UA77839C2 - Frame of flatcar and flatcar with such frame - Google Patents

Frame of flatcar and flatcar with such frame Download PDF

Info

Publication number
UA77839C2
UA77839C2 UAA200501269A UAA200501269A UA77839C2 UA 77839 C2 UA77839 C2 UA 77839C2 UA A200501269 A UAA200501269 A UA A200501269A UA A200501269 A UAA200501269 A UA A200501269A UA 77839 C2 UA77839 C2 UA 77839C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
frame
beams
differs
plane
profile
Prior art date
Application number
UAA200501269A
Other languages
English (en)
Inventor
Alieksandr Vladimi Baranovskii
Vitalii Pietrovich Bohdanov
Valientin Alieksand Hapanovich
Mikhail Lipmanovich Zielihman
Khasian Sharifzhanovi Ziabirov
Mikhail Isaakovich Bain
Ihor Viktorovich Kozlov
Maksim Viktorovich Kornieiev
Boris Alieksieievich Liovin
Boris Lavrient Ievic Nedorchuk
Hiennadii Ivanovich Pietrov
Zinovii Mikhalievic Slavinskii
Mikhail Alieksandrov Troinikov
Viktor Nikolaievich Filippov
Valerii Siemionovich Khominich
Nikolai Hrihorievich Shabalin
Yurii Alieksieevich Shmyrov
Original Assignee
Transp Systems Closed Joint St
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Transp Systems Closed Joint St filed Critical Transp Systems Closed Joint St
Publication of UA77839C2 publication Critical patent/UA77839C2/uk

