UA75568C2 - Method for writing information and a device for the realization of the method - Google Patents

Method for writing information and a device for the realization of the method Download PDF

Info

Publication number
UA75568C2
UA75568C2 UA2001042529A UA2001042529A UA75568C2 UA 75568 C2 UA75568 C2 UA 75568C2 UA 2001042529 A UA2001042529 A UA 2001042529A UA 2001042529 A UA2001042529 A UA 2001042529A UA 75568 C2 UA75568 C2 UA 75568C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
recording
area
replacement
user
manager
Prior art date
Application number
UA2001042529A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Koninkl Philips Electronics Nv
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Koninkl Philips Electronics Nv filed Critical Koninkl Philips Electronics Nv
Publication of UA75568C2 publication Critical patent/UA75568C2/uk

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G11INFORMATION STORAGE
    • G11BINFORMATION STORAGE BASED ON RELATIVE MOVEMENT BETWEEN RECORD CARRIER AND TRANSDUCER
    • G11B20/00Signal processing not specific to the method of recording or reproducing; Circuits therefor
    • G11B20/10Digital recording or reproducing
    • G11B20/18Error detection or correction; Testing, e.g. of drop-outs
    • G11B20/1883Methods for assignment of alternate areas for defective areas
    • GPHYSICS
    • G11INFORMATION STORAGE
    • G11BINFORMATION STORAGE BASED ON RELATIVE MOVEMENT BETWEEN RECORD CARRIER AND TRANSDUCER
    • G11B7/00Recording or reproducing by optical means, e.g. recording using a thermal beam of optical radiation by modifying optical properties or the physical structure, reproducing using an optical beam at lower power by sensing optical properties; Record carriers therefor
    • G11B7/007Arrangement of the information on the record carrier, e.g. form of tracks, actual track shape, e.g. wobbled, or cross-section, e.g. v-shaped; Sequential information structures, e.g. sectoring or header formats within a track
    • G11B7/0079Zoned data area, e.g. having different data structures or formats for the user data within data layer, Zone Constant Linear Velocity [ZCLV], Zone Constant Angular Velocity [ZCAV], carriers with RAM and ROM areas
    • GPHYSICS
    • G11INFORMATION STORAGE
    • G11BINFORMATION STORAGE BASED ON RELATIVE MOVEMENT BETWEEN RECORD CARRIER AND TRANSDUCER
    • G11B20/00Signal processing not specific to the method of recording or reproducing; Circuits therefor
    • G11B20/10Digital recording or reproducing
    • G11B2020/10935Digital recording or reproducing wherein a time constraint must be met
    • G11B2020/10944Real-time recording or reproducing, e.g. for ensuring seamless playback of AV data
    • GPHYSICS
    • G11INFORMATION STORAGE
    • G11BINFORMATION STORAGE BASED ON RELATIVE MOVEMENT BETWEEN RECORD CARRIER AND TRANSDUCER
    • G11B2220/00Record carriers by type
    • G11B2220/20Disc-shaped record carriers
    • GPHYSICS
    • G11INFORMATION STORAGE
    • G11BINFORMATION STORAGE BASED ON RELATIVE MOVEMENT BETWEEN RECORD CARRIER AND TRANSDUCER
    • G11B2220/00Record carriers by type
    • G11B2220/20Disc-shaped record carriers
    • G11B2220/25Disc-shaped record carriers characterised in that the disc is based on a specific recording technology
    • G11B2220/2537Optical discs

