UA77164C2 - Polymer alloy and its use as additional filtering and/or stabilizing material - Google Patents

Polymer alloy and its use as additional filtering and/or stabilizing material Download PDF

Info

Publication number
UA77164C2
UA77164C2 UA2003054392A UA2003054392A UA77164C2 UA 77164 C2 UA77164 C2 UA 77164C2 UA 2003054392 A UA2003054392 A UA 2003054392A UA 2003054392 A UA2003054392 A UA 2003054392A UA 77164 C2 UA77164 C2 UA 77164C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
polymer alloy
filler
alloy according
fact
polystyrene
Prior art date
Application number
UA2003054392A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Basf Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Basf Ag filed Critical Basf Ag
Publication of UA77164C2 publication Critical patent/UA77164C2/uk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01DSEPARATION
    • B01D39/00Filtering material for liquid or gaseous fluids
    • B01D39/02Loose filtering material, e.g. loose fibres
    • B01D39/04Organic material, e.g. cellulose, cotton
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01DSEPARATION
    • B01D39/00Filtering material for liquid or gaseous fluids
    • B01D39/02Loose filtering material, e.g. loose fibres
    • B01D39/06Inorganic material, e.g. asbestos fibres, glass beads or fibres
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01DSEPARATION
    • B01D2239/00Aspects relating to filtering material for liquid or gaseous fluids
    • B01D2239/10Filtering material manufacturing

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Inorganic Chemistry (AREA)
  • Solid-Sorbent Or Filter-Aiding Compositions (AREA)
  • Addition Polymer Or Copolymer, Post-Treatments, Or Chemical Modifications (AREA)
  • Compositions Of Macromolecular Compounds (AREA)
  • Distillation Of Fermentation Liquor, Processing Of Alcohols, Vinegar And Beer (AREA)
  • Polyamides (AREA)

