UA75900C2 - Спосіб очищення відхідних газів при одержанні сечовини - Google Patents

Спосіб очищення відхідних газів при одержанні сечовини Download PDF

Info

Publication number
UA75900C2
UA75900C2 UA2003065170A UA2003065170A UA75900C2 UA 75900 C2 UA75900 C2 UA 75900C2 UA 2003065170 A UA2003065170 A UA 2003065170A UA 2003065170 A UA2003065170 A UA 2003065170A UA 75900 C2 UA75900 C2 UA 75900C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
pressure
urea
synthesis
absorber
gases
Prior art date
Application number
UA2003065170A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Йозеф Хуберт Міссен
Кіс Йонкерс
Original Assignee
Дсм Іп Ассетс Б.В.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Дсм Іп Ассетс Б.В. filed Critical Дсм Іп Ассетс Б.В.
Publication of UA75900C2 publication Critical patent/UA75900C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C273/00Preparation of urea or its derivatives, i.e. compounds containing any of the groups, the nitrogen atoms not being part of nitro or nitroso groups
    • C07C273/02Preparation of urea or its derivatives, i.e. compounds containing any of the groups, the nitrogen atoms not being part of nitro or nitroso groups of urea, its salts, complexes or addition compounds
    • C07C273/04Preparation of urea or its derivatives, i.e. compounds containing any of the groups, the nitrogen atoms not being part of nitro or nitroso groups of urea, its salts, complexes or addition compounds from carbon dioxide and ammonia

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Treating Waste Gases (AREA)