Description

Опис винаходу
Цей винахід стосується, у загальному сенсі, записування інформації, зокрема цифрової інформації, на дископодібний носій запису, такий як оптичний диск або магнітний диск, що нижче у цьому тексті зветься "записним диском". Як то відомими, такий записний диск має велику кількість концентричних практично кільцевих доріжок для запису. Такі доріжки для запису можуть мати вигляд окремих кільцевих доріжок, або ж мати вигляд однієї безперервної спіральної доріжки. Кожна доріжка розділяється на логічні блоки, і кожний блок має область даних для записування даних. Крім того, як правило, кожний блок має область, призначену для 70 записування певного контрольного числа, або "контрольної суми".
Зазвичай кількість інформації, що записується за один сеанс запису, є більшою за один блок. Тому інформація, що записується, яка також називається "файлом", розділяється на послідовні пакети даних, розмір яких відповідає одному блоку, і ці послідовні пакети даних файла записуються в різні блоки даного диску. Для забезпечення швидкого передавання даних є бажаним, щоб послідовні пакети даних записувались у послідовні 19 блоки. У цьому випадку процес записування може відбуватись практично безперервно. Подібним чином, під час читання (відтворювання) інформації, записаної на такому диску, зчитування може здійснюватися безперервно.
На практиці може трапитись так, що диск матиме пошкоджені блоки, тобто блоки, де є вже неможливим записування інформації без помилок, або де якісь невеликі помилки запису вже не зможуть бути виправлені при читанні. Таким чином, такі блоки вже не є придатні для записування. Звичайним прийомом є резервування запасної області на записному диску, до якої користувач не може адресуватися та яка призначена для заміни усіх пошкоджених блоків. Коли при записуванні зустрічається пошкоджений блок, записування здійснюють у блок із цієї запасної області для запису, замість записування у пошкоджений блок.
Після записування пакета даних у блок запасної області для запису записування наступних пакетів даних продовжують здійснювати у блок, що йде за згаданим пошкодженим блоком. Таким чином, така заміна с 29 обумовлює необхідність у двох "стрибках" записувальної головки та, аналогічно, є необхідними два стрибки Ге) зчитувальної головки при читанні цієї інформації.
Такі стрибки зчитувальної або записувальної головки зі звичайної області для запису до запасної області для запису та назад відбирають порівняно тривалий час та зменшують середню швидкість передавання даних.
Це є особливо небажаним у випадках, коли потрібна висока швидкість передавання даних, наприклад, при со 30 записуванні аудіо- та/або відеосигналів у реальному масштабі часу. Ге)
Для таких задач пропонується не здійснювати стрибки до запасної області для запису та назад для кожного окремого пошкодженого блоку, а натомість, коли виявляють пошкоджений блок, записувати до запасної області о частину файлу, що складається з множини блоків. У цьому випадку стрибки не відбуваються у часі ю безпосередньо один за одним - проміжок часу між ними є більшим. Тому швидкість передавання даних,
Зо усереднена за проміжок часу, який не включає до себе обидва стрибки, є більшою. Але як наслідок запасна - область для запису швидко заповнюється - значна кількість пакетів даних, записаних до запасної області для запису, займають місце у запасній області для запису "неправомірно", тому що блоки, які відповідають цим пакетам даних у звичайній області для запису, не є пошкодженими. Отже, зменшення кількості стрибків « супроводжується порівняно неефективним використанням запасної області для запису, яка заповнюється З 740 Швидше; коли запасна область для запису виявляється заповненою, диск вже не може бути використаним для с подальшого записування. З іншого боку, це означає, що кількість частин файлу, для яких здійснюється з» замінювальне записування у запасній області, є порівняно невеликою.
Метою даного винаходу є вирішити згадані вище проблеми.
Відповідно до одного з важливих аспектів даного винаходу, замінювальне записування здійснюється у вільну 45 область для запису, тобто у вільно доступну адресовану (тобто таку, до якої є можливим адресування) область, 7 яка ще не була використана. Ця область є достатньо великою для того, щоб записувати в неї частини файлів, які сл складаються з сотень послідовних блоків. Перед записуванням менеджер-розподілювач резервує частину вільної області для запису як замінювальну область. Таке резервування означає, з одного боку, що і-й менеджер-розподілювач при записуванні не буде використовувати адреси з цієї зарезервованої частини вільної
Ге»! 20 області для запису. Якщо під час записування трапляється пошкоджений блок, записувальна головка "стрибає" за відповідною адресою у зарезервовану замінювальну область вільної області для запису, наприклад, до со першої вільної адреси в замінювальній області, і замінювальне записування здійснюють до цієї замінювальної області. Після записування частини файлу до цієї замінювальної області записувальна головка повертається до звичайної області для запису.
Після завершення сеансу записування менеджер-розподілювач інформується щодо того, які адреси в
ГФ) замінювальній області були використані для заміни, та які замінювальні адреси відповідають яким оригінальним адресам. Отже, менеджер-розподілювач знає, які адреси вільної області вже не є вільними, та які з первісно о розподілених адрес не були використані і тому фактично все ще є вільними.
В одному з можливих варіантів здійснення такі відомості можуть бути передані менеджеру-розподілювачу ще 60 під час сеансу записування, завдяки чому, якщо Це необхідно, менеджер-розподілювач може під час записування зарезервувати додатковий простір в області, доступній у звичайний спосіб, наприклад, коли трапляється велика кількість помилок.
Ці та інші аспекти, особливості та переваги даного винаходу будуть пояснені нижче за допомогою наведеного нижче опису переважного варіанту здійснення винаходу, з посиланнями на графічні фігури, на яких: бо Фігура 1 зображує функціональну схему частини записувального пристрою;
Фігура 2 схематично показує логічну структуру записного диску, щоб проілюструвати звичайний спосіб записування; та
