UA77794U - Комбінований лікарський препарат - Google Patents

Комбінований лікарський препарат Download PDF

Info

Publication number
UA77794U
UA77794U UAU201210332U UAU201210332U UA77794U UA 77794 U UA77794 U UA 77794U UA U201210332 U UAU201210332 U UA U201210332U UA U201210332 U UAU201210332 U UA U201210332U UA 77794 U UA77794 U UA 77794U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
medicinal product
product according
combined medicinal
pain
combined
Prior art date
Application number
UAU201210332U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Гліб Володимирович Загорій
Original Assignee
Гліб Володимирович Загорій
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Гліб Володимирович Загорій filed Critical Гліб Володимирович Загорій
Priority to UAU201210332U priority Critical patent/UA77794U/uk
Publication of UA77794U publication Critical patent/UA77794U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)

Abstract

Комбінований лікарській препарат містить засіб із знеболюючим ефектом та спазмолітичні засоби пітофенону гідрохлорид і фенпіверину бромід у фармацевтично прийнятній комбінації та допоміжні речовини. Як засіб із знеболюючим ефектом містить нестероїдний протизапальний кеторолаку трометамін.

Description

Корисна модель належить до медицини і фармації, зокрема до застосування комбінованого лікарського препарату, який використовують як знеболювальний засіб.
Біль є відчуттям, яке відоме практично всім. Підтвердженням цьому є той факт, що багато людей періодично використовує різні знеболюючі препарати. Біль несе соціальні наслідки як для людей, які страждають від неї, так і нерідко для тих, хто здійснює за ними догляд. Тому зрозуміло, що люди постійно шукали способи і засоби для полегшення болю.
Гострий та хронічний біль слід розглядати як найактуальнішу проблему охорони здоров'я.
Багато людей страждають від хронічного болю, від болю, який пов'язаний з травмою, від болю, який спричинений хірургічними втручаннями, причому у багатьох пацієнтів відмічається неконтрольований післяопераційний біль. Біль - суб'єктивне відчуття, яке хворому нерідко буває важко описати. Проблема ще більше ускладнюється широкою індивідуальною варіабельністю відчуттів. Навіть у одного й того ж пацієнта реакція на больовий подразник може знаходитися в широкому діапазоні в залежності від ситуації. Значення, яким хворий наділяє біль, може суттєво впливати на ступінь страждання та терпіння, які він викликає.
Препарати, які можуть зменшувати біль, давно і добре відомі в медицині.
Ці засоби пригнічують больову чутливість, не впливаючи істотно на інші види чутливості і не порушуючи свідомості і називаються анальгетиками (з латинської ап - заперечення, аЇдов5 - біль).
Відомим представником групи знеболюючих препаратів є алкалоїд морфій. Інші препарати цієї групи, подібні по будові і впливу на людський організм, були синтезовані і використовувались як знеболюючі препарати.
Але при застосуванні препаратів на зразок морфію виникає нудота, аж до блювоти, утруднення подиху (аж до апное і асфіксії), уповільнення роботи серця аж до його зупинки, що істотно обмежує їх застосування в медицині. Особливо це стосується ще одного представника класу наркотичних анальгетиків - фентанілу, при застосуванні якого побічні реакції відзначаються найчастіше, що вимагає постійного контролю з боку фахівців. У зв'язку з цим застосування фентанілу є обмеженим - в основному він застосовується в стаціонарних медичних установах.
На жаль, до сьогодні не створений жоден препарат цього ряду, який би в дозі, достатній для
Зо розвитку лікувального ефекту, не викликав би побічних дій, найчастіше пов'язаних з порушенням функцій центральної нервової системи (ЦНС). Саме наркотичні анальгетики, що впливають на опіатні рецептори, використовуються з метою одержання психічного задоволення. В усьому світі звертає на себе увагу катастрофічний ріст наркоманії і токсикоманії, що приймає майже епідемічний характер. Постійне збільшення споживання наркотичних препаратів відзначається в першу чергу серед молоді і підлітків. Тому ці препарати, крім медичних, мають і істотний ряд соціальних або законодавчих обмежень для широкого, у тому числі амбулаторного, застосування.
Широко вживані у медичній практиці похідні піразолону (анальгін - метамізол, баралгін, темпалгін, пенталгін і інші засоби метамізолового ряду) переважно мають побічну дію, доволі високий рівень токсичності та негативно впливають на процеси кровотворення аж до агранулоцитозу, у зв'язку з чим застосування цих анальгетиків було заборонене або обмежене у 39 країнах світу.