Abstract

Спосіб очищення відхідних газів при одержанні сечовини з аміаку і діоксиду вуглецю, в якому відхідні гази, які виділяються практично при атмосферному тиску з установки синтезу сечовини, стискають за допомогою ежектора, який приводиться в дію газом, що відходить зі стадії синтезу при високому тиску, і подають в абсорбер середнього тиску. Тиск відхідних газів підвищують на 0,15-2 МПа.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до способу одержання сечовини з аміаку та діоксиду вуглецю. 2 Сечовина може бути одержана введенням надлишкової кількості аміаку спільно з діоксидом вуглецю в зону синтезу при прийнятному тиску (наприклад, 12-40МПа) та прийнятій температурі (наприклад, 160 2С-2502С), з первісним утворенням карбамату амонію, згідно з наступною реакцією: 2МНазСО»- хНоМ-СО-ОМН у
Наступна дегідратація одержаного карбамата амонію призводить до одержання сечовини згідно з наступною то рівноважною реакцією:
НаМ-СО-ОМН,-хН2М-СО-МНоНоО
Теоретично досяжна конверсія аміаку та діоксиду вуглецю в сечовину визначається термодинамічним положенням рівноваги та залежить, наприклад, від співвідношення МН о 53/СО25 (співвідношення М/С), співвідношення НьО/СО» та температури.
При перетворенні аміаку та діоксиду вуглецю в сечовину, продукт, який одержують в реакторі синтезу являє собою розчин, який головним чином містить сечовину, воду, карбамат амонію, та аміак, що не прореагував.
Окрім згаданого розчину, який містить сечовину, в зоні синтезу може утворюватись газова суміш відома як синтез-газ, яка складається з аміаку, що не прореагував та діоксиду вуглецю, а також інертних газів.
Походження присутніх в суміші інертних газів може бути пов'язане з використанням системи за допомогою якої, з метою підвищення корозійної стійкості, в установку вводять повітря. Інертні газоподібні компоненти можуть потрапляти в зону синтезу разом з сировиною (МН»з і СО»5). Аміак та діоксид вуглецю видаляють з синтез-газу і краще, повертають в зону синтезу.
Зона синтезу може включати окремі зони для утворення карбамату амонію та сечовини. Однак ці зони можуть сч ря бути поєднані в одному апараті. Синтез може здійснюватись в одному або двох реакторах. У випадку застосування двох реакторів, в першому з них може використовуватись практично свіжа сировина, а в другому (о) -матеріали повністю або частково рециркульвані зі стадії виділення сечовини.
Перетворення карбамату амонію в сечовину та воду може здійснюватись в результаті забезпечення досить тривалого часу перебування реакційної суміші в реакторі синтезу. Час перебування зазвичай становить більше о 20 10 хвилин, краще, більше 20 хвилин. Час перебування в зоні реакції не повинен перевищувати З годин, краще 1 години. (ав)
На практиці використовуються різні способи одержання сечовини. Раніше сечовину одержували в ФУ традиційних установках високого тиску, які в кінці 1960 року були замінені процесами які проводились в так званих установках випарювання сечовини. ів)
Традиційні установки високого тиску для синтезу сечовини являють собою апарати, в яких розклад м карбомату амонію, який не перетворився в сечовину і витиснення надлишку аміаку здійснюється при суттєво більш низькому тиску, ніж тиск в реакторі синтезу. В традиційній установці високого тиску для синтезу сечовини, реактор синтезу зазвичай працює при температурі 18020-2502С і тиску 15-40МПа. В традиційній установці високого тиску, після розширення, дисоціації та конденсації при тиску 1,5-10МПа, вихідні матеріали, « 20 які не перетворились на сечовину, повертаються на стадію синтезу сечовини у вигляді потоку карбомату амонію. ту с Крім цього, в традиційній установці синтезу сечовини при високому тиску, аміак і діоксид вуглецю подаються безпосередньо в реактор синтезу. Співвідношення М/С при синтезі сечовини в традиційній установці високого :з» тиску приймає значення в інтервалі 3-5.
Спочатку такі традиційні установки синтезу сечовини призначались для проведення так званого "Опсе-Тпгоцоай" (одноразового) процесу. Аміак, який не прореагував нейтралізували кислотою (наприклад, -І азотною кислотою) і перетворювали в солі амонію (наприклад, в нітрат амонію). Пройшло небагато часу і такі традиційні одноразові процеси були замінені на загально прийняті процеси з рециркуляцією сировини в яких о аміак, що не прореагував і діоксид вуглецю рециркулюють в реактор синтезу у вигляді потоків карбамата амонію. со В секції регенерації аміак який не прореагував, і діоксид вуглецю видаляють з реакційного розчину, 5р одержаного в реакторі синтезу, причому в ході цього процесу виділяють водний розчин сечовини. Далі, водний о розчин сечовини перетворюють в сечовину в секції випарювання в результаті випарювання води при оз пониженому тиску. Іноді суміш води з сечовиною розділяють за допомогою кристалізаційних способів.
Установка випарювання сечовини являє собою апарат, в якому розклад карбамату амонію, який не перетворили в сечовину, і витискання надлишкової кількості аміаку, здійснюють, головним чином, при тиску, практично рівному тиску в реакторі синтезу.
Розклад/витиснення проводиться в зоні випарювання з додаванням відпарювального газу або без нього. В (Ф) процесі випарювання діоксид вуглецю і/або аміак можуть використовуватись як газоподібний поглинач перед