Фігура З схематично показує логічну структуру записного диску, щоб проілюструвати запропонований цим винаходом спосіб записування.
На Фіг.1 зображена функціональна схема частини записувального пристрою 1, придатного для записування відео- або аудіосигналів 5 у реальному масштабі часу на записний диск 2.
Фахівцеві буде зрозуміло, що обсяг даного винаходу не є обмежений наведеними прикладами; можливі різноманітні його модифікації та зміни у межах обсягу винаходу, визначеного формулою винаходу. Наприклад, 7/0 даний винахід вже забезпечує переваги, якщо в процедурі тестування перевіряються лише заздалегідь визначені для тесту доріжки, навіть якщо процедура тестування не базується на використанні сигналу стеження, хоча цьому віддається перевага. Диск 2 може бути магнітним диском, хоча даний винахід є особливо придатним до оптичного записування. Диск 2 має множину взаємно концентричних доріжок З для запису; тут припускається, що вони є окремими кільцевими доріжками, але є так само можливим, що доріжки З являють собою одну безперервну спіральну доріжку. Як то є відомим як таке, пристрій 1 має оптичну зчитувальну/записувальну головку 10 та обертову підставку, яка не показана з міркувань спрощення малюнку і є обернена до головки 10.
На цій підставці може бути розміщений диск 2, та за її допомоги диску 2 може бути забезпечений обертальний рух відносно головки 10, уможливлюючи таким чином сканування доріжки З за допомогою головки 10.
Записувальний пристрій 1 також має засоби для пересування головки 10 в радіальному напрямку відносно диска 2. які як такі є відомими та які не показані з міркувань спрощення малюнку; завдяки ним уможливлюється доступ головки 10 до різних доріжок З диска 2. Як то є добре відомим, інформація на доріжку З записується за допомогою лазерного променя 11 від головки 10.
Процес записування керується функціональним блоком 20, який надалі буде зватись засобом керування записуванням. Такий засіб 20 керування записуванням як такий є відомим і тому докладніше не описується. сч
Необхідно лише зазначити, що засіб 20 керування записуванням виконаний з можливістю керування розташуванням головки 10 відносно диска 2 таким чином, щоб забезпечити здійснення записування в обраному і) місці на диску 2, завдяки керуванню згаданою обертовою підставкою для диска 2 та засобом позиціонування записувальної головки 10. Крім того, засіб 20 керування записуванням керує інтенсивністю лазерного променя 11, в залежності від вхідного сигналу З, що записується. Ці функції керування засобу 20 керування со зо Записуванням схематично представлені на Фіг.1 як з'єднувальна лінія 22.
Крім того, записувальний пристрій 1 має функціональний блок 30, який в цьому тексті називають ісе) менеджер-розподілювач (відомий як "аПосайоп тападег"). Такий менеджер-розподілювач 30 як такий є відомий, і ю тому докладніше не описується. Необхідно лише зазначити, що менеджер-розподілювач 30 виконаний з можливістю визначання, в якому місці диска 2 має бути здійснений певний окремий сеанс записування, або о з5 Записування. Коли користувач починає записування, менеджер-розподілювач ЗО визначає, чи достатньо на ча даному диску простору для записування, та, якщо це так, то де цей простір знаходиться.
Менеджер-розподілювач ЗО передає в засіб 20 керування записуванням початкову адресу цього вільного простору, що схематично представлено як з'єднувальна лінія 31.
Фіг.2 схематично відображає логічну структуру диска 2. Доріжки З для запису у сукупності визначають на « 70 диску 2 область 40 для запису, на яку можуть бути записані дані; ця область показана як безперервна смуга, і в с в цьому тексті вона зветься "область для запису".
Область 40 для запису на диску 2 поділена на логічні блоки 45, кожний з яких має окрему заздалегідь ;» визначену адресу. Значення відповідної адреси блока 45 записане у заздалегідь визначеному адресному полі блока 45. Отже, уможливлене записування інформації безпосередньо в певному заданому місці, яке відповідає певній адресі на диску 2, і так само уможливлене зчитування інформації безпосередньо з певного заданого -І місця, яке відповідає певній адресі. Блоки 45 мають розмір, який не обов'язково є однаковим для всіх блоків.
Масив даних, що може бути записаний в одному блоці, називають пакетом даних. 1 Область 40 для запису здебільшого складається із так званого адресованого простору 41, до якого с користувач може мати доступ для того, щоб записувати інформацію, в даному прикладі - сигнали цифрового відео. Цей адресований простір 41, відповідно, будемо називати областю користувача. ме) Область 40 для запису на диску 2 також включає в себе запасну область 42, яка не є адресованою і с використовується як замінювальна область.
Відносні місткості області 41 користувача та запасної області 42 на Фіг.2 показані без збереження масштабу: як правило, розмір запасної області 42 складає лише декілька відсотків від розміру області 41
Користувача.
Диск 2 також має заздалегідь визначену область 43, в якій зберігається інформація, що стосується змісту
Ф) диска. Ця інформація, наприклад, може стосуватись кількості файлів на диску 2, початкових адрес цих файлів, ка розмірів файлів, назв файлів тощо. Ця область 43 у цьому тексті буде називатись також службовою областю.
На Фіг.2 файли мають позначки Й, 12, ТЗ тощо. Як правило, один файл займає декілька блоків 45; таким бр чином, файл складається з множини пакетів даних. Частина області 41 користувача, яку вже використано для зберігання файлів, називається зайнятою областю 46 користувача, або зайнятим простором. Невикористана частина області 41 користувача все ще є вільною; ця частина називається вільною областю користувача, або вільним простором 47. Блоки, які використовуються одним файлом, не обов'язково є безпосередньо суміжними одне з одним в адресованій області 41. Файл може складатись з декількох сегментів, кожний з яких містить 65 Множину блоків, і ці сегменти можуть бути розкидані на відстані одне від одного в межах адресованої області 41. Отже, вільний простір складається з множини сегментів, блоки яких ще є невикористані. Ці адреси зберігаються в службовій області 43. З міркувань спрощення опису файли зображені як єдина безперервна область.