Description

Опис винаходу
Даний винахід стосується застосування полімеризатів, що містять полістирол, як фільтрувальних допоміжних і стабілізуючих матеріалів для фільтрації і, відповідно, стабілізації водних рідин, а також нових, гранульованих, нерозчинних у воді, здатних до незначного набухання полімеризатів.
Поділ твердих-рідких сумішей речовин шляхом фільтрації в багатьох виробничих процесах є важливою технологічною стадією. Під поняттям фільтрувальний допоміжний матеріал необхідно при цьому розуміти ряд продуктів, що у вільній, порошковій, гранульованій або волокнистій формі застосовуються як намивний засіб при 70 фільтрації.
Фільтрувальний допоміжний матеріал можна наносити перед початком фільтрації як фільтрувальний допоміжний шар (намивний фільтр) на фільтрувальний засіб, щоб одержати рихлий фільтрувальний осад, або безперервно підмішувати до суміші, що підлягає фільтрації.
Відомими фільтрувальними додатковими матеріалами є, наприклад, діатомові речовини, природні продукти, 12 що одержують шляхом кальцинування діатоміту. Основними складовими частинами є аморфні модифікації
БІО», що супроводжуються оксидами алюмінію, заліза й інших елементів, а також їх силікатні сполуки. Перліти є обпаленими, подрібненими, фракціонованими глинами вулканічного походження, що спучуються (риоліти). Їх структура має пластинчасту форму і хімічно їх можна описати як силікати натрію, калію, алюмінію. Бентоніти є глинистими мінералами з високою здатністю до набрякання й абсороції.
Фільтрувальні допоміжні матеріали під час фільтрації повинні утворювати пористе середовище, яке усмоктує забруднення, що підлягають видаленню, і полегшує стікання рідкої фази.
Допоміжні матеріали повинні мати високий ступінь пористості і не деформуватися також і під впливом тиску.
Крім того, ці матеріали повинні бути хімічно інертними і здатними легко регенеруватися.
Для фільтрації пива в даний час використовуються в основному кізельгурні намивні, а також шаруваті с фільтри. При намивній фільтрації перед початком фільтрації на опорну поверхню намивається попередній Ге) кізельгурний шар. Після намивання цього попереднього шару до пиву, що підлягає фільтрації (нефільтрату), додається суміш з тонкого і грубого кізельгуру. При виробництві пива розраховують на витрату кізельгуру від 150 до 200г/гл пива. Для намивної фільтрації кізельгур особливо зарекомендував себе унаслідок свого великого об'єму пор, своєї низької насипної ваги, своєї високої абсорбційної здатності, своєї великої питомої поверхні. З
Недоліком при застосуванні кізельгуру є те, що він після певного числа робочих годин фільтрування знижує Ге) свою ефективність унаслідок накопичення в ньому твердого матеріалу і повинний видалятися з опорної поверхні фільтрів і замінятися новим. --
Збереження використаного кізельгуру пов'язано з великими складностями і витратами внаслідок ї- законодавчих розпоряджень. Спроби регенерації використаного кізельгуру виявилися на практиці нездійсненними. Крім того, кізельгур з деякого часу знаходиться в центрі дискусій унаслідок можливої в канцерогенної дії.
Також відокремлення речовин, що викликають забруднення (помутніння), таких як, розчинені поліфеноли або протеїни, є важливою технологічною стадією в багатьох процесах виробництва напоїв, тому що видалення цих «4, речовин приводить до більш тривалого терміну придатності напоїв. З
Стабілізація може здійснюватися шляхом добавки продуктів, які зв'язують, осаджують або видаляють із с середовища будь-яким іншим чином речовини, що викликають помутніння. До таких продуктів відносяться,
Із» наприклад, силікагель, що зв'язує і, відповідно, осаджує протеїни, або полівінілпіролідон, що зв'язує поліфеноли.
Дотепер фільтрувальні допоміжні і стабілізуючі матеріали застосовували окремо або разом. У першому випадку це означає великі витрати на апаратуру, у другому випадку проблематичним є знешкодження, до того ж при застосовуваних дотепер матеріалах не можна регулювати абсорбцію. і (Публікація ЕР 351 363) описує полівінілполіпіролідони з високим степенем зшивки в якості фільтрувальних -І допоміжних і стабілізуючих матеріалів. При застосуванні лише полівінілполіпіролідону важко регулювати абсорбцію. - ЇУ патенті О5 4344846) описується метод намивної фільтрації з фільтрувальними допоміжними матеріалами б 20 на базі полістиролу, що розширюється.
ІМіжнародна заявка МО 96/35497| описує фільтрувальні допоміжні матеріали, що здатні до регенерації, для
Т» фільтрування рідин, зокрема, пива, які містять частинки синтетичного або натурального полімеру, що утворюють шар фільтрувального осаду з пористістю між 0,3 і 0,5.
Задачею даного винаходу є розробка фільтрувального допоміжного і стабілізуючого матеріалу, що може 29 застосовуватися замість кізельгуру при фільтрації і, відповідно, стабілізації водних рідин, зокрема, при
ГФ) виготовленні пива і напоїв. Такий матеріал повинен бути застосований як тільки фільтрувальний допоміжний матеріал, так і тільки стабілізуючий матеріал, а також для обох функцій одночасно. Вин повинен бути о нерозчинним і мати лише невеликий степінь набухання, повинен бути хімічно інертним і мати велику питому поверхню, а також повинен просто і швидко виготовлятися. Далі такий матеріал повинен забезпечувати націлене 60 регулювання абсорбції і повинен бути здатним до регенерації.
Ця задача неочікувано вирішується застосуванням полімеризатів, що містять полістирол.
Об'єктом винаходу є, таким чином, застосування полімеризатів, що містять (а) 20-95мас.9о полістиролу; (6) 80-5мас.96 щонайменше однієї речовини, вибраної з групи, що включає силікати, карбонати, оксиди, бо кізельгур, силікагель, діатомову землю, інші полімери або їх суміші,
у якості фільтрувальних допоміжних і/або стабілізуючих матеріалів для фільтрації і/або стабілізації водних рідин.
Іншим об'єктом винаходу є спосіб фільтрації і/або стабілізації водної рідини, який відрізняється тим, що
ЯК фільтрувальний допоміжний і/або стабілізуючий матеріал застосовують полімеризат, який містить (а) 20-95мас.9о полістиролу; (6) 80-5мас.96 щонайменше однієї речовини з групи, що включає силікати, карбонати, оксиди, кізельгур, силікагель, діатомову землю, інші полімери або їх суміші.
Спосіб може при цьому здійснюватися таким чином, що проводять тільки фільтрацію або стабілізацію 7/0 Водного середовища, або одночасно з фільтрацією проводять стабілізацію. Переважно одночасно з фільтрацією проводять стабілізацію.
При фільтрації переважно застосовують технологію намивної фільтрації.
Також об'єктом винаходу є полімеризат, що містить (а) від 20 до 95мас.бо полістиролу, (6) 80-5мас.9о зшитого полівінілполіпіролідону, а також, у разі потреби, інші наповнювачі.
Винахід відноситься також до його застосування в якості фільтрувального допоміжного і/або стабілізуючого матеріалу, а також до способу його одержання.
Несподіваним чином полімеризатом згідно з винаходом можна цілеспрямовано регулювати абсорбцію, наприклад, складових частин, що викликають помутніння в напоях.
Якщо, наприклад, у випадку пива, поліфеноли, що містяться в ньому, видаляються повністю, пиво втрачає також і свої смакові речовини.
Іншою перевагою застосування полімеризатів згідно з винаходом є їх можливість регенерації.