Links

Landscapes

  • Refuge Islands, Traffic Blockers, Or Guard Fence (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід стосується рами залізничної платформи, призначеної для транспортування великотонажних 2 контейнерів, труб та інших довгомірних вантажів або їх комбінації. Також винахід стосується залізничної платформи з такою рамою.
З рівня техніки відомі рами універсальних платформ моделі 13-9004 для великовантажних контейнерів і колісної техніки, яка містить хребтову, бокові, шкворневі та кінцеві балки, а також набір поперечних балок, розміщених в одній площині (Пастухов И.Ф. и др. Вагонь.. - М., Транспорт, 1988. - С. 194). 70 Недоліком цієї рами є недостатня міцність подібної схеми при використанні її в довгобазових вагонах.
Найбільш близьким технічним рішенням до заявленої корисної моделі є рама залізничної платформи, яка має хребтову, бокову, шкворневі та кінцеві балки, а також набір поперечних балок (Пастухов И.Ф. и др. Вагонь!. -
М., Транспорт, 1988. - С. 190). При цьому у даної рами верхні поверхні балок рами розташовані в одній площині.
Недоліком даної рами також є недостатня міцність та жорсткість, причому у разі необхідності збільшення 12 вантажопідйомності подібної конструкції потрібне значне підвищення її металоємності.
У зв'язку з цим, технічним результатом заявленого винаходу є підвищення міцності рами для перевезення довгомірних вантажів при одночасному збільшенні її вертикальної жорсткості без істотного підвищення металоємності рами.
Передумовою для створення заявленого винаходу стала популярність того, що ефективність роботи матеріалу в перерізі конструкції, яка працює на вигин, істотним чином залежить від його розташування по відношенню до нейтральної лінії перерізу. Момент інерції одиничної площі перерізу збільшується в чотири рази при збільшенні цієї відстані в два рази. Таким чином, для зменшення статичного прогину рами, величина якого при інших рівних умовах (навантаженнях) зворотно пропорційна моменту інерції перерізу, доцільно рознесення матеріалу від нейтральної лінії на можливо більшу відстань з одночасним його перерозподілом в перерізі, тобто зменшення с кількість матеріалу поблизу нейтральної лінії та його збільшення в периферійних областях. Ге)
Відповідно до винаходу для досягнення вказаного технічного результату запропоновано виконати кожну бокову балку таким чином, що верхня частина її профілю виступає над площиною рами, утвореною поперечними, кінцевими та шкворневими балками.
Додатково може бути передбачено, що нижня частина профілю бокової рами знаходиться в площині рами. о
У варіанті здійснення винаходу може бути передбачене виконання верхньої частини профілю бокової балки со більш масивної, ніж нижньої частини, зокрема він може бути виконаний у вигляді профілю, що звужується донизу.
Потрібно зазначити, що для виготовлення бокових балок може бути використаний як стандартний профіль, що со випускається промисловістю, зокрема, тавровий, двотавровий і т.д., так і будь-який інший профіль, ча характеристики якого будуть задовольняти вимогам, що пред'являються до бокових балок. 3о Додатково для збільшення моменту інерції перерізу рами, а отже, і її міцності, хребтова балка може мати в нижній пояс, товщина якого більше, ніж товщина верхнього пояса. При цьому сумарні витрати матеріалу на виготовлення хребтової балки можуть по суті залишатися незмінними, за рахунок перерозподілу (перенесення) матеріалу при виготовленні хребтової балки з верхнього пояса на нижній пояс. «
Таким чином, за рахунок вказаної вище оптимізації геометрії перерізів несучих елементів і/або їх взаємного розташування можна забезпечити необхідну міцність і вертикальну жорсткість без істотної зміни З с вагових характеристик рами.
І» Крім того, відповідно до винаходу також запропонована залізнична платформа, яка містить описану вище раму.
Далі винахід пояснюється більш детально з посиланнями на креслення, на яких показано:
Фіг.1 - вигляд збоку залізничної платформи; і Фіг.2 - поперечний переріз переважного варіанту здійснення рами. -І Відповідна винаходу рама залізничної платформи включає в себе хребтову балку 1, бокові балки 2, шкворневі балки З, кінцеві балки 4 та поперечні балки 5. Шкворневі балки 3, кінцеві балки 4 та поперечні балки 5 бо з'єднані з хребтовою балкою 1 і утворюють площину рами. со 20 На Фіг.2 показаний переважний варіант здійснення рами платформи. Тут видно, що кожна бокова балка 2 має збільшений вертикальний розмір і являє собою двотавровий профіль, верхня частина якого виступає над с площиною рами. Верхня полиця 8 двотаврового профілю має більшу товщину, ніж нижня полиця 9. Нижня полиця 9 двотаврового профілю розташована в площині рами. Таким чином, кожна бокова балка має висоту, яка перевищує висоту утворюючих площину рами несучих елементів (тобто, шкворневих балок, кінцевих балок і 29 поперечних балок). Хребтова балка 1 має коробчастий переріз. Хребтова балка 1 виконана з можливістю
ГФ) збільшення моменту інерції перерізу рами, що у показаному на Фіг.2 варіанті здійснення винаходу реалізовано за рахунок виконання нижнього пояса б з товщиною, яка перевищує товщину верхнього пояса 7. Таке о розташування балок з одночасним перерозподілом матеріалу в переріз рами дозволяє на 7095 збільшити момент інерції перерізу при збереженні вагових характеристик. Верхні поверхні хребтової балки 1, шкворневих балок 3, 60 кінцевих балок 4 і поперечних балок 5 утворюють вантажний майданчик 10. Виступаюча над площиною рами частина профілю бокової балки може пройти на всій протяжності на одному рівні. Альтернативно з метою економії металу, щонайменше, на одному кінці кожна бокова балка може мати скіс виступаючої частини профілю, низхідний аж до площини рами.
Однак можливі і інші варіанти здійснення рами. Зокрема профіль бокової балки може мати форму відмінну від бо двотавра, а саме будь-яку іншу форму, яка буде забезпечувати необхідний для бокової балки рами платформи рівень властивостей. Крім того, нижня частина профілю бокової балки може виступати вниз від площини рами, що однак може призвести до небажаного зниження кліренсу.
На Фіг.1 показана залізнична платформа, яка містить раму, описану вище. Платформа також включає в себе прикріплені до кінців рами торцеві стінки 11. Додатково до бокових балок 2 платформи Через визначені інтервали можуть бути прикріплені вертикальні стояки (не показані). На вертикальних стояках або на рамі платформи можуть бути передбачені засоби кріплення (не показані) для вантажу, що перевозиться. Вказані засоби кріплення можуть бути виконані у вигляді гнучкого елемента, один кінець якого закріплений на вертикальному стояку або рамі, а інший кінець - в пристрої натягнення гнучкого елемента, закріпленому на рамі 7/о або на іншому вертикальному стояку. Залізнична платформа призначена для перевезення різних довгомірних вантажів, зокрема труб, контейнерів, листового прокату і т.п., для чого він може містити додаткові опорні засоби, розміщені на рамі.