Коли диск 2 встановлюють у записувальний пристрій, менеджер-розподілювач 30 через з'єднувальну лінію 31 дає засобу 20 керування записуванням команду прочитати службову область 43 та передати зчитану таким чином інформацію менеджеру-розподілювачу 30, через з'єднувальну лінію 31. Менеджер-розподілювач 30 зберігає прочитану інформацію у підключеній пам'яті 32. Менеджер-розподілювач 30 тепер знає, яка частина області 41 користувача диска 2 зайнята раніше записаними даними файлів 11, 2 тощо, та, отже, є зайнятою областю 46 користувача, або зайнятим простором. Відповідно, менеджер-розподілювач також знає, яка частина 70 області 41 користувача все ще є вільною, і, отже, є вільною областю користувача, або вільним простором 47.
Коли менеджер-розподілювач 30 отримує нову команду записування, менеджер-розподілювач 30 перевіряє у підключеній пам'яті 32, яка частина області 41 користувача є вільним простором, та передає початкову адресу та кінцеву адресу цього вільного простору засобу 20 керування записуванням через з'єднувальну лінію 31.
Менеджер-розподілювач ЗО також зберігає ці дані в пам'яті 32, як вказівник того, що частина області 41 7/5 Користувача, визначена згаданими початковою адресою та кінцевою адресою, більше на належить до вільної області 47 користувача, а належить до зайнятої області 46 користувача. Засіб 20 керування записуванням керує записуванням вхідного сигналу 5, що підлягає записуванню; це записування здійснюється у звичайний спосіб, починаючи зі згаданої початкової адреси, одержаної від менеджера-розподілювача 30. Коли процес записування завершений, засіб 20 керування записуванням повідомляє про це менеджеру-розподілювачу 30 з'єднувальною
Лінією З1, після чого менеджер-розподілювач 30 дає засобу 20 керування записуванням команду оновити дані в службовій області 43 диска 2.
Область 41 користувача може містити пошкоджені блоки 457. Можливо також, що менеджер-розподілювач 30 заздалегідь не знає про наявність певних пошкоджених блоків 45", в результаті чого ці пошкоджені блоки 45" у звичайний спосіб використовуються для розподілення. Проте також є можливим, що перед записуванням с менеджер-розподілювач 30 знає, які з блоків є непридатні для використання внаслідок наявності пошкоджень. Як правило, ці блоки 45" все одно використовуються для розподілення. Припускається, що засіб 20 керування і) записуванням сам визначить альтернативне місце. Якщо під час записування записувальна головка 10 досягає певного пошкодженого блока 45", засіб 20 керування записуванням повинен перемістити головку 10 до певного альтернативного блоку, та пакет даних, який мав бути записаний у відповідний пошкоджений блок 45", со зо записується у згаданий альтернативний блок. Після записування цього пакета даних в згаданий альтернативний блок засіб 20 керування записуванням повертає записувальну головку 10 до області 41 користувача у відомий ісе) спосіб. ю
Такий альтернативний блок також називається замінювальним блоком 45, а записування пакета даних у замінювальний блок також називається замінювальним записуванням. о
Як правило, альтернативний блок 45 обирається в запасній області 42. ча
Через переміщення записувальної головки 10 вперед та назад втрачається багато часу, через що такий відомий процес записування виявляється не дуже придатним для роботи з відеосигналами в реальному масштабі часу. Даний винахід пропонує зменшити кількість стрибків-переміщень записувальної головки 10 та збільшити час між послідовними стрибками-переміщеннями, завдяки тому, що, коли записувальна головка 10 « досягає пошкодженого блоку 457 і, отже, є необхідним "стрибнути" до замінювального блоку 45, замінювальне з с записування здійснюється не лише стосовно окремого пакета даних, що мав бути записаний у цей пошкоджений блок, а також стосовно великої кількості наступних пакетів даних, які записуються у замінювальні блоки 45' ;» перед стрибком назад. Ця кількість послідовних пакетів даних, що записуються у такий спосіб у замінювальні блоки 45, може дорівнювати 100 або більше. На практиці помилки часто з'являються групами. Коли береться більша кількість пакетів даних, зменшується кількість "стрибків". Така група послідовних пакетів даних, -І записаних у замінювальні блоки 45", також називається частиною файла.
Заздалегідь визначена запасна область 42 є порівняно невеликою. Зокрема, для цієї запасної області 42 о виділено приблизно 395 від всієї місткості диску, забезпечуючи таким чином альтернативне місце для с записування всіх пошкоджених блоків 45", якщо пошкодженими є не більше 395 блоків. У відомому способі Записування цього на практиці цілюом достатньо, тому що в цьому випадку для кожного пошкодженого блоку 45"
Ме, в області 41 користувача використовується лише один замінювальний блок 45' у запасній області 42. Проте якщо с у запасну область 42 за один раз записують частину файлу, яка має розмір 100 чи більше пакетів даних, в запасній області 42 для записування непошкоджених блоків 45 області 41 користувача обов'язково потрібна велика кількість замінювальних блоків 45. Це означає, що запасна область 42 швидко заповнюється і може дв Виявитися заповненою навіть якщо кількість пошкоджених блоків 45" в області 41 користувача набагато менша за 395. Коли запасна область 42 є заповненою, диск 2 вже не може бути використаний для подальшого (Ф, записування. ка Даний винахід також дає рішення цієї проблеми.
З цією метою, відповідно до даного винаходу, менеджер-розподілювач 30 виконаний з можливістю бор резервування для записування двох різних областей у вільній області користувача; перша область резервується для нормального записування, а друга область резервується для замінювального записування.
Менеджер-розподілювач 30 повідомляє засобу 20 керування записуванням про ці області. Засіб 20 керування записуванням виконаний з можливістю здійснювання нормального записування у згадану першу область, та, коли виявляються пошкоджені блоки 45", здійснювання замінювального записування стосовно певної частини 65 файлу в згадану другу область.
Як показано на Фіг.3, для цього менеджер-розподілювач ЗО може бути виконаний з можливістю визначення початкової адреси записування МУ5А та кінцевої адреси записування УУЕА у вільній області 47 користувача, які резервують область ММУ для нормального записування, а також визначення початкової адреси замінювання КЗА та кінцевої адреси замінювання КЕА у вільний області 47 користувача, які резервують область КУУ для Замінювального записування. Фіг.3 показує, що область ММУ, зарезервована для нормального записування, розташована на початку вільної області 47 користувача, а область КМУ, зарезервована для замінювального записування, розташована у кінці вільної області 47 користувача. За реальних умов вільна область користувача буде складатись з множини окремих несуміжних областей, розкиданих по всьому адресованому простору.
