відсутністю сезонності захворюваності, мінливістю клінічної картини, та, водночас, недостатньою інформативністю рутинних лабораторних обстежень, особливо на етапі проведення диференційної діагностики.
Основними діагностичними і диференційно-діагностичними критеріями гострих вірусних та вірусно-бактерійних кишкових інфекцій на сьогодні вважають результати вірусологічних обстежень (зокрема визначення антигенів вірусів), бактеріологічних обстежень, проте ці дослідження є досить тривалими; окрім того, виявлення патогенних вірусів чи бактерій кінцево не підтверджує участь цих збудників у патологічному процесі, тому постійно проводиться пошук нових діагностичних підходів (1Ї. Найближчим аналогом запропонованої корисної моделі є спосіб діагностики ротавірусної моно- та мікст-інфекції у дітей, який за результатами визначення рівнів інтерлейкіну-4, субпопуляції СОЗТ-лімфоцитів дозволяє провести диференційну діагностику гострих кишкових інфекцій у дітей, спричинених ротавірусами та ротавірусною мікст-інфекцією (2). Недоліком цього способу є визначення згаданих субстанцій у сироватці крові пацієнтів, що є травмуючою процедурою для дітей раннього віку.
В основу корисної моделі поставлена задача шляхом проведення додаткових обстежень удосконалити диференційну діагностику гострих кишкових інфекцій у дітей, які спричинені вірусами чи вірусно-бактерійними асоціаціями.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі диференційної діагностики вірусних та вірусно-бактерійних гострих кишкових інфекцій у дітей раннього віку, що включає проведення імунологічних досліджень, згідно з корисною моделлю, у пацієнтів протягом перших 24 годин від появи перших симптомів ГКІ та повторно, на 5 добу від початку хвороби, визначають концентрації секреторного імуноглобуліну А у копрофільтратах і за динамікою результатів
Зо імунологічних досліджень встановлюють вірусну або вірусно-бактерійну етіологію ГКІ.
Секреторний імуноглобулін А (5ІдДА) є одним з головних факторів гуморального імунітету слизових оболонок, який забезпечує пригнічення адгезії збудників, зниження колонізації слизових оболонок кишок патогенними і умовно-патогенними мікроорганізмами. Окрім цього 5ІДА нейтралізує віруси, зв'язує токсини, аглютинує бактерії, зв'язується з різними алергенами, в тому числі харчовими, не викликаючи при цьому ушкодження тканин організму. 5іІдА виробляється постійно: він утворюється з імуноглобуліну А (ІА), що продукується плазматичними клітинами, шляхом приєднання цього імуноглобуліну специфічних білків - т. 3. секреторних компонентів. Водночас, продукція 5ідА значно збільшується при контакті вірусних антигенів, бактерійних антигенів та токсинів з антиген-презентуючими клітинами лімфоїдної тканини шлунково-кишкового тракту. Оскільки інтенсивність реплікації вірусів в ендотеліоцитах при вірусних гастроентеритах значно випереджує інтенсивність розмноження бактерій у просвіті кишок при бактерійних ГКІ, можна спостерігати стрімке зростання рівнів 5 ТДА у копрофільтраті у відповідь на контакт вірусних антигенів зі слизовою кишок |З|.
Спосіб диференційної діагностики вірусних та вірусно-бактерійних ГКІ у дітей раннього віку здійснюють таким чином. Дітям двічі - протягом перших 24 годин від появи перших симптомів
ГКІ (гіпертермія, діарея, блювання) та на 5 добу хвороби - проводять забір фекалій у стерильну пробірку. Надалі з 1 граму фекалій готують копрофільтрат: додають стерильний фосфатний буфер, центрифугують з подальшим фільтруванням надосадкової рідини через міліпорові фільтри. Методом ІФА з використанням комерційних наборів для визначення секреторних імуноглобулінів, наприклад, набору "ДА секреторньій-ИФА-Бест", в копрофільтратах визначають вміст секреторних імуноглобулінів А... При високому рівні 5ІдДА в копрофільтраті на 5 добу захворювання або значному підвищенні концентрації 5ідА, порівняно з 1 днем від початку госпіталізації, встановлюють вірусну етіологію ГКІ.