ГІ подаванням вказаних компонентів в реактор синтезу. Операція випарювання здійснюється в отпарній колоні, установненій після реактора синтезу; в ній розчин сечовини, який виходить з реактора синтезу відпарюється за бо Допомогою газоподібного поглинача з підведенням тепла. На цій стадій також можна використовувати процес термічного випарювання. Під термічним випарюванням мається на увазі, що карбомат амонію підлягає розкладанню (розкладають), а діоксид вуглецю і аміак, які присутні в системі, видаляються з розчину сечовини виключно в результаті підведення тепла. Відпарювання також може здійснюватись в дві та більше стадій. У відомому способі, після першої, чисто термічної стадії здійснюють стадію випарювання в СО 5 з підведенням 65 додаткової кількості тепла. Газовий потік, що містить аміак і діоксид вуглецю, який виходить з отпарної колони, повертають в реактор, в деяких випадках використовуючи для цього конденсатор високого тиску для карбамата. Відпарювання розчину сечовини за допомогою віпарювального агенту може відбуватись в декількох отпарних колонах.
Реактор синтезу в установці відпарювання сечовини працює при температурі 160 2С-2409С, краще 17090-2209С. Тиск в реакторі синтезу становить 12-21МПа, краще 12,5-19,5МПа. Співвідношення М/С в зоні синтезу установки відпарювання сечовини становить 2,5-4.
Часто застосовуваним втіленням одержання сечовини способом випарювання є Зіатісагроп процес відпарювання за допомогою СО 5, описаний |в Еийгореап Спетіса! Мем, Огеа Зирріетепі, 17 січня 1969р., с.17-20). Більша частина газової суміші одержаної при операції відпарювання, конденсується і поглинається 70 разом з аміаком, необхідним для процесу, в конденсаторі карбамату, що працює при високому тиску, після чого потік карбамата амонію, що утворився, повертається в зону синтезу для одержання сечовини.
Карбаматний конденсатор високого тиску може бути спроектований, наприклад, аналогічно заглибленому конденсатору, описаному |в МІ -А-8400839). Заглиблений конденсатор може розташовуватись вертикально або горизонтально. Однак найкраще проводити конденсацію в горизонтальному заглибленому конденсаторі (так 75 званий зливний конденсатор, |(см., наприклад, Мігодеп Мо222, Липень-Серпень 1996, с.29-311), оскільки в порівнянні з конденсаторами інших конструкцій, в такому конденсаторі забезпечується найбільший час перебування рідини. Це призводить до утворення підвищеної кількості сечовини, що підвищує температуру кипіння, Через що збільшується різниця температур між сечовинавмісним розчином карбамата амонію і охолоджуваним середовищем, та забезпечується покращена теплопередача.
Після відпарювання тиск упареного розчину сечовини знижується до низького значення на стадії регенерації сечовини, і розчин концентрують випарюванням, після чого сечовину виділяють, а потік карбамата амонію низького тиску рециркулюють в секцію синтезу. В залежності від природи процесу, цей карбомат амонію може регенеруватись в одній або багатьох технологічних стадіях, які здійснюють при різному тиску.
В ході процесу синтезу сечовини в різних місцях установки, як побічний продукт, утворюються відхідні Га гази. Відхідними газами, в основному, є інертні речовини, забруднені аміаком і діоксидом вуглецю, причому інертні компоненти скидають в атмосферу. Перед видаленням з установки, такі відхідні гази необхідно о звільнювати, головним чином, від аміаку. Відхідні гази часто очищують на стадії поглинання а абсорбері, в якому проводиться видалення аміаку з відхідних газів за допомогою такого підходящого розчинника аміаку, як вода або слабко-аміачний технологічний конденсат, причому тепло, яке виділяється може відводитись за ав! допомогою теплообмінників. Відхідні гази утворюються при різному тиску. Аміак з відхідних газів бажано абсорбувати при якомога більшому тиску. о
Так, наприклад, в процесі випарювання Зіатісагроп СО 5, газовий поток з реактора, тобто синтез-газ, Ге») промивають в скрубері при високому тиску (210МПа) з використанням розчину карбамата амонію, одержаного в секції низького тиску. В скрубері високого тиску утворюється поток карбамата амонію, який зазвичай подають в юю 3Зз5 Конденсатор високого тиску, і несконденсований поток відхідних газів. Перед скиданням в атмосферу, відхідні ч- гази з скрубера високого тиску очищують від остаточного аміаку шляхом проведення стадії поглинання в абсорбері, який працює при середньому тиску. Термін "при середньому тиску" відноситься до тисків порядку 0,3-0,6МПа. «
Інші приклади очистки відхідних газів з використання стадії поглинання. Включають "процес автовипарювання", описаний |в Опітаппз Епсусіоредіа ої Іпдивігйа! Спетівігу, т.А27, с.346-348, 1996), в - с якому гази, які виходять з секції високого тиску також промивають в абсорбері середнього тиску. Аналогічно, в ц процесі АСЕ5, описаному |(Опітаппз Епсусіоредіа ої Іпайвігіа! Спетівігу, т.А27, с.348-349, 19961, відхідні "» гази, які містять несконденсовані компоненти, подані зі скрубера високого тиску на стадію розкладу при середньому тиску, промивають в абсорбері, який працює при середньому тиску.