В медицині відомі комбіновані препарати, які мають знеболювальну дію.
Відомий лікарський препарат - поєднання ненаркотичного анальгетика піразолонового ряду метамізолу у комбінації зі спазмолітиками міотропної і холіноблокуючої дії пітофеноном і фенпіверінієм (баралгетас, брал, максиган та ін.) (1). Препарат вживають при болю спастичного характеру слабкої інтенсивності. Недоліками такої комбінації є: помірна анальгезуюча активність метамізолу (може бути використана тільки на 1 ступені лікування болю), висока алергогенність метамізолу, виразна пригнічуюча дія метамізолу на гемопоез, у зв'язку із чим він заборонений у ряді країн.
Відомий лікарський препарат - поєднання ненаркотичного анальгетика парацетамолу зі спазмолітиком діцикломіном (циклопар, комбіспазм, спазмо та ін.) (2). Препарат використовується при болю спастичного характеру слабкої інтенсивності. Недоліком такої комбінації є помірна анальгетична активність парацетамолу (як і інші нестероїдні протизапальні засоби, може бути використаний тільки на першому ступені больового синдрому).
Відомий лікарський засіб, що містить опіатергічний анальгетик трамадол та спазмолітик міотропної дії дротаверин (ША 81269 С2). Препарат використовують для усунення больового синдрому середньої інтенсивності. Недоліком такого лікарського засобу є невелика знеболююча активність трамадолу, що рідко дозволяє досягти бажаного лікувального ефекту.
У медичній практиці для усунення больової симптоматики широко використовують кеторолак як один із найбільш ефективних анальгетиків групи нестероїдних протизапальних засобів (НП33). При внутрішньом'язовому введенні 30 мг препарат проявляє дію, яку порівнюють з ефектом дії 10-12 мг морфіну або 50 мг мепередину. Перевагою кеторолаку, порівняно з наркотичними анальгетиками, є відсутність впливу на функцію дихання, седативну і психомоторну. Так, при післяопераційних болях кеторолак виявився в деяких випадках навіть ефективнішим за морфін і мепередин, а такі побічні ефекти, як нудота і блювота, зустрічалися рідше. Також кеторолак при внутрішньом'язовому введенні за ефективністю порівнюють з кодеїном, але він рідше викликає явища диспепсії.
Кеторолак - нестероїдний протизапальний засіб, інгібітор циклооксигенази, похідна речовина піроло-пірольної групи, використовується у вигляді солі трометаміну.
Відомий комбінований знеболюючий препарат. До його складу входить орфенадрин і щонайменше один нестероїдний протизапальний препарат, що представлений кеторолаком, диклофенаком чи напроксеном у вигляді фармацевтично прийнятної солі (ША 56366 |).
Препарат призначений для усунення або полегшення больових відчуттів довільної етіології.
Відомий комбінований анальгетичний та спазмолітичний засіб, що містить як активну основу анальгін (метамізол натрію) та додатково містить дротаверин (КИ 2183116 С2).
Препарат використовують для лікування болю спастичного характеру, у вигляді ін'єкцій.
Ця композиція має суттєві недоліки, тому що анальгін має токсичні властивості та високу побічну дію.
В основу корисної моделі поставлена задача розробити нову комбінацію лікарських засобів для усунення больового синдрому, розробити лікарський засіб з широким спектром фармакологічної дії та дозволить оптимізувати лікування та/або зменшити витрати на його проведення.
Рішення поставленої задачі забезпечує комбінований лікарський препарат, що містить нестероїдний протизапальний засіб із вираженим знеболюючим ефектом кеторолаку трометамін та спазмолітичні засоби пітофенону гідрохлорид і фенпіверину бромід у фармацевтично прийнятній комбінації та допоміжні речовинами та зменшити побічну дію.
Запропонований комбінований лікарський препарат може бути призначеним для усунення
Зо або полегшення больових відчуттів довільної етіології. Запропонований препарат може бути використаним при гострому або хронічному болю зокрема, суглобного синдрому (активної фази ревматизму, ревматоїдного артриту, артропатії, остеоартриту, остеохондрозу, спондилоартрозу, анкілозуючого спондилоартриту, хвороби Бехтерєва, подагри), люмбаго, невралгії, міальгії, болі при травматичному ушкодженні м'яких тканин та опорно-рухового апарату, больового синдрому та запалення після оперативних втручань, головного болю при мігрені, альгодисменореї, больового синдрому при аднекситі, проктиті, кольках (жовчних та ниркових), спазмів гладенької мускулатури, пов'язаних із захворюваннями жовчовивідної системи: холелітіаз, холангіолітіаз, холецистит, перихолецистит, холангіт, папіліт, спазмів гладкої мускулатури сечового тракту: нефролітіазу, уретролітіазу, пієліту, циститу, тенезми сечового міхура.
