UA79931U - Спосіб виробництва масломолочних продуктів - Google Patents

Спосіб виробництва масломолочних продуктів Download PDF

Info

Publication number
UA79931U
UA79931U UAU201211916U UAU201211916U UA79931U UA 79931 U UA79931 U UA 79931U UA U201211916 U UAU201211916 U UA U201211916U UA U201211916 U UAU201211916 U UA U201211916U UA 79931 U UA79931 U UA 79931U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
heat
product
heat exchange
plate
plates
Prior art date
Application number
UAU201211916U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Владимир Николаевич Бородаенко
Original Assignee
Владимир Николаевич Бородаенко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Владимир Николаевич Бородаенко filed Critical Владимир Николаевич Бородаенко
Priority to UAU201211916U priority Critical patent/UA79931U/uk
Publication of UA79931U publication Critical patent/UA79931U/uk

Links

Landscapes

  • Dairy Products (AREA)

Abstract

Спосіб виробництва масломолочних продуктів включає надходження продукту в порожнину продуктової камери пластинчастого скребкового теплообмінника. Потім подачу та відвід холодо- або теплоносія в теплообмінні пластини здійснюють через отвори у верхній частині теплообмінної пластини. Продукт захоплюють скребками та подають крізь отвори теплообмінної пластини до наступної, а далі в продуктову камеру. Пластинчастий скребковий теплообмінник комплектують теплообмінними пластинами.