Для підтвердження ефективності запропонованого способу було обстежено 39 пацієнтів віком від 1 до 4 років, в яких було діагностовано ГКІ вірусної (19 дітей) і вірусно-бактерійної (20 дітей) етіології. Контрольну групу було сформовано з 10 здорових дітей віком від 1,5 до З років.
При госпіталізації дітям проводили загальноклінічні обстеження, бактеріологічні та вірусологічні дослідження фекалій. Усім пацієнтам основної групи (при госпіталізації і на 5 добу) і контрольної групи (при проведенні профілактичного огляду) було проведено визначення секреторних імуноглобулінів у копрофільтраті методом ІФА з використання комерційних наборів "ІА секреторньій-ИФА-Бест".
Вміст секреторного імуноглобуліну А у копрофільтраті на початку захворювання при вірусних ГКІ (18,526,05) відповідав показникам контрольної групи, а при вірусно-бактерійних - рівень 5ідА (35,4-6,6) вдвічі перевищував показники у групі контролю. В динаміці захворювання було виявлено значне вірогідне (р«0,01) наростання концентрації імуноглобулінів у копрофільтраті, особливо стрімко рівень зідА (175,05213,6) підвищувався у дітей з вірусними ГКІ.
За отриманими даними, на 5 добу від початку захворювання при вірусних ГКІ спостерігалося 10- кратне, статистично достовірне наростання рівнів 5ТдА в копрофільтраті. При ГКІ, викликаних вірусно-бактерійними асоціаціями, підвищення рівнів 5ІдА (55,16:28,1) було недостовірним.
Таким чином, високий рівень 5ІДА в копрофільтраті на 5 добу захворювання або значне підвищення концентрації 5ІдА у порівнянні з 1 днем хвороби свідчить про вірусну етіологію ГКІ.
Це підтверджує можливість використання запропонованого способу для диференційної діагностики ГКІ вірусної чи вірусно-бактерійної етіології.
Джерела інформації: 1. Благодатний В.М. Особливості змішаної ротавірусно-бактеріальної інфекції у дітей /
В.М.Благодатний, Л.О.Палатна, О.П.Мощич, О.Г.Швачко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 1999. - Мо4. - С. 48-49. 2. Патент України на корисну модель Мо 24023, МПК 201М33/49; опубл. 11.06.2007, Бюл.Мо 8.
З. Щеплягина Л.А. Секреторньій иммунитет кишечника у детей раннего возраста/ Л.А.
Щеплягина, И.В. Круглова, В.А Перцева // Сопвзіййт теаісит. Прил.: Педиатрия.-2011. - Мо 3. -
С. 9-11.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб диференційної діагностики вірусних та вірусно-бактерійних гострих кишкових інфекцій (ГКІ) У дітей раннього віку, що включає проведення імунологічних досліджень, який відрізняється тим, що у пацієнтів протягом перших 24 годин від появи перших симптомів ГКІ та Зо повторно, на 5 добу від початку хвороби, визначають концентрації секреторного імуноглобуліну А у копрофільтратах і за динамікою результатів імунологічних досліджень встановлюють вірусну або вірусно-бактерійну етіологію ГКІ. 0 КомпютернаверсткаА, Крижанівський (00000000 Державна служба інтелектуальної власності України, вул.
    Урицького, 45, м.
    Київ, МСП, 03680, Україна ДП "Український інститут промислової власності", вул.
    Глазунова, 1, м.
    Київ - 42, 01601
UAU201214865U 2012-12-24 2012-12-24 Спосіб диференційної діагностики вірусних та вірусно-бактерійних гострих кишкових інфекцій за результатами імунологічних досліджень копрофільтрату у дітей раннього віку UA80803U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201214865U UA80803U (uk) 2012-12-24 2012-12-24 Спосіб диференційної діагностики вірусних та вірусно-бактерійних гострих кишкових інфекцій за результатами імунологічних досліджень копрофільтрату у дітей раннього віку