Claims (17)

Формула винаходу
1. Рама залізничної платформи, яка містить бокові балки, хребтову балку, кінцеві балки, шворневі балки і проміжні поперечні балки, причому шворневі, кінцеві і проміжні поперечні балки з'єднують бокові балки з хребтовою балкою і лежать в одній площині, яка утворює площину рами, яка відрізняється тим, що верхня ор частина профілю кожної бокової балки виступає над площиною рами.
2. Рама за п. 1, яка відрізняється тим, що вертикальний розмір кожної бокової балки перевищує вертикальний розмір утворюючих площину рами балок.
3. Рама за п. 2, яка відрізняється тим, що нижня частина профілю лежить в площині рами.
4. Рама за п. 1, яка відрізняється тим, що профіль бокової балки являє собою двотавровий профіль. сч
5. Рама за п. 4, яка відрізняється тим, що верхня полиця двотаврового профілю має більшу товщину, ніж нижня полиця. (о,
6. Рама за будь-яким з пп. 1-5, яка відрізняється тим, що хребтова балка виконана таким чином, що момент інерції перерізу рами є збільшеним.
7. Рама за п. 6, яка відрізняється тим, що хребтова балка має нижній пояс з товщиною, яка перевищує о зо товщину верхнього пояса.
8. Рама за п. 1, яка відрізняється тим, що верхня частина профілю бокової балки виступає над площиною о рами на всьому її протязі. со
9. Рама за п. 1, яка відрізняється тим, що величина виступу верхньої частини профілю бокової балки над площиною рами зменшується на кінцях бокової балки аж до площини рами. о
10. Рама за п. 1, яка відрізняється тим, що верхні поверхні хребтової балки, шворневих балок, кінцевих чн балок і поперечних балок утворюють вантажний майданчик.
11. Залізнична платформа, яка відрізняється тим, що містить раму, виконану за будь-яким з пп. 1-10.
12. Платформа за п. 11, яка відрізняється тим, що має закріплені на кінцях рами торцеві стінки.
13. Платформа за п. 11 або 12, яка відрізняється тим, що має встановлені вздовж бокових балок вертикальні « стояки. Шо но с
14. Платформа за п. 13, яка відрізняється тим, що призначена для перевезення труб.
15. Платформа за п. 14, яка відрізняється тим, що містить додаткові опорні засоби для перевезення різних 1» вантажів.
16. Платформа за п. 15, яка відрізняється тим, що як вантаж можуть виступати контейнери.
17. Платформа за п.16, яка відрізняється тим, що як вантаж може виступати листовий прокат. -і -і (ее) (95) 3е) іме) 60 б5
UAA200501269A 2004-11-30 2005-02-11 Frame of flatcar and flatcar with such frame UA77839C2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
RU2004135025/11A RU2262458C1 (ru) 2004-11-30 2004-11-30 Рама железнодорожной платформы и железнодорожная платформа с такой рамой

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA77839C2 true UA77839C2 (en) 2007-01-15

Family

ID=35863098

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200501269A UA77839C2 (en) 2004-11-30 2005-02-11 Frame of flatcar and flatcar with such frame

Country Status (2)

Country Link
RU (1) RU2262458C1 (uk)
UA (1) UA77839C2 (uk)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN104029692B (zh) * 2014-06-25 2016-08-24 齐齐哈尔轨道交通装备有限责任公司 铁路集装箱车用底架和车辆
RU188838U9 (ru) * 2018-11-30 2020-03-26 РЕЙЛ 1520 АйПи ЛТД Хребтовая балка рамы вагона
RU206015U1 (ru) * 2021-04-05 2021-08-16 Артем Олегович Манцевич Рама железнодорожной платформы для перевозки контейнеров

Also Published As

Publication number Publication date
RU2262458C1 (ru) 2005-10-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4771706A (en) Container carrying railroad car with support castings
US3244120A (en) Centre beam railroad car
RU2288121C1 (ru) Железнодорожная платформа для перевозки крупнотоннажных контейнеров
US4876968A (en) Container carrying railroad car with improved support system
WO2017107676A1 (zh) 一种平车车体
US4690072A (en) Railway car body structural arrangement
GB2285437A (en) Folding flatrack
US6712006B2 (en) Center beam car with increased load capacity
RU130565U1 (ru) Железнодорожный полувагон
UA77839C2 (en) Frame of flatcar and flatcar with such frame
US6679187B2 (en) Slab and coil railcar
US11535282B2 (en) Multi-bunk railcar for transport of metal coils
RU111082U1 (ru) Вагон-платформа для перевозки листового проката в рулонах
US6729816B2 (en) Trailer bed with improved cargo well
US6363864B1 (en) Lightweight railroad car for carrying steel coils
US6178895B1 (en) Flat-surfaced floor structure for boxcars
WO2020040664A1 (ru) Рама вагона-платформы
RU2473437C2 (ru) Вагон-платформа
PL199972B1 (pl) Wagon do transportu zwojów
RU46727U1 (ru) Рама железнодорожной платформы и железнодорожная платформа с такой рамой
RU2816903C1 (ru) Крышка люка железнодорожного универсального полувагона (варианты)
RU90749U1 (ru) Железнодорожный транспортер
RU59005U1 (ru) Железнодорожная платформа
RU2192360C2 (ru) Вагон для перевозки длинномерных грузов
RU2207269C2 (ru) Вагон-платформа