Відповідно, є можливим, що область КМУ, зарезервована для замінювального записування, є суміжною з 7/0 областю ММУ, зарезервованою для нормального записування.
Менеджер-розподілювач 30 виконаний з можливістю передавання цих адрес засобу 20 керування записуванням, який, в свою чергу, виконаний з можливістю забезпечення записування інформаційного потоку в область ММУ, зарезервовану у вільній області 47 користувача для нормального записування, у звичайний спосіб.
Водночас засіб 20 керування записуванням виконаний з можливістю, коли є виявлений пошкоджений сектор 457", забезпечення перестрибання записувальної головки 10 до певного місця в межах замінювальної області КУМ у вільній області 47 користувача, щоб здійснити замінювальне записування певної частини файлу у цьому місці, а також, вслід за цим, ініціювання перестрибання записувальної головки 10 назад до області ММУ, зарезервованої у вільній області 47 користувача для нормального записування. Очевидно, що здійснюване у такий спосіб заміню вальне записування є вільним від згаданих раніше недоліків. Таким чином, зокрема, запасна область 42 не 2о використовується.
Як і у відомому способі, коли процес записування завершується, засіб 20 керування записуванням повідомляє про це менеджеру-розподілювачу 30, після чого менеджер-розподілювач 30 дає засобу 20 керування записуванням команду обновити дані в службовій області 43 диска 2. Менеджер-розподілювач 30 додає згадані адреси в області КМУ, зарезервованій для замінювального записування, до згаданих службових даних в с службовій області 43. Невикористані адреси з пошкодженнями залишаються у вільній області користувача.
Можна додати ці адреси до переліку ненадійних адрес. Під час наступного записування менеджер-розподілювач (8)
ЗО може вирішити не використовувати ці адреси при розподіленні. Це запобігає витратам часу при новому розподіленні.
Таким чином, зайнятий простір 46 області 41 користувача тепер включає до себе частину 46 МУ, зайняту со
Ззор Нормально записаними даними, вже використані блоки в області ММУ, та вже використані блоки в області КМУ.
Менеджер-розподілювач 30 записує це до пам'яті 32, та, після завершення сеансу записування, він записує цю ісе) інформацію до таблиці змісту в службовій області 43 диску. ю
Коли диск 2 наступного разу встановлюють у пристрій 1, виконується аналогічна процедура: менеджер-розподілювач 30 визначає вже використані адреси. З цієї інформації він може визначити, яка вільна о область користувача залишилась. Частина цієї області резервується для замінювального записування. Це не ї- обов'язково має бути така ж частина, що й під час попереднього записування.
Звичайно розмір замінювальної області КМУ у вільній області 47 користувача є більшим за розмір запасної області 42 та є достатньо великим для того, щоб упоратись з такою кількістю замінювальних записувань, яка трапляється за нормальних умов. «
Якщо при записуванні вільний простір користувача, що залишився, виявляється замалим, як наслідок в с заповнення диска, а у замінювальному просторі ще залишається місце, менеджер-розподілювач ЗО може зменшити замінювальний простір, повідомляючи про це засіб 20 керування записуванням. Таким чином, для ;» зберігання даних може використовуватись весь диск. Можливо, що під час сеансу записування також і засіб 20 керування записуванням подає в менеджер-розподілювач ЗО інформацію про розмір невикористаної частини Замінювальної області КМУ, що залишилася, в результаті чого, якщо кількість замінювальних записувань є -І порівняно великою, і, отже, замінювальна область наближається до того, щоб виявитися заповненою навіть до завершення сеансу записування, менеджер-розподілювач 30 може збільшити замінювальну область КМУ. о Після того, як частина вільної області 47 користувача резервується менеджером-розподілювачем 30, с менеджер-розподілювач 30 більше не вважає цю частину вільно доступною для нормального записування.
Спосіб, запропонований даним винаходом, має декілька великих переваг. Протягом сеансу записування або
Ме, процесу записування розмір замінювальної області у вільному просторі може змінюватись динамічно. Це с унеможливлює втрату місткості диску внаслідок резервування замінювальної області. Більш того, диск може бути використаний навіть якщо більше ніж 395 області для запису є пошкодженими. Теоретично, диск може бути використаний навіть у випадку, коли біля 10095 простору для зберігання даних пошкоджено, проте час
Відтворення, що залишається, зменшується (поступово) разом із збільшенням пошкодженого простору для зберігання даних і збільшенням потрібного замінювального простору для зберігання даних. В цьому полягає (Ф) відмінність від відомого способу, де диск вже не може бути використаний, якщо мають місце більше ніж 395 ка помилок.
Отже, як підсумок, даний винахід пропонує, зокрема, спосіб записування відеосигналів у реальному масштабі бр часу на диск для цифрового відеозапису, який має область 40 для запису, що включає в себе службову область 43, запасну область 42 та область 41 користувача. Нормальне записування здійснюється в блоки 45 в першій зарезервованій області ММУ вільної частини 47 області користувача. Якщо під час процесу записування виявляють пошкоджений блок 45", здійснюють замінювальне записування частини файлу, що включає в себе множину блоків, в другу зарезервовану область КУУ вільної частини 47 області користувача, після чого 65 продовжується нормальне записування в першу зарезервовану область ММУ. З одного боку, це зменшує кількість стрибків та обмежує кількість стрибків у короткому проміжку часу при здійсненні замінювального записування; з іншого боку, відбувається дуже ефективне використання місткості диска.
Для фахівця буде очевидним, що обсяг даного винаходу не обмежений описаними тут прикладами, а можливі різноманітні зміни та модифікації останнього в межах, визначених формулою винаходу.