Під наведеним в пункті (а) полістиролом необхідно розуміти полістироли, що, у разі потреби, можуть бути заміщені органічними залишками, такими як, алкіл, арил, алкіларил, циклоалкіл або алкокси і/або, у разі сч потреби, функціональними групами, такими як, основні групи, наприклад, аміногрупи, кислотні групи, наприклад, сульфокислотні групи, або їх кон'югати, наприклад, амонієві групи, сульфонати, карбоксилати, що можуть бути і) приєднані до ароматичного стирольного кільця або до органічних залишків.
Під терміном "полістироли" необхідно розуміти всю групу полімерів стиролу, описану, наприклад, У публікації А. Еспіе; Напарисй дег Тесппізспеп Роіутегспетіє; вид. МСН, МУУеіппеійт, 1993). Це визначення «г зо охоплює групу термопластичних матеріалів: гомополістирол, співполімери стиролу, насамперед з акрилонітрилом, а також з ангідридом малеїнової кислоти, метилметакрилатом і подібними співмономерами, а со також їх варіації, модифіковані каучуком з наданням ударнов'язких властивостей. «-
Полістироли (а) у рамках винаходу застосовуються в кількості 20-95мас.бо, переважно, 40-9Омас.9о, особливо переважно, 60-9Омас.бо, у перерахуванні на загальну кількість фільтрувального допоміжного матеріалу. ї-
Під карбонатами в пункті (б) розуміються лужні або лужноземельні карбонати, лужні або лужноземельні ї- гідрокарбонати, переважно карбонат калію, гідрокарбонат натрію або гідрокарбонат калію. Під оксидами розуміють оксиди або змішані оксиди 4-ої побічної групи або 3-ої головної групи, переважно оксид титану або оксид алюмінію.
Під силікатами розуміють інші, не наведені вище, натуральні і штучні силікати, до яких відносяться також « і змішані силікати, такі, як алюмосилікати або цеоліти. з с Як інші полімери (б) застосовують, переважно, поліамід або зшитий полівініллактам і/або полівініламін. Як полівініллактам і/або полівініламін переважно застосовують: полівінілпіролідон, полівінілпіперидон, з полівінілкапролактам, полівінілімідазол, полівініл-2-метилімідазол, полівініл-4-метилімідазол, полівінілформамід. Особлива перевага надається полівінілпіролідону з високим степенем зшивки, наприклад,
Відомому під назвою Оімегдап? Е. -І Їх одержують шляхом так званої гель-полімеризації. При цій полімеризації мова йде про такий спосіб полімеризації, під час якого зростаючі полімерні ланцюги зшиваються один з одним. Це може відбуватися в 7 присутності або за відсутності агента зшивання. - Агентом зшивання є сполука, що містять щонайменше дві етиленненасичені, незв'язані подвійні зв'язки в молекулі. Переважними агентами зшивання є дивінілбензол, М,М'-дивінілетиленсечовина,
Фо М,М'-дивінілпропілсечовина, алкіленбісакриламіди, алкіленглікольди(мет)акрилати.
Чл» Кінцевим продуктом такої гель-полімеризації є пінистий, вкритий кіркою, зернистий, полімеризат зі схожою на цвітну капусту структурою. Внаслідок властивого їм у більшості випадків сильного зшивання гель-полімеризати, як правило, є нерозчинними і ледь здатними до набухання.
Наведені в (б) наповнювачі можуть міститися як окремо, так і у вигляді сумішей у фільтрувальному допоміжному матеріалі. Як лише наповнювачі застосовуються зшитий полівінілполіпіролідон, ТіО 5», КНСО», іФ) Мансо», Сасо», силікагель, кізельгур, діатомова земля або бентоніт. Переважно застосовують суміші зшитого ко полівінілпіролідону з ТіО», МансСоз, КНОСО»з, СасСо»з, силікагелем, кізельгуром, діатомовою землею або бентонітом або суміші МанСО»з або КНСО» з СасСо», ТіО», силікагелем, кізельгуром, діатомовою землею або бо бентонітом або ж суміші ТіОо з МансСоз, КНСО», СасСо», силікагелем, кізельгуром, діатомовою землею або бентонітом. Зокрема, перевага надається зшитому полівінілполіпіролідону.
Застосовувані полістироли можуть бути отримані відомим сам по собі способом. Такі способи описані,
Інаприклад, у публікації А. Еспіе; Напарисй дег Тесппізспеп Роїтутегспетіе; МСН, У/еіппеїт, 19931.
Для одержання полімерного порошку полістирол і щонайменше ще одну речовину компаундують у 65 екструдері.
Під компаундуванням розуміється загалом змішування полімерів із щонайменше однією присадкою |Оег
БорреїізсппесКепехігидег: Сгипаіадеп- упа Апуепаипоздербіеєїйе, видання.: МОІ-СезеїІзснай
Кипзівіотесппік.-Оивзвеідог: вид. МОЇ, 1995, розділ 7 і Ашрегейеп омоп Роіутегеп тії пецагідеп
Еіїдепзспайеп, видання: МОІ-Зевзеївснпай Кипвзівіотесппік.-ЮОивзеідоп: вид. МОЇ, 1995, стор.135 і далі).
Обробка полімерів шляхом наповнення і армування проводиться, наприклад, в разі поліолефінів і полістиролу, для цілеспрямованого поліпшення властивостей і зниження витрат виготовлення. Наповнювачі розрізняють за геометрією їх частинок - за співвідношенням їх геометричних розмірів. При значенні менше, ніж 10, речовина є чистим наповнювачем, лише при більш високих значеннях зазвичай досягається армувальна дія. Цей ефект може бути посилений вираженою адгезійною здатністю між наповнювачем і полімером. Часто застосовуваними 7/0 наповнювачами є карбонат кальцію (крейда) і тальк. На основі вимог нормативних документів для харчових продуктів наповнений карбонатом кальцію поліпропілен має широке застосування для упаковки харчових продуктів (виготовленої методами лиття під тиском або формування глибокою витяжкою). Крім того, відоме наповнення поліпропілену деревним борошном для панелей, що застосовуються в автомобілебудуванні. Крім того, звичайним є застосування скла (наприклад, кульок), азбесту, силікатів (наприклад, волластоніту), слюди, шпатів і графіту. Звичайна частка наповнювача складає 20-8Омас.9о, однак може складати до 9595. Армуванням термопластичних пластмас наповнювачами поліпшують механічні властивості, зокрема, твердість і міцність пластмаси. Зазвичай як волокнисті речовини застосовують скловолокно, вуглецеві волокна, сталеве волокно й арамідні волокна. Шляхом змішування щонайменше двох пластмас, сплавляння, одержують полімери з іншим профілем властивостей. Суміші можуть бути гомогенно, гетерогенно або частково, відповідно, обмежено 2о сумісними.
В усіх випадках перевага надається застосуванню екструдерів, зокрема, двошнекових екструдерів. Але поряд з цим можуть застосовуватися також так звані співпластикатори.
Зазвичай при екструзії досягаються величини температури і тиску, які можуть забезпечити поряд з чисто фізичним змішуванням хімічну взаємодію, тобто хімічну зміну вихідних компонентів. сч
Перетворення в контексті винаходу описує процес, при якому щонайменше дві речовини вступають у фізичну і/або хімічну взаємодію між собою. (8)
Перетворення може також відбуватися при звичайних способах термопластичної переробки, зокрема, при змішуванні, диспергуванні, наповненні, армуванні, сплавлянні, дегазації, і переробка може здійснюватися шляхом вальцювання, перемішування, лиття, спікання, пресування, компаундування, каландрування, «Е зр штрангпресування або екструзії або комбінації цих методів. Переважно полімерні порошки компаундують у екструдері. ісе)
Під поняттям фільтрація розуміють пропускання через пористий фільтрувальний матеріал суспензії, що «- складається з переривчастої фази (дисперговані речовини) і безперервної фази (диспергатор). При цьому частинки твердої речовини осаджуються на фільтрувальному матеріалі, і відфільтрована рідина (фільтрат) ї-
Ззв5 залишає фільтрувальний матеріал очищеною. При цьому як зовнішня сила для подолання опору потокові діє ї- прикладена різниця тиску.
У процесі фільтрування можна спостерігати різні механізми осадження твердих речовин. В основному при