Для покращення результатів лікування гострого та хронічного болю використовуються поєднання болетамуючих засобів, які мають взаємодоповнюючі механізми. Головною метою такого підходу є забезпечення більш сильної знеболювальної активності, у порівнянні 3 кожним із складових комбінації зменшення дози препаратів, покращення часових характеристик ефекту. Оптимальні комбінації лікарських препаратів покращують співвідношення ризик/користь шляхом зменшення побічних ефектів окремих компонентів. В останній час у світовій фармацевтичній практиці широке розповсюдження має тенденція створення готових комбінацій лікарських препаратів.
Комбінації засобів, що належать до знеболювальних, складаються з урахуванням фармакологічних властивостей окремих компонентів.
Кеторолак - лікарський засіб, не стероїдний протизапальний препарат із групи оцтової кислоти, структурно подібний до індометацину.
Кеторолак має таку формулу (в) (в)
М
Кеторолак діє на циклооксигеназний шлях обміну арахідонової кислоти. Він пригнічує біосинтез простагландинів, медіаторів болю та запалення, гальмує агрегацію тромбоцитів, має слабко виражену антихолінергічну та а-адреноблокуючу активність. Має виражену антиноцицептивну активність, яка прирівнюється до знеболюючої активності опіоїдних анальгетиків. Кеторолак використовують у лікуванні помірного та сильно вираженого больового синдрому, особливо у післяопераційному періоді.
Пітофенону гідрохлорид проявляє пряму міотропну дію на гладеньку мускулатуру.
Фенпіверину бромід проявляє м-холіноблокуючу дію та проявляє додаткову міотропну дію на гладеньку мускулатуру.
Пітофенону гідрохлорид та фенпіверину бромід - міотропні спазмолітики, що проявляють пряму дію на гладеньку мускулатуру внутрішніх органів та викликають їх розслаблення.
Задачею корисної моделі, що заявляється, є створення фармацевтичного препарату, який являє собою комбінацію активних інгредієнтів, яка потенційно проявляла би добрі знеболювальні властивості при зниженні до мінімуму побічних ефектів. Зазначеної вище задачі винахідники досягли у результаті поєднання лікарського засобу з сильно вираженим знеболюючим ефектом кеторолаку трометаміну та спазмолітичних засобів, якими є пітофенону гідрохлорид і фенпіверину бромід у фармацевтично прийнятній комбінації
Комбінація кеторолаку трометаміну з пітофеноном гідрохлоридом і фенпіверином бромідом має переваги у відношенні посилення його фармакодинамічних ефектів в лікуванні болю.
Знайдена фармацевтична композиція для лікування гострого та хронічного болю має водночас болезаспокійливу, протизапальну та спазмолітичну дію та містить активні речовини, де як активні речовини використано терапевтично ефективну кількість кеторолаку трометаміну та терапевтично ефективну кількість пітофенону гідрохлориду і фенпіверину броміду, а також допоміжні речовини.
Під виразом "терапевтично ефективна кількість" у даному описі мається на увазі така кількість активної сполуки або фармацевтичного агента, що викликає біологічну або медичну реакцію у тканинній системі, тварині або людині, котру очікує дослідник, ветеринар, медичний лікар або інший клініцист, яка включає послаблення симптомів хвороби або розладу, що піддаються лікуванню.
Зо Під виразом "терапевтично ефективне співвідношення" у даному описі мається на увазі таке кількісне співвідношення активних сполук або фармацевтичних агентів, що викликає біологічну або медичну реакцію у тканинній системі, тварині або людині, котру очікує дослідник, ветеринар, медичний лікар або інший клініцист, яка включає послаблення симптомів хвороби або розладу, що піддаються лікуванню.
Комбінований лікарський препарат може існувати у вигляді таблеток та/або розчину, що містять кеторолаку трометамін та пітофенону гідрохлорид і фенпіверину бромід у будь-якому терапевтично ефективному співвідношенні.
До складу комбінованого лікарського препарату входять допоміжні речовини.
У випадку, коли препарат виконаний у вигляді розчину, допоміжними речовинами є хлорид натрію, пропіленгліколь, етиловий спирт, едетат динатрію, гідроксид натрію, вода для ін'єкцій.
Коли препарат виконаний у вигляді твердої лікарської форми, зокрема у формі таблеток, допоміжними речовинами є мікрокристалічна целюлоза, кросповідон, крохмаль (картопляний або кукурудзяний або прежелатинований або частково прежелатинований), стеарат магнію або кальцію. Таблетка також може містити додаткові допоміжні речовини, такі як кроскармелозу натрію, колоїдний діоксид кремнію, моногідрат лактози, повідон. Крім того, таблетка може мати оболонку, яка містить гідроксипропілметилцелюлозу, частково гідролізований полівініловий спирт, діоксид титану, макрогол, триацетин, тальк, лактозу, барвники.