Description

Корисна модель належить до харчової промисловості та може бути використана для виготовлення масла, спредів, маргаринів, пастеризації та охолодження густих харчових продуктів.
Відомий пастеризатор та спосіб пастеризації вершків (Патент України Мо 2855, МПК А23С 3/00, опубл. 16.08.2004, Бюл. Мо 8). Даний пастеризатор містить два послідовно з'єднані циліндри-теплообмінники з паровими оболонками для проходження пари або гарячої води, а всередині кожного з циліндрів розміщено ротор, виконаний з можливістю обертання зі швидкістю 90-200 об/хв. за допомогою механічного приводу, а на роторі закріплено скребки, що виконані з можливістю ковзання по дузі теплообмінної поверхні при вільному повороті по осі кріплення. Спосіб пастеризації вершків полягає в наступному: в'язкий харчовий продукт, наприклад вершки, подають за допомогою насоса у продуктовий простір циліндра- теплообмінника. В оболонку циліндра-теплообмінника подають пару, яка конденсується та віддає тепло крізь стінку циліндра вершкам, що пастеризуються. При обертанні ротора зі швидкістю 90-200 об/хв за допомогою механічного приводу скребки вільно ковзають по теплообмінній поверхні, зрізаючи шар вершків та перемішуючи його з рештою масою. Далі вершки подають до другого циліндра-теплообмінника, де відбувається аналогічний процес.
Потім вершки, нагріті до температури 800-130 "С, надходять до охолоджувального циліндра, де відбувається зниження їх температури до 50-30 "С. Охолодження вершків відбувається за допомогою холодоагенту з температурою від 0 "С до -15"7С. Холодоагент, що подають під тиском, рухається навколо та вздовж охолоджувального циліндра, охолоджуючи його та вершки, які знаходяться в ньому. Недоліком використання даного технічного рішення є невисока продуктивність роботи пастеризатора та високі витрати харчового продукту при його запуску та зупинці.
Відомий теплообмінний апарат та спосіб високотемпературної обробки вершків у виробництві вершкового масла і сметани (Патент України Мо 19630, МПК Р280 11/00, Г28С 3/00, опубл. 15.12.2006, Бюл. Мо 12, 2006 р.). Даний теплообмінний апарат містить вертикальні теплообмінні та продуктові пластини, що чергуються між собою, та розміщені у порожнині продуктових пластин хрестовини із скребками для очищення теплообмінної поверхні, а теплообмінна та продуктова пластини виконані з діаметрально розташованими колекторами, один з яких використовується для входу, а другий - для виходу теплоносія. Спосіб високотемпературної обробки полягає в наступному: теплоносій - насичена пара - надходить у теплообмінну пластину через верхній колектор, конденсується на поверхні теплообмінної пластини при передачі їй тепла і відводиться через нижній колектор. Продукт потрапляє до продуктової пластини, захоплюється хрестовинами із скребками і крізь отвори теплообмінної пластини проходить з однієї продуктової пластини до іншої. При цьому продукт контактує з теплообмінними пластинами, нагрівається і швидко досягає необхідного рівня пастеризації. У випадку нагрівання або охолодження водою теплоносій рухається паралельними потоками від нижнього колектора до верхнього колектора. Недоліком використання даного технічного рішення є низька ефективність процесу маслоутворення внаслідок недостатньої інтенсивності теплообміну в теплообмінних пластинах.
В основу корисної моделі поставлено задачу вдосконалення відомого способу виробництва масломолочних продуктів, в якому шляхом використання нових конструктивних елементів продуктової камери пластинчастого скребкового теплообмінника, досягається підвищення продуктивності виробництва масломолочних продуктів та можливість суміщення процесів охолодження або нагрівання з гомогенізацією виробляючого продукту.
Поставлена задача вирішується тим, що запропоновано спосіб виробництва масломолочних продуктів, який полягає в надходженні продукту в порожнину продуктової камери пластинчастого скребкового теплообмінника, подачу холодо- або теплоносія в теплообмінну пластину, захопленні продукту скребками, які встановлені на хрестовину, яка знаходиться на привідному валу та подачу продукту крізь отвори теплообмінної пластини до наступної та вихід продукту з порожнини продуктової камери теплообмінника, згідно з корисною моделлю, пластинчастий скребковий теплообмінник комплектують теплообмінними пластинами, які виконані з двох з'єднаних дисків з нержавіючої сталі діаметром 490 мм, а подачу холодо- або теплоносія в теплообмінні пластини здійснюють через отвір, який розташований в верхній частині теплообмінної пластини, а відвід холодо- або теплоносія здійснюють через отвір, який розташований в верхній частині теплообмінної пластини, причому холодо- або теплоносій протікає по концентричним пустотілим каналам, які виконані в теплообмінних пластинах.
Використання в запропонованому способі пластин, в яких виконані пустотілі концентричні канали для протоку теплоносія забезпечує однакову теплопередачу від холодо- або теплоносія по всій площі пластини, що створює підвищення швидкості процесу пастеризації при виробництві масломолочних продуктів.
Корисна модель пояснюється кресленням, де схематично показано теплообмінну пластину, якою укомплектовано запропонований пластинчастий скребковий теплообмінник, який використовується в роботі даного способу.
Запропонований спосіб (для виробництва масла) здійснюють наступним чином.
Порожнину продуктової камери скребкового теплообмінника комплектують теплообмінними пластинами 1. Пластини виготовляють наприклад із нержавіючої сталі марки АЇ5І 321 та діаметром 490 мм. Дані пластини 1 з'єднуються між собою через продуктові кільця (не показані), герметизація відбувається за рахунок ущільнюючої гуми (не показана), закладеної в пази продуктового кільця. Пластини 1 і кільця складаються в пакет, стягуються чотирма штангами та встановлюють в теплообмінник (не показаний). В порожнину продуктової камери теплообмінника надходить продукт, наприклад високожирні вершки, при температурі 50-70 С для подальшого охолодження та гомогенізації. Температура охолодження вершків вибирається з врахуванням виду масла, яке виробляється: для бутербродного - 10-12С, для солодковершкового -15-17 "С, для селянського - 12-14 76.
Охолодження відбувається за рахунок подачі холодоносія в теплообмінні пластини.
Холодоносій надходить в теплообмінну пластину через отвір З і розходиться по пустотілим каналам 9 по всій площі пластини 1. Холодоносій з пластин виходить через отвір 4.
Холодоносій через метал дисків 8 охолоджує вершки, що є зовні пластини. По кожній із сторін даної теплообмінної пластині ї рухаються чотири армовані поліамідні скребки (не показані), встановлені на хрестовину, яка знаходиться на приводному валу, розміщеному в отворі 7.
Продукт захоплюється скребками і через отвори 6 проходить до наступної пластини, а далі в продуктову камеру. При цьому масло контактує з усіма пластинами 1, швидко перемішується та охолоджується. Додатковий отвір 5 колектора на привареній накладці 2 використовується для виведення теплоносія з теплообмінника. В роботі пластинчастого скребкового теплообмінника можуть бути задіяні декілька подібних описаній продуктових камер.
Використання запропонованого способу забезпечує підвищення продуктивності виробництва масла, спредів, маргаринів і т.д.
Коо)