Claims (7)

Формула винаходу
1. Спосіб записування інформації на записний диск (2), який має множину концентричних практично кільцевих 70 доріжок (3) для запису, розділених на блоки (45), причому у сукупності доріжки (3) для запису визначають на диску (2) область (40) для запису, що включає в себе принаймні вільнодоступну адресовану область (41) користувача; в якому інформація, що має бути записана, розділяється на пакети даних, що мають розмір одного блока, причому послідовні пакети даних записуються в різні блоки (45) згаданої вільнодоступної адресованої області (41) користувача; і в якому перед сеансом записування певна визначена частина (КМУ) згаданої вільнодоступної адресованої області (41) користувача резервується як замінювальна область; і в якому, якщо певний блок (457) виявляється пошкодженим, здійснюється замінювальне записування відповідного пакета даних у згадану замінювальну область згаданої вільнодоступної адресованої області (41) Користувача; і в якому протягом сеансу записування розмір згаданої замінювальної області змінюється динамічно, відповідно до потреби у замінювальній області.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що під час сеансу записування додаткова частина згаданої вільнодоступної адресованої області (41) користувача резервується як замінювальна область, якщо то є сч необхідним.
З. Спосіб за будь-яким з пп. 1-2, який відрізняється тим, що під час сеансу записування скасовується (о) резервування частини раніше зарезервованої замінювальної області, якщо то є необхідним, для того щоб знов зробити цю частину доступною як область (47) користувача.
4. Спосіб за будь-яким з пп. 1-3, який відрізняється тим, що, якщо під час сеансу записування трапляється со зо пошкоджений блок (457), то замінювальне записування здійснюється стосовно частини файла, що складається з множини послідовних пакетів даних. ісе)
5. Записувальний пристрій для записування інформації на записний диск (2), який має множину ю концентричних практично кільцевих доріжок (3) для запису, розділених на блоки (45), причому у сукупності доріжки (3) для запису визначають на диску (2) область (40) для запису, що включає в себе принаймні іс) вільнодоступну адресовану область (41) користувача, причому даний записувальний пристрій включає в себе: їч- засіб (20) керування записуванням, виконаний з можливістю керування процесом записування, і менеджер-розподілювач (30), виконаний з можливістю визначання, в яке місце диска (2) має бути здійснена операція записування; причому менеджер-розподілювач (30) виконаний з можливістю резервування у вільній частині (47) області « 70 Хористувача двох окремих областей для записування, причому перша область (ММУ) резервується для ш-в с нормального записування, а друга область (КМУ) резервується для замінювального записування; і причому менеджер-розподілювач (30) виконаний з можливістю повідомлювання засобу (20) керування :з» записуванням про ці зарезервовані області (МУУ, КМУ); і причому засіб (20) керування записуванням виконаний з можливістю здійснювання нормального 75 Записування в згадану першу заздалегідь визначену область (ММУ) і здійснювання, у випадку якщо трапляються -І пошкоджені блоки (457), замінювального записування частини файла, розмір якої відповідає множині блоків, у згадану другу заздалегідь визначену область (КМУ), та здійснювання нормального записування в згадану першу о заздалегідь визначену область (ММУ) після завершення замінювального записування; сл і причому менеджер-розподілювач (30) виконаний з можливістю динамічного змінювання розміру згаданої другої заздалегідь визначеної області (КМУ), відповідно до потреби у замінювальній області. (2)
6. Записувальний пристрій за п. 5, який відрізняється тим, що засіб (20) керування записуванням виконаний со з можливістю повідомлювання менеджеру-розподілювачу (30), після завершення процесу записування, адрес, використаних в згаданій другій заздалегідь визначеній області (КМУ), а також тим, що менеджер-розподілювач (30) виконаний з можливістю введення згаданих адрес, вв використаних у згаданій другій заздалегідь визначеній області (КМУ), в пам'ять (32), підключену до менеджера-розподілювача (30), та в таблицю змісту в службовій області (43) області (40) для запису на диску (Ф) (7. ГІ
7. Записувальний пристрій за п. 5 або 6, який відрізняється тим, що менеджер-розподілювач (30) виконаний з можливістю включення адреси пошкодженого блока (457), що зумовив здійснення замінювального записування, бо до списку ненадійних блоків, а також з можливістю заборони використання при розподіленні блоків, включених до згаданого списку, коли резервуються дві згадані області (ММУ, КМУ) після наступної команди записування. б5
UA2001042529A 1999-07-15 2000-12-07 Method for writing information and a device for the realization of the method UA75568C2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP99202322 1999-07-15
PCT/EP2000/006625 WO2001006512A1 (en) 1999-07-15 2000-07-12 Method of and device for recording information