Комбінований лікарський препарат може бути виконаний у вигляді твердої лікарської форми, зокрема у формі таблеток. До складу одної таблетки може входити 10 мг кеторолаку у вигляді трометамінової солі, 10 мг пітофенону гідрохлориду та 0,1 мг фенпіверину броміду.
Також комбінований лікарський препарат може бути виконаний у вигляді розчину, до складу якого входить 30 мг кеторолаку у вигляді трометамінової солі, 10 мг пітофенону гідрохлориду та 0,1 мг фенпіверину броміду.
Відомості, що підтверджують можливість здійснення заявленого препарату, наведені нижче.
Комбінований лікарський препарат, який існує у вигляді розчину.
Приклад 1
В одній ампулі (2мл) розчину міститься: кеторолаку трометаміну 30 мг пітофенону гідрохлориду 10 мг фенпіверину броміду 0,1 мг
Допоміжні речовини: хлорид натрію 0,43-0,75 95 пропіленгліколь 10-40 95 едетат динатрію 0,02-0,05 95 вода для ін'єкцій решта.
Приклад 2
В одній ампулі (2мл) розчину міститься: кеторолаку трометаміну 30 мг пітофенону гідрохлориду 10 мг фенпіверину броміду 0,1 мг
Допоміжні речовини: хлорид натрію 0,43-0,75 95 етиловий спирт 5-40 95 едетат динатрію 0,02-0,05 95 вода для ін'єкцій решта.
Приклад З
В одній ампулі (2мл) розчину міститься: кеторолаку трометаміну 30 мг пітофенону гідрохлориду 10 мг фенпіверину броміду 0,1 мг
Допоміжні речовини: хлорид натрію 0,43-0,75 95 пропіленгліколь 10-40 95 етиловий спирт 5-40 95 едетат динатрію 0,02-0,05 95 вода для ін'єкцій решта.
Приклад 4
В одній ампулі (2мл) розчину міститься: кеторолаку трометаміну 30 мг пітофенону гідрохлориду 10 мг фенпіверину броміду 0,1 мг
Допоміжні речовини: хлорид натрію 0,43-0,75 95 пропіленгліколь 10-40 95 едетат динатрію 0,02-0,05 95 гідроксид натрію до рН від 6,0 до 7,5 вода для ін'єкцій решта.
Приклад 5
В одній ампулі (2мл) розчину міститься: кеторолаку трометаміну 30 мг пітофенону гідрохлориду 10 мг фенпіверину броміду 0,1 мг
Допоміжні речовини: хлорид натрію 0,43 - 0,75 95 пропіленгліколь 10 - 40 95 етиловий спирт 5-40 96 едетат динатрію 0,02 - 0,05 95 гідроксид натрію до рН від 6,0 до 7,5 вода для ін'єкцій решта.
Комбінований лікарський препарат у вигляді таблетки.
Одна таблетка комбінованого препарату містить активно діючі речовини в такій кількості: кеторолаку трометаміну 10 мг пітофенону гідрохлориду 10 мг фенпіверину броміду 0,1 мг.
Таблетка також містить як допоміжні речовини: мікрокристалічна целюлоза до 70 95 кросповідон до 10 95 крохмаль (картопляний або до 20 95 кукурудзяний, або прежелатинований, або частково прежелатинований) стеарат магнію або кальцію 0,5-1 Фо.
Також таблетка може містити кроскармелозу натрію до 10 95 колоїдний діоксид кремнію до 10 95 моногідрат лактози до 40 95 повідон до 7 Об.
Таблетка може мати оболонку, яка містить гідроксипропілметилцелюлозу, частково гідролізований полівініловий спирт, діоксид титану, макрогол, триацетин, тальк, лактозу, барвники.
При виготовленні запропонованого препарату сировиною у всіх випадках служили доступні як фармакопейні препарати і як хімічні реактиви субстанції зазначених інгредієнтів, які мали якість не нижче "хч" (хімічно чисті).
Виготовлення експериментальних зразків препаратів включає наступні операції: розрахунок необхідних доз із застосуванням відомих фахівцям методів та вагове дозування вибраних сухих інгредієнтів. Фахівцеві зрозуміло, що приготування твердих лікарських форм із необхідним вмістом субстанцій не представляє особливих труднощів. Фахівцеві також зрозуміло, що приготування ін'єкційних лікарських форм із необхідним вмістом субстанцій також не представляє особливих труднощів: розчинення зазначених субстанцій в ізотонічному розчині хлориду натрію з додаванням етилового спирту або пропіленгліколю як солюбілізаторів до одержання необхідних концентрацій діючих речовин.
Наведений вище опис розглядається лише як ілюстрація принципів корисної моделі. Більш того, оскільки численні модифікації і зміни будуть очевидні фахівцям у даній області техніки, не бажано обмежувати корисну модель точним тлумаченням і способами, описаними вище.
Відповідно, можуть бути здійснені всі придатні модифікації і еквіваленти, що знаходяться в рамках даного корисної моделі, згідно з Формулою корисної моделі.
Джерела інформації:: 1. Компендиум 2006. Лекарственнье препарать / Под ред. Коваленко В.Н., Викторова А.П. -
К.: Морион, 2006. - С. 168. 2. Компендиум 2006. Лекарственнье препарать / Под ред. Коваленко В.Н., Викторова А.П. -
К.: Морион, 2006. - С. 1573.