Цьому мова йде про поверхневе фільтрування або про фільтрування утвореним осадом, шарувате фільтрування, а також про фільтрування сітчастим фільтром. Часто має місце комбінація з, щонайменше, двох «
Видів фільтрувальних процесів. з с У випадку поверхневого фільтрування або фільтрування утвореним осадом застосовуються так звані намивні фільтри в різних формах виконання для фільтрування напоїв |див. публікацію Кипге, МУоїдапо, Тесппоіодіе ;» Вгацег та Маїгег, випуск 7, 1994, стор.372). Усі системи намивного фільтрування мають загальним те, що тверді речовини, які містяться в рідинах, що підлягають фільтруванню, а також тверді речовини, що спеціально додаються (фільтрувальні допоміжні матеріали), утримуються фільтрувальним середовищем, причому -І утворюється фільтрувальний осад. Через цей фільтрувальний осад протягом процесу фільтрування, так само як і через фільтрувальний засіб необхідно пропускати потік, що підлягає фільтрації. Подібне фільтрування ш- називають також намивним фільтруванням. - Під рідинами, що підлягають фільтрації і/або стабілізації, відповідно до винаходу розуміють фруктові соки або бродильні напої, такі, як вино або пиво. Зокрема, спосіб згідно з винаходом застосовують для фільтрації
Ме, і/або стабілізації пива. ї» Виготовлені відповідно до винаходу фільтрувальні допоміжні або стабілізуючі матеріали відрізняються гарною змочуваністю водою і має постійну пропускну здатність при одночасно добрій фільтруючій дії.
Фільтрувальні допоміжні матеріали подрібнюються після процесу змішування за допомогою технології гранулювання шроту і/або розмеленого матеріалу, переважно шляхом послідовного виконання технологічних операцій гранулювання і розмелювання. (Ф, При здійсненні процесу холодного розмелювання в кінцевому продукті може залишатися вода. ка Отримані порошки мають середню зернистість від 1 до 1000мкм, переважно, від 2 до 200мкм. Вони мають регулярну або нерегулярну структуру, яка може бути сфероїдальною або несфероїдальною. Однак, бр одержуваний порошок переважно є несфероїдальним.
Нижченаведені приклади пояснюють, однак, не обмежують винахід.
А) Одержання полімерного порошку
Полістирол марки 486М, фірми ВА5БЕ Ас і, щонайменше, ще одну речовину (загальна кількість приблизно 10кг) змішують у екструдері. Екструдат охолоджують у водяній ванні і гранулюють. Отриманий гранулят 65 подрібнюють у відбивному млині і відсівають у вібраційному хитальному просіювані.
Вагові співвідношення, при яких полістирол і відповідна додаткова речовина (речовина 1, можливо також речовина 2) змішуються, представлені в нижченаведеній таблиці. У дужках після вагових співвідношень зазначені маркування проб.
ЗІКеельур (00 овосех ово ьрводоссвотогю 2 сасоз 00000 обо баувомовутозооувогюю зло; 00200 овосви олово ою
Я РУРР 00000020 (48); 40:60 (45); бом (ас); 70:30 (44); 80:30 де ВОЛО то (5 омансоз 00000 воловаевесвуевавсяятв во Креляю | воБо (бах воло (б волості
Тбенент 000000 вововх волосу тозо сувою зуб 005 00оююввтютюв 00000000 з РУРР Мансоз воявварвотваюю 5 го сч о
Пояснення до вказаних в таблиці матеріалів:
Кізельгур: фірми МегскК, САБ-Мг. 68855-54-9;
Сасо»: карбонат кальцію (осадж., дуже чистий), фірми Мегск, САБ-Мг. 47 1-34-1;
ТіО»: діоксид титану («325 меш, 9995), фірми Аїагісн, САБ-Мг. 1317-70-0; «І
РМУРР: полівінілполіпіролідон Оімегдап Е, фірми ВА5БЕ, САБ-Мг. 9003-39-8; с
Мансоз: гідрокарбонат натрію (ос. чистий), фірми Мегск, САБ-Мг. 144-55-8; силікагель, фірми Мегск, САБ-Мг. 63231-67-4; - бентоніт: продукт фірми Аїагісй М
В) Випробування на використання а) Седиментація у воді -
Для використання в намивній фільтрації перевага надається седиментації матеріалу, використовуваного як фільтрувальний допоміжний засіб, у відповідній рідині що підлягає фільтрації, і/або у рідині, використовуваній для попереднього намивання (зазвичай у воді). Даний тест визначає здатність до седиментації « у воді. ші с . щ 4 в - -
Фо ї» 25 о ю 60 дв
Матеріал 1565) Так і прнненя нн 1) Порівняльний приклад б) Фільтрація стандартного мутного розчину
Фільтрувальну дію оцінюють при намивній фільтрації за просвітлінням стандартного мутного розчину, а саме, 70 Возчину формацину з певною о мутністю, що відома фахівцеві в даній області, для характеристики фільтрувальних допоміжних матеріалів у промисловості напоїв.
Критеріями для позитивного результату досліду є постійність пропускної здатності і тиску намивання, а також фільтрувальна дія, тобто прозорість фільтрату.
Тиск намивного шару перед і після фільтра при доброму протіканні має однакове значення, тобто не 75 відбувається забивання фільтра. Мутність визначають за стандартним тестом згідно ЕВС (Еийгореап Вгежмегу
Сопмепійп, Європейської конвенції пивоваріння). Рідину оцінюють як прозору, якщо значення мутності відповідно до одиниць ЕВСТ1.
Нижче описуються випробування з наведеними в розділі А) зразками полімерів. При цьому застосовують переважно фракцію розмеленого матеріалу з розміром частинок менше 100мкм. 20 Нижченаведена таблиця показує значення після протікання тест-рідини об'ємом 5л, 10л і 15л для вибраних проб.
Фільтраційна дія і витрата
Спа, ж 150 | 51
Мутістьтоєвс У післяпротаняХГ 1111 с 25 о «т зо о -
Мутістьтоєвс У післяпротаняХГ 1111 и зв ча 51110000 ов ов м | от ов « 40 - - з Мутістьло вс післятпротання 111 - й - 1) ЕВС: Еигореап Вгежегу Сопмепійоп (Європейська конвенція пивоваріння). (2) 2) нульове значення, тобто значення стандартного мутного розчину складає 20 одиниць по ЕВС. й 4) значення виміру залишається постійним під час усього періоду фільтрації. 5) тиск намивання чистої рідини, тобто без фільтрувального допоміжного матеріалу складає 1,5бар.
Наведені нижче випробування на стабілізацію проводять на вибраних прикладах. При цьому діють таким чином. о Перед початком аналізів з пива видаляють газ перемішуванням (декарбонізація пива). Число обертів ко магнітної мішалки вибирають таким чином, щоб пиво не захоплювало кисень повітря.
Адсорбційна ємність полівінілполіпіролідону 60 Навіска в 20-10Омг полівінілполіпіролідону (у перерахуванні на суху речовину).
Подача 200мл декарбонізованого пива.
Час контакту при розмішуванні точно 5 хвилин.
Відфільтровування пористим скляним фільтром.
Фільтрат подають на визначення танноїду або антоціаногену. 65 Контрольне пиво (порівняльне значення) відповідно без добавки полівінілполіпіролідону.
Проведення дослідів
Методи визначення антоціаногенів
Антоціаногени визначають фотометрично шляхом перетворення їх у антоціаніди, забарвлені у червоний колір, за допомогою гарячої соляної кислоти.
Методи визначення танноїдів
Таннометр фірми Ріешбег (титрація помутніння)
Вміст танноїдів у пиві визначають за допомогою полівінілпіролідону. Через Н-містки приєднуються подібні до білка танноїди. Внаслідок цього, за рахунок комплексоутворення виникає помутніння. У таннометрі вимірюють мутність у залежності від поданої кількості полівінілпіролідону. Результат визначає вміст танноїду в мг 7/0 полівінілпіролідону на 1л пива.
Розрахунок адсорбційної ємності РУРР (90| проводять за отриманими значеннями вмісту танноїду. 2 днтценоюни (мул танноди Іпвгумоті 2 Длнтоцаногени імултанноїди (вп) см о й зо (Се)
Джерела інформації: о. Наїтів, К. МУ. Кіскейнв: "Зішаїев оп поп-ріоіодіса! Наге...", У. Іпві. Вгему., том 65, стор.331-333 (1959), -
МЕВАК, Вгашеснп. Апаїузеп-теїноадеп, том ІЇ, 3-є вид, стор.171-172 (1993), -
МеПподепкКогтекиг Ії. Везспізз адег МЕВАК від 22.04.1999. і -