Згідно з сучасним рівнем техніки, відхідні гази з секції високого тиску попадають в абсорбер середнього -І тиску через регульовальні клапани. Серйозним недоліком такого процесу є втрати потенціально регенерованої енергії. о Крім цього, на всіх установках синтезу сечовини, газові потоки, які містять аміак виводяться при значно (Се) нижчих тисках, наприклад, при 0,1-О0,3МПа, але в основному, при атмосферному тиску. Прикладом цього може бути відхідний газ із зони конденсації випарної секції. В випарній секції розчин сечовини конденсують о випарюванням при зниженому тиску, і в ході цього процесу утворюється потік парів води, забруднений аміаком, о придатні до конденсації компоненти якого конденсують в конденсаторі. Однак відхідний газ, що залишився, все ще містить аміак. Як інші приклади можна відмітити відхідний газ з резервуарів для зберігання водних розчинів аміаку або сечовини при атмосферному тиску, відхідний газ або з просіювального обладнання і центрифуг в Кристалізаційних секціях установки синтезу сечовини і та ін. Недоліком таких потоків є їх низький тиск (наприклад, атмосферний), оскільки низький тиск є несприятливим для процесів поглинання. о Виходячи з економічних і екологічних міркувань, існує потреба в очистці аміаквмісних потоків низького ко тиску від аміаку перед їх викидом в атмосферу. В цьому випадку абсорбція таким підходящим розчинником, як вода або слабколужний аміачний водний розчин, також є підходящим технологічним прийомом очистки. Таке бо поглинання зазвичай проводять в абсорбері, який працює при низькому тиску, і операція може бути додатково оптимізована в результаті прямого або непрямого охолодження за допомогою теплообмінних пристроїв.
Використаний термін "при низькому тиску" відноситься до тисків в інтервалі 0,1-0,3МПа, але головним чином, до атмосферного тиску.
Було встановлено, що відмічені недоліки можуть бути усунені в результаті підвищення тиску відхідних газів 65 З установки синтезу сечовини при атмосферному тиску за допомогою ежектора, який приводиться в дію газом, що відходить з секції синтезу при високому тиску і подачі указаних відхідних газів в абсорбер середнього тиску. Тиск газів, які виходять при практично атмосферному тиску підвищують на 0,15-2МПа, краще 0,2-0,5МПа.
Енергія розширення відхідних газів високого тиску в даному випадку утилізується в ежекторі в результаті втягування і стиснення відхідних газів низького тиску. Внаслідок цього, відхідні гази низького тиску Відходять при підвищеному тиску, що сприяє поглинанню аміаку розчинником. Таким чином, знижуються загальна втрата аміаку в установці синтезу сечовини.
Крім цього, перевага способу даного винаходу полягає в тому, що відхідні гази, які подаються на дві стадії абсорбції, поєднують один з одним, внаслідок чого абсорбція здійснюється в одній ділянці обладнання, що знижує інвестиції в установку синтезу сечовини. 70 Окрім цього, спосіб даного винаходу у вищій мірі придатний для покращення і оптимізації експлуатаційних характеристик установок синтезу сечовини, в результаті підвищення тиску відхідних газів з абсорбера, який працює, практично, при атмосферному тиску з допомогою ежектора, що приводиться в дію газом, який відходить з секції синтезу, і подачі указаних відхідних газів в абсорбер середнього тиску. Тиск відхідних газів з абсорбера, що працює при практично атмосферному тиску, в даному випадку, підвищується на 0,15-2МПа, /5 краще 0,2-0,5МПа.
Даний винахід може застосовуватись в усіх існуючих процесах синтезу сечовини, як традиційних процесах синтезу сечовини, так і в процесах її випарювання, оскільки в усіх таких процесах потоки відхідних газів мають різний тиск, відбуваються необов'язкові втрати енергії і погано здійснюється абсорбція.
Прикладами традиційних процесів синтезу сечовини, в яких може використовуватись даний винахід, можуть бути так званий "однократний" (опсе-(пгоцді) процес, традиційний "рисайклинг" процес і процес з рециркуляцією тепла.
Прикладами процесів випарювання сечовини, в яких може використовуватись даний винахід, можуть бути
СО» Збір Ргосезв (процес СО» упарювання), Аттопіа Зігір Ргосезз (процес упарювання в аміаку), процес автовипарювання, АСЕБЗ процес (Адмапседй ргосез5 Того сові оапі оепегду заміпа), ІК процес сч ов (Іворагіс-Роцбріе-Кесусіє) ії НЕС процес.
Даний винахід ілюструється наступним прикладом. і)
Приклад
Гази, які відходять з установки синтезу сечовини потужністю 15МТ в день при атмосферному тиску стискали за допомогою ежектора, що привидиться в дію синтез-газом, внаслідок чого стиснутий газ поглинались в о зо абсорбері, який працює при тиску 04МПа. В результаті зникає необхідність у використанні абсорбера атмосферного тиску. В установці, що розглядається, є два пункти виходу: один, зв'язаний з абсорбером, який о працює при тиску 0,4МПа, та інший - з абсорбером атмосферного тиску. В результаті використання даного Ге! винаходу один пункт емісії усувається.
Спосіб проводиться при наступних умовах: о
Синтез - газ як рушійна сила для ежектора: ча
Швидкість потоку: 1429 кілограм на годину
Тиск: 14МПа
Температура: 11226
Газ, який стискається(раніше подаваємий в абсорбер атмосферного тиску): «
Швидкість потоку: 807 кілограм на годину шщ с Тиск: атмосферний Температура: 11420 ц Газ, стиснений ежектором на вході в абсорбер, який працює під тиском 0,4МПа: "» Швидкість потоку: 2636 кілограм на годину
Тиск: 0,4Мпа
Температура: 1062С -і Установлено, що в результаті застосування даного винаходу втрати аміаку з указаної конкретної точки сл випуску склали 2,45кг/год.
Втрати аміаку в установці продуктивністю 1500МТ на добу з двома точками випуску складають 4,2кг/год. се) ге Шк