Claims (7)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Комбінований лікарський препарат, що містить засіб із знеболюючим ефектом та спазмолітичні засоби пітофенону гідрохлорид і фенпіверину бромід у фармацевтично Зо прийнятній комбінації та допоміжні речовини, який відрізняється тим, що як засіб із знеболюючим ефектом містить нестероїдний протизапальний кеторолаку трометамін.
2. Комбінований лікарський препарат за п. 1, де він існує у вигляді розчину.
3. Комбінований лікарський препарат за п. 2, де допоміжними речовинами є хлорид натрію, пропіленгліколь, етиловий спирт, едетат динатрію, гідроксид натрію, вода для ін'єкцій.
4. Комбінований лікарський препарат за п. 1, де він існує у вигляді таблетки.
5. Комбінований лікарський препарат за п. 4, де допоміжними речовинами є мікрокристалічна целюлоза, кросповідон, крохмаль, стеарат магнію або кальцію.
6. Комбінований лікарський препарат за будь-яким з пп.4-5, який може містити додатково допоміжні речовини, такі як кроскармелозу натрію, колоїдний діоксид кремнію, моногідрат лактози, повідон.
7. Комбінований лікарський препарат за будь-яким з пп. 4-6, де таблетка може мати оболонку, яка містить гідроксипропілметилцелюлозу, частково гідролізований полівініловий спирт, диоксид титану, макрогол, триацетин, тальк, лактозу, барвники.
UAU201210332U 2012-08-31 2012-08-31 Комбінований лікарський препарат UA77794U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201210332U UA77794U (uk) 2012-08-31 2012-08-31 Комбінований лікарський препарат