Claims (12)

Формула винаходу «
1. Застосування полімерного сплаву, що містить З 70 (а) 20-95 мас. 90 полістиролу, с (б) 80-5 мас. 95 зшитого полівінілполіпіролідону, Із» як фільтрувального допоміжного і/або стабілізуючого матеріалу для фільтрації і/або стабілізації водної рідини.
2. Застосування полімерного сплаву за п. 1, яке відрізняється тим, що полімерний сплав додатково містить наповнювач.
і 3. Застосування полімерного сплаву за п. 1 або 2, яке відрізняється тим, що поряд з фільтрацією одночасно -І має місце стабілізація водної рідини.
4. Застосування полімерного сплаву за будь-яким з пп. 1-3, яке відрізняється тим, що полімерний сплав - додатково містить наповнювач, вибраний з групи, що включає лужні або лужноземельні карбонати, лужні або Ге»! 20 лужноземельні гідрокарбонати, оксиди або змішані оксиди 4-ї побічної або 3-ї головної групи, поліаміди, зшиті І» полівініллактами, полівініламіни, силікагель, кізельгур, діатомову землю, бентоніт або їх суміші, при цьому полістирол, зшитий полівінілполіпіролідон та наповнювач з вказаної групи взяті у масовому співвідношенні (40-80):(18-45):(2-20).
5. Застосування полімерного сплаву за п. 4, яке відрізняється тим, що наповнювач вибраний з групи, що 22 включає тіО», МансСо», КНСО,», Сасо», силікагель, кізельгур, діатомову землю, бентоніт або їх суміші. ГФ)
6. Полімерний сплав, який містить кю (а) 20-95 мас. 90 полістиролу, (б) 80-5 мас. 95 зшитого полівінілполіпіролідону.
7. Полімерний сплав за п. 6, який відрізняється тим, що додатково містить наповнювач. бо
8. Полімерний сплав за п. 6 або 7, який відрізняється тим, що містить (а) 60-90 мас. 90 полістиролу, (6) 40-10 мас. 90 полівінілполіпіролідону.
9. Полімерний сплав за п. 8, який відрізняється тим, що додатково містить наповнювач.
10. Полімерний сплав за будь-яким з пп. 6-9, який відрізняється тим, що додатково містить наповнювач, бо вибраний з групи, що включає лужні або лужноземельні карбонати, лужні або лужноземельні гідрокарбонати,
оксиди або змішані оксиди 4-ї побічної або 3-ї головної групи, поліаміди, зшиті полівініллактами, полівініламіни, силікагель, кізельгур, діатомову землю, бентоніт або їх суміші, при цьому полістирол, зшитий полівінілполіпіролідон та наповнювач з вказаної групи взяті у масовому співвідношенні (40-80):(18-45):(2-20).
11. Полімерний сплав за п. 10, який відрізняється тим, що наповнювач вибраний з групи, що включає ТіО», Мансо», КНСО», Сасо», силікагель, кізельгур, діатомову землю, бентоніт або їх суміші.
12. Фільтрувальний допоміжний або стабілізуючий матеріал, який містить полімерний сплав за будь-яким з пп. 6-11. 70 Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2006, М 11, 15.11.2006. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. с щі 6) « (Се) «- ча і - -
с . и? -І -І - Фо с» іме) 60 б5
UA2003054392A 2000-10-16 2001-10-13 Polymer alloy and its use as additional filtering and/or stabilizing material UA77164C2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10051266A DE10051266A1 (de) 2000-10-16 2000-10-16 Verfahren zur Filtration einer Flüssigkeit, mit einem Filterhilfsmittel und Verfahren zu deren Herstellung
PCT/EP2001/011861 WO2002032544A1 (de) 2000-10-16 2001-10-13 Verwendung von polymerisaten als filterhilfs- und/oder stabilisierungsmittel