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA75568C2 true UA75568C2 (en) 2006-05-15

Family

ID=8240453

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001042529A UA75568C2 (en) 1999-07-15 2000-12-07 Method for writing information and a device for the realization of the method

Country Status (18)

Country Link
US (1) US7283727B1 (uk)
EP (1) EP1125293B1 (uk)
JP (1) JP2003505813A (uk)
KR (1) KR100759285B1 (uk)
CN (2) CN100492519C (uk)
AT (1) ATE528759T1 (uk)
AU (1) AU6434100A (uk)
CA (1) CA2344414C (uk)
CZ (1) CZ302609B6 (uk)
HK (1) HK1039207A1 (uk)
HU (1) HUP0104172A3 (uk)
MY (1) MY128205A (uk)
NO (1) NO20011291L (uk)
PL (1) PL346639A1 (uk)
RU (1) RU2267821C2 (uk)
TW (1) TW580694B (uk)
UA (1) UA75568C2 (uk)
WO (1) WO2001006512A1 (uk)

Families Citing this family (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2001095330A2 (en) * 2000-06-06 2001-12-13 Koninklijke Philips Electronics N.V. Method of immediate writing or reading files on a disc like recording medium
UA81611C2 (uk) * 2001-11-05 2008-01-25 Koninkl Philips Electronics Nv Носій запису, спосіб (варіанти) та пристрій (варіанти) для запису інформації на носій запису
EP1512149A1 (en) * 2002-05-14 2005-03-09 Koninklijke Philips Electronics N.V. Device and method for recording information
CN1662564A (zh) 2002-06-14 2005-08-31 联合碳化化学及塑料技术公司 催化剂组合物及使用电子供体混合物的聚合方法
TWI294622B (en) 2002-08-12 2008-03-11 Samsung Electronics Co Ltd Disc with tdds and tdfl, and method and apparatus for managing defect in the same
KR20040028469A (ko) 2002-09-30 2004-04-03 엘지전자 주식회사 1 회 기록 가능한 광디스크의 디펙트 영역 관리방법
US7233550B2 (en) 2002-09-30 2007-06-19 Lg Electronics Inc. Write-once optical disc, and method and apparatus for recording management information on write-once optical disc
KR100739673B1 (ko) 2002-10-10 2007-07-13 삼성전자주식회사 임시 결함 관리 영역을 사용한 결함 관리 방법
EP2085971B1 (en) 2002-12-11 2014-06-04 LG Electronics Inc. Method of managing overwrite and method of recording management information on an optical disc write once
US7355934B2 (en) 2003-01-27 2008-04-08 Lg Electronics Inc. Optical disc of write once type, method, and apparatus for managing defect information on the optical disc
US7672204B2 (en) 2003-01-27 2010-03-02 Lg Electronics Inc. Optical disc, method and apparatus for managing a defective area on an optical disc
US20040160799A1 (en) 2003-02-17 2004-08-19 Park Yong Cheol Write-once optical disc, and method and apparatus for allocating spare area on write-once optical disc
US7643390B2 (en) 2003-02-21 2010-01-05 Lg Electronics Inc. Write-once optical recording medium and defect management information management method thereof
US7385889B2 (en) * 2003-03-03 2008-06-10 Samsung Electronics Co., Ltd. Method and apparatus for managing disc defect using temporary DFL and temporary DDS including drive and disc information disc with temporary DFL and temporary DDS
WO2004100157A1 (en) 2003-05-09 2004-11-18 Lg Electronics Inc. Write once optical disc, and method and apparatus for recovering disc management information from the write once optical disc
JP2007516541A (ja) * 2003-06-23 2007-06-21 コーニンクレッカ フィリップス エレクトロニクス エヌ ヴィ 欠陥発生時の物理アドレスへの論理アドレスの再マッピングを伴う情報を記録するための装置及び方法
WO2005008657A1 (ja) * 2003-07-23 2005-01-27 Pioneer Corporation 追記型記録媒体、追記型記録媒体用の記録装置及び記録方法、追記型記録媒体用の再生装置及び再生方法、記録又は再生制御用のコンピュータプログラム、並びにデータ構造
KR101041062B1 (ko) * 2003-07-23 2011-06-13 파이오니아 가부시키가이샤 추기형 기록 매체, 추기형 기록 매체용의 기록 장치 및 기록 방법, 및 추기형 기록 매체용의 재생 장치 및 재생 방법
US7313065B2 (en) 2003-08-05 2007-12-25 Lg Electronics Inc. Write-once optical disc, and method and apparatus for recording/reproducing management information on/from optical disc
CN101036194B (zh) * 2004-06-21 2011-12-14 皇家飞利浦电子股份有限公司 实时信息的缺陷管理
KR101306265B1 (ko) * 2004-08-02 2013-09-09 삼성전자주식회사 정보 저장 매체, 기록/재생 장치 및 기록/재생 방법
CN101944378B (zh) * 2006-03-31 2013-08-14 株式会社日立制作所 信息记录装置和记录方法
CN101047017B (zh) * 2006-03-31 2010-12-01 株式会社日立制作所 信息记录装置和记录方法