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201210332U UA77794U (uk) 2012-08-31 2012-08-31 Комбінований лікарський препарат

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA77794U true UA77794U (uk) 2013-02-25

Family

ID=51586611

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201210332U UA77794U (uk) 2012-08-31 2012-08-31 Комбінований лікарський препарат

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA77794U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20080139654A1 (en) Acetaminophen compositions having minimized side effects including reduced hepatotoxicity
ZA200504908B (en) Compositions of non-steroidal anti-inflammatory drugs decongestants and anti-histamines
JP2009073842A (ja) 苦痛を管理しおよび薬物依存性を軽減するための、ケタミンの投与
WO2016071819A1 (en) Methods for treatment of cognitive decline
RU2616520C2 (ru) Лечение симптомов, связанных с гастропарезом у женщин
KR101864559B1 (ko) 정맥 내 투여용 이부프로펜의 투여
JPS59501460A (ja) カフェインを含んで成る改良された鎮痛及び抗炎症組成物並びにその使用方法
UA112726C2 (uk) Нові терапевтичні комбінації міртазапіну для застосування при больових розладах
CA2893836C (en) A combination medicament comprising phenylephrine and paracetamol
Cox Pharmacology interventions for symptom management
UA77794U (uk) Комбінований лікарський препарат
TW200831072A (en) Non-steroidal anti-inflammatory drugs for cough
UA77792U (uk) Застосування комбінованого лікарського препарату як знеболюючого засобу
RU2605283C2 (ru) Фармацевтическая композиция для лечения зависимости у людей
AU2013211546B1 (en) A Medicament
Yadav Pharmacology & Toxicology
Schwartz Perioperative pain management
BRPI0617184A2 (pt) formulação de pralnacasan com liberação retardada
TW200838534A (en) Treatment for irritable bowel syndrome
RU2540509C1 (ru) Лекарство
CN113015524A (zh) 氨基甲酸酯化合物和包含其的制剂在预防、缓解或治疗急性应激障碍或创伤后应激障碍中的用途
RU2002111320A (ru) Способ лечения заболеваний нервной системы
RU2022131081A (ru) Идентификация реакции пациентов на введение модулятора рецепторов s1p
JP2022177119A5 (uk)
McNulty Levorphanol for the treatment of severe chronic pain