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA77164C2 true UA77164C2 (en) 2006-11-15

Family

ID=7659983

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003054392A UA77164C2 (en) 2000-10-16 2001-10-13 Polymer alloy and its use as additional filtering and/or stabilizing material

Country Status (27)

Country Link
US (2) US20040094486A1 (uk)
EP (1) EP1333906B1 (uk)
JP (1) JP4029033B2 (uk)
KR (2) KR20030068138A (uk)
CN (1) CN1207079C (uk)
AR (1) AR031139A1 (uk)
AT (1) ATE337845T1 (uk)
AU (2) AU2001295620B2 (uk)
BR (1) BR0114621B1 (uk)
CA (1) CA2425715C (uk)
CU (1) CU23348A3 (uk)
CZ (1) CZ20031067A3 (uk)
DE (2) DE10051266A1 (uk)
DK (1) DK1333906T3 (uk)
DO (1) DOP2001000279A (uk)
ES (1) ES2271076T3 (uk)
IL (2) IL154859A0 (uk)
MX (1) MXPA03002312A (uk)
NO (1) NO20031617L (uk)
NZ (1) NZ524947A (uk)
PL (1) PL201269B1 (uk)
PT (1) PT1333906E (uk)
RU (1) RU2309005C2 (uk)
TW (1) TWI302111B (uk)
UA (1) UA77164C2 (uk)
WO (1) WO2002032544A1 (uk)
ZA (1) ZA200303760B (uk)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10215147A1 (de) * 2002-04-05 2003-10-16 Basf Ag Verwendung von Polymerisation, enthaltend thermoplastische Polymere als Filterhilfs- und/oder Stabilisierungsmittel
UA88015C2 (uk) 2004-05-18 2009-09-10 Инбев С.А. Спосіб одержання пива з помутнінням менше 0,7 евс
DE102005012484A1 (de) 2005-03-16 2006-09-21 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von Blends aus Polystyrol und einem vernetzten Polyvinylpyrrolidon mit verringertem Styrol-Restmonomergehalt
DE102005012483A1 (de) * 2005-03-16 2006-09-21 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von als Filterhilfsmitteln geeigneten Polymer-Blends
ITMI20050666A1 (it) * 2005-04-15 2006-10-16 Polimeri Europa Spa Procedimento per il migoioramento del potere isolante di polimeri vinilaromatici espansi e prodotti cosi'ottenuti
US8420737B2 (en) * 2006-09-12 2013-04-16 Basf Se Method for the production of co-extrudates composed of polystyrene and of a crosslinked polyvinylpyrrolidone with reduced residual styrene monomer content
EP2077913B1 (de) * 2006-09-29 2013-01-02 Basf Se Verfahren zur regenerierung eines filterhilfsmittels
BRPI0717304A2 (pt) * 2006-12-04 2013-10-15 Basf Se Disperção sólida de polímeros termoplásticos e um polímero reticulado insolúvel em água, e, uso de uma disperção sólida.
AU2007330742B2 (en) * 2006-12-07 2013-02-07 Anheuser-Busch Inbev S.A. Use of a primary liquid filtration/stabilization installation for triple purpose.
CN101646490B (zh) * 2007-03-15 2013-12-04 巴斯夫欧洲公司 再生助滤剂的方法
RU2406566C2 (ru) * 2008-08-11 2010-12-20 Андрей Леонидович Макаров Материал для повышения коллоидной стабильности напитков
ES2745455T3 (es) * 2008-12-03 2020-03-02 Isp Investments Llc Composiciones de polivinilpirrolidona reticulada
GB2487762B (en) * 2011-02-03 2015-09-09 Porvair Filtration Group Ltd Composite material
CN103575851B (zh) * 2013-10-29 2015-02-18 青岛啤酒股份有限公司 利用电荷滴定技术快速评价硅胶和pvpp使用量的方法
RU2548433C1 (ru) * 2014-01-09 2015-04-20 Открытое акционерное общество "Иркутский научно-исследовательский институт благородных и редких металлов и алмазов" ОАО "Иргиредмет" Способ фильтрации материалов после сверхтонкого измельчения
CN103865060B (zh) * 2014-03-20 2016-06-29 江南大学 一种含有苯硼酸官能团的高分子助留助滤剂的制备方法及其应用
DE102015121383B4 (de) 2015-12-08 2017-10-12 Technische Universität Berlin Modifizierte Cellulosefasern, Verfahren zu deren Herstellung, deren Verwendung, Filterhilfsmittel oder Filterplatten und Verfahren zur künstlichen Klärung von trüben Flüssigkeiten
EP3717121A1 (en) * 2017-11-30 2020-10-07 DDP Specialty Electronic Materials US 8, LLC Resin beads and inorganic particles