Claims (1)

  1. Формула винаходу
    1. Спосіб очищення відхідних газів при одержанні сечовини, який відрізняється тим, що відхідні гази з установки для одержання сечовини, які виділяють практично при атмосферному тиску, стискають за допомогою ежектора, який приводять в дію відхідним газом зі стадії синтезу при високому тиску, Ї подають в абсорбер середнього тиску. іФ) 2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що тиск відхідних газів, які виділяють практично при атмосферному ко тиску, підвищують на 0,15-2 МПа.
    З. Спосіб за п. 2, який відрізняється тим, що тиск відхідних газів, які виділяють, практично при бо атмосферному тиску, підвищують на 0,2-0,5 МПа.
    4. Спосіб удосконалення і оптимізації існуючих установок синтезу сечовини шляхом підвищення тиску газів, які відходять з абсорбера, що працює практично при атмосферному тиску, за допомогою ежектора, який приводять в дію газом, який відходить зі стадії синтезу сечовини і подачі вказаних газів в абсорбер середнього тиску. 65 5. Спосіб за п. 4, який відрізняється тим, що тиск газів, які відходять з абсорбера, що працює практично при атмосферному тиску, підвищують на 0,15-2 МПа.
    6. Спосіб за п. 4, який відрізняється тим, що тиск газів, які відходять з абсорбера, що працює практично при атмосферному тиску, підвищують на 0,2-0,5 МПа.
    Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2006, М 6, 15.06.2006. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України.
    с
    (8) «в) о (22) ІС) і - - с ;»
    -І 1 се) о 50 (42)
    Ф) іме) 60 б5
UA2003065170A 2000-12-05 2001-11-23 Спосіб очищення відхідних газів при одержанні сечовини UA75900C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL1016797A NL1016797C2 (nl) 2000-12-05 2000-12-05 Werkwijze voor de bereiding van ureum.
PCT/NL2001/000854 WO2002046145A1 (en) 2000-12-05 2001-11-23 Process for the preparation of urea