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201214865U UA80803U (uk) 2012-12-24 2012-12-24 Спосіб диференційної діагностики вірусних та вірусно-бактерійних гострих кишкових інфекцій за результатами імунологічних досліджень копрофільтрату у дітей раннього віку

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA80803U true UA80803U (uk) 2013-06-10

Family

ID=51949325

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201214865U UA80803U (uk) 2012-12-24 2012-12-24 Спосіб диференційної діагностики вірусних та вірусно-бактерійних гострих кишкових інфекцій за результатами імунологічних досліджень копрофільтрату у дітей раннього віку

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA80803U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2669404C1 (ru) * 2017-12-06 2018-10-11 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования "Дальневосточный государственный медицинский университет" Министерства здравоохранения Российской Федерации (ФГБОУ ВО ДВГМУ Минздрава России) Способ дифференциальной диагностики бактериальных и вирусных кишечных инфекций у детей раннего возраста

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2669404C1 (ru) * 2017-12-06 2018-10-11 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования "Дальневосточный государственный медицинский университет" Министерства здравоохранения Российской Федерации (ФГБОУ ВО ДВГМУ Минздрава России) Способ дифференциальной диагностики бактериальных и вирусных кишечных инфекций у детей раннего возраста

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Dekeyser et al. Acute enteritis due to related vibrio: first positive stool cultures
Acres et al. Acute undifferentiated neonatal diarrhea in beef calves. I. Occurence and distribution of infectious agents.
Haddon et al. Bacteraemia in febrile children presenting to a paediatric emergency department
Asnes et al. Anal carrier rate of group A beta-hemolytic streptococci in children with streptococcal pharyngitis
UA80803U (uk) Спосіб диференційної діагностики вірусних та вірусно-бактерійних гострих кишкових інфекцій за результатами імунологічних досліджень копрофільтрату у дітей раннього віку
RU2642588C1 (ru) Иммунохроматографическая тест-система для выявления патогенных штаммов helicobacter pylori
Plagens-Rotman et al. Syphilis and a pregnant woman: a real danger for the woman and the child
Abdulazeez et al. Detection and comparison of sapovirus, rotavirus and norovirus among infants and young children with acute gastroenteritis
RU2669046C1 (ru) Способ прогнозирования риска формирования рецидивирующего стенозирующего ларинготрахеита у детей с синдромом крупа
RU2649832C2 (ru) Способ экспресс-диагностики антигенов ротавируса у больных острыми гастроэнтеритами
RU2305838C1 (ru) Способ прогнозирования возникновения повторных респираторных заболеваний у детей раннего возраста, часто и длительно болеющих орз
Suvonovich STAPHYLOCOCCAL ENTEROCOLITIS IN CHILDREN OF THE 1 ST YEAR OF LIFE, CLINICAL AND LABORATORYCHARACTERISTICS
Koreniuk Respiratory Microbiota Disorders in Children with Neurological Disabilities at Repeated Respiratory Diseases
RU2817268C1 (ru) Способ прогнозирования частоты ОРВИ у детей в возрастной группе 1-6 лет
RU2405411C2 (ru) Способ прогноза течения ротавирусной инфекции у детей
Verma et al. Lymphovenous obstruction in anomalous midgut rotation.
RU2630060C1 (ru) Способ определения адгезии микроорганизмов на эпителиальных клетках слизистой оболочки полости рта и клеточной линии НЕр 2
Shakhova et al. CLINICAL, LABORATORY AND RADIOLOGICAL FEATURES OF BACTERIAL PNEUMONIA OF VARIOUS ETIOLOGIES IN PRESCHOOL CHILDREN
Zurina et al. Late onset group b beta-hemolytic streptococcus infection in a neonate manifesting as a urinary tract infection: a rare clinical presentation
RU2624262C1 (ru) Способ выбора тактики лечения острых кишечных инфекций у детей раннего возраста
Swanepoel et al. Dr Spur’s mystery case: the pain of the grain
Khafizova DIAGNOSTICS AND TREATMENT OF ACUTE INTESTINAL INFECTIONS CHILDREN
Akbarova DIAGNOSTIC CRITERIA OF INTESTINAL INFECTIONS IN CHILDREN BEFORE THE FIRST YEAR OF LIFE
Guerrero et al. Infectious Diseases in Cats. Practical Guide
Bello Pseudomonas stutzeri: a rare cause of neonatal septicaemia