Family Cites Families (48)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5776353A (en) * 1996-02-16 1998-07-07 Advanced Minerals Corporation Advanced composite filtration media
US3216579A (en) * 1961-05-25 1965-11-09 Ind Biology Lab Inc Water-insoluble polyvinylpyrrolidone composition
US3974072A (en) * 1973-03-02 1976-08-10 Imperial Chemical Industries Limited Filtration method
US4369116A (en) * 1973-03-16 1983-01-18 Max Klein Liquid filtration method
US4200679A (en) * 1973-03-16 1980-04-29 Max Klein Micro-bits of expanded flexible polyurethanes
US4207378A (en) * 1973-03-16 1980-06-10 Max Klein Expanded styrene-polymers and polyolefin micro-bits and their preparation
US4344846A (en) * 1973-03-16 1982-08-17 Max Klein Filtration using expanded styrene-polymer and polyolefin micro-bits
US3958023A (en) * 1974-10-16 1976-05-18 Johns-Manville Corporation Increasing the chill haze stability of aqueous liquids derived from fruits and vegetables
US4427157A (en) * 1977-09-15 1984-01-24 Max Klein Preparation of styrene-polymer and polyolefin micro-bits
JPS5930132B2 (ja) * 1979-02-05 1984-07-25 富田製薬株式会社 「ろ」過方法
IT7920188A0 (it) * 1979-02-14 1979-02-14 Montedison Spa Impiego di fibre sintetiche nella separazione dei succhi di frutta dai prodotti solidi della loro lavorazione.
US4282261A (en) * 1979-08-09 1981-08-04 Amf Incorporated Beverage filtration process
DE3509892C2 (de) * 1985-03-19 1994-04-21 Westfalia Separator Ag Verfahren zum Nachklären und Stabilisieren von Polyphenole und/oder Eiweißstoffe enthaltenden Flüssigkeiten und Getränken, insbesondere von Bier
US5141611A (en) * 1985-05-16 1992-08-25 Memtec Limited Removing and recovering plant polyphenols
US5262053A (en) * 1988-07-15 1993-11-16 Filtrox-Werk Ag Filtration process, use of stabilizers installation for a filtration process, and procedure for operating said installation
US5006267A (en) * 1989-11-08 1991-04-09 The Dow Chemical Company Biocidal fluid filters
US5360605A (en) * 1990-09-04 1994-11-01 Edward Shanbrom Preservation of blood, tissues and biological fluids
US5484620A (en) * 1990-12-22 1996-01-16 Schenk-Filterbau Gesellschaft Mit Beschrankter Haftung Method of manufacturing stabilizing and/or filtering aids for use in the processing of liquids, especially beverages
TW376398B (en) * 1992-06-04 1999-12-11 Clariant Gmbh Process for the preparation of hydrolysis-stable trivalent phosphorus compounds and their use as stabilizers for thermoplastics
TW246635B (uk) * 1992-10-08 1995-05-01 Shell Internat Res Schappej B V
US5585171A (en) * 1993-01-11 1996-12-17 Graver Chemical Adsorbent filter bed with pliant and stiff members
US5695928A (en) * 1993-12-10 1997-12-09 Novartis Corporation Rapid immunoassay for detection of antibodies or antigens incorporating simultaneous sample extraction and immunogenic reaction
DE4343226A1 (de) * 1993-12-17 1995-06-22 Schenk Filterbau Gmbh Tiefenfilter zur Abtötung von Mikroorganismen und Inaktivierung von Viren und dessen Anwendung
JPH07228611A (ja) * 1994-02-15 1995-08-29 Japan Synthetic Rubber Co Ltd ポリマーエマルジョン
US6096216A (en) * 1994-06-09 2000-08-01 American National Red Cross Iodinated matrices for disinfecting biological fluids
US6986911B1 (en) * 1994-12-06 2006-01-17 Krontec S.A. Filter aid used in alluviation
FR2733922B1 (fr) * 1995-05-12 1997-07-25 Interbrew Sa Nouveaux adjuvants de filtration, nouveaux supports de filtration, procede de filtration les utilisant et procede de regeneration desdits adjuvants
FR2733920B1 (fr) * 1995-05-12 2001-06-08 Interbrew Sa Procede de regeneration d'adjuvants de filtration
US5885638A (en) * 1995-10-30 1999-03-23 Mitsubishi Chemical Corporation Adsorbent, process for producing the same, and method of treating fruit juice
US5762797A (en) * 1995-12-15 1998-06-09 Patrick; Gilbert Antimicrobial filter cartridge
SE9601789D0 (sv) * 1996-05-10 1996-05-10 Pharmacia Biotech Ab Beverage stabilization
US5856429A (en) * 1996-06-28 1999-01-05 W. R. Grace & Co.-Conn. Polyamide compositions for removal of polyphenols from liquids
US5969015A (en) * 1996-09-25 1999-10-19 Witco Vinyl Additives Gmbh Monomeric and oligomeric bisphosphites as stabilisers for polyvinyl chloride
CA2274017C (en) * 1996-12-04 2006-10-17 University Of Southampton Method for controlling and removing dust and other particles from a material
US6011160A (en) * 1997-09-18 2000-01-04 Isp Investments Inc. Crosslinked polyvinylpyrrolidone (PVPP) copolymer of vinyl pyrrolidone (VP) and monomer derived from 1-vinyl-3-(E)-ethylidene pyrrolidone (EVP)
JP4298920B2 (ja) * 1998-05-15 2009-07-22 アイエスピー インヴェストメンツ インコーポレイテッド ビール清澄化のためのプレミックス組成物
US6045787A (en) * 1998-09-01 2000-04-04 Shanbrom Technologies Llc Protection of labile proteins during iodine disinfection
US6106773A (en) * 1998-09-24 2000-08-22 American National Red Cross Pathogen inactivating compositions for disinfecting biological fluids
KR100729944B1 (ko) * 1999-12-23 2007-06-20 시바 스페셜티 케미칼스 홀딩 인크. 안정화제 혼합물
US6756013B1 (en) * 2000-08-14 2004-06-29 Cornell Development Corporation, Llc Compositions of iodonium compounds and methods and uses thereof
ES2284470T3 (es) * 2000-10-31 2007-11-16 Universite Catholique De Louvain Agente filtrante para el filtrado de cerveza.
DE10065427A1 (de) * 2000-12-27 2002-07-04 Basf Ag Verwendung teilchenförmiger Polymerisate als Filterhilfsmittel für wässrige Flüssigkeiten
DE10108386A1 (de) * 2001-02-21 2002-08-29 Basf Ag Teilchenförmige Polymerisate als Filterhilfsmittel
US6620305B2 (en) * 2001-04-10 2003-09-16 Cornell Development Corporation Llc Method and apparatus for electrochemical cells with improved anti-fouling characteristics
DE10160140A1 (de) * 2001-12-07 2003-06-12 Basf Ag Verwendung unlöslicher hochvernetzter Popcorn-Polymerisate als Filterhilfs- und/oder Stabilisierungsmittel
DE10210124A1 (de) * 2002-03-08 2003-09-18 Basf Ag Polymergemische mit verbesserter Geruchskontrolle
WO2006090845A1 (ja) * 2005-02-25 2006-08-31 Takeda Pharmaceutical Company Limited 顆粒の製造方法
DE102005012483A1 (de) * 2005-03-16 2006-09-21 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von als Filterhilfsmitteln geeigneten Polymer-Blends