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA75900C2 true UA75900C2 (uk) 2006-06-15

Family

ID=19772527

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003065170A UA75900C2 (uk) 2000-12-05 2001-11-23 Спосіб очищення відхідних газів при одержанні сечовини

Country Status (12)

Country Link
US (1) US6858755B2 (uk)
CN (1) CN1223580C (uk)
AU (1) AU2002252800B9 (uk)
BR (1) BR0115964B1 (uk)
CA (1) CA2430655C (uk)
EA (1) EA004238B1 (uk)
EG (1) EG22846A (uk)
MX (1) MXPA03005026A (uk)
NL (1) NL1016797C2 (uk)
RO (1) RO121641B1 (uk)
UA (1) UA75900C2 (uk)
WO (1) WO2002046145A1 (uk)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US8066759B2 (en) * 2005-02-04 2011-11-29 Boston Scientific Scimed, Inc. Resonator for medical device
WO2008099431A1 (en) * 2007-02-14 2008-08-21 Lagana', Claudia, Elisabetta Process for the elimination of ammonia and carbon dioxide losses from the low pressure section of urea plants
US9493408B2 (en) 2010-02-12 2016-11-15 Stamicarbon B.V. Removal of ammonia in urea finishing
EP2386346A1 (en) 2010-05-11 2011-11-16 Stamicarbon B.V. Process for the reduction of ammonia emissions in a urea manufacturing process
EA033176B1 (ru) * 2014-11-27 2019-09-30 Стамикарбон Б.В. Способ и установка для производства карбамидоаммониевого нитрата (uan)
WO2021137700A1 (en) 2019-12-30 2021-07-08 Stamicarbon B.V. Ammonia removal from urea finishing

Family Cites Families (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE69722606T2 (de) * 1997-06-26 2004-04-29 Urea Casale S.A. Verfahren zur Verminderung der Emissionen von freiem Restammoniak aus einer Ureumproduktionsanlage

Also Published As

Publication number Publication date
BR0115964B1 (pt) 2012-07-24
CA2430655A1 (en) 2002-06-13
MXPA03005026A (es) 2004-09-10
RO121641B1 (ro) 2008-01-30
AU2002252800B2 (en) 2006-11-30
WO2002046145A1 (en) 2002-06-13
US6858755B2 (en) 2005-02-22
EA200300539A1 (ru) 2003-10-30
NL1016797C2 (nl) 2002-06-06
BR0115964A (pt) 2003-10-28
CN1223580C (zh) 2005-10-19
CN1479720A (zh) 2004-03-03
US20040054229A1 (en) 2004-03-18
AU5280002A (en) 2002-06-18
CA2430655C (en) 2011-05-17
EA004238B1 (ru) 2004-02-26
AU2002252800B9 (en) 2007-06-28
EG22846A (en) 2003-09-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2017727C1 (ru) Способ получения мочевины
HU180579B (en) Process for cleaning urea-containing waste waters and for producing melamine
CA2445589C (en) Process for the preparation of urea
JP2011079829A (ja) 尿素プラントの製造能力を増大させる方法
EP3233792B1 (en) Process for urea production
US7622609B2 (en) Process for the preparation of urea
US3155722A (en) Recovery of residual ammonia and carbon dioxide in the synthesis of urea
EA017126B1 (ru) Способ увеличения производительности существующей установки по производству мочевины
CA2779841C (en) A urea stripping process for the production of urea
UA75900C2 (uk) Спосіб очищення відхідних газів при одержанні сечовини
CS228529B2 (en) Process for the production of urea
CA2428852C (en) Process for the preparation of urea
RU2280026C1 (ru) Способ и установка для получения карбамида
US3232982A (en) Urea synthesis
CN117222620A (zh) 合成尿素和三聚氰胺的方法和装置
AU2002252800A1 (en) Process for the preparation of urea
PL199905B1 (pl) Sposób zagospodarowania gazów odlotowych z wysokociśnieniowego procesu wytwarzania melaminy