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0569045B1 (en) * 1988-08-31 1995-07-19 Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. Information recording medium and recording/reproducing apparatus using the same
JPH09259537A (ja) * 1996-03-25 1997-10-03 Toshiba Corp 交替領域を持つ情報記録ディスク
JP3113200B2 (ja) * 1996-03-25 2000-11-27 株式会社東芝 交替処理方法
EP0866456B1 (en) * 1996-09-30 2002-05-02 Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. Recording/reproducing method suitable for recording/reproducing av data on/from disc, recorder and reproducer for the method, and information processing system
US5844911A (en) * 1996-12-12 1998-12-01 Cirrus Logic, Inc. Disc storage system with spare sectors dispersed at a regular interval around a data track to reduced access latency
JP3707222B2 (ja) * 1997-12-18 2005-10-19 三菱電機株式会社 光ディスク、光ディスク処理装置および光ディスク処理方法
KR100459161B1 (ko) 1998-11-20 2005-01-15 엘지전자 주식회사 광기록매체및광기록매체의스페어영역할당과결함영역관리방법
KR100667729B1 (ko) * 1998-11-10 2007-01-11 삼성전자주식회사 결함 관리를 위한 여유 공간과 그 관리 정보를 갖는 디스크, 여유 공간 할당 방법과 결함 관리 방법

Also Published As

Publication number Publication date
AU6434100A (en) 2001-02-05
TW580694B (en) 2004-03-21
CN1838293A (zh) 2006-09-27
EP1125293B1 (en) 2011-10-12
HK1039207A1 (zh) 2002-04-12
HUP0104172A2 (hu) 2002-03-28
EP1125293A1 (en) 2001-08-22
CZ302609B6 (cs) 2011-08-03
WO2001006512A1 (en) 2001-01-25
NO20011291D0 (no) 2001-03-14
KR100759285B1 (ko) 2007-09-17
NO20011291L (no) 2001-05-09
CN100492519C (zh) 2009-05-27
ATE528759T1 (de) 2011-10-15
JP2003505813A (ja) 2003-02-12
CA2344414C (en) 2011-09-13
RU2267821C2 (ru) 2006-01-10
CA2344414A1 (en) 2001-01-25
CZ2001908A3 (cs) 2001-10-17
CN1321313A (zh) 2001-11-07
MY128205A (en) 2007-01-31
CN100543859C (zh) 2009-09-23
PL346639A1 (en) 2002-02-25
US7283727B1 (en) 2007-10-16
KR20010075073A (ko) 2001-08-09
HUP0104172A3 (en) 2002-08-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA75568C2 (en) Method for writing information and a device for the realization of the method
KR100366644B1 (ko) 지역별시작위치정보를저장하는기록매체와이정보를이용한데이터관리방법
US8059935B2 (en) Recording method and reproduction method suitable for recording/reproduction of AV data, and recording drive and reproduction drive, information recording system and information reproduction system, and information recording medium for such methods
RU2456683C2 (ru) Однократно записываемый диск, способ распределения области данных однократно записываемого диска, устройство и способ воспроизведения данных с такого диска
JP2003536194A (ja) 記録媒体のようなディスクに対するファイルの即時書き込み又は読み取り方法
RU2390858C2 (ru) Способ и устройство для перезаписи данных на носителе записи, а также сам носитель записи
KR20040091161A (ko) 호환성을 고려한 결함 관리 방법, 그 디스크 드라이브 및그 디스크
KR101041811B1 (ko) 광 저장매체의 기록 재생 방법 및 장치
KR20040089413A (ko) 호환성을 고려한 결함 관리 방법, 그 디스크 드라이브 및그 디스크
KR20040034310A (ko) 갱신가능한 결함 관리 영역을 사용한 결함 관리 방법, 그장치 및 그 디스크
KR100936025B1 (ko) 한번 기록(write once) 디스크에 정보를기록하는 장치, 그 접근 시간 단축 방법 및 그 디스크
KR100667750B1 (ko) 한번 기록(write once) 디스크에 정보를기록하는 장치, 그 접근 시간 단축 방법 및 그 디스크
KR100936037B1 (ko) 한번 기록(write once) 디스크에 데이터를 기록하는 장치, 방법 및 그 한번 기록 디스크
KR100936036B1 (ko) 한번 기록(write once) 디스크에 데이터를 기록하는 장치, 방법 및 그 한번 기록 디스크
KR100896683B1 (ko) 갱신가능한 결함 관리 영역을 사용한 결함 관리 방법, 그장치 및 그 디스크
US7406011B2 (en) Recording medium and methods of and device for recording information on the recording medium
MXPA01002745A (en) Method of and device for recording information
KR20080016906A (ko) 한번 기록(write once) 디스크에 데이터를기록하는 방법
KR20080016907A (ko) 한번 기록(write once) 디스크에 데이터를기록하는 방법
KR19990075795A (ko) 광디스크
AU2002341334A1 (en) Recording medium and methods of and device for recording information on the recording medium