Also Published As

Publication number Publication date
CN1469768A (zh) 2004-01-21
NO20031617D0 (no) 2003-04-09
RU2003114421A (ru) 2004-09-10
EP1333906B1 (de) 2006-08-30
NZ524947A (en) 2005-03-24
RU2309005C2 (ru) 2007-10-27
WO2002032544A1 (de) 2002-04-25
KR20080052684A (ko) 2008-06-11
TWI302111B (en) 2008-10-21
CA2425715A1 (en) 2003-04-14
JP2004511334A (ja) 2004-04-15
MXPA03002312A (es) 2003-06-24
KR20030068138A (ko) 2003-08-19
US20040094486A1 (en) 2004-05-20
ZA200303760B (en) 2004-07-05
BR0114621B1 (pt) 2011-02-08
DOP2001000279A (es) 2001-10-31
PT1333906E (pt) 2006-11-30
DE10051266A1 (de) 2002-04-25
PL201269B1 (pl) 2009-03-31
BR0114621A (pt) 2003-12-23
CU23348A3 (es) 2009-02-20
AR031139A1 (es) 2003-09-10
IL154859A0 (en) 2003-10-31
NO20031617L (no) 2003-04-09
AU9562001A (en) 2002-04-29
AU2001295620B2 (en) 2005-11-10
CZ20031067A3 (cs) 2003-11-12
DK1333906T3 (da) 2007-01-08
JP4029033B2 (ja) 2008-01-09
CN1207079C (zh) 2005-06-22
ATE337845T1 (de) 2006-09-15
US20200346147A1 (en) 2020-11-05
IL154859A (en) 2007-10-31
CA2425715C (en) 2009-08-11
PL361034A1 (en) 2004-09-20
ES2271076T3 (es) 2007-04-16
DE50110897D1 (de) 2006-10-12
EP1333906A1 (de) 2003-08-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20200346147A1 (en) Use of polymers as filtering aids and/or stabilizers
CA2576034C (en) Method and apparatus for increasing filter contaminant loading capacity
CA2199497C (en) Water treatment process
AU2003216913B2 (en) Use of polymers comprising thermoplastic polymers as filtration aids and/or stabilising agent
CN102026720A (zh) 过滤介质及包括所述过滤介质的水过滤系统
CA1080132A (en) Graduated particulate backwashable filter medium
WO2013081734A1 (en) Compacted filter beds comprising non-sintered, buoyant filter media and methods relating thereto
US11008229B1 (en) Filter element, method of producing a filter element, filtration device and liquid treatment system
AU610332B2 (en) Process for the reduction in size of the pores of a filter medium for beverages
AU2017383081B2 (en) Facility and process for treating water
WO2012059299A1 (en) A process for making a filter block cum sediment filter