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб виробництва масломолочних продуктів, який полягає в надходженні продукту в порожнину продуктової камери пластинчастого скребкового теплообмінника, подачу холодо-
    або теплоносія в теплообмінну пластину, захопленні продукту скребками, які встановлені на хрестовину, яка знаходиться на опривідному валу, та подачу продукту крізь отвори теплообмінної пластини до наступної, та вихід продукту з порожнини продуктової камери теплообмінника, який відрізняється тим, що пластинчастий скребковий теплообмінник комплектують теплообмінними пластинами, які виконані з двох з'єднаних дисків з нержавіючої сталі діаметром 490 мм, а подачу холодо- або теплоносія в теплообмінні пластини здійснюють через отвір, який розташований в верхній частині теплообмінної пластини, а відвід холодо- або теплоносія здійснюють через отвір, який розташований в верхній частині теплообмінної пластини, причому холодо- або теплоносій протікає по концентричним пустотілим каналам, які виконані в теплообмінних пластинах.
UAU201211916U 2012-10-15 2012-10-15 Спосіб виробництва масломолочних продуктів UA79931U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201211916U UA79931U (uk) 2012-10-15 2012-10-15 Спосіб виробництва масломолочних продуктів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201211916U UA79931U (uk) 2012-10-15 2012-10-15 Спосіб виробництва масломолочних продуктів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA79931U true UA79931U (uk) 2013-05-13

Family

ID=51950066

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201211916U UA79931U (uk) 2012-10-15 2012-10-15 Спосіб виробництва масломолочних продуктів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA79931U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11191287B2 (en) Cooling system and appliance for producing cooled edible products
DK2684004T3 (en) Heat exchanger with multiple surfaces with the possibility vacuo and magnetic scrapers
CN102147199A (zh) 一种自洁型换热器
UA79931U (uk) Спосіб виробництва масломолочних продуктів
NO128785B (uk)
CN104415709A (zh) 一种高效全密闭双圆筒组合型制片机及干燥机
CN202993776U (zh) 连续真空干燥机
CN202083254U (zh) 可拆内筒刮板式换热器
CN108674899B (zh) 输送式粘稠物料冷却装置
CN210302434U (zh) 一种立式内循环换热真空蒸发浓缩罐
RU136144U1 (ru) Продуктовое кольцо
CN104229792A (zh) 一种活性炭物料冷却装置
RU132880U1 (ru) Пластина теплообменная
RU162754U1 (ru) Маслообразователь для изготовления сливочного масла и спредов
CN102240459A (zh) 溶液浓缩机组
UA19630U (en) Heat exchange apparatus
RU2529896C2 (ru) Устройство для пастеризации жидких продуктов
SU1540743A1 (ru) Маслообразователь непрерывного действи
RU46150U1 (ru) Пастеризатор
RU166950U1 (ru) Роторно-пластинчатый охладитель высокожирных сливок
CN210107930U (zh) 传导加热式滚筒烘干机
CN208574250U (zh) 一种脂肪酸结晶釜
RU35953U1 (ru) Универсальная емкость
AU2018253873A1 (en) A pump for pumping heat-sensitive fluids
RU211028U1 (ru) Резервуар для молочных продуктов